lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Здоров'я / Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі
Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі. Працюючи офіційно в Польщі на заводі, сезонному зборі врожаю або в кафе біля моря, хочеться розраховувати на те, що раптова хвороба або періодичне загострення хронічного захворювання не залишить вас без засобів до існування. В Україні ми сміливо йдемо на лікарняний і лікуємося будинку в середньому тиждень. Але як бути іноземцеві в Польщі? Як отримати свій законний лікарняний, з чого почати оформлення паперів і інші нюанси ми розкриємо в цій статті.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Хто має право на виплати за лікарняним листком?
Як самостійно дізнатися, чи платить роботодавець податки?
— Як це можна зробити
— Види виплат
— Zasiłek chorobowy
— Świadczenie rehabilitacyjne
Декрет, пологи, материнство
Як отримати лікарняний в Польщі для іноземців та українців?
Хто виплачує лікарняний
Якщо здоровий, але лікарняний потрібен: як це зробити?

Хто має право на виплати за лікарняним листком?

 • Найманий працівник, який підтвердить факт своєї хвороби довідкою від лікаря;
 • Якщо він виплачував або виплачує внески в ZUS /NFZ.

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі

Згідно із законом, всі виплати, пов’язані з офіційним працевлаштуванням найманого працівника, бере на себе роботодавець. Тому, кожен працівник, будь то іноземець або поляк, має право на виплати через хворобу.

Як самостійно дізнатися, чи платить роботодавець податки?

 

Якщо ви свідомо погоджуєтеся на нелегальну роботу в Польщі, то ви свідомо берете на себе ризики, пов’язані з хворобою і відстороненням від роботи без будь-якої компенсації. Але як бути, якщо роботодавець лише на словах підтвердив ваше офіційне працевлаштування, а на ділі вирішив заощадити. Краще це перевірити самостійно і не розраховувати на порядність незнайомого вам людини.

Як це можна зробити:

 1. Увійдіть на офіційному сайті PUE (ZUS). У вашому особистому кабінеті буде відображена персональна інформація про вас. Крім іншого, ви можете побачити відрахування на ваше ім’я.
 2. Особисто зверніться в ZUS із запитом.
 3. Запитайте у роботодавця PIT-11 або IFT-1R. Якщо є хоч один з цих документів, можете бути впевнені в тому, що податки сплачено.

Найпростіше, звичайно, дочекатися отримання документів від роботодавця. Але на це потрібен тривалий час. А ось на походи в ZUS не завжди є час і бажання. Тому, найпростіше все ж зареєструватися на сайті і моментально отримати інформацію.

Види виплат

Залежно від складності, серйозності захворювання і виду непрацездатності, виплати можуть відрізнятися. При цьому всі вони відносяться лише до тимчасової втрати непрацездатності.

Zasiłek chorobowy

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі Zasiłek chorobowy

Найчастіше працівникові виплачують саме Zasiłek. Ця назва буквально перекладається, як допомога при захворюванні. Щоб отримати цей вид виплат, необхідно:

 • Надати довідку від лікаря;
 • Платити страхові внески;
 • Термін одужання повинен бути менше 182 днів.

Якщо все відповідає вимогам, ви можете отримати до 100% вашої середньої заробітної плати. Саме тому важливо бути застрахованим і мати офіційне працевлаштування.

Świadczenie rehabilitacyjne

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі Świadczenie rehabilitacyjne

Дані виплати являють собою «допомога на реабілітацію». Вони мають місце в тому випадку, коли за попередні 182 дня пацієнт не видужав. При цьому повинно бути підтвердження лікаря, що повне одужання можливе. Термін виплати такої допомоги — до одного року.

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі. Декрет, пологи, материнство

Різні види виплат, але для наочності наведемо їх у таблиці:

Тип виплат Умови і розмір
Одноразова допомога «becikowe»

 

Одноразова допомога, яка виплачується після народження дитини протягом року. Розмір 1000 злотих.

Умови отримання:

— Дохід на кожного члена сім’ї — до 1992 злотих нетто в місяць

— Жінка стала на облік не пізніше 10-го тижня вагітності

— Є заява на отримання виплат за місцем проживання

Вагітність і пологи: zasiłek macierzyński Регулярні виплати, тривалість яких залежить від кількості дітей. Виплачують їх як після пологів, так і після усиновлення дітей у віці до 7 років.
Догляд за дитиною: zasiłek opiekuńczy Якщо в сім’ї є діти до 8 років, то один з батьків може взяти оплачуваних відпустку по догляду за дитиною. Якщо дитина захворіла, можна оформити 14 днів. Але також ви можете взяти 8 днів, навіть якщо дитина здорова.

 Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі. Декрет, пологи, материнство

Це найпопулярніші і широко відомі виплати. Але, крім них, в Польщі існує ще велика кількість державних та соціальних програм, спрямованих на допомогу незахищеним верствам населення, поліпшення демографічної ситуації в країні та інші.

Як отримати лікарняний в Польщі для іноземців та українців?

Як ми побачили вище, існує кілька видів виплат при втраті працездатності. Але давайте детальніше розглянемо найпопулярніший з них — це becikowe. Отже, які кроки потрібно зробити, щоб отримати належну вам за законом виплату через хворобу:

 1. Найперше, що ви повинні зробити, це звернутися до лікаря. Тільки він має законне право підтвердити факт вашої хвороби. Тому, не відкладайте надовго і при перших ознаках хвороби звертайтеся до лікарні. Отримайте «лікарняний лист», це і буде ваш офіційний документ для подальших дій.
 2. З 2018 року в Польщі все лікарняні листи мають виключно електронний вигляд. Всі дані зберігаються в системі e-ZLA — це база даних, яка об’єднує всіх лікарів країни і має виходи на ZUS і роботодавців. Тому, зробіть все від вас залежне, щоб лікар вніс інформацію про вас в e-ZLA.
 3. Безпосередньо оплата лікарняного. Самий часто використовуваний варіант — це 80% від базової ставки за один день хвороби. Але бувають і інші випадки:

Як отримати лікарняний в Польщі для іноземців та українців?

  • 80% від середнього доходу в рік, якщо ви лікуєтеся вдома;
  • 80% від середнього доходу в рік, якщо ви лікуєтеся в лікарні;
  • 100% від середнього доходу в рік, якщо була отримана виробнича травма, або ви втратили працездатність по шляху проходження на роботу або з роботи.

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі — хто виплачує лікарняний

Платят ли украинцам больничный в ПОЛЬШЕ?

Все компенсації з тимчасової хвороби працівнику виплачує роботодавець і Національний фонд охорони здоров’я. При цьому роботодавець виплачує тільки перші 34 дня хвороби, а все інше — сфера відповідальності фонду.

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі. Якщо здоровий, але лікарняний потрібен: як це зробити?

Наївно вважати, що в Польщі ніхто не порушує закон, і всі працюють чесно. Є велика кількість лікарів, які не проти заробити, і не менше працівників, які хочуть схитрувати і влаштувати собі відпустку за рахунок роботодавця. І це не просто плітки і домисли, це офіційна статистика ZUS. Це офіційна інформація, яка є у відкритому доступі.

Контролюючий орган ZUS постійно здійснює перевірки осіб, які перебувають на офіційному лікарняному. У 2018 році було перевірено 240 тисяч осіб, з них 25 тисяч не пройшли цю перевірку. Тобто, 10% виписаних лікарняних виявилися липовими. Ось така нехитра статистика.

Перевірки дійсно проводяться постійно, і порушників чекає повна зупинка виплат. При цьому роботодавець має повне право звільнити порушника за прогули, а це вже стаття. А там і до депортації рукою подати.

Тому, не варто починати свою трудову діяльність з халтури і обману. Але, якщо хвороба вас дійсно наздогнала за кордоном, та й ще й на робочому місці, не впадайте у відчай. Адже тепер ви знаєте, що маєте право на законний лікарняний і знаєте, як це зробити.

Не хворійте.

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі. З цією статтею так само цікавляться:

Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити? Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?
Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити? Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю? Медична страховка в Польщу

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Несчастный случай в Польше: какие шаги предпринять, чтобы получить страховую выплату

Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату

Оцените запись Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату Нещасний випадок …

Подписаться
Уведомление о
guest
30 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Наталия
Наталия
5 місяців назад

Как мне связаться с ЗУС во Вроцлаве?

Наталия
Наталия
5 місяців назад

Находилась на умове злецения. По дороге домой сломала руку. Больничный отдала работодателю. К кому обратится за выплатой, так как работодатель сказал что должен выплачивать ZUS? Что мне делать? К кому обратиться?

Андрей
Андрей
5 місяців назад

Работая по умове о праве получил травму руки (раздробило первую фалангу указательного пальца правой руки)врач больничный закрыл,но оплачивать его не спешат.С момента закрытия больничного прошло уже 3 месяца.
Подскажите пожалуйста куда можно обратиться?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
5 місяців назад
Відповідь для  Андрей

В страховую компанию, где заключали договор

Таня
Таня
8 місяців назад

Скажіть будь ласка як оплачуюця лікарняні якщо я маю на 6днів. І чи варто продовжувати і чи враховуєця субота неділя.

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
8 місяців назад
Відповідь для  Таня

Це питання до відділу кадрів фірми

Оля
Оля
9 місяців назад

Якщо працюю в РП ,роботодавець сплачує мінімально по ZUS, на які декретні я можу розраховувати і хто іх має оплачувати?, умова о праці, фірма є приватна.

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
9 місяців назад
Відповідь для  Оля

Це питання до страхової

Вікторія
Вікторія
10 місяців назад

Доброго дня!чи можна під час лікарняного(вагітність) виїжджати за кордон в Україну ?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
10 місяців назад
Відповідь для  Вікторія

Доброго дня. Ящко немає протипоказань, то можно.

Дмитрий
Дмитрий
11 місяців назад

День добрый, нахожусь на больничном неделю, рабочая виза и умова о праце заканчивается 10,12 ,2019. Больничный планируется до середины января,будет ли зус выплачивать его так как я буду находиться в Украине, если да то как все это оформить?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
11 місяців назад
Відповідь для  Дмитрий

Добрый день. Этот вопрос нужно выяснять у работодателя и ЗУС

Михайло
Михайло
11 місяців назад

Доброго дня працюю в Польщі приїхав на вихідні і захворів чи можна відкривати лікарняне

Михайло
Михайло
11 місяців назад

Дякую

Лена
Лена
1 рік назад

 Добрий день.На умів зліценія може бути оплачуваний лікарняний? Інсулін і тест смужки отримую зі знижкою.

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лена

Лена якщо оплачується ЗУС, то і всі належні за страховкою послуги повинні отримувати. Тип договору при цьому значення не має.

Дима
Дима
1 рік назад

 Добрий день.Я отримав травму пальця, як мені оформити лікарняний?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дима

Дима зверніться до місцевого юриста, що спеціалізується по даному напрямку.

Женя
Женя
1 рік назад

Як розрахувати лікарняний якщо працюєш перший рік у роботодавця?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя

Женя якщо рік роботи був неповним, треба розділити фактично зароблене на кількість календарних днів з дати пристрою до дати звільнення. Але при короткострокових контрактах можуть бути і свої особливості. Уточнити потрібно у відповідній установі, пред’явивши конкретні дані по роботі.

Валя
Валя
1 рік назад

Добрий день.Работаю по умів про праце, зараз перебуваю на лікарняному, в червні отримала компенсації за ZUS, чи можу я розраховувати на виплати за лікарняним листком?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валя

Валя якщо Ви працює офіційно і за Вас роблять всі необхідні збори, то і розраховувати Ви можете на все, встановлені згідно з законом, виплати. Розмір і спосіб виплат подивіться в статті.

Витя
Витя
1 рік назад

Було звернення до лікаря і за станом здоров’я мені покладався лікарняний, але лікар відмовився його видать.Куда звертатися в такому випадку?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Витя

Витя якщо Ви вважаєте, що Ваші права пацієнта порушені, можете звернутися у відповідну організацію (щодо захисту прав пацієнтів).

Влада
Влада
1 рік назад

Я працюю на умів про праце в РП. Приїхала у відпустку і захворіла, потрапила в лікарню. Як мені оформити лікарняний і передати за місцем роботи?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Влада

Знайдіть спосіб попередити роботодавця, що перебуваєте на лікуванні. Після одужання візьміть всі наявні документи, зробіть їх переклади і проконсультуйтеся з юристом по трудовому законодавству вже в Польщі.

Олег
Олег
1 рік назад

Маю питання, на даний час перебуваю на лікарняному і фірма на якій офіційно працюю нарахувала заробітну плату лише за пів місяця коли я працював а за два тижні на лікарняному ні копійки не нарахували, хоча травма була отримана на робочому місці і всьо офіційно оформлено, чи виплати під час лікарняного повинні виплачуватися щомісяця чи після закриття лікарняного?

Саша
Саша
9 місяців назад
Відповідь для  Влада

Доброго вечора, потрапив в подібну ситуацію, як ви це питання вирішили?