lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Корисно знати / ZUS в Польщі: що це таке?
ZUS в Польщі: що це таке?

ZUS в Польщі: що це таке?

ZUS в Польщі — це управління соціального страхування. Кожному іноземцю, який планує працювати в Польщі, необхідно знати, що все легально працевлаштовані особи повинні бути застраховані.

Які функції виконує ZUS ?

Цей орган займається виплатами для конкретних категорій громадян. Зокрема відповідає за:

  • Пенсії для польських пенсіонерів;
  • Пенсії по інвалідності;
  • Компенсації в разі втрати батьків;
  • Виплати при хворобі і нещасний випадок;
  • Виплати при вагітності.

Сплачуючи страховий внесок, можна отримувати безкоштовну медичну допомогу в лікарнях, які входять в мережу NFZ. NFZ — це національний фонд здоров’я. У деяких випадках доводиться додатково оплачувати певні медичні послуги. Наприклад, при здачі дорогих аналізів. Однак ці моменти завжди вирішуються в індивідуальному порядку.

 ZUS в Польщі

Хто платить?

За працівника платить наймач, за виконавця — замовник. Тобто, застрахованими повинні бути і ті, хто працює за трудовим договором (Umowa o pracę), і ті, хто працевлаштований за цивільно-правовим контрактом (Umowa o dzieło або Umowa zlecenie).

Крім осіб, працевлаштованих на польських підприємствах, і їх наймачів, ZUS також платять ті, хто займається веденням власного бізнесу. Необхідно враховувати, що такі підприємці в майбутньому отримуватимуть польську пенсію.

Як дізнатися, чи платить роботодавець за вас страховий внесок?

Для цього достатньо звернутися в найближчий ZUS. Його адресу можна подивитися тут.

Після того, як адресу знайдений, необхідно піти в заклад і знайти віконце, в якому видають виписки. Для його відвідування попередній запис не потрібен. Досить вистояти живу чергу і отримати свою довідку. Вона містить інформацію про вас (ПІБ, дані закордонного паспорта), про роботодавця, і про те, який вид страхування ви отримуєте. Зазвичай працівник ZUS запитує, для яких цілей вам необхідна довідка.

З цією статтею так само цікавляться:

Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?  Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати?
Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю? Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Нові правила перетину кордону Польщі 2020

Нові правила перетину кордону Польщі 2020

Оцените запись Нові правила перетину кордону Польщі, як повернутися в Україну Сьогодні ви дізнаєтеся як …

Подписаться
Уведомление о
guest
1 Комментарий
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі