Яка мінімальна і середня пенсія в Польщі
4.7/5 - (24 голоса)
Яка мінімальна і середня пенсія в Польщі?

Яка пенсія в Польщі? Польща є однією з розвинутих країн Східної Європи, реформування економіки призвело до досить непоганого рівня соціального забезпечення, тобто, медичні послуги та пенсійні виплати там дійсно наближаються до європейських стандартів.

🍁 Пенсійний вік 🍁
👉🏽 Всі, хто планує на ПМЖ залишатися в Польщі, ця саття для вас.

Пенсійний вік для чоловіків і жінок — 67 років, необхідно мати мінімально 25 років стажу (для чоловіків) і 20 років (для жінок); мінімальна виплата пенсії — 850 zł; середня 1,5k zł; максимальна 2,5k zł.

🍁 Молодь 🍁
👉🏽 Знаю, що не відкриваю, щось нове, але все ж, я розповім.

Прибутковий податок для молоді до 26 років на території РП — скасований! Але, необхідно відповідати деяким параметрам, наприклад, не більше 85k zł в рік; відповідність за віком — до 26 років.

Більш докладно про закон, за посиланням: www.podatki.gov.pl

📌 Будьте уважні! Пільга PIT не звільняє від сплати внесків до ZUS і NFZ (якщо ви застраховані)!

Якщо ви вирішили переїхати на постійне місце проживання до Польщі, то вам буде корисно дізнатися дещо про пенсійне законодавство цієї країни.

Як розраховується і нараховується пенсія в Польщі

Для виходу на заслужений відпочинок з отриманням мінімальної пенсії громадянам Польщі необхідно мати 25 років трудового стажу для чоловіків і 20 — для жінок . При цьому пенсійний вік для чоловіків і жінок однаковий — пенсію оформляють в 67 років.Яка пенсія в Польщі

 

Якщо у людини немає необхідного і підтвердженого документами трудового стажу, то пенсійна виплата розраховується по особливій формулі, але нижче мінімального розміру в будь-якому випадку не буде.

Важливо знати, що виплати пенсіонерам здійснюються з двох напрямків:

Фонд соціального страхування нараховує виплати польським громадянам, які вийшли на пенсію до 2000 р. або тим, хто народився до 1949р. Ця частина пенсії називається розподільною, фонд існує за рахунок нарахувань із зарплат працюючих поляків.

КАК ОФОРМИТЬ ПЕНСИЮ И ИНВАЛИДНОСТЬ В ПОЛЬШЕ ДЛЯ ИНОСТРАНЦЕВКАК ОФОРМИТЬ ПЕНСИЮ И ИНВАЛИДНОСТЬ В ПОЛЬШЕ ДЛЯ ИНОСТРАНЦЕВ

Відкриті пенсійні фонди (під ними маються на увазі банки і інші фінансові організації) сплачують накопичувальну частину пенсії. Такі організації майбутні пенсіонери вибирають самостійно і сплачують туди необхідні внески, щоб в майбутньому мати стабільний дохід.

Важливо знати також, що пенсіонери Польщі мають право легально працювати після виходу на заслужений відпочинок, при цьому розмір пенсії не зміниться. Абсолютна більшість літніх людей успішно продовжують трудову діяльність, отримуючи і пенсію, і зарплату.

Мінімальна пенсія

Яка пенсія в Польщі

На сьогоднішній день мінімальний розмір пенсії становить 1050 злотих , хоча є ще виплата нижче цього рівня — пенсія по тимчасовій непрацездатності або втрати годувальника, з нею виплачується тільки 825 злотих на місяць. Пенсія через повну втрати працездатності становить 900 злотих.
Проте, польські пенсіонери цілком непогано живуть на такі невеликі гроші — за мірками Євросоюзу, пенсії в Польщі все ще низькі.

Справа в тому, що продукти, промислові товари і послуги в Польщі дешевше , ніж навіть в деяких країнах колишнього СРСР: наприклад, кілограм м’яса коштує 4-7 злотих, це набагато дешевше, ніж в РФ або в Україна і Білорусії.
Крім того, пенсіонери Польщі користуються широкими пільгами при проїздах і авіаперельотах (авіаквиток до Німеччини для літнього поляка буде коштувати 10-20 євро), тому із задоволенням подорожують по Європі;

Є пільги і при сплаті комунальних послуг — субсидія від держави становить 40-100% , тобто, пенсіонер іноді не платить жодного злотого за газ або за світло.

Медичне обслуговування та забезпечення ліками людей похилого віку навіть у приватних клініках також частково оплачується державою

Саме тому невеликий розмір мінімальної пенсії дозволяє полякам похилого віку гідно і цікаво жити, а не виживати.

Яка пенсія в Польщі — Середня пенсія

Розмір середньої і найбільш поширеної пенсії в Польщі становить близько 1500 злотих на місяць, і це цілком достатній рівень для нормального життя в літньому віці, як ви могли зрозуміти на прикладі мінімальної польської пенсії.Якщо ви, наприклад, відпрацювали в Україні 20 років з виплатами до Пенсійного фонду, то в разі переїзду в Польщу цей трудовий стаж буде врахований при розрахунку пенсійної виплати — з 2014 р існує договір Польщі та України про соціальне забезпечення, тому проводяться взаємозаліки трудового стажу.

У разі, якщо ви до виходу на пенсію встигнете заробити ще років 10 трудового стажу і відкласти частину коштів в накопичувальний фонд, то ваше матеріальне становище в Польщі в літньому віці буде цілком гідним.

Яка пенсія в Польщі

Пенсія у Франції

Яка пенсія в Польщі

В США

В США

Пенсія в Україні

Пенсія в Україні

Яка пенсія в Польщі — з цією статтею також цікавляться:

Як віддати дитину в садок в Польщі
Де вигідно обміняти (купити або продати) польські злоті? Як віддати дитину в садок в Польщі Які є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців?

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Як вигідно зняти гроші з польської карти в Україні

Як вигідно зняти гроші з польської карти в Україні

4.4/5 - (26 голосов) Як зняти гроші з польського банку в Україні Європейська система банківського …

Подписаться
Уведомление о
guest
13 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Василь
Василь
9 місяців назад

Робочий стаж. Пенсія.
Скажіть будь-ласка, скільки потрібно мати робочого стажу в Польщі, щоб отримувати пенсію? Дякую.

Ганна
Ганна
Відповідь для  Василь
9 місяців назад

Загалом з українським паспортом має бути 25 років. У Польщі мінімум рік.
Для того, щоб претендувати на пенсію потрібно мати хоча б карту резидента ЄС

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Ганна
9 місяців назад

Яку карту резидента? Пенсію може мати кожен, хто легально працює і платить податки

Василь
Василь
Відповідь для  Viktor General29
9 місяців назад

Можна трохи докладніше?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Василь
9 місяців назад

10 років мінімально пропрацювати на території РП і тоді отримати можна мінімальну пенсію при досягненні пенсійного віку

Ярослав
Ярослав
1 рік назад

Чому мій коментар не опоблікувався???

Ярослав
Ярослав
1 рік назад

Доброго дня!!!
Скажіть будьласка як що я працюю в Польщі а в Україні ще получаю пенцію по втраті годувальника,,,чи я маю право получати пенцію в Польщі і скільки це буде???

Анна
Анна
3 років назад

Добрий день, як мені дізнатися яка у мене буде пенсія в Польщі, мені зараз 60 років, у мене 37 років стажу і у мене є карта поляка. Я з України. Хочу переїхати до Польщі, але зараз не знаю на яке забезпечення я можу претендувати. Чи можна звернутися в ЗУС для консультації.

Оля
Оля
3 років назад

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, підсумовується чи стаж Український і Польський (офіційне, по трудовому договору)?

Юлія
Юлія
3 років назад

Добридень! Мені 76 років. Приїхала на ПМЖ в Польщу по Карті Поляка (мої батьки були поляками). Коли я отримаю громадянство, чи зможу я отримувати польську пенсію? Мені сказали, щоб отримати польську пенсію, потрібно відпрацювати в Польщі щонайменше 2 роки. Чи це правда? Буду чекати відповіді, спасибі!