lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Грощі і банки Польщі / Яка мінімальна і середня пенсія в Польщі
Яка мінімальна і середня пенсія в Польщі

Яка мінімальна і середня пенсія в Польщі?

Яка пенсія в Польщі — польща є однією з розвинутих країн Східної Європи, реформування економіки призвело до досить непоганому рівню соціального забезпечення, тобто, медичні послуги та пенсійні виплати там дійсно наближаються до європейських стандартів.

Якщо ви вирішили переїхати на постійне місце проживання до Польщі, то вам буде корисно дізнатися дещо то про пенсійному законодавстві цієї країни.

Як розраховується і нараховується пенсія в Польщі

Для виходу на заслужений відпочинок з отриманням мінімальної пенсії громадянам Польщі необхідно мати 25 років трудового стажу для чоловіків і 20 — для жінок . При цьому пенсійний вік для чоловіків і жінок однаковий — пенсію оформляють в 67 років.Яка пенсія в Польщі

 

Якщо у людини немає необхідного і підтвердженого документами трудового стажу, то пенсійна виплата розраховується по особливій формулі, але нижче мінімального розміру в будь-якому випадку не буде.

Важливо знати, що виплати пенсіонерам здійснюються з двох напрямків:

Фонд соціального страхування нараховує виплати польським громадянам, які вийшли на пенсію до 2000 р. або тим, хто народився до 1949р. Ця частина пенсії називається розподільної, фонд існує за рахунок нарахувань з зарплат працюючих поляків.

КАК ОФОРМИТЬ ПЕНСИЮ И ИНВАЛИДНОСТЬ В ПОЛЬШЕ ДЛЯ ИНОСТРАНЦЕВ

Відкриті пенсійні фонди (під ними маються на увазі банки і інші фінансові організації) сплачують накопичувальну частину пенсії. Такі організації майбутні пенсіонери вибирають самостійно і сплачують туди необхідні внески, щоб в майбутньому мати стабільний дохід.

Важливо знати також, що пенсіонери Польщі мають право легально працювати після виходу на заслужений відпочинок, при цьому розмір пенсії не зміниться. Абсолютна більшість літніх людей успішно продовжують трудову діяльність, отримуючи і пенсію, і зарплату.

Мінімальна пенсія

Яка пенсія в Польщі

На сьогоднішній день мінімальний розмір пенсії становить 1100 злотих , хоча є ще виплата нижче цього рівня — пенсія по частковому непрацездатності або втрати годувальника, з нею виплачується тільки 825 злотих на місяць. Пенсія через повної втрати працездатності становить 900 злотих.
Проте, польські пенсіонери цілком непогано живуть на такі невеликі гроші — за мірками Євросоюзу, пенсії в Польщі все ще низькі.

Справа в тому, що продукти, промислові товари і послуги в Польщі дешевше , ніж навіть в деяких країнах колишнього СРСР: наприклад, кіло м’яса коштує 4-7 злотих, це набагато дешевше, ніж в РФ або в Україна і Білорусії.

Крім того, пенсіонери Польщі користуються широкими пільгами при проїздах і авіаперельотах (авіаквиток до Німеччини для літнього поляка буде коштувати 10-20 євро), тому із задоволенням подорожують по Європі;

Є пільги і при сплаті комунальних послуг — субсидія від держави становить 40-100% , тобто, пенсіонер іноді не платить жодного злотого за газ або за світло.

Медичне обслуговування та забезпечення ліками людей похилого віку навіть у приватних клініках також частково оплачується державою

Саме тому невеликий розмір мінімальної пенсії дозволяє полякам похилого віку гідно і цікаво жити, а не виживати.

Яка пенсія в Польщі — Середня пенсія

Розмір середньої і найбільш поширеною пенсії в Польщі становить близько 1500 злотих на місяць, і це цілком достатній рівень для нормального життя в літньому віці, як ви могли зрозуміти на прикладі мінімальної польської пенсії.Якщо ви, наприклад, відпрацювали в Україні 20 років з виплатами до Пенсійного фонду, то в разі переїзду в Польщу цей трудовий стаж буде врахований при розрахунку пенсійної виплати — з 2014 р існує договір Польщі та України про соціальне забезпеченні, тому проводяться взаємозаліки трудового стажу.

У разі, якщо ви до виходу на пенсію встигнете заробити ще років 10 трудового стажу і відкласти частину коштів в накопичувальний фонд, то ваше матеріальне становище в Польщі в літньому віці буде цілком гідним.

Яка пенсія в Польщі

Пенсія у Франції

Яка пенсія в Польщі

В США

В США

Пенсія в Україні

Пенсія в Україні

Яка пенсія в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Де вигідно обміняти (купити або продати) польські злоті? Як віддати дитину в садок в Польщі Які є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців?
Де вигідно обміняти (купити або продати) польські злоті? Як віддати дитину в садок в Польщі Які є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Гостевая виза в Польшу: оформление и стоимость

Гостьова віза в Польщу: оформлення та вартість

5 / 5 ( 1 голос ) Туристична віза в Польщу: оформлення та вартість Туристична …

Подписаться
Уведомление о
guest
6 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии
Анна
Анна
1 год назад

Добрий день, як мені дізнатися яка у мене буде пенсія в Польщі, мені зараз 60 років, у мене 37 років стажу і у мене є карта поляка. Я з України. Хочу переїхати до Польщі, але зараз не знаю на яке забезпечення я можу претендувати. Чи можна звернутися в ЗУС для консультації.

Оля
Оля
1 год назад

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, підсумовується чи стаж Український і Польський (офіційне, по трудовому договору)?

Юлія
Юлія
1 год назад

Добридень! Мені 76 років. Приїхала на ПМЖ в Польщу по Карті Поляка (мої батьки були поляками). Коли я отримаю громадянство, чи зможу я отримувати польську пенсію? Мені сказали, щоб отримати польську пенсію, потрібно відпрацювати в Польщі щонайменше 2 роки. Чи це правда? Буду чекати відповіді, спасибі!