ПМЖ в Польщі / Здоров'я / Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату
Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату

Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату

Нещасний випадок у Польщі — вирушаючи за кордон на відпочинок або на роботу, ми завжди сподіваємося на хороше здоров’я і удачу. Але, бувають події, здатні зруйнувати все плати. Потрапив в ДТП? Зламав руку на заводі? У цій статті, ми розповімо вам, що робити, щоб не залишитися без здоров’я і без грошей. І на які нюанси варто звертати увагу.

Які бувають виплати по страховці, правильність оформлення поліса, з ким зв’язуватися при настанні страхового випадку — про це читайте далі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Поняття «нещасного випадку» у страховиків
Перелік випадків, які трактуються страховиками, як нещасні
Перелік обмежень, коли компенсація виплачені не буде
Класифікація нещасних випадків
Що потрібно знати про мед. страховці за кордоном?
Коли настав нещасний випадок, що робити
Що потрібно пам’ятати для роботи з Асистансом
Особливості виробничих травм
— Важкі
— Смертельні
— Групові
Як вирішуються спірні моменти
Які документи необхідні, щоб отримати виплату по страховці?
— Терміни
— Про які суми йдеться?
— У разі смерті
— У разі важких травм
— Соціальне страхування
Призначення пенсії
Якщо у виплаті було відмовлено: що робити?

#359 Несчастный случай в Польше. Медицина, ZUS и другое.#359 Несчастный случай в Польше. Медицина, ZUS и другое.

Нещасний випадок у Польщі — поняття «нещасного випадку» у страховиків

Якщо спрощено, то нещасний випадок — це непередбачене подія, що призвело до травм, причиною важких травм або смерті, що сталася не з його вини.

Зверніть увагу, що нещасний і страхової випадки — це два різних поняття.

Нещасний випадок у Польщі - поняття «нещасного випадку» у страховиків

Страхові випадки завжди чітко прописані в страховому полісі, і є підставою для майбутніх виплат. Таким чином, з застрахованим може статися нещасний випадок, але компенсація буде виплачена лише в тому випадку, якщо він прописаний, як страховий.

Перелік випадків, які трактуються страховиками, як нещасні:

 • ДТП, при цьому компенсація виплачується і за втрату життя /здоров’я, і за вартість автомобіля;
 • Пожежа і смерть внаслідок вдихання чадного газу;
 • Утоплення;
 • Падіння з висоти;
 • Удар електричного струму;
 • Різні види отруєнь;
 • Травми, отримані на виробництві.

Перелік випадків, які трактуються страховиками, як нещасні:


Перелік нещасних випадків може варіюватися в залежності від страхової компанії і конкретного договору, але узагальнено він виглядає саме так. Якщо застрахований пов’язаний зі специфічними видами діяльності, то цей список можуть розширити і додати: вогнепальна зброя, вибухівку та інше.

Також існує перелік обмежень, коли компенсація виплачена не буде:

 • Якщо при ДТП застрахована особа була під впливом алкоголю, наркотиків, психотропних речовин;
 • Якщо подія відбулася навмисне;
 • Суїцид;
 • Самовільне вживання різних медикаментів, якщо вони не були призначені лікарем;
 • Умисне нанесення травм.

Нещасний випадок у Польщі — класифікація нещасних випадків

У світі нещасні випадки прийнято ділити на п’ять категорій, але іноді не всі вони застосовуються:

 1. Легкі;
 2. Важкі;
 3. яка призвела до смертельного результату;
 4. Групові;
 5. Групові, з важкими наслідками.

Що потрібно знати про мед. страховці за кордоном?

Що потрібно знати про мед. страховці за кордоном?

Здавалося б, питання дуже простий. Якщо є страховка і настав страховий випадок, буде і виплата, немає страховки — немає виплати. Але на ділі є деякі нюанси, з якими ми б і хотіли вас ознайомити.

 • З введенням безвіза, оформлення страховки перестало бути обов’язковою нормою для туристів. Отримавши травму, вони тепер не можуть розраховувати на будь-яку компенсацію. Тому, вирушаючи за кордон, обов’язково купуйте страховку, адже ніколи не знаєш, коли вона зможе стати в нагоді.
 • Відносно виплат від ZUS : перерахування внесків по соціальному страхуванню є обов’язком роботодавців. У переліку випадків, витрати на лікування яких компенсує ZUS, є і нещасні. Але от не у всіх договорах прописана компенсація за ним.
 • Багато іноземців укладають договори добровільного страхування. Але, на жаль, не всі категорії нерезидентів можуть оформити страхування через NFZ .

Нещасний випадок настав: які ваші подальші кроки?

У кожному договорі є лазівки і нюанси для того, щоб не платити відшкодування або значно їх скоротити. Такий вже принцип роботи страхової компанії, як комерційної організації. Ваше завдання — зробити все, щоб ці виплати отримати.

Для допомоги постраждалим в РП існують асистанс — це посередники між страховою компанією та медичним закладом. При укладанні страхового поліса сторонами виступають Асистанс і страхова компанія. Іноземець повинен лише дізнатися контакти даного посередника і тримати з ним зв’язок.

Що потрібно пам’ятати для роботи з Асистансом:

Нещасний випадок у Польщі Що потрібно пам'ятати для роботи з Асистансом:

 1. Тримайте контактні дані Асистансу завжди під рукою. Випишіть їх в блокнот або внесіть в телефон. Адже в екстреній ситуації не завжди є час шукати договору і поліси.
 2. Якщо травма не критична і термінова госпіталізація вам не потрібна, для початку зв’яжіться з Асистансом. Він сам подзвонить в лікарню, домовиться про прийом і простежить, щоб всі заходи підпадали під компенсаційні виплати. Інакше доплачувати доведеться зі своєї кишені і вам ці витрати не покриють.
 3. Якщо все ж допомога потрібна негайно, телефонуйте в «Швидку допомогу», а вже потім зв’язуйтеся з Асистансом в міру можливості.
 4. Все, що рекомендує вам лікар, краще узгодити з вашим Асистансом. Адже деякі процедури або медикаменти можуть не покриватися страховкою і вам доведеться платити за це самостійно.
 5. Все виписки, довідки з лікарні також повинні бути підтверджені Асистансом. Адже саме на їх підставі буде прийматися рішення про розмір компенсації. Але не кожен лікар знає вимоги страхової компанії по оформленню документів.


Тому, у разі настання нещасного випадку звертатися в лікарню обов’язково! Але при цьому не менш важливо повідомити про це асистанс для подальшого вирішення поточних питань.

Нещасний випадок у Польщі. Особливості виробничих травм

Нещасний випадок у Польщі. Особливості виробничих травм

Виробнича травма має на увазі те, що ви її отримали на місці своєї роботи. Якщо іноземець працює офіційно, то у нього є обов’язкове страхування.На жаль, не часто асистанс працюють в даній сфері. Тому, швидше за все, вам доведеться самостійно вирішувати всі питання.

Згідно з польським законодавством, різниться лише три види виробничих травм з можливих п’яти в світовій практиці. це:

Важкі . Нещасні випадки, наслідками яких стали: втрата слуху, зору, здатності говорити, незворотні фізіологічні процеси, психічні розлади.

Смертельні . Класифікується, коли смерть настала на місці миттєво або протягом 6 місяців з дня події, яке і призвело до смерті.

Групові . Якщо постраждало 2 і більше працівника.

Як вирішуються спірні моменти


Всі питання, пов’язані з компенсацією, вирішуються в Управлінні соцстраху. Якщо ж домовитися не вдається і виникли спірні моменти, потрібно звернутися в Управління праці за роз’ясненнями. Якщо питання вкрай складний, найкраще залучити юристів з трудового права.

Які документи необхідні, щоб отримати виплату по страховці?

Які документи необхідні, щоб отримати виплату по страховці?

Збір повного пакету документів — це вкрай важливий захід, адже від повноти і правильності документів залежить рішення про виплату компенсації. Підготуйте довідки з медичної установи про захворювання і способі його одержання, рецепти ліків, методи діагностики, лікування, будь-які виписки. Все, що вам давали в лікарні, може знадобитися для страховиків. Тому, нічого не викидайте.

Терміни


Точні терміни визначити досить складно. Адже потрібно відпрацювати багато моментів. В середньому це 1-1,5 місяці. Щоб оскаржити рішення, у вас буде 14 днів з дня отримання повідомлення.

Про які суми йдеться?

Кожна з можливих виплат прописана в полісі або затверджена на законодавчому рівні. Але точна сума залежить від серйозності отриманих каліцтв.

Якщо це добровільне страхування, то найчастіше виплачується одноразова компенсація в залежності від тяжкості травм або серйозності захворювання. Якщо вдатися до послуг адвоката по трудовому праву, то в цю суму можуть бути включені супутні витрати, про які найчастіше необізнана людина і не здогадується.

У разі смерті : компенсація витрат на похорон, компенсація моральної шкоди сім’ї, виплата аліментів внаслідок втрати годувальника.

У разі важких травм : витрати на лікування, реабілітацію, покупка спеціального транспортного засобу при втраті рухливості, компенсація недоотриманого вигоди внаслідок втрати працездатності.

Якщо це соціальне страхування , то виплати можуть бути як одноразовими, так і у вигляді постійних платежів, розмір яких закріплений законодавчо.
Щоб розрахувати одноразову виплату, ZUS привертає команду лікарів, які дають висновок про втрату працездатності та її відсоток. Саме за кожен% і нараховується 757 zl. Ось тут вам бажано звернутися до адвоката, щоб цей% спеціально не знизиться, а краще підвищили.

Призначення пенсії

Нещасний випадок у Польщі Призначення пенсії

У Польщі існує поняття співі по непрацездатності та в разі виробничої травми. Так ось остання на 20% вище, тому при можливості потрібно оформляти саме її.
Ось так виглядає розмір пенсії непрацюючого пенсіонера

Вид Звичайна пенсія, злотих Після отриманої виробничої травми, злотих
Повна втрата працездатності 1029,80 1235,76
Часткова втрата працездатності 772,35 926,82
За втрати годувальника 1029,80 1029,80

Це мінімальні цифри, які варіюються в залежності від багатьох супутніх чинників.

Нещасний випадок може статися і не на робочому місці, але компенсацію виплатять, якщо:

 • Застрахований у віці до 30 років, має 1 рік страхового і 4 роки нестрахового стажу;
 • Застрахований старше 30 років, має 5 і 10 років стажу відповідно;
 • Нещасний випадок стався на шляху проходження на роботу або з роботи. Це прирівнюється до виробничої травми.

Нещасний випадок у Польщі — якщо у виплаті було відмовлено: що робити?

Нещасний випадок у Польщі - якщо у виплаті було відмовлено: що робити?

Страхова компанія — це все-таки комерційна організація, метою діяльності якої є отримання прибутку. Тому, відмова в компенсаційних виплатах справа нерідке. Вони прискіпливо дивляться на оформлення кожного документа, кожної виписки, щоб виявити похибки. І знаходять, адже ні застрахований, ні лікарі не знають вимог кожної страхової компанії до оформлення медичних документів.

Ось лише деякі причини, за якими вам може бути відмовлено:

 • Невірний діагноз;
 • Невірно прописане лікування;
 • Пацієнт занадто пізно звернувся за допомогою;
 • Діагностика була зроблена неправильно або не в повному обсязі;
 • Ні друку медичного закладу на бланку.

І багато іншого. Тому, без хорошого досвідченого адвоката вам не обійтися. Він знає трудове законодавство зсередини, володіє термінологією і польською мовою. Тому, шанси на отримання компенсації зростають в рази. А ви позбавите себе від біганини і зайвих нервів.

Будьте здорові! Але якщо нещасний випадок настав, зробіть все правильно і отримаєте належну вам за законодавством компенсацію.

Нещасний випадок у Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити? Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?
Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити? Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Що потрібно знати про народження дитини в Польщі для українців

Що потрібно знати про народження дитини в Польщі для українців

5 / 5 ( 14 голосов ) Народження дитини в Польщі для українців Народження дитини …

Подписаться
Уведомление о
guest
63 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Vlad
Vlad
19 днів назад

стоматолог
Допоможіть, потрібна терміново допомога стоматолога але я не знаю до кого звернутися, можливо хтось звертався до стоматолога у Вроцлаві? Поради по типу їдь в Україну лікуй зуб там не актуальні бо я чекаю карту побиту, і виходу іншого як лікувати зуб тут немає

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Vlad
19 днів назад

Краще звернутися в нормальну поліклініку і не шукати де дешевше, а в Google можна за відгуками зрозуміти приблизно яка нормальна

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Dimitrov
19 днів назад

коли болить що сечі немає, то особливо на ціни не дивляться.

Славко
Славко
Відповідь для  Vlad
19 днів назад

ФБ група Українці в Вроцлаві. Там запитати.

Андрій
Андрій
2 місяців назад

Вмене сталося ЧП на роботі переїхав погрущик ногу переломи в трьох місцях відвезли в лікарню наклали гіпс. Чикаю на придставника ZUS страхової. Питання за цей період що буде рішатися питання я маю перебувати на території Польщі? І чи невиженуть з житла.

Андрій
Андрій
5 місяців назад

Запис до лікаря
Привіт, на роботі травмував спину, хотів поїхати додому. Але в договорі є пункт де написано якщо виїду раніше то буде кара 1000 злот, що б її не одержати треба піти до лікаря. Сьогодні попросив скинути страховку так і не скинули, що мені порадите? Тут працювати не хочу, фірма ,, dreamer ,, не раджу.

Оксана
Оксана
Відповідь для  Андрій
5 місяців назад

Назва у фірми дивна

Марина
Марина
Відповідь для  Андрій
5 місяців назад

Добрий день. Перебуваю в подібній ситуації. Але у мене є ZUS на руках, тільки він мені не допоміг, я записувалася до кардіолога, а тут, як виявилося, тільки за свій рахунок. Якщо у вас немає ZUS на руках, при зверненні в поліклініку пред’являєте паспорт і pesel і все, в базі даних ваш zus відразу знайдуть. У лікаря треба взяти довідку що ви не можете працювати, надасте на фірму і не буде проблем.

Зена
Зена
Відповідь для  Марина
5 місяців назад

А чому тільки за свій рахунок?

Вова
Вова
7 місяців назад

в мене умова о праці на роботі попало в око щось і око булить що робити?

Harry
Harry
9 місяців назад

Хлопці, що робити? Тільки що на роботі людини збив навантажувач. Чи не на смерть, але болить спина, рука і нога. Що порадите?

Igor
Igor
Відповідь для  Harry
9 місяців назад

викликай і нехай зафіксують всі хіба мало далі проявиться

Andrii
Andrii
Відповідь для  Igor
9 місяців назад

Піднімати кіпіш! Все фіксувати, обов’язково в бальнічку. Якщо звичайно сам під колеса не кинувся)

Голландец
Голландец
Відповідь для  Andrii
9 місяців назад

Нога, рука і спина ….

Легально чи нелегально робота?

Точно в лікарню просвітиться.

Як сильно збив?

Harry
Harry
Відповідь для  Голландец
9 місяців назад

легально

Ну, так, на нозі штанину протер і спина з рукою ниє, як ніби потягнув

Голландец
Голландец
Відповідь для  Harry
9 місяців назад

Багато не ясно.

Мені той же в нас заїхали тільки шкіру подряпали, виявився струс. З тих пір голова буває болить.

Harry
Harry
Відповідь для  Голландец
9 місяців назад

жесть

Виплатили щось? Або хоч лікарняний взяв?

Голландец
Голландец
Відповідь для  Harry
9 місяців назад

Якщо розумів що сталося відразу б звернувся б в лікарню, для надання допомоги.

Гроші це в останній чергу думки. Потрібно про наслідки для здоров’я думати а не про гроші. Якщо і можна законно довести Те це ще треба вміти зробити.

Вікторія
Вікторія
9 місяців назад

Добридень! Підкажіть будь ласка що робити якщо отримав травму відрізав пальці на роботі в Польщі? Компенсувати зобов’язані ???? Підкажіть

Anna
Anna
Відповідь для  Вікторія
9 місяців назад

Зателефонуйте своєму менеджеру і він вирішить проблему тут вам ми компенсацію не виділяє …

Вікторія
Вікторія
Відповідь для  Anna
9 місяців назад

Чи не зрозуміла що ви там написали

Олег
Олег
Відповідь для  Вікторія
9 місяців назад

Відразу нааодіте шерех на максимум включаючи керівництво закладу + викликайте поліцію
Як приклад приятель працював по умові злеценя через агентство — Зламав ногу — 2000 $ отримав і поїхав на Україну

Олег
Олег
Відповідь для  Олег
9 місяців назад

«Нааодіте»

Олег
Олег
Відповідь для  Олег
9 місяців назад

«Наводіть»
клавіатура тупить …

Вікторія
Вікторія
Відповідь для  Олег
9 місяців назад

Сьогодні в лікарні півпальця відрізали

Вікторія
Вікторія
Відповідь для  Олег
9 місяців назад

Він через агентство працював. Хто повинен платити?

Сергій
Сергій
Відповідь для  Вікторія
9 місяців назад

По Зліценя навряд-чи

Костік
Костік
Відповідь для  Вікторія
9 місяців назад

А на яких умовах ви працюєте?

Вікторія
Вікторія
Відповідь для  Костік
9 місяців назад

Зліценя

Костік
Костік
Відповідь для  Вікторія
9 місяців назад

погано …. страховка хіба що, компенсація навряд чи буде

Vova
Vova
10 місяців назад

де можна витягнути осколки від болгарки в м.Ополе + -?
потрапив осколок шеф говорить скрізь треба здавати тест щоб витягли це ж абсурд?

Наталия
Наталия
Відповідь для  Vova
10 місяців назад

Абсурд! Їдьте на швидку, якщо офіційно працюєте і є убеспеченіе. Повинні допомогти без тесту. Ну або приватні кабінети.

Viktor
Viktor
Відповідь для  Vova
10 місяців назад

З песелем і офіційним працевлаштуванням лікарні не відмовляють. Знаю, бо лікувався від отруєння.

Vova
Vova
Відповідь для  Viktor
10 місяців назад

а не офіційним?

Viktor
Viktor
Відповідь для  Vova
10 місяців назад

Я думаю, якщо є песель, то можна і клініці. Це ж все таки невідкладна допомога. Раджу не зволікати. Спробуйте. Чим швидше, тим краще вам. У вас все вийде, повірте мені. Бог вам в допомогу. Хай щастить.

Vova
Vova
Відповідь для  Viktor
10 місяців назад

дякую

Viktor
Viktor
Відповідь для  Vova
10 місяців назад

Будьласка

Xena
Xena
Відповідь для  Viktor
10 місяців назад

Не відкладну допомогу надають ,в лікарнях на сорах,а не в клініці

Viktor
Viktor
Відповідь для  Xena
10 місяців назад

В клініці я пройшов реєстрацію і огляд, і по направленню мене завезли в шпиталь.

Xena
Xena
Відповідь для  Viktor
10 місяців назад

Так,я це знаю,але якщо Вам потрібна не відкладна допомога,потрібно їхати одразу туда(якщо стан здоровья дозволяє ) абож звонити в швидку.Колись працювала тут на швидкі,а на рахунок песеля і офіційного працевлаштування,мала десь два місяці тому,українця на фірмі без жадних документів,почувся зле ,зробила кардіограму,інфаркт,швидка приїхала за 4хвилини і забрали,вдалося врятувати,так що ,як дійсно є загроза життю ,обовьязково допоможуть

Xena
Xena
Відповідь для  Vova
10 місяців назад

Їдьте до найближчої лікарні ,де є SOR(szpitalny odział ratunkowy)

Vova
Vova
Відповідь для  Xena
10 місяців назад

Дуже дякую, був у SOR вчора за 4xв легко витягнули і все безкоштовно)

Xena
Xena
Відповідь для  Vova
10 місяців назад

Будь ласка ,будьте здоровы (:

Ніка
Ніка
11 місяців назад

Доброго дня. Приїхали працювати на склад у Польщу, через тиждень праці, мене збили вузиком, отримала перелом ноги. Стокротка надала першу мед. допомогу, відвезли на скору. 2 місяці з гіпсом, що робити куди звертатись?

Тетяна
Тетяна
1 рік назад

Доброго дня на робочому.місці стало зле втратила свідомість.ні координатора ні опікуна не було.сама на таксі.додому добиралась на роботу вийти.не можу через проблеми із серцем.яку.компенсацію має заплатити роботодавець так як не з моєі вини я неходжу до праці працюю офіційно.

Олег
Олег
1 рік назад

Доброго дня. По дорозі додому з роботи, на пішохідному переході збила машина. Є забої, садна, рани,дали лікарняний. Але так як я відпрацював тільки два тижні, то лікарняний не оплачується. Я чув що роботодавець повинен виплатити «допомогу», згідно польського законодавства.Це так?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Олег роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі виплачувати за Вас внески до ZUS. Усіма компенсаційними заходами завідує ця організація. Туди Вам і слід звернутися за з’ясуванням можливих виплат.

Дима
Дима
1 рік назад

Добрий день.Я пропрацював не повний місяць на виробництві та під час роботи отримав виробничу травму. Є довідка з лікарні де мені надали медичну допомогу, є лікарняний,на роботі склали рапорт з БХП. Чи отримаю я виплату від зусса?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дима
1 рік назад

Ви отримали травму, офіційно працюючи за договором. Якщо травма визнана виробничої, то Ви можете розраховувати на всі необхідні виплати. У разі спірних ситуацій можете звернутися в Інспекцію праці і/або профільного юриста.

Даша
Даша
1 рік назад

Чоловік працює в Польщі на авто. Зламав руку на роботі. Підстава 1250. Які мають бути виплати?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша
1 рік назад

Даша можу лише підтвердити, що виробнича травма – привід для виплат. Але їх розмір залежить і від типу договору, і від безлічі інших параметрів. Уточнювати дані потрібно в ZUS.

Света
Света
1 рік назад

Добрий день. На роботі отримала травму і зараз перебуваю на лікарняному. Чи можу я поїхати додому на Україну?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Света
1 рік назад

Света можете виїхати,якщо є діюча візи / карта побиту, зможете повернутися. Як до цього поставиться Ваш роботодавець сказати не можу.

Стас
Стас
1 рік назад

Отримав виробничу травму, 2 тижні лікарняного виписали, оформили картку выпадку, працюю за умове злецення, в зусе сказали все вирішувати через агенцію.Я зможу отримати виплату?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Стас
1 рік назад

Стас якщо травма оформлена як виробнича, а Ваші домовленості з агентством не передбачають іншого, то зможете. І, якщо фактичним роботодавцем є агентство, то в ЗУСе праві – вирішувати потрібно з ним.

Макс
Макс
1 рік назад

У мене відбулася виробнича травма,позбувся вказівного пальця на правій руці.Виплачувати лікарняний відмовляються і агенція і завод на якому я працював,що робити?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Макс хто був Вашим роботодавцем: завод або агентство? Який тип договору? Але в будь-якому випадку, розбиратися в конкретній ситуації потрібно з допомогою місцевого юриста.

Зоя
Зоя
1 рік назад

Як проводяться виплати по лікарняним і як вони розраховуються якщо отримав травму на роботі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Зоя
1 рік назад

Зоя прочитайте уважно статтю

Жанна
Жанна
1 рік назад

Отримав брат виробничу травму, в лікарні засвидетельсвовали як перелом стопи, потрібна операція. Керівництво толком нічого не пояснює, кажуть йди в лікарню лікуватися Працює на умовах злицення. У договорі про виплати за несчатным випадків нічого не сказано. Є карта побуту. На які виплати можна розраховувати?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Жанна
1 рік назад

Треба з’ясувати, чи сплачував роботодавець в ZUS. Якщо платив, обов’язкова страховка є. Тоді все, що належить за законом, зможете отримати.