ПМЖ в Польщі / Праця / Умова злецення Umowa zlecenie інформація для іноземців
Умова злецення Umowa zlecenie інформація для іноземців

Умова злецення — інформація для іноземців

Умова злецення — це офіційне працевлаштування в Польщі, і передбачає різні форми договірних відносин. Багато знають про звичному всім договорі Umowa o pracę, або більш вигідного з точки зору роботодавця договору за типом Umowa zlecenie.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Що являє собою Umowa zlecenie?
Випадки, коли заборонено працювати за Umowa zlecenie
Чому Umowa zlecenie не вигідна для іноземця?
Які пункти обов’язкові в Umowa zlecenie?
Час роботи і оплата праці.
Зовнішній вигляд Umowa zlecenie
Робота українців, білорусів на умовах Umowa zlecenie
Які основні параметри затверджуються законодавчо
Які податки сплачуються за Umowa zlecenie?
На кого покладається оплата податків в ZUS?
Umowa zlecenie — добре це чи погано для працівника?
Варіанти розірвання договору
Підсумки

Ці два типи договорів зустрічаються найбільш часто, але між ними існує принципова відмінність. У даній статті ми поговоримо про особливості Umowa zlecenie, на що потрібно звернути увагу при його укладенні і які права має працівник.

Що являє собою Umowa zlecenie?

Умова злецення (Umowa zlecenie) являє собою цивільно-правовий вид трудових відносин. Якщо, простіше кажучи, то це договір-доручення, який укладається для виконання визначеного обсягу робіт або на певний не тривалий час. Якщо передбачається постійна зайнятість, то законодавством заборонено працювати за Umowa zlecenie. Але, польські наймачі іноді йдуть на хитрощі і підписують його. А все тому, що це вигідний контракт з точки зору роботодавця, але абсолютно незручний для працівника. Але найчастіше вибирати не доводиться і підписують те, що дають.

Умова злецення

Закон пояснює Umowa zlecenie як можливість іноземця робити обумовлений обсяг робіт і обов’язок наймача платити за неї. Написано витончено, можна подумати, що працівник не зобов’язаний працювати, а лише має на це право. Тому всі обсяги та умови краще прописувати в договорі, щоб пізніше не виникало жодних проблем.

Випадки, коли заборонено працювати за Umowa zlecenie

Багато правозахисників говорять про необхідність скасування таких трудових відносин, як Umowa zlecenie. Це ніби-то порушує права працівників і зовсім їм не вигідно. Але, хочеться відзначити, що при підробітках, додатковий обсяг робіт, разової зайнятості такий контракт допомагає працівнику зрозуміти, що від нього вимагається і за яку винагороду.

Однак в судовому порядку було пояснено, в яких випадках категорично забороняється укладати Umowa zlecenie і віддавати перевагу Umowa o pracę. Це стосується випадків, коли працівник:

 • Працює за встановленим графіком;
 • Місце роботи визначено наймачем;
 • Працює під керівництвом наймача або його уповноваженої особи;
 • Виконує обсяг робіт, доручений наймачем.

Таким чином, якщо ви ходите на звичайну роботу на завод з 8.00 до 18.00, вам повідомили про обсяги і це все контролюється наймачем або його уповноваженою особою, в такому випадку з вами зобов’язані укласти Umowa o pracę.

Якщо в судовому порядку буде доведено, що  Umowa zlecenie був не правомірним, то на весь відпрацьований період будуть застосовані умови згідно Umowa o pracę. В тому числі, нараховані дні відпустки, податкові відрахування тощо.

Чому умова злецення невигідна для іноземця?

Умова злецення Umowa zlecenie інформація для іноземців

Хоча закон стежить за тим, які саме трудові відносини полягають, наймачі все ж часто віддають перевагу умове злецения. Адже існує багато суперечливих моментів, які вони можуть інтерпретувати в свою користь.

Основні мінуси умови злецення для працівників:

 • Якщо ви працюєте за умове про праце з 10-годинним графіком, то всі понаднормові години вам повинні оплачувати з застосуванням окремого коефіцієнта. У разі умови злецения всі години оплачуються однаково;
 • Немає чіткого графіка, тому велика ймовірність роботи у вихідні та святкові дні;
 • Наймач може вносити зміни в контракт без попередження працівника;
 • Відсутність по хворобі не оплачується, також і відпустка;
 • закрити договір, не потрібно здійснювати складні процедури і повідомляти відповідні органи;
 • Роботодавець не сплачує податки до бюджету;


Але зі свого боку працівник може наполягти на тому, щоб в контракт були включені пункти про лікарняний або відпустку, якщо обсяг робіт розрахований на тривалий час.

Які пункти обов’язкові в умова злецення?

Umowa zlecenie – це зазвичай контракт на пару сторінок, тому в ньому міститься мало інформації. Основні параметри, обов’язкові до наявності, це сторони угоди, обсяг запланованих робіт і терміни їх виконання. Але такі обмежені відомості іноді грають не на руку працівнику, обмежуючи його в правах. Отже, ми рекомендуємо спробувати внести в контракт як можна більше пунктів, які зможуть захистити ваші права.

Які пункти обов'язкові в умова злецення?

Отже, що ще потрібно прописати:

Сторони договору. І хоча це обов’язковий пункт, ми рекомендуємо прописати його якомога точніше. Крім ПІБ або назви фірми, також необхідно вказати:

 • Дату народження;
 • ПІБ батьків, це допоможе точніше ідентифікувати особу, тому що по батькові у поляків не має;
 • Адреса реєстрації;
 • Серію, номер паспорта;
 • Дані PESEL, NIP.
 • Юридичні особи надають реєстраційні дані, адреси, інформацію про осіб, що діють за довіреністю.

Якщо є можливість вписати ще будь-яку інформацію, це тільки на краще. Потрібно зробити все максимально можливе, щоб надалі була можливість ідентифікувати другу сторону договору.

Опис робіт. Це також обов’язкові дані, але і їх необхідно розписати детальніше. Адже від точного виконання завдання залежить оплата праці. І якщо ви щось не так зрозумієте на етапі усних домовленостей, у вас не буде підстав для підтвердження своєї точки зору. Тому, пропишіть:

 • Точний обсяг робіт;
 • Наявність інструментів;
 • Надання наймачем необхідних засобів для роботи;
 • Забезпечення транспортом для того, щоб дістатися на роботу, і з роботи;
 • Штрафні санкції за невиконання умов договору.

Час роботи і оплата праці

Час роботи і оплата праці

Якщо є можливість, вкажіть в договорі терміни, за які необхідно виконати роботу. А також пропишіть, скільки годин в день ви повинні відпрацювати і загальний час за тиждень, місяць. Так ви будете знати про свої вихідні, і невихід на роботу в цей день не буде вважатися прогулом.

З приводу оплати, не зайвим буде прописати тариф на годину, тоді вам буде простіше розуміти, скільки ви заробили за кожен проміжок часу. Якщо ви домовлялися про безготівковий розрахунок, вкажіть в договорі номер рахунку в банку, на який варто переказувати кошти.

Відповідальність сторін . Всі штрафи, які застосовуються до працівника, наймач пропише і сам. А ось його відповідальність, як правило, ніколи не фіксується. Тому, настійно рекомендуємо прописати відповідальність наймача за:

 • Ненадання описаних умов праці, спецодягу, транспорту;
 • Затримку зарплати;
 • Збільшення тривалості робочого дня без попередньої згоди;
 • За розрив договору в односторонньому порядку.

І якщо хоча б частина з цього буде прописана, то ви вже будете більш захищені від неправомірних дій керівника.

Припинення дії контракту . Не соромтеся обумовити і прописати всі деталі щодо припинення дії вашого договору. Уточніть, за яких обставин він закривається, чи можлива пролонгація за умови невиконання всього обсягу робіт. А так же, в яких випадках він може бути закритий в односторонньому порядку і яка відповідальність за це покладається.

Зовнішній вигляд Umowa zlecenie

Законодавством не затверджена певна форма Umowa zlecenie. І деякі роботодавці можуть запевняти вас, що підписувати його зовсім необов’язково, адже на це немає прямої вказівки закону. Але це абсолютно не відповідає дійсності. Договір підписувати потрібно, адже це прямий доказ того, що ви працюєте офіційно, і будь-яка перевірка Інспекції з праці це негайно виявить. В іншому випадку, ваша усна домовленість буде розцінена як шахрайство і вас депортують з країни з подальшою забороною на в’їзд в Шенгенську зону. Не слухайте шахраїв і недобросовісних наймачів — завжди укладайте договір в письмовій формі з максимальним зазначенням всієї інформації, про яку говорилося вище.

Стандартний договір виглядає так:

Стандартний договір виглядає так:

Умова злецення Стандартний договір виглядає так:

Робота українців, білорусів на умовах Umowa zlecenie

Отже, ви погодилися на роботу по Umowa zlecenie і вас на даному етапі все влаштовує. Але в той же час ви повинні розуміти, що цей контракт не є вичерпною підставою для знаходження і роботи в країні. У вас повинні бути крім цього документи, що дозволяють легально працювати в країні: освядчення або зезволення , робоча віза, karta pobuty або karta polaka.

Які основні параметри затверджуються законодавчо


Єдине, що закон говорить чітко — так це про часову ставку. На 2019 рік вона становила 13,7 PLN /год. Більше з обов’язкових умов нічого не сказано, все на розсуд роботодавця.

Які податки сплачуються за Umowa zlecenie?

Якщо ми говоримо про податки і збори, які сплачує працівник, то вони відрізняються в залежності від того, скільки трудових договорів на даний момент у нього укладено. Виходячи з цього, розраховується і розмір зборів.

Якщо мова йде про соціальні виплати, то це детальніше покажемо в таблиці:

Виплата Чи є обов’язковим
Соціальне страхуванняТак, виплати обов’язкові
Медичне страхування
За тимчасової непрацездатностіне передбачено. Але за погодженням сторін цей пункт може бути прописаний в договорі
Від нещасних випадківЯкщо робочий процес відбувався на території роботодавця, то виплати передбачені

На кого покладається оплата податків в ZUS?

Якщо працівник має лише одну роботу на умовах Umowa zlecenie, то податки платить роботодавець. За умови, що працівник задіяний на кількох роботах, ці виплати за домовленістю можуть бути поділені з працівником. Але ви повинні враховувати, що:

 • Це прописується в договорі, а не обговорюється в усній формі;
 • Якщо ви не вмієте правильно розраховувати податки, краще відмовитися від цього варіанту. Адже в іншому випадку, вам можуть інкримінувати податкове шахрайство.

Umowa zlecenie — добре це чи погано для працівника?

Часто як плюси, так і мінуси досить суб’єктивні і залежать від конкретних обставин. Але все ж розглянемо основні показники, узагальнюючи їх для всіх працівників.

Мінуси:

 1. Немає чітко прописаного трудового дня, не вказані вихідні;
 2. Низька соціальна захищеність, яка виключає виплати лікарняного, відпусток, по втрати працездатності;
 3. Термін роботи не зараховується до загального стажу;
 4. Можливість одностороннього розірвання договору з ініціативи роботодавця;

І хоча це — явні недоліки договору, все можна виправити внесенням цих пунктів в текст.

Плюси:

 1. Можливість самому вибудовувати свій робочий день;
 2. Залучення субпідрядників;
 3. Простота в укладенні та розірванні договору;
 4. Право підробітку і разової роботи без створення тривалих трудових відносин.

Варіанти розірвання договору умова злецення

 Варіанти розірвання договору умова злецення

Типовий договір може бути розірваний в будь-який момент часу, при чому як виконавцем, так і наймачем. Якщо договір припиняється за бажанням роботодавця, він повинен заплатити працівнику за фактично виконану роботу або витрачений час. Щоб убезпечити себе, попросіть наймача підписати з вами Акт виконаних робіт з метою уникнення суперечностей в майбутньому. Обов’язково вкажіть в ньому сторони, дату розірвання і номер договору, за яким дані роботи виконувалися.

Підсумки

Працювати по Umowa zlecenia — не найзручніший варіант для працівника. Але такий вид робочих взаємин як і раніше вважається найпопулярнішим серед роботодавців. Якщо у вас не має вибору, і вам необхідно підписати контракт такого типу, постарайтеся внести якомога більше умов, які будуть вигідними для вас. Можливо, в майбутньому вам це допоможе.

Умова злецення — з цією статтею також цікавляться:

 Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщіЯк проходить медогляд при прийомі на роботу в ПольщіЯк оформити карту побиту в Польщі
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі Як оформити карту побиту в Польщі

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення ! 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Робота в Польщі на автозаводах

Робота в Польщі на автозаводі

5 / 5 ( 10 голосов ) Робота в Польщі на автозаводі Робота в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
47 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Олександр
Олександр
14 днів назад

Чи можу вимагати від роботодавця мінімум годин як прописано в договорі?

Вітаю! Працюю по умові зліценя.
Чи можу вимагати від роботодавця хоч мінімум годин (що прописані в договорі) при їх недостачі?
Дякую!

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Олександр
14 днів назад

Період не той щоб вимагати щось на жаль

Андрій
Андрій
Відповідь для  Олександр
14 днів назад

Умова злеценія такий тип договору… переважно роботодавець все в свою сторону викручує. Тому-то вимагати за таким договором важко

Ваня
Ваня
Відповідь для  Андрій
14 днів назад

Я заїхав по біо в 26.10.2020 21.12.2020 поїхав в Україну
Я зможу на лютий відкрити візу сезону і на період зможу відкрити 6 місяців або 9?
Якщо що я перший раз відкриваю візу
Знайомі говорили що перший раз можна відкрити тільки на півроку, якщо в пів року, то по ідеї я зможу відкрити візу тільки на 3 місяці тому я вже був 3 місяці?
спасибі

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Олександр
14 днів назад

Ніііііі

він
він
Відповідь для  Олександр
14 днів назад

По злеценію нічого не можеш.

Ist
Ist
Відповідь для  Олександр
14 днів назад

не можна

Viktor
Viktor
Відповідь для  Олександр
14 днів назад

Зазвичай буває навпаки)

Ольга
Ольга
Відповідь для  Олександр
14 днів назад

На жаль, за умовою зліцення, ви не маєте ніяких прав … В принципі і за умовою про працю важко щось довести. Але в будь-якому випадку, можете спробувати

Олександр
Олександр
Відповідь для  Ольга
14 днів назад

Спасибі за відповідь)

Богдан
Богдан
1 місяць назад

Умова злецення

Добрий день.
Таке питання обов’язково в умови зліценія має бути червона печатка?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Вона може бути жовтою, синьою, та хоч фіолетовою … ..

Богдан
Богдан
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

А якщо її зовсім немає?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

А що, Ваш роботодавець настільки бідний, що не має печатки?

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

Ахахахах, красава 😅

Богдан
Богдан
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

Ось і я запитав.
Або вона обов’язково повинна бути

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

Дядько Богдан. А ви ж теж у Польщі?

Богдан
Богдан
Відповідь для  сарказм
1 місяць назад

да

Богдан
Богдан
Відповідь для  сарказм
1 місяць назад

Чому дядько?

сарказм
сарказм
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Ахах. Я не вам це питання ставив.
А (дядько) це легкий сарказм, ну навіть якщо і дядько, ви ж не знаєте скільки мені років. 😏

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  сарказм
1 місяць назад

Та ніби того 🙂

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

Що за місто?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  сарказм
1 місяць назад

околиці Вроцлава

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

Є там щось по 17 злотих?
Лодзь, місто навіть не виходячи в нього, тільки проїздом до обсервация, розчарував мене в крах.
Вроцлав 😍

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  сарказм
1 місяць назад

Навряд чи зі старту буде більше 15-ти … .. Виняток: зварювальник, IT.
Не знаю як йдуть справи з будівництвом …. Ніколи подібне НЕ цікавило.

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

Я вчився і на зварника, і кухарі, але не подобається ні те ні інше.
Навчитися — навчився, бажання працювати за професією нуль.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

і безбарвно.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  сарказм
1 місяць назад

згоден, Лодзь НЕ Краків.

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

підпису вистачить

Мері
Мері
1 місяць назад

Жахливе житло від smart work
Приїхали працювати з дружиною на завод Autoliv у місті Єльч Лясковіце від агенціїї smart work ! Заселили нас у хостел у жахливі умови , грибок на стінах холодіна у кімнаті , координатор ігнорує !! Писав у головний офіс але безрезультатно !

Roman
Roman
Відповідь для  Мері
1 місяць назад

Теж від цієї фірмі працював, вона знаходиться в Свидниці?

Мері
Мері
Відповідь для  Roman
1 місяць назад

Так

Сергій
Сергій
Відповідь для  Мері
1 місяць назад

Добрий День підкажіть теж погані умови у Свидниці на заводі і житлі?

Максим
Максим
Відповідь для  Мері
1 місяць назад

співчуваю Вам 🙄

сарказм
сарказм
Відповідь для  Мері
1 місяць назад

Спасибі за інформацію.
Залиште будь ласка відгук.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Мері
1 місяць назад

Не обов’язково жити на хаті фірми, якщо житло і так платне то яка різниця кому платити, якщо безкоштовне то знайте такого не буває, значить вас платить завод, йдете до інструктора або до відділу кадрів на роботі і говорите що фірма посередник не хоче забезпечити вас нормальним житлом, нехай суму яку переводять на агентство додають вам в зарплату.

На двох моїх останніх роботах так можна робити. але агентства це не подобалося так це їх дохід, зняти барак за містом за 2500 злотих поселити туди 10+ людей і брати від заводу за кожного по 500 злотих.

Wasy
Wasy
Відповідь для  Мері
1 місяць назад

Історія про те що вам щось винні
вітання
ви з України так шукайте самі

Ганна
Ганна
Відповідь для  Мері
1 місяць назад

Шукайте на олх житло, навряд чи координатор щось змінить. Затратно, так, але нічого НЕ поробиш. Чоловіка також поселили в погане житло, довелося знімати своє спочатку в хостелі, потім знайшов кімнату в квартирі. Якщо самі будете знімати, Повинні якусь суму вам додавати до з / п

Wasy
Wasy
Відповідь для  Мері
1 місяць назад

Історія про те що вам щось винні
вітання
ви з України так шукайте самі

Наталя
Наталя
1 місяць назад

Умова про працю

Хлопці кажуть після нового року всіх з умови злеценія переведуть на умову про працю зарплата сильно зміниться? Дякую всім! І головне в який бік?

Suspected
Suspected
Відповідь для  Наталя
1 місяць назад

Нісенітниця якась))

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Наталя
1 місяць назад

ну да, палиця з двома кінцями, з одного боку добре, з іншого із зарплати менше.
хоча кинути можуть на бабки з умовами і без.

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Наталя
1 місяць назад

Десь на 1000 zlt менше. Але плюсів більше. Оплачувані: відпустка, вихідні, лікарняний, нормальна страховка, наднормові 100-200% оплачуються.

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Наталя
1 місяць назад

Але якщо будуть наднормові то може і зп сильно не зміниться.

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Наталя
1 місяць назад

Хто взагалі таке говорить? Ні для кого Це не вигідно

Андрій
Андрій
Відповідь для  Наталя
1 місяць назад

У будь-якому випадку краще злеценіе

Василь
Василь
9 місяців назад

Працюю вПольші на заводі,зараз по змінах, з 6.00 до 14.00,ранкова зміна. Денна 14.00 до 24.00,зараз мало роботи то 22.00 пару днів,за умовою злецення,ставка 17.брутто,зарплата одна частина на польську карту,друга на руки і не вчасно,чому так,як мені перейти на умову праці.