Умова злецення Umowa zlecenie інформація для іноземців
4.5/5 - (2 голоса)
Умова злецення — інформація для іноземців

Умова злецення — це офіційне працевлаштування в Польщі, і передбачає різні форми договірних відносин. Багато знають про звичному всім договорі Umowa o pracę, або більш вигідного з точки зору роботодавця договору за типом Umowa zlecenie.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Що являє собою Umowa zlecenie?
Випадки, коли заборонено працювати за Umowa zlecenie
Чому Umowa zlecenie не вигідна для іноземця?
Які пункти обов’язкові в Umowa zlecenie?
Час роботи і оплата праці.
Зовнішній вигляд Umowa zlecenie
Робота українців, білорусів на умовах Umowa zlecenie
Які основні параметри затверджуються законодавчо
Які податки сплачуються за Umowa zlecenie?
На кого покладається оплата податків в ZUS?
Umowa zlecenie — добре це чи погано для працівника?
Варіанти розірвання договору
Підсумки

Ці два типи договорів зустрічаються найбільш часто, але між ними існує принципова відмінність. У даній статті ми поговоримо про особливості Umowa zlecenie, на що потрібно звернути увагу при його укладенні і які права має працівник.

Що являє собою Umowa zlecenie?

Умова злецення (Umowa zlecenie) являє собою цивільно-правовий вид трудових відносин. Якщо, простіше кажучи, то це договір-доручення, який укладається для виконання визначеного обсягу робіт або на певний не тривалий час. Якщо передбачається постійна зайнятість, то законодавством заборонено працювати за Umowa zlecenie. Але, польські наймачі іноді йдуть на хитрощі і підписують його. А все тому, що це вигідний контракт з точки зору роботодавця, але абсолютно незручний для працівника. Але найчастіше вибирати не доводиться і підписують те, що дають.

Умова злецення

Закон пояснює Umowa zlecenie як можливість іноземця робити обумовлений обсяг робіт і обов’язок наймача платити за неї. Написано витончено, можна подумати, що працівник не зобов’язаний працювати, а лише має на це право. Тому всі обсяги та умови краще прописувати в договорі, щоб пізніше не виникало жодних проблем.

Випадки, коли заборонено працювати за Umowa zlecenie

Багато правозахисників говорять про необхідність скасування таких трудових відносин, як Umowa zlecenie. Це ніби-то порушує права працівників і зовсім їм не вигідно. Але, хочеться відзначити, що при підробітках, додатковий обсяг робіт, разової зайнятості такий контракт допомагає працівнику зрозуміти, що від нього вимагається і за яку винагороду.

Однак в судовому порядку було пояснено, в яких випадках категорично забороняється укладати Umowa zlecenie і віддавати перевагу Umowa o pracę. Це стосується випадків, коли працівник:

 • Працює за встановленим графіком;
 • Місце роботи визначено наймачем;
 • Працює під керівництвом наймача або його уповноваженої особи;
 • Виконує обсяг робіт, доручений наймачем.

Таким чином, якщо ви ходите на звичайну роботу на завод з 8.00 до 18.00, вам повідомили про обсяги і це все контролюється наймачем або його уповноваженою особою, в такому випадку з вами зобов’язані укласти Umowa o pracę.

Якщо в судовому порядку буде доведено, що  Umowa zlecenie був не правомірним, то на весь відпрацьований період будуть застосовані умови згідно Umowa o pracę. В тому числі, нараховані дні відпустки, податкові відрахування тощо.

Чому умова злецення невигідна для іноземця?

Умова злецення Umowa zlecenie інформація для іноземців

Хоча закон стежить за тим, які саме трудові відносини полягають, наймачі все ж часто віддають перевагу умове злецения. Адже існує багато суперечливих моментів, які вони можуть інтерпретувати в свою користь.

Основні мінуси умови злецення для працівників:

 • Якщо ви працюєте за умове про праце з 10-годинним графіком, то всі понаднормові години вам повинні оплачувати з застосуванням окремого коефіцієнта. У разі умови злецения всі години оплачуються однаково;
 • Немає чіткого графіка, тому велика ймовірність роботи у вихідні та святкові дні;
 • Наймач може вносити зміни в контракт без попередження працівника;
 • Відсутність по хворобі не оплачується, також і відпустка;
 • закрити договір, не потрібно здійснювати складні процедури і повідомляти відповідні органи;
 • Роботодавець не сплачує податки до бюджету;


Але зі свого боку працівник може наполягти на тому, щоб в контракт були включені пункти про лікарняний або відпустку, якщо обсяг робіт розрахований на тривалий час.

Які пункти обов’язкові в умова злецення?

Umowa zlecenie – це зазвичай контракт на пару сторінок, тому в ньому міститься мало інформації. Основні параметри, обов’язкові до наявності, це сторони угоди, обсяг запланованих робіт і терміни їх виконання. Але такі обмежені відомості іноді грають не на руку працівнику, обмежуючи його в правах. Отже, ми рекомендуємо спробувати внести в контракт як можна більше пунктів, які зможуть захистити ваші права.

Які пункти обов'язкові в умова злецення?

Отже, що ще потрібно прописати:

Сторони договору. І хоча це обов’язковий пункт, ми рекомендуємо прописати його якомога точніше. Крім ПІБ або назви фірми, також необхідно вказати:

 • Дату народження;
 • ПІБ батьків, це допоможе точніше ідентифікувати особу, тому що по батькові у поляків не має;
 • Адреса реєстрації;
 • Серію, номер паспорта;
 • Дані PESEL, NIP.
 • Юридичні особи надають реєстраційні дані, адреси, інформацію про осіб, що діють за довіреністю.

Якщо є можливість вписати ще будь-яку інформацію, це тільки на краще. Потрібно зробити все максимально можливе, щоб надалі була можливість ідентифікувати другу сторону договору.

Опис робіт. Це також обов’язкові дані, але і їх необхідно розписати детальніше. Адже від точного виконання завдання залежить оплата праці. І якщо ви щось не так зрозумієте на етапі усних домовленостей, у вас не буде підстав для підтвердження своєї точки зору. Тому, пропишіть:

 • Точний обсяг робіт;
 • Наявність інструментів;
 • Надання наймачем необхідних засобів для роботи;
 • Забезпечення транспортом для того, щоб дістатися на роботу, і з роботи;
 • Штрафні санкції за невиконання умов договору.

Час роботи і оплата праці

Час роботи і оплата праці

Якщо є можливість, вкажіть в договорі терміни, за які необхідно виконати роботу. А також пропишіть, скільки годин в день ви повинні відпрацювати і загальний час за тиждень, місяць. Так ви будете знати про свої вихідні, і невихід на роботу в цей день не буде вважатися прогулом.

З приводу оплати, не зайвим буде прописати тариф на годину, тоді вам буде простіше розуміти, скільки ви заробили за кожен проміжок часу. Якщо ви домовлялися про безготівковий розрахунок, вкажіть в договорі номер рахунку в банку, на який варто переказувати кошти.

Відповідальність сторін . Всі штрафи, які застосовуються до працівника, наймач пропише і сам. А ось його відповідальність, як правило, ніколи не фіксується. Тому, настійно рекомендуємо прописати відповідальність наймача за:

 • Ненадання описаних умов праці, спецодягу, транспорту;
 • Затримку зарплати;
 • Збільшення тривалості робочого дня без попередньої згоди;
 • За розрив договору в односторонньому порядку.

І якщо хоча б частина з цього буде прописана, то ви вже будете більш захищені від неправомірних дій керівника.

Припинення дії контракту . Не соромтеся обумовити і прописати всі деталі щодо припинення дії вашого договору. Уточніть, за яких обставин він закривається, чи можлива пролонгація за умови невиконання всього обсягу робіт. А так же, в яких випадках він може бути закритий в односторонньому порядку і яка відповідальність за це покладається.

Зовнішній вигляд Umowa zlecenie

Законодавством не затверджена певна форма Umowa zlecenie. І деякі роботодавці можуть запевняти вас, що підписувати його зовсім необов’язково, адже на це немає прямої вказівки закону. Але це абсолютно не відповідає дійсності. Договір підписувати потрібно, адже це прямий доказ того, що ви працюєте офіційно, і будь-яка перевірка Інспекції з праці це негайно виявить. В іншому випадку, ваша усна домовленість буде розцінена як шахрайство і вас депортують з країни з подальшою забороною на в’їзд в Шенгенську зону. Не слухайте шахраїв і недобросовісних наймачів — завжди укладайте договір в письмовій формі з максимальним зазначенням всієї інформації, про яку говорилося вище.
Стандартний договір виглядає так:

Стандартний договір виглядає так:

Умова злецення Стандартний договір виглядає так:

Робота українців, білорусів на умовах Umowa zlecenie

Отже, ви погодилися на роботу по Umowa zlecenie і вас на даному етапі все влаштовує. Але в той же час ви повинні розуміти, що цей контракт не є вичерпною підставою для знаходження і роботи в країні. У вас повинні бути крім цього документи, що дозволяють легально працювати в країні: освядчення або зезволення , робоча віза, karta pobuty або karta polaka.

Які основні параметри затверджуються законодавчо


Єдине, що закон говорить чітко — так це про часову ставку. На 2019 рік вона становила 13,7 PLN /год. Більше з обов’язкових умов нічого не сказано, все на розсуд роботодавця.

Які податки сплачуються за Umowa zlecenie?

Якщо ми говоримо про податки і збори, які сплачує працівник, то вони відрізняються в залежності від того, скільки трудових договорів на даний момент у нього укладено. Виходячи з цього, розраховується і розмір зборів.

Якщо мова йде про соціальні виплати, то це детальніше покажемо в таблиці:

Виплата Чи є обов’язковим
Соціальне страхування Так, виплати обов’язкові
Медичне страхування
За тимчасової непрацездатності не передбачено. Але за погодженням сторін цей пункт може бути прописаний в договорі
Від нещасних випадків Якщо робочий процес відбувався на території роботодавця, то виплати передбачені

На кого покладається оплата податків в ZUS?

Якщо працівник має лише одну роботу на умовах Umowa zlecenie, то податки платить роботодавець. За умови, що працівник задіяний на кількох роботах, ці виплати за домовленістю можуть бути поділені з працівником. Але ви повинні враховувати, що:

 • Це прописується в договорі, а не обговорюється в усній формі;
 • Якщо ви не вмієте правильно розраховувати податки, краще відмовитися від цього варіанту. Адже в іншому випадку, вам можуть інкримінувати податкове шахрайство.

Umowa zlecenie — добре це чи погано для працівника?

Часто як плюси, так і мінуси досить суб’єктивні і залежать від конкретних обставин. Але все ж розглянемо основні показники, узагальнюючи їх для всіх працівників.

Мінуси:

 1. Немає чітко прописаного трудового дня, не вказані вихідні;
 2. Низька соціальна захищеність, яка виключає виплати лікарняного, відпусток, по втрати працездатності;
 3. Термін роботи не зараховується до загального стажу;
 4. Можливість одностороннього розірвання договору з ініціативи роботодавця;

І хоча це — явні недоліки договору, все можна виправити внесенням цих пунктів в текст.

Плюси:

 1. Можливість самому вибудовувати свій робочий день;
 2. Залучення субпідрядників;
 3. Простота в укладенні та розірванні договору;
 4. Право підробітку і разової роботи без створення тривалих трудових відносин.

Варіанти розірвання договору умова злецення

 Варіанти розірвання договору умова злецення

Типовий договір може бути розірваний в будь-який момент часу, при чому як виконавцем, так і наймачем. Якщо договір припиняється за бажанням роботодавця, він повинен заплатити працівнику за фактично виконану роботу або витрачений час. Щоб убезпечити себе, попросіть наймача підписати з вами Акт виконаних робіт з метою уникнення суперечностей в майбутньому. Обов’язково вкажіть в ньому сторони, дату розірвання і номер договору, за яким дані роботи виконувалися.

Підсумки

Працювати по Umowa zlecenia — не найзручніший варіант для працівника. Але такий вид робочих взаємин як і раніше вважається найпопулярнішим серед роботодавців. Якщо у вас не має вибору, і вам необхідно підписати контракт такого типу, постарайтеся внести якомога більше умов, які будуть вигідними для вас. Можливо, в майбутньому вам це допоможе.

Умова злецення — з цією статтею також цікавляться:

 Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі Як оформити карту побиту в Польщі
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі Як оформити карту побиту в Польщі

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення ! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Антикризисный щит по визе и безвизу

Антикризовий щит по візі і безвізу

4.9/5 - (16 голосов) Антикризовий щит по візі і безвізу Перший етап «щита» впровадив механізм …

Подписаться
Уведомление о
guest
168 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Тетяна
Тетяна
1 місяць назад

Доброї ночі. Знайшла іншу роботу з нормальними умовами та умовою о працє. На цій роботі працюю по умові злеценіє,робота виявилася для мене фізично дуже важкою,не «витягую». В договорі прописано,що попередити про звільнення потрібно за 2 тижні, більше нічого. Штраф у 600 злотих призначається у випадку , якщо не відпрацьовуєш термін в 4 місяці. Чи можна поїхати на іншу роботу,не відпрацювавши ці 2 тижні? Що може вдіяти українська фірма,з якою укладений договір про роботу?

Мария
Мария
3 місяців назад

Подскажыте ,если я уже работаю от другой фирмы ,а с прошлой работы не отработала 14 дней ,насколько знаю приглашение пнулировалось,и штраф за не отработку 14 дней ,нужно ли мне сплатить штраф за неотоаботку ???

Александр
Александр
3 місяців назад

Пришло приглашение. Вместо обещанных 24зл\час нетто на старте и любом количестве наработаных часов, прописано 19.70(брутто) при 160часах\месяц. Стоит слать нахрен сразу или в можно договориться за другую ставку при собесодовании и «сдаче» образцов? Подскажите ребята, впервые еду в Польшу, по какой либо «умове»)

Марія
Марія
3 місяців назад

Умова злеценя податки
Підкажіть будь ласка) 
Які наслідки підписанні відмови від сплати податків при умові злеценя?
Дякую 

Роман
Роман
Відповідь для  Марія
3 місяців назад

Є як заява «про не стягнення авансу на податок на доходи фізичних осіб за цивільно-правовими договорами».
Тоді ставка нетто буде більшою, за умови, що дохід за рік не перевищить 30 тис.зл. і потім не буде нічого до повернення з пиття!
А якщо все платить, то ставка менша, але потім начебто буде більше до повернення.

zoyc
zoyc
Відповідь для  Марія
3 місяців назад

Ви не плутаєте нічого, наприклад, із довідкою податкового резидента? Чи відмова від сплати накопичувального пенсійного податку?

Вася
Вася
Відповідь для  Марія
3 місяців назад

На скільки мені відомо, то на zlecenia не платиться тільки zus, всі інші податки йдуть як слід.

Ольга
Ольга
Відповідь для  Вася
3 місяців назад

Zus платять скрізь. На будь-яких умовах. Лише відсоткова ставка різна.

Вася
Вася
Відповідь для  Ольга
3 місяців назад

Тобто можна сходити до відділу кадрів взяти zus та укласти декларацію з сімейним лікарем, якщо працюєш зі зльоту?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Вася
3 місяців назад

Очевидно

Марія
Марія
3 місяців назад

Працюю по умові злеценя, в агенції сказали підписати відмову від сплати податкі, інакше з зарплати будуть вираховувати по 400 зл. Які наслідки підписання відмови? Дякую

Олександр
Олександр
7 місяців назад

Umowa zlecenia
Доброго дня. Є договір. Завтра на роботу на тести. Договір складений і підписаний на одну вакансію. Є підозра, що будуть давати робити іншу роботу. Якщо я відмовлюся від цієї роботи і захочу піти від цього агентства / поїхати додому, то що мені загрожує? Штраф прописаний в договорі або нічого?
спасибі

Roman
Roman
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

Ти маєш повне право відмовитися від роботи, умови якої відрізняються від тих, які тобі повідомляли (описували). Найменше невідповідність: місце, годинник, внутрішні умови і т.д., то маєш повне право сказати «До побачення»

Вася
Вася
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

имхо! У 95% випадків потрапляють не на ту роботу якої заманювали. Таке буває тому що рекрутер (часто) і сам толком не знає що і як потрібно робити. Тому що така специфіка виробництва (вимагає зміни робочих місць). Тому що заявлена ​​робота була звичайною заманухой. Відмовитися можна. Але відмовлятися не маючи реальної іншої роботи …… таке собі задоволення.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Вася
7 місяців назад

рекрутеру важливо лише кількість голів, а не хто де і ким буде далі працювати.

Стасон
Стасон
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

Скрізь кидають куди треба і не треба, зате роботу всю знаєш. А з таким ставленням ти ні де працювати не зможеш.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Стасон
7 місяців назад

Ну так. Краще працювати шліфувальником ніж оператором лазерного різання. Різниці немає.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

знайшов іншу роботу, зідзвонився, схвалили, зібрав валізи і поїхав.
немає перешкод для тих, хто шукає кращого

Bohdan
Bohdan
7 місяців назад

Штраф за розрив Умови Злеценіє.
Хочу розірвати Умову Злеценіє яка ще на 2 місяця. В Умові чорним по білому пише: Що за розрив до закінчення умови 20%( якщо до зарплати)30%(після зарплати) стягується з зарплати за остатній місяць. Підскажіть , як це на практиці? Чи можна якось обійтись без цього і нормально звільнитись попередивши просто завчасно. Дякую)

Roman
Roman
Відповідь для  Bohdan
7 місяців назад

Купи «Kodeks o prace» українською мовою за 30 злотих і читай свої права

Joachim
Joachim
Відповідь для  Roman
7 місяців назад

Це «умова злеценія» а не «умова в праце» в нього є прав,
що агентство хоче те й робить.

Ist
Ist
Відповідь для  Joachim
7 місяців назад

Відносно недавно навіть зі злеценнем це працювало.

Roman
Roman
Відповідь для  Joachim
7 місяців назад

Якщо «Умова в злеценіе» то вона також має свої межі які роботодавець не має права порушувати. Потрібно читати «Kodeks o prace», «Цивільний кодекс», «Цивільний кодекс» або напружити PIP нехай разруливает.
Якщо він надасть докази що його робота підпадає фактично під «умова в праце», то PIP або суд змінить назву договору на «Умова в праце» (правда там є термін за скільки часу потрібно сповіщати про звільнення).

Артем
Артем
Відповідь для  Bohdan
7 місяців назад

На практиці спишуть 100%, штрафами, всіма правдами і неправдами. 20% це просто ніщо, так що я б НЕ парився, зазвичай прописують штраф в 1000 злотих. За ідеєю можна домовитися, але це вже як пощастить і за яких обставин звільнення.

Unlx
Unlx
Відповідь для  Bohdan
7 місяців назад

Мужик що написано пером НЕ вирубаєш сокирою. І ніякої РІР тобі не допоможе. Тут тільки два законних варіанти якщо робота погана а є в рази кращий варіант то вичавити останню зп або допрацювати до кінця умови.

Юрий
Юрий
8 місяців назад

Умова злецення підскажіть як діяти
Привіт, підписали умову злицення , робота мала бути для сімейної пари , дівчину взяли на роботу а для мене кажуть немає роботи ,сиди очікуй чуда, завтра дівчина має виходитт на роботу.
Що буде якщо дівчина не вийде і ми поїдемо на іншу роботу і фірму працювати, що вони нам можуть зробити? В суд можуть піти? В умові за штрафи нічого не написано, тільки підписували ми листочки де ознайомлювались зі штрафами

Roman
Roman
Відповідь для  Юрий
8 місяців назад

Якщо умови роботи відрізняються від тих, що є насправді, то ви маєте юридичне право не виконувати цю роботу.
Вам обіцяли що ви будете працювати разом, а насправді — лише працевлаштовують дівчину. То ж можете вільно від них піти

Anton
Anton
Відповідь для  Юрий
8 місяців назад

Нічого не буде, я багато раз так робив, спокійно можете їхати на іншу роботу,

Роман
Роман
Відповідь для  Anton
8 місяців назад

Підтверджую, була і мене з дружиною така ситуація .. Зібрали речі і поїхали на іншу роботу. Там переробили запрошення і ми спокійно працювали)

Юрий
Юрий
Відповідь для  Anton
8 місяців назад

спасибі

Impostor
Impostor
8 місяців назад

UA Умова
Ваша думка про цю умову?
Можливо хтось працює на такій ?
Або чув якісь історії?

Unlx
Unlx
Відповідь для  Impostor
8 місяців назад

Краще стандартні польські умови з працевлаштування. Чим менше Україна знає покищо про ваші заробітки тим ви спокійніше спите

Alexandr
Alexandr
9 місяців назад

В’їзд до Польщі по umowa zlecenie
Друг приїхав на тиждень в Україні, зараз повертається назад до Польщі. На руках є паспорт і umowa zlecenie. Чи може він перетнути кордон по ним, тому що запрошення залишилося в Польщі.

zoyc
zoyc
Відповідь для  Alexandr
9 місяців назад

Запрошення повинно бути. Ну і віза або безвіз

Alexandr
Alexandr
Відповідь для  zoyc
9 місяців назад

віза

Nataliia
Nataliia
Відповідь для  Alexandr
9 місяців назад

100% ні

Alexandr
Alexandr
Відповідь для  Nataliia
9 місяців назад

Забув написати. Віза. Значить повинні впустити.

Nataliia
Nataliia
Відповідь для  Alexandr
9 місяців назад

Якщо є віза, то все одно треба показувати освячення, воно повинно бути обов’язково. Умова не пройде

zoyc
zoyc
Відповідь для  Alexandr
9 місяців назад

Якщо є можливість, то найвірніший спосіб дізнатися чи пропустять вас — це зателефонувати на страж граничну і запитати у них, у мене є віза і договір на роботу, пропустіть ви мене? Вкажи що запрошення є, і запитай може можна проїхати з скановані. Або кого то попросить щоб подзвонили

Suspected
Suspected
Відповідь для  Alexandr
9 місяців назад

НЕ пропустять

Сергій
Сергій
Відповідь для  Alexandr
9 місяців назад

Нехай хтось зробить скан-копію запрошення і вишле інший, він роздрукує і спокійно пройде кордон.

Володимир
Володимир
9 місяців назад

Умова злеценія (?) Привіт шановні форумчани!
Прошу ради знаючих!
Знайшов роботодавця в Польщі
(Робота слюсар металоконструкції), дочекався від роботодавця запрошення! Подав док. на візу, а поки чекаю запитав у нього на електронну пошту договір доручення (умова злеценія) отримав договір вже через пару годин. Але! мені чомусь не зрозумілий пункт в договорі де вказано оплата
24 злотих. / година. нетто — маса 15 злотих. / година
Що це за розрахунок? цілих 40% брутто!
Ну це ще я можу зрозуміти — роботодавець не знає мене якийсь я фахівець і тому …
На мої питання про подальше підвищення зарплати відповідає що ствердно: підвищуємо якщо робочий цього заслуговує !!!

Ще одне мене бентежить! обіцяли хв 220 ч. на місяць !!! і в договорі ні слова про це мінімум годин, взагалі не слова про кількість годин на місяць!

Підкажіть, зі свого досвіду, в чому можливий обман?

Володимир
Володимир
Відповідь для  Володимир
9 місяців назад

PS
24зл. -брутто
15 злотих. -нетто)

Зрозуміло, що умова злеценія не такий надійний договір як умова о праці!

слава
слава
Відповідь для  Володимир
9 місяців назад

вичитати

Xena
Xena
Відповідь для  Володимир
9 місяців назад

В умові злецене не пишеться кількість годин, з власного досвіду, кожен місяць подавала дні коли мені підходить працювати, могла десять Дижур, могла один подати

Xd
Xd
Відповідь для  Володимир
9 місяців назад

Це хрінь, шукай іншу роботу, з досвіду кажу, працювати з робочою візою по розумне злецення це дно, за таким договором зазвичай працюють по безвізу, а люди з візою працюють за умовами праці, так як умови праці захищена трудовим кодексом, а умова злецення, це письмовий договір в якому вирішує не закон, а то що в ньому прописаному, і якщо у тебе написано нетто 15 злотих. Те повір воно таким і буде, навряд-чи господар буде докидали тебе на руки нелегально ЗП, а коли після першої зарплати ти захочеш звільниться то то швидше за все там є якийсь штраф, подивися в договорі, а за таку роботу хв, ставка від 17-22 нетто наскільки я бачив

Ist
Ist
Відповідь для  Володимир
9 місяців назад

вимагайте виписку

Ирина
Ирина
10 місяців назад

Здравствуйте, интересует вопрос, я работала по умове злецения, и решила сменить работу, ушла не отработав 2 недели, и меня хотят оштрафовать на 1500тыщ.злот имеет ли фирма на это право?

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Ирина
1 місяць назад

Цікавить те саме питання!

Валера
Валера
11 місяців назад

Умова злецення, і податки
Вітання всім. Хотів запитати у тих, хто краще розбирається в цих всіх аспектах юридичних. На скільки я зрозумів, то особи, які мають до 26 років звільняються від податку на прибуток.
Це діє на умови злецення також?
Наприклад скину чек розлічення за 3 робочих дня. Розпишіть, будь ласка, хто знає, розраховується цей податок у мене чи ні.

Alina
Alina
Відповідь для  Валера
11 місяців назад

Так на умови злеценя теж діє, з вас повинні знімати тільки на ubezpiczenie zdrowotne. Навіть якщо немає статусу студента. В кінці року в піті вам повернуть все, що було переплачено. Тобто податкова автоматично поверне вам надлишок. Або зверніться до роботодавця скажіть, що вам немає ще 26 років. Вони також можуть не перевіряти і відраховувати. Тоді вам відразу повинні збільшити ставку на годину. Наприклад ставка за годину роботи 18,50 маса з оплатою всіх податків маєте на руках 13,50 нетто. Якщо оплата відраховується тільки на ubezpieczenie zdrowotne то за годину роботи має бути 14,50.

Назар
Назар
Відповідь для  Валера
11 місяців назад

Я теж не розумію цього. У сенсі статус студента ?? Тоді як можна пояснити те коли розлічаеш піт 11 за цілий рік то виходить 0 в будь-якому випадку тому що немає 26 років. Але і статусу студента теж форумі то чому я не можу повернути частину свого податок ???

Alina
Alina
Відповідь для  Назар
11 місяців назад

Тому що деякі роботодавці спочатку відзначили, що вам немає 26 і ви не студент.
По 2019 мені повернули податок як тільки прийняли закон під для молодих. 2020 року піт був 0,0 тому, що податок йшов тільки na ubezpieczenie zdrowotne.
Перевірити це можна через рахунок в умови як на фото (роботодавець повинен видавати його кожен місяць, якщо немає то просити надати)

Vanya
Vanya
Відповідь для  Валера
11 місяців назад

З тебе зняли податки стандартно. Мало бути людиною до 26 років. Потрібно мати ще статус студента

Ihor
Ihor
11 місяців назад

Доброго дня! Підкажіть, які документи краще для роботи «umowa zlecenia» чі «umowa o pracę»? Мені пропонують «umowa zlecenia», типу вона краща, щоб працювати понаднормово…

Anna
Anna
Відповідь для  Ihor
11 місяців назад

Звісно, умова злеценя краща для роботодавця, бо за вас платять менші податки і на руки виходить трохи більше. Але по умові о праці ви більш захищені, за вас платять зус + оплачувати відпустка. При цьому понаднормові вам навряд чи будуть давати, бо за них мусять вам доплачувати +50 чи +100%, а це не дуже вигідно багатьом роботодавцям.

Сергій
Сергій
1 рік назад

Законо чи ні?
Якщо Умова злеценя підписана, але запрошення немає, то це легальна робота? є старе запрошення!

Ist
Ist
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

ні

Anna
Anna
Відповідь для  Ist
1 рік назад

+

Андрій
Андрій
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Запрошення в будь-якому випадку повинно бути. На фірмі, на якій працюєте

Сергій
Сергій
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Я розумію, але на фірмі кажуть ще НЕ зробили, хоча вже пройшло більше 3 тижнів

Андрій
Андрій
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Можливо вони роблять так довго. В якому воєводстві? (Попросіть у них драфт або підтвердження що воно подано в уряд)

Сергій
Сергій
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Лодзь

Андрій
Андрій
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Найкраще попросіть у них драфт (це підтвердження що запрошення ваше представлено в уженд) Якщо будуть морозитися то самі розумієте …

Сергій
Сергій
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Ясно, спасибі велике

Anna
Anna
1 рік назад

Як продовжити умову злецення працедавцю якщо інша закінчується ?

Андрій
Андрій
1 рік назад

Umową wynajmu mieszkania Заповнення
Привіт, допоможіть як правильно заповнити умова найму щоб пізніше зробити мельдунок і песель. Може у кого є зразки?

Rider
Rider
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Умова про наймання зазвичай становить володар, ви з ним домовляєтеся про прописку і уважно читайте умови!

Xena
Xena
Відповідь для  Rider
1 рік назад

Можна і без домовленості з власником прописатися, особисто так робила, хіба що, щось змінилося (:

Rider
Rider
Відповідь для  Xena
1 рік назад

Ні, з власником все треба обговорювати

Xena
Xena
Відповідь для  Rider
1 рік назад

Ні не треба, я нічого не обговорював, пішла і приписалася (zameldowalam się)

Xena
Xena
Відповідь для  Rider
1 рік назад

Meldunek bez właściciela, впиши і почитай

Rider
Rider
Відповідь для  Xena
1 рік назад

Різні воєводства, де проходить, а де ні!

Андрій
Андрій
1 рік назад

Питання для знатоків
Заїхав я ще в січні 2020 року. Тобто до початку карантину. І тут нарешті надумав їхати додому. І суть питання така, чипотрібні якісь документи мені щоб перетнути кордон, типу умови злеценія? Щоб доказати що я тут не просто так був. Чи це не цікавить прикордонників?

Sardelka
Sardelka
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Всі пункти в цьому законі зобов’язує Вас щось там показувати. Але особисто я далеко ховатися не буду умова, як то кажуть: «краще перестрахуватися».

Володимир
Володимир
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Ні нічого не потрібно. У мене знайомий вчора приїхав з Польщі, а заїхав туди по біометрії ще в лютому 2020 року. І все в порядку, нічого НЕ показував. Штамп виїзду поставили і все

Леся
Леся
1 рік назад

Якщо я на умовні злецення і зараз сиджу на кварантанні домовій через позитивний аналіз на ковід у сусідки по кімнаті,чи мені належить якась виплата,компенсація,бо це ж не по моїй вині,не я є хворою і 18 день,це не 10

Vitalik
Vitalik
1 рік назад

ІНФОРМАЦІЯ про Umowa zlecenie
Хто може допомогти з інфою про Umowa zlecenie ??? Які є нюанси при роботі, звільнення, штрафи і відпрацювання ??? Всім удачі.

Віталій
Віталій
Відповідь для  Vitalik
1 рік назад

Дійсно, її треба читати. На моїй першій роботі було прописано в злеценіі штрафи за прогул (100 злотих), за дострокове звільнення (500 злотих), 3 прогули = дострокове звільнення

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Спс за інфу

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Vitalik
1 рік назад

вже набридло на фасадах або що краще знайшов?

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Covidlo
1 рік назад

Ні. Знайомі цікавляться. А я тільки на умві про працю… про злецення не в курсі що і як там …

bez
bez
Відповідь для  Vitalik
1 рік назад

При Umowa zlecenie може бути абсолютно все що завгодно, читати треба! Умова зліценія = умова довідзенія!

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  bez
1 рік назад

Спс за інфу

168
0
Залиште будь ласка коментарx