ПМЖ в Польщі / Праця / Умова злецення Umowa zlecenie інформація для іноземців
Умова злецення Umowa zlecenie інформація для іноземців

Умова злецення — інформація для іноземців

Умова злецення — це офіційне працевлаштування в Польщі, і передбачає різні форми договірних відносин. Багато знають про звичному всім договорі Umowa o pracę, або більш вигідного з точки зору роботодавця договору за типом Umowa zlecenie.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Що являє собою Umowa zlecenie?
Випадки, коли заборонено працювати за Umowa zlecenie
Чому Umowa zlecenie не вигідна для іноземця?
Які пункти обов’язкові в Umowa zlecenie?
Час роботи і оплата праці.
Зовнішній вигляд Umowa zlecenie
Робота українців, білорусів на умовах Umowa zlecenie
Які основні параметри затверджуються законодавчо
Які податки сплачуються за Umowa zlecenie?
На кого покладається оплата податків в ZUS?
Umowa zlecenie — добре це чи погано для працівника?
Варіанти розірвання договору
Підсумки

Ці два типи договорів зустрічаються найбільш часто, але між ними існує принципова відмінність. У даній статті ми поговоримо про особливості Umowa zlecenie, на що потрібно звернути увагу при його укладенні і які права має працівник.

Що являє собою Umowa zlecenie?

Умова злецення (Umowa zlecenie) являє собою цивільно-правовий вид трудових відносин. Якщо, простіше кажучи, то це договір-доручення, який укладається для виконання визначеного обсягу робіт або на певний не тривалий час. Якщо передбачається постійна зайнятість, то законодавством заборонено працювати за Umowa zlecenie. Але, польські наймачі іноді йдуть на хитрощі і підписують його. А все тому, що це вигідний контракт з точки зору роботодавця, але абсолютно незручний для працівника. Але найчастіше вибирати не доводиться і підписують те, що дають.

Умова злецення

Закон пояснює Umowa zlecenie як можливість іноземця робити обумовлений обсяг робіт і обов’язок наймача платити за неї. Написано витончено, можна подумати, що працівник не зобов’язаний працювати, а лише має на це право. Тому всі обсяги та умови краще прописувати в договорі, щоб пізніше не виникало жодних проблем.

Випадки, коли заборонено працювати за Umowa zlecenie

Багато правозахисників говорять про необхідність скасування таких трудових відносин, як Umowa zlecenie. Це ніби-то порушує права працівників і зовсім їм не вигідно. Але, хочеться відзначити, що при підробітках, додатковий обсяг робіт, разової зайнятості такий контракт допомагає працівнику зрозуміти, що від нього вимагається і за яку винагороду.

Однак в судовому порядку було пояснено, в яких випадках категорично забороняється укладати Umowa zlecenie і віддавати перевагу Umowa o pracę. Це стосується випадків, коли працівник:

 • Працює за встановленим графіком;
 • Місце роботи визначено наймачем;
 • Працює під керівництвом наймача або його уповноваженої особи;
 • Виконує обсяг робіт, доручений наймачем.

Таким чином, якщо ви ходите на звичайну роботу на завод з 8.00 до 18.00, вам повідомили про обсяги і це все контролюється наймачем або його уповноваженою особою, в такому випадку з вами зобов’язані укласти Umowa o pracę.

Якщо в судовому порядку буде доведено, що  Umowa zlecenie був не правомірним, то на весь відпрацьований період будуть застосовані умови згідно Umowa o pracę. В тому числі, нараховані дні відпустки, податкові відрахування тощо.

Чому умова злецення невигідна для іноземця?

Умова злецення Umowa zlecenie інформація для іноземців

Хоча закон стежить за тим, які саме трудові відносини полягають, наймачі все ж часто віддають перевагу умове злецения. Адже існує багато суперечливих моментів, які вони можуть інтерпретувати в свою користь.

Основні мінуси умови злецення для працівників:

 • Якщо ви працюєте за умове про праце з 10-годинним графіком, то всі понаднормові години вам повинні оплачувати з застосуванням окремого коефіцієнта. У разі умови злецения всі години оплачуються однаково;
 • Немає чіткого графіка, тому велика ймовірність роботи у вихідні та святкові дні;
 • Наймач може вносити зміни в контракт без попередження працівника;
 • Відсутність по хворобі не оплачується, також і відпустка;
 • закрити договір, не потрібно здійснювати складні процедури і повідомляти відповідні органи;
 • Роботодавець не сплачує податки до бюджету;


Але зі свого боку працівник може наполягти на тому, щоб в контракт були включені пункти про лікарняний або відпустку, якщо обсяг робіт розрахований на тривалий час.

Які пункти обов’язкові в умова злецення?

Umowa zlecenie – це зазвичай контракт на пару сторінок, тому в ньому міститься мало інформації. Основні параметри, обов’язкові до наявності, це сторони угоди, обсяг запланованих робіт і терміни їх виконання. Але такі обмежені відомості іноді грають не на руку працівнику, обмежуючи його в правах. Отже, ми рекомендуємо спробувати внести в контракт як можна більше пунктів, які зможуть захистити ваші права.

Які пункти обов'язкові в умова злецення?

Отже, що ще потрібно прописати:

Сторони договору. І хоча це обов’язковий пункт, ми рекомендуємо прописати його якомога точніше. Крім ПІБ або назви фірми, також необхідно вказати:

 • Дату народження;
 • ПІБ батьків, це допоможе точніше ідентифікувати особу, тому що по батькові у поляків не має;
 • Адреса реєстрації;
 • Серію, номер паспорта;
 • Дані PESEL, NIP.
 • Юридичні особи надають реєстраційні дані, адреси, інформацію про осіб, що діють за довіреністю.

Якщо є можливість вписати ще будь-яку інформацію, це тільки на краще. Потрібно зробити все максимально можливе, щоб надалі була можливість ідентифікувати другу сторону договору.

Опис робіт. Це також обов’язкові дані, але і їх необхідно розписати детальніше. Адже від точного виконання завдання залежить оплата праці. І якщо ви щось не так зрозумієте на етапі усних домовленостей, у вас не буде підстав для підтвердження своєї точки зору. Тому, пропишіть:

 • Точний обсяг робіт;
 • Наявність інструментів;
 • Надання наймачем необхідних засобів для роботи;
 • Забезпечення транспортом для того, щоб дістатися на роботу, і з роботи;
 • Штрафні санкції за невиконання умов договору.

Час роботи і оплата праці

Час роботи і оплата праці

Якщо є можливість, вкажіть в договорі терміни, за які необхідно виконати роботу. А також пропишіть, скільки годин в день ви повинні відпрацювати і загальний час за тиждень, місяць. Так ви будете знати про свої вихідні, і невихід на роботу в цей день не буде вважатися прогулом.

З приводу оплати, не зайвим буде прописати тариф на годину, тоді вам буде простіше розуміти, скільки ви заробили за кожен проміжок часу. Якщо ви домовлялися про безготівковий розрахунок, вкажіть в договорі номер рахунку в банку, на який варто переказувати кошти.

Відповідальність сторін . Всі штрафи, які застосовуються до працівника, наймач пропише і сам. А ось його відповідальність, як правило, ніколи не фіксується. Тому, настійно рекомендуємо прописати відповідальність наймача за:

 • Ненадання описаних умов праці, спецодягу, транспорту;
 • Затримку зарплати;
 • Збільшення тривалості робочого дня без попередньої згоди;
 • За розрив договору в односторонньому порядку.

І якщо хоча б частина з цього буде прописана, то ви вже будете більш захищені від неправомірних дій керівника.

Припинення дії контракту . Не соромтеся обумовити і прописати всі деталі щодо припинення дії вашого договору. Уточніть, за яких обставин він закривається, чи можлива пролонгація за умови невиконання всього обсягу робіт. А так же, в яких випадках він може бути закритий в односторонньому порядку і яка відповідальність за це покладається.

Зовнішній вигляд Umowa zlecenie

Законодавством не затверджена певна форма Umowa zlecenie. І деякі роботодавці можуть запевняти вас, що підписувати його зовсім необов’язково, адже на це немає прямої вказівки закону. Але це абсолютно не відповідає дійсності. Договір підписувати потрібно, адже це прямий доказ того, що ви працюєте офіційно, і будь-яка перевірка Інспекції з праці це негайно виявить. В іншому випадку, ваша усна домовленість буде розцінена як шахрайство і вас депортують з країни з подальшою забороною на в’їзд в Шенгенську зону. Не слухайте шахраїв і недобросовісних наймачів — завжди укладайте договір в письмовій формі з максимальним зазначенням всієї інформації, про яку говорилося вище.

Стандартний договір виглядає так:

Стандартний договір виглядає так:

Умова злецення Стандартний договір виглядає так:

Робота українців, білорусів на умовах Umowa zlecenie

Отже, ви погодилися на роботу по Umowa zlecenie і вас на даному етапі все влаштовує. Але в той же час ви повинні розуміти, що цей контракт не є вичерпною підставою для знаходження і роботи в країні. У вас повинні бути крім цього документи, що дозволяють легально працювати в країні: освядчення або зезволення , робоча віза, karta pobuty або karta polaka.

Які основні параметри затверджуються законодавчо


Єдине, що закон говорить чітко — так це про часову ставку. На 2019 рік вона становила 13,7 PLN /год. Більше з обов’язкових умов нічого не сказано, все на розсуд роботодавця.

Які податки сплачуються за Umowa zlecenie?

Якщо ми говоримо про податки і збори, які сплачує працівник, то вони відрізняються в залежності від того, скільки трудових договорів на даний момент у нього укладено. Виходячи з цього, розраховується і розмір зборів.

Якщо мова йде про соціальні виплати, то це детальніше покажемо в таблиці:

Виплата Чи є обов’язковим
Соціальне страхування Так, виплати обов’язкові
Медичне страхування
За тимчасової непрацездатності не передбачено. Але за погодженням сторін цей пункт може бути прописаний в договорі
Від нещасних випадків Якщо робочий процес відбувався на території роботодавця, то виплати передбачені

На кого покладається оплата податків в ZUS?

Якщо працівник має лише одну роботу на умовах Umowa zlecenie, то податки платить роботодавець. За умови, що працівник задіяний на кількох роботах, ці виплати за домовленістю можуть бути поділені з працівником. Але ви повинні враховувати, що:

 • Це прописується в договорі, а не обговорюється в усній формі;
 • Якщо ви не вмієте правильно розраховувати податки, краще відмовитися від цього варіанту. Адже в іншому випадку, вам можуть інкримінувати податкове шахрайство.

Umowa zlecenie — добре це чи погано для працівника?

Часто як плюси, так і мінуси досить суб’єктивні і залежать від конкретних обставин. Але все ж розглянемо основні показники, узагальнюючи їх для всіх працівників.

Мінуси:

 1. Немає чітко прописаного трудового дня, не вказані вихідні;
 2. Низька соціальна захищеність, яка виключає виплати лікарняного, відпусток, по втрати працездатності;
 3. Термін роботи не зараховується до загального стажу;
 4. Можливість одностороннього розірвання договору з ініціативи роботодавця;

І хоча це — явні недоліки договору, все можна виправити внесенням цих пунктів в текст.

Плюси:

 1. Можливість самому вибудовувати свій робочий день;
 2. Залучення субпідрядників;
 3. Простота в укладенні та розірванні договору;
 4. Право підробітку і разової роботи без створення тривалих трудових відносин.

Варіанти розірвання договору умова злецення

 Варіанти розірвання договору умова злецення

Типовий договір може бути розірваний в будь-який момент часу, при чому як виконавцем, так і наймачем. Якщо договір припиняється за бажанням роботодавця, він повинен заплатити працівнику за фактично виконану роботу або витрачений час. Щоб убезпечити себе, попросіть наймача підписати з вами Акт виконаних робіт з метою уникнення суперечностей в майбутньому. Обов’язково вкажіть в ньому сторони, дату розірвання і номер договору, за яким дані роботи виконувалися.

Підсумки

Працювати по Umowa zlecenia — не найзручніший варіант для працівника. Але такий вид робочих взаємин як і раніше вважається найпопулярнішим серед роботодавців. Якщо у вас не має вибору, і вам необхідно підписати контракт такого типу, постарайтеся внести якомога більше умов, які будуть вигідними для вас. Можливо, в майбутньому вам це допоможе.

Умова злецення — з цією статтею також цікавляться:

 Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі Як оформити карту побиту в Польщі
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі Як оформити карту побиту в Польщі

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення ! 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Робота в Польщі на автозаводах

Робота в Польщі на автозаводі

5 / 5 ( 10 голосов ) Робота в Польщі на автозаводі Робота в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
114 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Ihor
Ihor
2 днів назад

Доброго дня! Підкажіть, які документи краще для роботи «umowa zlecenia» чі «umowa o pracę»? Мені пропонують «umowa zlecenia», типу вона краща, щоб працювати понаднормово…

Anna
Anna
Відповідь для  Ihor
2 днів назад

Звісно, умова злеценя краща для роботодавця, бо за вас платять менші податки і на руки виходить трохи більше. Але по умові о праці ви більш захищені, за вас платять зус + оплачувати відпустка. При цьому понаднормові вам навряд чи будуть давати, бо за них мусять вам доплачувати +50 чи +100%, а це не дуже вигідно багатьом роботодавцям.

Сергій
Сергій
28 днів назад

Законо чи ні?
Якщо Умова злеценя підписана, але запрошення немає, то це легальна робота? є старе запрошення!

Ist
Ist
Відповідь для  Сергій
28 днів назад

ні

Anna
Anna
Відповідь для  Ist
28 днів назад

+

Андрій
Андрій
Відповідь для  Сергій
28 днів назад

Запрошення в будь-якому випадку повинно бути. На фірмі, на якій працюєте

Сергій
Сергій
Відповідь для  Андрій
28 днів назад

Я розумію, але на фірмі кажуть ще НЕ зробили, хоча вже пройшло більше 3 тижнів

Андрій
Андрій
Відповідь для  Сергій
28 днів назад

Можливо вони роблять так довго. В якому воєводстві? (Попросіть у них драфт або підтвердження що воно подано в уряд)

Сергій
Сергій
Відповідь для  Андрій
28 днів назад

Лодзь

Андрій
Андрій
Відповідь для  Сергій
28 днів назад

Найкраще попросіть у них драфт (це підтвердження що запрошення ваше представлено в уженд) Якщо будуть морозитися то самі розумієте …

Сергій
Сергій
Відповідь для  Андрій
28 днів назад

Ясно, спасибі велике

Anna
Anna
1 місяць назад

Як продовжити умову злецення працедавцю якщо інша закінчується ?

Андрій
Андрій
2 місяців назад

Umową wynajmu mieszkania Заповнення
Привіт, допоможіть як правильно заповнити умова найму щоб пізніше зробити мельдунок і песель. Може у кого є зразки?

Rider
Rider
Відповідь для  Андрій
2 місяців назад

Умова про наймання зазвичай становить володар, ви з ним домовляєтеся про прописку і уважно читайте умови!

Xena
Xena
Відповідь для  Rider
2 місяців назад

Можна і без домовленості з власником прописатися, особисто так робила, хіба що, щось змінилося (:

Rider
Rider
Відповідь для  Xena
2 місяців назад

Ні, з власником все треба обговорювати

Xena
Xena
Відповідь для  Rider
2 місяців назад

Ні не треба, я нічого не обговорював, пішла і приписалася (zameldowalam się)

Xena
Xena
Відповідь для  Rider
2 місяців назад

Meldunek bez właściciela, впиши і почитай

Rider
Rider
Відповідь для  Xena
2 місяців назад

Різні воєводства, де проходить, а де ні!

Андрій
Андрій
2 місяців назад

Питання для знатоків
Заїхав я ще в січні 2020 року. Тобто до початку карантину. І тут нарешті надумав їхати додому. І суть питання така, чипотрібні якісь документи мені щоб перетнути кордон, типу умови злеценія? Щоб доказати що я тут не просто так був. Чи це не цікавить прикордонників?

Sardelka
Sardelka
Відповідь для  Андрій
2 місяців назад

Всі пункти в цьому законі зобов’язує Вас щось там показувати. Але особисто я далеко ховатися не буду умова, як то кажуть: «краще перестрахуватися».

Володимир
Володимир
Відповідь для  Андрій
2 місяців назад

Ні нічого не потрібно. У мене знайомий вчора приїхав з Польщі, а заїхав туди по біометрії ще в лютому 2020 року. І все в порядку, нічого НЕ показував. Штамп виїзду поставили і все

Леся
Леся
2 місяців назад

Якщо я на умовні злецення і зараз сиджу на кварантанні домовій через позитивний аналіз на ковід у сусідки по кімнаті,чи мені належить якась виплата,компенсація,бо це ж не по моїй вині,не я є хворою і 18 день,це не 10

Vitalik
Vitalik
2 місяців назад

ІНФОРМАЦІЯ про Umowa zlecenie
Хто може допомогти з інфою про Umowa zlecenie ??? Які є нюанси при роботі, звільнення, штрафи і відпрацювання ??? Всім удачі.

Віталій
Віталій
Відповідь для  Vitalik
2 місяців назад

Дійсно, її треба читати. На моїй першій роботі було прописано в злеценіі штрафи за прогул (100 злотих), за дострокове звільнення (500 злотих), 3 прогули = дострокове звільнення

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Віталій
2 місяців назад

Спс за інфу

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Vitalik
2 місяців назад

вже набридло на фасадах або що краще знайшов?

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Covidlo
2 місяців назад

Ні. Знайомі цікавляться. А я тільки на умві про працю… про злецення не в курсі що і як там …

bez
bez
Відповідь для  Vitalik
2 місяців назад

При Umowa zlecenie може бути абсолютно все що завгодно, читати треба! Умова зліценія = умова довідзенія!

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  bez
2 місяців назад

Спс за інфу

Андрій
Андрій
3 місяців назад

Розірвати трудовий договір
Привіт, приїхав на роботу підписав договір, зліценіе, роботи немає сиджу чекаю, якщо я піду на іншу роботу, що мені загрожує? У договорі написано якщо виїду раніше штраф 1000 злотих? Як мені бути?

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Андрій
3 місяців назад

приїхав, роботи немає, зароблених немає. питання, звідки брати гроші на штраф? -Брат кредит або просить вислати з дому для заплатить штраф цим, тому що у них роботи немає і хочу поїхати туди, де є робота?
коли їхав на роботу, що обіцяли? -сідеть чекати роботу, скільки чекати?
коли підписував договір, чи було зазначено в ньому., якщо немає роботи, то якщо заїдеш, то штраф?
що розрив, який договір? -роботи коментарі, йдіть ходите, точка
зібрав речі і мовчки поїхав далі, точка

Андрій
Андрій
Відповідь для  Covidlo
3 місяців назад

Дякую

Владислав
Владислав
Відповідь для  Андрій
3 місяців назад

Якщо ти просто поїдеш, то їм Чи не буде з чого 1000 вираховувати, зп то немає, а сам нічого не плати

Андрій
Андрій
Відповідь для  Владислав
3 місяців назад

Але я хочу поїхати на іншу роботу, так як тут немає вільних вакансій.

Nastassia
Nastassia
Відповідь для  Владислав
3 місяців назад

в тому випадку, якщо мова про посередника.
Якщо в прямому роботодавця — зможе і нерви помотати і гроші вибити, через інстанції

Alina
Alina
Відповідь для  Андрій
3 місяців назад

Можна мати кілька умов злеценія це аналог нашої умови найму.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Андрій
3 місяців назад

Роботи немає, Ви сидите чекаєте коли вона з’явиться, агентство не отримує з Вас нічого, тому-що Ви НЕ працюєте і не приносите агентству прибуток. Питання, навіщо агентству потрібен працівник, який не приносить прибутку? Відповідь, щоб знайти таких, які розірвуть договір достроково заплативши агентству 1000зл. Людям 5-10 заплатять, злякавшись страшних покарань, агентство отримає 5-10000зл, і буде в шоколаді. Приїде наступна партія, і все по новій. Журбинка

Serhii
Serhii
Відповідь для  Андрій
3 місяців назад

Іди по тихому! Штрафу не буде! Те все, для залякування! Зібрав речі, і вперед!

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Андрій
3 місяців назад

Шліть їх на … І міняйте роботу. Можете в крайньому випадку викликати поліцію і сказати займаються шантажем. Так швидко звільнять. Це ж наші по придумували штрафи.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Анатолій
3 місяців назад

Дякую

Nazar
Nazar
3 місяців назад

офіційне оформлення
Мене офіційно оформили, я підписав контракт на місяць, але робота мені не підходить, буде щось мені якщо я їм залишу тих пару злотих що я заробив за пару днів, нікому нічого не буду говорити, просто візьму валізу і поїду на іншу роботу?

Роман
Роман
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

Тобі нічого не буде, і не слухай нікого, не влаштовує взяв валізу і їдь куди хочеш ти їм в Польщі нічого НЕ повинен, а за дитячий садок взагалі смішно читати, раби а корчать з себе хер зрозумій кого.

Vanya
Vanya
Відповідь для  Роман
3 місяців назад

Особливо смішно буде, коли людині потрібно буде анулювати запрошення від цього роботодавця, тому що на нову роботу Его не зможуть оформити. Ось тоді і згадає про репутацію

Роман
Роман
Відповідь для  Vanya
3 місяців назад

Мда …, це проблема, правда крім мультивізи реально в Польщі ні я ні хто з зустрінутих мною людей з цією проблемою ні разу НЕ зіткнувся, а ось про репутацію потрібно пам’ятати насамперед роботодавцю чому від нього люди біжать, і про таких роботодавців потрібно всюди розповідати що б інші НЕ вляпалися.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Роман
3 місяців назад

Ну щодо причин такого кроку автор нічого не писав, так що це ще питання біжить чи хтось від нього …

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

А чому не можна вимкнути дитячий сад і як нормальний дорослий чоловік піти і сказати що робота вам не підходить і ви хочете піти?

Nazar
Nazar
Відповідь для  Oleksii
3 місяців назад

Мені потрібно сьогодні вже на іншу роботу їхати, а сьогодні бюро не працює.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

Ось про це я і говорив. Типовий дитячий сад. Типові відмазки. Нову роботу значить знайти встиг, а часу і можливості попередити що йдеш зі старої НЕ знайшов. Дорослішати пора, репутація багато чого варте.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Oleksii
3 місяців назад

краще ж звичайно відпрацювати цілий місяць, заробити більше і через місяць піти і сказати, що робота НЕ підходить. віднімуть штраф, якщо він був прописаний, не факт, що виплатять решту суми. зате тебе запам’ятають на фірмі. як людина з сильною репутацією .репутація сильніше. ніж витрачений місяць роботи. браво. дій так завжди.
до речі як тебе твоя репутація зі старою роботи допомагає на новій роботі?
або вже ввели картки репутації?
згоден, що краще ж попередити, але це лише в тому випадку, якщо робота відповідає той, що і обіцяли, житло таке ж, що і обіцяли, зарплата відповідає обіцяне і т.д.
якщо немає відповідностей, то пофиг на них.
а то виходить їм обманювати можна, а роботягам ні.

Rawij
Rawij
Відповідь для  Oleksii
3 місяців назад

Поклади репутацію собі в дупу)

Tatka
Tatka
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

А ви в курсі що вас на новій не оформляти тому що ви на старій оформлені

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

Кожен робить так як вважає за потрібне …

Sardelka
Sardelka
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

НЕ слухай цього міхура кричущого. Нічого не буде, збирай речі і в путь. Хочеш говори, хочеш є — це особисто твоя справа.

Bloody
Bloody
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

У мене таке було. тільки я відразу сказав. один день відпрацювала і поїхав. і мені заплатили за один день .а через рік повернувся податок 10 злотих навіть ахах. Не потрібно тікати. скажи як є і все

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

Поступиш як бидло. Через таких Українців соромно

Natalia
Natalia
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

Знайдіть спочатку нову роботу, домовтеся що б запрошення переробили і можете їхати.

Nazar
Nazar
Відповідь для  Natalia
3 місяців назад

спасибі за відповідь

Сергій
Сергій
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

Яка робота? Агентство або безпосередньо? Роботодавець в чомусь обдурив? Не підходить фізично? Якщо роботодавець обманює, напишіть його дані, може комусь стане в нагоді.

Vadim
Vadim
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

реально роботи немає працюй поки хоч така є — навряд чи що знайдеш зараз не може час

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Nazar
3 місяців назад

За коментарями відразу видно що собою становить сьогодні наше суспільство ..

Alina
Alina
Відповідь для  Oleksii
3 місяців назад

І не кажіть, а потім дивуються ще

Роман
Роман
Відповідь для  Oleksii
3 місяців назад

Ну ти не таке бидло, дитина індиго

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Роман
3 місяців назад

Воістину так. Ось відповідальності ніколи НЕ бігав. Якщо підписав контракт значить взяв на себе певні зобов’язання. Якщо виникає необхідність
розірвати домовленості, то йду і роблю це, аргументуючи свою позицію і знаходячи компроміс. Завдяки цьому розтаюсь з людьми в нормальних відносинах, і мені не соромно в разі чого звернутися потім до них знову, як і вони НЕ вернуть носа в майбутньому побачивши мене.

Роман
Роман
Відповідь для  Oleksii
3 місяців назад

Питання автора звучав так: — буде щось мені якщо …
З цього цілком ясно що автор стурбований цілком практичними турботами 1 — чи не буде до нього претензій на кордоні з боку закону, 2 чи зможе він влаштується на роботу зараз. І яка йому особисто вигода в тому щоб чекати, розмовляти з начальством де на нього вивалять гору цегли і поиметь той же результат. Я не виправдовую такої поведінки з боку моральної але з практично в цілком. А Ти пане схожий на педагога який вчить бомжів біля магазину що їм треба на роботу ходить замість того що б віддати їм гроши.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Роман
3 місяців назад

Хто сказав що на нього висруть гори цегли? Товариш, ти у всіх своїх постах виходиш з того що роботодавець повний мудак і нелюдь, а автор поста рожева овечка. Позиція упереджена і абсолютно необгрунтована.
Вигода моєї поради в тому що крім усього людина вчиться думати в майбутньому, він вчиться розмовляти з людьми і вирішувати Виниклі проблеми, він вчиться відповідати за свої вчинки, а не бути голімий чмом яке вічно мовчки тікає. Якщо ти і багато хто тебе підтримав воліють жити саме так, якщо тобі потрібна виключно матеріальна вигода і ти нікому нічого НЕ зобов’язаний, то заради бога. Розмова завершена.

Роман
Роман
Відповідь для  Oleksii
3 місяців назад

Суть в тому що ти дуже добре все описав як треба чинити і для чого і з цим я згоден, але ти НЕ пропонуєш людині свою позицію просто як свою думку ти навіщось намагаєшся сорому додати, намагаєшся показати свою перевагу і «правди» таких вчинків як ніби кожен чих як сходження на Голгофу, дуже самохвально. Я можу на пальцях тобі довести що ти типове бидло і що це ти насправді напівграмотне чмо яке поводиться як свідки Єгови прочитавши підлогу біблії і навчаємося друге як жити треба; попустило а то лопнеш від своєї гордовитість, теж мені ницшеанских СверхХохол знайшовся.

Олександр
Олександр
5 місяців назад

Чи можу вимагати від роботодавця мінімум годин як прописано в договорі?

Вітаю! Працюю по умові зліценя.
Чи можу вимагати від роботодавця хоч мінімум годин (що прописані в договорі) при їх недостачі?
Дякую!

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Олександр
5 місяців назад

Період не той щоб вимагати щось на жаль

Андрій
Андрій
Відповідь для  Олександр
5 місяців назад

Умова злеценія такий тип договору… переважно роботодавець все в свою сторону викручує. Тому-то вимагати за таким договором важко

Ваня
Ваня
Відповідь для  Андрій
5 місяців назад

Я заїхав по біо в 26.10.2020 21.12.2020 поїхав в Україну
Я зможу на лютий відкрити візу сезону і на період зможу відкрити 6 місяців або 9?
Якщо що я перший раз відкриваю візу
Знайомі говорили що перший раз можна відкрити тільки на півроку, якщо в пів року, то по ідеї я зможу відкрити візу тільки на 3 місяці тому я вже був 3 місяці?
спасибі

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Олександр
5 місяців назад

Ніііііі

він
він
Відповідь для  Олександр
5 місяців назад

По злеценію нічого не можеш.

Ist
Ist
Відповідь для  Олександр
5 місяців назад

не можна

Viktor
Viktor
Відповідь для  Олександр
5 місяців назад

Зазвичай буває навпаки)

Ольга
Ольга
Відповідь для  Олександр
5 місяців назад

На жаль, за умовою зліцення, ви не маєте ніяких прав … В принципі і за умовою про працю важко щось довести. Але в будь-якому випадку, можете спробувати

Олександр
Олександр
Відповідь для  Ольга
5 місяців назад

Спасибі за відповідь)

Богдан
Богдан
6 місяців назад

Умова злецення

Добрий день.
Таке питання обов’язково в умови зліценія має бути червона печатка?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Богдан
6 місяців назад

Вона може бути жовтою, синьою, та хоч фіолетовою … ..

Богдан
Богдан
Відповідь для  Bogdan
6 місяців назад

А якщо її зовсім немає?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Богдан
6 місяців назад

А що, Ваш роботодавець настільки бідний, що не має печатки?

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
6 місяців назад

Ахахахах, красава 😅

Богдан
Богдан
Відповідь для  Bogdan
6 місяців назад

Ось і я запитав.
Або вона обов’язково повинна бути

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
6 місяців назад

Дядько Богдан. А ви ж теж у Польщі?

Богдан
Богдан
Відповідь для  сарказм
6 місяців назад

да

Богдан
Богдан
Відповідь для  сарказм
6 місяців назад

Чому дядько?

сарказм
сарказм
Відповідь для  Богдан
6 місяців назад

Ахах. Я не вам це питання ставив.
А (дядько) це легкий сарказм, ну навіть якщо і дядько, ви ж не знаєте скільки мені років. 😏

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  сарказм
6 місяців назад

Та ніби того 🙂

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
6 місяців назад

Що за місто?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  сарказм
6 місяців назад

околиці Вроцлава

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
6 місяців назад

Є там щось по 17 злотих?
Лодзь, місто навіть не виходячи в нього, тільки проїздом до обсервация, розчарував мене в крах.
Вроцлав 😍

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  сарказм
6 місяців назад

Навряд чи зі старту буде більше 15-ти … .. Виняток: зварювальник, IT.
Не знаю як йдуть справи з будівництвом …. Ніколи подібне НЕ цікавило.

сарказм
сарказм
Відповідь для  Bogdan
6 місяців назад

Я вчився і на зварника, і кухарі, але не подобається ні те ні інше.
Навчитися — навчився, бажання працювати за професією нуль.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Bogdan
6 місяців назад

і безбарвно.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  сарказм
6 місяців назад

згоден, Лодзь НЕ Краків.

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Богдан
6 місяців назад

підпису вистачить

Мері
Мері
6 місяців назад

Жахливе житло від smart work
Приїхали працювати з дружиною на завод Autoliv у місті Єльч Лясковіце від агенціїї smart work ! Заселили нас у хостел у жахливі умови , грибок на стінах холодіна у кімнаті , координатор ігнорує !! Писав у головний офіс але безрезультатно !

Roman
Roman
Відповідь для  Мері
6 місяців назад

Теж від цієї фірмі працював, вона знаходиться в Свидниці?

Мері
Мері
Відповідь для  Roman
6 місяців назад

Так

Сергій
Сергій
Відповідь для  Мері
6 місяців назад

Добрий День підкажіть теж погані умови у Свидниці на заводі і житлі?

Максим
Максим
Відповідь для  Мері
6 місяців назад

співчуваю Вам 🙄

сарказм
сарказм
Відповідь для  Мері
6 місяців назад

Спасибі за інформацію.
Залиште будь ласка відгук.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Мері
6 місяців назад

Не обов’язково жити на хаті фірми, якщо житло і так платне то яка різниця кому платити, якщо безкоштовне то знайте такого не буває, значить вас платить завод, йдете до інструктора або до відділу кадрів на роботі і говорите що фірма посередник не хоче забезпечити вас нормальним житлом, нехай суму яку переводять на агентство додають вам в зарплату.

На двох моїх останніх роботах так можна робити. але агентства це не подобалося так це їх дохід, зняти барак за містом за 2500 злотих поселити туди 10+ людей і брати від заводу за кожного по 500 злотих.

Wasy
Wasy
Відповідь для  Мері
6 місяців назад

Історія про те що вам щось винні
вітання
ви з України так шукайте самі

Ганна
Ганна
Відповідь для  Мері
6 місяців назад

Шукайте на олх житло, навряд чи координатор щось змінить. Затратно, так, але нічого НЕ поробиш. Чоловіка також поселили в погане житло, довелося знімати своє спочатку в хостелі, потім знайшов кімнату в квартирі. Якщо самі будете знімати, Повинні якусь суму вам додавати до з / п

Wasy
Wasy
Відповідь для  Мері
6 місяців назад

Історія про те що вам щось винні
вітання
ви з України так шукайте самі

Наталя
Наталя
6 місяців назад

Умова про працю

Хлопці кажуть після нового року всіх з умови злеценія переведуть на умову про працю зарплата сильно зміниться? Дякую всім! І головне в який бік?

Suspected
Suspected
Відповідь для  Наталя
6 місяців назад

Нісенітниця якась))

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Наталя
6 місяців назад

ну да, палиця з двома кінцями, з одного боку добре, з іншого із зарплати менше.
хоча кинути можуть на бабки з умовами і без.

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Наталя
6 місяців назад

Десь на 1000 zlt менше. Але плюсів більше. Оплачувані: відпустка, вихідні, лікарняний, нормальна страховка, наднормові 100-200% оплачуються.

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Наталя
6 місяців назад

Але якщо будуть наднормові то може і зп сильно не зміниться.

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Наталя
6 місяців назад

Хто взагалі таке говорить? Ні для кого Це не вигідно

Андрій
Андрій
Відповідь для  Наталя
6 місяців назад

У будь-якому випадку краще злеценіе

Василь
Василь
1 рік назад

Працюю вПольші на заводі,зараз по змінах, з 6.00 до 14.00,ранкова зміна. Денна 14.00 до 24.00,зараз мало роботи то 22.00 пару днів,за умовою злецення,ставка 17.брутто,зарплата одна частина на польську карту,друга на руки і не вчасно,чому так,як мені перейти на умову праці.