lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Здоров'я / Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити?
Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити?

Що робити якщо захворів у польщі?

Що робити якщо захворів у польщі — довге перебування за кордоном завжди пов’язане з великими стресами і навантаженнями. Тож не дивно, що рано чи пізно організм починає давати збої. Саме тоді ми і хворіємо. Якщо це невелика температура на відпочинку, то це не так страшно. Але що робити, якщо ти знаходишся на роботі за кордоном, і тебе раптово скосила хвороба? У даній статті ми розповімо вам, куди звертатися при хвороби, як викликати «Швидку допомогу» і які послуги при цьому можна отримати безкоштовно.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Види звернень при хворобі
Виклик швидкої допомоги
Види Pogotowie ratunkowe
Як же викликати Pogotowie ratunkowe?
Вартість виклику екіпажу «Швидкої допомоги»
За яким принципом працює служба Pogotowie ratunkowe?
Прийом у лікаря по запису
Вибір клініки і лікаря.
Запис на прийом.
Напрямок до профільного фахівця.
Які документи вимагають в реєстратурі

Що робити якщо захворів у польщі — види звернень при хворобі

Залежно від серйозності захворювання і екстреності необхідної допомоги, ви можете або викликати «Швидку допомогу», або записатися на прийом до лікаря в лікарню за місцем проживання.
І ось тут хочемо відразу проінформувати вас про головну проблему польської медицини — нестачі кадрів. Незважаючи на велику кількість трудових ресурсів з України, все одно на цьому ринку відчувається явний брак робочих рук. Тому, якщо ви вирішили записатися до сімейного лікаря, вам доведеться чимало почекати свого прийому. Можливо, навіть до тижня. Але якщо ви скаржитеся на різкі болі, вас можуть прийняти без черги та попереднього запису. Відразу їдьте в лікарню і почекайте в «живої черги» поки вас приймуть.

ЧТО ДЕЛАТЬ! ЕСЛИ ЗАБОЛЕЛ В ПОЛЬШЕ!

Є також можливість вдатися до послуг «Швидкої допомоги». Але, на відміну від української, вона виїжджає лише на певний перелік симптомів, що вимагають термінового втручання. В іншому випадку вас може очікувати штраф за помилковий виклик. Тому, вивчіть симптоми, за якими ви точно можете викликати строкову невідкладну допомогу.

Виклик швидкої допомоги

Служба «Швидкої допомоги» в Польщі називається Pogotowie ratunkowe. Її можна викликати тільки в критичних станах. У Польщі до них відносяться:

 • Втрата свідомості;
 • Напади психічних захворювань;
 • Сильна кровотеча;
 • Гострий біль в кишечнику або шлунку;
 • Симптоматика серцевого нападу;
 • Судоми;
 • Харчове або інше отруєння;
 • Складні переломи, через які пацієнт не може самостійно пересуватися;


Також якщо ви знаєте про свої хронічні захворювання і періодичних загостреннях, скажіть про це оператору при виклику. При загостреннях «Швидка допомога» також виїжджає.

Види Pogotowie ratunkowe

Екіпажі швидкої допомоги діляться на 2 типу. Але, який саме послати до вас на виклик, вирішує диспетчер, а не пацієнт. Тому, дана інформація носить лише ознайомлювальний характер.
«P» — Загальна допомога, яка виїжджає на нескладні, непрофільні виклики. Найчастіше це фельдшер і медсестра.
«S» — Фахівці (профільні лікарі). На виклик приїжджає 3-4 людини. З них один профільний лікар, 2 медсестри або фельдшера і водій. Іноді водій може бути фельдшером з ліцензією на керування автомобілем.

Як же викликати Pogotowie ratunkowe?

Щоб зателефонувати в службу, досить набрати з мобільного телефону загальноєвропейський номер 112 або польський номер 999. Який би номер ви не набрали, вас автоматично перекине на диспетчера в Польщі. Після з’єднання з диспетчером, дзвонив задається перелік питань.Найголовніші з них — це:

 • Інформація про пацієнта;
 • Симптоматика;
 • Місцезнаходження пацієнта.

 Як же викликати Pogotowie ratunkowe?

Постарайтеся якомога чіткіше описати диспетчеру симптоми. Адже саме в цей момент приймається рішення, який саме екіпаж до вас направити. У разі, якщо вам необхідна допомога профільних спеціалістів, а вам направлять екіпаж «Р» , то буде втрачено час на надання необхідної допомоги. Тому, будьте гранично уважні і повідомте все точно. Якщо ви погано володієте польською мовою, постарайтеся знайти поруч того, хто зможе вам допомогти і правильно описати все диспетчеру.

Вартість виклику екіпажу «Швидкої допомоги»

що робити якщо захворів у польщі Вартість виклику екіпажу «Швидкої допомоги»

Точна вартість наданих послуг залежить від багатьох факторів. Це і обсяг послуг, що використовуються препарати, факт госпіталізації та інше. Наявність страховки передбачає безкоштовне надання цих послуг. Тому, якщо туристу необхідна така допомога, він може сміливо скористатися викликом 999 . Адже всі туристи для в’їзду оформляють обов’язкове страхування. Але незалежно від наявності страховки, екстрена допомога надається всім нужденним . Тільки потім вирішується питання виду оплати і його розміру.

Якщо виклик був хибним або таким, що не відноситься до компетенції Pogotowie ratunkowe, то на пацієнта накладається штраф у розмірі до 1,5 тисячі злотих.

Але в ряді випадків, сума може бути на порядок вище. Штраф очікує як власників страховки, так і без її наявності.

За яким принципом працює служба Pogotowie ratunkowe?

що робити якщо захворів у польщі За яким принципом працює служба Pogotowie ratunkowe?

Робота «Швидкої допомоги» в Польщі нічим не відрізняється стандартної.

 • Диспетчер приймає і оперативно обробляє дзвінок;
 • У залежності від симптомів, на місце прибуває екіпаж, в середньому це займає 5-10 хвилин;
 • Надання допомоги;
 • При необхідності, госпіталізація.

І хоча робота Pogotowie ratunkowe вважається стандартною, є ряд нюансів, на які хотілося б звернути вашу увагу.

  1. При виїзді заповнюється велика кількість паперів, які пацієнт повинен обов’язково підписати. Це збільшує період надання допомоги.
  2. Бригада обов’язково попросить документ, що засвідчує особу. Причому будь-який місцевий документ має пріоритет перед закордонним паспортом. Тому, якщо у вас є документ, виданий в Польщі, краще надайте його. Хоча, допомога вам нададуть в будь-якому випадку.
  3. Якщо госпіталізація не відображено, пацієнта залишають на тому ж місці, де він перебував. Врахуйте цей факт і даремно не розраховуйте на те, що з будь-якого місця вас потім привезуть додому. Добиратися доведеться самостійно.
  4. Якщо з пацієнтом в лікарню хоче поїхати хтось із сім’ї, в машину Pogotowie ratunkowe його не візьмуть. Найкраще викликати таксі і слідувати за машиною до лікарні.

Що робити якщо захворів у польщі. Прийом у лікаря по запису

Якщо стан пацієнта не критичне, зверніться до лікаря за місцем проживання. Це може бути державна поліклініка, приватний кабінет або виклик лікаря додому. Вибирайте самі, що вам зручніше.

Що робити якщо захворів у польщі. Прийом у лікаря по запису

Наступні етапи виглядають так:

Страхування. Візьміть собі за правило завжди купувати страховку, перебуваючи за кордоном.Сума не велика, але в підсумку вона може вам допомогти і заощадити чимало коштів. Кожен аналіз в Польщі коштує 100-200 злотих, прийом у звичайного терапевта 300 злотих , а якщо звертатися до профільного фахівця, то коштувати це буде в рази більше . Тому, не економте на страховках і тоді всі наступні прийоми і аналізи вам обійдуться безкоштовно.

Вибір клініки і лікаря.

Будь застрахований може сам вибирати клініку, в якій він хоче обслуговуватися. А якщо вона вас не влаштовує, або хочете іншого лікаря, ви можете їх змінити 2 рази в рік. Хоча і за доплату, але приємно усвідомлювати, що у вас завжди є право вибору.

що робити якщо захворів у польщі Вибір клініки і лікаря.

Щоб не платити за перехід в іншу клініку, спочатку зверніть увагу на такі важливі речі:

Розташування клініки. Щоб не їхати через все місто на прийом, віддавайте перевагу клінікам в своєму районі. Це значно заощадить вам час і гроші, якщо ви будете їздити туди на таксі. Адже в поганому стані на громадському транспорті не наїздишся.

Дізнайтеся, які фахівці є в штаті клініки, і які аналізи вони роблять. Це важливо, щоб не обслуговуватися в декількох місцях за додаткову плату.

 • Часто іноземці не знають польську мову. Якщо це можливо, знайдіть лікаря, з яким ви розмовляєте на зрозумілій вам мові. Так спілкування пройде набагато комфортніше, і діагноз буде більш точним.
 • Графік роботи. Часто клініки працюють лише у чітко визначений час, крім свят і вихідних. Але все ж уточніть, можливо вам пощастить і ви зможете обслуговуватися нехай не в цілодобової клініці, але хоча б з більш гнучким графіком.


Заява. Щоб лікар вас прийняв, необхідно написати відповідну заяву в реєстратуру. Після цього вас направлять до лікаря, дадуть його контакти.

Що робити якщо захворів у польщі — запис на прийом.

Зазвичай попередній запис пацієнти здійснюють через Інтернет або зателефонувавши в реєстратуру. Через нестачу кадрів, вільне місце у лікаря може з’явитися тільки через кілька днів. Якщо біль гостра, можете відразу йти до лікаря, без запису . Але «живу чергу» ніхто не відміняв, тому постояти під кабінетом все ж доведеться . Якщо у вас є можливість, зверніться в приватний кабінет. Це буде коштувати дорожче, але допомога вам нададуть набагато швидше.

Напрямок до профільного фахівця.

Первинний огляд завжди здійснює терапевт. Саме він дає напрямок до вузькопрофільного фахівця. І вже з цим напрямком ви записуєтеся до наступного лікаря.
Існує певний перелік лікарів, до яких ви можете записатися безпосередньо. Це, наприклад, гінеколог, венеролог і інші. Перелік для кожної клініки різний, але його ви можете дізнатися прямо на місці.

Що робити якщо захворів у польщі. Які документи вимагають в реєстратурі

Що робити якщо захворів у польщі. Які документи вимагають в реєстратурі

Найчастіше, досить паспорта і страховки. Якщо страховки на руках немає, можна надати:

 • документ з ZUS;
 • довідку з місця роботи;
 • документ, виданий центром зайнятості.

Якщо термін дії страховки закінчився або ви її і зовсім не оформляли, відразу повідомте про це в реєстратурі. Вони підготують вам рахунок за надані клінікою послуги.

Хворіти завжди погано, будь то вдома чи за кордоном. Але, на жаль, від цього ніхто не застрахований. Тому, озбройтеся отриманою інформацією, обов’язково оформите страховку, і нехай процес одужання буде для вас легким.

Що робити якщо захворів у польщі — З цією статтею так само цікавляться:

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?
Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю? Медична страховка в Польщу

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Несчастный случай в Польше: какие шаги предпринять, чтобы получить страховую выплату

Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату

Оцените запись Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату Нещасний випадок …

Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі