Що робити якщо захворів у Польщі?
Що робити якщо захворів у Польщі? Довге перебування за кордоном завжди пов’язане з великими стресами і навантаженнями. Тож не дивно, що рано чи пізно організм починає давати збої. Саме тоді ми і хворіємо. Якщо це невелика температура на відпочинку, то це не так страшно. Але що робити, якщо ти знаходишся на роботі за кордоном, і тебе раптово накрила хвороба? У даній статті ми розповімо вам, куди звертатися за допомогою, як викликати «Швидку допомогу» і які послуги при цьому можна отримати безкоштовно.
Зі статті Ви дізнаєтесь:
Види звернень при хворобі
Виклик швидкої допомоги
Види Pogotowie ratunkowe
Як же викликати Pogotowie ratunkowe?
Вартість виклику екіпажу «Швидкої допомоги»
За яким принципом працює служба Pogotowie ratunkowe?
Прийом у лікаря по запису
Вибір клініки і лікаря.
Запис на прийом.
Напрямок допрофільного фахівця.
Які документи вимагають в реєстратурі
Що робити якщо захворів у Польщі — куди звертатися під час хвороби
Залежно від серйозності захворювання і екстреності необхідної допомоги, ви можете або викликати «Швидку допомогу», або записатися на прийом до лікаря в лікарню за місцем проживання.
І ось тут хочемо відразу проінформувати вас про головну проблему польської медицини — нестачі кадрів. Незважаючи на велику кількість трудових ресурсів з України, все одно на цьому ринку відчувається явний брак робочих рук. Тому, якщо ви вирішили записатися до сімейного лікаря, вам доведеться довго чекати свого прийому. Можливо, навіть до тижня. Але якщо ви скаржитеся на різкі болі, вас можуть прийняти без черги та попереднього запису. Відразу їдьте в лікарню і почекайте в «живої черги» поки вас приймуть.
Є також можливість вдатися до послуг «Швидкої допомоги». Але, на відміну від української, вона виїжджає лише на певний перелік симптомів, що вимагають термінового втручання. В іншому випадку вас може очікувати штраф за помилковий виклик. Тому, вивчіть симптоми, за якими ви точно можете викликати строкову невідкладну допомогу.
Виклик швидкої допомоги
Служба «Швидкої допомоги» в Польщі називається Pogotowie ratunkowe. Її можна викликати тільки в критичних станах. У Польщі до них відносяться:
- Втрата свідомості;
- Напади психічних захворювань;
- Сильна кровотеча;
- Гострий біль в кишечнику або шлунку;
- Симптоматика серцевого нападу;
- Судоми;
- Харчове або інше отруєння;
- Складні переломи, через які пацієнт не може самостійно пересуватися;
Також якщо ви знаєте про свої хронічні захворювання і періодичних загостреннях, скажіть про це оператору при виклику. При загостреннях «Швидка допомога» також виїжджає.
Види Pogotowie ratunkowe
Екіпажі швидкої допомоги діляться на 2 типи. Але, який саме послати до вас на виклик, вирішує диспетчер, а не пацієнт. Тому, дана інформація носить лише ознайомлювальний характер.
«P» — Загальна допомога, яка виїжджає на нескладні, непрофільні виклики. Найчастіше це фельдшер і медсестра.
«S» — Фахівці (профільні лікарі). На виклик приїжджає 3-4 людини. З них один профільний лікар, 2 медсестри або фельдшера і водій. Іноді водій може бути фельдшером з ліцензією на керування автомобілем.
Як же викликати Pogotowie ratunkowe?
Щоб зателефонувати в службу, досить набрати з мобільного телефону загальноєвропейський номер 112 або польський номер 999. Який би номер ви не набрали, вас автоматично перекине на диспетчера в Польщі. Після з’єднання з диспетчером, задається перелік питань.Найголовніші з них — це:
- Інформація про пацієнта;
- Симптоматика;
- Місцезнаходження пацієнта.
Постарайтеся якомога чітко описати диспетчеру симптоми. Адже саме в цей момент приймається рішення, який саме екіпаж до вас направити. У разі, якщо вам необхідна допомога профільних спеціалістів, а вам направлять екіпаж «Р» , то буде втрачено час на надання необхідної допомоги. Тому, будьте гранично уважні і повідомте все точно. Якщо ви погано володієте польською мовою, постарайтеся знайти поруч того, хто зможе вам допомогти і правильно описати все диспетчеру.
Вартість виклику екіпажу «Швидкої допомоги»
Точна вартість наданих послуг залежить від багатьох факторів. Це і обсяг послуг, що використовуються препарати, факт госпіталізації та інше. Наявність страховки передбачає безкоштовне надання цих послуг. Тому, якщо туристу необхідна така допомога, він може сміливо скористатися викликом 999 . Адже всі туристи для в’їзду оформляють обов’язкове страхування. Але незалежно від наявності страховки, екстрена допомога надається всім нужденним . Тільки потім вирішується питання виду оплати і його розміру.
Якщо виклик був хибним або таким, що не відноситься до компетенції Pogotowie ratunkowe, то на пацієнта накладається штраф у розмірі до 1,5 тисячі злотих.
Але в ряді випадків, сума може бути на порядок вищою. Штраф очікує як власників страховки, так і без її наявності.
За яким принципом працює служба Pogotowie ratunkowe?
Робота «Швидкої допомоги» в Польщі нічим не відрізняється стандартної.
- Диспетчер приймає і оперативно обробляє дзвінок;
- У залежності від симптомів, на місце прибуває екіпаж, в середньому це займає 5-10 хвилин;
- Надання допомоги;
- При необхідності, госпіталізація.
І хоча робота Pogotowie ratunkowe вважається стандартною, є ряд нюансів, на які хотілося б звернути вашу увагу.
- При виїзді заповнюється велика кількість паперів, які пацієнт повинен обов’язково підписати. Це збільшує період надання допомоги.
- Бригада обов’язково попросить документ, що засвідчує особу. Причому будь-який місцевий документ має пріоритет перед закордонним паспортом. Тому, якщо у вас є документ, виданий в Польщі, краще надайте його. Хоча, допомогу вам нададуть в будь-якому випадку.
- Якщо госпіталізація не обов’язкова, пацієнта залишають на тому ж місці, де він перебував. Врахуйте цей факт і даремно не розраховуйте на те, що з будь-якого місця вас потім привезуть додому. Добиратися доведеться самостійно.
- Якщо з пацієнтом в лікарню хоче поїхати хтось із сім’ї, в машину Pogotowie ratunkowe його не візьмуть. Найкраще викликати таксі і слідувати за машиною до лікарні.
Що робити якщо захворів у Польщі. Прийом у лікаря по запису
Якщо стан пацієнта не критичний, зверніться до лікаря за місцем проживання. Це може бути державна поліклініка, приватний кабінет або виклик лікаря додому. Вибирайте самі, що вам зручніше.
Наступні етапи виглядають так:
Страхування. Візьміть собі за правило завжди купувати страховку, перебуваючи за кордоном. Сума не велика, але в підсумку вона може вам допомогти і заощадити чимало коштів. Кожен аналіз в Польщі коштує 100-200 злотих, прийом у звичайного терапевта 300 злотих , а якщо звертатися до профільного фахівця, то коштувати це буде в рази більше . Тому, не економте на страховках і тоді всі наступні прийоми і аналізи вам обійдуться безкоштовно.
Вибір клініки і лікаря.
Будь-яка застрахована особа може сама вибирати клініку, в якій вона хоче обслуговуватися. А якщо вона вас не влаштовує, або хочете іншого лікаря, ви можете їх змінити 2 рази в рік. Хоча і за доплату, але приємно усвідомлювати, що у вас завжди є право вибору.
Щоб не платити за перехід в іншу клініку, спочатку зверніть увагу на такі важливі речі:
Розташування клініки. Щоб не їхати через все місто на прийом, віддавайте перевагу клінікам в своєму районі. Це значно заощадить вам час і гроші, якщо ви будете їздити туди на таксі. Адже в поганому стані на громадському транспорті не наїздишся.
Дізнайтеся, які фахівці є в штаті клініки, і які аналізи вони роблять. Це важливо, щоб не обслуговуватися в декількох місцях за додаткову плату.
- Часто іноземці не знають польську мову. Якщо це можливо, знайдіть лікаря, з яким ви зможете розмовляти на зрозумілій вам мові. Так спілкування пройде набагато комфортніше, і діагноз буде більш точним.
- Графік роботи. Часто клініки працюють лише у чітко визначений час, крім свят і вихідних. Але все ж уточніть, можливо вам пощастить і ви зможете обслуговуватися нехай не в цілодобовій клініці, але хоча б з більш гнучким графіком.
Заява. Щоб лікар вас прийняв, необхідно написати відповідну заяву в реєстратуру. Після цього вас направлять до лікаря, дадуть його контакти.
Що робити якщо захворів у Польщі — запис на прийом.
Зазвичай попередній запис пацієнти здійснюють через Інтернет або зателефонувавши в реєстратуру. Через нестачу кадрів, вільне місце у лікаря може з’явитися тільки через кілька днів. Якщо біль гострий, можете відразу йти до лікаря, без запису . Але «живу чергу» ніхто не відміняв, тому постояти під кабінетом все ж доведеться . Якщо у вас є можливість, зверніться в приватний кабінет. Це буде коштувати дорожче, але допомогу вам нададуть набагато швидше.
Направлення до профільного фахівця.
Первинний огляд завжди здійснює терапевт. Саме він дає направлення до вузькопрофільного фахівця. І вже з цим направленням ви записуєтеся до наступного лікаря.
Існує певний перелік лікарів, до яких ви можете записатися безпосередньо. Це, наприклад, гінеколог, венеролог і інші. Перелік для кожної клініки різний, але його ви можете дізнатися прямо на місці.
Що робити якщо захворів у Польщі. Які документи вимагають в реєстратурі
Найчастіше, досить паспорта і страховки. Якщо страховки на руках немає, можна надати:
- документ з ZUS;
- довідку з місця роботи;
- документ, виданий центром зайнятості.
Якщо термін дії страховки закінчився або ви її і зовсім не оформляли, відразу повідомте про це в реєстратурі. Вони підготують вам рахунок за надані клінікою послуги.
Хворіти завжди погано, вдома чи за кордоном. Але, на жаль, від цього ніхто не застрахований. Тому, озбройтеся отриманою інформацією, обов’язково оформіть страховку, і нехай процес одужання буде для вас легким.
Що робити якщо захворів у Польщі — З цією статтею також цікавляться:
![]() | ![]() | ![]() |
Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців![]() | Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?![]() | Медична страховка в Польщу![]() |
Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Швидка
Всім привіт. Приїхав до Польщі після карантину приїхав на одну роботу і сьогодні мав би йти на неї але мені шось дуже погано і потрібно викликати швидку, але так як я піся породження карантину в мене немає грошей. Шо мені робити?
Бухав на карантині?
Було шось 2 рази
Не думаєш, шо це від того?
Ні. Мені здається шо це апендицит, але не впевнений
А як ти збирався жити по першій зп якщо у тебе після карантину вже немає грошей? Якщо проблема виключно в грошах так є родичі / друзі, є банківські картки, на них говорять можна переводить гроші.
Ууу який ти розумний, серйозно так кажуть? А я навіть не знав.
Я ради питаю а не нотації хочу почути
А що ти хотів почути? Ти хотів щоб до тебе в чергу вишикувалися бабла дати? Або ти не знаєш що потрібно в будь-якому випадку до лікаря?
Так питання нормально сформульоване, я не винен що ти українську мову НЕ розумієш
Якщо не пройде по знеболюючим, зателефонуйте знову там де дзвонили, якщо Вам стане набагато гірше телефонуйте в швидку (999) обов’язково розкажіть всі Ваші симптоми і від коли почалося, якщо у Вашому житті, щось загрожує, швидка приїде з будь-якого
Якщо апендицит, то небезпечно знеболює
Я йому не поставила діагноз, а лише переписала то, що він писав (як дзвонив до лікарні, лікар сказав знеболююче взяти), тільки не бачу де це написано
зі швидкими у них не так як у нас, а й у нас уже вводять або ввели таку ж систему.
термінові, а не термінові. приїдуть через добу або взагалі НЕ приїдуть, а дадуть консультацію.
повідом керівництву, координатору, подзвони в страхову порадься.
попроси грошей в родичів або у знайомих, може і керівництво або агенція допоможе.
У вас повинен бути договір страхування, зателефонуйте на номер гарячої лінії вказані в договорі, повідомте свої симптоми, якщо випадок страхової то швидка і лікування повинне бути безкоштовне.
Зараз так зроблю, спасибі
Але рекомендую звернути увагу на деякі нюанси в договорі, щоб вам хоч не відмовили, якщо будете говорити що ви приїхали працювати то передбачає це договір, тому що зазвичай це туристичне страхування, якщо вам погано вже давно, кілька днів то це не потрібно говорити, тому що договори зазвичай передбачають негайне звернення у разі погіршення здоров’я, а це це може бути причиною відмови …
Але я ще не підписав умову то нічого?
Я думаю це не має значення, вас повинні питати з якою метою ви приїхали в Польщу, тому краще подивіться в договорі.Але як правельно вчинити вирішувати вам.
Ще є страховка, там навіть спеціально виділяють маркером контактні телефони за якими можна проконсультуватися.
Треба дзвонити за номером гарячої лінії карантинної. І скажіть їм про ваші симптоми.
Може хто знає чи можна як то викликати травматолога на будинок у Вроцлаві? Мама впала і пошкодила ногу, схоже що колінної чашечки змістилася, вона сидить на підлозі і навіть встати не може, в швидку дзвонили сказали добірайтесб самі до лікарні а то каретка приїде тільки вранці, а я навіть підняти її не можу так як при найменшому русі нога дуже болить, і не знаю що тепер робити.
Знайти хто допоможе брати таксі бус і везти.
Так машина є, підняти її не можу, говорить що біль неможлива.
Таблетками біль прибити.
Є з будь-якого нормальні по сусідству допоможуть, питай.
Я б викликав таксі і таксисту заплатив три такси, ні або як то так.
Везіть самі, оце Європа, ось це сервіс.
Медицину створювали для себе і вони нею і користуються! А ми яким боком до неї? Страховки не платимо итд ….
І потім медицина краща але не ідеальна.
Служба спасенія.но хз, платна вона чи ні. Ну а так да, таксі і попросити таксиста допомогти. Благо в приберіть повно наших працює.
Бро, непроста ситуація, тримайся! Все буде ОК!
А ви в якому місті? Невже з наших ніхто не відгукнеться ?! Зрештою телефонуйте в поліцію, нехай напружують службу порятунку.
Жесть. Допоможи вам Господь!
Господь спить в такий час.
Господь спуститься і не буде ні кого носити.
Правильно. Він призведе потрібних людей і обставини.
У мами різко температура піднялася, вона там одна, я в Україні, підкажіть хтось може стикався, як збити і одужати .. Таблетки, швидка .. Що робити?
Нехай купить цинк в аптеці, дуже хороший в перші дні хвороби.
Для початку можна спробувати парацетамол (paracetamol) тільки памьятайте всі ліки приймати, після консультації з лікарем або фармацевтом.
Коротше як у мене було .. піднялася температура різко до 38. Інших ніяких симптомів, взяв вихідний на пару днів і пив багато чаю і лежав, температура спала, вийшов на роботу і через три дні виявив що зовсім не відчуваю запаху .. Коротше засадив себе на самоізоляцію на два тижні, особливого лікування не було, пив далі чай і аспірин. Через тиждень відчув задишку і вже стало якось не по собі. Пішов в бліжаюшую клініку яка співпрацює з NFZ. заповнив декларацію і мене прийняв лікар, послухав легені, сказав що все ок, але про всяк випадок відправив робити рентген і здавати кров з вени. В результаті аналіз в нормі, рентген теж. Повністю все безкоштовно.
У мене недавно була 38.8 збив до 37.5 пішов в лікарню, за симптомами трохи соплів були і більше нічого, лікар виписав антибіотик і ще таблетки від нежиті не пам’ятаю назву і сказав пити все 5 днів, якщо буде погано, то знову на прийом, якщо немає , то на роботу.
Якщо мама працює легально, то вона має медичне страхування. Їй потрібно звернутися в лікарню або найближчий медпункт.
А в Україні можуть відправити?
Якщо легальна робота, просто випишуть лікарняний і призначати лікування. Вилікується і далі буде працювати. Здоров’я важливіше!
В Польщі хворіють люди як і скрізь не планеті Земля, не панікуйте візьме вільний підлікуватись, отлежітся.Чаек, порошочкі, пропотіла і як скельце. Маму не лякайте ніхто її не забере і не обідіт.Здоровья!
Арар в бедренке нехай купить і вип’є, це аналог парацетамолу, зіб’є температуру і потім в лікарню.
Запарили зі своїм ковідом, як кашель, температура вже ковід, ааа все пропало … ковід відмінна хвороба виявляється, з його появою все інші хвороби зникли.
Причому тут до вид ??? Тут і слова про нього немає !!!!
Ну а до чого тоді паніка? До чого ця тема? Ніколи не було температури? Не знаєте як лікувати ?? Або що?? Що терміново ???
Доброї ночі! Перебуваю зараз в місті Кошалін.
Як звернутися до лікаря так як не знаю мови.
Може хтось підкаже доктора який знає російську мову. Спасибі за відповідь!
Якщо не екстрена допомога, то для початку в пшеходню.
Звертайтеся спочатку в пшеходню де склали декларацію.
Треба йти в пшіходню до сімейного лікаря, потрібен песель що б змогли вас зареєструвати і тоді на прийом або ж набрати по номеру в пшіходню місцеву і поцікавитися.
Песель є у вас?
Російськомовного незнаю, але можете пошукати через znanylekarz сайт, там виберете місто і є відгуки по лікарях, може так знайдете.
Поліція
Підкажіть для виклику поліції в Польши потрібно набирати112 чи ще є якийсь код?
112 це загальний
997 це поліція
998 пожарна
999 швидка
Не легше в неті знайти?
Я нашла але там ще шось було про якісь коди при наборі. В залежності де перебуваєш.
997 — Поліція
лікарня
Під час карантину стало погано. Але це 100% не корона. Куди можна звернутися? І які правила прийому в лікарні? Якщо немає грошей на лікування, а я б в ньому потребував, як бути?
Є річна віза. Контракт на роботу, страховка.
А звідки впевненість в 100%?
Інші симптом. І перебуваю в карантині з дружиною. У сусідній кімнаті, проходить теж жінка. Сьогодні 10-й день. Всі почуваються добре. (Крім мене).
Може у нього ниркові кольки?
Це рофл?
Якщо є страховка то повинні лікувати по страховці, хоча б частково Дзвони на 112.
Дякую
Підкажіть будь ласка, хто небудь викликав швидку допомогу в Польщі? Все так само як у нас? Приїжджають швидко? Платити що то потрібно? І номер 112 помоему, так?
Якщо маєте ZUS то все буде безкоштовно якщо ж ні то потім можуть виставити чек. Все залежить від того яка надається допомога і що трапилось
999 Pogotowie Ratunkowe(швидка допомога)112 Numer Alarmowy, платити не потрібно,чи швидко приїзжають ,все залежить від стану небезпеки для життя,плюс теперішня ситуація з вірусом
Велике дякую
Уточню,платити не потрібно,мала на увазі , щоб приїхали, а потім ,якщо не має убезпечення (ubezpieczenia ) ,то виставляють рахунок,якісь час тому ,знайомий українець ,отримав сім тисяч з копійками ,пережив інфаркт
Який жах! Немає у мене страховка слава Богу ..
Викликала моя подруга, то для неї все перекрила страховка!
приїжджають швидко, але випадок вкрай екстрений повинен бути, це не так, як у нас
Не так вже й швидко. Розповідати не давню історію зі свого життя: Я працюю водієм автобуса, пасажиру стало погано, в автобусі, викликали швидку допомогу, чекали 32 хвилини (пробок не було, час було 6.46), пасажир помер, серце, стояв дві години.
Це в якому місті?
Катовіце, маршрут 51.
Пробки для швидкої не проблема,скоріше за все ,не мали вільної машини
ах да, ще майте на увазі, що виклик повинен бути вкрай обгрунтований, а то може бути і штраф, якщо все не настільки критично — звертайтеся в невідкладну допомогу в лікарні
Щиро дякую за відповідь!
немає за що! не хворійте!
Болить живіт і інші проблеми зі здоров’ям
Зараз перебуваю по без віз
На запрошення «Освядченіе»
Страховка тільки Українська
Хочу отримати медичну допомогу
Що робити? Куди звернутися?
(Думаю що помру тут)
(Боюся що якщо звернуся до куратора своєму, то мене відправлять в Україну, але там мені не змогли надати медичну допомогу …)
це що за жесть така і настрої, ви що! звертайтесь негайно до агенції, кураторів, вони ЗОБОВЯЗАНІ допомогти!
а що значить в Україні не надали допомогу?
Подзвоніть на швидку ,і опишіть ,що з Вами діється,щось порадять
Якщо влаштовані на умові о праці то просто зобов’язані пролікувати,якщо звісно страховка покриє.
Чому боїтеся, агенція зобов’язана надати вам допомогу!
Зверніться до куратора .він зобов’язаний допомогти.
Covid-19Що робити якщо захворів на covid але ще не працевлаштвований офіційно?
Польща допомагає з лікуванням?..
Безкоштовно лікує
Це 100% інформація?
Таак, консультації і якщо потрібно в лікарню все безкоштовно. Читала колись про це.
Це якщо у хворого є страховий поліс з врахованим випадком захворювання на ковід.
Звідки така інформація?