Гостьова віза в Польщу: оформлення та вартість
5/5 - (2 голоса)

Туристична віза в Польщу: оформлення та вартість

Туристична віза в Польщу. Багато українців вже довгі роки живуть і працюють на території Польщі. Звичайно, їм не вистачає живого спілкування зі своїми родичами і друзями. Тому оформлення гостьової візи є чудовою нагодою відвідати близьких людей, що знаходяться в Польщі.

Бути ініціатором оформлення гостьового запрошення може бути тільки польська сторона. Правом для відправки документа мають громадяни Польщі та особи, які мають Карту тимчасового або сталего побиту. Важливо враховувати вид зв’язку між польським ініціатором і українським гостем. Від цього залежить тип гостьового запрошення: для родичів, і для знайомих.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Як оформити гостьове запрошення для родича?
Як отримати гостьову запрошення особам, які не мають родинних зв’язків?
Які документи необхідні?
Куди подавати документи?
Скільки часу чекати візу?
За що потрібно платити?
Який період часу можна бути в гостях?
Які документи потрібні для продовження?
Висновки

Як оформити гостьове запрошення для родича?

Гостьова віза в Польщу

Мабуть, цей вид гостьового запрошення оформити найпростіше. Родичу, що знаходиться в Польщі, потрібно тільки написати заяву, в якій вказати свої дані та дані гостя, а також ступінь споріднення. Далі цю заяву необхідно завірити у нотаріуса. Деякі джерела пишуть, що нотаріальне завірення не є обов’язковим, однак ми рекомендуємо зробити це, щоб уникнути проблем при перетині кордону.

Що стосується самої заяви, воно найчастіше пишеться в довільній формі. Але, знову ж таки, вірним рішенням буде використання заяви встановленого зразка. Його можна завантажити на онлайн-ресурсах або ж взяти у нотаріуса. Таким чином, можна впевнитися в грамотності, повноти і точності вказуються даних.

Щоб оформлення запрошення було ще легшим, можна вказати, що забезпечення гостя всім необхідним, польська сторона бере на себе. Сюди відносяться фінансові витрати, харчування та проживання. Тоді українському родичу не потрібно буде збирати документи про свою платоспроможність.

Як отримати гостьову запрошення особам, які не мають родинних зв’язків?

Як отримати гостьову запрошення особам, які не мають родинних зв'язків?

Запрошуючи до Польщі близьких людей, з якими відсутній спорідненість, процес оформлення документа дещо відрізняється. Не секрет, що таке запрошення оформити трохи важче.

  • По-перше, заява в довільній формі тут не підійде. Потрібен спеціальний бланк, на якому є гербова печатка. Його можна отримати в Воєводстві.
  • По-друге, здатність фінансового забезпечення та надання житла гостю, приймаюча сторона повинна довести документально. Мінімальна сума для одного гостя становить 800 злотих на місяць. І це не враховуючи витрат на житло.
  • По-третє, свою фінансову спроможність повинна підтверджувати тільки польська сторона. Від гостя не потрібні документи про стан його банківського рахунку і так далі. Хоча, в принципі, можна оформити гостьове запрошення, згідно з яким гість бере всі фінансові витрати на себе. Логічно, що, при такому варіанті, гостю потрібно отримати документ, що підтверджує його платоспроможність.

Які документи необхідні?

 Які документи необхідні?

Процес оформлення візи для родичів і не родичів відрізняється тільки видом запрошення, про які ми говорили вище. Всі інші документи однакові і обов’язкові.

  • W Для родичів пишеться в довільній формі, для не родичів — оформляється в Воєводстві на бланку встановленого зразка.
  • Анкета. Форму для заповнення можна отримати в консульстві або завантажити на онлайн-ресурсі.
  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (оригінал і копія).
  • Внутрішній паспорт громадянина України (оригінал і копія).
  • Медичний страховий поліс. Термін дії страховки повинен бути більше, ніж передбачуваний час перебування в Польщі.
  • Фотографії (2 шт.). Розмір — 3.5 * 4.5 см. Фото повинно бути анфас, на світлому фоні, вираз обличчя — нейтральний. Присутність окулярів та головних уборів з вагомих причини. Окуляри для зору дозволяються тільки прозорі, через них має бути добре видно очі. Головні убори — тільки з релігійних міркувань. При цьому весь овал обличчя повинен бути відкритий.
  • Квитанція про оплату мита.
  • Якщо гість бере фінансові витрати на себе, то додатково потрібно:
  • Довідка з місця роботи, із зазначенням доходів за останній рік;
  • Виписка з банку про наявність коштів на рахунку.

У разі оформлення гостьової візи для дитини, необхідно надати додаткові документи:

  • Свідоцтво про народження.
  • Письмова згода від батьків на виїзд дитини, якщо вони не супроводжують його.
  • Якщо батько або мати дитини мають діючу візу, то консул може вимагати її надання.

Всі перераховані вище документи є обов’язковими. Навіть при відсутності одного з них у видачі візи буде відмовлено.

Ще є перелік документів, які подаються додатково. Разом з ними ймовірність відмови зводиться до мінімуму:

  • Проїзні документи туди і назад.
  • Наявність власного житла в Україні.
  • Письмове підтвердження з роботи, що за заявником збережеться його робоче місце.

Куди подавати документи?

Куди подавати документи

Документи подаються в консульство. Попередньо записуватися не потрібно, адже прийом заявників, що оформляють гостьову візу, ведеться в порядку живої черги. Рекомендуємо розкласти всі документи так, щоб можна було без зайвого поспіху знайти потрібний. У консульстві фахівець перевірить документи і, якщо все буде заповнено без помилок, то візьме їх на розгляд. Краще мати з собою кілька запасних бланків, щоб, в разі виявлення помилки, можна було все виправити на місці. Далі заявнику необхідно чекати відповіді про рішення консула. Забирати готову візу може тільки здобувач особисто, винятком є діти віком до 16 років — замість них документ отримує батько.

Скільки часу чекати візу?


Зазвичай здобувач отримує відповідь вже на наступний день. Однак бувають періоди високої завантаженості консульського відділу, при яких термін розгляду документів може бути збільшений. У дуже рідкісних випадках він може досягати навіть місяці очікування.

За що потрібно платити?

Гість, який планує оформити візу, повинен заплатити держмита.

Консульський збір для українців становить 35 євро. Неповнолітні діти звільнені від його сплати. Також, в деяких випадках, надається безкоштовне оформлення візи особам, які мають серйозні захворювання або їдуть до Польщі на похорон родича. При цьому необхідно надати відповідні документи.

Туристична віза в Польщу

Коли всі документи оформлені і віза отримана, можна їхати в Польщу. Після перетину кордону гостю необхідно прийти в місцевий ужонд разом з приймаючою стороною. Зробити це потрібно протягом перших двох днів. У ужонді іноземець проходить процес реєстрації, який коштує близько десяти злотих. Сума може змінюватися в залежності від Воєводства. Після цього перебування українця на території Республіки Польща є повністю легальним.

Який період часу можна гостювати?

Гостьова віза для громадян України є дійсною протягом півроку з дати її відкриття. Хоча в Польщі можна перебувати не більше 90 днів. Тобто, можна приїжджати в гості кілька разів або пробути відразу всі дні, але їх кількість не повинна перевищувати 90 в півріччі.

Затримуватися довше на території Польщі строго не рекомендується. Навіть якщо перевищення становить всього кілька годин, то гість може отримати депортацію із забороною подальшого в’їзду. Прикордонники в цьому питанні є дуже суворими.

Продовжити своє перебування в Польщі можна тільки в екстраординарних випадках. Наприклад, об’єктивна неможливість покинути країну або якісь гуманітарні причини. Важливо пам’ятати, що візу можна продовжити лише один раз.

Які документи потрібні для продовження?

У разі, якщо гість дійсно потребує продовження гостьової візи, йому необхідно відвідати Воєводство і подати пакет певних документів.

  • Заява з детальною аргументацією ситуації, що склалася.
  • Закордонний паспорт.
  • Фотографії.
  • Квитанція про оплату мита.
  • Медичний страховий поліс.


Згідно з польським законодавством, іноземець зобов’язаний подати заяву не пізніше ніж за три доби до останнього для дії візи. Розгляд документів в Воєводстві зазвичай відбувається протягом тижня, однак може бути продовжено з різних причин. В день подачі документів, слід взяти в Воєводстві довідку, що перебування гостя на території Польщі є легальним, на період розгляду заяви.

Висновки

Гостьова віза це відмінний інструмент для відвідування Польщі. Її отримання не є складним і не потребує багато часу. Слід тільки ознайомитися з усіма особливостями і грамотно підготувати документи. З гостьовою візою можна запросто шукати роботу в Польщі, ходити на співбесіди, вчити мову, подорожувати по Європі, а також просто знаходитися поруч зі своїми близькими людьми.

Туристична віза в Польщу — з цією статтею також цікавляться:

Скільки коштує запрошення на півроку  Річне запрошення  Як продовжити шенген візу не виїжджаючи з Польщі
Запрошення на півроку Річне запрошення Як продовжити шенген візу, не виїжджаючи з Польщі

Туристична віза в Польщу. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Костянтин – візовий фахівець

Допомога в оформленні документів для візи в Польщу, оформимо усі документи: Запрошення, страховка, анкета Телефонуйте: 0937265235, 0667265235, 0677265234 на усіх номерах є вайбер. Візовий фахівець, робота у візовій сфері 7 років, великий досвід в підготовці документів для робочих віз.

Смотрите также

Віза для далекобійників в Польщу

Віза для далекобійників

4.9/5 - (7 голосов) Віза для далекобійників в Польщу Віза для далекобійників в Польщу є …

Підпишіться на наші соцмережі ➡ Фейсбук Інстаграм
Подписаться
Уведомление о
guest
58 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Володимир
Володимир
3 років назад

Добрий день,скажіть будьласка, 01.11.20 закінчилася робоча віза,зараз13.01.21, скільки ще можу часу перебувати у польщі законно без наслідків? Дякую.

Маша
Маша
3 років назад

Може хто підкаже, як зробити гостьову запрошення до Польщі?
Які документи для цього потрібні, як з мого боку так і з боку поляків, які запрошують?)
Або може є інші варіанти ?!)

Ира
Ира
Відповідь для  Маша
3 років назад

За гостьовим запрошенням зараз кордон не перетнути … тільки запрошення на роботу або ж навчання

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Маша
3 років назад

У період карантину гостьові запрошення не видають. Тільки робочі.

Маша
Маша
Відповідь для  Ульяна
3 років назад

Спасибі вам за відповідь)

А якщо наприклад у мене стосунки з поляком і він хоче, щоб я приїхала, може знаєте, як можна зарадити такій ситуації?

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Маша
3 років назад

Найпростіше купити запрошення і по ньому заїхати.

Маша
Маша
Відповідь для  Ульяна
3 років назад

А через кого це можна зробити не знаєте?

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Маша
3 років назад

Будь-яка агенція 🙂

Маша
Маша
Відповідь для  Ульяна
3 років назад

Просто звернутися і сказати, що потрібно запрошення, але працювати я не буду?

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Маша
3 років назад

Запрошення повинен оформити для вас ваш поляк.

Маша
Маша
Відповідь для  Ульяна
3 років назад

Так, я за це чула, що поляк повинен оформити, але десь бачила і інформацію, що з мого боку теж щось потрібно.

Степан
Степан
Відповідь для  Маша
3 років назад

Тільки якщо ви офіційно в шлюбі. Тоді зможете. Це возз’єднання з сім’єю на мою називається.

Маша
Маша
Відповідь для  Степан
3 років назад

У нас поки немає офіційного шлюбу ((

Наталія
Наталія
Відповідь для  Ульяна
2 років назад

Видали туристичне запрошення, тільки не знаю що з ним робить, чи відкриють візу

Анна
Анна
Відповідь для  Маша
3 років назад

Цим питанням повинен зайнятися ваш знайомий поляк. Нехай дізнається у себе. Йому як би простіше

Маша
Маша
Відповідь для  Анна
3 років назад

Так, йому простіше. Я просто питаю, може хто знає, як це все робиться, тому що в інтернеті дуже багато різної інформації

Анна
Анна
Відповідь для  Маша
3 років назад

Тільки ваші дані.

Маша
Маша
3 років назад

Добрий вечір)
Може хто підкаже, як зробити гостьову запрошення до Польщі?
Які документи для цього потрібні, як з мого боку так і з боку поляків, які запрошують?)
Або може є інші варіанти ?!)

Анна
Анна
3 років назад

Подскажите пожалуйста! может кто-то так делал в период пандемии ковіда! мой муж находиться в польше работаєт и подалса на катру побыта,если он пришлет мне на Украину гостевое запрошення что бы я приехала с ребёнком к нему !ребёнку 9лет пустят ли на границе? Мол где ребёнок будет на период обучения? или будут норм!

Rider
Rider
Відповідь для  Анна
3 років назад

потрібен дозвіл від батька нотаріально завірений в Україні (це тільки для українських прикордонників)А для польських це запрошення на роботу і навчання для дитини

Андрій
Андрій
Відповідь для  Rider
3 років назад

Гостьова запрошення зараз не підійде. Тільки освядченіє до праці. А для дитини потрібно освядченіє з навчального закладу і нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини за кордон від чоловіка. Це крім того що дитина має мати біопаспорт і страхівку

Анна
Анна
Відповідь для  Андрій
3 років назад

А чи треба робити учбовську візу?чи запрошення зі школи страховка паспорт дозвіл вистачить?а для мене потрібна робоча віза якщо у мене є запрошення на роботу,чи можу по безвізу? Запрошення з роботи до 2.02.21року без віз не використаний

Андрій
Андрій
Відповідь для  Анна
3 років назад

Освідченням зі школи буде достатньо,страхівка і паспорт
Якщо маєте дійсне запрошення то можете з ним по біометрії проїхати+паспорт і страхівка

Анна
Анна
Відповідь для  Андрій
3 років назад

Дякую

Візи на всі напрямки, візова агенція
Ю
Ю
3 років назад

Підкажіть будь ласка,чи пропустять мене в Польщу з дитиною, якщо дитина має тільки біометричний паспорт, а я маю запрошення на 90 днів. Їдемо до мами в гості

Ю
Ю
Відповідь для  Костянтин – візовий фахівець
3 років назад

І як у дитини буде запрошення тільки від поляка, теж не пропустять.?

Тетяна
Тетяна
3 років назад

Доброго дня. В мене відкрита воєвудська гостьова віза дійсна до 04.01.21. Czas pobytu- 91 dni. Тобто з часу дії візи і до 04.01.21 я маю право перебувати тільки 91 день?

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Костянтин – візовий фахівець
3 років назад

Після такої візи є коридор? Яку візу можна відкрити?

Володимир
Володимир
4 років назад

Якщо закінчилося перебуавння у польщі по гостьовій візі, чи влючається автоматом біометрія?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Володимир
4 років назад

Ні, після візи коридор 90 днів в Україні

Інна
Інна
4 років назад

Якщо в мене віза на 9 місяців 06.06. 19 по 19.04.20 але перетнула кордон на україну 21.11.19. Підскажіть коли мені можно робити візу знову і яку саме? Дякую

Візи на всі напрямки, візова агенція
Тетяна
Тетяна
4 років назад

Доброго дня! На сьогоднішній день потрібна попередня реєстрація на гостьову польську візу? Так як черги великі зараз.І чи оплачується консульс збір все таки,як і пише?Дякую!

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Тетяна
4 років назад

Якщо віза Шенген, то нема реєстрації. Якщо віза національна, то оплачується попередньо в банку збір

Денис
Денис
4 років назад

Доброго дня підскажить я перебував по гостьовому запрошені кинчались дни а віза ще дийсна пару мисяців чи можу я анолювати візу и зробити іншу дякую

Дарья
Дарья
4 років назад

Доброго дня,Чи можна відкрити гостьову візу на рік після піврічної і безвізу

Yaryna
Yaryna
4 років назад

А що можна зробити щоб в листопаді знов повернутись у Польщу??

Потрібна безкоштовна консультація по оформленню візи? Зателефонуйте нам: +38(093)-726-52-35 +38(066)-726-52-35 +38(067)-726-52-34 

Написати у ViberViber ЄВіза

Yaryna
Yaryna
4 років назад

Доброго дня! Хотіла запитатись, якщо робоча віза закінчилась 22.05.19 чи можливо в жовтні відкрити наступну з наявністю гостевого запрошення, а на даний момент в Польщі по безвізу??! Дякую

Yaryna
Yaryna
Відповідь для  Костянтин – візовий фахівець
4 років назад

А що можна зробити щоб в листопаді повернутись в Польщу??

Ярослав
Ярослав
4 років назад

Доброго дня, у мене відкрита гостьова віза на рік D 02. Чи можна до неї відкрити візу по супроводу для мого сина?

Юля - Визовый специалист
Юля - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ярослав
4 років назад

Доброго дня. Так як ми займаємось саме робочими візами рекомендуємо дане питання уточнити в Консульстві Польщі

Ярослав
Ярослав
Відповідь для  Юля - Визовый специалист
4 років назад

Можливо у вас є номер тел. Консульства за яким можна проконсультуватися?
Дякую!

Ярослав
Ярослав
Відповідь для  Ярослав
4 років назад

Івано-Франківськ

Інна
Інна
Відповідь для  Костянтин – візовий фахівець
3 років назад

Доброго дня яка ціна гостьового запрошення

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Інна
3 років назад

Ми оформляємо робоче запрошення на національні довгострокові візи.3000 грн пакет документів на піврічну візу

Інна
Інна
Відповідь для  Ирина - Визовый специалист
3 років назад

Потрібно гостьова або робоча

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Інна
3 років назад

Ми оформляємо повний пакет документів на робочу візу — запрошення, страховку, анкету. Зв’яжіться з нами за номерами:. +38 (093) -726-52-35 (Viber)
+38 (066) -726-52-35 (Viber)
+38 (098) -786-79-18 (Viber)

58
0
Залиште будь ласка коментарx