lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Здоров'я / Що потрібно знати про народження дитини в Польщі для українців
Що потрібно знати про народження дитини в Польщі для українців

Народження дитини в Польщі для українців

Народження дитини в Польщі — працюючи або проживаючи в Польщі, рано чи пізно деякі жінки стикаються з вагітністю та необхідністю народжувати дитину. Про нюанси і потрібної інформації ми розповімо в даній статті.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Громадянство Польщі для новонародженого
Якщо обоє батьків українці
Проходження кордону вагітними
Що потрібно знати про пологи в Польщі
Спостереження у лікаря
Що таке Szkoła rodzenia
Як вибрати пологовий будинок українці?
Скільки коштують платні пологи?
Безкоштовні пологи для українців: міф чи реальність?
Які документи необхідно надати
Перелік послуг, які породілля отримує безкоштовно?
Як довго малюк знаходиться в пологовому будинку?
Які документи надає пологовий будинок при виписці?
Реєстрація новонародженої дитини в Польщі
Які кроки необхідно зробити, щоб отримати свідоцтво про народження дитини
Оформлення тимчасового паспорта
Визнання батьківства

Громадянство Польщі для новонародженого

Новонароджений малюк не отримує польське громадянство. Тому, якщо завдяки малюкові ви планували отримати додаткові привілеї або громадянство, варто пошукати інший шлях. «Право грунту» працює щодо діток, чиї батьки позбавлені громадянства або діти-сироти.

Діти, народжені в Польщі, мають ряд привілеїв. Новонароджений може отримати ПМЖ, якщо мати чи батько вже мають ПМЖ. Якщо шлюб був неофіційний, необхідно буде провести процедуру визнання батьківства. Про це читайте нижче.

#431 Подробно о родах в Польше.

Народження дитини в Польщі — якщо обоє батьків українці

У цьому випадку, після свого народження дитина може легально перебувати в РП всього 90 днів. По закінченню цього терміну батьки повинні вивезти його в Україну, зареєструвати його згідно із законодавством. Якщо ж ви плануєте подальше проживання в Польщі, необхідно буде оформити закордонний паспорт на малюка і після цього повертатися до Польщі.

Проходження кордону вагітними

 Проходження кордону вагітними

При перетині кордону вагітні обслуговуються позачергово. Просто покажіть прикордоннику довідку про вагітність або медичну книжку.

Що потрібно знати про пологи в Польщі


Якщо ви плануєте народжувати саме в Польщі, ознайомтеся з інформацією нижче. Вона допоможе вам не тільки підготуватися до всіх необхідних процедур, а й знати, що робити далі.

Народження дитини в Польщі — спостереження у лікаря

Народження дитини в Польщі - спостереження у лікаря

Дородові обстеження і спостереження проходить в жіночій консультації. Вагітна може сама вибрати державна медична установа, в якому вона хоче обслуговуватись. Також вона має право вибрати приватну клініку, але вартість обслуговування буде набагато вище. У разі, якщо вагітна може обслуговуватися безкоштовно, то все діагностики та аналізи будуть для неї безкоштовними.

Що таке Szkoła rodzenia

Що таке Szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia — це платні курси, на яких майбутню маму навчать всьому, що пов’язано з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною в перші місяці життя. Ці курси добровільні і від них можна відмовитися. Хоча, деякі страховки включають їх до свого переліку послуг, що надаються.

Як вибрати пологовий будинок українці?

Місце для пологів вибирає жінка. Найчастіше орієнтуються на відгуки знайомих, інформацію в Інтернеті, за цінами, і до решти.

Важливо! Реєструватися в пологовому будинку по можливості потрібно заздалегідь. В цьому випадку вам попередньо визначать дату, підберуть лікарів. А також допоможуть прийняти рішення: кесарів розтин (згода /відмова), можливість /необхідність знеболювання, чи є алергія на препарати і кого з супроводжуючих ви захочете взяти з собою на пологи. Це може бути чоловік, мама, подруга. Але обговорити це потрібно заздалегідь.


Напередодні пологів обов’язки з ведення вагітної перекладаються на пологовий будинок. Лікуючий лікар буде оглядати жінку кожні 2 дні, при необхідності частіше. Як тільки ви відчули, що починаються перейми, негайно вирушайте в пологовий будинок і пам’ятайте, що «Швидка допомога» на такі дзвінки, крім приїжджає. Беріть заздалегідь приготовлену сумку з речами, документи і самостійно вирушайте народжувати.

Скільки коштують платні пологи?

Скільки коштують платні пологи?

Залежно від воєводства, вартість заходів може кардинально різниться за ціною. Це може бути і 3 тисячі злотих, і 10 тисяч. Ціна залежить і від того переліку послуг, який був наданий. Адже за кесарів, можливі ускладнення, анестезію доведеться заплатити по окремих тарифах.

Безкоштовні пологи для українців: міф чи реальність?

На щастя, українці з легкістю можуть претендувати на надання безкоштовних послуг в пологовому будинку. Єдина умова — оформлений поліс державного страхування NFZ. Внески в ZUS оплачуються роботодавцем за всіх працівників, які легально працюють у Польщі. Частина цих відрахувань йде в NFZ. Що примітно, вигодонабувачем за такою страховкою є не тільки цей конкретний працівник, а й його родина, яка проживає разом з ним і веде спільне господарство. Таким чином, страховка може бути оформлена на чоловіка, але його вагітній дружині весь комплекс послуг буде також наданий безкоштовно.

Які документи необхідно надати:

 • заяву про виплату допомоги з нагоди народження або усиновлення дитини;
 • документ, що дозволяє перебування вагітної в Польщі;
 • медична карта;
 • всі аналізи, діагностики, які проводилися в жіночій консультації;
 • PESEL;
 • NIP роботодавця породіллі /її чоловіка.

Перелік послуг, які породілля отримує безкоштовно?

Якщо у вас є страховка NFZ, абсолютно безкоштовно ви отримуєте:

 • Всі аналізи, діагностику, консультації при веденні вагітності;
 • У деяких містах безкоштовними є курси для вагітних;
 • Все, що необхідно при пологах;
 • Перші щеплення новонародженому.

Як довго малюк знаходиться в пологовому будинку?

Новонароджений має перебувати в пологовому будинку мінімум 50 годин для того, щоб лікарі могли спостерігати за ним, зробити щеплення і обстеження. Якщо все в нормі, маму з дитиною виписують додому. При можливі проблеми тривалість може бути збільшена. При цьому, всі витрати можуть як покриватися страховкою, так і бути понад неї. Все залежить від страхової компанії і наданих послуг мамі і її дитині.

Як довго малюк знаходиться в пологовому будинку?

Які документи надає пологовий будинок при виписці?

Під час виписки молодій мамі дають «Акт виписки» і медичну книжку новонародженого.Також лікар повинен дати правильні рекомендації та кроки, які важливо зробити в майбутньому:

 • Вибір і реєстрація в лікарні, де буде в майбутньому лікуватися дитина. Саме туди передадуть всю необхідну інформацію з пологового будинку;
 • Закріпити дитини за педіатром;
 • Обов’язкові відвідування новонародженого акушером на дому в перші місяці життя.

Реєстрація новонародженої дитини в Польщі

 Реєстрація новонародженої дитини в Польщі

Реєстрація новонародженого проводиться в Urząd stanu cywilnego (це аналог українського РАГСу) за місцем реєстрації батьків. При проживанні батьків в іншому місті, їм слід піти до місцевого Urząd, але в майбутньому все ж доведеться оформити документи за пропискою.

Які кроки необхідно зробити, щоб отримати свідоцтво про народження дитини

Кожне Воеводсто диктує свої правила, але усереднено процес складається з таких етапів:

 • Необхідно звернутися в urząd stanu cywilnego. Після виписки пологовий будинок сам направить туди документи новонародженого. Але ви повинні бути присутніми, щоб отримати свідоцтво про народження.
 • Іноземці повинні отримати повну виписку. Її вартість становить 20 zl.
 • Потрібно замовити у перекладача присяжний переклад Wypis zupełny.
 • З повним пакетом документів звертаєтеся в Консульство України в Польщі.
 • Пишіть заяву. І це все. Вам це не буде коштувати нічого.

Народження дитини в Польщі — оформлення тимчасового паспорта

Щоб малюка безперешкодно вивезти в Україну, йому необхідний тимчасовий закордонний паспорт. Він видається на місяць і коштує 200 zl. Після цього можете починати оформлення карти побиту на новонародженого. Процедура нічим не відрізняється від оформлення карти для дорослого.

Важливо! Цей процес може тривати досить довго, а паспорт дається лише на місяць. Тому не забудьте його продовжувати.

Визнання батьківства

Визнання батьківства

Якщо шлюб батьків неофіційний, то законодавством передбачено процедуру визначення батьківства. Мама і батько заповнюють бланк декларації із зазначенням особи батька, підписують його і відправляють в Воєводське управління. Коштує це недорого, всього 9 zl. Провести таку процедуру ви можете в РП, або в Україні, звернувшись в Консульство.

Заповнена декларація доповнюється паспортами матері і батька. А також документами, які підтверджують родинний зв’язок (якщо батьки розлучилися або тато помер). Процедуру визнання батьківства можна проводити до народження дитини (надаючи довідку про вагітність) або після (надаючи свідоцтво про народження малюка).

Народження дитини в Польщі. Висновки

Народження малюка кардинально змінює життя молодих батьків. Особливо, якщо вони живуть не в Україні. Але якщо ви все-таки вирішили народжувати в Польщі — це відмінна ідея, про яку ви ніколи не пошкодуєте.

Європейський рівень медицини, доступні ціни та можливість абсолютно безкоштовно отримати весь комплекс послуг по своїй страховці або страховці чоловіка. Головне, володіти інформацією і зробити все правильно. А вже польська медицина завжди піде вам на зустріч.

Здоров’я вам і вашому малюкові.

Народження дитини в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити? Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?
Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити? Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?

Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?

Оцените запись Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю? Медична страховка NFZ — …

Подписаться
Уведомление о
guest
45 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Оля
Оля
2 місяців назад

Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, який мінімальний термін я маю пропрацювати по умові о праці, щоб стати на облік по вагітності без проблем і безкоштовно здавати всі аналізи? Тому що тільки влаштувалась на роботу, і дізналась, що вагітна. Якщо сказати роботодавцю — може звільнити.

Надія
Надія
5 місяців назад

Доброго дня. Чи обов’язково їхати в Україну з новонародженою дитиною, після 3 місяців? Чи є можливість залишитися в Польщі

Олена
Олена
7 місяців назад

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка що потрібно зробити щоб зареєструвати дитину в українському консульстві в Польщі. І як довго триває цей процес?

Альона
Альона
8 місяців назад

Мати українка,батько поляк,брали шлюб в Україні,вагітна на 6 місяці. Перетнути кордон можу тільки по біопаспорті,можна народжувати в Польщі?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
8 місяців назад
Відповідь для  Альона

Це питання слід уточнити в Консульстві.

Жанна
Жанна
1 рік назад

Як саме продовжується паспорт для новонародженого?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Жанна

Жанна мова йде про якийсь тимчасовий документі, поки не буде оформлений постійний. Це займає 2-3 місяці, як правило.

Женя
Женя
1 рік назад

Доброго дня.Я знахожуся на 6 місяці вагітності, роди будут в Польщі. Тут я знаходжусь Офіційно, маю две роботи працювала за умові про зліцення, а три місяці тому Почаїв працювати по умові про праці. Сейчас годину не працюю, знаходжусь на лікарняному звільнені.Якщо я родітіму в Польщі и в нас тата НЕ буде, Пожалуйста громадянство отримати дитина, если я українка? Чи не буде проблем з оформленням документів, Якщо не буде вписано батька дитини? І чи є якась допомога в польщі мамам без тата?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя

Прочитайте ще раз статтю уважніше. У ній є інформація, що цікавить Вас інформація.

Юля
Юля
1 рік назад

 Чи маю і права на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами: працюю на Умова про праце, стоїть штамп в паспорті про очікування карти побиту?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля

Якщо всі належні виплати в ZUS здійснювалися, то і все права Ви маєте.

Анна
Анна
1 рік назад

Як після пологів легально перебувати в Польщі, якщо роботодавець продовжує умову про праце (Umowa o pracę) тільки до дня пологів, є карта побуту?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Анна

Ви сповістили роботодавця про вагітність вчасно, тоді він не може звільнити Вас, навіть якщо термін договору закінчується. Він вважається автоматично продовженим або роботодавець зобов’язаний його продовжити. Маючи умову про праце, Ви вправі розраховувати на допомогу у Трудовій інспекції, якщо роботодавець відмовляється виконувати свої обов’язки.

Саша
Саша
1 рік назад

Можливо у Польщі укладення шлюбу громадян України? При зміні прізвища обов’язково їхати на Україну для зміни паспорта чи можна це зробити тут?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша

Подивіться розділ «Шлюб українців у Польщі».

Ира
Ира
1 рік назад

Мати українка, батько поляк. На момент пологів ще не буде офіційного шлюбу. Мати має картку побуту, умову про праце і страховку. Отримає малюк польське громадянство ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ира

Якщо батько визнає дитину, то може отримати громадянство на цій підставі. На декрет Ви маєте право, т. к. офіційно працевлаштовані.

Инна
Инна
1 рік назад

Підкажіть на якій підставі ввозити дитину назад Т. к. безвиз по біометрії вже «згорів»,а залишатися і оформляти візу для дитини немає можливості?Дитині 10 міс,народжений у Польщі, громадянство українське, має закордонний паспорт та печатку очікуванні Карти побиту. В обох батьків є карти(обидва на умове про праци,я зараз в декреті) і хочу з дитиною поїхати в Україну,але не більше ніж на 2 тижні.

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Инна

Варіантів два отримання нац. візи для дитини або дочекатися карти. Невелика ймовірність, що вдасться переконати прикордонників і пройти кордон, існує.

Таня
Таня
1 рік назад

Підкажіть чи можна перебуваючи на карті побиту( маючи умову про праце), оформити декретну відпустку і буде він оплачувану?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Таня

Звичайно можна.

Дина
Дина
1 рік назад

Працюємо з чоловіком за воевудскому запрошення, віза на рік, у нас договір umova zlecenie, чи можу я за нього безкоштовно стає на облік і проходити аналізи? Або ж потрібно оплачувати страховку додатково ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дина

Дина якщо по умовах договору всі необхідні виплати в ZUS здійснює роботодавець, то страховка є. Якщо це покладено на Вас, і Ви раніше не оформляли страховку, потурбуватися отриманням поліса доведеться самій.

Даша
Даша
1 рік назад

Ми з чоловіком громадяни України. Народжували в Польщі. Які документи потрібні дитині що б в’їхати в Україну?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша

Даша потрібно взяти виписку та отримати тимчасовий паспорт. Подивіться статтю ще раз, але більш уважно. У ній детально описано як, що і де робити.

Вера
Вера
1 рік назад

Я встала на облік на 7 тижні, живу з поляком але шлюб ще не встигли оформити, вийшло так що у мене було екстрене кесарів і страховку нфз не встигли зробити. При виписці сказали що госпіталь надішле фактуру, тепер питання, якщо дитина вже зараз громадянин Польщі як це може вплинути на оплату пологів?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Вера

На оплату медичних послуг може вплинути тільки наявність страховки. Громадянство тут прямого відношення не має. Умови Вам потрібно з’ясувати в клініці.

Валя
Валя
1 рік назад

Чи можу я народжувати в Польщі, якщо робоча віза вже закінчилася, на картку подалася але ще не отримала?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валя

Якщо документи подані і отриманий штамп, Ваше знаходження легально. Відповідно, і всі можливості законного перебування в РП перед Вами відкриті.

Лика
Лика
1 рік назад

Протягом якого часу відбувається реєстрація дитини після пологів?Які документи потрібні для виїзду в Україну з дитиною?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лика

Декілька днів. Дитина є громадянином України або Польщі?

Лев
Лев
1 рік назад

Скажіть скільки дитина може перебувати в Польщі після народження,якщо обоє батьків мають Карти порита ,а закордонний паспорт робиться через консульство ?дитині 6 місяців.Паспорт буде робитися приблизно 3 місяці ,тобто дитина провчить паспорт в 9 місяців.Ми зобов’язані виїхати що б відкрити візу ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лев

Для його перебування потрібно підстава – віза або дозвіл на проживання (карта побиту). Вирішити питання необхідно як можна швидше. Існує дуже багато різних нюансів. Зверніться в Воєводський ужонд за консультацією, запросіть послідовність дій для отримання карти для дитини. Можливо, якісь дії можна робити вже зараз до отримання паспорта.

Лиза
Лиза
1 рік назад

Я працюю лише місяць по робочій візі, народжувати мені через 4 місяці. Як будуть вважатися допомоги і відпустку по догляду за дитиною?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лиза

Якщо відпрацюєте менше півроку, все одно маєте право на рік оплачуваної відпустки. Вираховуватися буде з розрахунку середнього за відпрацьований період. Оплата на Ваш вибір: півроку 100% + півроку 60%. Або круглий рік 80%. Але краще уточнити у місцевого юриста.

Лена
Лена
1 рік назад

Можна зробити дитині карту сталего або годинного побиту, якщо в обох батьків є тільки національна віза D05a, видана на підставі запрошення на роботу?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лена

В принципі можна.Краще якщо батьки так само подадуть на карту. Тоді питання можуть розглядати в сукупності.

Яна
Яна
1 рік назад

Підкажіть я працюю за Umowa o pracę,( договір укладено на рік, можливо продовження після закінчення терміну дії ), то на що я розраховую при виході в декрет?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Яна

Яна умова про праце єдиний вид договору, який повністю регулюється трудовим законодавством (решта – цивільним). Відповідно, Ви маєте всі права, належні за законом.Ви маєте право на рік оплачуваної декрету.

Даша
Даша
1 рік назад

Я студентка Варшавського університету, чоловік — офіційно працює, має страховку NFZ, проживаємо на підставі Карти Поляка ( ми українці), плануємо пологи в РП ( вагітність 9 тижнів), на які посібники-виплати можемо претендувати?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша

Чоловікові потрібно вписати Вас у свою страховку, якщо він працює офіційно. Тоді Ви можете розраховувати на певні виплати.

Женя
Женя
1 рік назад

Добрий день.Зараз на 7 місяці вагітності, роботодавець звільнив мене маю від нього картку побуту до соктября 2019 р, можу в Польщі легально перебувати до народження дитини ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя

Про втрати роботи Ви повинні повідомити в уженд протягом 15 днів, а потім, протягом наступних 30-ти, про нову роботу.Вагітність не є підставою для перебування. В іншому випадку, вид на проживання може бути анульований, а перебування вважатися незаконним. Вам краще розглянути інші варіанти легалізації або повернутися додому.

Ира
Ира
1 рік назад

Добрий день.Їдемо з чоловіком у Польщі, він по візі піврічний, з подальшому оформлення карти побуту, я їду на 3 місяці за біометрику. Можливо мені подавати разом з чоловіком карту побуту без права на роботу, а йому карту тимчасового побуту? І я залишаюся без страховки, можливо мене вписати в його страховку, що б народжувати безкоштовно?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ира

Щоб отримати карту побиту на підставі карти чоловіка, у нього цей статус повинен бути вже мінімум два роки, і діюча карті не менш ніж на рік вперед. Тобто у Вашому випадку немає підстав для отримання виду на проживання на підставі статусу чоловіка.Вам потрібно проконсультуватися з місцевим профільним юристом.Щоб працювати, треба знайти роботу, взяти документ її дозволяючий (освядчення або зезволення), повернутися додому і відкрити відповідну візу.