Що потрібно знати про народження дитини в Польщі для українців
4.7/5 - (16 голосов)

Народження дитини в Польщі для українців

Народження дитини в Польщі — працюючи або проживаючи в Польщі, рано чи пізно деякі жінки стикаються з вагітністю та необхідністю народжувати дитину. Про нюанси і потрібної інформації ми розповімо в даній статті.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Громадянство Польщі для новонародженого
Якщо обоє батьків українці
Проходження кордону вагітними
Що потрібно знати про пологи в Польщі
Спостереження у лікаря
Що таке Szkoła rodzenia
Як вибрати пологовий будинок українці?
Скільки коштують платні пологи?
Безкоштовні пологи для українців: міф чи реальність?
Які документи необхідно надати
Перелік послуг, які породілля отримує безкоштовно?
Як довго малюк знаходиться в пологовому будинку?
Які документи надає пологовий будинок при виписці?
Реєстрація новонародженої дитини в Польщі
Які кроки необхідно зробити, щоб отримати свідоцтво про народження дитини
Оформлення тимчасового паспорта
Визнання батьківства

Громадянство Польщі для новонародженого

Новонароджений малюк не отримує польське громадянство. Тому, якщо завдяки малюкові ви планували отримати додаткові привілеї або громадянство, варто пошукати інший шлях. «Право грунту» працює щодо діток, чиї батьки позбавлені громадянства або діти-сироти.

Діти, народжені в Польщі, мають ряд привілеїв. Новонароджений може отримати ПМЖ, якщо мати чи батько вже мають ПМЖ. Якщо шлюб був неофіційний, необхідно буде провести процедуру визнання батьківства. Про це читайте нижче.

#431 Подробно о родах в Польше.#431 Подробно о родах в Польше.

Народження дитини в Польщі — якщо обоє батьків українці

У цьому випадку, після свого народження дитина може легально перебувати в РП всього 90 днів. По закінченню цього терміну батьки повинні вивезти його в Україну, зареєструвати його згідно із законодавством. Якщо ж ви плануєте подальше проживання в Польщі, необхідно буде оформити закордонний паспорт на малюка і після цього повертатися до Польщі.

Проходження кордону вагітними

 Проходження кордону вагітними

При перетині кордону вагітні обслуговуються позачергово. Просто покажіть прикордоннику довідку про вагітність або медичну книжку.

Що потрібно знати про пологи в Польщі


Якщо ви плануєте народжувати саме в Польщі, ознайомтеся з інформацією нижче. Вона допоможе вам не тільки підготуватися до всіх необхідних процедур, а й знати, що робити далі.

Народження дитини в Польщі — спостереження у лікаря

Народження дитини в Польщі - спостереження у лікаря

Дородові обстеження і спостереження проходить в жіночій консультації. Вагітна може сама вибрати державна медична установа, в якому вона хоче обслуговуватись. Також вона має право вибрати приватну клініку, але вартість обслуговування буде набагато вище. У разі, якщо вагітна може обслуговуватися безкоштовно, то все діагностики та аналізи будуть для неї безкоштовними.

Що таке Szkoła rodzenia

Що таке Szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia — це платні курси, на яких майбутню маму навчать всьому, що пов’язано з вагітністю, пологами і для догляду за дитиною в перші місяці життя. Ці курси добровільні і від них можна відмовитися. Хоча, деякі страховки включають їх до свого переліку послуг, що надаються.

Як вибрати пологовий будинок українці?

Місце для пологів вибирає жінка. Найчастіше орієнтуються на відгуки знайомих, інформацію в Інтернеті, за цінами, і до решти.

Важливо! Реєструватися в пологовому будинку по можливості потрібно заздалегідь. В цьому випадку вам попередньо визначать дату, підберуть лікарів. А також допоможуть прийняти рішення: кесарів розтин (згода /відмова), можливість /необхідність знеболювання, чи є алергія на препарати і кого з супроводжуючих ви захочете взяти з собою на пологи. Це може бути чоловік, мама, подруга. Але обговорити це потрібно заздалегідь.


Напередодні пологів обов’язки з ведення вагітної перекладаються на пологовий будинок. Лікуючий лікар буде оглядати жінку кожні 2 дні, при необхідності частіше. Як тільки ви відчули, що починаються перейми, негайно вирушайте в пологовий будинок і пам’ятайте, що «Швидка допомога» на такі дзвінки, крім приїжджає. Беріть заздалегідь приготовлену сумку з речами, документи і самостійно вирушайте народжувати.

Скільки коштують платні пологи?

Скільки коштують платні пологи?

Залежно від воєводства, вартість заходів може кардинально різниться за ціною. Це може бути і 3 тисячі злотих, і 10 тисяч. Ціна залежить і від того переліку послуг, який був наданий. Адже за кесарів, можливі ускладнення, анестезію доведеться заплатити по окремих тарифах.

Безкоштовні пологи для українців: міф чи реальність?

На щастя, українці з легкістю можуть претендувати на надання безкоштовних послуг в пологовому будинку. Єдина умова — оформлений поліс державного страхування NFZ. Внески в ZUS оплачуються роботодавцем за всіх працівників, які легально працюють у Польщі. Частина цих відрахувань йде в NFZ. Що примітно, вигодонабувачем за такою страховкою є не тільки цей конкретний працівник, а й його родина, яка проживає разом з ним і веде спільне господарство. Таким чином, страховка може бути оформлена на чоловіка, але його вагітній дружині весь комплекс послуг буде також наданий безкоштовно.

Які документи необхідно надати:

 • заяву про виплату допомоги з нагоди народження або усиновлення дитини;
 • документ, що дозволяє перебування вагітної в Польщі;
 • медична карта;
 • всі аналізи, діагностики, які проводилися в жіночій консультації;
 • PESEL;
 • NIP роботодавця породіллі /її чоловіка.

Перелік послуг, які породілля отримує безкоштовно?

Якщо у вас є страховка NFZ, абсолютно безкоштовно ви отримуєте:

 • Всі аналізи, діагностику, консультації при веденні вагітності;
 • У деяких містах безкоштовними є курси для вагітних;
 • Все, що необхідно при пологах;
 • Перші щеплення новонародженому.

Як довго малюк знаходиться в пологовому будинку?

Новонароджений має перебувати в пологовому будинку мінімум 50 годин для того, щоб лікарі могли спостерігати за ним, зробити щеплення і обстеження. Якщо все в нормі, маму з дитиною виписують додому. При можливі проблеми тривалість може бути збільшена. При цьому, всі витрати можуть як покриватися страховкою, так і бути понад неї. Все залежить від страхової компанії і наданих послуг мамі і її дитині.

Як довго малюк знаходиться в пологовому будинку?

Які документи надає пологовий будинок при виписці?

Під час виписки молодій мамі дають «Акт виписки» і медичну книжку новонародженого.Також лікар повинен дати правильні рекомендації та кроки, які важливо зробити в майбутньому:

 • Вибір і реєстрація в лікарні, де буде в майбутньому лікуватися дитина. Саме туди передадуть всю необхідну інформацію з пологового будинку;
 • Закріпити дитини за педіатром;
 • Обов’язкові відвідування новонародженого акушером на дому в перші місяці життя.

Реєстрація новонародженої дитини в Польщі

 Реєстрація новонародженої дитини в Польщі

Реєстрація новонародженого проводиться в Urząd stanu cywilnego (це аналог українського РАГСу) за місцем реєстрації батьків. При проживанні батьків в іншому місті, їм слід піти до місцевого Urząd, але в майбутньому все ж доведеться оформити документи за пропискою.

Які кроки необхідно зробити, щоб отримати свідоцтво про народження дитини

Кожне Воеводсто диктує свої правила, але усереднено процес складається з таких етапів:

 • Необхідно звернутися в urząd stanu cywilnego. Після виписки пологовий будинок сам направить туди документи новонародженого. Але ви повинні бути присутніми, щоб отримати свідоцтво про народження.
 • Іноземці повинні отримати повну виписку. Її вартість становить 20 zl.
 • Потрібно замовити у перекладача присяжний переклад Wypis zupełny.
 • З повним пакетом документів звертаєтеся в Консульство України в Польщі.
 • Пишіть заяву. І це все. Вам це не буде коштувати нічого.

Народження дитини в Польщі — оформлення тимчасового паспорта

Щоб малюка безперешкодно вивезти в Україну, йому необхідний тимчасовий закордонний паспорт. Він видається на місяць і коштує 200 zl. Після цього можете починати оформлення карти побиту на новонародженого. Процедура нічим не відрізняється від оформлення карти для дорослого.

Важливо! Цей процес може тривати досить довго, а паспорт дається лише на місяць. Тому не забудьте його продовжувати.

Визнання батьківства

Визнання батьківства

Якщо шлюб батьків неофіційний, то законодавством передбачено процедуру визначення батьківства. Мама і батько заповнюють бланк декларації із зазначенням особи батька, підписують його і відправляють в Воєводське управління. Коштує це недорого, всього 9 zl. Провести таку процедуру ви можете в РП, або в Україні, звернувшись в Консульство.

Заповнена декларація доповнюється паспортами матері і батька. А також документами, які підтверджують родинний зв’язок (якщо батьки розлучилися або тато помер). Процедуру визнання батьківства можна проводити до народження дитини (надаючи довідку про вагітність) або після (надаючи свідоцтво про народження малюка).

Народження дитини в Польщі. Висновки

Народження малюка кардинально змінює життя молодих батьків. Особливо, якщо вони живуть не в Україні. Але якщо ви все-таки вирішили народжувати в Польщі — це відмінна ідея, про яку ви ніколи не пошкодуєте.

Європейський рівень медицини, доступні ціни та можливість абсолютно безкоштовно отримати весь комплекс послуг по своїй страховці або страховці чоловіка. Головне, володіти інформацією і зробити все правильно. А вже польська медицина завжди піде вам на зустріч.

Здоров’я вам і вашому малюкові.

Народження дитини в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити? Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?
Розрахунок і отримання лікарняного в Польщі для українців та інших іноземців Захворів в Польщі і не знаєш, які подальші кроки зробити? Медична страховка NFZ в Польщі: скільки доведеться заплатити українцю?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Костянтин – візовий фахівець

Допомога в оформленні документів для візи в Польщу, оформимо усі документи: Запрошення, страховка, анкета Телефонуйте: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на усіх номерах є вайбер. Візовий фахівець, робота у візовій сфері 7 років, великий досвід в підготовці документів для робочих віз.

Смотрите также

Несчастный случай в Польше: какие шаги предпринять, чтобы получить страховую выплату

Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату

5/5 - (1 голос) Нещасний випадок у Польщі: які кроки зробити, щоб отримати страхову виплату …

Подписаться
Уведомление о
guest
161 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Анна
Анна
10 місяців назад

Доброго дня. Скажіть будь ласка якщо я ніколи не працювала в Польщі, але вписана у страховку чоловіка, чи можу я розраховувати на якісь виплати на дитину?

Мальвіна
Мальвіна
1 рік назад

Добрий вечір. Допоможіть будь ласка з інформацією!!! Плануємо народжувати в Польщі. Мови не знаю — взагалі!!! Як бути??? Яка ситуація зараз з карантином? Чоловіку дозволяють бути весь час поряд?

Юлия
Юлия
1 рік назад

Доброго дня, маю таке питання. Я вагітна, планую народжувати в Польщі, працюю на умова о праці, зараз на лікарняному у зв’язку з вагітністю, подалась наикарту побиту, штампу ще не має , є тільки жовта бумажка. Чи можу я розраховувати на якісь виплати по догляду за дитиною?

Юлія
Юлія
1 рік назад

Шлюб! допоможіть)

Хто одружився в Варшаві, підкажіть будь ласка, які документи потрібні і як все відбувається, тому що на сайті посольства України не зрозуміло нічого, їх консультант каже, що потрібні одні документи, інший консультант, інші документи, а на гарячій лінії сказали що вони ні до чого і відправили в ужонд стану громадянського у Варшаві.

спасибі всім

Юлія
Юлія
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

Йдеться про одруження громадянина України

Вася
Вася
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

нічого собі тобі не терпиться)))) клієнт може передумові по дорозі в Україну?)))))) А якщо у нього дружина вдома?)))

Юлія
Юлія
Відповідь для  Вася
1 рік назад

Супер смішно. Нема сил сміятися. Можна ж і не впихнути свій ніс куди не просять. Це як варіант

Ivan
Ivan
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

Багато хто вважає це своїм обов’язком. Або навіть сенсом життя

Вася
Вася
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

Так цікаво))) та й переживаю за вас))) по двоєженство його і посадити можуть))

Юлія
Юлія
Відповідь для  Вася
1 рік назад

Взагалі-то у людей є інші причини неможливості (в даному випадку одружитися), крім брехні чи іншого бреду що ви пишете. Якщо вам на кожному кроці ввижається якийсь підступ, то вам не в інтернет потрібно, а до лікаря.

Vanya
Vanya
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

Гаразд, смішно ж пожартував, чого відразу агриться?)

Ivan
Ivan
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

Колись тут було обговорення цієї теми, там всі зійшлися на думці, що простіше поїхати в Україну. Ви можете пошукати ту тему в пошуку

Ist
Ist
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

Простіше в Україні

bez
bez
Відповідь для  Юлія
1 рік назад

У Польщі не думайте навіть, їдьте і розпишіться в Україні. Паперів валізу цілий притягатимете, дуже багато головного болю. Забудьте. Ми з дружиною в Україну їздили, теж двоє Українці. Ось щас один українець з полькою розписується і теж поїдуть в Україну. Навіть якщо вона полька простіше НЕ ставати. Навіть в польському ЗАГСЕ сказали що нам, що їм: «Хлопці ну його на …. уй »

Тетяна
Тетяна
1 рік назад

Допомога на дітей на підставі свідоцтва про народження

Всім добрий час доби, чула інформацію що при влаштуванні на роботу можна так само отримувати допомогу на дітей, хто знає поділіться інформацією які потрібно мати з собою документи крім свідоцтва про народження

Yevhenii
Yevhenii
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Отримувати можна якщо діти з вами в Польщі, або подавати піт37 на повернення податку за минулий рік і вписувати туди дітей це піт0 і отримаєте по 1000 злотих на кожну дитину один раз на рік.

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Yevhenii
1 рік назад

Я так розумію тільки для тих хто вже має карту побиту?

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Yevhenii
1 рік назад

Євген дякую за відповідь. Додаткову інформацію знайшла в Ютуб.

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

у тебе прям порно фотка на аві, які дітки

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

Взагалі то поставлено конкретне питання якщо не маєте інформації не відповідайте.

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

хочеш нормальних відповідей, аву пристойну постав

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

У мене більш ніж пристойна фотографія !!! Звичайне літнє фото

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

нічого собі звичайна фотка !! страшно уявити, яка там вже незвичайна фотка

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

а ти що з лісу вийшов? на пляжі хоч раз був?

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Covidlo
1 рік назад

на пляжах зараз дівчинки в одних стрінгах, навіть ліфчик забувають одягнути, але ось на пристойному сайті потрібно фотку пристойніше, адже тут роботу шукають, а з такими фотками агентства відразу роксу.пл пропонують, або якийсь кастинг у Вудмана

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

У вас неправильні думки! Відколи фото з теплих країн в шортах і футболці вважається непристойною! 21 століття

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

вже переодягнула авку?

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Covidlo
1 рік назад

Так, а то у людей або щось із зором або занадто бурхлива фантазія

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

лісові жителі вони такі

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Covidlo
1 рік назад

дикуни

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

одягатися пристойніше треба, тут сайт з пошуку роботи, а не агенція рокси.пл

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

У вас проблеми ?!

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

може і так, а може й ні, а ось судячи з того, як ти одягаєшся, враження, що ти шукаєш проблеми на свою попу, або пригоди

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

Шановний а ви хто такий?! Охоронець моралі або що?! У вас є конкретна інформація з мого питання ????? Якщо немає Чоловік проходите мимо !!! А як одягатися вчіть дружину і дітей! У ваших радах стиліста я не потребую !!! Всіх благ!

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

ну давай, якщо вже почала стриптиз, то продовжуй)

zoyc
zoyc
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

Аххахахх, ти даєш!

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  zoyc
1 рік назад

вона вже змінила фотку на більш пристойну, а й на новій фотке акцент на її величезні персики

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

Шановний у тебе по ходу в голові вавка! Від мозолів на руках мозок не працює зовсім чи що!

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

ну після таких непристойних фоток у половини мозолі на руках я на порнохабе такого не зустрічав в розділі мільф

Сергій
Сергій
Відповідь для  Тінпу
1 рік назад

Поміняй назад на eil, як-то звичніше.

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

а ти на СерГей

Sergey
Sergey
Відповідь для  zoyc
1 рік назад

Це Ейл з підвалу пише?

zoyc
zoyc
Відповідь для  Sergey
1 рік назад

Насправді ми все за ним нудьгуємо, хто б там що не дзявкав проти нього

Дана
Дана
1 рік назад

Всім привіт, може хтось був в такій ситуації, що б отримати дозвіл з суду для оформлення шлюбу українки і поляка, викликають на слухання, що очікувати? Спасибі за будь-яку інформацію.

Юля
Юля
Відповідь для  Дана
1 рік назад

Цей суд це по суті просто формальність, google допоможе краще.

Марк
Марк
Відповідь для  Дана
1 рік назад

Пошукова система Вам на допомогу.

Саша
Саша
Відповідь для  Дана
1 рік назад

А Вам поляк хіба не може пояснити, як все відбувається. В добавок, Ви ж могли поцікавитися всі етапи або просто прочитати перелік дій в даній афері. Тут Вам мало хто скаже конкретно, всю інструкцію, тому що ті хто в шлюбі вже, такі ресурси не відвідують.

Дана
Дана
Відповідь для  Саша
1 рік назад

А він від куди такою інформацією може володіти, я у нього не 10 за рахунком, не знаєте, ну чого писати.

Екатерина
Екатерина
Відповідь для  Дана
1 рік назад

Реально очікуйте будь-які питання. «Який шампунь, якого кольору зубна щітка» … найчастіше запитують про релігійних поглядах, про бачення сім’ї, про те де плануєте жити після шлюбу. Також можуть запитати про сімейні традиції у вашій родині і які з них хочете перенести в нову сім’ю. Загалом приготуйтеся до питань, як у справжньому суді.

Дана
Дана
Відповідь для  Екатерина
1 рік назад

Спасибі за відповідь)

Макс
Макс
Відповідь для  Дана
1 рік назад

Ну да виховані, зрозуміло. Заздрості тут немає, бідні наївні українські дівчатка мріють і впевнені, що їх чекають і вже готова партія паспортів…

Дана
Дана
Відповідь для  Макс
1 рік назад

А ви бідні українські хлопці зліться що вас не чекають паспорта і доведеться тиняться далі.

Ира
Ира
1 рік назад

Добрий вечір) Підкажіть будь ласка хороші пологові будинки в Варшаві! Зіткнулася з тим, що на сайті всі красиво описано, розказано, а в реальності далеко все не так … Четки відповідь, без зайвої »води» і тупих жартів! Дякую всім 🙏

Лена
Лена
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Та й персанал не сильно привітний, особливо Pani Maja з Isby Przyjec …

Эрика
Эрика
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Зараз записано на Брудновском, то чесно кажучи жахливо … Чекала УЗД і спостерігала, як виписують з цього пологового будинку … Дитину сповила на виписку мама, сповила на дивані позлити реєстрації де все куртки свої кидають, а медсестра стояла, тримала колбу з малятком і розмовляла з колегою …

Юля
Юля
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Centrum medyczny Żelazna, Mazowiecki szpital Bródnowski, Szpital Położniczy Medikower

Ира
Ира
Відповідь для  Юля
1 рік назад

Величезне дякую.

Юля
Юля
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Будь ласка, удачі, маю доброго знайомого лікаря, жінка якого народила два місяці тому на Żelazni ,, а жінка мого напарника медбрата народила Bielanach .Я особисто дуже люблю Bródnowski, пару років тому працювала тут на швидкій.

Зина
Зина
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Szpital Bielański.

Анна
Анна
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Про один й той же ротдом у кожного будуть різні відгуки тому однозначно важко сказати.

Жека
Жека
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Народжуй в Україні дешевше і якісніше.

Егор
Егор
Відповідь для  Жека
1 рік назад

Краще в Польщі, може хоч у дитини буде громадянство.

Жека
Жека
Відповідь для  Егор
1 рік назад

НЕ буде громадянства не неси бред.

Макс
Макс
Відповідь для  Жека
1 рік назад

Чому, а якщо тато поляк, теж не буде громадянства?

Жека
Жека
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Якщо тато поляк то дитина буде вибирати між двома країнами по досягненню повноліття, але відразу НЕ БУДЕ граждаства.

Денис
Денис
Відповідь для  Жека
1 рік назад

Це не так. Чоловік поляк, а його дружина українка (яка ще в стадії отримання громадянства РП) … і їхня дочка має громадянство РП.

Яна
Яна
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Буде.

Маша
Маша
Відповідь для  Жека
1 рік назад

Мені подобається, мужик ти прям знавець, де дівчині народжувати, як ніби сам тільки з пологового будинку.

Таня
Таня
Відповідь для  Маша
1 рік назад

А головне впевнений, що в Україні ЯКІСНІШЕ …

Віталій
Віталій
1 рік назад

Пологи в Польщі

Збираємося з дружиною в Польщу працювати. І ось відчуваємо сюрприз що може бути в положенні))). А якщо народить в Польщі, які права це дасть для новонародженої дитини і нам як її батькам?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Ніяких превілегій ні Вам ні дитині не буде

bez
bez
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Дитина в повноліття може вибрати громадянство


Віталій
Віталій
Відповідь для  bez
1 рік назад

Ну хоч у дітей є перспектива.

Віталій
Віталій
Відповідь для  bez
1 рік назад

прорвемося

Андрій
Андрій
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Єдине що можу порадити якщо малий термін влаштуватися на роботу за умовою в праці хоча б на 2-3 місяці. Тоді все буде безкоштовно

Андрій
Андрій
Відповідь для  bez
1 рік назад

За якого це дива. Буде вказано національність-українець (ка). Народжений в Польщі

Olena
Olena
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

А де буде вказано?. У свідоцтві про народження польському не вказано що вона є українка.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Olena
1 рік назад

А дитині паспорт не потрібен?

Olena
Olena
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

І по умові зліцення все безкоштовно. Тільки потрібно зробити так … Приїхати і влаштується на роботу, навіть якщо дадуть умова зліцення, подати документи на карту побути і коли документи подані, можна говорити про вагітність. Звільнити не мають права. Так було у мене особисто. Єдине що, я повинна була по розумне зліцення відпрацювати 3 місяці і йти в оплачуваний лікарняний, а я відпрацювала 2 місяці і вийшло так що пішла на лікарняний і 1 місяць безкоштовно вдома сиділа, а потім платили по 600 злотих щомісяця. У мене було так ….

Андрій
Андрій
Відповідь для  Olena
1 рік назад

Про умову злецення не знаю в За умовою в праці знаю. не ображайтеся

Olena
Olena
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Знаю тільки що через посольство України роблять довідку що вона громадянка України і дають загранік. А потім роблять карту побути. Але карту ми ще НЕ робили, завтра буду дзвонити і у знову. Якщо що то відпишу сюди в результатах …
І на скільки я знаю, то в поляків є паспорти, тільки довуд особистий. Це звичайно ж як паспорт, але хочу дізнатися як його отримати.

Olena
Olena
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Я не ображаюся) я знаю про зліцення, так як сама зіткнулася, а про розумне в працях тільки чула, що лікарняний оплачують добре.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Olena
1 рік назад

Або Ви думаєте що дитині дадуть польський паспорт

Віталій
Віталій
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

шкода


Andriana
Andriana
Відповідь для  bez
1 рік назад

Дитина може вибирати громадянство якщо один з батьків є громадянином Польщі, а другий Україні. Якщо батьки громадяни України, то дитина буде мати тільки українське громадянство.

Igor
Igor
Відповідь для  Andriana
1 рік назад

буде тільки українське громадянство

Andriana
Andriana
Відповідь для  Igor
1 рік назад

Я так і написала 😂

Igor
Igor
Відповідь для  bez
1 рік назад

фотоапараті давно

Igor
Igor
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

НІЧОГО НЕ ДАСТЬ! Народжуй краще в Україні Знайома народжувала ДОРОГО в Польщі! і Якість так собі

Olena
Olena
Відповідь для  Igor
1 рік назад

Не знаю як ваша знайома, я народила пів року назад. Звичайно ж краще тут народжувати. Працюю на розумне зліцення, на 3 місяці вагітності пішла на лікарняний по вагітності. Отримувала близько 600 злотих, по крайней мере це у мене на підприємстві, по розумне про право дають більше … Народила безкоштовно, причому мені робили кесарів і народила на 7 місяці вагітності. Дитина місяць провів в інкубатор і 2 тижні зі мною в палаті. Все абсоалютно безкоштовно. Ні копійки НЕ витратили. Тільки купували свої памперси. І що дуже радує, що очі у лікарів не «чекають грошей» як це на Україні. Звернення супер і зі мною і з дитиною. Я дуже задоволена своїм пологовим будинком або як тут він називається Świętokrzyskie Centrum Matki I Noworodka

bez
bez
Відповідь для  Olena
1 рік назад

В Кельці народжувала?

Olena
Olena
Відповідь для  bez
1 рік назад

Сам знаєш що так) улюблений татко і чоловік))

Jerry
Jerry
Відповідь для  Olena
1 рік назад

У Польщі не має права землі, діє право крові

Yana
Yana
Відповідь для  Olena
1 рік назад

Ніяких прав! Тільки можете отримує 1000 злотих спочатку, потім післяпологову допомогу в розмірі 100% від зарплати — 20 тижнів, по їх закінчення, 60% протягом 32 тижнів. при цьому, потрібно стати на облік у зв’язку з вагітністю НЕ пізніше 15 тижні.

Віталій
Віталій
Відповідь для  Yana
1 рік назад

А на облік до гінеколога вагітну поставлять там щоб спостерігали лікарі?

Yana
Yana
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Так!
Безкоштовно може народжувати але тільки у випадках, якщо:

-вона офіційно працює в Польщі і має посвідку на проживання (тимчасовий або постійний)

-має медичне страхування або записана в страховку чоловіка.

Якщо один з пунктів є, тоді звертаєтесь до лікарні NFZ (це важливо) Раджу запісиватся заздалегідь, так як зараз запис йде вже на наступний рік.
Якщо ЦІ пункти є, тоді народжувати потрібно платно … але це дороге задоволення.

Yana
Yana
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Будуть робити багато аналізів, УЗД, дивитися за ростом плода і т.д.

Віталій
Віталій
Відповідь для  Yana
1 рік назад

Дякуємо. Інформація дуже корисна бо Думаємо їхати в перший раз.

Yana
Yana
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Важко порадити їхати чи ні … Тут краще медицина, а й дорожче … У Вас прав особливо є, так як перший раз їсте, багато не знаєте … Дивіться по собі, чи готові до того, що буде важко!
Гарного Вам дня і здоровенького малюка!)))

Віталій
Віталій
Відповідь для  Yana
1 рік назад

Велике спасибі.
Вам добром повернеться))) 👍

Yana
Yana
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Дякую)

Olena
Olena
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

На скільки я пам’ятаю, то до 10 тижня треба встигнути щоб Отримати
одноразово 1000 злотих. Принаймні мені так говорили і я так робила

bez
bez
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Якщо хочете, напишіть свій Вайбер, моя дружина вам пояснить, зараз другий раз народжувати буде. А там подумають чи варто чи ні

Віталій
Віталій
Відповідь для  bez
1 рік назад

Ми тест сьогодні купимо 😀

bez
bez
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

Якщо що пишіть Вайбер, дружина товариська, любить поговорити)))

Віталій
Віталій
Відповідь для  bez
1 рік назад

Ок. 👍

Olena
Olena
Відповідь для  Віталій
1 рік назад

На майбутнє будете знати) якщо раптом сюрприз трапиться тут …

Віталій
Віталій
Відповідь для  Olena
1 рік назад

😀 👍

Тоня
Тоня
Відповідь для  bez
1 рік назад

Ваша дружина має час з малюками? Я б теж поспілкувалась, багато чого цікавить на цю тему

Сергій
Сергій
1 рік назад

Я з дружиною знаходимось в Польщі на підставі дозволу на тимчасове перебування(так званий тимчасовий побут).
У нас народились дитина, якій одразу оформив закордонний паспорт,на даний час дитині 4 місяці.
Плануємо з дитиною поїхати на місяць на Україну.Очевидно, що вона завжди може виїхати з Польщі в Україну на підставі свого паспорту.
Але от як бути із поверненням до Польщі? Що буде достатньою підставою для перетину кордону?
Оскільки офіційних роз’яснень у відкритому доступі нема.

Роман
Роман
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Відповідно до цієї статті ваша дитина може отримати тимчасовий побут. І на основі цього перетинати кордон.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Роман
1 рік назад

Дякую за інфу,але мене цікавить чи зможе дитина по паспорту виїхати на місяць і заїхати назад в Польщу,а вже потім подати на карту побиту

Света
Света
1 рік назад

Доброго дня. Підскажіть будь ласка чи є в Катовіце,або Сосновці,чи Бедзині лікар гінеколог який говорить російською або українською мовою. Дуже потрібно на прийом або хоча б консультація. Підскажіть будь ласка,якщо є то як потрапити на прийом. Дякую.

Юля
Юля
Відповідь для  Света
1 рік назад

У всіх містах є приватні лікарі які приймуть на прийом за відповідну суму . А мова то не проблема,головне уважно слухати,і все можна зрозуміти. Удачі Вам і не хворійте)

Марина
Марина
Відповідь для  Света
1 рік назад

Та звичайно є, хоча їх і так зрозуміти можна.

Дана
Дана
Відповідь для  Света
1 рік назад

Звертайтесь в приватну клініку, там точно мають бути.

Оля
Оля
1 рік назад

Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, який мінімальний термін я маю пропрацювати по умові о праці, щоб стати на облік по вагітності без проблем і безкоштовно здавати всі аналізи? Тому що тільки влаштувалась на роботу, і дізналась, що вагітна. Якщо сказати роботодавцю — може звільнити.

Надія
Надія
2 років назад

Доброго дня. Чи обов’язково їхати в Україну з новонародженою дитиною, після 3 місяців? Чи є можливість залишитися в Польщі

Олена
Олена
2 років назад

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка що потрібно зробити щоб зареєструвати дитину в українському консульстві в Польщі. І як довго триває цей процес?

Альона
Альона
2 років назад

Мати українка,батько поляк,брали шлюб в Україні,вагітна на 6 місяці. Перетнути кордон можу тільки по біопаспорті,можна народжувати в Польщі?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Альона
2 років назад

Це питання слід уточнити в Консульстві.

Жанна
Жанна
2 років назад

Як саме продовжується паспорт для новонародженого?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Жанна
2 років назад

Жанна мова йде про якийсь тимчасовий документі, поки не буде оформлений постійний. Це займає 2-3 місяці, як правило.

Женя
Женя
2 років назад

Доброго дня.Я знахожуся на 6 місяці вагітності, роди будут в Польщі. Тут я знаходжусь Офіційно, маю две роботи працювала за умові про зліцення, а три місяці тому Почаїв працювати по умові про праці. Сейчас годину не працюю, знаходжусь на лікарняному звільнені.Якщо я родітіму в Польщі и в нас тата НЕ буде, Пожалуйста громадянство отримати дитина, если я українка? Чи не буде проблем з оформленням документів, Якщо не буде вписано батька дитини? І чи є якась допомога в польщі мамам без тата?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
2 років назад

Прочитайте ще раз статтю уважніше. У ній є інформація, що цікавить Вас інформація.

Юля
Юля
2 років назад

 Чи маю і права на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами: працюю на Умова про праце, стоїть штамп в паспорті про очікування карти побиту?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
2 років назад

Якщо всі належні виплати в ZUS здійснювалися, то і все права Ви маєте.

Анна
Анна
2 років назад

Як після пологів легально перебувати в Польщі, якщо роботодавець продовжує умову про праце (Umowa o pracę) тільки до дня пологів, є карта побуту?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Анна
2 років назад

Ви сповістили роботодавця про вагітність вчасно, тоді він не може звільнити Вас, навіть якщо термін договору закінчується. Він вважається автоматично продовженим або роботодавець зобов’язаний його продовжити. Маючи умову про праце, Ви вправі розраховувати на допомогу у Трудовій інспекції, якщо роботодавець відмовляється виконувати свої обов’язки.

Саша
Саша
2 років назад

Можливо у Польщі укладення шлюбу громадян України? При зміні прізвища обов’язково їхати на Україну для зміни паспорта чи можна це зробити тут?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша
2 років назад

Подивіться розділ «Шлюб українців у Польщі».

Ира
Ира
2 років назад

Мати українка, батько поляк. На момент пологів ще не буде офіційного шлюбу. Мати має картку побуту, умову про праце і страховку. Отримає малюк польське громадянство ?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ира
2 років назад

Якщо батько визнає дитину, то може отримати громадянство на цій підставі. На декрет Ви маєте право, т. к. офіційно працевлаштовані.