Умова о праце (Umowa o pracę)
4.9/5 - (16 голосов)
Умова о праце (Umowa o pracę)

Умова о праце: якими правами володіє її власник, як відбувається процес працевлаштування і звільнення?
Влаштовуватися на роботу в Польщі краще легально. Часто недобросовісні роботодавці пропонують не укладати жодних трудових договорів. Та й зарплата у них, звичайно, пропонується вища, ніж в інших наймачів. Однак потрібно пам’ятати, що без трудового договору не вдасться довести свою правоту у разі, якщо роботодавець не виплатить зарплату чи буде примушувати до понаднормової роботи. Саме Umowa o pracę захищає права працівника на законодавчому рівні. У цій статті ми розберемося, що таке Umowa o pracę і в чому її основні переваги.

Ви дізнаєтеся:
Визначення поняття Umowa o pracę
В яких випадках Умова про праце обов’язкова для наймача?
Які дані слід вказати в Umowa o pracę?
Дані, Які працівник повинен надати наймачеві?
Як потенційному співробітнику вивчити контракт на польській мові?
Які існують особливості Умови о праце?
Як розірвати Umowa o pracę?
Які категорії працівників не підлягають звільненню з боку роботодавця?
Як здійснюються виплати після розірвання трудового договору?
Висновок

Визначення поняття Umowa o pracę

Умова о праце – це офіційний трудовий договір, який підпорядкований Трудовим кодексом Республіки Польща. При підписанні такого договору необхідно уважно його вивчити і звернути увагу, чи немає в ньому фактів, які суперечать закону. Так як це може призвести до того, що контракт буде визнаний недійсним.

Зразок умова про праце

Умова о праце (Umowa o pracę)

Укладати трудовий контракт необхідно для того, щоб відчувати себе захищеним, і не мати проблем із законом. Адже нелегальне працевлаштування загрожує штрафом і депортацією з країни.

В яких випадках Умова о праце обов’язкова для наймача?

При прийомі на роботу іноземців, більшість наймачів бажають укласти цивільно-правові види договорів. До них відносяться Умова злецения і Умова про дзело. Справа в тому, що вони не підпорядковуються Трудовому кодексу Республіки Польща і в роботодавця виявляється менше зобов’язань перед законом.

Чи Можна переконати наймача підписати саме Умову про праце? Для однозначної відповіді на це питання необхідно бути реалістом і чітко розуміти, що потенційний працівник може попросити або вказати на неточності. Однак якщо наймач категорично налаштований на цивільно-правовий договір, то шанси на його переконання мізерно малі.

Як діяти в цій ситуації? Вихід тільки один – звернутися до суду, якщо умови праці відповідають Умове о праце. Тоді Umowa zlecenie або Umowa o dzieło може бути перекваліфікована в цей трудовий договір. У такому випадку роботодавець буде нести відповідальність за працівника, та виконувати всі умови згідно Умове о праце.

Які бувають типи Umowa o pracę?

На випробувальний термін. Такий договір підписується в тому разі, коли наймач і потенційний працівник хочуть упевнитися, що вони можуть співпрацювати. Роботодавцю необхідно придивитися, як працівник виконує поставлені перед ним завдання і чи має він достатній досвід. Працівник, у свою чергу, придивляється до умов, безпеки і гігієни робочого місця. Особливості договору:

 • — Період дії – до трьох місяців;
 • — Продовжити термін дії неможливо;

Після того, як договір втратив свою актуальність, співпраця наймача і працівника закінчується. При спільному бажанні, сторони можуть укласти інший тип трудового контракту.

Які бувають типи Umowa o pracę?

На обраний період. Як показує практика, це самий популярний тип договору серед працевлаштованих українців. Особливості договору:

 1. Період дії прописується безпосередньо в договорі;
 2. Продовжити строк дії можна два рази. При подальшому продовженні контракт стає актуальним на необмежений термін;
 3. Розірвання контракту відбувається при взаємній згоді обох сторін, якщо інших умов не прописано в самому контракті.

На конкретний обсяг робіт. Його укладають у випадку, коли немає можливості вказати конкретний часовий проміжок для виконання роботи. Контракт припиняє свою дію після завершення працівником свого трудового завдання.

Рабочие договора в Польше. Umowa o pracę, Umowa zlecenia, Umowa o dzieło.Рабочие договора в Польше. Umowa o pracę, Umowa zlecenia, Umowa o dzieło.


На необмежений термін. Мабуть, кожен іноземець хотів би підписати саме такий контракт, але польські наймачі не дуже охоче йдуть на це. Особливості договору:

 1. Період дії – безстроковий;
 2. Розірвання – за згодою обох сторін.

Які дані слід вказати в Umowa o pracę?

Всі типи трудового договору заповнюються і укладаються за однією схемою. Важливою умовою є підписання контракту до того, як іноземний працівник приступить до виконання своїх трудових обов’язків. Навіть один день роботи без трудового договору не дозволяється і загрожує серйозними санкціями. При складанні контракту необхідно вказати наступну інформацію:

 • ПІБ наймача і працівника-іноземця;
 • Тип Умови о праце;
 • Дата укладання і припинення дії договору. Для договорів на необмежений термін зазначається лише дата укладання;
 • Опис трудового процесу: кількість робочих годин у тиждень, робочі обов’язки, можливість оформлення відпустки і так далі;
 • Зарплата (сума вказується брутто).

Ми також рекомендуємо прописати умови передчасного розірвання контракту. Це не є обов’язковим пунктом, але може допомогти уникнути конфліктів і непорозумінь з роботодавцем в майбутньому. Важливо, щоб ці умови відповідали польським законам. Інакше трудовий договір може бути визнаний недійсним.

Дані, які працівник повинен надати наймачеві?

Дані, які працівник повинен надати наймачеві?


Не всі особисті дані необхідно розповідати роботодавцю, навіть якщо він про це просить. До обов’язкового переліку входить лише така інформація:

 1. Прізвище, ім’я, по батькові;
 2. Рік, місяць і число народження;
 3. Адреса проживання;
 4. Документи, про освіту.

Якщо наймач запитує інші дані, то працівник не зобов’язаний їх надавати.

Як потенційному співробітнику вивчити контракт на польській мові?


Логічно, що підписання договору передує його вивчення. Для успішного розуміння текст повинен бути зрозумілою мовою для працівника. Кілька років тому на законодавчому рівні Польщі було постановлено, що роботодавець забезпечує переклад тексту договору для іноземного працівника. Для цього необхідно заздалегідь попередити наймача про те, що це буде необхідно, і вказати мову відповідну для перекладу.

Які існують особливості Умов о праце?

Про те, яка обов’язкова інформація повинна бути вказана в договорі, ми вже говорили вище. Зараз розберемо ті особливості, які необхідно прописувати, якщо роботодавець надає їх в кращому вигляді, ніж зазначено в законі.

Якщо працівнику необхідно отримати дозвіл або запрошення на роботу, то наймач повинен забезпечити його цими документами.
Як відбувається процес зміни окремих параметрів в контракті?

 1. Коли обидві сторони згодні внести зміни. У цьому випадку роботодавець і працівник обговорюють, які параметри вони хотіли б змінити, і при досягненні взаєморозуміння, можуть це здійснити. Для таких випадків є два варіанти: укладення нового контракту, або створення додаткового документа, в якому вказується, які параметри договору були змінені.
 2. Коли наймач самостійно вирішив внести зміни. У цьому випадку наймач повинен надати працівникові повідомлення про те, які параметри контракту будуть змінені, і коли вони вступлять в силу. Якщо працівника не влаштовують нові умови праці, то він має право відмовитися від змін і контракт буде анульований.

Як розірвати Umowa o pracę?

 Як розірвати Umowa o pracę?

Найпростіше розриваються ті контракти, в яких обидві сторони згодні на це. Вони підписують спеціальну угоду і договір анулюється.

Іноді при складанні договору заздалегідь закладаються можливі умови розірвання. Головна умова — вони повинні відповідали закону, інакше можуть бути визнані недійсними.


Якщо згоди не вдається досягти ніяким способом, то кожна зі сторін має право подати заяву в Sąd pracy і чекати рішення суду.

Які категорії працівників не підлягають звільненню з боку роботодавця?

 1. Особи, які перебувають на лікуванні;
 2. Вагітні;
 3. Особи, які перебувають в декретній відпустці і відпустці по догляду за дитиною.

Роботодавець зобов’язаний подбати про оплату лікарняного і декретної відпустки працівникові. Важливо, щоб виплати були не менші тих, які прописані в законі Республіки Польща.

Як здійснюються виплати після розірвання трудового договору?

Як здійснюються виплати після розірвання трудового договору?

При розірванні договору необхідно обговорити, коли наймач перерахує зарплату, і у який спосіб. Якщо до цього моменту виплати проводилися на банківський рахунок, то, швидше за все, і остання виплата буде проходитися через нього. Працівникові-іноземцю необхідно буде закрити свій банківський рахунок до того, як він покине територію Польщі. Інакше кожен місяць потрібно буде оплачувати його обслуговування. Якщо ж закрити рахунок до того моменту, як роботодавець зробить виплати, то забрати гроші вже не вийде. Тому краще обговорити цей момент заздалегідь.

Оплата праці після звільнення повинна бути проведена в повній мірі. Роботодавець не має права вираховувати навіть частину зарплати іноземного працівника. Якщо інцидент стався, то необхідно звертатися в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) або в Sąd pracy. Ці інстанції допоможуть розібратися з проблемою згідно із законодавством Польщі.

Висновок

Umowa o pracę — це документ, який дозволяє українському працівнику відчувати себе впевнено в Польщі. Він дає гарантії, що вас не «кинуть» на гроші і не звільнять в один день. Як вже говорилося вище, Umowa o pracę має свої особливості та нюанси, однак розібратися з ними не складе великих труднощів. Головне — уважно читати контракт і дивитися, чи не суперечить його зміст закону. Офіційне працевлаштування в європейській країні — це перший крок у надійне майбутнє!

З цією статтею також цікавляться:

Куди звертатися в разі невиплати зарплати в Польщі? Чи можна працювати студенту в Польщі Як поміняти роботодавця в Польщі
Куди звертатися в разі невиплати зарплати в Польщі? Чи можна працювати студенту в Польщі Як поміняти роботодавця в Польщі

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Антикризисный щит по визе и безвизу

Антикризовий щит по візі і безвізу

4.9/5 - (16 голосов) Антикризовий щит по візі і безвізу Перший етап «щита» впровадив механізм …

Подписаться
Уведомление о
guest
221 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Альона
Альона
1 місяць назад

Доброго дня! Які умови о праце контракту на випробувальний термін? Крім вказаного часу дії договору?

Ярослав
Ярослав
2 місяців назад

Добрий день! Умова о праце автоматично продовжується чи треба пере підписувати. Другої умови на руки так і дав, треба звільнитися, як це зробити?

Людмила
Людмила
3 місяців назад

Чи можна працювати по умові опраці якщо знаходишся по карантину

Женя
Женя
6 місяців назад

Добрий день, звертаюся до Вас з таким питанням, я працюю в Польщі на фірмі вже кілька років по (умові о праці) та щей виробив (карту побуту) яка є тісно прив’язана до тої фірми, але прийшли важкі часи і частину Українців які також працювали в цій фірмі по (умові о праці) але вони не мали (кати побуту) роботодавець звільнив за згодою двох сторін, [питання] чи має право роботодавець звільнити мене з роботи в моєму випадку, при не підписані мною подібних документів і чи я маю право йти в відпустку по догляду за дитиною якщо дитинка народилася нещодавно але на території України?

Віталій
Віталій
7 місяців назад

Повернення податків Умова о праце
Хлопці підкажіть як повернути податки які ми відраховуємо. Договір Умова о праце

Вася
Вася
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Розрахувати Піт 11.Но якщо немає дітей і працював повний рік, то не факт, що що то повернуть, а можливо ти ще повинен.

Віталій
Віталій
Відповідь для  Вася
7 місяців назад

Добре я відпрацював 7 місяців. Дітей немає. І мені ні хто нічого не поверне.

Anna
Anna
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Якщо за ці 7 міс. Ви заробили менше 8000зл, тоді вам можуть повернути «Залічка» на прибутковий податок.
А так, якщо у вас немає ніяких пільг, то останнім часом ніяких особливо повернень нема

Віталій
Віталій
Відповідь для  Anna
7 місяців назад

спасибі

Unlx
Unlx
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Е ще можливість повернути всі податки якщо не планується залишатися в Польщі. Якщо не помиляюся на ютубі агентство 1 віза зробила про це відео

Вася
Вася
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Можна зробити профіль зауфаний, через нього зайти в Жонд Скарбового, а там можна подивитися і внести дані рахунки для повернення.

Anna
Anna
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Хоча в будь-якому випадку потрібно розрахувати піт 11 в піт 37 і потім побачите що у вас виходить по податках.
Розрахунок питов почнеться після нового року, на зразок після лютого. Щоб розрахувати піт 37 потрібно щоб роботодавець видав вам піт 11

Віталій
Віталій
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Що значить повинен ахахха

Serhii
Serhii
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Так і виходить! Таке буває, що потрібно доплатити. Це тобі не Україна!

Лесик
Лесик
Відповідь для  Serhii
7 місяців назад

Буває і таке, що треба в ужент скрбовій донести пеньонзі. у мене було -49

Олександр
Олександр
7 місяців назад

Зарплата
Всім привіт … є питаннячко … Працюю по Umowa o pracę, але на акорді і відповідно отримую більше ніж зазначено в Umowa o pracę…. Зараз міняю роботодавця і є підозра що нинішній не виплатить зп … куди звертатися в такому випадку

Олександр
Олександр
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

Анатолій спс .. я підійшов до цієї справи відповідально і записав на диктофон розмову в якому йде мова про суму за роботу … це як то допоможе? Справа в тому що по умів він платить 3к а повинен в 4 рази більше

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

аудіо, відео фіксація це правильно
не погано б ще паперові доки мати, вірніше копії або фото оних

Вася
Вася
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

якщо в Піп будете наполягати на чорній з \ п — він отримає ата-та, а й ви теж можете цілком «нічогенькій» штраф заробити. За роботу на чорно і несплату податків. Якщо мова про великі суми — зверніться до адвоката.

Володимир
Володимир
Відповідь для  Вася
7 місяців назад

За чорний нал роботодавець ніяк не постраждає, а ось працівник понесе кару. Я коли прочитав їх закон був в шоці. Але після нового року цей закон повинен змінитися. Одним словом за зарплату в конвертах вся відповідальність покладається тільки на працівника.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Володимир
7 місяців назад

ну і закон придумали.
це ж ніби як Європа, може ти не так зрозумів той закон?
скинь посилання якщо є.

Володимир
Володимир
Відповідь для  Covidlo
7 місяців назад

Та посилання не залишилося, потрібно шукати, а у мене зараз маленький відстій між курсами.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

Спасибі всім за консультацію

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

Оф зп точно виплатить, а ось чорну хз …

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Олександр
7 місяців назад

PIP але ви зможете забрати тільки ту суму яка в умові

Цимбалюк лилия
Цимбалюк лилия
7 місяців назад

Як написати заяву про звільнення з праці, по умові о праці

Віталік
Віталік
7 місяців назад

Умова о праце
Доброго дня хто знає хто може зробити умову праці без прив’язки до робото давця і яка ціна?

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Віталік
7 місяців назад

Якщо він навіть підпише но роботодавець мусе за тебе платити податок

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Віталік
7 місяців назад

Українець котрий має свою фірму в Польщі. Але на умову ніхто не захоче підписуватися. Тут половина на ній даже не працюють. А тут ще без прив’язки.

Олександр
Олександр
8 місяців назад

умова праці
Чи обовязково мати умову праці при перетині кордону по запрошенню 3 раз,а то тут пишуть що питають,їхав другий раз на початку літа не питали.Їхати буду через Ягодин

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Олександр
8 місяців назад

Ні не обов’язково головне щоб діюче запрошення було

Anna
Anna
Відповідь для  Олександр
8 місяців назад

Не обов’язково, але прикордонникам різне в голову може прийти.

Олена
Олена
Відповідь для  Олександр
8 місяців назад

Обов»язково

Вуйко
Вуйко
Відповідь для  Олена
8 місяців назад

Шо ти мелеш?
Яке обов’язково, де ви такі тупі беретися

Олена
Олена
Відповідь для  Вуйко
8 місяців назад

Сам ти тупорилий .незнаэш то закрий своэ эбало .людині треба пересікти кордон без проблем а через таких як ти людина може мати неприємності

Andrey
Andrey
8 місяців назад

Зміна роботодавця, хелп
Планую змінити роботодавця по приїзду в Польшу, їду по освяченю від одного роботодавця, є можливість влаштуватись до іншого на кращі умови праці, Чи може новий роботодавець зробити нове освячення? Якщо попередній не анолує своє, і чи можуть з цим виникнути проблеми?

є
є
Відповідь для  Andrey
8 місяців назад

може

Ржу не можу
Ржу не можу
Відповідь для  Andrey
8 місяців назад

У мене були проблеми

Сергій
Сергій
Відповідь для  Andrey
8 місяців назад

Новий роботодавець завжди робить дозвіл на роботу. Ніяких проблем не буде, хіба що, поки виготовляються дозвіл, ти сидиш вдома або підробляють на чорну))

Славко
Славко
Відповідь для  Andrey
8 місяців назад

Поки що не попрацюєш сам в тих умовах, вірити, що в іншого буде краще не варто. Вони все красиво говорять, а по факту не дуже.

Yurij
Yurij
8 місяців назад

Умова о праце при перетині кордону.
Хто їде другий раз по одному запрошенню до Польщі, майте на увазі, що на кордоні вимагають умову о праце. Пропустили тільки після того як показали підписану умову з попередньої поїздки.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Yurij
8 місяців назад

Через якийсь їхали пункт? Хочу їхати днями тільки на запрошення … ..

Юрій
Юрій
Відповідь для  Андрій
8 місяців назад

Ягодин

Олена
Олена
Відповідь для  Yurij
8 місяців назад

Так завжди було. можуть навіть запрошення щоб ще раз показали .У знайомого був випадок такої умова була а запрошення при собі не було. венули

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Yurij
8 місяців назад

Її важко показати …

Юрій
Юрій
Відповідь для  Vitalik
8 місяців назад

Звичайно що не важко, головне щоб вона з собою була

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Yurij
8 місяців назад

Завжди все поки при мені

Юрій
Юрій
Відповідь для  Yurij
8 місяців назад

Ви великий молодець. Незважаючи на те, що підписано попередню умову вже закінчилася, вважаю що люди повинні бути в курсі.

Ковідло
Ковідло
Відповідь для  Yurij
8 місяців назад

ізгаляются як можуть над нашим братом. Їдеш їм економіку їхню піднімати, своя то вже на належному рівні піднята, а вони ще й придумують всякі нові палиці в колеса

Bohdan
Bohdan
8 місяців назад

Така ситуація. Працюю по Умова злеценя. На роботу ходив на завод через прохідну на якій замість пропуска показували паспорт. І тут я вирішив стати на Консульський облік. Зібрав і заповнив всі документи і відправив поштою в консульство разом звісно з паспортом. Тиждень ходив на роботу по копії паспорту і пропускали через прохідну. Тільки одна з охоронеців все мене тереризувала. Де ваш паспор я вас не пропущу. Я їй постійно пояснював що паспорт відправив в консульство для отримання консульского обліку але з неохотою і словами це останній раз я вас пропускаю, пропустила. Сьогодні вирішила мене не пропустити я і неспорив знею розвернувся і пішов до дому. Скажіть це правильно що мене непустили на роботу і як бути. Писав куратору він Поляк, писав йому тиждень назад коли перший раз мене попередила що більше невпустить. То він тільки за тиждень відреагував на моє запитання. І відповів що без паспорта я більше на роботу непотраплю. І так і сталось зразу на другий день,сьогодні мене не впустили.

Ганна
Ганна
8 місяців назад

Виїзд в Україну під час L-4
Працюю в Польщі по умів про праце. Вже є карта побиту. Зараз перебуваю на лікарняному. Чи можу я поїхати в Україну поки у мене відкритий лікарняний в Польщі? Мені оплачуватися буде лікарняний? Чи будуть проблеми в аеропорту з цього приводу?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Ганна
8 місяців назад

Звичайно можете але вдома карантин 14 днів в після повернення 10 без щеплень варто того?

підозрюваний
підозрюваний
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

Ну як би можуть прийти служби і перевірити сидить людина будинку на лікарняному, якщо його не виявиться на місці, то виплати не буде, читай закони

підозрюваний
підозрюваний
Відповідь для  Анатолій
8 місяців назад

Контролюючий орган ZUS постійно здійснює перевірки осіб, які перебувають на офіційному лікарняному.

Перевірки дійсно проводяться постійно, і порушників чекає повна зупинка виплат. При цьому роботодавець має повне право звільнити порушника за прогули, а це вже стаття. А там і до депортації рукою подати.

Ганна
Ганна
Відповідь для  підозрюваний
8 місяців назад

спасибі велике за інформацію

Via
Via
8 місяців назад

Неординарна ситуація. Змушений виїхати в Україну і звільнитися з роботи.
За сімейними обставинами повинен терміново виїхати з Польщі в Україну, але у мене Умова про праце на 2 роки. Завтра їду. Як мені сказати роботодавцю? Які штрафи? Що робити?

Suspected
Suspected
Відповідь для  Via
8 місяців назад

Пояснити ситуацію, і розірвати умову за обопільною згодою

Via
Via
Відповідь для  Suspected
8 місяців назад

а якщо виїду і скажу про це віддалено?

Suspected
Suspected
Відповідь для  Via
8 місяців назад

Можуть оштрафувати, тобто виплатять менше зп. Краще все таки підійти і пояснити ситуацію

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Via
8 місяців назад

Як задовбав цей дитячий сад .. Ні кроку не можуть зробити не запитавши в інтернеті ..

Славко
Славко
Відповідь для  Via
8 місяців назад

У мене сусід пропрацював 3 роки, змінилися плани. Підійшов до керовніку, сказав що будинки проблеми і він звільняється. Расчитали одним днем

Стасон
Стасон
Відповідь для  Via
8 місяців назад

Домовлятися з роботодавцем найкраще, окреслити ситуацію, все люди і у всіх є проблеми, і штрафу не буде. А віддалено повідомляти це хрень повна.

Via
Via
Відповідь для  Via
8 місяців назад

Може хтось стикався з таким.

Dmitry
Dmitry
Відповідь для  Via
8 місяців назад

Я думаю краще зателефонувати роботодавцю якщо все так терміново, пояснити ситуацію і знайти спільну компроміс

THE
THE
8 місяців назад

Умова о праці по безвізу
Хто знає, за польським законодалельству, реально заїхати по біометрії, і працювати по умові о праці?

Віталій
Віталій
Відповідь для  THE
8 місяців назад

Теоретично так, практично роботодавець зацікавлений в довготермінових працівниках. Заїдь по безвізу і подай на карту побуту.

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  THE
8 місяців назад

так

Vira
Vira
10 місяців назад

Підкажіть, як діяти? Мені працедавець не підписує заяви на звільнення. Аргументує це тим, що є у відпустці, і не хоче надати цих повноважень особі яка виконує обов’язки.

Стас
Стас
11 місяців назад

Роботодавець хоче розірвати контракт
Добрий день. Така ситуація … .работодатель хоче розірвати контракт (Умова злеценія). Каже, що немає роботи на об’єктах, на яких працювали. Документи привезе на підписання … і щоб звільнили житло протягом 3х днів. Чи має він право на це? Чи можемо ми не підписувати папери про розірвання контракту? Які подальші наші дії? Чи повинен він виплатити нам неустойку? Підкажіть будь ласка

Ist
Ist
Відповідь для  Стас
11 місяців назад

Добрий. Має. Повинні підписати. Ваші подальші дії — шукати нову роботу. Чи не повинен виплачувати.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Стас
11 місяців назад

У моєму договорі написано, я повинен попередити мінімум за 5 днів, а роботодавець може в будь-який момент! читайте договір там все написано

Serhii
Serhii
Відповідь для  Стас
11 місяців назад

Така вона Умова злецення .. добре хоч три дні дали. В майбутньому, читайте що підписуєте! Роботодавець має повне право!

Unlx
Unlx
Відповідь для  Стас
11 місяців назад

А ви читали угоду з початку як на роботу ставали? Там повинен бути пункт про порядок розірвання договору та компенсації сторонами. Ось що там написано так і повинно бути. Але з написаного виглядає що угода ви побачите перший раз як він її привезе

Serhii
Serhii
11 місяців назад

Повторний в’їзд без умови о праці
Хто знає якщо я по воевуде зараз в Польщі але офіційно НЕ утруднений, немає ні умови про праце, ні умови зліценя, якщо поїду додому і буду повертатися до Польщі, пропустять без них просто із запрошенням або можуть розгорнути ??? Дякую

Олександр
Олександр
Відповідь для  Serhii
11 місяців назад

Так ти по безвізу був?

Serhii
Serhii
Відповідь для  Олександр
11 місяців назад

Завжди був по візі

Kateryna
Kateryna
Відповідь для  Serhii
11 місяців назад

По різному. Зазвичай zezwolenia досить. Попередній роботодавець Его не анулював?

Serhii
Serhii
Відповідь для  Kateryna
11 місяців назад

Ні, не анульовано

Kateryna
Kateryna
Відповідь для  Serhii
11 місяців назад

У чоловіка один раз за весь час питали, літає літаком. І то, це було відразу після відкриття нової візи.

Serhii
Serhii
Відповідь для  Kateryna
11 місяців назад

Ну у мене коли літав то майже завжди запитували, а це збираюся машиною їхати

Tatiand
Tatiand
1 рік назад

Доброго дня , скажіть будь ласка якщо салон в якому я працю не дав підписувати мені договору але я подалася на карту від їхньої фірми . Це можливо ?

Angry Rabbit
Angry Rabbit
1 рік назад

Добрий день, таке ось питання. Я працюю за умовою про працю і мені немає 26 мені Повинні доплачувати плюс 1 злотий чи ні? Як нам кажуть що нікому НЕ доплачується просто з нас не знімаються податки, але коли ми працювали за умовою злецення нам чомусь доплачували і як тут бути?

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Angry Rabbit
1 рік назад

Вам тут ніхто нічого не винен … Є робота і вже норм …

Angry Rabbit
Angry Rabbit
Відповідь для  Angry Rabbit
1 рік назад

У сенсі є робота і норм?! Може взагалі себе НЕ цінувати і працювати за копійки? Або ми тут як раб сила безкоштовна?

Anna
Anna
Відповідь для  Angry Rabbit
1 рік назад

Так, для людей до 26 п / п повинна бути приблизно на 1зл більше.
Приклад з мінімалкою: до 26 — 2198зл, після 26 -2061зл.
Подивіться якщо в платіжці в графі «zaliczka do zapłaty» у вас стоїть сума (приблизно 137зл або більше), тоді в кінці року ви зможете повернути податок при розрахунку запитує, якщо ж там 0 тоді так не повинно бути і скаржтеся в піп

Angry Rabbit
Angry Rabbit
Відповідь для  Anna
1 рік назад

У цій графі всі по 0.00, і Піт приходить теж все по 0.00.

Anna
Anna
Відповідь для  Angry Rabbit
1 рік назад

Тоді просите пояснити, якщо нічого НЕ пояснюють, Зверніться в піп

слава
слава
Відповідь для  Angry Rabbit
1 рік назад

На злеценіі як би більше виходить. Як там утримуються податки не курси.

221
0
Залиште будь ласка коментарx