ПМЖ в Польщі / Здоров'я / Як проходити медогляд при прийомі на роботу в Польщі
Як проходити медогляд при прийомі на роботу в Польщі

Медичний огляд при прийомі на роботу в Польщі: кому необхідний і скільки коштує

Як проходити медогляд при прийомі на роботу в Польщі? Працевлаштування в Польщі багато чим відрізняється від українського. Там зовсім інші умови праці, зарплати, і навіть сам процес прийому на роботу має свої особливості. Одним з важливих моментів працевлаштування закордоном є проходження медогляду. У цій статті ми розберемося: кому необхідний, скільки коштує, і де проходити медичний огляд.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Кому потрібно проходити медогляд?
Кому проходити медогляд не обов’язково?
Що необхідно мати при собі?
Де і як пройти медичну комісію?
Етап 1. Влаштуватися на роботу
Етап 2. Отримати Skierowanie
Етап 3. Піти до лікаря
Етап 4. Пройти огляд у додаткових лікарів, і здати аналізи
Етап 5. Приступати до виконання робочих обов’язків
Яка ціна медогляду?
Для чого потрібні планові медогляди?
Які проблеми можуть виникнути при відсутності довідки про проходження медогляду?
Висновки

Рекомендація:

🍁 Медогляд 🍁
👉🏽 Всіх лікарів по медогляду необхідно проходити в Республіці Польща, не варто з України вести медичну книжку, я вже не кажу про аналізи.

Кому потрібно проходити медогляд?

Згідно з польським законодавством існує певний перелік категорій людей, для яких проходження медогляду є обов’язковим. До них відносяться:

  • Працівник, вік якого менше 18 років;
  • Потенційний співробітник, який буде працювати за трудовим договором;
  • Особа, яка переходить на іншу позицію в межах конкретної фірми.
#55. Медосмотр при приеме на работу в Польше.Какое нужно здоровье?#55. Медосмотр при приеме на работу в Польше.Какое нужно здоровье?


У цих випадках медичну комісію проходять перед тим, як приступити до виконання робочих обов’язків. Ще буває плановий медогляд, який проводиться через певні проміжки часу для всіх працівників підприємства. Це робиться для того, щоб підтвердити, що працівник повністю здоровий і може виконувати свою роботу без ризику для здоров’я.

Кому проходити медогляд не обов’язково?

Відповідь на це питання теж прописана в польських законах:

  • Якщо після завершення робочого контракту пройшло менше місяця і людина знову влаштовується на роботу до колишнього роботодавця на ту ж позицію.
  • Якщо людина влаштовується на роботу до нового роботодавця, надає йому довідку про проходження медогляду, і роботодавець визнає її актуальною.


Дотримання цих умов дає можливість потенційному працівникові не проходити первинне медичне обстеження, але не звільняє його від планового медогляду.

Кому проходити медогляд не обов'язково?

Що необхідно мати при собі?

Великої кількості документів для проходження медогляду не потрібно. Як правило, їх має бути два:

  • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • Напрямок від наймача (Skierowanie pracownika na badania lekarskie).


З цими документами працівник повинен піти до лікаря і отримати довідку про те, що він повністю здоровий і може приступати до виконання своїх трудових обов’язків. До якого лікаря і в який медичний заклад необхідно йти? Про це ми поговоримо нижче.

Де і як пройти медичну комісію?


Для того щоб мінімізувати труднощі проходження медогляду, роботодавці зобов’язані не тільки видати направлення на медичне обстеження, а й попередньо укласти договір з однією з клінік. При цьому потенційному працівникові потрібно лише взяти документи, зазначені вище, і піти в даний медичний заклад. У разі, якщо особа бажає звернутися в іншу клініку, необхідно узгоджувати цей момент з наймачем, адже він може не визнати дійсною довідку від іншого лікаря.

Де і як пройти медичну комісію?

Етап 1. Влаштуватися на роботу


Як ми вже говорили, існує два види медоглядів: первинний (під час прийняття на роботу) і плановий. Для проходження первинного медогляду необхідно знайти підходяще місце роботи, переконати потенційного роботодавця прийняти вас, отримати дозвіл і запрошення на роботу, оформити візу, і перетнути польський кордон.

Етап 2. Отримати Skierowanie


Після підписання трудового контракту наймач видає направлення на проходження медичного обстеження. Тобто, офіційно людина вже прийнята на роботу, але приступати до роботи ще не має права. Важливо пам’ятати, що законодавство Польщі забороняє працювати без актуальної довідки про успішне проходження медогляду. Тому необхідно бути обізнаним, щоб уникнути проблем з законом.

Етап 3. Відвідати до лікаря

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі


Із закордонним паспортом і направленням працівнику необхідно відправитися в клініку. Всі деталі проходження та номер кабінету лікаря повідомлять в реєстратурі. Гарне знання мови не завадить, якщо не сказати – виручить. Як правило, лікар запитує про алергію на ліки, хронічні захворювання, скарги і так далі. Якщо у працівника є чи були якісь серйозні захворювання, то краще підготуватися заздалегідь і знайти в інтернеті, як вони називаються польською мовою. Це дозволить зберегти час і нерви при контакті з лікарем.

Етап 4. Пройти огляд у додаткових лікарів, і здати аналізи

Зазвичай для працевлаштування необхідна лише довідка від терапевта. Однак при специфічних видах робіт можуть призначати додатковий огляд у інших фахівців. Наприклад, для водіїв – психолог, для робітників на шумних заводах – невропатолог, для кухаря – дерматолог.

Іноді призначають загальний аналіз крові або інших необхідних аналізів. Якщо в клініці є лабораторія, то маніпуляцію зроблять на місці, якщо немає – відправлять в інший медичний заклад.

Далі працівник отримує висновок, в якому зазначається рішення лікаря про те, чи може він працювати на даній позиції.

Етап 5. Приступати до виконання робочих обов’язків

З готової довідкою від лікаря необхідно вирушати до роботодавця. Якщо медогляд був пройдений в тій клініці, яка вказана в Skierowanie, то ніяких проблем виникнути не може. Якщо ж довідка отримана в іншого лікаря, то важливо, щоб роботодавець її прийняв. Після успішного завершення цього етапу наймач повинен повідомити, коли працівник повинен приступити до виконання своїх обов’язків.

Яка ціна медогляду?

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі - ціна


Згідно з польським законодавством для найманого працівника проходження медогляду є безкоштовним. За всю фінансову частину відповідальність несе роботодавець. Потрібно бути уважним і не соромитися відстоювати свої права, якщо начальник вимагає гроші за медогляд. Що стосується планових обстежень, вони повинні проводитися тільки в робочий час.

Для чого потрібні планові медогляди?

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі


Наймач повинен бути впевнений, що його співробітники виконують роботу якісно і без загрози для свого здоров’я. Тому час від часу весь персонал повинен проходити планове медичне обстеження, щоб виключити різні захворювання. Від шкідливості виробництва залежить частота медоглядів. Точні часові рамки може встановити тільки лікар.

Які проблеми можуть виникнути при відсутності довідки про проходження медогляду?


Відповідальність за прийом на роботу і правильну організацію праці несе роботодавець. Якщо виявиться, що співробітник працює без довідки, то наймач буде зобов’язаний заплатити штраф. Його розмір може досягати 25 тисяч PLN. Тому, як правило, всі іноземні працівники в Польщі мають якісне медичне обстеження.

Висновки

Польські роботодавці, як правило, відповідально і зі знанням справи підходять до працевлаштування іноземців. Медичні обстеження проводяться якісно і безкоштовно для працівників. Однак бувають випадки, коли наймач виявляється недобросовісним і намагається обійти закон з вигодою для себе. Важливо чітко розуміти свої права та обов’язки, і вміти відстояти їх. Пам’ятайте, що здоров’я — понад усе!

Як проходить медогляд при прийомі на роботу в Польщі — з цією статтею також цікавляться:

 Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі  Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі  Як перевірити роботодавця в Польщі
Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Як перевірити роботодавця в Польщі

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Все про код 95

код 95

4.9 / 5 ( 15 голосов ) Все про код 95 У країнах Євросоюзу прийнято …

Подписаться
Уведомление о
guest
55 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Ігор
Ігор
1 місяць назад

медогляд
Підкажіть, що представляє собою медогляд. Наприклад для будівництва?

Firefly
Firefly
Відповідь для  Ігор
1 місяць назад

В одному кабінеті подивилися, послухали, поговорили, розплатилися і в бій.

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Ігор
1 місяць назад

Окуліст, кров, гл лікар висновок …

Вася
Вася
Відповідь для  Ігор
1 місяць назад

звичайний медогляд. Якщо працюєш на висоті з невеликими завитки. Головне — тиск в нормі, зір в нормі. Всі тести на інтелект і інша хрень побоку. Видається від півроку (ти руїнах) до 3-х років (норм пацан). Перший раз проходиш і психолога (тест на інтелект). Зате з цією довідкою можеш подаватися на навчання водилой. Макс термін дії 3 роки. У мене зайняло від … до 4 = х годин.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Ігор
1 місяць назад

звичайна Медкомісія, але коштує близько 200 злотих.
в реєстратура даєш паспорт, бабло і йдеш проходить лікарів.
оплачує зазвичай фірма.
за 2,3 години я проходив.
бажано в кінці тижня, а то наші можуть набігти натовпами і позайматися в усі кабінети черги.

Unlx
Unlx
Відповідь для  Ігор
1 місяць назад

Зіллють літр крові але зате потім буде гарантія що СНІДу сифілісу немає і можна сексом займатися без гумових чобіт

Костя
Костя
3 місяців назад

плановий медогляд
Роботодавець направив на проходження планового медогляду в клініку. Цінник близько 300 злотих. В інтернетах вичитав що ці витрати згідно із законом роботодавець повинен брати на себе. Роботодавець запевняє що це моя проблема і платити повинен я. Може хто стикався? Як бути?

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Костя
3 місяців назад

вилий відро води роботодавцю на голову.

Анастасія
Анастасія
Відповідь для  Covidlo
3 місяців назад

Які слушні поради ви тут всім роздаєте

Joachim
Joachim
Відповідь для  Костя
3 місяців назад

За умови про працю, роботодавець повинен брати на себе. А по злеценію як він захоче.

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Костя
3 місяців назад

Перший медогляд завжди самі оплачували. Всі подальші платить шеф. Але ціна теж у вас висока … Катовіце 140зл …

Андрій
Андрій
Відповідь для  Vitalik
3 місяців назад

Я платив 217 злотих. Роботодавець повернув кошти.

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Костя
3 місяців назад

За злеценію я взагалі не проходив, а по праці роботодавець оплачував ….

тома
тома
4 місяців назад

Робота
Можна в Польщі знайти роботу, щоб працювати неофіційно ??

Олег
Олег
Відповідь для  тома
4 місяців назад

У цьому житті все можна !!!

Олег
Олег
Відповідь для  тома
4 місяців назад

Тільки питання навіщо?

тома
тома
Відповідь для  тома
4 місяців назад

У мене брат в Польщі і у нього сезонна віза … боюся що цю роботу НЕ потягне, доведеться кинути …. а працювати далі то треба десь .

Віктор
Віктор
Відповідь для  тома
4 місяців назад

Можна, я в 2018 році знаходив.

Maryna
Maryna
Відповідь для  тома
4 місяців назад

Я дивлюся ви любите ризикувати. Ось людям нудно живеться!

Сергій
Сергій
Відповідь для  тома
4 місяців назад

Неофіційно, значить роботодавець не платить за Вас податки, якщо він буде ці податки платить Вам готівкою, то є сенс, але і ризик присутній теж. Наприклад з 2021 року мінімалка 18,3 брутто, якщо Вам будуть платити налом хоча б 17нетто за НЕ особливо важку роботу, можна ризикнути. Не всякий роботодавець на це піде.

Олег
Олег
Відповідь для  тома
4 місяців назад

Так роботи купа !!!

Прокинься
Прокинься
Відповідь для  тома
4 місяців назад

Просто хочу переконатися, що ви знаєте — це незаконно і може викликати в майбутньому депортації і / або заборону на в’їзд, при чому Не тільки в Польщу (останнє малоймовірно, звичайно, але все можливо).

Гарного дня.

Катя
Катя
5 місяців назад

Всім привіт! Підкажіть, хто, що знає про роботу — фасування й упакування кави Lavazza. (Вроцлав, Варшава). Спасибі.

Паша
Паша
Відповідь для  Катя
5 місяців назад

Не чув що туди є набір.

Гена
Гена
Відповідь для  Катя
5 місяців назад

Вона просторами гуляє ця вакансія, але дивіться, щоб не вийшло кидалова, а то читав що за фактом туди рідко коли є набір.

Катя
Катя
Відповідь для  Гена
5 місяців назад

А якщо менеджер кидає ліцензію на агентство? Теж можуть кинути?

Гена
Гена
Відповідь для  Катя
5 місяців назад

У вас випадково не євро сервіс агенство?

Катя
Катя
Відповідь для  Гена
5 місяців назад

Ні.

Гена
Гена
Відповідь для  Катя
5 місяців назад

Якщо є ліцензія — це вже непогано.

Макс
Макс
Відповідь для  Гена
5 місяців назад

Не завжди.

Катя
Катя
Відповідь для  Гена
5 місяців назад

А що дає ліцензія?)

Гена
Гена
Відповідь для  Катя
5 місяців назад

Як мінімум впевненість, що є куди звернутися офіційно в разі чого, а не тоді, коли це Вася Пупкін з Фейсбуку вас працевлаштовує.

Катя
Катя
Відповідь для  Гена
5 місяців назад

Не знаєте за LG hem у Вроцлаві? Невже все так погано, як всюди пишуть?

Гена
Гена
Відповідь для  Катя
5 місяців назад

Я б не сказав, завод як завод, там незважаючи на процес потрапити.

Theodore
Theodore
6 місяців назад

Добрий вечір, хто проходив медогляд в Польщі, як проходить процедура, яких лікарів треба проходити, а може і аналізи?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Theodore
6 місяців назад

Зазвичай це терапевт котрий перевіряє тиск зір слух і питає про хвороби хронічні : типу алергія діабет. Без аналізів. Аналізи якщо хворий. І все залежить по якій професії.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Анатолій
6 місяців назад

нас було п’ятеро і всі здавали аналіз крові без питань, хворий чи ні.
і штук 6,7 різних лікарів, терапевт давав висновок.
ще раніше проходив комісію у лікаря в машині, тільки паспорт + пару підписів, шеф розплатився і ми поїхали до працї.
один раз проходив у приватного лікаря на дому і теж здавав кров з пальця

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Covidlo
6 місяців назад

На яку професію якщо не секрет?

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Анатолій
6 місяців назад

арматура майже як льотчик бо на висоті робота-120зл, для піхоти-80зл, тих хто на землі

Xena
Xena
Відповідь для  Covidlo
6 місяців назад

Ціна не залежить від професії ,а від кількості аналізів,я платила місяць тому понад 300 злотих

Theodore
Theodore
Відповідь для  Xena
6 місяців назад

Нечеси, чому так дорого?

Xena
Xena
Відповідь для  Theodore
6 місяців назад

Багато аналізів,маю стичність з кров’ю та різними хворобами,працюю парамедиком

Dari Kello
Dari Kello
Відповідь для  Theodore
6 місяців назад

А що, за медогляд треба платити зі своєї кишені …?

Xena
Xena
Відповідь для  Dari Kello
6 місяців назад

Так платите і берете фактуру,приносите на фірму , і Вам повертають Ваші витрати
Працедавця дає направлення,знаходите лікаря медицини праці,потім він Вас керує (до інших лікарів,або на аналізи),все залежить де будете працювати.Обовьязково потрібно зробити, badanie na nosicielstwo ,є такі роботи(наприклад в лікарні),де вимагають прівівки.Особисто здаю багато аналізів плюс флюріграфія,знайомий робив,то тільки тиск поміряли

Андрій
Андрій
Відповідь для  Theodore
6 місяців назад

Залежно на яку роботу йдете. Аналізів ніяких не здаєте

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Theodore
6 місяців назад

паспорт + 80 або 120 зл (в залежності від професії) .в реєстратурі дають напрямок і йдеш проходиш.
аналіз крові (відповідь через 1ч.), зір-слух, нервопатолог + ще кілька лікарів, не пам’ятаю.
останній кабінет в терапевта, який і дає довідку (2шт), придатний чи ні. (на 1-3 роки)
практично все то.что і у нас.
одну собі, іншу на фірму і рахунок = фактуру не забудь взяти коли бабки заплатиш в реєстратурі, потім фірма повинна або не повинна повернути
можна і за 2 години пройті.а може і довше, залежить від напливу людей, під кінець тижня як зазвичай народу не багато.
рік назад проходив.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Covidlo
6 місяців назад

100 злот платив в цьому році по професії водій і 150 психотести
Один терапевт і все.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Анатолій
6 місяців назад

до речі для водіїв там теж був свій кабінет, не пам’ятаю, вони проходили всі ті ж кабінети.что і ми або нет.Но запам’ятав.
може спрощена процедура медогляду пов’язана з ковідом, а може так було завжди .не вем

Юляшка
Юляшка
6 місяців назад

Всім привіт ! Через тиждень йду на роботу по сортуванні косметики чоловічої та аксесуарів для гоління.Мені цікаво як виглядає медогляд на заводі ? Перший раз в Польщі як працівник ,стало цікаво! Дякую вам за відповіді ! Всім мир!

Роман
Роман
Відповідь для  Юляшка
6 місяців назад

Дивлячись які вимоги заводу і які шкідливі фактори будуть у вас на роботі. Я медкомісію на свій завод близько 7 години проходив, чекав в чергах 8 лікарів, включаючи аналіз крові і флюрографію і перевіряли все по серйозному. Тут не Україна. Може комусь лікарі-аматори друку ставлять за гарне обличчя, але у тих мабуть і робота відповідна.

Dennis
Dennis
Відповідь для  Роман
6 місяців назад

На роботі дадуть на правління. Прийдете вам печаток на ставлять і підете.

Оксана
Оксана
Відповідь для  Dennis
6 місяців назад

Юля підкажіть будь-ласка фірму через яку ви влаштувались на цю роботу. Дякую Все залежить від роботодавця. Переважно заводи мають своїх лікарів. Скажіть день,годину і куда з’явитись.

Оксана
Оксана
Відповідь для  Юляшка
6 місяців назад

У всіх по різному, робили кардіаграмму серця і кров з пальця на цукор, може бути огляд і міряють тиск і т. Д.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Юляшка
6 місяців назад

Печаток наставлять , короче, все як в Україні 😂

Марія
Марія
1 рік назад

Скільки часу необхідно для проходження медогляду в Польщі,для прийняття на роботу?
Чи можна отримати санкнижку за один день?