lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі
Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Рівень середньої і мінімальної заробітної плати в Польщі в 2019-2020 р.

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі — Іноземці, які приїжджають до Польщі на роботу, женуться за хорошими зарплатами і гідними умовами праці. Українець в Польщі може заробити в 3-4 рази більше, ніж на батьківщині, це якщо брати середні показники. При цьому, не маючи освіти в даній сфері або і зовсім займаючись некваліфікованою працею. Спілкуючись з посередниками, можна почути і зовсім шикарні зарплати. Але чи так це насправді?

Щоб мати уявлення про те, скільки ж насправді ви можете заробити в тій чи іншій сфері діяльності, необхідно проаналізувати середні зарплати по кожній галузі економіки Польщі та мінімальну зарплату по країні. Тільки тоді ви зможете зрозуміти для себе, чи варто їхати в Польщу на роботу, яку сферу діяльності краще вибрати і якому регіону віддати перевагу. Адже зарплати коливаються і всередині країни, про що ви наочно побачите нижче.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Відмінність зарплати брутто від нетто
Які податки вираховуються з зарплати
Перерахунок онлайн
Все про мінімальну зарплату в РП
Середня зарплата в Польщі по галузях
Які особливості нарахування заробітної плати існують в Польщі
В якому Воєводстві найкраще працювати?
Зміна мінімальної заробітної плати в 2020 році
Чи потрібно вносити зміни в трудовий договір?
Відповідальність наймачів за порушення законів у сфері праці
Підсумки

Відмінність зарплати брутто від нетто

Ще на етапі спілкування з посередниками або аналізом вакансій на сайтах роботи можна побачити визначення зарплати нетто і брутто. Так прийнято вважати в Польщі. Щоб було простіше і зрозуміліше, пояснимо:

 • Зарплата нетто — це чиста зарплата після вирахування податків. Це те, що працівник за фактом отримує на руки;
 • Брутто — це нарахована зарплата з податками. Саме про неї найчастіше і говорять роботодавці, коли піднімається питання оплати. Тому для себе ви повинні розуміти, що фактично ви будете отримувати менше.


 Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Які податки вираховуються з зарплати

Як і в багатьох питаннях, все залежить від Воєводства. Є, звичайно, уніфіковані збори по всій Польщі, але присутні і місцеві. Нижче ми розглянемо стандартні позиції, які відраховуються із всіх зарплат працюючих громадян і розраховуються як відсоток від зарплати брутто:

 • Внески до пенсійного фонду: 9,76%.
 • Медичне страхування: 7,77%.
 • Фонд по втраті працездатності: 1,5%.
 • Сhorobowe — страховка, яка полягає обов’язково, якщо іноземець працює по umowy o pracę: 2,45%.
 • Прибутковий податок (авансовий платіж в PIT): 6,63% за вирахуванням соц. виплат.

Це не всі внески, які отримує держава за працівника. Частково бюджет поповнюється ще й податками від роботодавця, але до брутто вони не мають відношення. Це окрема стаття витрат.

Наприклад: працівник отримує зарплату брутто в розмірі 3500 злотих. Роботодавець заплатить зі своєї кишені в цілому 4217, при цьому працівник чистими отримає 2516 злотих.

Зарплата брутто 3500,00
ПФ (9,76%) 341,60
Медична страховка (7,77%) 271,95
За втрати працездатності (1,5%) 52,50
Chorobowe (2,45%) 85,75
Прибутковий податок (6,63%) 232,05
На руки, нетто 2516,15

Перерахунок онлайн

 Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Якщо у вас немає під рукою калькулятора або листочка з ручкою, ви можете скористатися онлайн ресурсами, щоб визначити вашу зарплату в чистому вигляді. Ми пропонуємо використовувати калькулятор, який розроблений польським управлінням праці. Цей калькулятор зарплати дозволяє перерахувати валову /чистий прибуток, розрахувати витрати роботодавця. Дуже зручний ресурс, яким можна скористатися в будь-який зручний момент. Для цього потрібно ввести, на підставі якого договору ви працюєте, податковий рік, вашу зарплату брутто. Майте на увазі, що тип договору має велике значення в цих розрахунках, тому обов’язково вказуйте його правильно. А також відзначайте, для кого проводиться розрахунок: для працівника чи роботодавця, тому що підсумкова цифра вийде різна.

Все про мінімальну зарплату в РП

Мінімальна зарплата встановлюється на законодавчому рівні по всій Польщі. На 2019 рік вона становить 2250 PLN брутто в місяць. Якщо говорити про погодинну оплату праці, то вона становить 14,7 PLN брутто на годину. Щорічно ця цифра переглядається і змінюється в більшу сторону. Якщо подивитися в динаміці, починаючи з 2000-го року, то ми побачимо постійно зростаючу цифру.

Діаграма 1. «Динаміка зростання мінімальної зарплати в РП з 2000 по 2020 рік», PLN брутто

 Діаграма 1. «Динаміка зростання мінімальної зарплати в РП з 2000 по 2020 рік», PLN брутто

Середня зарплата в Польщі по галузям

На початок 2019 року середня заробітна плата в Польщі склала 5275 PLN брутто в місяць. Але зарплати різняться за галузями економіки, воєводство, містах, а середня — це лише усереднений показник, який мало про що говорить. Хіба що при аналізі даних можна побачити, що він все ж стрімко зростає з кожним роком, а це в свою чергу свідчить про зростання економіки і розвитку країни. Якщо ви збираєтеся працювати не в сфері управління державою, то повинні розуміти, що ваша зарплата буде нижче встановленого середнього рівня, як і у 70% інших працюючих громадян.

Але, щоб більш точно розуміти, на яку зарплату можна розраховувати при вивченні ринку праці в Польщі, потрібно розглянути цей показник по галузях без прив’язки до воєводства.

Діаграма 2. «Середня зарплата в сферах економіки», PLN брутто

 «Середня зарплата в сферах економіки», PLN брутто

Це дуже узагальнена цифра, яка дає тільки приблизне уявлення про рівень оплати праці в галузі. Щоб заглибитися далі, розглянемо галузі в розрізі воєводства. Адже, як відомо, в Польщі багато що залежить від того, в якому Воєводстві ви працюєте.

Сфера інформаційних технологій і комунікації

Діаграма 3.«Середня зарплата в сфері інформаційних технологій і комунікації», PLN брутто

 «Середня зарплата в сфері інформаційних технологій і комунікації», PLN брутто

Будівництво будівель та споруд

Діаграма 4. «Середня зарплата в сфері будівництва», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері будівництва

Робота в сфері нерухомості

Діаграма 5. «Середня зарплата в сфері нерухомості», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері нерухомості

Промисловість

Діаграма 6. «Середня зарплата в сфері промисловості», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері промисловості

Сектор підприємств

Діаграма 7. «Середня зарплата в сфері підприємств», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері підприємств

Переробка вторинної сировини

Діаграма 8. «Середня зарплата в сфері переробки вторинної сировини», PLN брутто 

 «Середня зарплата в сфері переробки вторинної сировини», PLN брутто 

Продаж автомобілів та предметiв особистого вжитку

Діаграма 9. «Середня зарплата в сфері продажу автомобілів та їх ремонту», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері продажу автомобілів та їх ремонту

Транспортне господарство і складських приміщень

Діаграма 10. «Середня зарплата в сфері транспортного господарства і складських приміщень», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері транспортного господарства і складських приміщень

Готельний та ресторанний бізнес

Діаграма 11. «Середня зарплата в сфері готельного та ресторанного бізнесу», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері готельного та ресторанного бізнесу

Управлінський сектор економіки

Діаграма 12. «Середня зарплата в сфері управлінського сектора економіки», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері управлінського сектора економіки

Як бачите, в залежності від Воєводства середня заробітна плата все ж відрізняється. Тому, якщо для вас не має значення, в якому регіоні працювати, вибирайте вакансії з більш високооплачуваних земель. Наприклад, це може бути Мазовецьке або Западнопоморськоє.

Які особливості нарахування заробітної плати існують в Польщі

У Республіці Польща існують незвичні нам особливості щодо формування заробітних плат. наприклад:

 • Держава заохочує роботу молодих фахівців, встановлюючи їм повну ставку. Раніше за відсутність стажу могли платити тільки 80% від встановленого окладу. І за цим строго стежать під час перевірок.
 • За роботу в нічні години покладена надбавка. Якщо ви працюєте в період з 22.00 до 7.00, то вам нараховується додатково надбавка в розмірі 20% від мінімальної погодинної ставки, встановленої на законодавчому рівні. Навіть якщо ваша ставка відрізняється від неї, нараховувати будуть саме на мінімалку.
 • Якщо ви працюєте неповний робочий день, то зарплата розраховується пропорційно відпрацьованому часу. це дуже зручно, коли поєднуєте дві роботи або для підробітку студентам.
 • Якщо працівник відсторонений від виконання робіт не з його вини, а через виробничу необхідність, цей годинник йому повинні також оплачуватися. У розрахунок береться мінімальна зарплата, а не встановлена за договором. Тому, якщо на виробництві зламався верстат і ви змушені просиджувати в очікуванні його лагодження, ви маєте право вимагати компенсацію простою. Адже ця ситуація виникла не з вашої вини.

В якому Воєводстві найкраще працювати?

Ми подивилися рівень зарплат в розрізі галузей за воєводства. Але щоб наочніше було видно, в якому з них зарплати найвищі, подивимося на діаграму нижче.

Діаграма 13.«Середня зарплата Польщі по воєводства від найменшої до найбільшої», PLN брутто

 Середня зарплата Польщі по воєводства від найменшої до найбільшої

Як видно з наведеної діаграми, максимальні зарплати очікують працівників в Поморському, Нижньосілезькому і Мазовецьке воєводство. І це не дивно, адже Мазовецьке відноситься до столичного регіону, а в інших двох зосереджено промислове виробництво країни. Найменші зарплати пропонують Великопольське, Підкарпатське та Свентокшишськоє Воєводства. Тому, вирушаючи на роботу в Польщу, звертайте увагу не тільки на сферу діяльності, але і на регіон передбачуваної роботи. Віддавайте перевагу тим містам, де середня зарплата по воєводства вище.

Зміна мінімальної заробітної плати в 2020 році


З приходом нового 2020 року в Польщі заплановано збільшення мінімальної зарплати до 2450 PLN з податками. Якщо говорити про часовий ставкою, то це 16 PLN брутто. У порівнянні з 2019 роком, мінімальна зарплата зросла майже на 9%, при цьому профспілки вимагали ще більшого підвищення. Держава змогла збільшити лише на таку частку.

Чи потрібно вносити зміни в трудовий договір?


Всі відносини між наймачем і працівником повинні бути прописані в трудовому договорі. Це стосується і рівня заробітної плати. Якщо в силу вступив новий закон, на підставі якого мінімальна ставка була збільшена, договір переукладати не потрібно. Це відноситься лише до договірних відносин, в яких фігурує мінімальна заробітна плата. Якщо ж ваш оклад вище і в процесі дії договору ставка збільшилася, це повинно бути прописано в документах.

Відповідальність наймачів за порушення законів у сфері праці


Якщо наймач проігнорував законодавство щодо мінімальної зарплати, на нього чекає покарання у вигляді штрафу в розмірі від 1 тисячі до 30 тисяч злотих. Порушення може бути виявлено при проведенні планових перевірок Держінспекції з праці або внаслідок скарг від працівників. Тому, якщо вам відомі факти порушення з боку наймача, повідомляйте про це в Інспекцію.

Підсумки

Польща на сьогоднішній день надає відмінні конкурентні умови для працівників з-за кордону. Вирушаючи на роботу, ви можете бути впевнені в хорошу зарплатню і гідних умовах праці. Але постарайтеся ретельніше вибирати, де саме працювати.

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

 Реєстрація власного бізнесу в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Скільки часу робиться робоча віза в Польщу
Реєстрація власного бізнесу в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Скільки часу робиться робоча віза в Польщу

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі. Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
24 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Олег
Олег
1 рік назад

 Добрий день.Агенства з працевлаштування можуть платити менше мінімальної ставки / год? За умови злеценя?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег

Ні не можуть. Для цього і встановлена ​​ця ставка.

Марина
Марина
1 рік назад

 У запрошенні на роботу в Польщу вказана сума 2500zł. Іншу суму по договоренносі платять на карту, яка оформлена при працевлаштуванні. Таке взагалі можливо в Польщі?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Марина

Марина я не зрозуміла питання, поясніть. Є зазначена сума, а є «інша»? Частина платять на карту, а частина готівкою?

Макс
Макс
1 рік назад

 Мені роботодавець пропонує підписання «генерального договору» дистанційно. Тільки після цього буде вислано офіційне запрошення. Що таке «генеральну угоду»? І взагалі так роблять?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Макс

Чесно сказати, не знаю, що таке «генеральну угоду» з работодателем.По приводу дистанційного укладання трудового договору, то якщо мається на увазі відправка Вам заповненого бланку, Ваше підписання, пересилання назад, підписання роботодавцем і відправка Вам підписаного примірника, то такий варіант тривалий, але цілком можливий.

Даша
Даша
1 рік назад

 Я працюю в Бигдощ в 3 зміни 1 з 6.00 до 14.00. 2 з 14.00-22.00 та 3 зміна з 22.00 до 6.00. Нічні зміни нам не оплачують взагалі. Оплата праці погодинна 11.5 зл / год. Закон тут не працює. Польська інспекція праці тут напевно не перевіряла підприємство або подвійна бухгалтерія?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша

Даша якщо Ви працюєте за умови про праце, то поскаржитися в Трудову інспекцію можете і самі. Причому маєте право пред’явити вимогу про дотримання анонімності.

Инга
Инга
1 рік назад

Добрий день.Работодатель подавав документи на 3х літнє воєводське запрошення на умовe про праце на спеціальність Murarz вказав зп 2300 brutto (при мінімальній оплаті праці 2250 зл. Brutto). Але в уженде сказали, що для Варшави мінімальна оплата для Murarz 2650 зл brutto. В якому документі прописані мінімальні ставки за спеціальностями для Варшави?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Инга

Є величезна кількість місцевих нормативних актів, що відрізняються один від одного. Мені важко сказати яким саме регулюється оплата праці мулярів.

Иван
Иван
1 рік назад

Добрий день.У гданську в selgroc кажуть що зарплата буде на 400 злотих менше, якщо не буде документа NIP, а після отримання цього документа сказали що потрібен PESEL що зарплата не стала нижче на ті ж 400 злотих, потрібен PESEL?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Иван

Податковий ідентифікатор іноземним працівникові потрібен. Раніше брали і НІП, і ПЕСЕЛ, але з недавнього часу для найманого працівника-іноземця дозволений тільки PESEL. Ще раз PESEL – це податковий ідентифікатор. Але його дійсно (і абсолютно безкоштовно) можна отримати при мельдовании.Є варіант отримання і без «прописки» — треба звернутися в муніципалітет з відповідною заявою.

Ира
Ира
1 рік назад

Добрий день.В якій черговості подавати на освядчення?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ира

Ира освядчення на конкретного іноземного працівника оформляє роботодавець – по самій суті, це «Заяву про намір працевлаштувати іноземця». Відповідно, без нього зробити що-небудь не вдасться.

Борис
Борис
1 рік назад

Я не підписував договір з агентством, немає мед. книжок.Але я відпрацював півтора місяці і не видають зарплату.Що робити?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Борис

Борис якщо немає договору, проблема може бути не дозволеної. Зверніться до профільного юриста в Польщі, розкажіть йому про всіх наявних деталях, можливо він зможе запропонувати якісь виходи.

Оля
Оля
1 рік назад

У чоловіка біометрія кінчається 10.10. Є договір про умове про праце , де прописано що зарплата відбувається до 10 числа . Можноо чи вимагати зарплату ,заздалегідь осведомлял роботодавця , або як знайти гарантії виплати + в договорі заробітна плата не вказана.

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оля

Оля роботодавець вправі виплатити зарплату при звільненні у встановлений на підприємстві день. Може увійти в становище і перерахувати засобів заздалегідь, але не зобов’язаний цього робити.

Олег
Олег
1 рік назад

Роботодавець зараз зробить мені воевудское запрошення і вкаже з/п 3000 злотих. Яку суму податку буде платити роботодавець і яку суму податку повинен сплачувати я?Якщо я подам на карту побиту який відсоток буде платити роботодавець і я?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег

Олег що стосується податків при візі і карти побиту, то вони однакові.

Юля
Юля
1 рік назад

Я приїхала до Польщі з чоловіком, до цього ми жили в іншій країні. Вісім місяців «стояла в черзі на здачу док. на карту побуту. Здала, отримала в паспорт штамп про внесення оплати. Що робити тепер? Виходить я точно також, як всі інші, що приїхали в Польщу на заробітки, повинна шукати собі працодавца на півроку?Деякі радять робити дозвіл про роботу. В чому різниця?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля

Юля посада залежить виключно від Ваших домовленостей з роботодавцем.Якщо подавали по возз’єднанню сім’ї, то працювати без додаткових документів не вийде.Документами, що дозволяють працювати, можуть бути і дозвіл (зезволення) та заяву про намір (освядчення).Зезволення – дозволить працювати без всяких коридорів і може бути видано на кілька років. Однак оформляє його воєвода, і оформлення можна прочекати кілька місяців (а то й більше року).Освядчення дасть Вам право працювати не більше 6 місяців в році. Але оформляється він у старости, і все можна зробити за пару тижнів.Вибирати вам.

Жанна
Жанна
1 рік назад

Добрий день.Я працюю в Польщі за освядченню господар пропонує мені залишитися працювати з карти побиту, але він на жаль не знає що для цього потрібно. Підкажіть

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Жанна

Освядчення видається конкретному роботодавцю на конкретного іноземця. При зміні роботи, повинно бути отримано нове освядчення. Зараз Ваша роботі нелегальна. Якщо будете помічені, Вас чекає депортація і заборона на в’їзд.Потрібно терміново анулювати старе освядчення, і отримати новий на період, що залишився (всього допустимо 180 днів на рік в сумі). Для цього роботодавець повинен звернутися в уженд праци старости, заплатити 30 злотих і отримати новий документ. Оформляється за тиждень.