ПМЖ в Польщі / Праця / Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі
Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Рівень середньої і мінімальної заробітної плати в Польщі в 2019-2020 р.

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі.  Іноземці, які приїжджають до Польщі на роботу, женуться за високими зарплатами і гідними умовами праці. Українець в Польщі може заробити в 3-4 рази більше, ніж на батьківщині, це якщо брати середні показники. При цьому, не маючи освіти в даній сфері або і зовсім займаючись некваліфікованою працею. Спілкуючись з посередниками, можна почути і зовсім захмарні зарплати. Але чи так це насправді?

Щоб мати уявлення про те, скільки ж насправді ви можете заробити в тій чи іншій сфері діяльності, необхідно проаналізувати середні зарплати по кожній галузі економіки Польщі та мінімальну зарплату по країні. Тільки тоді ви зможете зрозуміти для себе, чи варто їхати в Польщу на роботу, яку сферу діяльності краще вибрати і якому регіону віддати перевагу. Адже зарплати коливаються і всередині країни, про це ви наочно переконаєтеся з матеріалу нижче.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Відмінність зарплати брутто від нетто
Які податки вираховуються з зарплати
Перерахунок онлайн
Все про мінімальну зарплату в РП
Середня зарплата в Польщі по галузях
Які особливості нарахування заробітної плати існують в Польщі
В якому Воєводстві найкраще працювати?
Зміна мінімальної заробітної плати в 2020 році
Чи потрібно вносити зміни в трудовий договір?
Відповідальність наймачів за порушення законів у сфері праці
Підсумки

Відмінність зарплати брутто від нетто

Ще на етапі спілкування з посередниками або аналізом вакансій на сайтах роботи можна побачити визначення зарплати нетто і брутто. Так прийнято вважати в Польщі. Щоб було простіше і зрозуміліше, пояснимо:

 • Зарплата нетто — це чиста зарплата після вирахування податків. Це те, що працівник за фактом отримує на руки;
 • Брутто — це нарахована зарплата з податками. Саме про неї найчастіше і говорять роботодавці, коли піднімається питання оплати. Тому для себе ви повинні розуміти, що фактично ви будете отримувати менше.


 Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Які податки вираховуються з зарплати

Як і в багатьох питаннях, все залежить від Воєводства. Є, звичайно, уніфіковані збори по всій Польщі, але присутні і місцеві. Нижче ми розглянемо стандартні позиції, які відраховуються із всіх зарплат працівників і розраховуються як відсоток від зарплати брутто:

 • Внески до пенсійного фонду: 9,76%.
 • Медичне страхування: 7,77%.
 • Фонд по втраті працездатності: 1,5%.
 • Сhorobowe — страховка, яка полягає обов’язково, якщо іноземець працює по umowy o pracę: 2,45%.
 • Прибутковий податок (авансовий платіж в PIT): 6,63% за вирахуванням соц. виплат.

Це не всі внески, які отримує держава за працівника. Частково бюджет поповнюється ще й податками від роботодавця, але до брутто вони не мають відношення. Це окрема стаття витрат.

РЕАЛЬНАЯ зарплата в Польше. Сколько можно заработать без квалификации? Стоит ли ехать?

Наприклад: працівник отримує зарплату брутто в розмірі 3500 злотих. Роботодавець заплатить зі своєї кишені в цілому 4217, при цьому працівник чистими отримає 2516 злотих.

Зарплата брутто3500,00
ПФ (9,76%)341,60
Медична страховка (7,77%)271,95
За втрати працездатності (1,5%)52,50
Chorobowe (2,45%)85,75
Прибутковий податок (6,63%)232,05
На руки, нетто2516,15

Перерахунок онлайн

 Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Якщо у вас немає під рукою калькулятора або листочка з ручкою, ви можете скористатися онлайн ресурсами, щоб визначити вашу зарплату в чистому вигляді. Ми пропонуємо використовувати калькулятор, який розроблений польським управлінням праці. Цей калькулятор зарплати дозволяє перерахувати валовий /чистий прибуток, розрахувати витрати роботодавця. Дуже зручний ресурс, яким можна скористатися в будь-який зручний момент. Для цього потрібно ввести, на підставі якого договору ви працюєте, податковий рік, вашу зарплату брутто. Майте на увазі, що тип договору має велике значення в цих розрахунках, тому обов’язково вказуйте його правильно. А також відзначайте, для кого проводиться розрахунок: для працівника чи роботодавця, тому що підсумкова цифра вийде різна.

Все про мінімальну зарплату в РП

Мінімальна зарплата встановлюється на законодавчому рівні по всій Польщі. На 2019 рік вона становить 2250 PLN брутто в місяць. Якщо говорити про погодинну оплату праці, то вона становить 14,7 PLN брутто на годину. Щорічно ця цифра переглядається і змінюється в більшу сторону. Якщо подивитися в динаміці, починаючи з 2000-го року, то ми побачимо постійне зростання цього показника.

Діаграма 1. «Динаміка зростання мінімальної зарплати в РП з 2000 по 2020 рік», PLN брутто

 Діаграма 1. «Динаміка зростання мінімальної зарплати в РП з 2000 по 2020 рік», PLN брутто

Середня зарплата в Польщі по галузям

На початок 2019 року середня заробітна плата в Польщі склала 5275 PLN брутто в місяць. Але зарплати різняться за галузями економіки, воєводство, містах, а середня — це лише посередній показник, який мало про що говорить. Хіба що при аналізі даних можна побачити, що він все ж стрімко зростає з кожним роком, а це в свою чергу свідчить про зростання економіки і розвитку країни. Якщо ви збираєтеся працювати не в сфері управління державою, то повинні розуміти, що ваша зарплата буде нижче встановленого середнього рівня, як і у 70% інших працівників.

Але, щоб більш точно розуміти, на яку зарплату можна розраховувати при вивченні ринку праці в Польщі, потрібно розглянути цей показник по галузях без прив’язки до воєводства.

Діаграма 2. «Середня зарплата в сферах економіки», PLN брутто

 «Середня зарплата в сферах економіки», PLN брутто

Це дуже узагальнена цифра, яка дає тільки приблизне уявлення про рівень оплати праці в галузі. Щоб заглибитися далі, розглянемо галузі в розрізі воєводства. Адже, як відомо, в Польщі багато залежить від того, в якому Воєводстві ви працюєте.

Сфера інформаційних технологій і комунікації

Діаграма 3.«Середня зарплата в сфері інформаційних технологій і комунікації», PLN брутто

 «Середня зарплата в сфері інформаційних технологій і комунікації», PLN брутто

Будівництво будівель та споруд

Діаграма 4. «Середня зарплата в сфері будівництва», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері будівництва

Робота в сфері нерухомості

Діаграма 5. «Середня зарплата в сфері нерухомості», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері нерухомості

Промисловість

Діаграма 6. «Середня зарплата в сфері промисловості», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері промисловості

Сектор підприємств

Діаграма 7. «Середня зарплата в сфері підприємств», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері підприємств

Переробка вторинної сировини

Діаграма 8. «Середня зарплата в сфері переробки вторинної сировини», PLN брутто 

 «Середня зарплата в сфері переробки вторинної сировини», PLN брутто 

Продаж автомобілів та предметiв особистого вжитку

Діаграма 9. «Середня зарплата в сфері продажу автомобілів та їх ремонту», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері продажу автомобілів та їх ремонту

Транспортне господарство і складських приміщень

Діаграма 10. «Середня зарплата в сфері транспортного господарства і складських приміщень», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері транспортного господарства і складських приміщень

Готельний та ресторанний бізнес

Діаграма 11. «Середня зарплата в сфері готельного та ресторанного бізнесу», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері готельного та ресторанного бізнесу

Управлінський сектор економіки

Діаграма 12. «Середня зарплата в сфері управлінського сектора економіки», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері управлінського сектора економіки

Як бачите, в залежності від Воєводства середня заробітна плата все ж відрізняється. Тому, якщо для вас не має значення, в якому регіоні працювати, вибирайте вакансії з більш високооплачуваних земель. Наприклад, це може бути Мазовецьке або Західнопоморське.

Які особливості нарахування заробітної плати існують в Польщі

У Республіці Польща існують незвичні нам особливості щодо формування заробітних плат. наприклад:

 • Держава заохочує роботу молодих фахівців, встановлюючи їм повну ставку. Раніше за відсутність стажу могли платити тільки 80% від встановленого окладу. І за цим строго стежать під час перевірок.
 • За роботу в нічні години належить надбавка. Якщо ви працюєте в період з 22.00 до 7.00, то вам нараховується додатково надбавка в розмірі 20% від мінімальної погодинної ставки, встановленої на законодавчому рівні. Навіть якщо ваша ставка відрізняється від неї, нараховувати будуть саме мінімалку.
 • Якщо ви працюєте неповний робочий день, то зарплата розраховується пропорційно відпрацьованому часу. Це дуже зручно, коли поєднуєте дві роботи або для підробітку студентам.
 • Якщо працівник відсторонений від виконання робіт не з його вини, а через виробничу необхідність, ці години йому повинні також оплачуватися. У розрахунок береться мінімальна зарплата, а не встановлена за договором. Тому, якщо на виробництві зламався верстат і ви змушені просиджувати в очікуванні його лагодження, ви маєте право вимагати компенсацію простою. Адже ця ситуація виникла не з вашої вини.

В якому Воєводстві найкраще працювати?

Ми подивилися рівень зарплат в розрізі галузей за воєводства. Але щоб наочніше було видно, в якому з них зарплати найвищі, подивимося на діаграму нижче.

Діаграма 13.«Середня зарплата Польщі по воєводства від найменшої до найбільшої», PLN брутто

 Середня зарплата Польщі по воєводства від найменшої до найбільшої

Як видно з наведеної діаграми, максимальні зарплати очікують працівників в Поморському, Нижньосілезькому і Мазовецьке воєводство. І це не дивно, адже Мазовецьке відноситься до столичного регіону, а в інших двох зосереджено промислове виробництво країни. Найменші зарплати пропонують Великопольське, Підкарпатське та Свентокшишське Воєводства. Тому, вирушаючи на роботу в Польщу, звертайте увагу не тільки на сферу діяльності, але і на регіон передбачуваної роботи. Віддавайте перевагу тим містам, де середня зарплата по воєводствам вища.

Зміна мінімальної заробітної плати в 2020 році


З 2020 року в Польщі заплановано збільшення мінімальної зарплати до 2450 PLN з податками. Якщо говорити про часову ставку, то це 16 PLN брутто. У порівнянні з 2019 роком, мінімальна зарплата зросла майже на 9%, при цьому профспілки вимагали ще більшого підвищення. Держава змогла збільшити лише на таку частку.

Чи потрібно вносити зміни в трудовий договір?


Всі відносини між наймачем і працівником повинні бути прописані в трудовому договорі. Це стосується і рівня заробітної плати. Якщо в силу вступив новий закон, на підставі якого мінімальна ставка була збільшена, договір переукладати не потрібно. Це відноситься лише до договірних відносин, в яких фігурує мінімальна заробітна плата. Якщо ж ваш оклад вище і в процесі дії договору ставка збільшилася, це повинно бути прописано в документах.

Відповідальність наймачів за порушення законів у сфері праці


Якщо наймач проігнорував законодавство щодо мінімальної зарплати, на нього чекає покарання у вигляді штрафу в розмірі від 1 тисячі до 30 тисяч злотих. Порушення може бути виявлено при проведенні планових перевірок Держінспекції з праці або внаслідок скарг від працівників. Тому, якщо вам відомі факти порушення з боку наймача, повідомляйте про це в Інспекцію.

Підсумки

Польща на сьогоднішній день надає відмінні конкурентні умови для працівників з-за кордону. Вирушаючи на роботу, ви можете бути впевнені в хорошу зарплатню і гідні умови праці. Але постарайтеся ретельніше вибирати регіон для праці.

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі — з цією статтею також цікавляться:

 Реєстрація власного бізнесу в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в ПольщіСкільки часу робиться робоча віза в Польщу
Реєстрація власного бізнесу в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Скільки часу робиться робоча віза в Польщу

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Робота в Польщі на автозаводах

Робота в Польщі на автозаводі

5 / 5 ( 10 голосов ) Робота в Польщі на автозаводі Робота в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
145 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Ян
Ян
6 днів назад

Напишіть будь ласка яка середня зарплата у вас, у ваших знайомих, у друзів ваших друзів.
Мене НЕ цікавить індивідуум з максимальним доходом, я говорю про реальні розцінки …

Юля
Юля
Відповідь для  Ян
6 днів назад

Від 2800 до 10000. Всі Залежить від багатьох факторів. Середня 4000.

Жека
Жека
Відповідь для  Ян
6 днів назад

Чистими 2500 в середньому. Космонавти зараз наобіцяють і ти з палаючими очима приїдеш на роботу. Ось буде розчарування …

Стас
Стас
Відповідь для  Ян
6 днів назад

У мене примерно 3800-4100.

Таня
Таня
Відповідь для  Ян
6 днів назад

Ви питаєте про середню температуру по лікарні!
на Друкарня середня 12-13 зл. на годину.
на складах 11 — 13 зл.
у зварних 15 — 30 зл.
на будівництві підсобити 12-18
швачки 13-23
догляд за престарілим от1600 до 2800
різноробочий на заводі 14-18
Як би ви відповіли на питання про середню зарплату по Україні? І на скільки коректну відповідь? Ви отримуєте середню по Україні? А чому немає якщо вона середня? І особисто вам, як допоможе інфа про середню в Україні — знайти цю саму роботу з середньої з.п.?

Марк
Марк
Відповідь для  Ян
6 днів назад

Все залежить від кількості годин і ставки. Приблизно 260ч- 3700зл.

Ира
Ира
Відповідь для  Ян
6 днів назад

У мене приблизно 2 900 за 176 годин в праце. А кому немає 26 ще більше отримують.

Ян
Ян
Відповідь для  Ира
6 днів назад

А ким якщо не секрет?

Ира
Ира
Відповідь для  Ян
6 днів назад

Оператор продукції, виробництво автомобільних деталей. Робота в три зміни по умів про праце.

Ян
Ян
Відповідь для  Ира
6 днів назад

А можете скинути через яке агентство?

Ира
Ира
Відповідь для  Ян
6 днів назад

Тут де я працюю, наборів зараз немає.
Агентство називається OTTO WORK FORCE, але більшість вакансії тут дно (Хатчінсон) Manuli, Adient і Toyota начебто нормально, і може склади.

Ян
Ян
Відповідь для  Ира
6 днів назад

Дякую.

Дана
Дана
Відповідь для  Ян
6 днів назад

200 день + —

Денис
Денис
9 днів назад

Привіт всім, зарплата за останній місяць роботи в Польщі приходить на карту коли я буду в Україні, карта банку прив’язана до польського номеру, не виникає проблем зняття коштів в укр. банках? Надсилають всім або кидають агентства?

Жека
Жека
Відповідь для  Денис
9 днів назад

Часта практика для агенств, заплатить повністю, частково, чи не заплатять взагалі залежить від конкретного агенства, дізнайтесь номер телефону тих хто поїхав раніше за вас, подзвоніть запитайте будете знати точно.

Марк
Марк
Відповідь для  Денис
9 днів назад

Проблем зі зняттям ніяких немає. Якщо працюєш офіційно, то переживати нема про що.

Славик
Славик
Відповідь для  Денис
9 днів назад

Перед відїздом в Україну, я зайшов до відділення польського банку, написав заяву на закриття карти — дату не ставив! Взяв номер телефону відділення, коли буде посоедняя зарплата — виведу гроші і подзвоню щоб закрили карту …

Жанна
Жанна
Відповідь для  Денис
9 днів назад

Не варто переживати, така практика в Польщі повсюдно.

Ярик
Ярик
Відповідь для  Денис
9 днів назад

Зняти можна без проблем. Але по-моєму дешевше буде зробити переклад всього залишку під НУЛЬ на Приватівський карту через будь-яку систему перекладу. Transferwise, paysend, transfergo або ін.
А ви ще плануєте поїздку в Польщу? Зазвичай у банків плата за обслуговування рахунку. Карта буде в мінус йти. Які у вас умови обслуговування рахунку?

Вера
Вера
Відповідь для  Ярик
8 днів назад

Десять злотих на місяць за обслуговування.

Костя
Костя
Відповідь для  Денис
8 днів назад

А рахунок то закривати теж треба, якщо не плануєте повертатися в Польщу. У міленіум банку точно є функція онлайн закриття.

Галя
Галя
Відповідь для  Денис
8 днів назад

Є, тільки закрити рахунок з України в банку Міленіум у мене не вийшло, чому дуже довго описувати, не допоміг ні встановлений додаток ні україномовний оператор.

Денис
Денис
Відповідь для  Галя
8 днів назад

Мій банк PNB Paribas, можливо буде без проблем.

Галя
Галя
Відповідь для  Денис
8 днів назад

Можливо.

Виктор
Виктор
Відповідь для  Галя
8 днів назад

Теж користувався цим банком.
Отримав останню ЗП на Україні, перевів через paysend, подзвонив на гарячу лінію (укр консультанти) з польського номера, і мені закрили рахунок і карту.
Дзвонив з цим карти play, з’їло 4 злотих за 3 хвилини. Якось так.

Лена
Лена
Відповідь для  Денис
8 днів назад

Проблем не виникне.
Зрозуміло що агенство може і кинути.

Геннадій
Геннадій
28 днів назад

гроші
Скільки реально відкласти грошей чистими за місяць працюючи в Польщі?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Геннадій
28 днів назад

😂 😂 😂 щоб відкласти чистими 4000 злот або 1000 долар. Потрібно мінімум 6000 заробляти … ..

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Bogdan
28 днів назад

5300 заробляю 1000 відкладаю доларів … житло безкоштовно, кімната ……

Євген
Євген
Відповідь для  Bogdan
28 днів назад

Якщо є мета, то можна все що завгодно

Вася
Вася
Відповідь для  Геннадій
28 днів назад

Дивись! Приїжджаєш на стічні. Влаштовуєшся маляром, або піскоструминником. Ореш як раб на галерах по 12 годин на ніч без вихідних. За місяць набьyoшь 300-340 годин. Ставка від 20 злотих і вище. Віднімай 1200 злотих — витрати на життя (за місяць). Все інше можеш відкладати)))

Славочка
Славочка
Відповідь для  Геннадій
28 днів назад

Все залежить від розміру зарплати. Я в тиждень витрачала по 150-200 злотих. на продукти і необхідні дрібниці і це при тому що цигарки і алкоголь не купувала

Slalov
Slalov
Відповідь для  Геннадій
28 днів назад

4000 злотих

Євген
Євген
Відповідь для  Геннадій
28 днів назад

У мене тисяча доларів виходить

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Геннадій
28 днів назад

5 300 — 5800 коли як … .. в залежності від роботи

Євгеній
Євгеній
Відповідь для  Геннадій
28 днів назад

Ну якщо у вас з математикою все добре, то порахуйте))
У мене виходить 4200 в місяць, я витрачаю 300 злотих і це ні в чому собі не відмовляючи в харчуванні, вийде 3900 зараз злотий 7.5
в підсумку навіть більше ніж тисяча доларів

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Євгеній
28 днів назад

Триста я витрачаю на тиждень і НЕ відмовляю собі ні в чому … ..

Ist
Ist
Відповідь для  Юрчик
28 днів назад

Ось це схоже на правду!)

Ist
Ist
Відповідь для  Євгеній
28 днів назад

Який завод?

Євгеній
Євгеній
Відповідь для  Ist
28 днів назад

Whirlpool Лодзь

Ist
Ist
Відповідь для  Євгеній
28 днів назад

Сумніваюся що ви 300 злотих витрачаєте в місяць. Житло вам оплачують?

Євгеній
Євгеній
Відповідь для  Ist
28 днів назад

Житло безкоштовно, привозять безкоштовно

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Євгеній
28 днів назад

Прям мрія кожного «працівника»)))))
Завод, де переробки без ліміту … Житло даром, доїзд даром …. Ви з нашої планети?)

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Євгеній
28 днів назад

Скільки годин на тиждень виходить?

Євгеній
Євгеній
Відповідь для  Kyrylo
28 днів назад

72

Олег
Олег
1 місяць назад

Що робити коли люди приїхали на фірму по зарплату,а їм платять 60-70 % від зарплати остатнє вишлють на карту,куди спочатку звонити ? Мають умову о праці але там сумма в два рази менша ніж їм платили,що сказати поліції?

Лена
Лена
Відповідь для  Олег
1 місяць назад

То може вишлють ще ту решту, хоча…

Оля
Оля
Відповідь для  Олег
1 місяць назад

Тобто в умові менша оплата вказана?

Дима
Дима
Відповідь для  Олег
1 місяць назад

PIP туди треба звертатись, вооружіться доказами, перепискою і т.д. — усе що є.

Гена
Гена
Відповідь для  Олег
1 місяць назад

Якщо у Вас є переписки з працедавцем де він вам обіцяє платити більше ніж заплатив, то зробіть скріни з усюди де він вам то пропонував( вайбер, олх і т.д.), і краще зробити швидко поки він то не повидаляв. Потім ідете до PIP з усіма документами що маєте.

Ольга
Ольга
Відповідь для  Олег
1 місяць назад

По умові офіційна на карту ви маєте получати приблизно 1920зл

Олег
Олег
1 місяць назад

Працюємо по умів про праце. У листопаді вийде пропрацювати 3 дні. Як буде вважатися зарплата, якщо у нас ставка? Хто знає.

Рома
Рома
Відповідь для  Олег
1 місяць назад

Считаєшь ставку скільки в годину + 20% за нічні, 20% премії ну і забираєш податок і буде тобі щастя.

Олег
Олег
Відповідь для  Рома
1 місяць назад

Дякую, за адекватну відповідь.

Жека
Жека
Відповідь для  Олег
1 місяць назад

Че? Скільки годин відпрацювати так і заплатять, будь то Умова про працї, будь то зліценіе.

Олег
Олег
Відповідь для  Жека
1 місяць назад

Ну у мене ставка в договорі. Там немає годин. Як порахувати?

Андрей
Андрей
1 місяць назад

Всім добрий вечір хто скаже яка на даний момент мінімальна зп в Польщі.? І коли буде підвищення найближчим часом?

Михалыч
Михалыч
Відповідь для  Андрей
1 місяць назад

2600 брутто , з нг 2800.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Михалыч
1 місяць назад

Мало. Але на життя вистачає. Краще ніж на Україні в будь-якому випадку.

Люда Ігор
Люда Ігор
1 місяць назад

Зарплата

Привіт! Цікавить таке питання… збираюся перший раз їхати до Польщі на роботу, обіцяють 17зл.год. Як узнати чи будуть стільки платити як обіцяють, чи не получиться замість 17 якихось 12,10 зл.?

Lena
Lena
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

Якщо нетто, то за ці гроші потрібно буде працювати ДУЖЕ ДОБРЕ . Звісно всі їдуть не відпочивати, але кожного дня поки сиджу на обсервації постійно читаю вакансії і телефоную чи пишу за роз’ясненням по тій чи іншій спеціальності, то виходить в дев’яти з десяти випадків, що на 16-17 злотих потрібно працювати на важких процесах, щось підіймати важке, переносити якісь великі габарити, праця в холодних цехах, жити в умовах з грибком …..працювати по 12 годин 6 днів на тиждень. На будовах, так, платять 17-20 злотих. В більшості випадках пишуть 17-19 нетто, а потім кажуть, що то брутто. Віднімаєш харчування, доїзд , засоби гігієни , якісь, проживання і виходить «фігня».

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

Читайте що в договорі пише…

Lena
Lena
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

Тут одній парі обіцяли 17, коли приїхали на обсервацію, оказалось брутто, а через день і вакансії вже не було .. печаль.

Mariana
Mariana
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

Найголовніше готуйте себе морально на менше, а якщо справді буде 17 то і в радість буде)

Ilya
Ilya
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

Головне не на словах було 17 zl netto, а в договорі по якому будете працювать (умова о праці или умова зліцення).

Сергій
Сергій
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

Це може бути uakontrakt, по ньому завжди обіцяють 17 нетто.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

скоріше це брутто.
17 зл за годину мінус житло, мінус довезення до роботи, мінус податки і отримуєте 12-14 зл.
буває житло дають безкоштовно, як і довезення на роботу.
ви поцікавтеся у них скільки чистими буде виходити за місяць, за що будуть вираховувати і так далі.

Wasy
Wasy
Відповідь для  Covidlo
1 місяць назад

Звідки ти знаєш ти там працював? Ні тоді не ускладнюй

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Wasy
1 місяць назад

це не ускладнення, а пояснення як може бути

Wasy
Wasy
Відповідь для  Covidlo
1 місяць назад

Що за бути? Чувак не радь. Не працював там не раджу а то радіо багато

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Wasy
1 місяць назад

Він дав слушну пораду, Василько

Vadym
Vadym
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

17 злотих це брутто або нетто? Уточніть?

Люда Ігор
Люда Ігор
Відповідь для  Vadym
1 місяць назад

Нето сказали

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

що за робота якщо не таємниця?

Vadym
Vadym
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

Забагато. Хіба, що на будівництві будете працювати. А який у вас буде договір? Умова злецення?

Люда Ігор
Люда Ігор
Відповідь для  Vadym
1 місяць назад

Робота на будівництві , строїть часні будинки

Люда Ігор
Люда Ігор
Відповідь для  Vadym
1 місяць назад

Я покі незнаю, а на що треба у договорі звернути увагу?

голландець
голландець
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

На все звертай уваги.
Готуй відразу кілька варіантів, у разі мажор обставин буде страховка.
Знаю таку історію: знайшов вакансію, візу відкрив, приїхав що щось пішло не так, кілька тижнів пошуків роботи. За це временя дізнався всю реальність перебування в Польщі. У будівництві платять і 30 злотих, але потрібно бути майстром справи, і вийти максимально на пряму. Посередники і наші і поляки ріжуть сильно з / п. Працювати через наших посередників це ще та історія. Знайшов на 17 злотих але житло своє, а значить вже ЗП НЕ не 17 а де то 14-15 виходить і ТД … Багато тонкощів є потрібно уточнювати.
Загалом 17 на руки це реально, Але! Але можливо робота буде важкою, перший час покамісь звикаєш або залишилися незмінними як я

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Люда Ігор
1 місяць назад

Для першого разу? ну хз звичайно

Назар
Назар
1 місяць назад

Скільки зараз платять в Польщі на заводах і складах?

Олежик
Олежик
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

по-різному, ще дивлячись який завод

Назар
Назар
Відповідь для  Олежик
1 місяць назад

А ви на якому заводі зараз працюєте?

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

17 brutto

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

все що платять те усе наше

Назар
Назар
Відповідь для  Dimitrov
1 місяць назад

Відповідь шикарна

Kristina
Kristina
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

М’ясокомбінат в місті Slawa — 13 zl

Назар
Назар
Відповідь для  Kristina
1 місяць назад

А не замало як для мясокомбінату?

Kristina
Kristina
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

З м’ясом справи не мають, тільки упаковка сортування сосисок, ковбас . Безкоштовне житло, довоз до роботи, і смачний обід . Але для мене робота важка, я не звикла до такої праці . Тому поїхала

Kristina
Kristina
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

3 500,, якщо молодий до 26 те 4 000, якщо вузьковый 4 500.

Назар
Назар
Відповідь для  Kristina
1 місяць назад

А ви де зараз працюєте?
На якому заводі?

Александр
Александр
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

Електролюкс

Татьяна
Татьяна
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

Ополе курячий завод)) 15зл

Robert
Robert
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

Чистими, вираховуючи мешкання (хостел) на руки маєте десь 2400-2600 злотих. Але все індивідуально. В грудні можливо 2500, а в січні може до 2200 бути, бо мало годин…

Назар
Назар
Відповідь для  Robert
1 місяць назад

А де ви працюєте?
В якому місті?

Robert
Robert
Відповідь для  Назар
1 місяць назад

Варшава

Іван
Іван
1 місяць назад

Зарплата

Розкажіть будь ласка в кого яка зарплата будівельником. Наприклад маляр… І яка зарплата якщо робити дах … Буду дуже вдячний

Ольга
Ольга
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

краще подивіться по польским дошкам оголошень ці вакансії і що приблизно пропонують плюс мінус

Вова
Вова
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

я думаю на таке питання мало хто відповість

Den
Den
Відповідь для  Вова
1 місяць назад

100%

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

від 17зл. Чистими….Ольштин…

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

В інтернеті пошукайте

Алексей
Алексей
1 місяць назад

Реальні зарплати. Можете підказати, чи реально заробити в германии, без знання мови негромадян Євросоюзу 14 нетто на складі одягу, S.oliver

Сергей
Сергей
Відповідь для  Алексей
1 місяць назад

Развод!

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Сергей
1 місяць назад

Ооо суми пішли вверх для прикладу водій далекобійник не на всіх фірмах в годину отримує 11.75 євро а ту 14

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Анатолій
1 місяць назад

На будівництві так не заробиш без знання мови навіть якщо ти супер фахівець, а тут склад

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Oleksii
1 місяць назад

а тепер навпаки, а супер лінгвіст польської мови без навичок будівельних більше отримає, ніж супер фахівець будівельний без знання польської?

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Covidlo
1 місяць назад

Без знання мови тим більше, Врятли

Артём
Артём
2 місяців назад

Pit 0 особам до 26 років. Підкажіть як Виплачується зарплата особам до 26 років.?

Петро
Петро
Відповідь для  Артём
2 місяців назад

Особа до 26 років, яка працює, й доходи якої не перевищуватимуть 85 тисяч злотих, звільнюється від сплати 18% податку на доходи фізичних осіб. Це означає, що якщо ваш дохід складає 7 127 злотих брутто на місяць, податок не стягуватиметься.
Також з 2021 року для студентів і випускників в Польщі введено нульовий PIT (те саме звільнення від податку, що вказано вище), в тому числи і для чужоземців

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Петро
2 місяців назад

Ви отримуєте в середньому на 1 злотий більше. Також як і тим кому більше 26. Тільки на 1 злотий більше

Tarik
Tarik
2 місяців назад

Яка середня оплата за годину на руки на заводах, фабриках?
Хочеться розуміти загальну ситуацію, щоб було на що спиратися при виборі.

Юрій
Юрій
Відповідь для  Tarik
2 місяців назад

17 брутто сдандарт, хто обіцяє більше або працює вже на пряму, або ж красиво бреше.

Viktor
Viktor
Відповідь для  Юрій
2 місяців назад

Взяти той же самий вирпул, так у них ставка нетто 14)

Юрій
Юрій
Відповідь для  Viktor
2 місяців назад

До 26?

Viktor
Viktor
Відповідь для  Юрій
2 місяців назад

До 26 у них 15 zl

Вова
Вова
Відповідь для  Tarik
2 місяців назад

13-15 це, як правило, в середньому на заводах, ще буде залежати від того, що цей завод виробляє

Славко
Славко
Відповідь для  Tarik
2 місяців назад

Умова про праце, якщо перший раз їдеш і без досвіду роботи-мінімальна зп по Польщі.
Умова злеценія-цифри від 13 до 20.Як пощастить.

Влад
Влад
Відповідь для  Tarik
2 місяців назад

14 netto

Олег
Олег
Відповідь для  Влад
2 місяців назад

це де саме, якщо можна?

Влад
Влад
Відповідь для  Олег
2 місяців назад

Багато де, різноробочі від 13 до 15.5 на моїх вакансії отримують

Oleksander
Oleksander
Відповідь для  Tarik
2 місяців назад

14-16 зл якщо різноробочим

Олег
Олег
1 рік назад

 Добрий день.Агенства з працевлаштування можуть платити менше мінімальної ставки / год? За умови злеценя?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Ні не можуть. Для цього і встановлена ​​ця ставка.

Марина
Марина
1 рік назад

 У запрошенні на роботу в Польщу вказана сума 2500zł. Іншу суму по договоренносі платять на карту, яка оформлена при працевлаштуванні. Таке взагалі можливо в Польщі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Марина
1 рік назад

Марина я не зрозуміла питання, поясніть. Є зазначена сума, а є «інша»? Частина платять на карту, а частина готівкою?

Макс
Макс
1 рік назад

 Мені роботодавець пропонує підписання «генерального договору» дистанційно. Тільки після цього буде вислано офіційне запрошення. Що таке «генеральну угоду»? І взагалі так роблять?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Чесно сказати, не знаю, що таке «генеральну угоду» з работодателем.По приводу дистанційного укладання трудового договору, то якщо мається на увазі відправка Вам заповненого бланку, Ваше підписання, пересилання назад, підписання роботодавцем і відправка Вам підписаного примірника, то такий варіант тривалий, але цілком можливий.

Даша
Даша
1 рік назад

 Я працюю в Бигдощ в 3 зміни 1 з 6.00 до 14.00. 2 з 14.00-22.00 та 3 зміна з 22.00 до 6.00. Нічні зміни нам не оплачують взагалі. Оплата праці погодинна 11.5 зл / год. Закон тут не працює. Польська інспекція праці тут напевно не перевіряла підприємство або подвійна бухгалтерія?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша
1 рік назад

Даша якщо Ви працюєте за умови про праце, то поскаржитися в Трудову інспекцію можете і самі. Причому маєте право пред’явити вимогу про дотримання анонімності.

Инга
Инга
1 рік назад

Добрий день.Работодатель подавав документи на 3х літнє воєводське запрошення на умовe про праце на спеціальність Murarz вказав зп 2300 brutto (при мінімальній оплаті праці 2250 зл. Brutto). Але в уженде сказали, що для Варшави мінімальна оплата для Murarz 2650 зл brutto. В якому документі прописані мінімальні ставки за спеціальностями для Варшави?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Инга
1 рік назад

Є величезна кількість місцевих нормативних актів, що відрізняються один від одного. Мені важко сказати яким саме регулюється оплата праці мулярів.

Иван
Иван
1 рік назад

Добрий день.У гданську в selgroc кажуть що зарплата буде на 400 злотих менше, якщо не буде документа NIP, а після отримання цього документа сказали що потрібен PESEL що зарплата не стала нижче на ті ж 400 злотих, потрібен PESEL?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Иван
1 рік назад

Податковий ідентифікатор іноземним працівникові потрібен. Раніше брали і НІП, і ПЕСЕЛ, але з недавнього часу для найманого працівника-іноземця дозволений тільки PESEL. Ще раз PESEL – це податковий ідентифікатор. Але його дійсно (і абсолютно безкоштовно) можна отримати при мельдовании.Є варіант отримання і без «прописки» — треба звернутися в муніципалітет з відповідною заявою.

Ира
Ира
1 рік назад

Добрий день.В якій черговості подавати на освядчення?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Ира освядчення на конкретного іноземного працівника оформляє роботодавець – по самій суті, це «Заяву про намір працевлаштувати іноземця». Відповідно, без нього зробити що-небудь не вдасться.

Борис
Борис
1 рік назад

Я не підписував договір з агентством, немає мед. книжок.Але я відпрацював півтора місяці і не видають зарплату.Що робити?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Борис
1 рік назад

Борис якщо немає договору, проблема може бути не дозволеної. Зверніться до профільного юриста в Польщі, розкажіть йому про всіх наявних деталях, можливо він зможе запропонувати якісь виходи.

Оля
Оля
1 рік назад

У чоловіка біометрія кінчається 10.10. Є договір про умове про праце , де прописано що зарплата відбувається до 10 числа . Можноо чи вимагати зарплату ,заздалегідь осведомлял роботодавця , або як знайти гарантії виплати + в договорі заробітна плата не вказана.

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оля
1 рік назад

Оля роботодавець вправі виплатити зарплату при звільненні у встановлений на підприємстві день. Може увійти в становище і перерахувати засобів заздалегідь, але не зобов’язаний цього робити.

Олег
Олег
1 рік назад

Роботодавець зараз зробить мені воевудское запрошення і вкаже з/п 3000 злотих. Яку суму податку буде платити роботодавець і яку суму податку повинен сплачувати я?Якщо я подам на карту побиту який відсоток буде платити роботодавець і я?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Олег що стосується податків при візі і карти побиту, то вони однакові.

Юля
Юля
1 рік назад

Я приїхала до Польщі з чоловіком, до цього ми жили в іншій країні. Вісім місяців «стояла в черзі на здачу док. на карту побуту. Здала, отримала в паспорт штамп про внесення оплати. Що робити тепер? Виходить я точно також, як всі інші, що приїхали в Польщу на заробітки, повинна шукати собі працодавца на півроку?Деякі радять робити дозвіл про роботу. В чому різниця?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
1 рік назад

Юля посада залежить виключно від Ваших домовленостей з роботодавцем.Якщо подавали по возз’єднанню сім’ї, то працювати без додаткових документів не вийде.Документами, що дозволяють працювати, можуть бути і дозвіл (зезволення) та заяву про намір (освядчення).Зезволення – дозволить працювати без всяких коридорів і може бути видано на кілька років. Однак оформляє його воєвода, і оформлення можна прочекати кілька місяців (а то й більше року).Освядчення дасть Вам право працювати не більше 6 місяців в році. Але оформляється він у старости, і все можна зробити за пару тижнів.Вибирати вам.

Жанна
Жанна
1 рік назад

Добрий день.Я працюю в Польщі за освядченню господар пропонує мені залишитися працювати з карти побиту, але він на жаль не знає що для цього потрібно. Підкажіть

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Жанна
1 рік назад

Освядчення видається конкретному роботодавцю на конкретного іноземця. При зміні роботи, повинно бути отримано нове освядчення. Зараз Ваша роботі нелегальна. Якщо будете помічені, Вас чекає депортація і заборона на в’їзд.Потрібно терміново анулювати старе освядчення, і отримати новий на період, що залишився (всього допустимо 180 днів на рік в сумі). Для цього роботодавець повинен звернутися в уженд праци старости, заплатити 30 злотих і отримати новий документ. Оформляється за тиждень.