lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі
Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Рівень середньої і мінімальної заробітної плати в Польщі в 2019-2020 р.

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі — Іноземці, які приїжджають до Польщі на роботу, женуться за хорошими зарплатами і гідними умовами праці. Українець в Польщі може заробити в 3-4 рази більше, ніж на батьківщині, це якщо брати середні показники. При цьому, не маючи освіти в даній сфері або і зовсім займаючись некваліфікованою працею. Спілкуючись з посередниками, можна почути і зовсім шикарні зарплати. Але чи так це насправді?

Щоб мати уявлення про те, скільки ж насправді ви можете заробити в тій чи іншій сфері діяльності, необхідно проаналізувати середні зарплати по кожній галузі економіки Польщі та мінімальну зарплату по країні. Тільки тоді ви зможете зрозуміти для себе, чи варто їхати в Польщу на роботу, яку сферу діяльності краще вибрати і якому регіону віддати перевагу. Адже зарплати коливаються і всередині країни, про що ви наочно побачите нижче.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Відмінність зарплати брутто від нетто
Які податки вираховуються з зарплати
Перерахунок онлайн
Все про мінімальну зарплату в РП
Середня зарплата в Польщі по галузях
Які особливості нарахування заробітної плати існують в Польщі
В якому Воєводстві найкраще працювати?
Зміна мінімальної заробітної плати в 2020 році
Чи потрібно вносити зміни в трудовий договір?
Відповідальність наймачів за порушення законів у сфері праці
Підсумки

Відмінність зарплати брутто від нетто

Ще на етапі спілкування з посередниками або аналізом вакансій на сайтах роботи можна побачити визначення зарплати нетто і брутто. Так прийнято вважати в Польщі. Щоб було простіше і зрозуміліше, пояснимо:

 • Зарплата нетто — це чиста зарплата після вирахування податків. Це те, що працівник за фактом отримує на руки;
 • Брутто — це нарахована зарплата з податками. Саме про неї найчастіше і говорять роботодавці, коли піднімається питання оплати. Тому для себе ви повинні розуміти, що фактично ви будете отримувати менше.


 Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Які податки вираховуються з зарплати

Як і в багатьох питаннях, все залежить від Воєводства. Є, звичайно, уніфіковані збори по всій Польщі, але присутні і місцеві. Нижче ми розглянемо стандартні позиції, які відраховуються із всіх зарплат працюючих громадян і розраховуються як відсоток від зарплати брутто:

 • Внески до пенсійного фонду: 9,76%.
 • Медичне страхування: 7,77%.
 • Фонд по втраті працездатності: 1,5%.
 • Сhorobowe — страховка, яка полягає обов’язково, якщо іноземець працює по umowy o pracę: 2,45%.
 • Прибутковий податок (авансовий платіж в PIT): 6,63% за вирахуванням соц. виплат.

Це не всі внески, які отримує держава за працівника. Частково бюджет поповнюється ще й податками від роботодавця, але до брутто вони не мають відношення. Це окрема стаття витрат.

Наприклад: працівник отримує зарплату брутто в розмірі 3500 злотих. Роботодавець заплатить зі своєї кишені в цілому 4217, при цьому працівник чистими отримає 2516 злотих.

Зарплата брутто 3500,00
ПФ (9,76%) 341,60
Медична страховка (7,77%) 271,95
За втрати працездатності (1,5%) 52,50
Chorobowe (2,45%) 85,75
Прибутковий податок (6,63%) 232,05
На руки, нетто 2516,15

Перерахунок онлайн

 Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі

Якщо у вас немає під рукою калькулятора або листочка з ручкою, ви можете скористатися онлайн ресурсами, щоб визначити вашу зарплату в чистому вигляді. Ми пропонуємо використовувати калькулятор, який розроблений польським управлінням праці. Цей калькулятор зарплати дозволяє перерахувати валову /чистий прибуток, розрахувати витрати роботодавця. Дуже зручний ресурс, яким можна скористатися в будь-який зручний момент. Для цього потрібно ввести, на підставі якого договору ви працюєте, податковий рік, вашу зарплату брутто. Майте на увазі, що тип договору має велике значення в цих розрахунках, тому обов’язково вказуйте його правильно. А також відзначайте, для кого проводиться розрахунок: для працівника чи роботодавця, тому що підсумкова цифра вийде різна.

Все про мінімальну зарплату в РП

Мінімальна зарплата встановлюється на законодавчому рівні по всій Польщі. На 2019 рік вона становить 2250 PLN брутто в місяць. Якщо говорити про погодинну оплату праці, то вона становить 14,7 PLN брутто на годину. Щорічно ця цифра переглядається і змінюється в більшу сторону. Якщо подивитися в динаміці, починаючи з 2000-го року, то ми побачимо постійно зростаючу цифру.

Діаграма 1. «Динаміка зростання мінімальної зарплати в РП з 2000 по 2020 рік», PLN брутто

 Діаграма 1. «Динаміка зростання мінімальної зарплати в РП з 2000 по 2020 рік», PLN брутто

Середня зарплата в Польщі по галузям

На початок 2019 року середня заробітна плата в Польщі склала 5275 PLN брутто в місяць. Але зарплати різняться за галузями економіки, воєводство, містах, а середня — це лише усереднений показник, який мало про що говорить. Хіба що при аналізі даних можна побачити, що він все ж стрімко зростає з кожним роком, а це в свою чергу свідчить про зростання економіки і розвитку країни. Якщо ви збираєтеся працювати не в сфері управління державою, то повинні розуміти, що ваша зарплата буде нижче встановленого середнього рівня, як і у 70% інших працюючих громадян.

Але, щоб більш точно розуміти, на яку зарплату можна розраховувати при вивченні ринку праці в Польщі, потрібно розглянути цей показник по галузях без прив’язки до воєводства.

Діаграма 2. «Середня зарплата в сферах економіки», PLN брутто

 «Середня зарплата в сферах економіки», PLN брутто

Це дуже узагальнена цифра, яка дає тільки приблизне уявлення про рівень оплати праці в галузі. Щоб заглибитися далі, розглянемо галузі в розрізі воєводства. Адже, як відомо, в Польщі багато що залежить від того, в якому Воєводстві ви працюєте.

Сфера інформаційних технологій і комунікації

Діаграма 3.«Середня зарплата в сфері інформаційних технологій і комунікації», PLN брутто

 «Середня зарплата в сфері інформаційних технологій і комунікації», PLN брутто

Будівництво будівель та споруд

Діаграма 4. «Середня зарплата в сфері будівництва», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері будівництва

Робота в сфері нерухомості

Діаграма 5. «Середня зарплата в сфері нерухомості», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері нерухомості

Промисловість

Діаграма 6. «Середня зарплата в сфері промисловості», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері промисловості

Сектор підприємств

Діаграма 7. «Середня зарплата в сфері підприємств», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері підприємств

Переробка вторинної сировини

Діаграма 8. «Середня зарплата в сфері переробки вторинної сировини», PLN брутто 

 «Середня зарплата в сфері переробки вторинної сировини», PLN брутто 

Продаж автомобілів та предметiв особистого вжитку

Діаграма 9. «Середня зарплата в сфері продажу автомобілів та їх ремонту», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері продажу автомобілів та їх ремонту

Транспортне господарство і складських приміщень

Діаграма 10. «Середня зарплата в сфері транспортного господарства і складських приміщень», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері транспортного господарства і складських приміщень

Готельний та ресторанний бізнес

Діаграма 11. «Середня зарплата в сфері готельного та ресторанного бізнесу», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері готельного та ресторанного бізнесу

Управлінський сектор економіки

Діаграма 12. «Середня зарплата в сфері управлінського сектора економіки», PLN брутто

 Середня зарплата в сфері управлінського сектора економіки

Як бачите, в залежності від Воєводства середня заробітна плата все ж відрізняється. Тому, якщо для вас не має значення, в якому регіоні працювати, вибирайте вакансії з більш високооплачуваних земель. Наприклад, це може бути Мазовецьке або Западнопоморськоє.

Які особливості нарахування заробітної плати існують в Польщі

У Республіці Польща існують незвичні нам особливості щодо формування заробітних плат. наприклад:

 • Держава заохочує роботу молодих фахівців, встановлюючи їм повну ставку. Раніше за відсутність стажу могли платити тільки 80% від встановленого окладу. І за цим строго стежать під час перевірок.
 • За роботу в нічні години покладена надбавка. Якщо ви працюєте в період з 22.00 до 7.00, то вам нараховується додатково надбавка в розмірі 20% від мінімальної погодинної ставки, встановленої на законодавчому рівні. Навіть якщо ваша ставка відрізняється від неї, нараховувати будуть саме на мінімалку.
 • Якщо ви працюєте неповний робочий день, то зарплата розраховується пропорційно відпрацьованому часу. це дуже зручно, коли поєднуєте дві роботи або для підробітку студентам.
 • Якщо працівник відсторонений від виконання робіт не з його вини, а через виробничу необхідність, цей годинник йому повинні також оплачуватися. У розрахунок береться мінімальна зарплата, а не встановлена за договором. Тому, якщо на виробництві зламався верстат і ви змушені просиджувати в очікуванні його лагодження, ви маєте право вимагати компенсацію простою. Адже ця ситуація виникла не з вашої вини.

В якому Воєводстві найкраще працювати?

Ми подивилися рівень зарплат в розрізі галузей за воєводства. Але щоб наочніше було видно, в якому з них зарплати найвищі, подивимося на діаграму нижче.

Діаграма 13.«Середня зарплата Польщі по воєводства від найменшої до найбільшої», PLN брутто

 Середня зарплата Польщі по воєводства від найменшої до найбільшої

Як видно з наведеної діаграми, максимальні зарплати очікують працівників в Поморському, Нижньосілезькому і Мазовецьке воєводство. І це не дивно, адже Мазовецьке відноситься до столичного регіону, а в інших двох зосереджено промислове виробництво країни. Найменші зарплати пропонують Великопольське, Підкарпатське та Свентокшишськоє Воєводства. Тому, вирушаючи на роботу в Польщу, звертайте увагу не тільки на сферу діяльності, але і на регіон передбачуваної роботи. Віддавайте перевагу тим містам, де середня зарплата по воєводства вище.

Зміна мінімальної заробітної плати в 2020 році


З приходом нового 2020 року в Польщі заплановано збільшення мінімальної зарплати до 2450 PLN з податками. Якщо говорити про часовий ставкою, то це 16 PLN брутто. У порівнянні з 2019 роком, мінімальна зарплата зросла майже на 9%, при цьому профспілки вимагали ще більшого підвищення. Держава змогла збільшити лише на таку частку.

Чи потрібно вносити зміни в трудовий договір?


Всі відносини між наймачем і працівником повинні бути прописані в трудовому договорі. Це стосується і рівня заробітної плати. Якщо в силу вступив новий закон, на підставі якого мінімальна ставка була збільшена, договір переукладати не потрібно. Це відноситься лише до договірних відносин, в яких фігурує мінімальна заробітна плата. Якщо ж ваш оклад вище і в процесі дії договору ставка збільшилася, це повинно бути прописано в документах.

Відповідальність наймачів за порушення законів у сфері праці


Якщо наймач проігнорував законодавство щодо мінімальної зарплати, на нього чекає покарання у вигляді штрафу в розмірі від 1 тисячі до 30 тисяч злотих. Порушення може бути виявлено при проведенні планових перевірок Держінспекції з праці або внаслідок скарг від працівників. Тому, якщо вам відомі факти порушення з боку наймача, повідомляйте про це в Інспекцію.

Підсумки

Польща на сьогоднішній день надає відмінні конкурентні умови для працівників з-за кордону. Вирушаючи на роботу, ви можете бути впевнені в хорошу зарплатню і гідних умовах праці. Але постарайтеся ретельніше вибирати, де саме працювати.

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

 Реєстрація власного бізнесу в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Скільки часу робиться робоча віза в Польщу
Реєстрація власного бізнесу в Польщі Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Скільки часу робиться робоча віза в Польщу

Яка середня і мінімальна зарплата в Польщі. Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
24 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии
Олег
Олег
9 месяцев назад

 Добрий день.Агенства з працевлаштування можуть платити менше мінімальної ставки / год? За умови злеценя?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Олег

Ні не можуть. Для цього і встановлена ​​ця ставка.

Марина
Марина
9 месяцев назад

 У запрошенні на роботу в Польщу вказана сума 2500zł. Іншу суму по договоренносі платять на карту, яка оформлена при працевлаштуванні. Таке взагалі можливо в Польщі?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Марина

Марина я не зрозуміла питання, поясніть. Є зазначена сума, а є «інша»? Частина платять на карту, а частина готівкою?

Макс
Макс
9 месяцев назад

 Мені роботодавець пропонує підписання «генерального договору» дистанційно. Тільки після цього буде вислано офіційне запрошення. Що таке «генеральну угоду»? І взагалі так роблять?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Макс

Чесно сказати, не знаю, що таке «генеральну угоду» з работодателем.По приводу дистанційного укладання трудового договору, то якщо мається на увазі відправка Вам заповненого бланку, Ваше підписання, пересилання назад, підписання роботодавцем і відправка Вам підписаного примірника, то такий варіант тривалий, але цілком можливий.

Даша
Даша
9 месяцев назад

 Я працюю в Бигдощ в 3 зміни 1 з 6.00 до 14.00. 2 з 14.00-22.00 та 3 зміна з 22.00 до 6.00. Нічні зміни нам не оплачують взагалі. Оплата праці погодинна 11.5 зл / год. Закон тут не працює. Польська інспекція праці тут напевно не перевіряла підприємство або подвійна бухгалтерія?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Даша

Даша якщо Ви працюєте за умови про праце, то поскаржитися в Трудову інспекцію можете і самі. Причому маєте право пред’явити вимогу про дотримання анонімності.

Инга
Инга
9 месяцев назад

Добрий день.Работодатель подавав документи на 3х літнє воєводське запрошення на умовe про праце на спеціальність Murarz вказав зп 2300 brutto (при мінімальній оплаті праці 2250 зл. Brutto). Але в уженде сказали, що для Варшави мінімальна оплата для Murarz 2650 зл brutto. В якому документі прописані мінімальні ставки за спеціальностями для Варшави?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Инга

Є величезна кількість місцевих нормативних актів, що відрізняються один від одного. Мені важко сказати яким саме регулюється оплата праці мулярів.

Иван
Иван
9 месяцев назад

Добрий день.У гданську в selgroc кажуть що зарплата буде на 400 злотих менше, якщо не буде документа NIP, а після отримання цього документа сказали що потрібен PESEL що зарплата не стала нижче на ті ж 400 злотих, потрібен PESEL?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Иван

Податковий ідентифікатор іноземним працівникові потрібен. Раніше брали і НІП, і ПЕСЕЛ, але з недавнього часу для найманого працівника-іноземця дозволений тільки PESEL. Ще раз PESEL – це податковий ідентифікатор. Але його дійсно (і абсолютно безкоштовно) можна отримати при мельдовании.Є варіант отримання і без «прописки» — треба звернутися в муніципалітет з відповідною заявою.

Ира
Ира
9 месяцев назад

Добрий день.В якій черговості подавати на освядчення?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Ира

Ира освядчення на конкретного іноземного працівника оформляє роботодавець – по самій суті, це «Заяву про намір працевлаштувати іноземця». Відповідно, без нього зробити що-небудь не вдасться.

Борис
Борис
9 месяцев назад

Я не підписував договір з агентством, немає мед. книжок.Але я відпрацював півтора місяці і не видають зарплату.Що робити?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Борис

Борис якщо немає договору, проблема може бути не дозволеної. Зверніться до профільного юриста в Польщі, розкажіть йому про всіх наявних деталях, можливо він зможе запропонувати якісь виходи.

Оля
Оля
9 месяцев назад

У чоловіка біометрія кінчається 10.10. Є договір про умове про праце , де прописано що зарплата відбувається до 10 числа . Можноо чи вимагати зарплату ,заздалегідь осведомлял роботодавця , або як знайти гарантії виплати + в договорі заробітна плата не вказана.

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Оля

Оля роботодавець вправі виплатити зарплату при звільненні у встановлений на підприємстві день. Може увійти в становище і перерахувати засобів заздалегідь, але не зобов’язаний цього робити.

Олег
Олег
9 месяцев назад

Роботодавець зараз зробить мені воевудское запрошення і вкаже з/п 3000 злотих. Яку суму податку буде платити роботодавець і яку суму податку повинен сплачувати я?Якщо я подам на карту побиту який відсоток буде платити роботодавець і я?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Олег

Олег що стосується податків при візі і карти побиту, то вони однакові.

Юля
Юля
9 месяцев назад

Я приїхала до Польщі з чоловіком, до цього ми жили в іншій країні. Вісім місяців «стояла в черзі на здачу док. на карту побуту. Здала, отримала в паспорт штамп про внесення оплати. Що робити тепер? Виходить я точно також, як всі інші, що приїхали в Польщу на заробітки, повинна шукати собі працодавца на півроку?Деякі радять робити дозвіл про роботу. В чому різниця?

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Юля

Юля посада залежить виключно від Ваших домовленостей з роботодавцем.Якщо подавали по возз’єднанню сім’ї, то працювати без додаткових документів не вийде.Документами, що дозволяють працювати, можуть бути і дозвіл (зезволення) та заяву про намір (освядчення).Зезволення – дозволить працювати без всяких коридорів і може бути видано на кілька років. Однак оформляє його воєвода, і оформлення можна прочекати кілька місяців (а то й більше року).Освядчення дасть Вам право працювати не більше 6 місяців в році. Але оформляється він у старости, і все можна зробити за пару тижнів.Вибирати вам.

Жанна
Жанна
9 месяцев назад

Добрий день.Я працюю в Польщі за освядченню господар пропонує мені залишитися працювати з карти побиту, але він на жаль не знає що для цього потрібно. Підкажіть

Юля Визовый специалист
Автор
9 месяцев назад
Ответ для  Жанна

Освядчення видається конкретному роботодавцю на конкретного іноземця. При зміні роботи, повинно бути отримано нове освядчення. Зараз Ваша роботі нелегальна. Якщо будете помічені, Вас чекає депортація і заборона на в’їзд.Потрібно терміново анулювати старе освядчення, і отримати новий на період, що залишився (всього допустимо 180 днів на рік в сумі). Для цього роботодавець повинен звернутися в уженд праци старости, заплатити 30 злотих і отримати новий документ. Оформляється за тиждень.