Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти Поляка
5/5 - (3 голоса)
Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти Поляка

Отримати Карту поляка прагне більшість українців, які мають польське коріння. Процес її отримання досить непростий. Потрібно документально підтвердити свою приналежність до польського народу (іноді це займає довгі місяці копання в архівах), зібрати пакет необхідних документів, вивчити польську мову, культуру, історію і географію. Після цього настає час істини — іспит у консула. Коли все це також успішно пройдено і здобувач отримує бажану Карту, то дуже часто починають виникати питання щодо майбутнього переїзду в Польщу і працевлаштування. У цій статті ми постараємося максимально розкрити цю тему і сподіваємося, що ви знайдете відповіді на всі запитання.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Працювати по Карті поляка — легально?
Якими правами володіє власник Карти, а якими ні?
дозволяється працювати по безвізу, якщо є Karta polaka?
Чи можна працювати в інших країнах ЄС, якщо є Karta polaka?
Чому іноземців з Картою поляка частіше беруть на роботу?
Як оформити ПМЖ або громадянство по Карті поляка?
Висновок

Працювати по Карті поляка — легально?


Звичайно. У польському законі про Карту поляка це чітко прописано. Однак існує дивовижний парадокс: бути співробітником польської фірми з Картою можна, а перетинати кордон — ні. І відразу в голові починає виникати думка: «Що робити? Невже можна працювати тільки віддалено? «Не поспішайте панікувати.

Якими правами володіє власник Карти, а якими ні?

Можна досить довго говорити про це питання, але в цій статті ми говоримо про працевлаштування. Тому і права власника Карти поляка теж будемо розглядати виключно в аспекті роботи.

Отримавши Карту, українець в Польщі може:

 • Безкоштовно оформити річну візу;
 • Вільно переміщатися по всіх країнах ЄС;
 • Бути найманим працівником;
 • Відкрити власний бізнес;
 • Отримувати якісні медичні послуги;
 • Оформити ПМЖ за спрощеною схемою.

Українець, маючи тільки Карту поляка, НЕ може:

 • В’їжджати на територію Республіки Польща;
 • Перебувати в Польщі;
 • Займати державні пости і брати участь у виборах.


Тобто, власник Карти може безкоштовно оформити річну візу і в’їхати по ній до Польщі. Важливо, що така віза не матиме коридорів, а це вагома перевага. Далі, для легального працевлаштування більше не буде потрібно ніяких документів. Іноземцю необхідно лише знайти гідне бажане місце роботи і домогтися того, щоб роботодавець захотів взяти його на обрану посаду.

Чи дозволяється працювати по безвізу, якщо є Karta polaka?

До недавнього часу це питання взагалі не піднімалося, тому що українці були точно впевнені, що працювати по безвізу в Польщі дозволяється. Однак польські джерела почали активно поширювати непідтверджену інформацію про те, що іноземці, які мають Карту поляка, можуть працевлаштуватися тільки при наявності візи. Виходячи з того, що офіційних даних ні з боку українських джерел, ні з боку польських — немає, то спробуємо розібратися самі.

Польські ресурси в своїй аргументації керуються Законом про іноземців. У ньому прописано, що перетинати кордон Польщі і перебувати на її території можна тільки маючи візу або ВНЖ.З одного боку все так і є, але з іншого — власник Карти Поляка не позбавляється права в’їжджати до Польщі по безвізу. В такому випадку перебування іноземця на території Республіки Польща є повністю легальним і дає можливість працевлаштуватися без додаткових дозволів.

Чи можна працювати в інших країнах ЄС, якщо є Karta polaka?

Без додаткових дозвільних документів працевлаштуватися за КП можна тільки в Польщі. В інші країни Євросоюзу можна безперешкодно поїхати з туристичною метою, однак легальне працевлаштування там не можливе.

Що стосується додаткових дозвільних документів, про які ми згадували вище, то одним з них є Van der Elst Visa. Такий документ дає можливість іноземцю, який має робочу візу в одну з країн ЄС, працевлаштуватися в іншій країні союзу. Отримати його можна в Польщі, попередньо зібравши пакет необхідних документів. Важливо, що не всі країни Євросоюзу визнають Van der Elst Visa. Наприклад, Німеччина дає дозвіл на роботу за цим документом, а Італія — не має. Тому, вирішивши відправитися не в Німеччину, необхідно уточнювати дану інформацію для конкретної країни.

Чому іноземців з Картою поляка частіше беруть на роботу?
Загальні переваги Карти поляка для українців очевидні. Але, чим приваблюють власники КП польських роботодавців?

По-перше, брак робочої сили. Тут Karta polaka не має особливого значення, проте стає зрозуміло, з якою метою наймають на роботу українців. Вважається, що вони більш працелюбні і цілеспрямовані, ніж поляки. Звичайно, без достатнього знання мови можна претендувати лише на нелегку фізичну роботу. Але, якщо вивчити мову на рівні вище середнього, то можна працевлаштуватися навіть на керівні посади.

По-друге, знання мови. Для отримання КП іноземці здають іспит на знання польської мови, культури, історії та географії. Тобто, власники Карти точно мають хоча б початковий рівень розмовної польської. З такими людьми легше знайти контакт і вони швидше вливаються в колектив.

По-третє, відсутність необхідності оформлення дозволів. Так як оформленням цих документів повинен займатися роботодавець, а власникові КП вони не потрібні, то, природно, при прийомі на роботу перевага віддається іноземцю з Картою поляка.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що з Картою поляка дійсно легше працевлаштуватися в бажану компанію або фірму.

Як оформити ПМЖ або громадянство по Карті поляка?

Проживши і пропрацювавши в Європі кілька років, багато українців вже не хочуть повертатися на батьківщину, а шукають можливості залишитися.

На підставі Карти поляка можна отримати посвідку на проживання, його ще називають «сталий побит». При оформленні КП іноземець вже довів своє польське походження, тому повторно ці документи збирати не потрібно. Оформити карти стали побиту можна і в Україні, і в Польщі. Для цього необхідно зібрати пакет документів, до якого входить:

 • Анкета (польською називається Wniosek).
 • Фотографії (4 шт) такого ж формату, як на візу.
 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт). Необхідно зробити копії всіх сторінок, а також взяти з собою оригінал документа.
 • Карта поляка (копія та оригінал).

У деяких випадках претендента просять написати, для чого йому потрібна Карта СП. Найкращою відповіддю буде, якщо здобувач напише, що все своє подальше життя він бачить тільки на території Республіки Польща.

Термін виготовлення Карти СП зазвичай становить два тижні.При прийомі документів (в консульстві, якщо подача документів відбувається в Україні, або в Воєводстві — якщо в Польщі) в закордонний паспорт ставиться відмітка, яка наділяє здобувача усіма правами власника Карти СП.

Відповідно до Закону про іноземців, можна отримати польське громадянство, якщо, маючи Карту СП на підставі Карти поляка, безперервно прожити на території Польщі протягом одного року.

Висновок

Маючи польське коріння, не варто втрачати шанс на європейське майбутнє для себе і своїх дітей. Оформляйте Карту поляка, а, в подальшому, вид на проживання і польське громадянство. З цими документами можна влаштуватися на високооплачувану роботу, отримувати якісне медичне обслуговування, вільно подорожувати по Євросоюзу, і навіть відкрити власний бізнес.

З цією статтею також цікавляться:

Як записатися на співбесіду на карту поляка Як отримати карту поляка без польських коренів Карта поляка для Українців, які потрібні документи

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

LG Chem

LG Chem

4.5/5 - (28 голосов) Робота на заводі LG Chem в Польщі Робота на заводі LG …

Подписаться
Уведомление о
guest
22 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Марія
Марія
1 рік назад

Як в час епідемії в’їхати по візі зробленій по карті поляка чоловіка?раніше не потрібно було освядчень а як зараз?

Тимур
Тимур
1 рік назад

Хочу поцікавитися може у кого є контакти для нормальної роботи, а то я вже на будівництві ким тільки не був, прав немає, а жити як то треба.

Леша
Леша
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Питання про хорошу роботу умовний, для кожного своє.

Олег
Олег
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Робота на будівництві (дощ вітер мороз) так собі задоволення, відмінністю є обробка, а краще монтаж сантехніки.

Рома
Рома
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Якщо хочете можу запропонувати до нас на будову, якщо ви вмієте або арматуру крутити або з бетоном працювати зарплата від 18 злотих, ну ті хто не чого не вміють в початку 16 отримують, та й житло безкоштовно.

Макс
Макс
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Фірма будівельна від фірми відрізняється, у нас працюють хлопці вже 5 років, і як би не кто не скаржиться на роботу та й на відносини, ну да чув що в інших бурових є і упередженість та й терміни вичавлюють. Якщо вас не влаштовує на цій фірмі, за че працювати на ній, робота приносити повинна задоволення, і за це ще й добре повинні ви отримувати.

Лев
Лев
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Що росіянину добре то німцю смерть.

Анна
Анна
1 рік назад

Комусь вдалося перетнути польський кордон без обсервації в Польщі? Питання до тих, хто має сталий побит, не тимчасовий.

Жека
Жека
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Там доволі двояко в законі:
cudzoziemcy posiadający zezwolenie na pobyt stały lub zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej oraz ich małżonkowie i dzieci, w celu przejazdu przez terytorium Polski do miejsca zamieszkania lub pobytu, na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej. Вже одного разу мені сказали сидіти карантин. Я тоді поїхав в Украхну, щоб не сидіти карантин.

Анна
Анна
Відповідь для  Жека
1 рік назад

Ото ж бо й воно, мова йде про транзит в цьому випадку, тому я так розумію вам таки дійсно сидіти карантин прийдеться.

Олег
Олег
Відповідь для  Анна
1 рік назад

В такому випадку обсервация не потрібна.

Юра
Юра
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Наскільки мені відомо, то власники сталого побиту і члени їх сімей звільнені від проходження карантину.

Боря
Боря
1 рік назад

Доброго часу доби всім! Підкажіть будь ласка, навіщо надавати на роботі сведетельствует про народження дитини, та й взагалі потрібно це робити?

Стас
Стас
Відповідь для  Боря
1 рік назад

Який роботі саме. Україна / Польща

Боря
Боря
Відповідь для  Стас
1 рік назад

В Польщі.

Стас
Стас
Відповідь для  Боря
1 рік назад

Ви перед цим написали в Україні. Що за межі не визначеність?
Ні, навіщо вам це надавати? Перший раз таке чую за скільки живу.
Ви хоч не алементчік?

Боря
Боря
Відповідь для  Стас
1 рік назад

Вибачте НЕ правельно відразу прочитав ваше повідомлення. Не, елементи не Плоче, люблю своїх діточок і люблю свою дружину. У нас на роботі подарунки дають, попросили надіслати ксерокопію документа про сведетельствует. Ось і мені стало дивно, навіщо копію, можна адже так показати.

Стас
Стас
Відповідь для  Боря
1 рік назад

Ну, тоді все нормально. Можете надати, і вам будуть подаруночки діткам.

Юля
Юля
2 років назад

 Добрий день.І мене є карта поляка, я можу відкрити дружину візу на термін дії моєї візи. Чи може він працювати в Польщі за цією ж візою?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
2 років назад

Юля, нерідко вдається відкрити по «23-им підставах». Працювати безпосередньо така віза не дозволяє, але поки Ваш чоловік зможе працевлаштуватися, якщо отримає дозвіл / освядчення. Тобто віза дозволить перебувати, освядчення — працювати.

Даша
Даша
2 років назад

 Добрий день.Переехалі з чоловіком до Кракова, у нього карта поляка, зараз поїде робити національну візу, у мене навчальна віза на рік до 21.10.2020.Скажіте ласка ми маємо право подати одночасно на карту побиту (в Кракові)?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша
2 років назад

Даша все залежить від внутрішніх правил та обставин, але як саме з цим справи в Кракові, сказати не можу. Зверніться в уженд Вам там підкажуть.