lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Карта Поляка / Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти Поляка
Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти Поляка

Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти Поляка

Отримати Карту поляка прагне більшість українців, які мають польське коріння. Процес її отримання досить непростий. Потрібно документально підтвердити свою приналежність до польського народу (іноді це займає довгі місяці копання в архівах), зібрати пакет необхідних документів, вивчити польську мову, культуру, історію і географію. Після цього настає саме хвилююча — іспит у консула. Коли все це так само успішно пройдені і здобувач отримує бажану Карту, то дуже часто починають виникати питання щодо майбутнього переїзду в Польщу і працевлаштування. У цій статті ми постараємося максимально розкрити цю тему і сподіваємося, що ви знайдете відповіді на всі запитання.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Працювати по Карті поляка — легально?
Якими правами володіє власник Карти, а якими ні?
дозволяється працювати по безвізу, якщо є Karta polaka?
Чи можна працювати в інших країнах ЄС, якщо є Karta polaka?
Чому іноземців з Картою поляка частіше беруть на роботу?
Як оформити ПМЖ або громадянство по Карті поляка?
Висновок

Працювати по Карті поляка — легально?


Звичайно. У польському законі про Карту поляка це чітко прописано. Однак існує дивовижний парадокс: бути співробітником польської фірми з Картою можна, а перетинати кордон — немає. І відразу в голові починає виникати думка: «Що робити? Невже можна працювати тільки віддалено? «Не поспішайте панікувати.

Якими правами володіє власник Карти, а якими ні?

Можна досить довго говорити про це питання, але в цій статті ми говоримо про працевлаштування. Тому і права власника Карти поляка теж будемо розглядати виключно в аспекті роботи.

Отримавши Карту, українець в Польщі може:

 • Безкоштовно оформити річну візу;
 • Вільно переміщатися по всіх країнах ЄС;
 • Бути найманим працівником;
 • Відкрити власний бізнес;
 • Отримувати якісні медичні послуги;
 • Оформити ПМЖ за спрощеною схемою.

Українець, маючи тільки Карту поляка, НЕ може:

 • В’їжджати на територію Республіки Польща;
 • Перебувати в Польщі;
 • Займати державні пости і брати участь у виборах.


Тобто, власник Карти може безкоштовно оформити річну візу і в’їхати по ній до Польщі. Важливо, що така віза не матиме коридорів, а це вагома перевага. Далі, для легального працевлаштування більше не буде потрібно ніяких документів. Іноземцю необхідно лише знайти гідне бажане місце роботи і домогтися того, щоб роботодавець захотів взяти його на обрану посаду.

Чи дозволяється працювати по безвізу, якщо є Karta polaka?

До недавнього часу це питання взагалі не піднімалося, тому що українці були точно впевнені, що працювати по безвізу в Польщі дозволяється. Однак польські джерела почали активно поширювати непідтверджену інформацію про те, що іноземці, які мають Карту поляка, можуть працевлаштуватися тільки при наявності візи. Виходячи з того, що офіційних даних ні з боку українських джерел, ні з боку польських — немає, то спробуємо розібратися самі.

Польські ресурси в своїй аргументації керуються Законом про іноземців. У ньому прописано, що перетинати кордон Польщі і перебувати на її території можна тільки маючи візу або ВНЖ.З одного боку все так і є, але з іншого — власник Карти Поляка не позбавляється права в’їжджати до Польщі по безвізу. В такому випадку перебування іноземця на території Республіки Польща є повністю легальним і дає можливість працевлаштуватися без додаткових дозволів.

Чи можна працювати в інших країнах ЄС, якщо є Karta polaka?

Без додаткових дозвільних документів працевлаштуватися за КП можна тільки в Польщі. В інші країни Євросоюзу можна безперешкодно поїхати з туристичною метою, однак легальне працевлаштування там неможливо.

Що стосується додаткових дозвільних документів, про які ми згадували вище, то одним з них є Van der Elst Visa. Такий документ дає можливість іноземцю, який має робочу візу в одну з країн ЄС, працевлаштуватися в іншій країні союзу. Отримати його можна в Польщі, попередньо зібравши пакет необхідних документів. Важливо, що не всі країни Євросоюзу визнають Van der Elst Visa. Наприклад, Німеччина дає дозвіл на роботу за цим документом, а Італія — немає. Тому, вирішивши відправитися не в ФРН, необхідно уточнювати дану інформацію для конкретної країни.

Чому іноземців з Картою поляка частіше беруть на роботу?

Загальні переваги Карти поляка для українців очевидні. Але, чим приваблюють володарі КП польських роботодавців?

По-перше, брак робочої сили. Тут Karta polaka не має особливого значення, проте стає зрозуміло, з якою метою наймають на роботу українців. Вважається, що вони більш працелюбні і цілеспрямовані, ніж поляки. Звичайно, без достатнього знання мови можна претендувати лише на нелегку фізичну роботу. Але, якщо вивчити мову на рівні вище середнього, то можна працевлаштуватися навіть на керівні посади.

По-друге, знання мови. Для отримання КП іноземці здають іспит на знання польської мови, культури, історії та географії. Тобто, власники Карти точно мають хоча б початковий рівень розмовної польської. З такими людьми легше знайти контакт і вони швидше вливаються в колектив.

По-третє, відсутність необхідності оформлення дозволів. Так як оформленням цих документів повинен займатися роботодавець, а власникові КП вони не потрібні, то, природно, при прийомі на роботу перевага віддається іноземцю з Картою поляка.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що з Картою поляка дійсно легше працевлаштуватися в бажану компанію або фірму.

Як оформити ПМЖ або громадянство по Карті поляка?

Проживши і пропрацювавши в Європі кілька років, багато українців вже не хочуть повертатися на батьківщину, а шукають можливості залишитися.

На підставі Карти поляка можна отримати посвідку на проживання, його ще називають «сталий побит». При оформленні КП іноземець вже довів своє польське походження, тому повторно ці документи збирати не потрібно. Оформити карти стали побиту можна і в Україні, і в Польщі. Для цього необхідно зібрати пакет документів, до якого входить:

 • Анкета (по-польськи називається Wniosek).
 • Фотографії (4 шт) такого ж формату, як на візу.
 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт). Необхідно зробити копії всіх сторінок, а також взяти з собою оригінал документа.
 • Карта поляка (копія та оригінал).

У деяких випадках претендента просять написати, для чого йому потрібна Карта СП. Найкращою відповіддю буде, якщо здобувач напише, що все своє подальше життя він бачить тільки на території Республіки Польща.

Термін виготовлення Карти СП зазвичай становить два тижні.При прийомі документів (в консульстві, якщо подача документів відбувається в Україні, або в Воєводстві — якщо в Польщі) в закордонний паспорт ставиться відмітка, яка наділяє здобувача усіма правами власника Карти СП.

Відповідно до Закону про іноземців, можна отримати польське громадянство, якщо, маючи Карту СП на підставі Карти поляка, безперервно прожити на території Польщі протягом одного року.

Висновок

Маючи польське коріння, не варто втрачати шанс на європейське майбутнє для себе і своїх дітей. Оформляйте Карту поляка, а, в подальшому, вид на проживання і польське громадянство. З цими документами можна влаштуватися на високооплачувану роботу, отримувати якісне медичне обслуговування, вільно подорожувати по Євросоюзу, і навіть відкрити власний бізнес.

З цією статтею так само цікавляться:

Як записатися на співбесіду на карту поляка Як отримати карту поляка без польських коренів Карта поляка для Українців, які потрібні документи

Якщо залишилися питання-пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Легальна робота в Польщі

Оцените запись Легальна робота в Польщі Польща – одна з країн Євро Союзу, в яку …

Подписаться
Уведомление о
guest
4 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Юля
Юля
1 рік назад

 Добрий день.І мене є карта поляка, я можу відкрити дружину візу на термін дії моєї візи. Чи може він працювати в Польщі за цією ж візою?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля

Юля, нерідко вдається відкрити по «23-им підставах». Працювати безпосередньо така віза не дозволяє, але поки Ваш чоловік зможе працевлаштуватися, якщо отримає дозвіл / освядчення. Тобто віза дозволить перебувати, освядчення — працювати.

Даша
Даша
1 рік назад

 Добрий день.Переехалі з чоловіком до Кракова, у нього карта поляка, зараз поїде робити національну візу, у мене навчальна віза на рік до 21.10.2020.Скажіте ласка ми маємо право подати одночасно на карту побиту (в Кракові)?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша

Даша все залежить від внутрішніх правил та обставин, але як саме з цим справи в Кракові, сказати не можу. Зверніться в уженд Вам там підкажуть.