Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?
Карта побиту для українців. Для деяких українців Польща стала практично рідною країною. Люди працюють там роками, їхні діти вчаться в місцевих школах і вузах, багато хто планує назавжди там залишитися. Інші ж тільки планують вперше поїхати працювати в Польщу і відчути на собі рівень європейського життя. При цьому практично всі хочуть мати карту побиту, вид на проживання, ПМЖ, а разом з ними і всі належні переваги. Отже, давайте докладніше розберемося в питаннях карти побиту і всього, що з нею пов’язано.
З Статті Ви дізнаєтеся:
Що таке карта побиту?
Які бувають види карт побиту?
Хто може оформити карту побиту?
Які переваги має власник картки?
Плюси для батьків і дітей
Бонуси для студентів
Який документ дає більше переваг?
Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту
Вартість карти
Як довго потрібно чекати результат?
Кому може бути відмовлено?
Як перевірити готовність карти?
Підсумки
Що таке карта побиту?
Це документ, що підтверджує особливий статус іноземного громадянина в Польщі і дозволяє перебувати в країні довше, ніж за візами. Це вид на проживання, який дозволяє без оформлення віз перетинати кордон Польщі скільки завгодно раз, працювати і вчитися без додаткових дозволів.
Карта побиту для українців — які бувають види карт побиту?
Існує кілька видів карт:
- Карта часового побиту (тимчасова). Цей документ видається на строк до трьох років на підставі офіційних документів із зазначенням причини знаходження в країні. Це може бути трудовий контракт на кілька років, отримання освіти в місцевому вузі, ведення наукової діяльності або тривалі мовні курси. Перелік може бути більш широкий, тому варто детальніше вивчити це питання, якщо ви хочете скористатися саме цим видом карт.
- Карта сталегого побиту (постійна). Даний документ оформляється на підставі Карти поляка або карті годинних побиту. Вона дійсна 10 років. Знайте, попередньо ви повинні були постійно жити в РП не менше 5 років.
- Карта резидента Європейського Союзу . Даний документ видається за умови безперервного перебування на території РП протягом 5 років, при цьому маючи статус резидента ЄС. Ви повинні мати постійний підтверджений дохід і вести офіційну трудову діяльність. Якщо у вас Блакитна карта, ви можете працювати у всіх країнах Євросоюзу, якщо внутрішнім законодавством певної країни не введені обмеження.
Хто може оформити карту побиту?
Отже, яким вимогам ви повинні відповідати:
- Працювати на території РП не менше 5 років і мати довгостроковий трудовий договір на подальшу роботу в країні;
- Щоб чоловік /дружина були польським громадянином;
- Якщо чоловік не громадянин Польщі, але має статус ПМЖ за програмою возз’єднання сім’ї;
- Навчання в вузі або проходження довгострокових мовних курсів;
- Нерезидент країни, але має легальний бізнес в Польщі.
Карта побиту для українців — які переваги має власник картки побиту?
Чому багато працюючих в Польщі так хочуть отримати карту побиту? Тому що вони таким чином можуть розраховувати на певні переваги:
- Ви можете скільки завгодно разів перетинати територію Польщі без відкриття віз;
- Якщо віза була, її не потрібно продовжувати;
- Право перебування в країнах Шенгенської угоди до 3х місяців без додаткових віз;
- Ви можете подавати документи на візи в США і Англії, перебуваючи в РП;
- Можете купувати нерухомість на своє ім’я;
- Право покупки автомобіля і його оформлення на себе;
- Студенти можуть легально працювати;
- Для поїздок на поїздах ви можете отримати знижку 37%;
- Право створення і ведення приватного бізнесу;
Плюси для батьків і дітей
По суті, карта побиту — це наданий дозвіл на проживання для іноземців, які постійно живуть і працюють в країні. Плюс і додаткові бонуси:
- Якщо у вас є карта годин побиту і наявність підстав для її продовження, то зробити це можна, не покидаючи Польщу. Тому дитина може не відволікатися від навчання;
- Поки заявник очікує отримання карти, він поки не має права в’їжджати в країну або працювати без візи і дозволу. Але дитина без проблем може і далі вчитися в школі;
- Дитина, народжена в Польщі у батьків громадян іншої країни або власників ВНЖ, може претендувати на ПМЖ;
- Якщо дитина має ПМЖ, то його мама /тато зможуть ініціювати і своє ПМЖ через програму возз’єднання сім’ї.
Карта побиту дає працюючим іноземцям додаткові привілеї, а їх дітям можливість не залишати країну для залагодження бюрократичних моментів.
Бонуси для студентів
Багато студентів в Європі підробляють з першого курсу навчання. Бонусом карти є те, що студентам денної форми не потрібні додаткові дозволи на роботу. Просто знаходите відповідну погодинну роботу і набираєтесь досвіду.
Для вечірників і заочників ситуація трохи інша. Вони також можуть подаватися на карту побиту. Але на рахунок дозволу — це вирішується в кожному окремому Воєводстві. Краще дізнатися про це безпосередньо за місцем навчання.
Спочатку карта видається максимально на 15 місяців з можливістю пролонгації. Якщо термін навчання менше року, то ВНЖ дається на кількість місяців навчання плюс 3 місяці додатково.
Який документ дає більше переваг?
Щоб жити і працювати в Польщі, можна вибрати шляхи вирішення з декількох варіантів. Більш звичну візу можна відкрити вдома, але термін перебування досить обмежений і вимагає постійних пролонгацій. Карта побиту розрахована на більш тривалий термін перебування, але дається далеко не всім. Так що ж краще вибрати?
Відповідь проста: все залежить від ваших потреб. Якщо ви не плануєте постійно жити в Польщі, а лише приїжджаєте на сезонні роботи, то оформляйте візу. Але якщо ви хочете жити в РП, та ще й плануєте отримати громадянство в майбутньому, то звичайно ж зверніть увагу на карту побиту.
Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту:
- Анкета на ВНЖ, заповнена відповідно до вимог. Обов’язково вказуйте актуальні контакти. Саме по ним з вами будуть зв’язуватися фахівці;
- Оригінал і 3 дубліката закордонного паспорта;
- 5 фотографій 3,5х4,5 см. Зверніть увагу на актуальність фотографій, вони повинні бути зроблені не раніше, ніж за півроку до подачі.А якщо у вас зовсім недавно змінилася зовнішність, краще зробити нові фото;
- Документ, на базі якого ви претендуєте на ВНЖ. Це може бути довгостроковий трудовий контракт, довідка з місця роботи для студентів та інше;
- Оплата зборів;
- Поліс медичного страхування дотриманням франшиз, термінів і суми покриття;
- На місці необхідно пройти процедуру зняття відбитків пальців;
- Виписка з банківського рахунку. На рахунку у вас повинна бути необхідна сума коштів з розрахунку 800 zl на місяць на весь термін перебування в Польщі по карті;
- Студенти, які навчаються на платній основі, прикладають квитанцію про сплату за рік навчання. Якщо навчання проходить на бюджетній основі, то необхідно у ВУЗі взяти довідку, що підтверджує це;
- Підтвердження місця вашого постійного проживання в Польщі;
- Документ з вашої пропискою. Саме цю адресу буде відображено в карті;
- Свідоцтво про народження з перекладом на польську мову у офіційного перекладача;
Цей перелік документів є орієнтовним і в кожному Воєводстві від вас можуть вимагати додаткові папери. Але опиратися ви можете на цей список. Пам’ятайте, чим більше документів ви будете доносити, тим довше будете чекати готовність карти.
Вартість карти
Залежно від виду карти сплачується внесок в сумі:
- 340 zl — для карти часового побиту;
- 680 zl — для карти сталого побиту.
- Сам пластик коштує 50 zl.
Як довго потрібно чекати результат?
Відносно винесення рішення, то встановленого терміну немає. В середньому це займає до 2х місяців з дня подачі повного пакету документів. Стежити за статусом заявки ви можете самостійно через Інтернет або зателефонувавши по телефону. Як тільки дозвіл буде вам схвалено, пластик виготовляється максимум 14 днів. І все, можете його забирати.
Якщо якийсь із документів оформлений не правильно, або необхідно щось донести, на це заявнику дається 2 тижні. Тому краще все робити правильно і в повному обсязі. Таким чином, середня тривалість отримання становить близько 3-х місяців.
Не забувайте стежити за відкритою візою. Чи відносите документи на карту побиту мінімум за 45 днів до закінчення терміну візи.
Кому може бути відмовлено?
При оформленні будь-яких документів, можуть виникати неприємні ситуації у вигляді відмов. Які причини можуть стати на заваді отримання карти:
- Подача завідомо не правдивої інформації або підроблених документів;
- Контракт від роботодавця, який раніше мав порушення по трудовому або податковому законодавству;
- Іноземний громадянин бажає отримати статус біженця;
- Якщо відносно іноземця порушено кримінальну справу, або він знаходиться в місцях позбавлення волі;
- Заявка подається за межами Польщі;
- Якщо з яких-небудь причин заявник відмовився надавати відбитки пальців. Іноді це трапляється з релігійних міркувань.
Яка б не була причина відмови, ви завжди можете оскаржити її. Головне, щоб це було на законних підставах.
Карта побиту для українців — як перевірити готовність карти?
При подачі заяви, у своїй анкеті ви вказали контактні дані. Саме по ним з вами і будуть зв’язуватися фахівці в разі необхідності. Спочатку вам прийде лист з повідомленням про те, хто взяв вашу справу в роботу і його контактні дані. А далі ви будете отримувати повідомлення у вигляді смс-повідомлень про готовність кожного етапу.
Як тільки пластикова карта буде готова, вам прийде повідомлення. І тоді можете брати свій паспорт і йти отримувати карту. З цього моменту можете сміливо користуватися всіма привілеями, які надасть вам карта побиту в Польщі.
Карта побиту для українців — підсумки
Якщо ви бачите своє майбутнє і майбутнє ваших дітей в Польщі, задумайтеся про можливість оформлення карти побиту. Вклавши трохи сил на збір документації та подачу відповідної заяви, ви отримаєте чудову можливість жити і вести трудову діяльність розвинутій європейській країні з високим рівнем медицини, освіти та безпеки. Вам не потрібно буде кожен раз виїжджати в свою країну, готувати документи і сидіти на валізах в очікуванні чергової поїздки. Успіхів!
З цією статтею також цікавляться:
![]() |
![]() |
![]() |
Як отримати карту побиту по безвізу![]() |
Зміна роботодавця в Польщі![]() |
Карта поляка для Українців![]() |
Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Чи є якісь обмеження по перебуванні в Україні якщо ти є громадянином України і маєш карту сталого побиту ?
Добрий вечір! Якщо в мене є карта побиту, чи можу я виїхати з України до Польші під час воєнного стану на Україні
Якщо подався на карту побуту,від одного роботодавця,і в одному воєводстві,а щас працюю і живу в іншому,отримав лише жовту бумажку,як підтвердження що ужонд отримав документи,То чи потрібно в такому випадку щось робити,наприклад переподаватися,чи що?Якщо так,то які потрібні для цего документи?
Добрий день.
Підскажіть, будь ласка, є позитивна дицизія (датована 30 квітня 2021)на карту сталого побиту
на коли розраховута на пластик?
як прискорити видачу пластику? (Дуже потрібно на кінець червня перші числа липня). Підскажіть як діяти?
Добрий день.
Ппідскажіть, будь ласка, є позитивна дицизія (19 травня2021)на карту сталого побиту на коли розраховута на пластик?
як прискорити видачу пластику? (Дуже потрібно на кінець червня перші числа липня)
В очікуванні децізіі
Привіт, підкажіть будь ласка, вже багато була написано на цю тему, але немає найголовнішого, якщо подався на карту, як міняти роботу? Перебуваю на антикризовий щиті, подався на карту, закінчилася віза і освядчення, на основі чого новий роботодавець мені зробить освядчення? Дякую
НЕ зробить нового. Минулого тижня мав справу з подібною ситуацією. Якщо освядченіе закінчилося — то можете залишатися в поточного роботодавця на підставі щита. Але нового уженд НЕ видає.
Так це виходить не можна міняти роботу під час очікування карти? Чому тоді все вводять в оману? У кожному обговоренні подібної теми всі говорять що можна міняти роботу
Міняти можна вільно, якщо отримаєте освядченя або зезволеніе від нового роботодавця
Але Отримати не вийти ніяк, вірно? А до карантину як все відбувалося? За яких умов можна міняти роботу при очікуванні карти? Якщо є віза? Тоді як це пов’язано з картою?
Щоб змінити роботу — потрібен дозвіл (освядченя або зезволеніе) від нового роботодавця. Якщо коридор дозволяє — без будь-яких проблем … Якщо ні — чекайте.
Добре, спасибі, більш менш зрозуміло з цим, але не зрозуміло як міняти роботу при антикризового щиті, якщо вся ГПД «вступила в силу», теж коридор?
Коридор ніхто не відміняв. Він як діяв — так і діє.
Тоді виходить міняти роботу під час карантину практично не реально, далі більше, карантин взагалі на це ніяк не стосується судячи з усього
Справа не в карантині … Він тільки дав можливість продовження візи і освядченія у конкретного роботодавця …. Якщо у Вас освядченя закінчилося — Ви зможете нове Отримати тільки через пів року. От і все.
Нехай Ваш роботодавець (новий) подасть на зезволеніе. Зараз кому як (за термінами). Одні чекають пару місяців, а деякі (наприклад в Опольському в-ве минулого тижня) отримали через півтора місяці.
А як тоді бути з цим днями 15 + 30 на якому етапі я повинен сповістить уженд і збирати нові папірці?
А як тоді бути з цим днями 15 + 30 на якому етапі я повинен сповістити уженд і збирати нові папірці?
Як тільки будете на 100% готові змінити роботодавця. Так і відразу
Добрий день!!!маю таке питання?заїхав я по карті побиту в останні її дні 17 січня зараз хочу виїхати на Пасху 30 квітня на нову зложив папери ще в листопаді чи можу я після Пасхи відкрити робочу візу???
Так
Zaloncnik a1 від роботодавця
Всім привіт! Може хто підкаже . Справа в тому хочу податися на карту побиту працедавець заповнить Залончнік номер один питання таке: що він повинен вписати щоби карту дали на 3 роки? ( шеф ніколи незатрудняв українців і не знає що то чого!) в мене умова о праці на час Неокреслоний! Буду вдячний за допомогу..
Там є пункт «на який нарис часу ви плануєте доручати роботу іноземцю» там потрібно вписати 3 роки від дати децізіі або просто вписати дати наприклад від 01.01.2021 до 01.01.2024
Ubiegam się o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę — od czego zależy długość udzielonego zezwolenia?
Okres ważności zezwolenia na pobyt czasowy zależy od okresu zatrudnienia wpisanrgo przez pracodawcę w załączniku nr 1 do wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy. Może być również brany pod uwagę okres wskazany w umowie, którą pracodawca zawarł z Cudzoziemcem, jeśli była dołączona do wniosku.
Дякую, Анно! Але на карту можна чекати рік і більше). Як напише наприклад до 01.01.24 і час коли буде робитися карта то вийде менше 3 років, або Я чогось не розуміють?
Так, якщо карта буде тільки до тієї дати «до», але в сумі ви ж і так весь цей час в Польщі будете, а там невідомо коли роботу захочете змінити)
Просто сказала які є варіанти)
У моїх документах обидва рази були вписані просто дати, перший раз карта була на 2 роки (спасибі шефу), а другий раз вже на 3, тому що розглядалася справа 2 місяці
Я в Варшаві тут говорять довго). А як напише дату більше ніж на 3 роки? Так не можна підкажіть, спасибі
Ні так не можна, але можна вписати просто словами «на 3 роки з дня видачі децізіі»
У тому пункті де він буде вписували час хоче мені доручити роботу?
так
Дякую за допомогу.
Потім продовжити можна
Що б була на три роки головна умова що б працював на пряму, якщо працюєш на АГЕНТСТВО а місце роботи наприклад завод то тільки на 2 роки, а відлік часу по-моєму йде від подачі документів
Я працюю на пряму! Свого роботодавця добре знаю, він напише те що потрібно але треба знати як правильно за законом щоб отримати карту на 3 роки?
маючи карту побуту, скільки часу я можу перебувати в Україні ?
Скільки хочете
Подача на карту сім’ї
Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, хто знає…
У знайомого закінчиться безвіз, хочемо подати на карти йому, дружині і дитині. Має роботодавця від якого буде подавати.
Чи можливо це зробити без освядчення?
Чи може він подавати одразу на сім’ю, чи жінці потрібно окремо подавати теж від роботи? Дитина навчається вже в школі.
Яка має бути сумма виписки з банку?
Буду вдячна за відповідь.
Дякую
Alisa, до закінчення безвізу треба : на кожного з родини зібрати пакет документів. Взагалі ці данні є на сайті уженду воєводського в вашому місті.
Там знайдете бланк wniosek його роздрукувати (не знаю в якому ви місті всюди по різному — можливо по два або по три екземпляри на особу)
Батькам заповнюєте побит часови і праця. Дитині заповнюєте інне околічності.
Так як у вас нема ще всіх документів можна подати те що маєте. Решту будете дочитати в міру можливості.
Цей мінімум (на кожного) :
Внёсек (для дорослих працюючих треба до вньосек заповнити залончник А1, його заповнює роботодавець, цим він засвідчує що готовий вас взяти на роботу і тоді освядченє можна дослати пізніше)
Копії заповнених сторінок паспортів
Договір винайму мєшканя (копію) (дитина має бути вписана до договору,)
Якщо є песель (копія)
І квитанція про оплату (дорослі 440, дитині 340)
Кожна особа має мати документи в окремому конверті. На пошті відправляєте listem poleconym potwierdzeniem odbioru,
Якщо є питання питайте, розповім, поясню все.
Без освядченя не працюйте — не можна. Як буде освядченє підписуйте робочий договір і тільки тоді приступайте до роботи.
Напишіть хоть в якому місті Ви знаходитесь, я вам скину посилання на документи де викачати і подивитись.
Виписка з банку потрібна для студентів і учнів які подають на карту самостійно. Але у вашому випадку краще подавати разом з батьками на основі перебування з matką/ojcem
Жінка може теж подавати на inne okoliczności pobyt z mężem. А потім якщо знайде роботу може перекваліфікувати при бажанні на іншу ціль перебування.
Але потрібно щоб майбутній заробіток чоловіка перекривав утримання всіх членів родини.
Якщо Варшава то можуть і враховувати ціну найму житла у витрати.
Дуже дякую за відповідь!!!
Маю таке питання, якщо в нього безвіз до 30.12, а зараз подам йому на освядчення(бо я і є роботодавець), заповню залончник А1(що маю вказати там, зобов’язуюсь прийняти на умові о праце чи злецення?), чи відкриють йому те освядчення якщо безвізу не буде вже? Відправляти звісно будемо до свят.
Ми під Варшавою знаходимось.
І ще одне, маю його одразу зголошувати до ЗУС чи після отримання освядчення, чи просто купити приватне страхування всіх і все?
Дякую)
Абсолютно нема за що Так вказуєте що зобов’язуєтесь прийняти, з якої дати і по яку теж вказуєте(бо часто привязують термін дії карти і до тих дат які є в залончніку), а трудовий договір вказуєте той який будете підписувати також можете написати кількість робочих годин! і винагороду. Тобто якщо по злеценя буде працювати то злеценя, якщо умова о праце то його вказуєте, це залежить від вашого бажання, а на видачу карти не сильно впливає. До ZUS привязуєте тоді коли буле освядченє як підпишете договір робочий. І тоді зможе працювати. То не страшно якщо ви одразу не подасте страховкі. Всі документи в міру того як будете отримувати(освядченє і т.д.) досилаєте в urząd. Висилати обов’язково listem poleconym z potwierdzeniem odbioru щоб вам прийшло підтвердження що документи отримали. Освядченє зроблять.не думаю що будуть якісь питання в зв’язку з закінченням днів по безвіз, просто навіть виходячи з того що людям які ще в Україні знаходяться їм ж освядченє відкривають. Тільки питання на скільки днів відкриють освядченє. Якщо термін дії освядченя буде короткий тоді бажано подати якнайшвидше на зезволенє, бо воно може довго робитись і потрібне щоб не було перерв в праці. Важливо щоб пакет документів був якомога повніший. Так як у Вас специфічна ситуація подавайте все що є. Якщо зробите страховку місяців на шість приватну, PZU як приклад, це не завадить. Важливо! Якщо ви берете тільки чоловіка до праці то його зарплати має вистарчати на утримання родини, в Варшаві при цих розрахунках зараз практикують враховувати ще й ціну винайму житла. Тобто сума виплат має бути… Детальніше »
Це найкращі відповіді які я отримувала
Вибачають, але я Вас ще трохи»подістаю»)) хочу до кінця в цьому розібратися…
Освядчення відкривають макс на 6 місяців, якщо не помиляюсь, припустимо, що ми використали безвіз, і типу залишається ще 3 місяці,працювати можемо далі по тому залишку але тільки якщо подати на карту,так? Освядчення можуть відкрити на 1, 2, 3, 4, місяці і це не від чого не залежить, так? Чи потрібно ставити конкретні дати? Чи муть йому наприклад відкрити на 2 місяці?
Після отримання освядчення можна одразу подавати на зезволення?
І ще одне питянняяяя, інформація старости, як правильно подавати щоб точно отримати? Буду подавати на муража, для неї на маляра)
Я вже винна Вам презент) давайте адресу відправлю, якщо в Варшаві живете, привезу особисто
Так освядченє максимум на 180 днів. АЛЕ в даний момент поки не знятий стан епідемії освядченя продовжується. Тобто якщо відкриють освядченє на 3 місяці. То освядченє буде дійсним до кінця пандемії плюс 30 днів(але вам як роботодавцю треба буде зголосити про це в удень, на сайті уженду має бути про це інформація)
Дати ви вказуєте на освядченє але вони там прораховують і дають на термін який можна, а можна працювати по освядченє 180/360 в рік. Якщо у вашого працівника не було освядченя то його відкриють на весь період 180 днів. Якщо було то вирахують залишок і на нього відкриють.
Так ви можете подати на зезволенє одразу як отримаєте освядченє, бо зезволенє може робитись і місяці два. Тобто щоб не було перерви в праці.
По інформації старости то трохи складніше, бо залежить від старости 🙂
А якщо загалом, то вакансія має дійсно відповідати кандидату, тобто не вписуйте потребу дипломів іт.д, якщо тих дипломів нема. Чим простіше називається посада тим більше шансів.
Хоча знаю і таких що спеціально вписували специфічний диплом який був саме в того кандидата на працю якого хотіли взяти.
Часто придираються коли випадково в опис становіска вписують посаду яка потребує диплома. Краще brak wykształcenia. Але якщо кандидат має специфічну освіту то цим деколи користуються, і навпаки вказують.
Тому поварів називають помічниками поварів (хоча потім вони виконують функцію повара)і т.д.
Сподіваюся у вас все вийде!
А хто просить виписку з банку. Дитина може податись на підставі навчання. Мужчині і дружині потрібні освядченія від роботодавця. Але можуть зараз подати без них а потім долучити до справи
Андрію, дякую, але якщо в нього закінчиться безвіз, все одно можна подавати на освядченя і пізніше долучити до справи? В зусі його теж зареєструють? Наскільки знаю, то на час очікування карти вони працювати не можуть якби офіційно, для цього і потрібна виписка з банку що мають власні кошти на життя….хоча може щось і плутаю)
Чому не можна працювати хто Вам таке сказав. А якщо на карту чекати рік то що робити
Без освядченя не можна працювати! Ви таке людям не радьте!
Працювати можна АЛЕ з дозволом освядченя /зезволенє.
Карту від школи не дадуть!
Треба подавати на утриманні батьків inne okolicznośći
Працювати але з освядченієм так. Але можна працювати а не сидіти
Але на підставі навчання дитини у навчальному закладі. Тому до справи і долучається освядченіє з навчального закладу що щарахований на навчальний рік 2020-2021
Підставою є перебування з батьками. Бо inne okoliczności можуть бути різні якщо написати nauka тоді це підстава яку ви вказуєте і тоді треба фінансове забезпечення дитини підтвердженням з банку.
А якщо inne okolicznośći вказати pobyt z matką (а у випадку людини яка запитується треба побит з батьком (ojcem) ) тоді підтвердженням фінансів буде зарплата батька. Школа підставою не може бути бо буле відмова в конкретно цьому випадку. Так підтвердження школи треба долучити до документів це не поміщає але основна підстава це перебування з батьками.
Доброго вечора))скажіть будь ласка, кому відомо з реальних джерел: якщо фізично неможливо зняти відбитки пальців, то чи можуть відмовити у виробленні карти побиту?
При подачі заяви про надання дозволу на тимчасове перебування іноземець повинен здати відбитки пальців для видачі карти перебування.
Дане зобов’язання не стосується іноземців, яким не виповнилося 6 років або від яких здача відбитків пальців фізично неможлива.
Доброго дня, хто володіє інформацією?
Закінчився термін дії карти побуту, подав документи на нову карту, чи можу я виїхати в Україну і повернутися в Польщу за старою картою та печаткою в паспорті про те що чекаю на нову карту?
Розумію що це напевно неможливо але може хтось знає як можна буде заїхати в Польщу якшо не так .
Неможна виїжати в Україну покі не отримаєте нову
В Україну я можу завжди поїхати але питання чи зможу я повернутися до Польщі по карті в якій термін дії закінчився місяць тому.
Якщо на нову карту побиту подали документи протягом 30 днів після закінчення терміну дії старої карти….то залишається дійсна стара карта побиту….якщо пізніше то мусите чекати на нову карту побиту…і тільки тоді виїжжати.
Подав документи ще тоді як стара карта була дійсна, ще пів року аби отримати нову саме тоді, коли стара закінчилась, але на жаль поки без змін.
Найкраще….зателефонуйте на страж граничну..і запитайте.
Так і зроблю, дякую за відповідь.
Якщо ваша карта закінчилася під час пандемії, то вона автоматично продовжена на час пандемії +30 днів після.
Дуже дякую вам, тоді цікавить чи має значення який у мене паспорт, бо паспорт у мене ще не біометричний
.
Не знаю, думаю немає різниці. Але краще дзвоніть в страж гранічну, вони вам все розкажуть.
Це наврядчи що так можна.
Скажіть будь ласка на карту як подаватись від агенції,це на рік чи три дають,мені агенція говорить що тільки на рік або півтори бо вони на більше не можуть дати,це правда?
Просто від агенції праці ви в одного роботодавця можете працювати не більше 18 місяців, бо ці всі агенства є агентствами тимчасової праці, тому не дають більший термін в залончніку. Якщо підходить робота то потім подасте ще раз на карту на пряму від роботодавця.
Знову треба буде платити?
Так, 440 злотих один раз, а потім другий раз.
Але ви можете податись від них і під час очікування карти і роботи в них , шукати іншу роботу. І якщо знайдете до моменту винесення децизії по карті, донесете договір від іншого роботодавця наприклад на три роки і залончнік з таким ж терміном, то вб’єте двох зайців і карту отримаєте і з посередниками попрощаєтесь.
Ну як вам сказати роботи я пока міняти не хочу,а напряму мене не візьмуть там де я працюю бо уних договір з агенцією хто від агенції в них працює то більш тих людей не візьмуть на пряму.
Вони мені кажуть що у них такого Дозволу немає.
А взагалі робити карту через агентство така собі затія, намагайтеся пробувати на пряму від роботодавця, навіть там де не роблять на пряму бувають винятки.
Ну я так не можу тому що у них договір хто через агенцию то безпосередньо тих людей неможуть взяти.
Можуть взяти, просто не хочуть.
Ну можуть але не хотять псувати відносини з агенцией бо багато людей від агенциі велика частина.
Ну все одно потрібно намагатися домовлятися, легко нічого не дається
Ну і зарплату платять однакову що від агенциі що немає, але працюють 5 ілі 7 польок жінок то чула що їм платять більше кажится, але вони українців теж беруть по умів зліценіе тільки.
Ну тоді працюйте від агентства.
Карта побиту
Чи можуть зробити карту попобиту підставою перебування в Польщі «по безвіз» або потрібно знаходиться в Польщі на основі як мінімум «річної візи»?
Можна, можливо. Але документи слід подати до закінчення безвіза
Так, так і роблять, тільки встигни зібрати документи
А які потрібні документи, чи є десь сайт з повною і достовірною інформацією по цій темі?
В ютубі дивись, там все є
будь обережний
Можна і по безвізу
Надайте пріоритет пакет документів для відкриття Карти побиту (pobyt czasowy до 3 років).
в Пакет Документів входить Wniosek, Załącznik nr. 1, Umowa o pracę / zlicenie (це основні документи) та інші Необхідні для подачі.
За більш детальною інформацією, звертатися в ЛС
Інформація пропонується для тих, хто з якихось причин не має можливість Отримати документи від свого роботодавця.
Карта побиту
Привіт, мене викликали на 18.11 на друк для карти, але я не зміг з’явиться на цю дату і повідомити в уженд про це Не вийшло. Мою подачу на карту тепер анулюють або викличуть за новою через час?
Зверніться в уженд для призначення нової дати. Справу не анулюють
Краще зателефонувати на лінію уженду і дізнатися стан справи. Мали подібну ситуацію, писали лист з проханням на нову дату. Нову дату призначили, все норм
А можете підказати як саме писати лист? Додзвонитися не виходить, ніхто не відповідає (
А місто?)
wniosek o przywrócenie terminu
Szczecin
Карта побыту
Здравствуйте, меня вызывали на 18.11 на печать для карты, но я не смог появится на эту дату и сообщить в уженд об этом Не получилось. Мою подачу на карту теперь аннулируют или вызовут по новой через время?
Обратитесь в уженд для назначения новой даты. Дело не аннулируют
Лучше позвонить на линию уженду и узнать состояние дела. Имели подобную ситуацию, писали письмо с просьбой на новую дату. Новую дату назначили, все норм
А можете подсказать как именно писать письмо? Дозвониться не получается, никто не отвечает (
А город?)
wniosek o przywrócenie terminu
Szczecin
Чи можливо самому податись на карту побиту? І як це зробити?
Чи це тільки роботодавець може зробити?
Можна і самому подати. Збираєте комплект документів і відправте поштою
Ну ми подавали особисто самі в уженді, документи нам зібрав бухгалтер, анкету тоже вона заповнила але її не важко і самому заповнити.
В уженді ми здали відбитки нам поставили печатку і ми рік чекали на децизію
Заїхав в Польщу в кінці червня по безвізу.
1-го вересня подав документи на карту Побуту. 20 листопада хочу їхати додому в Україну, але печатки в паспорті ще немає. Які документи необхідні при перетині? Хто знає?
вам би краще поки карту робите знаходитись в Польщі…
Ну це якщо залишилося бажання її отримувати)
Я в такій же ситуації була. Виїхала без проблем, жовта папірець не дуже їх цікавила, просто кажеш, що зроблений внесек на карту побиту, вони самі все перевіряють, ставлять печатку про виїзд і все. Повернутися можна за візою або через 90 днів після безвізу.
Спасибі
Краще дочекатись карти…якщо неспішно. У вас повинен бути листок жовтий від ужонда що дійсно ви відправили документи і те що вони отримали і у них є ваша справа отож треба ця жовта бумажка і паспорт
Отримати карту Побиту буде простіше
У Польщі планують законодавчо спростити процес отримання права посвідки на проживання (ВНЖ) для іноземців — Карт тимчасового побиту.
Законопроект спрямований на спрощення отримання Карт побиту з метою отримання роботи, що дозволить іноземцям швидше легалізуватися і почати працювати в Польщі.
Проект закону передбачає:
1) відмову від необхідності надання договорів на оренду житла іноземцем;
2) спрощення процедури отримання нової Картки побиту при зміні роботодавця;
3) розширення списку обставин, за якими не потрібно вносити зміни в Карту побиту (наприклад, зараз при зміні посади навіть в рамках однієї компанії потрібно змінювати Карту);
4) спростити процедуру отримання Карти і дозволів для роботи для сезонних працівників.
Як порахувати коли відновиться безвіз 15.07.19 приїхала до Польщі 02.01.20 повернення на Україну. Коли знову можу в Польщу. Чекаю на карту побиту
після повернення в Україну чекаєте 90 днів і тоді можете знову по безвізу заїзджати