Домой / ПМЖ Польщі / Карта побиту / Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?
Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?

Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?

Карта побиту для українців. Для деяких українців Польща стала практично рідною країною. Люди працюють там роками, їхні діти вчаться в місцевих школах і вузах, багато хто планує назавжди там залишитися. Інші ж тільки планують вперше поїхати працювати в Польщу і відчути на собі рівень європейського життя. При цьому практично всі хочуть мати карту побиту, вид на проживання, ПМЖ, а разом з ними і всі належні переваги. Отже, давайте докладніше розберемося в питаннях карти побиту і всього, що з нею пов’язано.

З Статті Ви дізнаєтеся:
Що таке карта побиту?
Які бувають види карт побиту?
Хто може оформити карту побиту?
Які переваги має власник картки?
Плюси для батьків і дітей
Бонуси для студентів
Який документ дає більше переваг?
Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту
Вартість карти
Як довго потрібно чекати результат?
Кому може бути відмовлено?
Як перевірити готовність карти?
Підсумки

Що таке карта побиту?

 Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?


Це документ, що підтверджує особливий статус іноземного громадянина в Польщі і дозволяє перебувати в країні довше, ніж за візами. Це вид на проживання, який дозволяє без оформлення віз перетинати кордон Польщі скільки завгодно раз, працювати і вчитися без додаткових дозволів.

Карта побиту для українців — які бувають види карт побиту?

Існує кілька видів карт:

 1. Карта часового побиту (тимчасова). Цей документ видається на строк до трьох років на підставі офіційних документів із зазначенням причини знаходження в країні. Це може бути трудовий контракт на кілька років, отримання освіти в місцевому вузі, ведення наукової діяльності або тривалі мовні курси. Перелік може бути більш широкий, тому варто детальніше вивчити це питання, якщо ви хочете скористатися саме цим видом карт.
 2. Карта сталегого побиту (постійна). Даний документ оформляється на підставі Карти поляка або карті годинних побиту. Вона дійсна 10 років. Знайте, попередньо ви повинні були постійно жити в РП не менше 5 років.
 3. Карта резидента Європейського Союзу . Даний документ видається за умови безперервного перебування на території РП протягом 5 років, при цьому маючи статус резидента ЄС. Ви повинні мати постійний підтверджений дохід і вести офіційну трудову діяльність. Якщо у вас Блакитна карта, ви можете працювати у всіх країнах Євросоюзу, якщо внутрішнім законодавством певної країни не введені обмеження.

Хто може оформити карту побиту?

Хто може оформити карту побиту?

Отже, яким вимогам ви повинні відповідати:

 • Працювати на території РП не менше 5 років і мати довгостроковий трудовий договір на подальшу роботу в країні;
 • Щоб чоловік /дружина були польським громадянином;
 • Якщо чоловік не громадянин Польщі, але має статус ПМЖ за програмою возз’єднання сімейних уз;
 • Навчання в вузі або проходження довгострокових мовних курсів;
 • Нерезидент країни, але має легальний бізнес в Польщі.

Карта побиту для українців — які переваги має власник картки побиту?

Чому багато працюючих в Польщі так хочуть отримати карту побиту? Тому що вони таким чином можуть розраховувати на певні переваги:

 • Ви можете скільки завгодно разів перетинати територію Польщі без відкриття віз;
 • Якщо віза була, її не потрібно продовжувати;
 • Право перебування в країнах Шенгенської угоди до 3х місяців без додаткових віз;
 • Чи можете подавати документи на візи в США і Англії, перебуваючи в РП;
 • Можете купувати нерухомість на своє ім’я;
 • Право покупки автомобіля і його оформлення на себе;
 • Студенти можуть легально працювати;
 • Для поїздок на поїздах ви можете отримати знижку 37%;
 • Право створення і ведення приватного бізнесу;

Плюси для батьків і дітей

По суті, карта побиту — це наданий дозвіл на проживання для іноземців, які постійно живуть і працюють в країні. Плюс і додаткові бонуси:

 • Якщо у вас є карта годин побиту і наявність підстав для її продовження, то зробити це можна, не покидаючи Польщу. Тому дитина може не відриватися від навчання;
 • Поки заявник очікує отримання карти, він поки не має права в’їжджати в країну або працювати без візи і дозволу. Але дитина без проблем може і далі вчитися в школі;
 • Дитина, народжена в Польщі у батьків громадян країни або мають ВНЖ, може претендувати на ПМЖ;
 • Якщо дитина має ПМЖ, то його мама /тато зможуть ініціювати і своє ПМЖ через програму возз’єднання сім’ї.


Карта побиту дає працюючим іноземцям додаткові привілеї, а їх дітям можливість не залишати країну для залагодження бюрократичних моментів.

Бонуси для студентів

Карта побиту для українців - які переваги має власник картки побиту?

Багато студентів в Європі підробляють з першого курсу навчання. Бонусом карти є те, що студентам денної форми не потрібні додаткові дозволи на роботу. Просто знаходите відповідну погодинну підробіток і набираєтесь досвіду.

Для вечірників і заочників ситуація трохи інша. Вони також можуть подаватися на карту побиту. Але от щодо дозволу — це вирішується в кожному окремому Воєводстві. Краще дізнатися про це безпосередньо за місцем навчання.

Спочатку карта видається максимально на 15 місяців з можливістю пролонгації. Якщо термін навчання менше року, то ВНЖ дається на кількість місяців навчання плюс 3 місяці зверху.

Який документ дає більше переваг?

Щоб жити і працювати в Польщі, можна вибрати шляхи вирішення з декількох варіантів. Більш звичну візу можна відкрити вдома, але термін перебування досить обмежений і вимагає постійних пролонгацій. Карта побиту розрахована на більш тривалий термін перебування, але дається далеко не всім. Так що ж краще вибрати?

Відповідь проста: все залежить від ваших потреб. Якщо ви не плануєте постійно жити в Польщі, а лише приїжджаєте на сезонні роботи, то оформляйте візу. Але якщо ви хочете жити в РП, та ще й плануєте отримати громадянство в майбутньому, то звичайно ж зверніть увагу на карту побиту.

Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту:

 Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту

 • Анкета на ВНЖ, заповнена відповідно до вимог. Обов’язково вказуйте актуальні контакти. Саме по ним з вами будуть зв’язуватися фахівці;
 • Оригінал і 3 дубліката закордонного паспорта;
 • 5 фотографій 3,5х4,5 см. Зверніть увагу на актуальність фотографій, вони повинні бути зроблені не раніше, ніж за півроку до подачі.А якщо у вас зовсім недавно змінилася зовнішність, краще зробити нові фото;
 • Документ, на базі якого ви претендуєте на ВНЖ. Це може бути довгостроковий трудовий контракт, довідка з місця роботи для студентів та інше;
 • Оплата зборів;
 • Поліс медичного страхування дотриманням франшиз, термінів і суми покриття;
 • На місці необхідно пройти процедуру зняття відбитків пальців;
 • Виписка з банківського рахунку. На рахунку у вас повинна бути необхідна сума коштів з розрахунку 800 zl на місяць на весь термін перебування в Польщі по карті;
 • Студенти, які навчаються на платній основі, прикладають квитанцію про сплату за рік навчання. Якщо навчання проходить на бюджетній основі, то необхідно в вузі взяти довідку, що підтверджує це;
 • Підтвердження місця вашого постійного проживання в Польщі;
 • Документ з вашої пропискою. Саме цю адресу буде відображено на карті;
 • Свідоцтво про народження з перекладом на польську мову у офіційного перекладача;


Цей перелік документів є зразковим і в кожному Воєводстві від вас можуть зажадати додатково відсутні паперу. Але орієнтуватися ви можете на цей список. Пам’ятайте, чим більше документів ви будете доносити, тим довше будете чекати готовність карти.

Вартість карти

Залежно від виду карти сплачується внесок в сумі:

 • 340 zl — для карти часового побиту;
 • 680 zl — для карти стали побиту.
 • Сам пластик коштує 50 zl.

Як довго потрібно чекати результат?

 Як довго потрібно чекати результат?

Відносно винесення рішення, то встановленого терміну немає. В середньому це займає до 2х місяців з дня подачі повного пакету документів. Стежити за статусом заявки ви можете самостійно через Інтернет або зателефонувавши по телефону. Як тільки дозвіл буде вам схвалено, пластик виготовляється максимум 14 днів. І все, можете його забирати.

Якщо якийсь із документів оформлений не правильно, або необхідно щось донести, на це заявнику дається 2 тижні. Тому краще все робити правильно і в повному обсязі. Таким чином, середня тривалість отримання становить близько 3-х місяців.

Не забувайте стежити за відкритою візою. Чи відносите документи на карту побиту мінімум за 45 днів до закінчення терміну візи.

Кому може бути відмовлено?

Кому може бути відмовлено?

При оформленні будь-яких документів, можуть виникати неприємні ситуації у вигляді відмов. Які причини можуть стати наслідком відмови:

 • Подача завідомо неправдивої інформації або підроблених документів;
 • Контракт від роботодавця, який раніше мав порушення по трудовому або податкового законодавства;
 • Іноземний громадянин бажає отримати статус біженця;
 • Якщо відносно іноземця порушено кримінальну справу, або він знаходиться в місцях позбавлення волі;
 • Заявка подається за межами Польщі;
 • Якщо з яких-небудь причин заявник відмовився надавати відбитки пальців. Іноді це трапляється з релігійних міркувань.


Яка б не була причина відмови, ви завжди можете оскаржити її. Головне, щоб це було на законних підставах.

Карта побиту для українців — як перевірити готовність карти?

При подачі заяви, в своїй анкеті ви вказали контактні дані. Саме по ним з вами і будуть зв’язуватися фахівці в міру необхідності. Спочатку вам прийде лист з повідомленням про те, хто взяв ваша справа в роботу і його контактні дані. А далі ви будете отримувати повідомлення у вигляді смс-повідомлень про готовність кожного етапу.

Як тільки пластикова карта буде готова, вам прийде повідомлення. І тоді можете брати свій паспорт і йти отримувати карту. З цього моменту можете сміливо користуватися всіма привілеями, які надасть вам карта побиту в Польщі.

Карта побиту для українців — підсумки

Якщо ви бачите своє майбутнє і майбутнє ваших дітей в Польщі, задумайтеся про можливість оформлення карти побиту. Вклавши трохи сил на збір документації та подачу відповідної заяви, ви отримаєте чудову можливість жити і вести трудову діяльність в розвивається європейській країні з високим рівнем медицини, освіти та безпеки. Вам не потрібно буде кожен раз виїжджати в свою країну, готувати документи і сидіти на валізах в очікуванні чергової поїздки. Успіхів!

З цією статтею так само цікавляться:

Як отримати карту побиту по безвізу Зміна роботодавця в Польщі Карта поляка для Українців
Як отримати карту побиту по безвізу Зміна роботодавця в Польщі Карта поляка для Українців

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

Оформлення карти побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави потрібні? Оформлення карти побиту …

avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Эрика
Гость
Эрика

 Скажіть для карти побуту свідоцтво про народження і шлюбу є обов’язковою?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Эрика в офіційному переліку документів їх немає , але кожен уженд має право запросити будь-які додаткові документи на свій розсуд.

Эдик
Гость
Эдик

Добрий день.Сдал документи на карту побиту і дали корінець з печаткою про те що документи подані і т.д. Але в закордонному паспорті нічого не поставили, тільки дали цей корінець. Є новий дозвіл на роботу на три роки. Чи можу я виїхати з Польщі без депортації та повернутися з новою візою?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Вас зараз роблять Карту побиту ви не маєте права виїхати за межі Польщі. А після отримання можете їздити в Україну хоч кожен день.

Денис
Гость
Денис

 Скажіть в який термін необхідно подати документи на повторне отримання Карти побиту?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Денис якщо ви хочете оскаржити рішення, то у вас є 2 тижні з моменту отримання відмови. А повторно подати документи можете хоч на наступний день. Але все ж краще почекати 1-2 місяці.

Лена
Гость
Лена

Син вчитися в Варшаві на другому курсі. На питання про те, скільки коштів має бути на мапі їй відповіли дванадцять тисяч вісімсот злотих. Що це за сума?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Лена Польща законодавчо встановлює необхідну кількість коштів для різних категорій іноземців, що в’їжджають до Республіки. У них входять витрати на харчування, проживання, повернення додому і т.п. Якщо немає документа, що підтверджує факт оплати навчання, то і на ці цілі. З цих сум і складається необхідну кількість коштів на рахунках.

Женя
Гость
Женя

 Добрий день.Я можу змінити роботодавця який мені робить карту ще до її отримання?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Женя, якщо карта побиту ще на розгляді, то ви можете прийти в органи видачі та подати заяву на зміну роботодавця і КП.

Давид
Гость
Давид

Добрий день.Переклад документів на карту побиту зробив в Україні. Чи будуть вони дійсні?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Давид та документи можна перевести і запевнити в Україні.

Даша
Гость
Даша

Зможу я змінити роботодавця після отримання карти побуту (наприклад в тому ж місяці)?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Даша поміняти роботу – Ваше право. Однак підставою для видачі Карти побиту є конкретне місце працевлаштування. Змініть роботу, треба буде міняти і Карту.

Оксана
Гость
Оксана

Добрий день. Видали карту побиту, зараз хочу поїхати на Україну. Потрібна страховка для перетину кордону?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Оксана так,медична страховка повинна бути оформлена на термін дії Карти побиту.

Макс
Гость
Макс

Добрий день.Скільки робиться КП,я можу маючи тільки децезию пересикать кордон?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Макс карта побиту оформляється не більше 45 днів. Під час розгляду заявки перетинати кордон не бажано, так як повернутися в РП буде неможливо.

Глеб
Гость
Глеб

Добрий день.Я чекаю картку побуту на підставі роботи вже 8 місяців.Які мої дії?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Вам потрібно дзвонити в Ужонд і питати чому так довго немає відповіді.

Тимур
Гость
Тимур

Доброго дня. Карта побиту (часовего) прив’язана до роботодавцю, якщо захочу змінити роботодавця те карту теж міняти треба?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Так потрібно міняти.

Даша
Гость
Даша

Добрий день.Чоловік перетнув кордон не дочекавшись відповіді про карту побиту, потім сказали , що карта готова, як отримати картку якщо він на Україні?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Даша якщо ще дійсна національна віза, нехай їде за нею. Якщо ні — оформляйте шенгенську візу.

Б
Гость
Б

Можна подати на картку побуту за кілька днів до закінчення візи у роботодавця, у якого пропрацював один місяць (умова злеценя)?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Так, ви можете подати на карту побиту.

Зина
Гость
Зина

Чоловік подав документи на картку побуту в ужонд Лодзький, пройшло 4 місяці і ніякої відповіді не отримав, як дізнатися чи є децизия чи ні?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Зоя нехай чоловік свяжиться з співробітниками ужонда по телефону і проконсультируйтся з ними.

Юля
Гость
Юля

У мого батька є КП. Може він викликати свого онука (2.5 роки) і мене і на який період?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Юля це питання краще вирішити в ужонде у справах іноземців. Теоретично можна по візі для возз’єднання сім’ї.

Ира
Гость
Ира

Подалася на карту по навчанню , а децизия ще не прийшла і хочу переподаться по роботі. Як правильно доплатити і які саме документи?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Для більш точної інформації звертайтеся в Ужонд, в якому оформляли карту побиту.

Иван
Гость
Иван

Я можу перебуваючи в Україні на основу позитивної децизии отримати візу для в’їзду в Польщу та отримання власне картки або тільки по туристичній візі можна заїхати назад?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Іван ви можете в’їхати по шенгенській візі і отримати в Ужонде карту побиту.

Таня
Гость
Таня

Доброго дня.Я чекаю КП, печатку в паспорті стоїть але дэцизии ще немає, а я хочу змінити роботу, які документи потрібно довезти в Ужонд?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Вам необхідно звернеться в цей Уженд та запросити документи на зміну роботодавця. Вони нададуть детальний список і вкажуть в який термін їх необхідно донести.

Кирилл
Гость
Кирилл

Добрий день.У мене піврічна віза до кінця якого залишилося 2 місяці. Я раніше працював нелегально, зараз отримав умову про праце. Чи можу подати документи на карту побиту, відпрацювавши легально лише два місяці?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Кирилл, звичайно, можете.

Рая
Гость
Рая

Добрий день.Який потрібен мінімальний дохід для того, щоб привезти в Польщу дітей і разом подавати на карту побиту.

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Рая,з розрахунку сім’ї — 500 злотих/чол.