Домой / ПМЖ Польщі / Карта побиту / Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?

Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?

Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?

Для деяких українців Польща стала практично рідною країною. Люди працюють там роками, їхні діти вчаться в місцевих школах і вузах, багато хто планує назавжди там залишитися. Інші ж тільки планують вперше поїхати працювати в Польщу і відчути на собі рівень європейського життя. При цьому практично всі хочуть мати карту побиту, вид на проживання, ПМЖ, а разом з ними і всі належні переваги. Отже, давайте докладніше розберемося в питаннях карти побиту і всього, що з нею пов’язано.

З Статті Ви дізнаєтеся:
Що таке карта побиту?
Які бувають види карт побиту?
Хто може оформити карту побиту?
Які переваги має власник картки?
Плюси для батьків і дітей
Бонуси для студентів
Який документ дає більше переваг?
Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту
Вартість карти
Як довго потрібно чекати результат?
Кому може бути відмовлено?
Як перевірити готовність карти?
Підсумки

Що таке карта побиту?


Це документ, що підтверджує особливий статус іноземного громадянина в Польщі і дозволяє перебувати в країні довше, ніж за візами. Це вид на проживання, який дозволяє без оформлення віз перетинати кордон Польщі скільки завгодно раз, працювати і вчитися без додаткових дозволів.

Які бувають види карт побиту?

Існує кілька видів карт:

 1. Карта годин побиту (тимчасова). Цей документ видається на строк до трьох років на підставі офіційних документів із зазначенням причини знаходження в країні. Це може бути трудовий контракт на кілька років, отримання освіти в місцевому вузі, ведення наукової діяльності або тривалі мовні курси. Перелік може бути більш широкий, тому варто детальніше вивчити це питання, якщо ви хочете скористатися саме цим видом карт.
 2. Карта став побиту (постійна). Даний документ оформляється на підставі Карти поляка або карті годинних побиту. Вона дійсна 10 років. Знайте, попередньо ви повинні були постійно жити в РП не менше 5 років.
 3. Карта резидента Європейського Союзу . Даний документ видається за умови безперервного перебування на території РП протягом 5 років, при цьому маючи статус резидента ЄС. Ви повинні мати постійний підтверджений дохід і вести офіційну трудову діяльність. Якщо у вас Блакитна карта, ви можете працювати у всіх країнах Євросоюзу, якщо внутрішнім законодавством певної країни не введені обмеження.

Хто може оформити карту побиту?

Отже, яким вимогам ви повинні відповідати:

 • Працювати на території РП не менше 5 років і мати довгостроковий трудовий договір на подальшу роботу в країні;
 • Щоб чоловік /дружина були польським громадянином;
 • Якщо чоловік не громадянин Польщі, але має статус ПМЖ за програмою возз’єднання сімейних уз;
 • Навчання в вузі або проходження довгострокових мовних курсів;
 • Нерезидент країни, але має легальний бізнес в Польщі.

Які переваги має власник картки?

Чому багато працюючих в Польщі так хочуть отримати карту побиту? Тому що вони таким чином можуть розраховувати на певні переваги:

 • Ви можете скільки завгодно разів перетинати територію Польщі без відкриття віз;
 • Якщо віза була, її не потрібно продовжувати;
 • Право перебування в країнах Шенгенської угоди до 3х місяців без додаткових віз;
 • Чи можете подавати документи на візи в США і Англії, перебуваючи в РП;
 • Можете купувати нерухомість на своє ім’я;
 • Право покупки автомобіля і його оформлення на себе;
 • Студенти можуть легально працювати;
 • Для поїздок на поїздах ви можете отримати знижку 37%;
 • Право створення і ведення приватного бізнесу;

Плюси для батьків і дітей

По суті, карта побиту — це наданий дозвіл на проживання для іноземців, які постійно живуть і працюють в країні. Плюс і додаткові бонуси:

 • Якщо у вас є карта годин побиту і наявність підстав для її продовження, то зробити це можна, не покидаючи Польщу. Тому дитина може не відриватися від навчання;
 • Поки заявник очікує отримання карти, він поки не має права в’їжджати в країну або працювати без візи і дозволу. Але дитина без проблем може і далі вчитися в школі;
 • Дитина, народжена в Польщі у батьків громадян країни або мають ВНЖ, може претендувати на ПМЖ;
 • Якщо дитина має ПМЖ, то його мама /тато зможуть ініціювати і своє ПМЖ через програму возз’єднання сім’ї.


Карта побиту дає працюючим іноземцям додаткові привілеї, а їх дітям можливість не залишати країну для залагодження бюрократичних моментів.

Бонуси для студентів

Багато студентів в Європі підробляють з першого курсу навчання. Бонусом карти є те, що студентам денної форми не потрібні додаткові дозволи на роботу. Просто знаходите відповідну погодинну підробіток і набираєтесь досвіду.

Для вечірників і заочників ситуація трохи інша. Вони також можуть подаватися на карту побиту. Але от щодо дозволу — це вирішується в кожному окремому Воєводстві. Краще дізнатися про це безпосередньо за місцем навчання.

Спочатку карта видається максимально на 15 місяців з можливістю пролонгації. Якщо термін навчання менше року, то ВНЖ дається на кількість місяців навчання плюс 3 місяці зверху.

Який документ дає більше переваг?

Щоб жити і працювати в Польщі, можна вибрати шляхи вирішення з декількох варіантів. Більш звичну візу можна відкрити вдома, але термін перебування досить обмежений і вимагає постійних пролонгацій. Карта побиту розрахована на більш тривалий термін перебування, але дається далеко не всім. Так що ж краще вибрати?

Відповідь проста: все залежить від ваших потреб. Якщо ви не плануєте постійно жити в Польщі, а лише приїжджаєте на сезонні роботи, то оформляйте візу. Але якщо ви хочете жити в РП, та ще й плануєте отримати громадянство в майбутньому, то звичайно ж зверніть увагу на карту побиту.

Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту:

 • Анкета на ВНЖ, заповнена відповідно до вимог. Обов’язково вказуйте актуальні контакти. Саме по ним з вами будуть зв’язуватися фахівці;
 • Оригінал і 3 дубліката закордонного паспорта;
 • 5 фотографій 3,5х4,5 см. Зверніть увагу на актуальність фотографій, вони повинні бути зроблені не раніше, ніж за півроку до подачі.А якщо у вас зовсім недавно змінилася зовнішність, краще зробити нові фото;
 • Документ, на базі якого ви претендуєте на ВНЖ. Це може бути довгостроковий трудовий контракт, довідка з місця роботи для студентів та інше;
 • Оплата зборів;
 • Поліс медичного страхування дотриманням франшиз, термінів і суми покриття;
 • На місці необхідно пройти процедуру зняття відбитків пальців;
 • Виписка з банківського рахунку. На рахунку у вас повинна бути необхідна сума коштів з розрахунку 800 zl на місяць на весь термін перебування в Польщі по карті;
 • Студенти, які навчаються на платній основі, прикладають квитанцію про сплату за рік навчання. Якщо навчання проходить на бюджетній основі, то необхідно в вузі взяти довідку, що підтверджує це;
 • Підтвердження місця вашого постійного проживання в Польщі;
 • Документ з вашої пропискою. Саме цю адресу буде відображено на карті;
 • Свідоцтво про народження з перекладом на польську мову у офіційного перекладача;


Цей перелік документів є зразковим і в кожному Воєводстві від вас можуть зажадати додатково відсутні паперу. Але орієнтуватися ви можете на цей список. Пам’ятайте, чим більше документів ви будете доносити, тим довше будете чекати готовність карти.

Вартість карти

Залежно від виду карти сплачується внесок в сумі:

 • 340 zl — для карти часового побиту;
 • 680 zl — для карти стали побиту.
 • Сам пластик коштує 50 zl.

Як довго потрібно чекати результат?

Відносно винесення рішення, то встановленого терміну немає. В середньому це займає до 2х місяців з дня подачі повного пакету документів. Стежити за статусом заявки ви можете самостійно через Інтернет або зателефонувавши по телефону. Як тільки дозвіл буде вам схвалено, пластик виготовляється максимум 14 днів. І все, можете його забирати.

Якщо якийсь із документів оформлений не правильно, або необхідно щось донести, на це заявнику дається 2 тижні. Тому краще все робити правильно і в повному обсязі. Таким чином, середня тривалість отримання становить близько 3-х місяців.

Не забувайте стежити за відкритою візою. Чи відносите документи на карту побиту мінімум за 45 днів до закінчення терміну візи.

Кому може бути відмовлено?

При оформленні будь-яких документів, можуть виникати неприємні ситуації у вигляді відмов. Які причини можуть стати наслідком відмови:

 • Подача завідомо неправдивої інформації або підроблених документів;
 • Контракт від роботодавця, який раніше мав порушення по трудовому або податкового законодавства;
 • Іноземний громадянин бажає отримати статус біженця;
 • Якщо відносно іноземця порушено кримінальну справу, або він знаходиться в місцях позбавлення волі;
 • Заявка подається за межами Польщі;
 • Якщо з яких-небудь причин заявник відмовився надавати відбитки пальців. Іноді це трапляється з релігійних міркувань.


Яка б не була причина відмови, ви завжди можете оскаржити її. Головне, щоб це було на законних підставах.

Як перевірити готовність карти?

При подачі заяви, в своїй анкеті ви вказали контактні дані. Саме по ним з вами і будуть зв’язуватися фахівці в міру необхідності. Спочатку вам прийде лист з повідомленням про те, хто взяв ваша справа в роботу і його контактні дані. А далі ви будете отримувати повідомлення у вигляді смс-повідомлень про готовність кожного етапу.

Як тільки пластикова карта буде готова, вам прийде повідомлення. І тоді можете брати свій паспорт і йти отримувати карту. З цього моменту можете сміливо користуватися всіма привілеями, які надасть вам карта побиту в Польщі.

Підсумки

Якщо ви бачите своє майбутнє і майбутнє ваших дітей в Польщі, задумайтеся про можливість оформлення карти побиту. Вклавши трохи сил на збір документації та подачу відповідної заяви, ви отримаєте чудову можливість жити і вести трудову діяльність в розвивається європейській країні з високим рівнем медицини, освіти та безпеки. Вам не потрібно буде кожен раз виїжджати в свою країну, готувати документи і сидіти на валізах в очікуванні чергової поїздки. Успіхів!

З цією статтею так само цікавляться:

Як отримати карту побиту по безвізу Зміна роботодавця в Польщі Карта поляка для Українців

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Оцініть корисність матеріалу

0%

Поставте 5 ★ і поділіться в соціальних мережах. Це допоможе розвитку даного ресурсу і додасть Вам величезний + в карму!

Рейтинг пользователей: 5 ( 1 Голоса)

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

Оформлення карти сталого побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави потрібні? Кожен з …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *