Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?
4.8/5 - (24 голоса)
Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?

Карта побиту для українців. Для деяких українців Польща стала практично рідною країною. Люди працюють там роками, їхні діти вчаться в місцевих школах і вузах, багато хто планує назавжди там залишитися. Інші ж тільки планують вперше поїхати працювати в Польщу і відчути на собі рівень європейського життя. При цьому практично всі хочуть мати карту побиту, вид на проживання, ПМЖ, а разом з ними і всі належні переваги. Отже, давайте докладніше розберемося в питаннях карти побиту і всього, що з нею пов’язано.

З Статті Ви дізнаєтеся:
Що таке карта побиту?
Які бувають види карт побиту?
Хто може оформити карту побиту?
Які переваги має власник картки?
Плюси для батьків і дітей
Бонуси для студентів
Який документ дає більше переваг?
Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту
Вартість карти
Як довго потрібно чекати результат?
Кому може бути відмовлено?
Як перевірити готовність карти?
Підсумки

Що таке карта побиту?

 Карта побиту для українців: які переваги і як її отримати?


Це документ, що підтверджує особливий статус іноземного громадянина в Польщі і дозволяє перебувати в країні довше, ніж за візами. Це вид на проживання, який дозволяє без оформлення віз перетинати кордон Польщі скільки завгодно раз, працювати і вчитися без додаткових дозволів.

Карта побиту для українців — які бувають види карт побиту?

Існує кілька видів карт:

 1. Карта часового побиту (тимчасова). Цей документ видається на строк до трьох років на підставі офіційних документів із зазначенням причини знаходження в країні. Це може бути трудовий контракт на кілька років, отримання освіти в місцевому вузі, ведення наукової діяльності або тривалі мовні курси. Перелік може бути більш широкий, тому варто детальніше вивчити це питання, якщо ви хочете скористатися саме цим видом карт.
 2. Карта сталегого побиту (постійна). Даний документ оформляється на підставі Карти поляка або карті годинних побиту. Вона дійсна 10 років. Знайте, попередньо ви повинні були постійно жити в РП не менше 5 років.
 3. Карта резидента Європейського Союзу . Даний документ видається за умови безперервного перебування на території РП протягом 5 років, при цьому маючи статус резидента ЄС. Ви повинні мати постійний підтверджений дохід і вести офіційну трудову діяльність. Якщо у вас Блакитна карта, ви можете працювати у всіх країнах Євросоюзу, якщо внутрішнім законодавством певної країни не введені обмеження.

Хто може оформити карту побиту?

Хто може оформити карту побиту?

Отже, яким вимогам ви повинні відповідати:

 • Працювати на території РП не менше 5 років і мати довгостроковий трудовий договір на подальшу роботу в країні;
 • Щоб чоловік /дружина були польським громадянином;
 • Якщо чоловік не громадянин Польщі, але має статус ПМЖ за програмою возз’єднання сім’ї;
 • Навчання в вузі або проходження довгострокових мовних курсів;
 • Нерезидент країни, але має легальний бізнес в Польщі.

Карта побиту для українців — які переваги має власник картки побиту?

Чому багато працюючих в Польщі так хочуть отримати карту побиту? Тому що вони таким чином можуть розраховувати на певні переваги:

 • Ви можете скільки завгодно разів перетинати територію Польщі без відкриття віз;
 • Якщо віза була, її не потрібно продовжувати;
 • Право перебування в країнах Шенгенської угоди до 3х місяців без додаткових віз;
 • Ви можете подавати документи на візи в США і Англії, перебуваючи в РП;
 • Можете купувати нерухомість на своє ім’я;
 • Право покупки автомобіля і його оформлення на себе;
 • Студенти можуть легально працювати;
 • Для поїздок на поїздах ви можете отримати знижку 37%;
 • Право створення і ведення приватного бізнесу;

Плюси для батьків і дітей

По суті, карта побиту — це наданий дозвіл на проживання для іноземців, які постійно живуть і працюють в країні. Плюс і додаткові бонуси:

 • Якщо у вас є карта годин побиту і наявність підстав для її продовження, то зробити це можна, не покидаючи Польщу. Тому дитина може не відволікатися від навчання;
 • Поки заявник очікує отримання карти, він поки не має права в’їжджати в країну або працювати без візи і дозволу. Але дитина без проблем може і далі вчитися в школі;
 • Дитина, народжена в Польщі у батьків громадян іншої країни або власників ВНЖ, може претендувати на ПМЖ;
 • Якщо дитина має ПМЖ, то його мама /тато зможуть ініціювати і своє ПМЖ через програму возз’єднання сім’ї.


Карта побиту дає працюючим іноземцям додаткові привілеї, а їх дітям можливість не залишати країну для залагодження бюрократичних моментів.

Бонуси для студентів

Карта побиту для українців - які переваги має власник картки побиту?

Багато студентів в Європі підробляють з першого курсу навчання. Бонусом карти є те, що студентам денної форми не потрібні додаткові дозволи на роботу. Просто знаходите відповідну погодинну роботу і набираєтесь досвіду.

Для вечірників і заочників ситуація трохи інша. Вони також можуть подаватися на карту побиту. Але на рахунок дозволу — це вирішується в кожному окремому Воєводстві. Краще дізнатися про це безпосередньо за місцем навчання.

Спочатку карта видається максимально на 15 місяців з можливістю пролонгації. Якщо термін навчання менше року, то ВНЖ дається на кількість місяців навчання плюс 3 місяці додатково.

Який документ дає більше переваг?

Щоб жити і працювати в Польщі, можна вибрати шляхи вирішення з декількох варіантів. Більш звичну візу можна відкрити вдома, але термін перебування досить обмежений і вимагає постійних пролонгацій. Карта побиту розрахована на більш тривалий термін перебування, але дається далеко не всім. Так що ж краще вибрати?

Відповідь проста: все залежить від ваших потреб. Якщо ви не плануєте постійно жити в Польщі, а лише приїжджаєте на сезонні роботи, то оформляйте візу. Але якщо ви хочете жити в РП, та ще й плануєте отримати громадянство в майбутньому, то звичайно ж зверніть увагу на карту побиту.

Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту:

 Перелік документів, необхідних для оформлення картки побиту

 • Анкета на ВНЖ, заповнена відповідно до вимог. Обов’язково вказуйте актуальні контакти. Саме по ним з вами будуть зв’язуватися фахівці;
 • Оригінал і 3 дубліката закордонного паспорта;
 • 5 фотографій 3,5х4,5 см. Зверніть увагу на актуальність фотографій, вони повинні бути зроблені не раніше, ніж за півроку до подачі.А якщо у вас зовсім недавно змінилася зовнішність, краще зробити нові фото;
 • Документ, на базі якого ви претендуєте на ВНЖ. Це може бути довгостроковий трудовий контракт, довідка з місця роботи для студентів та інше;
 • Оплата зборів;
 • Поліс медичного страхування дотриманням франшиз, термінів і суми покриття;
 • На місці необхідно пройти процедуру зняття відбитків пальців;
 • Виписка з банківського рахунку. На рахунку у вас повинна бути необхідна сума коштів з розрахунку 800 zl на місяць на весь термін перебування в Польщі по карті;
 • Студенти, які навчаються на платній основі, прикладають квитанцію про сплату за рік навчання. Якщо навчання проходить на бюджетній основі, то необхідно у ВУЗі взяти довідку, що підтверджує це;
 • Підтвердження місця вашого постійного проживання в Польщі;
 • Документ з вашої пропискою. Саме цю адресу буде відображено в карті;
 • Свідоцтво про народження з перекладом на польську мову у офіційного перекладача;


Цей перелік документів є орієнтовним і в кожному Воєводстві від вас можуть вимагати додаткові папери. Але опиратися ви можете на цей список. Пам’ятайте, чим більше документів ви будете доносити, тим довше будете чекати готовність карти.

Вартість карти

Залежно від виду карти сплачується внесок в сумі:

 • 340 zl — для карти часового побиту;
 • 680 zl — для карти сталого побиту.
 • Сам пластик коштує 50 zl.

Як довго потрібно чекати результат?

 Як довго потрібно чекати результат?
Відносно винесення рішення, то встановленого терміну немає. В середньому це займає до 2х місяців з дня подачі повного пакету документів. Стежити за статусом заявки ви можете самостійно через Інтернет або зателефонувавши по телефону. Як тільки дозвіл буде вам схвалено, пластик виготовляється максимум 14 днів. І все, можете його забирати.

Якщо якийсь із документів оформлений не правильно, або необхідно щось донести, на це заявнику дається 2 тижні. Тому краще все робити правильно і в повному обсязі. Таким чином, середня тривалість отримання становить близько 3-х місяців.

Не забувайте стежити за відкритою візою. Чи відносите документи на карту побиту мінімум за 45 днів до закінчення терміну візи.

Кому може бути відмовлено?

Кому може бути відмовлено?

При оформленні будь-яких документів, можуть виникати неприємні ситуації у вигляді відмов. Які причини можуть стати на заваді отримання карти:

 • Подача завідомо не правдивої інформації або підроблених документів;
 • Контракт від роботодавця, який раніше мав порушення по трудовому або податковому законодавству;
 • Іноземний громадянин бажає отримати статус біженця;
 • Якщо відносно іноземця порушено кримінальну справу, або він знаходиться в місцях позбавлення волі;
 • Заявка подається за межами Польщі;
 • Якщо з яких-небудь причин заявник відмовився надавати відбитки пальців. Іноді це трапляється з релігійних міркувань.


Яка б не була причина відмови, ви завжди можете оскаржити її. Головне, щоб це було на законних підставах.

Карта побиту для українців — як перевірити готовність карти?

При подачі заяви, у своїй анкеті ви вказали контактні дані. Саме по ним з вами і будуть зв’язуватися фахівці в разі необхідності. Спочатку вам прийде лист з повідомленням про те, хто взяв вашу справу в роботу і його контактні дані. А далі ви будете отримувати повідомлення у вигляді смс-повідомлень про готовність кожного етапу.

Як тільки пластикова карта буде готова, вам прийде повідомлення. І тоді можете брати свій паспорт і йти отримувати карту. З цього моменту можете сміливо користуватися всіма привілеями, які надасть вам карта побиту в Польщі.

Карта побиту для українців — підсумки

Якщо ви бачите своє майбутнє і майбутнє ваших дітей в Польщі, задумайтеся про можливість оформлення карти побиту. Вклавши трохи сил на збір документації та подачу відповідної заяви, ви отримаєте чудову можливість жити і вести трудову діяльність розвинутій європейській країні з високим рівнем медицини, освіти та безпеки. Вам не потрібно буде кожен раз виїжджати в свою країну, готувати документи і сидіти на валізах в очікуванні чергової поїздки. Успіхів!

З цією статтею також цікавляться:

Як отримати карту побиту по безвізу Зміна роботодавця в Польщі Карта поляка для Українців
Як отримати карту побиту по безвізу Зміна роботодавця в Польщі Карта поляка для Українців
Питання та відповіді. (FAQ поширені питання)
Підкажіть будь ласка приїхали з польші дві неділі назад хочемо знову їхати карта побуту в процесі виготовлення чи потрібно віза при виїзді до польші якщо виготлвляється карта побуту
 • Можете заїхати по безвізу, якщо з дати повернення пойшло вже 90 днів, якщо не пройшло, то потрібно робити робочу візу.

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Zameldowanie czasowe: что это и как получить?

Прописка в Польщі meldunek (мельдунек)

5/5 - (14 голосов) Прописка в Польші: що це і як отримати? Прописка в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
156 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Марічка
Марічка
2 місяців назад

Чи є якісь обмеження по перебуванні в Україні якщо ти є громадянином України і маєш карту сталого побиту ?

Віталій
Віталій
2 місяців назад

Добрий вечір! Якщо в мене є карта побиту, чи можу я виїхати з України до Польші під час воєнного стану на Україні

Сергій
Сергій
3 місяців назад

Якщо подався на карту побуту,від одного роботодавця,і в одному воєводстві,а щас працюю і живу в іншому,отримав лише жовту бумажку,як підтвердження що ужонд отримав документи,То чи потрібно в такому випадку щось робити,наприклад переподаватися,чи що?Якщо так,то які потрібні для цего документи?

наталія
наталія
1 рік назад

Добрий день.
Підскажіть, будь ласка, є позитивна дицизія (датована 30 квітня 2021)на карту сталого побиту
на коли розраховута на пластик?
як прискорити видачу пластику? (Дуже потрібно на кінець червня перші числа липня). Підскажіть як діяти?

наталія
наталія
1 рік назад

Добрий день.
Ппідскажіть, будь ласка, є позитивна дицизія (19 травня2021)на карту сталого побиту на коли розраховута на пластик?
як прискорити видачу пластику? (Дуже потрібно на кінець червня перші числа липня)

Денис
Денис
1 рік назад

В очікуванні децізіі
Привіт, підкажіть будь ласка, вже багато була написано на цю тему, але немає найголовнішого, якщо подався на карту, як міняти роботу? Перебуваю на антикризовий щиті, подався на карту, закінчилася віза і освядчення, на основі чого новий роботодавець мені зробить освядчення? Дякую

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Денис
1 рік назад

НЕ зробить нового. Минулого тижня мав справу з подібною ситуацією. Якщо освядченіе закінчилося — то можете залишатися в поточного роботодавця на підставі щита. Але нового уженд НЕ видає.

Денис
Денис
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

Так це виходить не можна міняти роботу під час очікування карти? Чому тоді все вводять в оману? У кожному обговоренні подібної теми всі говорять що можна міняти роботу

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Міняти можна вільно, якщо отримаєте освядченя або зезволеніе від нового роботодавця

Денис
Денис
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

Але Отримати не вийти ніяк, вірно? А до карантину як все відбувалося? За яких умов можна міняти роботу при очікуванні карти? Якщо є віза? Тоді як це пов’язано з картою?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Щоб змінити роботу — потрібен дозвіл (освядченя або зезволеніе) від нового роботодавця. Якщо коридор дозволяє — без будь-яких проблем … Якщо ні — чекайте.

Денис
Денис
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

Добре, спасибі, більш менш зрозуміло з цим, але не зрозуміло як міняти роботу при антикризового щиті, якщо вся ГПД «вступила в силу», теж коридор?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Коридор ніхто не відміняв. Він як діяв — так і діє.

Денис
Денис
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

Тоді виходить міняти роботу під час карантину практично не реально, далі більше, карантин взагалі на це ніяк не стосується судячи з усього

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Справа не в карантині … Він тільки дав можливість продовження візи і освядченія у конкретного роботодавця …. Якщо у Вас освядченя закінчилося — Ви зможете нове Отримати тільки через пів року. От і все.

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

Нехай Ваш роботодавець (новий) подасть на зезволеніе. Зараз кому як (за термінами). Одні чекають пару місяців, а деякі (наприклад в Опольському в-ве минулого тижня) отримали через півтора місяці.

Денис
Денис
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

А як тоді бути з цим днями 15 + 30 на якому етапі я повинен сповістить уженд і збирати нові папірці?

Денис
Денис
Відповідь для  Денис
1 рік назад

А як тоді бути з цим днями 15 + 30 на якому етапі я повинен сповістити уженд і збирати нові папірці?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Як тільки будете на 100% готові змінити роботодавця. Так і відразу

Ігор
Ігор
1 рік назад

Добрий день!!!маю таке питання?заїхав я по карті побиту в останні її дні 17 січня зараз хочу виїхати на Пасху 30 квітня на нову зложив папери ще в листопаді чи можу я після Пасхи відкрити робочу візу???

Оксана
Оксана
Відповідь для  Ігор
1 рік назад

Так

Ігор
Ігор
1 рік назад

Zaloncnik a1 від роботодавця

Всім привіт! Може хто підкаже . Справа в тому хочу податися на карту побиту працедавець заповнить Залончнік номер один питання таке: що він повинен вписати щоби карту дали на 3 роки? ( шеф ніколи незатрудняв українців і не знає що то чого!) в мене умова о праці на час Неокреслоний! Буду вдячний за допомогу..

Anna
Anna
Відповідь для  Ігор
1 рік назад

Там є пункт «на який нарис часу ви плануєте доручати роботу іноземцю» там потрібно вписати 3 роки від дати децізіі або просто вписати дати наприклад від 01.01.2021 до 01.01.2024

Ubiegam się o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę — od czego zależy długość udzielonego zezwolenia?

Okres ważności zezwolenia na pobyt czasowy zależy od okresu zatrudnienia wpisanrgo przez pracodawcę w załączniku nr 1 do wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy. Może być również brany pod uwagę okres wskazany w umowie, którą pracodawca zawarł z Cudzoziemcem, jeśli była dołączona do wniosku.

Ігор
Ігор
Відповідь для  Ігор
1 рік назад

Дякую, Анно! Але на карту можна чекати рік і більше). Як напише наприклад до 01.01.24 і час коли буде робитися карта то вийде менше 3 років, або Я чогось не розуміють?

Anna
Anna
Відповідь для  Ігор
1 рік назад

Так, якщо карта буде тільки до тієї дати «до», але в сумі ви ж і так весь цей час в Польщі будете, а там невідомо коли роботу захочете змінити)
Просто сказала які є варіанти)
У моїх документах обидва рази були вписані просто дати, перший раз карта була на 2 роки (спасибі шефу), а другий раз вже на 3, тому що розглядалася справа 2 місяці

Ігор
Ігор
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Я в Варшаві тут говорять довго). А як напише дату більше ніж на 3 роки? Так не можна підкажіть, спасибі

Anna
Anna
Відповідь для  Ігор
1 рік назад

Ні так не можна, але можна вписати просто словами «на 3 роки з дня видачі децізіі»

Ігор
Ігор
Відповідь для  Anna
1 рік назад

У тому пункті де він буде вписували час хоче мені доручити роботу?

Anna
Anna
Відповідь для  Ігор
1 рік назад

так

Ігор
Ігор
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Дякую за допомогу.

Євген
Євген
Відповідь для  Ігор
1 рік назад

Потім продовжити можна

Євген
Євген
Відповідь для  Ігор
1 рік назад

Що б була на три роки головна умова що б працював на пряму, якщо працюєш на АГЕНТСТВО а місце роботи наприклад завод то тільки на 2 роки, а відлік часу по-моєму йде від подачі документів

Ігор
Ігор
Відповідь для  Євген
1 рік назад

Я працюю на пряму! Свого роботодавця добре знаю, він напише те що потрібно але треба знати як правильно за законом щоб отримати карту на 3 роки?

Софія
Софія
1 рік назад

маючи карту побуту, скільки часу я можу перебувати в Україні ?

Женя
Женя
Відповідь для  Софія
1 рік назад

Скільки хочете

Alisa
Alisa
1 рік назад

Подача на карту сім’ї

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, хто знає…
У знайомого закінчиться безвіз, хочемо подати на карти йому, дружині і дитині. Має роботодавця від якого буде подавати.
Чи можливо це зробити без освядчення?
Чи може він подавати одразу на сім’ю, чи жінці потрібно окремо подавати теж від роботи? Дитина навчається вже в школі.
Яка має бути сумма виписки з банку?
Буду вдячна за відповідь.
Дякую

Kris
Kris
Відповідь для  Alisa
1 рік назад

Alisa, до закінчення безвізу треба : на кожного з родини зібрати пакет документів. Взагалі ці данні є на сайті уженду воєводського в вашому місті.
Там знайдете бланк wniosek його роздрукувати (не знаю в якому ви місті всюди по різному — можливо по два або по три екземпляри на особу)
Батькам заповнюєте побит часови і праця. Дитині заповнюєте інне околічності.
Так як у вас нема ще всіх документів можна подати те що маєте. Решту будете дочитати в міру можливості.
Цей мінімум (на кожного) :
Внёсек (для дорослих працюючих треба до вньосек заповнити залончник А1, його заповнює роботодавець, цим він засвідчує що готовий вас взяти на роботу і тоді освядченє можна дослати пізніше)
Копії заповнених сторінок паспортів
Договір винайму мєшканя (копію) (дитина має бути вписана до договору,)
Якщо є песель (копія)
І квитанція про оплату (дорослі 440, дитині 340)

Кожна особа має мати документи в окремому конверті. На пошті відправляєте listem poleconym potwierdzeniem odbioru,
Якщо є питання питайте, розповім, поясню все.
Без освядченя не працюйте — не можна. Як буде освядченє підписуйте робочий договір і тільки тоді приступайте до роботи.

Напишіть хоть в якому місті Ви знаходитесь, я вам скину посилання на документи де викачати і подивитись.

Виписка з банку потрібна для студентів і учнів які подають на карту самостійно. Але у вашому випадку краще подавати разом з батьками на основі перебування з matką/ojcem

Kris
Kris
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Жінка може теж подавати на inne okoliczności pobyt z mężem. А потім якщо знайде роботу може перекваліфікувати при бажанні на іншу ціль перебування.
Але потрібно щоб майбутній заробіток чоловіка перекривав утримання всіх членів родини.
Якщо Варшава то можуть і враховувати ціну найму житла у витрати.

Alisa
Alisa
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Дуже дякую за відповідь!!!
Маю таке питання, якщо в нього безвіз до 30.12, а зараз подам йому на освядчення(бо я і є роботодавець), заповню залончник А1(що маю вказати там, зобов’язуюсь прийняти на умові о праце чи злецення?), чи відкриють йому те освядчення якщо безвізу не буде вже? Відправляти звісно будемо до свят.
Ми під Варшавою знаходимось.

І ще одне, маю його одразу зголошувати до ЗУС чи після отримання освядчення, чи просто купити приватне страхування всіх і все?
Дякую)

Kris
Kris
Відповідь для  Alisa
1 рік назад

Абсолютно нема за що Так вказуєте що зобов’язуєтесь прийняти, з якої дати і по яку теж вказуєте(бо часто привязують термін дії карти і до тих дат які є в залончніку), а трудовий договір вказуєте той який будете підписувати також можете написати кількість робочих годин! і винагороду. Тобто якщо по злеценя буде працювати то злеценя, якщо умова о праце то його вказуєте, це залежить від вашого бажання, а на видачу карти не сильно впливає. До ZUS привязуєте тоді коли буле освядченє як підпишете договір робочий. І тоді зможе працювати. То не страшно якщо ви одразу не подасте страховкі. Всі документи в міру того як будете отримувати(освядченє і т.д.) досилаєте в urząd. Висилати обов’язково listem poleconym z potwierdzeniem odbioru щоб вам прийшло підтвердження що документи отримали. Освядченє зроблять.не думаю що будуть якісь питання в зв’язку з закінченням днів по безвіз, просто навіть виходячи з того що людям які ще в Україні знаходяться їм ж освядченє відкривають. Тільки питання на скільки днів відкриють освядченє. Якщо термін дії освядченя буде короткий тоді бажано подати якнайшвидше на зезволенє, бо воно може довго робитись і потрібне щоб не було перерв в праці. Важливо щоб пакет документів був якомога повніший. Так як у Вас специфічна ситуація подавайте все що є. Якщо зробите страховку місяців на шість приватну, PZU як приклад, це не завадить. Важливо! Якщо ви берете тільки чоловіка до праці то його зарплати має вистарчати на утримання родини, в Варшаві при цих розрахунках зараз практикують враховувати ще й ціну винайму житла. Тобто сума виплат має бути… Детальніше »

Alisa
Alisa
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Це найкращі відповіді які я отримувала
Вибачають, але я Вас ще трохи»подістаю»)) хочу до кінця в цьому розібратися…
Освядчення відкривають макс на 6 місяців, якщо не помиляюсь, припустимо, що ми використали безвіз, і типу залишається ще 3 місяці,працювати можемо далі по тому залишку але тільки якщо подати на карту,так? Освядчення можуть відкрити на 1, 2, 3, 4, місяці і це не від чого не залежить, так? Чи потрібно ставити конкретні дати? Чи муть йому наприклад відкрити на 2 місяці?
Після отримання освядчення можна одразу подавати на зезволення?
І ще одне питянняяяя, інформація старости, як правильно подавати щоб точно отримати? Буду подавати на муража, для неї на маляра)
Я вже винна Вам презент) давайте адресу відправлю, якщо в Варшаві живете, привезу особисто

Kris
Kris
Відповідь для  Alisa
1 рік назад

Так освядченє максимум на 180 днів. АЛЕ в даний момент поки не знятий стан епідемії освядченя продовжується. Тобто якщо відкриють освядченє на 3 місяці. То освядченє буде дійсним до кінця пандемії плюс 30 днів(але вам як роботодавцю треба буде зголосити про це в удень, на сайті уженду має бути про це інформація)
Дати ви вказуєте на освядченє але вони там прораховують і дають на термін який можна, а можна працювати по освядченє 180/360 в рік. Якщо у вашого працівника не було освядченя то його відкриють на весь період 180 днів. Якщо було то вирахують залишок і на нього відкриють.
Так ви можете подати на зезволенє одразу як отримаєте освядченє, бо зезволенє може робитись і місяці два. Тобто щоб не було перерви в праці.
По інформації старости то трохи складніше, бо залежить від старости 🙂
А якщо загалом, то вакансія має дійсно відповідати кандидату, тобто не вписуйте потребу дипломів іт.д, якщо тих дипломів нема. Чим простіше називається посада тим більше шансів.
Хоча знаю і таких що спеціально вписували специфічний диплом який був саме в того кандидата на працю якого хотіли взяти.
Часто придираються коли випадково в опис становіска вписують посаду яка потребує диплома. Краще brak wykształcenia. Але якщо кандидат має специфічну освіту то цим деколи користуються, і навпаки вказують.
Тому поварів називають помічниками поварів (хоча потім вони виконують функцію повара)і т.д.
Сподіваюся у вас все вийде!

Андрій
Андрій
Відповідь для  Alisa
1 рік назад

А хто просить виписку з банку. Дитина може податись на підставі навчання. Мужчині і дружині потрібні освядченія від роботодавця. Але можуть зараз подати без них а потім долучити до справи

Alisa
Alisa
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Андрію, дякую, але якщо в нього закінчиться безвіз, все одно можна подавати на освядченя і пізніше долучити до справи? В зусі його теж зареєструють? Наскільки знаю, то на час очікування карти вони працювати не можуть якби офіційно, для цього і потрібна виписка з банку що мають власні кошти на життя….хоча може щось і плутаю)

Андрій
Андрій
Відповідь для  Alisa
1 рік назад

Чому не можна працювати хто Вам таке сказав. А якщо на карту чекати рік то що робити

Kris
Kris
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Без освядченя не можна працювати! Ви таке людям не радьте!
Працювати можна АЛЕ з дозволом освядченя /зезволенє.

Kris
Kris
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Карту від школи не дадуть!
Треба подавати на утриманні батьків inne okolicznośći

Андрій
Андрій
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Працювати але з освядченієм так. Але можна працювати а не сидіти

Андрій
Андрій
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Але на підставі навчання дитини у навчальному закладі. Тому до справи і долучається освядченіє з навчального закладу що щарахований на навчальний рік 2020-2021

Kris
Kris
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Підставою є перебування з батьками. Бо inne okoliczności можуть бути різні якщо написати nauka тоді це підстава яку ви вказуєте і тоді треба фінансове забезпечення дитини підтвердженням з банку.
А якщо inne okolicznośći вказати pobyt z matką (а у випадку людини яка запитується треба побит з батьком (ojcem) ) тоді підтвердженням фінансів буде зарплата батька. Школа підставою не може бути бо буле відмова в конкретно цьому випадку. Так підтвердження школи треба долучити до документів це не поміщає але основна підстава це перебування з батьками.

Ольга
Ольга
1 рік назад

Доброго вечора))скажіть будь ласка, кому відомо з реальних джерел: якщо фізично неможливо зняти відбитки пальців, то чи можуть відмовити у виробленні карти побиту?

Олег
Олег
Відповідь для  Ольга
1 рік назад

При подачі заяви про надання дозволу на тимчасове перебування іноземець повинен здати відбитки пальців для видачі карти перебування.
Дане зобов’язання не стосується іноземців, яким не виповнилося 6 років або від яких здача відбитків пальців фізично неможлива.

Лена
Лена
1 рік назад

Доброго дня, хто володіє інформацією? 
Закінчився термін дії карти побуту, подав документи на нову карту, чи можу я виїхати в Україну і повернутися в Польщу за старою картою та печаткою в паспорті про те що чекаю на нову карту? 
Розумію що це напевно неможливо але може хтось знає як можна буде заїхати в Польщу якшо не так .

Дина
Дина
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Неможна виїжати в Україну покі не отримаєте нову

Лена
Лена
Відповідь для  Дина
1 рік назад

В Україну я можу завжди поїхати але питання чи зможу я повернутися до Польщі по карті в якій термін дії закінчився місяць тому.

Ольга
Ольга
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Якщо на нову карту побиту подали документи протягом 30 днів після закінчення терміну дії старої карти….то залишається дійсна стара карта побиту….якщо пізніше то мусите чекати на нову карту побиту…і тільки тоді виїжжати.

Денис
Денис
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Подав документи ще тоді як стара карта була дійсна, ще пів року аби отримати нову саме тоді, коли стара закінчилась, але на жаль поки без змін.

Лена
Лена
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Найкраще….зателефонуйте на страж граничну..і запитайте.

Денис
Денис
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Так і зроблю, дякую за відповідь.

Олег
Олег
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Якщо ваша карта закінчилася під час пандемії, то вона автоматично продовжена на час пандемії +30 днів після.

Лена
Лена
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Дуже дякую вам, тоді цікавить чи має значення який у мене паспорт, бо паспорт у мене ще не біометричний

.

Олег
Олег
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Не знаю, думаю немає різниці. Але краще дзвоніть в страж гранічну, вони вам все розкажуть.

Иван
Иван
Відповідь для  Лена
1 рік назад

Це наврядчи що так можна.

Иван
Иван
1 рік назад

Скажіть будь ласка на карту як подаватись від агенції,це на рік чи три дають,мені агенція говорить що тільки на рік або півтори бо вони на більше не можуть дати,це правда?

Тимур
Тимур
Відповідь для  Иван
1 рік назад

Просто від агенції праці ви в одного роботодавця можете працювати не більше 18 місяців, бо ці всі агенства є агентствами тимчасової праці, тому не дають більший термін в залончніку. Якщо підходить робота то потім подасте ще раз на карту на пряму від роботодавця.

Иван
Иван
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Знову треба буде платити?

Тимур
Тимур
Відповідь для  Иван
1 рік назад

Так, 440 злотих один раз, а потім другий раз.
Але ви можете податись від них і під час очікування карти і роботи в них , шукати іншу роботу. І якщо знайдете до моменту винесення децизії по карті, донесете договір від іншого роботодавця наприклад на три роки і залончнік з таким ж терміном, то вб’єте двох зайців і карту отримаєте і з посередниками попрощаєтесь.

Иван
Иван
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Ну як вам сказати роботи я пока міняти не хочу,а напряму мене не візьмуть там де я працюю бо уних договір з агенцією хто від агенції в них працює то більш тих людей не візьмуть на пряму.

Тимур
Тимур
Відповідь для  Иван
1 рік назад

Вони мені кажуть що у них такого Дозволу немає.

Рита
Рита
Відповідь для  Иван
1 рік назад

А взагалі робити карту через агентство така собі затія, намагайтеся пробувати на пряму від роботодавця, навіть там де не роблять на пряму бувають винятки.

Иван
Иван
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Ну я так не можу тому що у них договір хто через агенцию то безпосередньо тих людей неможуть взяти.

Рита
Рита
Відповідь для  Иван
1 рік назад

Можуть взяти, просто не хочуть.

Иван
Иван
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Ну можуть але не хотять псувати відносини з агенцией бо багато людей від агенциі велика частина.

Полина
Полина
Відповідь для  Иван
1 рік назад

Ну все одно потрібно намагатися домовлятися, легко нічого не дається

Рома
Рома
Відповідь для  Иван
1 рік назад

Ну і зарплату платять однакову що від агенциі що немає, але працюють 5 ілі 7 польок жінок то чула що їм платять більше кажится, але вони українців теж беруть по умів зліценіе тільки.

Иван
Иван
Відповідь для  Рома
1 рік назад

Ну тоді працюйте від агентства.

Leonid
Leonid
1 рік назад

Карта побиту

Чи можуть зробити карту попобиту підставою перебування в Польщі «по безвіз» або потрібно знаходиться в Польщі на основі як мінімум «річної візи»?

Andrii
Andrii
Відповідь для  Leonid
1 рік назад

Можна, можливо. Але документи слід подати до закінчення безвіза

Наталя
Наталя
Відповідь для  Leonid
1 рік назад

Так, так і роблять, тільки встигни зібрати документи

Leonid
Leonid
Відповідь для  Наталя
1 рік назад

А які потрібні документи, чи є десь сайт з повною і достовірною інформацією по цій темі?

дядько
дядько
Відповідь для  Leonid
1 рік назад

В ютубі дивись, там все є

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Leonid
1 рік назад

будь обережний

Андрій
Андрій
Відповідь для  Leonid
1 рік назад

Можна і по безвізу

Dmitry
Dmitry
Відповідь для  Leonid
1 рік назад

Надайте пріоритет пакет документів для відкриття Карти побиту (pobyt czasowy до 3 років).
в Пакет Документів входить Wniosek, Załącznik nr. 1, Umowa o pracę / zlicenie (це основні документи) та інші Необхідні для подачі.
За більш детальною інформацією, звертатися в ЛС
Інформація пропонується для тих, хто з якихось причин не має можливість Отримати документи від свого роботодавця.

Артем
Артем
1 рік назад

Карта побиту
Привіт, мене викликали на 18.11 на друк для карти, але я не зміг з’явиться на цю дату і повідомити в уженд про це Не вийшло. Мою подачу на карту тепер анулюють або викличуть за новою через час?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Артем
1 рік назад

Зверніться в уженд для призначення нової дати. Справу не анулюють

Ілона
Ілона
Відповідь для  Артем
1 рік назад

Краще зателефонувати на лінію уженду і дізнатися стан справи. Мали подібну ситуацію, писали лист з проханням на нову дату. Нову дату призначили, все норм

Артем
Артем
Відповідь для  Ілона
1 рік назад

А можете підказати як саме писати лист? Додзвонитися не виходить, ніхто не відповідає (

Ілона
Ілона
Відповідь для  Артем
1 рік назад

А місто?)

Илона
Илона
Відповідь для  Ілона
1 рік назад

wniosek o przywrócenie terminu

Артем
Артем
Відповідь для  Илона
1 рік назад

Szczecin

Артем
Артем
1 рік назад

Карта побыту
Здравствуйте, меня вызывали на 18.11 на печать для карты, но я не смог появится на эту дату и сообщить в уженд об этом Не получилось. Мою подачу на карту теперь аннулируют или вызовут по новой через время?

Андрей
Андрей
Відповідь для  Артем
1 рік назад

Обратитесь в уженд для назначения новой даты. Дело не аннулируют

Илона
Илона
Відповідь для  Артем
1 рік назад

Лучше позвонить на линию уженду и узнать состояние дела. Имели подобную ситуацию, писали письмо с просьбой на новую дату. Новую дату назначили, все норм

Артем
Артем
Відповідь для  Илона
1 рік назад

А можете подсказать как именно писать письмо? Дозвониться не получается, никто не отвечает (

Илона
Илона
Відповідь для  Артем
1 рік назад

А город?)

Илона
Илона
Відповідь для  Илона
1 рік назад

wniosek o przywrócenie terminu

Артем
Артем
Відповідь для  Илона
1 рік назад

Szczecin

Олександр
Олександр
1 рік назад

Чи можливо самому податись на карту побиту? І як це зробити?

 Чи це тільки роботодавець може зробити?  

Андрій
Андрій
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Можна і самому подати. Збираєте комплект документів і відправте поштою

Mariana
Mariana
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Ну ми подавали особисто самі в уженді, документи нам зібрав бухгалтер, анкету тоже вона заповнила але її не важко і самому заповнити.
В уженді ми здали відбитки нам поставили печатку і ми рік чекали на децизію

Dmytro
Dmytro
1 рік назад

Заїхав в Польщу в кінці червня по безвізу.
1-го вересня подав документи на карту Побуту. 20 листопада хочу їхати додому в Україну, але печатки в паспорті ще немає. Які документи необхідні при перетині? Хто знає?

Zlata
Zlata
Відповідь для  Dmytro
1 рік назад

вам би краще поки карту робите знаходитись в Польщі…

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Zlata
1 рік назад

Ну це якщо залишилося бажання її отримувати)

Татьяна
Татьяна
Відповідь для  Тетяна
1 рік назад

Я в такій же ситуації була. Виїхала без проблем, жовта папірець не дуже їх цікавила, просто кажеш, що зроблений внесек на карту побиту, вони самі все перевіряють, ставлять печатку про виїзд і все. Повернутися можна за візою або через 90 днів після безвізу.

Dmytro
Dmytro
Відповідь для  Татьяна
1 рік назад

Спасибі

Tut
Tut
Відповідь для  Dmytro
1 рік назад

Краще дочекатись карти…якщо неспішно. У вас повинен бути листок жовтий від ужонда що дійсно ви відправили документи і те що вони отримали і у них є ваша справа отож треба ця жовта бумажка і паспорт

Надя
Надя
2 років назад

Як порахувати коли відновиться безвіз 15.07.19 приїхала до Польщі 02.01.20 повернення на Україну. Коли знову можу в Польщу. Чекаю на карту побиту