ПМЖ в Польщі / Корисно знати / Звільнення в Польщі — як розірвати трудовий контракт
Звільнення в Польщі — як розірвати трудовий контракт
5/5 - (12 голосов)

Звільнення в Польщі: як грамотно розірвати трудовий контракт і отримати всі виплати від роботодавця?

Звільнення в Польщі — як правильно звільнитись? Оголошення в інтернеті, рекомендації знайомих і пропозиції в фірмах з працевлаштування – це основні шляхи пошуку роботи для українців.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Які види трудових контрактів існують?
Як розривають цивільно-правові форми договорів?
Як розривається Умова про праце?
Коли потрібно попереджати роботодавця про намір звільнитися?
Що потрібно для добровільного звільнення?
Етап 1. Написати заяву
Етап 2. Зареєструвати заяву
Етап 3. Обговорити нюанси з роботодавцем
Етап 4. Вважатися офіційно звільненим
Етап 5. Отримати Świadectwo pracy
чи Дозволяється працевлаштовуватися на іншу фірму після звільнення?
Висновки

З кожним днем все більше людей прагне до європейського майбутнього, а тому шукають роботу і житло за кордоном. Найпопулярнішим напрямком сьогодні є Польща. Вся справа в схожості мов, менталітетів, і близькість розташування країн. Відправляючись на роботу в РП, іноземці, як правило, умовно діляться на дві групи. Перші хочуть заробити гроші на втілення своєї мрії і потім повернутися на батьківщину, а другі збираються залишитися жити за кордоном на довгі роки.

Іноді трапляється так, що життєві обставини змушують повернутися додому раніше терміну, або умови праці та трудові відносини з наймачем погіршуються до такої міри, що єдиним правильним рішенням є звільнення. У цій статті ми розберемося по всіх нюансам цього процесу і з’ясуємо, як звільнитися з максимальною вигодою для себе.

Які види трудових контрактів існують?

Перше, що потрібно чітко розуміти, що працювати потрібно тільки за трудовим контрактом.

Деякі фірми пропонують неофіційне працевлаштування і приваблюють потенційних працівників, вказавши зарплату вище середньої. Однак це дуже ненадійний спосіб працевлаштування, який, найчастіше, є шахрайством. Справа в тому, що якщо роботодавець буде платити зарплату нижче, ніж вказував, чи не буде платити зовсім, то іноземець нічого не зможе довести, так як трудовий контракт відсутній. Єдине, що можна зробити, це написати скаргу на наймача за незаконне працевлаштування, і він буде зобов’язаний сплатити штраф. Але є одне але, працівникові теж доведеться платити штраф, так як він сам погодився на такі умови праці.

Звільнення в Польщі - як розірвати трудовий контракт

Є всього три види трудових договорів в Польщі: Umowa o prace, Umowa o dzieło і Umowa zlecenie.

Саме Umowa o prace є найкращою формою контракту для працівника. Він повністю захищений законом і може розраховувати на підтримку від держави у разі виникнення неналежних умов праці. На роботодавця покладається високий рівень відповідальності, а тому порушення зустрічаються вкрай рідко.

Umowa o dzieło і Umowa zlecenie – це цивільно-правові форми контрактів.

Вони передбачають більш низьку ступінь зобов’язань наймача перед працівником. Однак при виникненні будь-який проблем , можна домогтися справедливого рішення.

Як розривають цивільно-правові форми договорів?

При підписанні контракту, необхідно дивитися, щоб його зміст не суперечив закону. Інакше такий документ може бути визнаний не дійсним.

Відповідно до польського законодавства, Умова про дзело і Умова злецения припиняють свою дію в трьох випадках:

 1. Після виконання сторонами своїх зобов’язань. Тобто, працівник виконав завдання, а наймач оплатив його;
 2. При виникненні надзвичайних обставин, з-за яких не можливо виконати умови контракту;
 3. За бажанням працівника та/або наймача.

Як розривають цивільно-правові форми договорів?

Звільнення в Польщі, якщо обидві сторони згодні розірвати договір, то їм необхідно заповнити певні папери. Після цього контракт буде вважатися не дійсним. Усі моменти щодо виплат необхідно обговорити і письмово затвердити до розірвання. Інакше ніякі претензії, після анулювання контракту, пред’явити буде неможливо.

Якщо розриву відносин бажає лише одна сторона, то всі ці дії будуть відбуватися через суд. Працівник може вимагати компенсації, як за роботу, так і за моральну шкоду, якщо роботодавець вчинив з ним несправедливо.

Як розривається Умова про праце?

Як вже говорилося вище, цей тип контракту є найбільш вигідним для іноземця. Згідно із законодавством, роботодавець не має права звільнити вагітну співробітницю і працівників, які перебувають на лікарняному менш 182 днів.

Якщо наймач порушує умови праці, принижує працівника, затримує чи не виплачує зарплату, то можна подати скаргу, яка зобов’яже його усунути ці проблеми. Однак, якщо на це не має бажання, і працювати в цій фірмі стає нестерпно, то можна достроково розірвати контракт.

Коли працівник не може виконувати конкретний вид роботи за станом здоров’я, то необхідно отримати про це медичне підтвердження. Тоді роботодавець зможе запропонувати іншу вакансію, або працівник буде мати повне право достроково розірвати контракт.

Як розривається Умова про праце?

Якщо ж жоден з цих пунктів не підходить, а звільнитися все одно хочеться, то необхідно попередити роботодавця про це за чітко встановлений термін.

Коли потрібно попереджати роботодавця про намір звільнитися?

Прописуючи цивільно-правову форму договору, всі умови можна встановлювати самостійно. Єдине правило полягає в тому, що вони не повинні суперечити закону. У більшості випадків можливий навіть припинення відносин в односторонньому порядку протягом одного дня.

У Умове про праце справа йде по-іншому. Цей тип договору строго підкоряється закону, в якому вказані всі терміни, яких повинні дотримуватися обидві сторони. В результаті їх недотримання, наймач може подати в суд на працівника, і навпаки. Періоди часу, за які треба попереджати іншу сторону про намір розірвати контракт коливаються від трьох днів до місяця. Це залежить від виду Умови і терміну роботи іноземця в даній компанії.

Що потрібно для добровільного звільнення?

Етап 1. Написати заяву

Коли рішення про звільнення прийнято, треба братися за складання заяви. Воно повинно бути виключно польською мовою і містити наступну інформацію:

 • Прізвище, ім’я та по батькові заявника;
 • Номер та серія закордонного паспорта;
 • Додаткові дані. Наприклад, номер NIP або PESEL;
 • Позиція, на якій він працевлаштований;
 • Причина звільнення;
 • Бажана дата анулювання контракту.


Зазвичай заява пишеться у вільній формі, але на деяких підприємствах існують бланки встановленого зразка. Тому рекомендується уточнити цей нюанс у вашого роботодавця. Якщо на фірмі все-таки існує єдиний бланк, то працівник має право його одержати на першу вимогу.

Етап 2. Зареєструвати заяву


Просто написану заяву ніякої сили не має. Вона обов’язково повинна бути завірена наймачем або співробітником спеціального відділу. Саме з моменту реєстрації заява вважається поданою.

Етап 3. Обговорити нюанси з роботодавцем


Якщо є необхідність звільнитися раніше, або не виходить відпрацювати повний термін, то потрібно сказати про це наймачеві та шукати компроміс. Також у разі виникнення питань щодо термінів отримання зарплати або її розміру – не соромтеся обговорити дану ситуацію.

Підсумки переговорів потрібно оформити в письмовому вигляді, так як усні домовленості ніякої юридичної сили не мають.

Етап 4. Вважатися офіційно звільненим

Дата офіційного звільнення може бути обговорена між сторонами, якщо у кожного з них немає жодних претензій один до одного.

У разі, коли роботодавець не хоче підписувати угоду про розірвання контракту, це має відбутися автоматично. Терміни встановлені польським законодавством.

Етап 5. Отримати Świadectwo pracy

Етап 5. ПолучитьŚwiadectwo pracy

У поляків немає трудових книжок, і єдиним папером, де вказуються дані про місце роботи, є Świadectwo pracy. Цей документ повинен видати наймач працівникові для того, щоб наступний роботодавець зміг прочитати об’єктивну інформацію про свого потенційного співробітника. Ніяких відгуків чи характеристик особистості в цьому папері бути не повинно. Зазначаються тільки факти:

 • Як довго працівник був працевлаштований на підприємстві;
 • Яку позицію займав;
 • Яку зарплату отримував;
 • Коли і на скільки днів йшов у відпустку;
 • Коли і на скільки днів йшов на лікарняний;
 • Чому був звільнений.


Якщо вам видали документ, в якому міститься інша інформація, то ви маєте право поскаржитися і попросити видати інше Świadectwo pracy, яке буде відповідати встановленим правилам.

Чи дозволяється працевлаштовуватися на іншу фірму після звільнення?

Кожен працівник може сам вирішувати, де йому працювати. Українці в Польщі не є винятком. Тут справа більшою мірою залежить від типу дозволу і підстав, за яких іноземець знаходиться на території Польщі.

 • За національною візою. Спочатку для його відкриття необхідно запрошення на роботу (оświadczenie). Якщо іноземець, перебуваючи в Польщі, звільнився з попереднього місця роботи, то для наступного працевлаштування йому необхідно отримати нове Oświadczenie. Видає його роботодавець протягом декількох тижнів. Для працівника отримання цього документа є абсолютно безкоштовним. Незалежно від того, на який період було отримано запрошення, покинути країну необхідно як мінімум за один день до закінчення візи.
 • Звільнення в Польщі по воєводській візі. Процедура аналогічна зазначеній вище. Тільки отримувати потрібно запрошення від воєводи.
 • За Karta pоbytu. Про зміну роботодавця необхідно повідомляти Urząd. Після звільнення з попереднього місця роботи необхідно прийти в Urząd протягом двох тижнів і повідомити про це. А працевлаштувавшись на новому місці, доведеться знову йти у Ужонд. Для цього дається місяць.
 • За Karta Polaka. Сама Карта дає іноземцю велику кількість привілеїв. Однак, щодо роботи, вона може бути корисна лише для тих, кому отримання візи відбувається по пільгах. У всіх інших аспектах зміна роботодавця здійснюється аналогічно тому, як і за національною візою.

Висновки

Працевлаштування в Польщі дає високий рівень заробітної плати, якісне медичне обслуговування, хороші і гігієнічні умови праці. Однак ніхто не застрахований від зустрічі з недобросовісними роботодавцями, працівниками або від обставин, які не дають змоги продовжувати роботу. Звільнення в Польщі для цих випадків необхідно знати, як грамотно звільнитися. Враховуючи всі вищенаведені нюанси, кожен українець буде звертати увагу на деталі і зможе змінити роботодавця без стресу.

З цією статтею також цікавляться:

Як перевірити роботодавця в Польщі Гаряча лінія національної Інспекції Праці ( PIP) в Польщі Як поміняти роботодавця в Польщі
Як перевірити роботодавця в Польщі Гаряча лінія національної Інспекції Праці ( PIP) в Польщі Як поміняти роботодавця в Польщі

Сьогодні ми дізналися як правильно звільнитися в Польщі. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

ePUAP (профіль зауфани)

4.9/5 - (22 голоса) Електронний підпис в Польщі Чи можна управляти Всесвітом? Питання дискусійне, на …

Подписаться
Уведомление о
guest
133 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Володимир
Володимир
2 місяців назад

звільнення
Доброго дня. При звільненні за умовою злецення за скільки попереджають роботодавця зазвичай? Хотілося б в один день вирішити питання.

Зена
Зена
Відповідь для  Володимир
2 місяців назад

Почитайте розірвання мандатного договору

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Володимир
2 місяців назад

Все залежить від умов прописаних в умови

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

У всіх по різному у кого 14 днів а у кого і 3 місяці все залежить від професії

Oleksii
Oleksii
2 місяців назад

Які документи повинен віддати роботодавець при звільненні?
Дівчата влаштувалися на роботу і зрозумівши що їх обдурили вирішили покинути її відробивши 4 дні .
Підкажіть будь ласка, які документи має віддати працедавець щоб в подальшому не було проблем з влаштуванням на роботу?
Бо ситуація така що мирним шляхом працедавець не спішить розходитися

Roman
Roman
Відповідь для  Oleksii
2 місяців назад

Тільки гроші за 4 дні

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Roman
2 місяців назад

Спасибі!

Ist
Ist
Відповідь для  Oleksii
2 місяців назад

вище написано

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Ist
2 місяців назад

Спасибі!

Оксана
Оксана
3 місяців назад

Доброго дня. Я хочу завчасно розірвати трудовий договір. Працюю по умова о праці в зв’язку з постійним принижуванням зі сторони колег поляків. Шефова погрожує відшкодуванням за послуги посередника та проходження карантину за житло та харчування. Чи це правомірно і як я можу себе захистити. В умові про працю не вказано дані пункти .

Вероніка
Вероніка
6 місяців назад

звільнення
Всім привіт.
Якщо, ще НЕ вийшла на шкаленіе
І не проходила медогляд
Так чи можу я перейти на іншу роботу ??
Мені потрібно відпрацьовувати
І по злеценіію

твій Батя
твій Батя
Відповідь для  Вероніка
6 місяців назад

Може варто вийти і спробувати роботу, а то буває що скиглій ниють, а потім виходиш і начебто робота нічого.

Вероніка
Вероніка
Відповідь для  твій Батя
6 місяців назад

Так
Тільки там роботи немає

Сергій
Сергій
Відповідь для  Вероніка
6 місяців назад

А що за робота? Поділіться. Якщо там попа повна, щоб інші не попавлі в неї.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Вероніка
6 місяців назад

Навіть якби прорабатала кілька днів, можна сміливо тікати. Єдине, що можуть зробити — не заплатить за ці дні.

Денис
Денис
Відповідь для  Вероніка
6 місяців назад

Ні, не потрібно, речі в руки і сміливо петляйте

Вероніка
Вероніка
Відповідь для  Денис
6 місяців назад

велике спасибі

Тетяна
Тетяна
7 місяців назад

Добрий день. Працювала на умові о праце. Протягом 4 місяців перебувала на лікарняному. Після закінчення лікарняного хочу звільнитись з попереднього місця роботи. Але ще не знайшла нове. Протягом якого періоду я повинна працевлаштуватись, щоб залишилася дійсною моя карта побиту?

Дмитро
Дмитро
7 місяців назад

Як правильно, звільнитися з роботи в Україні.
Всім гарного дня. Збираюся їхати в Польщу, хочу зробити візу. Але в даний момент, працюю на підприємстві в Україні. Питання таке, як правильно звільнитися, з роботи і не відпрацьовувати 2 тижні? І коли треба починати звільнятися, коли отримав візу, або раніше?

Вася
Вася
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

правильну відповідь може дати вам ТІЛЬКИ ваш безпосередній начальник. (У мене це був начальник цеху). Залежно в яких ви стосунках. Згідно із законом ви зобов’язані попередити за 14 днів. Далі ви можете звалити на лікарняний на 10 днів (В моєму випадку це було вигідніше фінансово, але оскільки мені підписали день в день совість не дозволила), і вийти на 4 дня і звільнятися потихеньку. У мене жодного разу не вийшло звільнитися за 1 день. Я був звичайним роботягою. Дружина кожен раз ухитрялася звільнятися за 1 день. Офіційна причина «зміна місця проживання» — не котить. Ви повинні надати довідку про виписку. Квиток на літак, автобус не котить. Можна зі скандалом на підставі квитків — але на фіга вам це потрібно? Я на свій завод вже 3 рази повертався на час поки в черзі на візу і чекаю візу. Навіщо плювати в колодязь з якого пити будеш?)
ПІДСУМОК! Звільняйтеся спокійно, з відпрацюванням, без нервів. ВАм 2 тижні погоди не зроблять. Краще на зароблені гроші зробіть тест і заїдете без обсервації. ТО на те і вийде))

Дмитро
Дмитро
Відповідь для  Вася
7 місяців назад

Так ви маєте рацію, спасибі

Firefly
Firefly
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

Якщо будуть обурюватися, то надішліть їм його рекомендованим листом.

Firefly
Firefly
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

Відповідь проста. Щоб не відпрацьовувати покладені 2 тижні, пишіть заяву на звільнення у зв’язку зі «зміною місця проживання» і все. У триденний термін з Вами зобов’язані будуть повністю розрахуватися. У заяві обов’язково вкажіть дату звільнення і упевніться, щоб його підписали при Вас.

Людмила
Людмила
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

З тим що дати віз зараз ставлять на травень або трохи раніше, можна спокійно працювати 14 днів і чекати дати для подачі

Любовь
Любовь
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

звільняєтеся: «за власним бажанням у зв’язку зі зміною місця проживання» і вказуєте дату коли ви хочете звільнитися. Згідно КЗпП України, при зміні місця проживання працівника, роботодавець зобов’язаний звільнити його в термін вказаний в заяві про звільнення.

Максим
Максим
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

Якщо змушують відпрацьовувати, напиши заяву і купи лікарняний.

Ivan
Ivan
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

Якщо йти не «за власним бажанням» по ст.38 Кодексу законів про працю, а по ст.36 «за згодою» сторін, то можна звільнитися в будь-який час, тобто і за 1 день.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

Згідно із законом, якщо ви, наприклад, прописані в Харкові, а працюєте в Києві, то не зобов’язані відпрацьовувати ці 2 тижні.

Віталій
Віталій
Відповідь для  Дмитро
7 місяців назад

Краще написати заяву заздалегідь, тому що будуть проблеми потім

Дмитро
Дмитро
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

спасибі

Владислав
Владислав
8 місяців назад

Звільнили з роботи
Підкажіть будь ласка, приїхав по безвізу 8 місяців тому, подав на карту, зараз мене звільнили, чи можу я шукати нову роботу або мені потрібно їхати в додому?

Stas
Stas
Відповідь для  Владислав
8 місяців назад

Так можете і на нову роботу … міняєте документи на карту.

Владислав
Владислав
Відповідь для  Stas
8 місяців назад

Мені просто ще не ставили печатку і я не здавав відбитки, є тільки підтвердження з пошти, що документи отримав уженд.

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Владислав
8 місяців назад

Так це і є оптимальний варіант для зміни роботодавця під час очікування децізії. Міняєте роботодавця і висилаю всі документи від нового роботодавця.

Вася
Вася
Відповідь для  Bogdan
8 місяців назад

це ще потрібно знайти роботодавця який захоче морочитися))

Stas
Stas
Відповідь для  Владислав
8 місяців назад

Тоді не знаю. Не буду радити краще зателефонуйте в свій Wydział Spraw Cudzoziemców
по місцю.

Taras
Taras
Відповідь для  Владислав
8 місяців назад

Потрібно протягом 14 календарних днів з дня звільнення повідомити воєводу про втрати роботи і тоді дається 30 днів на те, щоб донести документи від нового роботодавця

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Taras
8 місяців назад

Вірно, але це тільки в разі вже коли карта на руках.

Taras
Taras
Відповідь для  Bogdan
8 місяців назад

Почитайте в книжечці додатки

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Taras
8 місяців назад

Дайте посилання, де буде написано про подібне, коли немає ще побиту … .. Ви взагалі знаєте для чого існує дана процедура 15/30 днів на повідомлення ???

Taras
Taras
Відповідь для  Bogdan
8 місяців назад

Вибачте помилився, ви маєте рацію)

Ігор
Ігор
8 місяців назад

Чому так?

Хто в курсі підкажіть куди звертатися. Тема така. Робота по умів злеценія, віднімається податок (не маленький) в тому числі і на забезпечення, а в лікарні з серйозною травмою не хочуть, навіть реєструвати. Як це розуміти? Тільки попрошу «розумників» свою думку залишити при собі.

Макс
Макс
Відповідь для  Ігор
8 місяців назад

Попросіть Зус на роботі і разом з ним йдіть до лікарні і вас приймуть.
Проблема в тому що на вузьких фахівців дуже великі черги.

Ігор
Ігор
Відповідь для  Макс
8 місяців назад

Дякую. Спробую.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Ігор
8 місяців назад

У Вас повинен бути песель за яким вони бачать, сплачується zus

Anna
Anna
Відповідь для  Ігор
8 місяців назад

А номер песеля у вас є? Мене без песеля теж НЕ хотіли зареєструвати

Вася
Вася
Відповідь для  Anna
8 місяців назад

коли мене швидка привезла в лікарню — взяли і без песеля і без зуса (їх у мене в той момент просто не було), і замість паспорта пропуск підійшов.

Anna
Anna
Відповідь для  Вася
8 місяців назад

Ну, да, в швидкої приймають, у них вибору немає.
Я мала на увазі пшіходню, там де сімейний лікар і т.д.

Ігор
Ігор
Відповідь для  Anna
8 місяців назад

Є песель, але просто не хочуть реєструвати. Завтра поїду ще в одну лікарню. Спробую там щастя)

Anna
Anna
Відповідь для  Ігор
8 місяців назад

Тоді це дивно. Може бути ще один нюанс, що коли вас брали на роботу, у вас не було номера песель, ви його отримали, але в зусе дані НЕ оновилися і не всі можуть бачити що ви застраховані
Не знаю як часто виникають такі ситуації, але іноді читала в такому

Ігор
Ігор
Відповідь для  Anna
8 місяців назад

Ось це скоріше за все. Дякую вам за ваш час. Сподіваюся завтра розберуся.

Robert
Robert
9 місяців назад

Допомога при звільненні через скорочення штату

Я в лютому по umowy zlecenia відпрацювала 13 годин. Знаю, що є варіант зробити запит на фінансову допомогу від ZUS через внесек на postojowe. Так покладається одноразова допомога 2080 злотих.
Як через сайт оформити її самому, без роботодавця?
Хто знає, підкажіть, будь ласка!

Олександр
Олександр
Відповідь для  Robert
9 місяців назад

Забудь … Це в минулому

Vadim
Vadim
Відповідь для  Robert
9 місяців назад

немає давно такого повно наших тут без роботи вже сидить — проїдають тільки те що заробили

Вася
Вася
Відповідь для  Robert
9 місяців назад

була в минулому році. Участь роботодавця потрібна була 100%. До нього йшли запити від ЗУСа

Максим
Максим
10 місяців назад

Вихід з роботи
При звільненні з роботи за робочою візою, мені потрібно повідомляти (писати заяву) в ужонд?

Наталя
Наталя
Відповідь для  Максим
10 місяців назад

Навіщо? Якщо подавався на карту то доносити документи, а якщо просто відпрацював візу то ні. Якщо хочеш і далі працювати то твоя віза продовжується до кінця пандемії + 30

Максим
Максим
Відповідь для  Наталя
10 місяців назад

У мене залишилося 2 місяці візи. Мені просто можна знайти нового роботодавця і підписати umowa o pracę !?

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Максим
10 місяців назад

так. новий рабовласник повинен оформити на вас купчу, іншими словами оформити вас належним чином.

Максим
Максим
Відповідь для  Covidlo
10 місяців назад

Що значить належним чином?

Anna
Anna
Відповідь для  Максим
10 місяців назад

Вам потрібно щоб новий роботодавець зробив вам освядченіе або зезволеніе, ну і договір і можете працювати

Максим
Максим
Відповідь для  Anna
10 місяців назад

Зрозумів. Спасибі за відповідь.

black
black
10 місяців назад

Звільнили раніше терміну

Такий розклад, після повідомлення координатору за 2 тижні, як вказано в договорі, що ми будемо звільнятися, стався різкий поворот, він нам сказав, що не потрібно чекати 2 тижні, ви вже звільнені, можете звільняти кімнату, а гроші за відпрацьовані пів місяця я вам на карту скину (звичайно після того, як ми поїдемо в інше місто), типу повірте на слово
Працювали по умові злецення, ніякого розірвання договору, нічого, в загальному хіба не повинно агентство відразу виплатити нам гроші після звільнення нехай навіть «на словах»?

Oleksandr
Oleksandr
Відповідь для  black
10 місяців назад

У Польщі не виплачують відразу при звільненні як в Україні. Ну або дуже рідко за бажанням роботодавця. У мене не було такого, що останню зарплату не виплачували, завжди виплачували. Працював по умові  про працю

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  black
10 місяців назад

Не повинно …

Suspected
Suspected
Відповідь для  black
10 місяців назад

Не повинні.

Vitalii
Vitalii
Відповідь для  black
10 місяців назад

Є агентства які виплачують, я на таке працював і все нормально, але є і такі що коли всім тоді і вам, вам доведеться почекати час зп і все, але якщо ви без договору то печалька,
Якщо вам не виплатили гроші і в вас є договір то можете звернутися в поліцію але тільки якщо є договір

Миша
Миша
10 місяців назад

Доброго дня. Сьогодні зробив помилку на роботі при складанні замовлення зі сканером. Тепер з виробництва написали на фірму що Я звільнений не ввполняю норму і не маю бажання працювати. Працевлаштований по умів про праце, чи мають можливість завод ось так от звільняти моментально, не попередивши і ТД?

Юра
Юра
Відповідь для  Миша
10 місяців назад

Так) ти ж не безпосередньо працюєш.

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Миша
10 місяців назад

Це реалії капіталізму. Не беріть в голову завжди знайдеться новий хомут була б шия.

Коля
Коля
Відповідь для  Миша
10 місяців назад

Можуть. Мене так само звільнили і не попередили, а мені тільки координатор повідомив, що я вже не працюю.

Ольга
Ольга
11 місяців назад

заводи LG

Хто працював на заводах lg, Польща, Вроцлав, напишіть в двох словах, як там?

Dmytro
Dmytro
Відповідь для  Ольга
11 місяців назад

Вроцлав, Млава

сарказм
сарказм
Відповідь для  Ольга
11 місяців назад

Як на заводі 🙂

Віталій
Віталій
Відповідь для  Ольга
11 місяців назад

Скористайтеся пошуком, там дуже багато інформації про LG

Валерій
Валерій
11 місяців назад

Закриття заводів на свята

Жах, координатори казали, коли їхав на роботу, що будуть 12-14 годин і суботи і неділі. А тут лише 12 год. І 5 днів на тиждень.
Копійки заробляєш.
А ще кажуть , шо заводи на свята позакриваються.
Скажіть як і де можна знайти підзаробітки?

Віталій
Віталій
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Всі гроші не заробите, відпочиньте на канікулах, живем один раз 😁

Валерій
Валерій
Відповідь для  Віталій
11 місяців назад

Так відпочивав дома майже рік.
Час вже щось заробити
На тобі, заробив 😅

Stepan
Stepan
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Мені би сказали 14годин працювати
Я взагалі би туди не поїхав))
Більше на пігулки потратиш чим заробиш

Lena
Lena
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

От навіщо, псувати ленту? Людина запитала, а ви тут розвели базар. Сама в пошуках! Скачайте програму Praca za rogiem, там можна зустріти оголошення на різних умовах праці. Розпитуйте поляків місцевих, можливо порадять куди звернутись. Якщо будуть тут радити, що за такі підзаробітки можуть і не заплатити, то скажу відразу, що згорнути руки і сидіти саме найлегше. Пробуйте , я саме так і планую зробити..

Xena
Xena
Відповідь для  Lena
11 місяців назад

А Ви ще шукаєте ?

Валерій
Валерій
Відповідь для  Lena
11 місяців назад

Дякую Вам.

Катя
Катя
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Ми працюємо взагалі по 8 годин, суботи дають тільки улюбленцям … Жах
ми плануємо з Нового року на інше місце переходити бо навіть якби було 12 годин, на заводі шалено холодно, не варто того ..

Roma
Roma
Відповідь для  Катя
11 місяців назад

Це де? Яка фірма?

Катя
Катя
Відповідь для  Roma
11 місяців назад

Sosnowiec, Limbor

Денис
Денис
Відповідь для  Катя
11 місяців назад

Це ви, якщо не помиляюся, на меблі збиралися?

Катя
Катя
Відповідь для  Денис
11 місяців назад

Ну не на меблі, на деревообробний комбінат)

Денис
Денис
Відповідь для  Катя
11 місяців назад

А я радив НЕ їхати на таке) головне, не впадайте у відчай, всі проходять через погані роботи

Катя
Катя
Відповідь для  Денис
11 місяців назад

Я не можу сказати про саму роботу, щось категорично погане, робота як робота, є складніші процеси є легші)
Комусь там взагалі не холодно, а хтось навіть в куртках.
Мені холодно, але бувають моменти коли не тупо стоїш шліфуешь дошку, а рухаєшся то більш менш)
Якби мені добиратися туди не потрібно було б 40 хвилин, я б навіть не так обурювалася)

Денис
Денис
Відповідь для  Катя
11 місяців назад

Це дійсно важка робота, ви просто втратите здоров’я і грошима НЕ відкуп, — проявіть самоповагу і йдіть звідти.

слава
слава
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Ну так в Україні набагато більше заробляють, ні?

Валерій
Валерій
Відповідь для  слава
11 місяців назад

Так!

😅

Андрій
Андрій
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Тут все буде стояти. Підприємства великі йдуть на зимові канікули то і все також якщо щось знайдете те за копійки

Валерій
Валерій
Відповідь для  Андрій
11 місяців назад

Уже хоча б копійчане 😅

сарказм
сарказм
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Мені прибиральницю треба. Мийка посуду, миття підлоги. Приготування сніданку 🙂

Ален
Ален
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Ти б понти тут не лимонив, голодранець.

сарказм
сарказм
Відповідь для  Ален
11 місяців назад

А ти не знаєш, голодранець я чи ні, щоб відкривати свій краник

Андрій
Андрій
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Ви можете подивитися на олх у вашій місцевості

сарказм
сарказм
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Тю, так буває. Працюй. У зоомагазинах є рукавички, і аптеках.

Андрій
Андрій
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Можна подумати у Вас є робота. Напевно самі думаєте як би заробити і побільше і заощадити, а тут вирішили похизуватися своїми знаннями.

сарказм
сарказм
Відповідь для  Андрій
11 місяців назад

У мене все добре, не переживай.

Я з запасами їжджу. З головою на плечах.

Андрій
Андрій
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Я не хвилююся. Якби було все добре то ви б не їздили. А якби їхали то не по запасам, а з грошима.
Ще запаси собою возити. Якби все добре було б то не возили б їх з собою

сарказм
сарказм
Відповідь для  Андрій
11 місяців назад

Багато зайвих слів.

Я не на заробітки приїхав пане. Розслабтеся. Чи не витрачає час на мене. Розійшлися — то як. Бурчить. 😌

Андрій
Андрій
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Це у Вас багато тексту не по темі. Мурчать будете до своїх друзів.
На рахунок голови Вашої почав сумніватися. Людина, яка її має таку фігню не пише

сарказм
сарказм
Відповідь для  Андрій
11 місяців назад

добре

сарказм
сарказм
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

І мабуть там брутальний дядько сидить. Який сміється тільки з Заводовський (міні жартів).

Як і цей Ален, не зрозуміло якого причепився)) 👍
НЕ подобається, перегортайте далі.

Андрій
Андрій
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Так Ви напевно приїхали відвідати
Океанаріум в Вроцлаві
Зоопарк в Познані
Аквапарк у Варшаві і сидите тут.
А боїтеся зайвий гріш витратити і працюєте як кінь

Андрій
Андрій
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Як не можете людині допомогти хоча б нормальною радою-Перегортайте далі Ви

сарказм
сарказм
Відповідь для  Андрій
11 місяців назад

Давайте кожним сам розбереться що і кому робити.
Вказівки свої будете давати своїй дитині і дружині. Всього найкращого.

Андрій
Андрій
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Кому давати поради я сам буду вирішувати і це б Вас не повинно стосуватися

сарказм
сарказм
Відповідь для  Андрій
11 місяців назад

Давайте закінчимо цей маразм.
Написав же, бувайте здорові! 👌

Viktor
Viktor
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

А ось на рахунок голови, я за сумнівався.

сарказм
сарказм
Відповідь для  Viktor
11 місяців назад

Пан Віктор, будьте люб’язні .. добре?
Я вийшов з конфлікту, ви його продовжуєте. Не сумнівайтеся, я чужу думку, в рот ..

Viktor
Viktor
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Дай Бог, вам здоров’я. А за конфлікт вибачте, козак.

сарказм
сарказм
Відповідь для  Viktor
11 місяців назад

Взаємно Пан Віктор. І вам козацького здоров’я. Хай щастить. Дякую за розуміння. 😉

Viktor
Viktor
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Ще раз прошу вибачення. Ми ж українці, однієї матері діти.

сарказм
сарказм
Відповідь для  Viktor
11 місяців назад

Нічого страшного. Просто тут ніхто не відноситься до написаного з гумором, і виставили мене за ідіота.
Випорожнюються на пости і т.д, як каже пан «Ален».
Там де можу, там допомагаю, там де НЕ можу, вчуся! Там де можу, жартую. Ось такі справи.

Viktor
Viktor
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Логічно. На даний момент ви добра людина. Не мені вам вказувати, але як би без вульгарності. Чи не принижуйте себе і не будьте співучасником чужих гріхів. А на додаток: терпи, козак, отаманом будеш.

сарказм
сарказм
Відповідь для  Viktor
11 місяців назад

Прийняв. Добре, спасибі велике 🙂

Viktor
Viktor
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Дякую за повагу, взаєморозуміння. Успіху і Бог в допомогу. У вас все буде добре. Повірте.

Stepan
Stepan
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

А взагалі на олх можна подивитися …

Stepan
Stepan
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Я так зрозумів пост іронічний, але його сприйняли серйозно.

Валерій
Валерій
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

Пост був написаний серйозно.

Іронія тут при чому?

Stepan
Stepan
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

З таким графіком за кілька років доведеться заробляти на ліки для того, що на вашій конкретній роботі всього побивається. Хоча кожному своє, напевно.

Валерій
Валерій
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

Ну я розумію про що Ви.
Але тих 2,3 місяці можна перетерпіти

Stepan
Stepan
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Не сперечаюся, удачі.

Zhe
Zhe
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Ну а як ти хотів, включати голову іноді треба, і тоді можливо згадаєш що Новий Рік на носі і святкові дні, тоді як би приходить розуміння що в ці дні мало роботи

ім'я
ім'я
Відповідь для  Валерій
11 місяців назад

Просто супер)))) сподіваюся марення не буде)

Larysa
Larysa
11 місяців назад

Вчора звільнилась з роботи, невитримала емоційно та фізично. Пропрацювала на одному місці майже три роки,від липня багато людей звільнили нових ненабрали а обем роботи незменьшився в червні отримали останню нормальну виплату по 19 зл за годину ,і з кожним місяцем все меньше і меньше ,вчора отримали по 13,50 за годину. Працювала на м’ясокомбінаті 70 км від Познані. Прошу допомогти з пошуком роботи мені 40 років праці небоюсь підійде будь-яка

Viktor
Viktor
Відповідь для  Larysa
11 місяців назад

18.50 злотих брутто пасує?

Larysa
Larysa
Відповідь для  Viktor
11 місяців назад

Все пасуе ДЯКУЮ

Viktor
Viktor
Відповідь для  Larysa
11 місяців назад

Місто «ЛОДЗЬ» є набір на BSH.

Польським володієте?

Хоча б для розмови що ви хочете на роботу.

Світлана
Світлана
Відповідь для  Larysa
11 місяців назад

не пишіть так, я вас дуже прошу і не кажіть так нікому! не показуйте, що прямо відчай, бо можуть скористатись недобросовісні роботодавці, їм не треба того знати