lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Корисно знати / PIP (Państwowa Inspekcja Pracy)
PIP (Państwowa Inspekcja Pracy)

PIP (Państwowa Inspekcja Pracy)

Інспекція праці в Польщі PIP. Українські заробітчани в Польщі повинні знати свої права і вміти їх відстояти. Якщо на роботі трапляються протиправні дії з боку роботодавця, то потрібно не просто засмучуватися, а звертатися в спеціальні інстанції. Однією з них є Państwowa Inspekcja Pracy.

PIP — це Державна Інспекція Праці. Найчастіше в PIP надходять скарги від працівників фірм і підприємств щодо:

Заява в PIP подається через Окружну Інспекцію Праці (OIP). Зробити це можна двома способами: прийти особисто в інстанцію і подати документи, або ж вислати їх через інтернет.

Якщо потрібно звернутися до PIP між працівником і роботодавцем повинен бути укладений трудовий договір (Umowa o pracę). Якщо ж підписаний контракт цивільно-правової форми (Umowa zlecenia або Umowa o dzieło ), то звертатися потрібно в загальнодержавні суди.

Скарга

Писати скаргу слід у вільній формі, дотримуючись структури, і наповнюючи її необхідною інформацією. Обов’язково потрібно вказати:

  • ПІБ заявника;
  • Дані того, на кого подається скарга (ПІБ, адреса проживання, місце роботи і так далі);
  • Опис порушення, яке є причиною скарги.

Якщо є докази порушення (фото, відео, аудіо), то їх необхідно прикріпити до заяви. Це не є обов’язковим, але в ході розгляду може стати серйозним аргументом.

Інспекція праці в Польщі PIP

Часто можна почути, що заяву в PIP можна подати анонімно. Це не зовсім так. Якщо не вказати свої ПІБ взагалі, то в Інспекції Праці така скарга розглянута не буде. Однак будь-який заявник може зажадати анонімності, і тоді наймачу не будуть повідомлені дані працівника, і в справі фігурувати вони також не будуть.

Представники PIP зобов’язані здійснити перевірку щодо наявності порушення, про які в своїй заяві вказав працівник. Для заявника цей процес відбувається безкоштовно, так як всі витрати на себе бере польська держава.

По закінченню перевірки, висновки представника PIP реєструються в спеціальному акті. Якщо порушення дійсно виявлені, то роботодавцю відправляється звернення, яке зобов’язує їх усунути.

Результати перевірки відправляються працівникові на електронну або поштову адресу, який він вказав у заяві.

Інспекція праці в Польщі PIP — з цією статтею також цікавляться:

 Як перевірити роботодавця в Польщі  "Гаряча лінія" Національної Інспекції праці (PIP) в Польщі  Як поміняти роботодавця в Польщі
Як перевірити роботодавця в Польщі «Гаряча лінія» Національної Інспекції праці (PIP) в Польщі Як поміняти роботодавця в Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення.

Новинний блог, корисні статті

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Як під час карантину поїхати в Польщу з України

Як під час карантину поїхати в Польщу з України

5 / 5 ( 9 голосов ) Як під час карантину поїхати в Польщу з …

Подписаться
Уведомление о
guest
4 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Ирина
Ирина
3 місяців назад

Доброе утро! Подскажите пожалуйста что нужно делать если работадатель не законно взнемает штраф о не дороботоном договоре 1000злот ,и вообще если такие штрафы ,,,

Karyna
Karyna
4 місяців назад

потрібна термінова консультація

Юля - Визовый специалист
Автор
Юля - Визовый специалист
4 місяців назад
Відповідь для  Karyna

Добрий день, ми працюємо по будням з 9.00-17.00