ПМЖ в Польщі / Карта побиту / Як відмовитися від карти побиту в Польщі самостійно
Як відмовитися від карти побиту в Польщі самостійно

Чи можу я відмовитися від Карти побиту і що для цього потрібно зробити?

Як відмовитися від карти побиту — у попередніх матеріалах ми розглядали питання, як отримати Карту побиту в Польщі. Але іноді трапляється так, що іноземці хочуть відмовитися від Карти і привілеїв, які вона дає. Адже не завжди ми здатні планувати своє життя далеко наперед. А якщо і плануємо, то трапляються непереборні обставини, з якими складно впоратися. Тоді людина відмовляється від усього, що було зроблено і придбано раніше, і повертається на батьківщину.

Якщо це сталося з вами або з вашими друзями, тоді цей матеріал саме для вас. У ньому ми піднімемо найчастіші питання по даній темі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Відмова від привілеїв
Причини відмови від Karta pobytu?
Хто сповіщає органи влади?
Відмова, коли карти ще немає на руках
Як самому відмовитися від ВНЖ?
Етап 1. Заява
Етап 2. Відправлення Заяви
Етап 3. Обробка Заяви
Етап 4. Оповіщення
Етап 5. Повернення пластикової карти
Етап 6. Повернення коштів
Підсумки

Відмова від привілеїв

Часто під дозволом на проживання криється два поняття: це ВНЖ і ПМЖ. Якщо іноземець, який має постійне місце проживання, більше його не потребує, то можна просто написати заяву в Воєводство. На підставі цієї заяви ПМЖ анулюється. Але навіть якщо цього не зробити і залишити межі Польщі, через 6 років цей статус анулюється автоматично. Отже, якщо іноземець не хоче далі проживати в Польщі, можна нічого не робити, а просто їхати додому. Ніяких штрафів з цього приводу не передбачено.

Якщо ж мова йде про відмову від ВНЖ, то тут ситуація трохи інша. І вона значно складніша за попередню, тому сьогодні ми зупинимося саме на темі відмови від ВНЖ.

Які існують причини відмови від Karta pobytu?

Як відмовитися від карти побиту

Карта побиту завжди видається заявнику на підставі певної причини. Наприклад, ви претендуєте або маєте конкретне місце роботи та посаду. Або ж планується навчання в чітко зазначеному ВУЗі. Але якщо ці обставини вже недійсні, потрібно повідомити відповідальні органи і міняти карту за новими обставинами.

Отже, які бувають причини відмови:

  1. Зміна місця роботи, посади або звільнення;
  2. Якщо студент відрахований або знайшов інший вуз;
  3. Карту отримували для воз’єднання сім’ї але щось змінилося;
  4. Відкритий бізнес згорнувся.


Правило просте: змінилися обставини, які виступали підставою для видачі карти, — карта анулюється.

Хто сповіщає органи влади?

Як відмовитися від карти побиту Хто сповіщає органи влади?

Є два варіанти: або власник карти, або роботодавець /ВУЗ. Але з точки зору вигоди для власника карти, краще все ж, щоб він заявив сам. І хоча закон зобов’язує другу сторону також повідомляти про зміну підстав, вони можуть просто-напросто забути. А вам це потім може вилитися в неприємні наслідки. Бувають іноземці, які просто збираються і їдуть додому, думаючи, що все само собою вирішиться і йому за це нічого не буде. Але наслідки бувають, і не дуже приємні.

Тому, як тільки ви звільнилися, закрили бізнес — повідомте про це в уженд.

Розглянемо ситуацію, яка може статися з будь-яким працюючим іноземцем в Польщі. Наприклад, працівник з України отримав karta pobytu на підставі довгострокового контракту на заводі. Відпрацювавши півроку, він вирішив, що умови роботи його вкрай не влаштовують і він хоче повернутися додому.Чи не поставивши до відома уженд, що не анулювавши ВНЖ, він залишає Польщу. Роботодавець самостійно написав заяву в уженд, де вона лежить без руху.

Через нетривалий час цей же українець знаходить нову роботу з більш вигідними умовами праці, отримує запрошення і йде в візовий центр за отриманням робочої візи. Але йому відмовляють. Цікаво, яка підстава? А справа в тому, що по базі у нього є ВНЖ, тому віза для роботи не потрібна. Що ж робити? Можна відправитися в Польщу за наявною картою, але на той час заявка попереднього роботодавця може бути оброблена і карта анульована. І виходить зовсім незручна ситуація.

Пам’ятайте, стежити за статусом потрібно саме вам. Якщо ви особисто ходили в управління і подавали заяву, зберігайте копію з відміткою про його прийняття до розгляду. Якщо ви відправляєте поштою, вам повинно прийти повідомлення про те, що лист отримано. Всі підтверджуючі документи зберігайте у себе.

Відмова, коли карти ще немає на руках

 Як відмовитися від карти побиту

Бувають ситуації, коли іноземець подав запит на karta pobytu, але раптом обставини змінилися. Роботодавець відмовив в роботі або абітурієнт знайшов інший вуз. Тоді він також зобов’язаний повідомляти владу, але замість «анулювання карти», буде процес «анулювання запиту».

При отриманні Карти побиту є два періоди: це період розгляду самого запиту і безпосередньо період перебування в країні вже з картою на руках. Але є ще один етап, про який багато хто не знає — отримано позитивне рішення, а пластика фізично ще немає. Якщо іноземець в цей час живе і працює в Польщі, то ніяких труднощів не буде. Але якщо потрібно виїхати з країни і знову повернутися, то його можуть очікувати труднощі.

Штамп про очікування ВНЖ не є обставиною для безперешкодного в’їзду в РП, тут потрібна віза. Але знову ж таки, візу можуть не дати, тому що на той момент посольство матиме інформацію про те, що ВНЖ у заявника є, йому віза не призначена. Тому, при виникненні даної ситуації, дочекайтеся в Польщі не тільки позитивного рішення, а й отримання пластика. Це вбереже вас від зайвих проблем в посольстві або при перетині кордону.

Як самому відмовитися від ВНЖ?


Отже, які кроки потрібно зробити, щоб відмовитися від карти побиту:

Етап 1. Заява

Ви особисто пишете заяву в уженд від руки на анулювання карти.

Встановленого бланка і форми немає, тому доведеться писати самому. Слід пам’ятати, що є поняття анулювання карти або запиту на її отримання. Не плутайте ці поняття і відображуйте їх в заяві вірно.

І хоча заява пишеться в довільній формі від руки, необхідно обов’язково відобразити важливі моменти:

  • Писати потрібно на ім’я Воєводи, який видавав карту;
  • ПІБ вказується точно як при подачі заяви на отримання карти;

Якщо Заява на анулювання запиту, прописуєте наступне: «Я (ПІБ) прошу вас припинити розгляд справи № ___. Причина наступна ___ ».

Якщо Заява на анулювання карти побиту: «Я (ПІБ) прошу вас анулювати мою карту побиту серія /номер. Причиною є ___. Планую виїхати з Польщі (дата планованого виїзду) ».

Заява пишете звичайно ж польською мовою. Якщо ви ще не володієте мовою в повній мірі, скористайтеся он-лайн ресурсами або знайдіть помічника. Не забудьте обов’язково поставити дату і підпис, копію збережіть собі. Також прикладіть документи, які підтверджують унеможливлюють початкові підстави для видачі карти. Це може бути документ про закриття бізнесу або заява на звільнення.

Етап 2. Відправлення Заяви


Найпростіший спосіб повідомлення — це відправлення заяви в уженд поштою.

Бажано отримати відповідь про те, що заяву прийнято.Або віднесіть його особисто і попросіть на вашому екземплярі поставити відмітку про його прийняття. Вас це може виручити в майбутньому або на кордоні, або при подачі документів на візу. Пам’ятайте, за законом у вас є 15 днів для повідомлення Воєводства після зміни підстав.

Етап 3. Обробка Заяви


Теоретично, як тільки заява потрапила на стіл інспектора, статус зразу змінюється.

Але через людський фактор і завантаженість співробітників терміни можуть бути трохи затягнуті. Але не критично. Якщо вам потрібно перевірити свій статус, он-лайн це зробити не вийде. Найкраще дізнатися контакти фахівця, який веде вашу справу і уточнювати відразу у нього.

Етап 4. Оповіщення


При зміні статусу заявки або отриманні остаточного результату заявника інформують за контактами, вказаними в заяві. Найчастіше це відбувається за допомогою відправлення листа на пошту. Адреса може бути тільки польська, в Україну ніхто відправляти листів не буде. Але навіть якщо ви не бачите свій статус, при оформленні чергової візи в посольстві або Сервісному центрі ця інформація буде очевидна.

Етап 5. Повернення пластикової карти


Коли заявник подав Заяву та ВНЖ був анульований, пластик автоматично перестає діяти. Тому, він вже не потрібен і його запросто можна викинути. Деякі висилають його поштою разом із заявою. Або ж віддають в уженд, коли приносять заяву особисто. У будь-якому випадку, вибір залишається за вами. На результат і процес це жодним чином не впливає.

Етап 6. Повернення коштів


Якщо karta pobytu була видана давно, отримати кошти назад буде вкрай складно. Адже ці платежі покривали витрати на перевірку ваших документів, роботу фахівців і друк самого пластику. Робота виконана і за неї гроші ніхто не поверне.

Але якщо відмова відбувається на етапі подачі заяви на відкриття karta pobytu і робота по вам ще не велася, то ймовірність отримати гроші назад все ж є. Зв’яжіться з ужендом і напишіть заяву на повернення коштів. Це може бути Воєводство, муніципалітет або інше управління. Подробиці повинні бути з’ясовані за місцем вашого проживання. Адже в різних воєводствах процедура може відрізнятися, враховуйте це.

Як відмовитися від карти побиту, підсумки

Якщо обставини склалися так, що вам необхідно залишити Польщу, напишіть заяву про відмову від karta pobytu. Європейська система побудована так, що іноземці повинні сповіщати роботодавця і країну про свої наміри по відношенню до них. І тоді, якщо ви захочете знову повернутися в Польщу і продовжити свою трудову діяльність, на вашому шляху не виникне непередбачених обставин. Робіть все не тільки за законом, але й заради сумління.

Як відмовитися від карти побиту — з цією статтею також цікавляться:

 Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Депортація з Польщі та відмова в карті - що робити  Мінуси карту побиту
Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Депортація з Польщі та відмова в карті — що робити Мінуси карту побиту

Як відмовитися від карти побиту. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Zameldowanie czasowe: что это и как получить?

Прописка в Польщі meldunek (мельдунек)

5 / 5 ( 14 голосов ) Прописка в Польші: що це і як отримати? …

Подписаться
Уведомление о
guest
136 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Максим
Максим
13 днів назад

Доброго дня,скільки я ще можу працювати після подачі заяви на відмову від карти побиту,на етапі розгляду документів (на відбитки ще не визивали)?

Sergey
Sergey
28 днів назад

Питания по Карті Побиту
Наприклад,якщо маю карту побита по роботі на 3 роки,та поїхав на Україні,скільки можу знаходитись там,щоб не було питань по карті,що буде якщо півроку не в Польщі

Vitalii
Vitalii
Відповідь для  Sergey
28 днів назад

Зробіть так, щоб вони вас звільнили поки ви є ще зараз в них на роботі,а тоді їдьте,навіть на рік,якщо протримаєтесь.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Vitalii
28 днів назад

А самому можна, наприклад, звільнитися і поїхати умовно на півроку? По приїзду карта буде дійсна?

Vitalii
Vitalii
Відповідь для  Олександр
28 днів назад

Звичайно можна,але послухайтеся моєї поради і lst

Олександр
Олександр
Відповідь для  Vitalii
28 днів назад

Цікавить перетин кордону, я звільняють, їду. Через півроку я зможу заїхати по цій карті?

Сергій
Сергій
Відповідь для  Sergey
28 днів назад

Теоретично обмежень немає, на практиці вас можуть звільнити з місця роботи і повідомити про це відділ справ для іноземців який видав вам право на тимчасове перебування, тоді можуть бути питання до Вас.

Юра
Юра
Відповідь для  Sergey
28 днів назад

Питання

Sergey
Sergey
Відповідь для  Юра
28 днів назад

Чи важка процедура переоформити карту на іншого роботодавця

Ist
Ist
Відповідь для  Sergey
28 днів назад

Заново з нуля проходите процес отримання карти.

Sergey
Sergey
Відповідь для  Ist
28 днів назад

Ок

Лєна
Лєна
1 місяць назад

Скажіть будь ласка чи можна відібрати карту побиту пізніше, чи якщо не прибула на ту дату що назначили то карта анульовується

Анджелина
Анджелина
1 місяць назад

Доброго дня, в мене така ситуація звільнилася з роботи, від якої робила карту побиту.. Поїхала на Україну, не зглошивши до уженду про розірвання договору — просто все було дуже швидко і навіть не знала що це потрібно.. Через 5 місяців вернулась до Польщі, кордон поїхала по карті.. Вернулась на цю саму роботу.. Мені сказали що можуть лише по біометриці, по карті ні.. Підскажіть що зарез робити? Їхати до уженду чи що?

Yuliia
Yuliia
2 місяців назад

Карта побиту
Підкажіть будь ласка, якщо я не була в Польщі пів року, чи може бути моя карта побиту анульована? Дякуємо

Suspected
Suspected
Відповідь для  Yuliia
2 місяців назад

Ні, але будуть проблеми при відкритті наступної карти

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Suspected
2 місяців назад

Чому?
Нові роботодавці погодилися переробити карту.
Мені наприклад, було важко знайти роботу, яка мене влаштовує і захоче займатися з переробкою карти

Suspected
Suspected
Відповідь для  Yuliia
2 місяців назад

Причому тут новий роботодавець? НЕ він же буде видавати карту. Проблеми будуть з ужендом, так як податки НЕ оплачуються

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Yuliia
2 місяців назад

Все норм …

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Vitalik
2 місяців назад

велике спасибі

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Yuliia
2 місяців назад

Вам удачі …

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Vitalik
2 місяців назад

велике спасибі і Вам усього найкращого)))

Dmitry
Dmitry
Відповідь для  Yuliia
2 місяців назад

Ви її вже отримали?

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Dmitry
2 місяців назад

Так. У неї термін ще до березня наступного року

Enig
Enig
Відповідь для  Yuliia
2 місяців назад

Скільки чекали? який ужонд

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Enig
2 місяців назад

Вроцлав. чекала годину

Anastasia
Anastasia
2 місяців назад

Карта побиту
Чекали карту побиту отримали Жовту картку, але тепер хочемо поїхати, як краще вчинити?
Одні кажуть що можна просто віддати цю картку на кордоні, а інші що потрібно їхати в ужонд і писати відмову ..

Наталя
Наталя
Відповідь для  Anastasia
2 місяців назад

Можна виїхати за карткою, проблем не буде, але якщо в майбутньому плануєте мати справу з ужендамі, то краще все ж написати відмову

Anna
Anna
Відповідь для  Anastasia
2 місяців назад

А в чому суть питання? Ви хочете на зовсім виїхати або на тиждень-другий?
І один і другий варіант підходять, але жовту картку нікому не віддавати, тільки пред’являти)

zoyc
zoyc
Відповідь для  Anastasia
2 місяців назад

ой господи
жовту картку

Коля
Коля
3 місяців назад

Карта
Мені зробили пропозицію зробити «карту» на три роки без прив’язки до роботодавця (так мені сказали) і я можу з цією картою працювати в будь-якому регіоні Польщі. Така опція реальна або лохотрон. Заранее спасибо за адекватну відповідь

Сергій
Сергій
Відповідь для  Коля
3 місяців назад

Якщо безкоштовно, то що Ви втрачаєте (крім можливих проблем з законом), якщо за гроші, то яка ціна питання? Якщо Вам кажуть, що це все офіційно і законно, запропонуйте їм (йому, їй) сходить до юриста разом з Вами (скажіть, що оплатіть візит, і юриста виберете самі), і проконсультуватися з цього питання з людиною, що знає закони. Думаю, що Ви станете їм (йому, їй) нецікаві.

Anna
Anna
Відповідь для  Коля
3 місяців назад

Ну … карту без прив’язки до роботодавця можна зробити, але на це потрібні підстави:
навчання
діяльність господарська
Полончення (поєднання?) Сім’ї
охорона
Наукова діяльність і тд

Для середньостатистичних людей зазвичай 2 варіанти популярні: навчання або сім’я, але якщо на це немає підстав, то тільки підробкою документів можна зробити карту (як мінімум я не уявляю як без підробки документів це можна зробити)
Так що нехай вам спочатку розкажуть що це за спосіб такий, а далі думайте або вам це треба. Якщо вам скажуть що можна вступити в поліціальну школу, то там часто дають відмову по картах. Якщо якесь «волонтерство», то це лохотрон

Коля
Коля
Відповідь для  Anna
3 місяців назад

У моєму випадку немає жодного пункту з перерахованих. Дякую. Я все зрозумів

Kris
Kris
Відповідь для  Коля
3 місяців назад

ЛОХОТРОН! Вже читала попередження від юристів. Це типу фонду. Не ведіться.

Коля
Коля
Відповідь для  Kris
3 місяців назад

Ок. дякую

Kris
Kris
Відповідь для  Коля
3 місяців назад

А можете трохи точніше розповісти? Будь ласка, просто цікаво на підставі чого вони це хочуть провернути. Якщо не хочете розповідати я не ображуся

Коля
Коля
Відповідь для  Kris
3 місяців назад

Це було сказано на словах (я все написав вище)
детальну інфу НЕ надам тому її немає

Віка
Віка
3 місяців назад

Може хтось стикався з таким ????
Подалася на карту побиту, була на прийомі в ужонде, відбитки пальців взяли доки прийняли, але друк не поставили (не вистачало одного документа), в ужонде видали документ підтверджує що внески були подані, записатися зараз в ужонд можна тільки в наступному році Скажіть чи можна поїхати в Україну зараз? Чи можуть дати депортацію?

Вася
Вася
Відповідь для  Віка
3 місяців назад

поїхати можеш, приїхати — ні! Точніше не так! Ви не дали повної інформації, а хочете отримати повну відповідь. Так не буває.
Коли заїжджали?
З якою візою?
Скільки на даний момент залишилося візи (безвіза)
Як довго плануєте залишатися в Україні?
Без цієї інформації вам ніхто нічого точно не скаже))
Тільки прикордонники при заїзді))

Віка
Віка
Відповідь для  Вася
3 місяців назад

За безвізу приїжджала, в Польщі 5 місяців

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Віка
3 місяців назад

Можна виїхати, але заїхати назад тільки по візі або чекати коридор, депорту не буде ….

Славко
Славко
Відповідь для  Віка
3 місяців назад

Якщо їм буде потрібно додаткові документи, а вас не буде в Польщі, то справу можуть закрити. За депорт не в курсі.

Віка
Віка
Відповідь для  Славко
3 місяців назад

Карта вже не так і важлива, страшніше штраф і депорт

Вася
Вася
Відповідь для  Віка
3 місяців назад

депорту немає, але так як вас не буде поки карту роблять, то не бажано, а депорт то не дадуть

Наталя
Наталя
Відповідь для  Віка
3 місяців назад

Так відмову напишіть і на повернення 440 зл

Женя
Женя
4 місяців назад

Всім привіт. Допоможіть розібратися. Поміняв роботу, з картою побиту на руках. Повідомив уженд протягом 15 днів, потім відправив їм нове oświadczenie, umowę, фотки і новий мельдунек, так як змінив місце проживання. Минуло більше місяця, а від уженде ніякої інфа: немає ні листи від них, іюні відповіді в ел. поштою. Що робити?

Олег
Олег
Відповідь для  Женя
4 місяців назад

А що Ви хочете від уженда? Вони Вам нічого не надішлють.
Ви зробили те, що повинні були. Тепер можете внесковаться від нового роботодавця, і чекати нову децізію.

Женя
Женя
Відповідь для  Олег
4 місяців назад

Думав, що повідомлять, на рахунок «донести необхідні документи». Внесек — це оплата?

Олег
Олег
Відповідь для  Женя
4 місяців назад

Внесек — це подача на побит від самого початку. Все те, що Ви робили на першу карту … ..

Женя
Женя
Відповідь для  Олег
4 місяців назад

Можете пояснити докладніше, будь ласка?
Просто першу карту мені робила агенція, тепер працюю на пряму і намагаюся розібратися у всьому сам.

Паша
Паша
Відповідь для  Женя
4 місяців назад

Ваша стара карта дає Вам право легально перебувати в РП. Але вона не дає Вам право працювати у нового працедавцем. Тому на новій роботі (якщо Ви працюєте на підставі освядченя) — Ви можете працювати до кінця освядченя. А що потім??
Тому або воевуда і додому за візою, або подача на побит від самого початку.
Збираєте новий «пакет» всіх доків і Подаєте до уженда. Ну і далі відбитки, друк … ..децізія … пластик новий.

Женя
Женя
Відповідь для  Паша
4 місяців назад

Прочитав про внесек. Це анкета, вірно? Крім анкети і тих документів, що я вище перерахував, потрібно буде ще щось? Перепрошую за нахабство, просто сподіваюся, що Ви «в курсі справи».

Паша
Паша
Відповідь для  Женя
4 місяців назад

Внесек — це подача на побит від самого початку. Все те, що Ви робили на першу карту … ..

Андрей
Андрей
Відповідь для  Женя
4 місяців назад

Залончнік вишліть обязательно !!!
Бо без залончнік а можуть залишити справу без розгляду. А це дуже погано. Зараз все дуже довго відбувається … так що чекайте люди тепер роками чекають. Але залончнік вишліть і зробіть копії собі перед тим бо в ужондах мають традицію втрачати документи …

Анна
Анна
Відповідь для  Женя
4 місяців назад

Це все добре, а Ви внесок проплатили? Що Ви хочите щоб Вам надіслав уженд. Проплачувайте і подавайте пакет документів і чекайте нову карту.

Женя
Женя
Відповідь для  Анна
4 місяців назад

Надіслати внесек можна поштою? Платити відразу потрібно або після внесек?

Анна
Анна
Відповідь для  Женя
4 місяців назад

Можна відправити поштою. Чи зможуть копії всіх необхідних документів та надішліть поштою. Коли викличуть в уженд візьмуть все що їм потрібно.

Юрий
Юрий
5 місяців назад

500+ без карти побуту із печаткою в паспорті

Добрий день. Потрібна інформація. Подав із родиною на карту побиту. Маю печатку в паспорті, подав заяву на 500+. Підкажіть будь ласка хто знає із якої дати розпочинається нарахування допомоги 500+. Із дня подання заяви, із дня отримання децизвї чи коли отримаю карту побиту?

Денис
Денис
Відповідь для  Юрий
5 місяців назад

З дня подачі заяви

Nadiia
Nadiia
Відповідь для  Юрий
5 місяців назад

Коли отримаєте карту побиту….

Rider
Rider
Відповідь для  Юрий
5 місяців назад

Треба мати в наявності карту побиту

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Юрий
5 місяців назад

Без карти побиту неможливо було ….. Принаймні ще в вересні 20-го не можливо було.

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Юрий
5 місяців назад

А що за допомога?

Юрий
Юрий
Відповідь для  Юрчик
5 місяців назад

Щомісячна допомога родині 500 злотих на кожну дитину

Oksana
Oksana
5 місяців назад

Доброго вечора!
Хотіла у вас запитати, чи є в когось контакти (Вроцлав) що допомогли б написати і відправити поштою заяву про анулювання карти побиту і повернення коштів?!
Якщо хтось знає контакти таких людей і готовий поділитися буду дуже вдячна!

Андрій
Андрій
Відповідь для  Oksana
5 місяців назад

Якщо є дицизія або діюча карта то гроші Вам уже не вернуть

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Oksana
5 місяців назад

Ви вже отримали децізію і карту?

Oksana
Oksana
Відповідь для  Bogdan
5 місяців назад

Була розмова із подругою стосовно того,що вона хоче анулювати карту і вона шукає хто може запропонувати цю послугу із заявою) тому я так і написала..а який сам процес цього я не знаю (

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Oksana
5 місяців назад

Якщо децізія вже отримана — то ніяких повернень не буде. Якщо децізія ще в розгляді — можна повернути кошти на конто того, хто внесковался на побит.

Oksana
Oksana
Відповідь для  Bogdan
5 місяців назад

Зрозуміло! Щиро Вам дякую!

Olga
Olga
11 місяців назад

Доброго дня!
Я подала документи на тимчасовий побут, коли подавала документи мала воєводське запрошення на 2 роки, на даний час в мене не має відмітки в паспорті про те що я очікую отримання (печать) і хочу зараз поїхати до України щоб відкрити візу на наступний рік. Чи мені без пробле її відриють чи не буде відмови?

Оксана
Оксана
1 рік назад

Я подала документы на карту побыта. И по семейным обстоятельствам я вынуждена покинуть Польшу. Тогда я пошла в уженд и написала отказ. Спустя пол года я вернулась в Польшу.МОГУ ЛИ Я ПОДАТЬ ЕЩЁ РАЗ НА КАРТУ ПОБЫТА????

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оксана
1 рік назад

Если есть такой работодатель, то можно

Дмитрий
Дмитрий
1 рік назад

Доброго вечора.
Маю карту побиту,дійсна до 2021 року.
Я звільнився в березні 2019року.Після звільнення я просто поїхав в Україну не повідомивши в уженд про звільнення і анулювання ,роботодавець теж її не анулював.
Як мені анулювати карту.Скільки часу може зайняти анулювання?Які проблеми можуть виникнути?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дмитрий
1 рік назад

Потрібно звернутись до Уженду праці в Польщі для анулювання. Ці деталі у них уже потрібно уточнити

Мар'ян
Мар'ян
1 рік назад

Доброго дня. Скажіть будь ласка як вирішити таке питання. Я працював в Чехії по робочій карті,звільнився з роботи,поїхав на Україну,карта дійсна ще рік,на Україні я вже півтора місяці. Як мені аналювати карту? Чи можна це зробити через консульство в Україні.І до якого часу я повинен аналювати.

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Мар'ян
1 рік назад

Доброго дня. Це питання слід уточнити в Консульстві Чехії.

Іван
Іван
1 рік назад

Доброго дня.

Нещодавно дізнався про те, що потрібно написати листа в уженд на анульовання карти тимчасового побиту.

Отримав карту в 2017 році і одразу поїхав на Україну, від того часу кордон не перетинав.

Навесні 2020 року закінчується її дія.

Не знаю як поступити чекати закінчення терміну її дії чи всеж таки писати листа в уженд.

Саша
Саша
1 рік назад

доброго дня, маю карту побиту, переходжу на пряму, вони оформляють але кажуть новий вньосек зробити не на протязі місяця, а відпрацювати по умові о праце три місяці, аж тоді подати на нову карту, щоб не було потрібне зазволеня аж до нової дицизії. так можна робити?

Саша
Саша
Відповідь для  Константин - визовый специалист
1 рік назад

Так переходять на пряму ті у кого печатка або віза, але якщо є карта, то по попередніх законах я за місяць маю скласти новий вньосек на нову карту. Наче мою ніхто не буде анульовувати, але через якийсь час чи не буде проблем з подачею на карту резидента якщо я буду чекати три місяці на новий вньосек?

Тетяна
Тетяна
1 рік назад

Добрий день! Який термін скасування подачі документів на карту побиту?

Олег Гулей
Олег Гулей
1 рік назад

Ще одне питання, чи зможу я дістати запрошення на нову роботу, але під час його вироблення очікую на карту побиту і знаходжусь на території РП?

Олег Гулей
Олег Гулей
1 рік назад

Доброго дня.Чекаю зараз на тимчасову карту побиту

Склалась така ситуація, що знайшов нову роботу і мені виробляють запрошення на даний момент. Після отримання запрошення, можу написати заяву про анулювання запиту на карту побиту повернутися на Україну виробити візу?

Олег
Олег
1 рік назад

Доброго дня,як анулювати карту в Україні,якщо я вже подав документи у візовий цент,я так розумію що мені візу не дадуть ?

Дякую

Антон
Антон
1 рік назад

 Якщо вже мені повідомили, що. Карта побиту готова і призначена дата отримання, але вона мені за обставинами не потрібна … обов’язково їхати отримувати або писати відмову? Що якщо готову карту просто не отримувати?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Антон
1 рік назад

Краще напишіть заяву на відмову відразу перед отриманням, так буде правильно ніж просто не забирати.

Роман
Роман
1 рік назад

Добрий день.Как можна анулювати карту побуту в Україні щоб подаватися на візу?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Роман
1 рік назад

Через делегування повноважень — написання завіреної і перекладеної довіреності.

Дима
Дима
1 рік назад

У вас можна взяти бланк цієї заяви?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дима
1 рік назад

Дима у мене в даний час немає такого бланка. У будь-якому випадку, краще дивитися на сайтах конкретних воєводств, бланки можуть відрізнятися шапками, а нерідко допускається і довільна форма — головне вказати номер карти або справи, якщо децізія ще не отримана, П. І. Б. та інші параметри.

Денис
Денис
1 рік назад

Добрий день.Как Онулировать карту побиту в Україні, вона не закрита а зараз хочу поїхати по Воєвудський запрошення?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Денис черчерез пошту, але це і довго, і ненадійно. Можливо, зручніше виїхати по карті (якщо вона діє) і анулювати її.

Люда
Люда
1 рік назад

Чоловік подався на карту побиту, децизии немає, умова про праце закінчується 12.11, тобто сенсу в карті вже немає (буде їхати в Україну).Хоче анулювати розгляд справи, але доопрацювати до кінця розумів про праце. Чи можна написати відмову 10.1о сенсу в карті вже немає (буде їхати в Україну).Хоче анулювати розгляд справи, але доопрацювати до кінця розумів про праце. Чи можна написати відмову 10.10 і 12.11 виїхати?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Люда
1 рік назад

Люда чоловік знаходиться «на штампі», то саме цей статус і є підставою для знаходження в країні. Якщо анулювати заздалегідь запит на карту, то перебуваодження в країні. Якщо анулювати заздалегідь запит на карту, то перебування стане незаконним. Краще зайнятися цим питань безпосередньо перед виїздом.

Люба
Люба
1 рік назад

Здала документи на картку побуту ,а тепер дізналася що наша фірма змінила назву, швидше за все вони анулируют ту фірму,від якої подавалися документи.Як тепер бути?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Люба
1 рік назад

Потрібно оповістити уженд. Там дуже багато деталей, в залежності від яких процес по карті або буде продовжено за новим обставинам, або почнеться заново

Коля
Коля
1 рік назад

Яподал заяву на анулювання карти побиту, виїхав в Україну, можу відразу подати на візу чи потрібно чекати на результат заяви?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Коля
1 рік назад

Ви повинні бути впевнені, що карта анульована. Якщо у Вас на руках є якесь офіційне підтвердження, що заявка на анулювання прийнята, то можна пробувати подавати на візу.

Оля
Оля
1 рік назад

Добрий день.Можна подати заяву на повернення грошей за карту, за умови що в статусі стоїть на донос документів і 14 днів минуло вже, чи мені потрібно дочекатися скасування і потім писати заяву?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оля
1 рік назад

Оля якщо Ви збираєтеся анулювати запит, то заодно і уточніть у уженде можливість повернення. Це відбувається за різними правилами. В залежності від обставин. У деяких випадках повернення і зовсім неможливий.

Юля
Юля
1 рік назад

Добрий день.Мене звільнили ще 6 місяців тому, але роботодавець Карту побиту не закрив, а я тільки зараз дізналася, що треба її закрити, і знаходилася по цій карті у знайомих. Можна ще закрити цю Карту і які можуть виникнути проблеми?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
1 рік назад

Юля краще постаратися виїхати, і вирішити питання з картою дистанційно. Це складно і нешвидко, але зате ризику депортації не буде.