Як відмовитися від карти побиту в Польщі самостійно
4.8/5 - (17 голосов)
Чи можу я відмовитися від Карти побиту і що для цього потрібно зробити?

Як відмовитися від карти побиту — у попередніх матеріалах ми розглядали питання, як отримати Карту побиту в Польщі. Але іноді трапляється так, що іноземці хочуть відмовитися від Карти і привілеїв, які вона дає. Адже не завжди ми здатні планувати своє життя далеко наперед. А якщо і плануємо, то трапляються непереборні обставини, з якими складно впоратися. Тоді людина відмовляється від усього, що було зроблено і придбано раніше, і повертається на батьківщину.

Якщо це сталося з вами або з вашими друзями, тоді цей матеріал саме для вас. У ньому ми піднімемо найчастіші питання по даній темі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Відмова від привілеїв
Причини відмови від Karta pobytu?
Хто сповіщає органи влади?
Відмова, коли карти ще немає на руках
Як самому відмовитися від ВНЖ?
Етап 1. Заява
Етап 2. Відправлення Заяви
Етап 3. Обробка Заяви
Етап 4. Оповіщення
Етап 5. Повернення пластикової карти
Етап 6. Повернення коштів
Підсумки

Відмова від привілеїв

Часто під дозволом на проживання криється два поняття: це ВНЖ і ПМЖ. Якщо іноземець, який має постійне місце проживання, більше його не потребує, то можна просто написати заяву в Воєводство. На підставі цієї заяви ПМЖ анулюється. Але навіть якщо цього не зробити і залишити межі Польщі, через 6 років цей статус анулюється автоматично. Отже, якщо іноземець не хоче далі проживати в Польщі, можна нічого не робити, а просто їхати додому. Ніяких штрафів з цього приводу не передбачено.

Якщо ж мова йде про відмову від ВНЖ, то тут ситуація трохи інша. І вона значно складніша за попередню, тому сьогодні ми зупинимося саме на темі відмови від ВНЖ.

Які існують причини відмови від Karta pobytu?

Як відмовитися від карти побиту

Карта побиту завжди видається заявнику на підставі певної причини. Наприклад, ви претендуєте або маєте конкретне місце роботи та посаду. Або ж планується навчання в чітко зазначеному ВУЗі. Але якщо ці обставини вже недійсні, потрібно повідомити відповідальні органи і міняти карту за новими обставинами.

Отже, які бувають причини відмови:

  1. Зміна місця роботи, посади або звільнення;
  2. Якщо студент відрахований або знайшов інший вуз;
  3. Карту отримували для воз’єднання сім’ї але щось змінилося;
  4. Відкритий бізнес згорнувся.


Правило просте: змінилися обставини, які виступали підставою для видачі карти, — карта анулюється.

Хто сповіщає органи влади?

Як відмовитися від карти побиту Хто сповіщає органи влади?

Є два варіанти: або власник карти, або роботодавець /ВУЗ. Але з точки зору вигоди для власника карти, краще все ж, щоб він заявив сам. І хоча закон зобов’язує другу сторону також повідомляти про зміну підстав, вони можуть просто-напросто забути. А вам це потім може вилитися в неприємні наслідки. Бувають іноземці, які просто збираються і їдуть додому, думаючи, що все само собою вирішиться і йому за це нічого не буде. Але наслідки бувають, і не дуже приємні.

Тому, як тільки ви звільнилися, закрили бізнес — повідомте про це в уженд.

Розглянемо ситуацію, яка може статися з будь-яким працюючим іноземцем в Польщі. Наприклад, працівник з України отримав karta pobytu на підставі довгострокового контракту на заводі. Відпрацювавши півроку, він вирішив, що умови роботи його вкрай не влаштовують і він хоче повернутися додому.Чи не поставивши до відома уженд, що не анулювавши ВНЖ, він залишає Польщу. Роботодавець самостійно написав заяву в уженд, де вона лежить без руху.

Через нетривалий час цей же українець знаходить нову роботу з більш вигідними умовами праці, отримує запрошення і йде в візовий центр за отриманням робочої візи. Але йому відмовляють. Цікаво, яка підстава? А справа в тому, що по базі у нього є ВНЖ, тому віза для роботи не потрібна. Що ж робити? Можна відправитися в Польщу за наявною картою, але на той час заявка попереднього роботодавця може бути оброблена і карта анульована. І виходить зовсім незручна ситуація.

Пам’ятайте, стежити за статусом потрібно саме вам. Якщо ви особисто ходили в управління і подавали заяву, зберігайте копію з відміткою про його прийняття до розгляду. Якщо ви відправляєте поштою, вам повинно прийти повідомлення про те, що лист отримано. Всі підтверджуючі документи зберігайте у себе.

Відмова, коли карти ще немає на руках

 Як відмовитися від карти побиту

Бувають ситуації, коли іноземець подав запит на karta pobytu, але раптом обставини змінилися. Роботодавець відмовив в роботі або абітурієнт знайшов інший вуз. Тоді він також зобов’язаний повідомляти владу, але замість «анулювання карти», буде процес «анулювання запиту».

При отриманні Карти побиту є два періоди: це період розгляду самого запиту і безпосередньо період перебування в країні вже з картою на руках. Але є ще один етап, про який багато хто не знає — отримано позитивне рішення, а пластика фізично ще немає. Якщо іноземець в цей час живе і працює в Польщі, то ніяких труднощів не буде. Але якщо потрібно виїхати з країни і знову повернутися, то його можуть очікувати труднощі.

Штамп про очікування ВНЖ не є обставиною для безперешкодного в’їзду в РП, тут потрібна віза. Але знову ж таки, візу можуть не дати, тому що на той момент посольство матиме інформацію про те, що ВНЖ у заявника є, йому віза не призначена. Тому, при виникненні даної ситуації, дочекайтеся в Польщі не тільки позитивного рішення, а й отримання пластика. Це вбереже вас від зайвих проблем в посольстві або при перетині кордону.

Як самому відмовитися від ВНЖ?


Отже, які кроки потрібно зробити, щоб відмовитися від карти побиту:

Етап 1. Заява

Ви особисто пишете заяву в уженд від руки на анулювання карти.

Встановленого бланка і форми немає, тому доведеться писати самому. Слід пам’ятати, що є поняття анулювання карти або запиту на її отримання. Не плутайте ці поняття і відображуйте їх в заяві вірно.
І хоча заява пишеться в довільній формі від руки, необхідно обов’язково відобразити важливі моменти:

  • Писати потрібно на ім’я Воєводи, який видавав карту;
  • ПІБ вказується точно як при подачі заяви на отримання карти;

Якщо Заява на анулювання запиту, прописуєте наступне: «Я (ПІБ) прошу вас припинити розгляд справи № ___. Причина наступна ___ ».

Якщо Заява на анулювання карти побиту: «Я (ПІБ) прошу вас анулювати мою карту побиту серія /номер. Причиною є ___. Планую виїхати з Польщі (дата планованого виїзду) ».

Заява пишете звичайно ж польською мовою. Якщо ви ще не володієте мовою в повній мірі, скористайтеся он-лайн ресурсами або знайдіть помічника. Не забудьте обов’язково поставити дату і підпис, копію збережіть собі. Також прикладіть документи, які підтверджують унеможливлюють початкові підстави для видачі карти. Це може бути документ про закриття бізнесу або заява на звільнення.

Етап 2. Відправлення Заяви


Найпростіший спосіб повідомлення — це відправлення заяви в уженд поштою.

Бажано отримати відповідь про те, що заяву прийнято.Або віднесіть його особисто і попросіть на вашому екземплярі поставити відмітку про його прийняття. Вас це може виручити в майбутньому або на кордоні, або при подачі документів на візу. Пам’ятайте, за законом у вас є 15 днів для повідомлення Воєводства після зміни підстав.

Етап 3. Обробка Заяви


Теоретично, як тільки заява потрапила на стіл інспектора, статус зразу змінюється.

Але через людський фактор і завантаженість співробітників терміни можуть бути трохи затягнуті. Але не критично. Якщо вам потрібно перевірити свій статус, он-лайн це зробити не вийде. Найкраще дізнатися контакти фахівця, який веде вашу справу і уточнювати відразу у нього.

Етап 4. Оповіщення


При зміні статусу заявки або отриманні остаточного результату заявника інформують за контактами, вказаними в заяві. Найчастіше це відбувається за допомогою відправлення листа на пошту. Адреса може бути тільки польська, в Україну ніхто відправляти листів не буде. Але навіть якщо ви не бачите свій статус, при оформленні чергової візи в посольстві або Сервісному центрі ця інформація буде очевидна.

Етап 5. Повернення пластикової карти


Коли заявник подав Заяву та ВНЖ був анульований, пластик автоматично перестає діяти. Тому, він вже не потрібен і його запросто можна викинути. Деякі висилають його поштою разом із заявою. Або ж віддають в уженд, коли приносять заяву особисто. У будь-якому випадку, вибір залишається за вами. На результат і процес це жодним чином не впливає.

Етап 6. Повернення коштів


Якщо karta pobytu була видана давно, отримати кошти назад буде вкрай складно. Адже ці платежі покривали витрати на перевірку ваших документів, роботу фахівців і друк самого пластику. Робота виконана і за неї гроші ніхто не поверне.

Але якщо відмова відбувається на етапі подачі заяви на відкриття karta pobytu і робота по вам ще не велася, то ймовірність отримати гроші назад все ж є. Зв’яжіться з ужендом і напишіть заяву на повернення коштів. Це може бути Воєводство, муніципалітет або інше управління. Подробиці повинні бути з’ясовані за місцем вашого проживання. Адже в різних воєводствах процедура може відрізнятися, враховуйте це.

Як відмовитися від карти побиту, підсумки

Якщо обставини склалися так, що вам необхідно залишити Польщу, напишіть заяву про відмову від karta pobytu. Європейська система побудована так, що іноземці повинні сповіщати роботодавця і країну про свої наміри по відношенню до них. І тоді, якщо ви захочете знову повернутися в Польщу і продовжити свою трудову діяльність, на вашому шляху не виникне непередбачених обставин. Робіть все не тільки за законом, але й заради сумління.

Як відмовитися від карти побиту — з цією статтею також цікавляться:

 Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Депортація з Польщі та відмова в карті - що робити  Мінуси карту побиту
Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Депортація з Польщі та відмова в карті — що робити Мінуси карту побиту

Як відмовитися від карти побиту. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Zameldowanie czasowe: что это и как получить?

Прописка в Польщі meldunek (мельдунек)

5/5 - (14 голосов) Прописка в Польші: що це і як отримати? Прописка в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
165 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Оксана
Оксана
1 місяць назад

Доброго дня.Підскажіть будь-ласка як бути.Працювала у Польщі мала усі документи до 2024 року,подалась на карту, маю відбитки і штамп у паспорті. Після штампу 7 квітня ,я 8 квітня звільнилась і поїхала в Україну. Як тепер і на підставі яких документів я можу знову заїхати?Дякую

Олександр
Олександр
4 місяців назад

Доброго дня. А якщо, подавши на карту, все оплатив відбитки були, і після того був змушений їхати на Україні на тривалий час була написано відмову і відправлено до Уряду. Чи можу я повернутись знову до того самого роботодавця? І чи є шанс знову подати на карту без проблем. Від того самого роботодавця?

Ольга
Ольга
7 місяців назад

Добрий день, приїхала по біометрії в Польщу, в останній день зібрав роботодавець документи і подав на карту, через два місяці від подачі я звільнилась, маю жовту картку , на відбитки пальців ще не їхала, хочу поїхати додому зробити візу, якщо роботодавець анулюює карту чи не був мене проблем на кордоні? І чи зможу я зробити візу без проблем?
І скільки часу займає анулювання карти побуту,?

Оксана
Оксана
7 місяців назад

Якщо я ще не отримала карту побуту (заява в обробці) і хочу написати відмову від неї, чи зможу я без проблем на кордоні повернутися в Україну?(документи на карту побуту подавалися в останній день безвізу)

Sss
Sss
8 місяців назад

Подав документи на карту, але передумав і чекати я хочу виїхати
Привіт маю таке питання, подав документи на карту побуту від одного роботодавця працював офіційно, потім змінив роботу і приїхав до іншого воєвудства і перестав працювати офіційно і платити налоги
Але написав листа до того уженду де подавав щоб перенесли мою справу в те воєводство де я я знаходжусь, мені прийшов лист що що моє повідомлення отримано. Але зараз я не знаю де знаходиться моя справа де можна запитати і як можна самому відмовитись і поїхати додому? на Україну щоб не було ніяких поганих наслідків.

Тому що наскільки я знаю коли не платиш налоги що по карті прийде відмова, але я не хочу чекати поки прийде відмова, і хочу виїхати раніше.

Unlx
Unlx
Відповідь для  Sss
8 місяців назад

Треба просто написати заяву що просите припинити провадження у справі і повернути вам кошти. Взірець в любому уженді до справ з іноземцями. Відправляєте їм поштою і все

Sss
Sss
Відповідь для  Unlx
8 місяців назад

Розмовляв з юристом сказав що абсолютно нічого не треба можна хоч вже виїжджати, в них базі буде видно що я чекаю на карту і просто коли мені прийде повідомлення на пошту щоб я з’явився і я не з’явилюсь то просто відмовлять у карті

Максим
Максим
9 місяців назад

Відмова від карти побиту
Привіт, підкажіть будь ласка, подавався на карту побиту, прийшов лист на оплату, я оплатив, але в зв’язку з обставинами їду і поки повертатися не збираюся, на відбитки ще не ставав, чи потрібно писати якусь заяву про відмову на розгляді моєї справи? ? І де знайти цей документ? якщо він потрібен, плюс хочу повернути сплачені гроші

Ist
Ist
Відповідь для  Максим
9 місяців назад

Не потрібно, якщо немає часу. На Ютубі є форма.

Максим
Максим
Відповідь для  Ist
9 місяців назад

Тобто я можу просто відправити форму на повернення грошей?

Ist
Ist
Відповідь для  Максим
9 місяців назад

Так

Anna
Anna
Відповідь для  Максим
9 місяців назад

Відправляєте внесок на Ануляція справи, і ще внесек на повернення оплати. Поверненням оплати займається інший відділ, пошукайте в інтернеті куди звертатися

Mariana
Mariana
10 місяців назад

Анулювання карти побиту
Маю карту на руках але планую виїхати з Польщі і не працювати більше тут і хочу її анулювати.
Хто стикався з цим, підкажуть будь ласка яка процедура анулювання?
Дякую

зойц
зойц
Відповідь для  Mariana
10 місяців назад

Маріана, пам’ятається ви писали, що любите Польщу, любите мову, і навіть намагаєтеся говорити так щоб не чути було акцент? Може я помиляюся, то були ви? Що трапилося, чому їдете? Інша сторона?

є
є
Відповідь для  зойц
10 місяців назад

+
теж цікаво

Ivan
Ivan
Відповідь для  зойц
10 місяців назад

Лол. Навіть стало цікаво

Ігор
Ігор
Відповідь для  Mariana
10 місяців назад

Зарегистр в цій групі там знайдете відповідь на своє питання!

Ігор
Ігор
Відповідь для  Mariana
10 місяців назад

На ФБ пошукай відповідь

є
є
Відповідь для  Mariana
10 місяців назад

Писали в уженд?

Sergey
Sergey
Відповідь для  Mariana
10 місяців назад

Чому ви ігноруєте гугл

Стасон
Стасон
Відповідь для  Sergey
10 місяців назад

Спасибі. Спробую.

Маріана
Маріана
Відповідь для  Sergey
10 місяців назад

Я не ігнорую і начиталася тільки що досить, я хотіла почути з власного досвіду від людей, які це робили.

Стасон
Стасон
Відповідь для  Sergey
10 місяців назад

Я не знаю що таке Гугл. Що сука робити?

Рокс
Рокс
Відповідь для  Стасон
10 місяців назад

Гуглити, що таке гугол

Alexandr
Alexandr
1 рік назад

Поїздка по копії запрошення
Друзі, чи можна на даний момент їхати в Польщу по копії запрошення? Хто мав такий досвід? Пускають так, які є нюанси?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Alexandr
1 рік назад

Якщо з електронними підписом без питань

Николай
Николай
Відповідь для  Alexandr
1 рік назад

легко,я так не раз пересікав

Лариса
Лариса
Відповідь для  Alexandr
1 рік назад

Мене теж цікавить це питання
Якщо запрошення переслати факсом.Можно не переживати?

Roman
Roman
Відповідь для  Alexandr
1 рік назад

Електронний підпис є?

Максим
Максим
1 рік назад

Доброго дня,скільки я ще можу працювати після подачі заяви на відмову від карти побиту,на етапі розгляду документів (на відбитки ще не визивали)?

Sergey
Sergey
1 рік назад

Питания по Карті Побиту
Наприклад,якщо маю карту побита по роботі на 3 роки,та поїхав на Україні,скільки можу знаходитись там,щоб не було питань по карті,що буде якщо півроку не в Польщі

Vitalii
Vitalii
Відповідь для  Sergey
1 рік назад

Зробіть так, щоб вони вас звільнили поки ви є ще зараз в них на роботі,а тоді їдьте,навіть на рік,якщо протримаєтесь.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Vitalii
1 рік назад

А самому можна, наприклад, звільнитися і поїхати умовно на півроку? По приїзду карта буде дійсна?

Vitalii
Vitalii
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Звичайно можна,але послухайтеся моєї поради і lst

Олександр
Олександр
Відповідь для  Vitalii
1 рік назад

Цікавить перетин кордону, я звільняють, їду. Через півроку я зможу заїхати по цій карті?

Сергій
Сергій
Відповідь для  Sergey
1 рік назад

Теоретично обмежень немає, на практиці вас можуть звільнити з місця роботи і повідомити про це відділ справ для іноземців який видав вам право на тимчасове перебування, тоді можуть бути питання до Вас.

Юра
Юра
Відповідь для  Sergey
1 рік назад

Питання

Sergey
Sergey
Відповідь для  Юра
1 рік назад

Чи важка процедура переоформити карту на іншого роботодавця

Ist
Ist
Відповідь для  Sergey
1 рік назад

Заново з нуля проходите процес отримання карти.

Sergey
Sergey
Відповідь для  Ist
1 рік назад

Ок

Лєна
Лєна
1 рік назад

Скажіть будь ласка чи можна відібрати карту побиту пізніше, чи якщо не прибула на ту дату що назначили то карта анульовується

Анджелина
Анджелина
1 рік назад

Доброго дня, в мене така ситуація звільнилася з роботи, від якої робила карту побиту.. Поїхала на Україну, не зглошивши до уженду про розірвання договору — просто все було дуже швидко і навіть не знала що це потрібно.. Через 5 місяців вернулась до Польщі, кордон поїхала по карті.. Вернулась на цю саму роботу.. Мені сказали що можуть лише по біометриці, по карті ні.. Підскажіть що зарез робити? Їхати до уженду чи що?

Yuliia
Yuliia
1 рік назад

Карта побиту
Підкажіть будь ласка, якщо я не була в Польщі пів року, чи може бути моя карта побиту анульована? Дякуємо

Suspected
Suspected
Відповідь для  Yuliia
1 рік назад

Ні, але будуть проблеми при відкритті наступної карти

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Suspected
1 рік назад

Чому?
Нові роботодавці погодилися переробити карту.
Мені наприклад, було важко знайти роботу, яка мене влаштовує і захоче займатися з переробкою карти

Suspected
Suspected
Відповідь для  Yuliia
1 рік назад

Причому тут новий роботодавець? НЕ він же буде видавати карту. Проблеми будуть з ужендом, так як податки НЕ оплачуються

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Yuliia
1 рік назад

Все норм …

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Vitalik
1 рік назад

велике спасибі

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Yuliia
1 рік назад

Вам удачі …

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Vitalik
1 рік назад

велике спасибі і Вам усього найкращого)))

Dmitry
Dmitry
Відповідь для  Yuliia
1 рік назад

Ви її вже отримали?

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Dmitry
1 рік назад

Так. У неї термін ще до березня наступного року

Enig
Enig
Відповідь для  Yuliia
1 рік назад

Скільки чекали? який ужонд

Yuliia
Yuliia
Відповідь для  Enig
1 рік назад

Вроцлав. чекала годину

Anastasia
Anastasia
1 рік назад

Карта побиту
Чекали карту побиту отримали Жовту картку, але тепер хочемо поїхати, як краще вчинити?
Одні кажуть що можна просто віддати цю картку на кордоні, а інші що потрібно їхати в ужонд і писати відмову ..

Наталя
Наталя
Відповідь для  Anastasia
1 рік назад

Можна виїхати за карткою, проблем не буде, але якщо в майбутньому плануєте мати справу з ужендамі, то краще все ж написати відмову

Anna
Anna
Відповідь для  Anastasia
1 рік назад

А в чому суть питання? Ви хочете на зовсім виїхати або на тиждень-другий?
І один і другий варіант підходять, але жовту картку нікому не віддавати, тільки пред’являти)

zoyc
zoyc
Відповідь для  Anastasia
1 рік назад

ой господи
жовту картку

Коля
Коля
1 рік назад

Карта
Мені зробили пропозицію зробити «карту» на три роки без прив’язки до роботодавця (так мені сказали) і я можу з цією картою працювати в будь-якому регіоні Польщі. Така опція реальна або лохотрон. Заранее спасибо за адекватну відповідь

Сергій
Сергій
Відповідь для  Коля
1 рік назад

Якщо безкоштовно, то що Ви втрачаєте (крім можливих проблем з законом), якщо за гроші, то яка ціна питання? Якщо Вам кажуть, що це все офіційно і законно, запропонуйте їм (йому, їй) сходить до юриста разом з Вами (скажіть, що оплатіть візит, і юриста виберете самі), і проконсультуватися з цього питання з людиною, що знає закони. Думаю, що Ви станете їм (йому, їй) нецікаві.

Anna
Anna
Відповідь для  Коля
1 рік назад

Ну … карту без прив’язки до роботодавця можна зробити, але на це потрібні підстави:
навчання
діяльність господарська
Полончення (поєднання?) Сім’ї
охорона
Наукова діяльність і тд

Для середньостатистичних людей зазвичай 2 варіанти популярні: навчання або сім’я, але якщо на це немає підстав, то тільки підробкою документів можна зробити карту (як мінімум я не уявляю як без підробки документів це можна зробити)
Так що нехай вам спочатку розкажуть що це за спосіб такий, а далі думайте або вам це треба. Якщо вам скажуть що можна вступити в поліціальну школу, то там часто дають відмову по картах. Якщо якесь «волонтерство», то це лохотрон

Коля
Коля
Відповідь для  Anna
1 рік назад

У моєму випадку немає жодного пункту з перерахованих. Дякую. Я все зрозумів

Kris
Kris
Відповідь для  Коля
1 рік назад

ЛОХОТРОН! Вже читала попередження від юристів. Це типу фонду. Не ведіться.

Коля
Коля
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Ок. дякую

Kris
Kris
Відповідь для  Коля
1 рік назад

А можете трохи точніше розповісти? Будь ласка, просто цікаво на підставі чого вони це хочуть провернути. Якщо не хочете розповідати я не ображуся

Коля
Коля
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Це було сказано на словах (я все написав вище)
детальну інфу НЕ надам тому її немає

Віка
Віка
1 рік назад

Може хтось стикався з таким ????
Подалася на карту побиту, була на прийомі в ужонде, відбитки пальців взяли доки прийняли, але друк не поставили (не вистачало одного документа), в ужонде видали документ підтверджує що внески були подані, записатися зараз в ужонд можна тільки в наступному році Скажіть чи можна поїхати в Україну зараз? Чи можуть дати депортацію?

Вася
Вася
Відповідь для  Віка
1 рік назад

поїхати можеш, приїхати — ні! Точніше не так! Ви не дали повної інформації, а хочете отримати повну відповідь. Так не буває.
Коли заїжджали?
З якою візою?
Скільки на даний момент залишилося візи (безвіза)
Як довго плануєте залишатися в Україні?
Без цієї інформації вам ніхто нічого точно не скаже))
Тільки прикордонники при заїзді))

Віка
Віка
Відповідь для  Вася
1 рік назад

За безвізу приїжджала, в Польщі 5 місяців

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Віка
1 рік назад

Можна виїхати, але заїхати назад тільки по візі або чекати коридор, депорту не буде ….

Славко
Славко
Відповідь для  Віка
1 рік назад

Якщо їм буде потрібно додаткові документи, а вас не буде в Польщі, то справу можуть закрити. За депорт не в курсі.

Віка
Віка
Відповідь для  Славко
1 рік назад

Карта вже не так і важлива, страшніше штраф і депорт

Вася
Вася
Відповідь для  Віка
1 рік назад

депорту немає, але так як вас не буде поки карту роблять, то не бажано, а депорт то не дадуть

Наталя
Наталя
Відповідь для  Віка
1 рік назад

Так відмову напишіть і на повернення 440 зл

Женя
Женя
1 рік назад

Всім привіт. Допоможіть розібратися. Поміняв роботу, з картою побиту на руках. Повідомив уженд протягом 15 днів, потім відправив їм нове oświadczenie, umowę, фотки і новий мельдунек, так як змінив місце проживання. Минуло більше місяця, а від уженде ніякої інфа: немає ні листи від них, іюні відповіді в ел. поштою. Що робити?

Олег
Олег
Відповідь для  Женя
1 рік назад

А що Ви хочете від уженда? Вони Вам нічого не надішлють.
Ви зробили те, що повинні були. Тепер можете внесковаться від нового роботодавця, і чекати нову децізію.

Женя
Женя
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Думав, що повідомлять, на рахунок «донести необхідні документи». Внесек — це оплата?

Олег
Олег
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Внесек — це подача на побит від самого початку. Все те, що Ви робили на першу карту … ..

Женя
Женя
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Можете пояснити докладніше, будь ласка?
Просто першу карту мені робила агенція, тепер працюю на пряму і намагаюся розібратися у всьому сам.

Паша
Паша
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Ваша стара карта дає Вам право легально перебувати в РП. Але вона не дає Вам право працювати у нового працедавцем. Тому на новій роботі (якщо Ви працюєте на підставі освядченя) — Ви можете працювати до кінця освядченя. А що потім??
Тому або воевуда і додому за візою, або подача на побит від самого початку.
Збираєте новий «пакет» всіх доків і Подаєте до уженда. Ну і далі відбитки, друк … ..децізія … пластик новий.

Женя
Женя
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Прочитав про внесек. Це анкета, вірно? Крім анкети і тих документів, що я вище перерахував, потрібно буде ще щось? Перепрошую за нахабство, просто сподіваюся, що Ви «в курсі справи».

Паша
Паша
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Внесек — це подача на побит від самого початку. Все те, що Ви робили на першу карту … ..

Андрей
Андрей
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Залончнік вишліть обязательно !!!
Бо без залончнік а можуть залишити справу без розгляду. А це дуже погано. Зараз все дуже довго відбувається … так що чекайте люди тепер роками чекають. Але залончнік вишліть і зробіть копії собі перед тим бо в ужондах мають традицію втрачати документи …

Анна
Анна
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Це все добре, а Ви внесок проплатили? Що Ви хочите щоб Вам надіслав уженд. Проплачувайте і подавайте пакет документів і чекайте нову карту.

Женя
Женя
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Надіслати внесек можна поштою? Платити відразу потрібно або після внесек?

Анна
Анна
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Можна відправити поштою. Чи зможуть копії всіх необхідних документів та надішліть поштою. Коли викличуть в уженд візьмуть все що їм потрібно.

Юрий
Юрий
1 рік назад

500+ без карти побуту із печаткою в паспорті

Добрий день. Потрібна інформація. Подав із родиною на карту побиту. Маю печатку в паспорті, подав заяву на 500+. Підкажіть будь ласка хто знає із якої дати розпочинається нарахування допомоги 500+. Із дня подання заяви, із дня отримання децизвї чи коли отримаю карту побиту?

Денис
Денис
Відповідь для  Юрий
1 рік назад

З дня подачі заяви

Nadiia
Nadiia
Відповідь для  Юрий
1 рік назад

Коли отримаєте карту побиту….

Rider
Rider
Відповідь для  Юрий
1 рік назад

Треба мати в наявності карту побиту

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Юрий
1 рік назад

Без карти побиту неможливо було ….. Принаймні ще в вересні 20-го не можливо було.

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Юрий
1 рік назад

А що за допомога?

Юрий
Юрий
Відповідь для  Юрчик
1 рік назад

Щомісячна допомога родині 500 злотих на кожну дитину

Oksana
Oksana
1 рік назад

Доброго вечора!
Хотіла у вас запитати, чи є в когось контакти (Вроцлав) що допомогли б написати і відправити поштою заяву про анулювання карти побиту і повернення коштів?!
Якщо хтось знає контакти таких людей і готовий поділитися буду дуже вдячна!

Андрій
Андрій
Відповідь для  Oksana
1 рік назад

Якщо є дицизія або діюча карта то гроші Вам уже не вернуть

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Oksana
1 рік назад

Ви вже отримали децізію і карту?

Oksana
Oksana
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

Була розмова із подругою стосовно того,що вона хоче анулювати карту і вона шукає хто може запропонувати цю послугу із заявою) тому я так і написала..а який сам процес цього я не знаю (

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Oksana
1 рік назад

Якщо децізія вже отримана — то ніяких повернень не буде. Якщо децізія ще в розгляді — можна повернути кошти на конто того, хто внесковался на побит.

Oksana
Oksana
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

Зрозуміло! Щиро Вам дякую!

Olga
Olga
2 років назад

Доброго дня!
Я подала документи на тимчасовий побут, коли подавала документи мала воєводське запрошення на 2 роки, на даний час в мене не має відмітки в паспорті про те що я очікую отримання (печать) і хочу зараз поїхати до України щоб відкрити візу на наступний рік. Чи мені без пробле її відриють чи не буде відмови?