ПМЖ в Польщі / Праця / Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі

Куди звертатися в разі невиплати зарплати в Польщі?

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — вирушаючи на роботу в Польщу, іноземці мріють гарненько заробити для досягнення омріяної мети. Звичайно, мало хто припускає, що може потрапити в руки шахрая або несумлінного роботодавця. Однак, такі випадки бувають. І з кожним днем, при збільшенні бажаючих заробити гроші, збільшується і кількість тих, хто хоче легкої наживи. У цій статті ми розберемося, як не попастися на гачок афериста, і що робити, якщо вже стався інцидент.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
За якими трудовими угодами працюють іноземці в Польщі?
Якими правами володіє працевлаштований іноземець в Польщі?
Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?
У яких випадках можна забрати гроші у недобросовісного наймача?
чи Можна вирішити проблему самому?
Що повинно включати в себе wezwanie do zapłaty?
Що робити далі з складеним запитом?
Як отримати невиплачену зарплату через PIP?
Правильно звернутися в Sąd pracy?
Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?
Висновки

За якими трудовими угодами працюють іноземці в Польщі?

РАБОТОДАТЕЛЬ НЕ ВЫПЛАЧИВАЕТ ЗП В ПОЛЬШЕ!ЧТО ДЕЛАТЬ?

Те, що робота без договору є нелегальною, відомо всім. Тому офіційне працевлаштування та вміння класифікувати трудові договори є першим кроком до того, щоб не натрапити на шахраїв. Вивчення таких деталей допоможе якісно розібратися у всій темі. Необхідно знати, які види трудових договорів існують, і якими правами наділяють іноземця.

 1. Офіційний трудовий договір, який підпорядкований Трудовим кодексом Республіки Польща. Його ще називають Umowa o pracę. Для іноземця це, мабуть, найкращий варіант, який захищає його права. Однак необхідно уважно читати контракт і розуміти, що якщо він містить будь-які факти, що суперечать законодавству, то він може бути визнаний недійсним.
 2. Цивільно-правові форми договорів: Umowa zlecenie, Umowa o dzieło. Їм більше віддають перевагу роботодавці, і причина абсолютно зрозуміла. Справа в тому, що такі типи договорів не підпорядковуються Трудовому кодексу, а значить і ступінь відповідальності наймача набагато нижче.


Чи може іноземний працівник переконати роботодавця укласти з ним саме Umowa o pracę? Щоб однозначно відповісти на це питання, потрібно бути реалістом. Будь-який потенційний працівник має право попросити, підказати, або вказати на помилку. Але якщо роботодавець спочатку налаштований на укладення лише цивільно-правової форми контракту, то імовірність зміни його рішення мізерно мала.

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі

Якими правами володіє працевлаштований іноземець в Польщі?

Як показує практика, шахраї часто намагаються принизити іноземного працівника і переконати, що він є безправним гастарбайтером. У цій ситуації важливо не опускати руки і, напевно, бути впевненим у своїх правах.

Згідно із законодавством Польщі, зарплата працівникам повинна виплачуватися не рідше, ніж раз на місяць. Її розмір і період виплати прописується в трудовому контракті.

Куди скаржитися, якщо не платять зарплату в Польщі — найбільш поширені проблеми, з якими стикаються українці в Польщі, є:

 • Несвоєчасна зарплата;
 • Неповна сума виплати;
 • Небажання роботодавця оформляти трудовий контракт;
 • Примушування до переробки годин, яка не оплачується;
 • Неприйнятне ставлення до особистості працівника: приниження, агресія і так далі;
 • Незаконні відрахування з зарплати;
 • Порушення умов безпечної праці.

Важливо розуміти, що всі ці порушення можна оскаржити тільки в разі підписання Umowa o pracę. Якщо ж працівник працевлаштований за іншим типам договорів, то оскаржити можна лише ті моменти, які суперечать договору або є незаконними.

Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?

Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?

Неприємно усвідомлювати, але таке справді може статися з кожним. Незалежно від того, вперше чоловік поїхав на роботу за кордон, або вже вважає себе досвідченим у цій справі. Головне – не впадати у відчай і звертатися у відповідні інстанції.

Якщо укладена Umowa o pracę, то необхідно звертатися або в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy), або в Sąd pracy.

Якщо укладена одна з цивільно-правових форм договорів, то слід шукати допомоги у загальнодержавному суді.

У яких випадках можна забрати гроші у недобросовісного наймача?

Розберемося в цьому питанні, виходячи з видів трудових договорів, і безпосередньо їх наявності.

 • Трудового договору не має. Звичайно, в цьому випадку працівникові доведеться важче всього. Однак такий вид працевлаштування нелегальний, а це загрожує великими проблемами. По можливості краще не допускати такого варіанту і влаштовуватися на роботу за контрактом. Якщо ж така ситуація вже сталася і іноземця «кинули» на гроші, то необхідно вирішити, чого саме хочеться досягти. Важливо бути реалістом і розуміти, що невиплачену зарплату вже навряд чи пощастить побачити. Але можна покарати роботодавця і написати заяву в трудову інспекцію. Після розгляду справи, він буде зобов’язаний сплатити штраф за незаконне працевлаштування іноземця. Але є одне «але» – працівнику теж доведеться платити штраф за те, що погодився на це незаконне працевлаштування.
 • Укладена Umowa o pracę. Мабуть, це найкращий вид трудового договору для працівника. Він захищає права і дає можливість компенсувати невиплати і заборгованість з боку наймача. Можна звертатися в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) або в Sąd pracy. Написавши заяву в PIP можна бути впевненим, що недобросовісний роботодавець буде оштрафований, а зарплату – повернуто. Sąd pracy допоможе компенсувати моральну шкоду або накласти санкції на роботодавця, який після постанови PIP не виплатив працівнику всю необхідну суму.
 • Підписані будь-які види цивільно-правових контрактів. При наявності таких документів потрібно звертатися в загальнодержавні суди. Як правило, розгляд справ у них проходить дуже довго і зі всілякими труднощами. Для успішного результату краще всього звернутися до досвідченого юриста, який допоможе зібрати всі необхідні папери і виграти справу.

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі

Чи можна вирішити проблему самому?

Перед тим як звертатися в різноманітні інстанції, ми рекомендуємо зайнятися вирішенням цієї проблеми самому. Як показує практика, якщо наймач-аферист коли дізнається, що працівник планує подавати на нього в суд, то він вибирає стратегію швидкої виплати, щоб уникнути проблем з законом. Якщо ж інцидент стався на великому підприємстві, то можливо сталася помилка або затримка переказу коштів. Як же поступити в цій ситуації?

Необхідно роздрукувати і заповнити бланк wezwanie do zapłaty (знайти його можна в інтернеті). Це такий документ, який офіційно закликає роботодавця виплатити працівникові затриману зарплату. Навіщо це робити?

Зазвичай проблема вирішується тільки при наявності цього паперу. Причина в тому, що такий крок показує серйозні наміри працівника, а ніякий роботодавець не хоче, щоб справа дійшла до суду.

Якщо ж проблема не вирішилася, то wezwanie do zapłaty необхідно прикріпити до інших матеріалів справи. У такому випадку у працівника буде підтвердження того, що роботодавець відмовився виплачувати затриману зарплату, і ймовірність перемоги в суді збільшиться в рази.

Що повинно включати в себе wezwanie do zapłaty?

Як вже говорилося вище, готовий бланк можна знайти в інтернеті і роздрукувати. Однак якщо такої можливості не має, то необхідно написати запит у довільній формі. Важливо, щоб у документі були вказані всі необхідні дані.

 1. Адреса фірми;
 2. ПІБ наймача і працівника-жертви;
 3. Вид трудового договору, який був укладений;
 4. Сума боргу та період невиплати;
 5. Термін, у який має бути повернута заборгованість. Зазвичай це кілька тижнів;
 6. Вигляд, в якому буде відшкодована оплата (електронний варіант або готівку);
 7. Санкції, які будуть застосовані до роботодавця, якщо він не виконає вимоги.

Що робити далі з складеним запитом?


Коли вся інформація чітко викладена на папері, необхідно її документально зафіксувати. Варіант з передачею запиту особисто в руки роботодавцю ми розглядати не рекомендуємо. Це досить ненадійно, так як він може сказати, що ніякого запиту від працівника не брав. Краще всього відправити wezwanie do zapłaty рекомендованим листом з повідомленням про одержання. Не забудьте зберегти чеки про відправлення та копію запиту, щоб у разі втрати листа ви мали докази його існування.

Як отримати невиплачену зарплату через PIP?


Можна зібрати необхідні документи і самому відвідати інстанцію, а можна відправити їх через інтернет. Зробити це зовсім не складно. Потрібно просто зайти на сайт PIP, слідувати підказкам і вказати всю запитувану інформацію. Після заповнення полів на електронну пошту прийде підтвердження, і на цю ж пошту приходитиме вся інформація про перебіг процесу.

Правильно звернутися в Sąd pracy?

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Правильно звернутися в Sąd pracy?

Етап 1. Вибір суду

Суди в Республіці Польща бувають районними та окружними. Кожне Воєводство має право саме розподіляти навантаження на кожен з них. Тому перед подачею заяви краще уточнити, в який саме суд вам необхідно йти.

Етап 2. Подача заяви

Пишеться заява у вільній формі, але має бути структурованою і містити всю необхідну інформацію. Обов’язково вказується: ПІБ обох сторін, причина звернення до суду, сума бажаної компенсації, список прикріплених доказів. Бажано, щоб у заяві було якомога більше конкретики і як можна менше «води».

Етап 3. Ціна для іноземного працівника

При бажаній компенсації в сумі менше 50 тисяч PLN – безкоштовно. Якщо ж ця сума більша, то необхідно буде сплатити 5% від запиту суми.

Іноземний працівник повинен враховувати, що подача позову в суд це ще не перемога. Потрібно бути впевненим у своїй правоті і зібрати необхідні докази. Інакше, якщо суд буде не на його боці, то справа буде програна, і компенсацію роботодавцю буде виплачувати сам працівник. А це додаткові непотрібні витрати.

Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?

Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?

Більшість українців їдуть до Польщі на важку фізичну роботу. І ніхто не хоче відпрацювати кілька місяців, а потім ще і «вибивати» свої гроші. Це важко фізично, і морально. Тому ми наполегливо рекомендуємо дотримувати ряд умов для того, щоб не попастися в руки аферистів.

 • По-перше, працевлаштовуватися необхідно тільки легально із підписанням трудового контракту. При виникненні будь-яких неприємних ситуацій, працівник може довести свою правоту тільки, якщо у нього є документальне підтвердження працевлаштування.
 • По-друге, якщо існує варіант вибору Umowa o pracę, то необхідно зупинятися саме на ньому. Зазвичай наймачі серйозно ставляться до цього документа і затримок виплат бути не повинно. Однак якщо така ситуація станеться, то закон буде на боці працівника.
 • По-третє, не потрібно соромитися фотографувати сумнівні документи, які дає підписувати роботодавець. Плюс до всього, якщо на фірмі відбуваються якісь порушення, то їх теж необхідно знімати. У разі подальшого звернення в суд такі матеріали будуть суттєвими аргументами.
 • По-четверте, обов’язково перевіряти наймача перед тим, як приступати до роботи. Не забувайте, що на кону стоїть ваш добробут, і вірити потенційному роботодавцю на слово досить нерозсудливо. Здійснити перевірку можна через декілька інтернет-ресурсів:
 1. Державний судовий реєстр Польщі;
 2. База даних REGON;
 3. Реєстру кадрових агентств.


Дотримуючись цих правил, українець мінімізує можливість виникнення проблем. Так, чесні роботодавці оплачують багато податків, і тому зарплата у них може бути значно нижча, ніж у наймача на нелегальну роботу.Однак краще бути впевненим в своєму заробітку і відносинах з законом, ніж отримати купу неприємностей і відсутність зарплати.

Висновки

Українці їдуть на роботу в Польщу не від хорошого життя. Часто це пов’язано з простим пошуком фінансової можливості для виживання. Однак не слід вважати себе безправним гастарбайтером і миритися з несправедливістю. Аферисти і недобросовісні роботодавці завжди були, є, і будуть. Головне — не впадати у відчай, а взяти себе в руки і довести свою правоту. Як видно з вищевикладеного матеріалу, існує багато спірних моментів, в яких не завжди легко розібратися. Можливо іноземцю потрібно залучення досвідченого юриста. У будь-якому випадку, необхідно боротися і перемагати несправедливість!

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — з цією статтею також цікавляться:

Скільки можна заробити в ПольщіРобота в Польщі, як знайти самостійноЯк поміняти роботодавця в Польщі
Скільки можна заробити в ПольщіРобота в Польщі, як знайти самостійноЯк поміняти роботодавця в Польщі

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Робота в Польщі на автозаводах

Робота в Польщі на автозаводі

5 / 5 ( 10 голосов ) Робота в Польщі на автозаводі Робота в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
105 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Андрій
Андрій
13 днів назад

Добрий день підкажіть буласка як що ситуація така що не доплати і є рахунок в банку на яку кідали аванс тільки і це є польська фірма

Нина
Нина
1 місяць назад

Добрий день.Порадьте куди краще звернутись в поліцію чи в агенцію прації. Потрібно поскаржитись на українську агенцію в Польщі.
Яка невиплачує обіцяні гроші і підсовує документи на Польській мові.

Олег
Олег
Відповідь для  Нина
1 місяць назад

Якщо вони знаходяться в Польщі, то це Вам в PIP, але ще поясніть якщо можете по толку що це за агенція? Як називається?

Нина
Нина
Відповідь для  Олег
1 місяць назад

4est

Олег
Олег
Відповідь для  Нина
1 місяць назад

Не чув навіть про таку.

Лев
Лев
Відповідь для  Нина
1 місяць назад

Польська інспекція праці.

Анна
Анна
Відповідь для  Нина
1 місяць назад

В польський PIP вам потрібно звертатись, якщо є ознаки шахрайства з боку укр агенції — то можете і в поліцію.

Николай
Николай
Відповідь для  Нина
1 місяць назад

У цій ситуації агенція це посередник, і не факт, що гроші треба вимагати від них, а від працедавця! Чи за що саме вам мають виплачувати? Бо якщо за відпрацьоване, то можна в польський PIP звернутись.

Валерий
Валерий
1 місяць назад

У кореша трапилася біда потрапив в дтп на службовій машині. І начальник вигнав. Куди звернутися за допомогою?

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Валерий
1 місяць назад

так, а хто винен то? може запитати поради у юриста

Вадим
Вадим
Відповідь для  Dimitrov
1 місяць назад

до правник краще звернутися в такій ситуації)

Владимир
Владимир
Відповідь для  Вадим
1 місяць назад

А що повинен бути дати премію і авто за свій Рахунок відремонтувати?

Богдан
Богдан
1 місяць назад

Шеф розплатився зі мною фальшивими злотими, про це дізнався тільки вдома, коли хотів їх обміняти. Подзвонив йому, він каже, що такого не може бути. Як мені розібратися в цій ситуації? Боюся звертатися в поліцію, тому що працював без документів

Іван
Іван
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

ну як би навіть і написати нічого в цій ситуації … без документів працювали то і не доведете нічого

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Нічого НЕ зробите. У такій ситуації можна розраховувати тільки на совість людини.

Олег
Олег
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Так що Ви ці гроші (злоті) не могли перевірити в Польщі? щось купити.

Igor
Igor
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

ти сам винен не будь дурнем тут люблять кидати це для носіїв рожевих окулярів

сарказм
сарказм
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

І навіть якщо б ти і не в чорну працював. Очі за фактом бачили що брали це раз.
Два, ти вже на Україні, пройшло небагато часу, три не особливо зможеш довести що взагалі там працював.
І до цього до всього заключний акорд в тому, що він працював в чорну.
Понять — простить — відпустити.
Шкодую тебе брат по землі, ти вже не в силі нічого зробити. (Не доведеш нічого).
Був в знайомого випадок, але він хоч був ще в Польщі. Тупо дістав він цього чувака так що просто слів немає, і той все ж з ним розрахувався.

Дмитро
Дмитро
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Ніде НЕ поскаржитеся, нічого натомість НЕ отримаєте.
Це гіркий досвід, «ковтніть», і приїжджайте на іншу роботу, але будьте більш уважні і акуратні. І головне: Працюйте офіційно!

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Дуже складно в це повірити.
Тим більше Ви працювали в чорну.
Для того роботодавця буде краще не заплатить взагалі, ніж потрапляти під статтю від 15-ти років !!!!! В основному в РП по подібне дають 20-25 років. Тому якщо це і було, то навряд чи навмисно з боку роботодавця. В РП є для таких ситуацій спеціальні «шукачі,» які будуть рвати і метати при найменшій підозрі.
Ну і Ваша вина звичайно ж в тому, що Погодилися працювати в чорну …. У сьогодні це максимальні ризики (божевільні штрафи, ДЕПОРТ, кидалово).

Roman
Roman
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Вези їх назад. Розраховуйся ними, може не зловлять.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Навряд чи при будь-якому розкладі можна щось довести, а точніше ніяк, на жаль

Олександр
Олександр
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

А за квиток платив тими же фальшивими, а там не помітили ….

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

допустимо факт роботи у нього ти ще довести зможеш нелегальної, а ось факт передачі фальшивих навряд чи.
понять і пробачить

Ганна
Ганна
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

чому дурний тому бідний, чому бідний, бо дурний …

Любов
Любов
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Кінець. Співчуваю вам. Напевно нічого не доведеш. Коли працювали без документів то напевно повинні були розуміти, на які ризики себе піддаєте.

Viktor
Viktor
Відповідь для  Богдан
1 місяць назад

Боюся звертатися в поліцію, тому що працював без документів, так це кого проблема що ти працював на чорну?

Євген
Євген
Відповідь для  Viktor
1 місяць назад

Скажіть спасибі, що людина відкрився і попросив допомогти, а не під … уйте!

Макс
Макс
Відповідь для  Євген
1 місяць назад

за те що він туалетним папером користується, а не руками цю справу підтирає, теж спасибі сказати? Урок на майбутнє — в чорну працюють тільки ідіоти.

Viktor
Viktor
Відповідь для  Євген
1 місяць назад

Це те ж саме що сісти за кермо без прав, і потім каже кому скаржитися що мені штраф виписали

Таня
Таня
1 місяць назад

Працювала в Німеччині за контрактом від польської фірми. За останній місяць мені не заплатили гроші. Повернулася в Україну так як закінчувалися терміни перебування в ЄС. Дзвонила на фірму, але вони «морозяться». Кому написати скаргу в Польщі?

Тимур
Тимур
Відповідь для  Таня
1 місяць назад

Інспекція працї.

Дана
Дана
Відповідь для  Таня
1 місяць назад

Головне собі не нашкодити.

Иван
Иван
Відповідь для  Таня
1 місяць назад

На жаль, дуже часта практика, в інспекцію праці звертайтесь.

Рита
Рита
Відповідь для  Таня
1 місяць назад

На їх Офіційному сайті є номери и юридична консультація.

Паша
Паша
Відповідь для  Таня
1 місяць назад

Домовлятися намагайтися, інакше не як не вийде.

Аня
Аня
2 місяців назад

Питання дуже важливо !!

Я зараз зібралася їхати додому так як заробітку немає зараз, і сказала, що відпрацюю 2 тижні і звільняюся, так як найближчим часом їхати в Польщу не збираюся. Працюють по умів про працї.

Питаю коли виплатять гроші так як вони повинні за:

Перероблені години за вересень, а це чимала сума 2500

Перероблений годинник за жовтень

І частина листопаді

Вони кажуть, що грошей зараз на фірмі немає, що будуть висилати частинами щомісяця на Україну, а там вже накопичилося більше 1000 доларів .Що робити в такій ситуації, як повірити, що вони і справді виплатять, якщо я звільняюся.?

Мирослав
Мирослав
Відповідь для  Аня
2 місяців назад

Багато залежить від дрібниць.

Як ви працували? які відношення? які відносини і тд … Можливо реальність така що немає грошей у фірми …. Можливо не хочуть платити …..

Якщо не хочуть, тоді програвай варіанти в голові про наслідки твоїх дій. Пригрозити або ультиматум ставити і тд., Можливо має сенс якщо документально є підтвердження …. Загалом почула поради Думай своєю головою! Країна порад до добра не приводить. За наслідки тобі відповідати. У будь-якому розкладі терпіння і холодної голови для прийняття рішення

Володимир
Володимир
Відповідь для  Мирослав
2 місяців назад

Пригрозіть поліцією. Або інспекцією з питань праці. Може спрацює, якщо ви працювали легально

Надежда
Надежда
Відповідь для  Володимир
2 місяців назад

Я працювала теж по умів …, розрахувалася і протягом ще двох місяців надсилали зарплату, відпускні та святкові. Так що..

Yevhen
Yevhen
Відповідь для  Надежда
2 місяців назад

Говоріть так я відпрацювала, відпрацювала попрошу заплатите мені гроші якщо їх у вас немає ваші проблеми, нез значить сьогодні у вас буде інспекція праці і віддадуть

Кристи
Кристи
Відповідь для  Yevhen
2 місяців назад

Запитайте у тих хлопців, які вже може вдруге, приїхали туди працювати. 1 тис доларів це не гроші! ????? Людина працювала в Польщі за копійки, + ще 12 годин. І це не гроші. Так а че взагалі він туди поїхав, якщо це не гроші. Коли що то пишіть, подумайте спочатку.

Unknown
Unknown
Відповідь для  Кристи
2 місяців назад

Так рофлю я, що ви рознервувалася? Зрозуміло, що ситуація не приємна.

Кристи
Кристи
Відповідь для  Unknown
2 місяців назад

Я подумала, що ви серйозно. Бо я розумію як людині, який працював за копійки, ще + їх і не виплачують. Це настільки не приємно, це капець. Слава Богу я в такій ситуації не була. Але розумію. Так що не жартуйте так.

Unknown
Unknown
Відповідь для  Кристи
2 місяців назад

У мене була така ситуація. Мені сказали: їдь один додому, а гроші ми тобі на карту скинемо. Мене зрада тоді накрила жорстка, але гроші прийшли через час і я заспокоївся

Аня
Аня
Відповідь для  Unknown
2 місяців назад

Мені заплатили тільки по етату за вересень жовтень. а за перероблені години сказали що потім заплатять .Перераьлтаннин годинни це і є більше 1000 дол.

Аліна
Аліна
2 місяців назад

Працюємо на заводі від Персонал Сервіс. Кожен день ставимо плюсик в автобусі і підписуємо рапорт (роздрукована папірець в xl без будь-яких розпізнавальних знаків). Сказали, що якщо немає плюсик або підписи в рапорті, або годинник не підбили, або помилки якісь — зарплата за ці дні не сплачується. Хоча кожен день нас зазначає брегадіра — і завод цій фірмі виплатить за працівника все! Скажіть будь ласка чи можна якось з ними боротися або куди звертатися, якщо не заплатять за відпрацьований день?

Діма
Діма
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

Фотографуйте рапорт в кінці місяця і потім проблем не повинно бути)

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

Не розумію що за маячня ви несете? Я зараз теж працюю від персонал сервісу. Так фірма не фонтан але на моєму заводі вона в пошті. Зп виплачує вчасно. З грошима немає проблем. Фіксації годин та ми виробляємо на листку. Але дати самостійно не виставляємо вони за умовчанням вже надруковані. Так після кожної зміни підпис керівника як доказ що ви реально відпрацювали дані годинник. (Так само фіксація йде і по пропускаємо на заводі) якщо є договір і ви не порушуєте його то вам все виплатять. Ну а якщо не виконуєте то самі винні, 1е читати потрібно що підписуєте.

Аліна
Аліна
Відповідь для  Aisberg
2 місяців назад

У нас пропусків немає. І я кажу, а не «несу» те, що відбувається конкретно в моєму випадку, конкретно на цьому робочому місці! Я просила ради, щоб знати напевно, щоб не обманули з зарплатою, як це робили з іншими! Тому що я виконую ВСЕ, що зобов’язана! А вони — ні!

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

Не розумію я як у інших є у вас немає? Ви договір підписували? Я 1ц день без договору на заводі по паспорту школенія пройшов на 2й вже був пропуск на руках (1й день п’ятниця була в суботу підписав договір в понеділок 1й робочий день і пропуск був на руках) Ось я і не розумію як таке може бути? Що тут не так. Фірма досить велика і не буде разменіватся на те щоб кинути 10-15 чоловік, якщо це спливе то їм на 4 роки заборонять наймати іноземців а вони влаштовують українців тисячами якщо не десятками тисяч. Тут або фірма двійник, або хтось щось мутить від себе. Можливо і координатор якщо в ньому причина то тоді зв’яжіться з фірмою безпосередньо. Все стало на свої місця) зараз заліз в гугл і виявилося що ми на різні персонал сервіс працюємо. Є великий і є другий і сайти у них різні. Тоді можу тільки поспівчувати. Часом не на ворк. Юа вакансію собі знайшли?

Аліна
Аліна
Відповідь для  Aisberg
2 місяців назад

Подібної фірми ми не знайшли. Будемо тоді безпосередньо зв’язуватися. Прикро від того, що ми кожен покладений день відпрацьовуємо на совість !! І якщо це не оплачується через плюсик в автобусі (який я ставила) — просто кошмар. Ні, від української компанії поїхали — і потрапили на цю ..

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

Я теж від фпс їхав і потрапив на нього. Хрінові умови але 14 в годину і без затримки зп. Та й робота не мед.

Володимир
Володимир
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

А ви працюєте офіційно, і за якою умів?

Аліна
Аліна
Відповідь для  Володимир
2 місяців назад

Умова зліценя

Володимир
Володимир
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

Дуже дивна форма реєстрації працівника на роботі.

Аліна
Аліна
Відповідь для  Володимир
2 місяців назад

Так згодна

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

Це не форма реєстрації. А доказ відпрацьованого часу. Можна зайти на завод по пропуску та пошататся там зміну і вийти як годиться і за це повинні платити?

tony
tony
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

Спробуйте поговорити з вашою фірмою, якщо вони не підуть на поступки, то варто як мінімум фото зробити відміток бригадира, і взяти у них розрахунковий лист або щось на кшталт цього, про те що вони правильно оплатили фірмі вашу зп, з цими папірцями йдіть на консультацію до інспекції праці. Але щось мені підказує якщо фірма українська і знаходиться і зареєстрована в Україні, то вони вам надішлють до України розбиратися.

Аліна
Аліна
Відповідь для  tony
2 місяців назад

Спасибі 🙏 Фірма в Польщі зареєстрована.

tony
tony
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

Дивна фіксація явки працівників, а хто саме цю «папір» дає вам на підпис? у вас є прохідна на завод? заходите ви за перепустками?

Аліна
Аліна
Відповідь для  tony
2 місяців назад

Призначають такого ж працівника, як я лідером, він і дає ці роздруківки. Пропуску у нас немає, хоча інші піку пропуском, як нормальні люди. А у нас тільки плюсики і підписи

tony
tony
Відповідь для  Аліна
2 місяців назад

У чому проблема цього «Лідеру» ставити дати на цьому листочку? Якщо я правильно розумію він відповідальний, з нього і запитайте, чи не просто ж так він «Лідер» :)))

А краще дійсно беріть всіх «обдурених» телефонуйте в фірму і говорите що зібрали документи все на заводі про виплати і відмітках бригадира і йдете писати групове заяву на їх фірму, бажано ще уточнити прізвище того працівника фірми який вас повідомляє про те що грошей ви не отримаєте тому що вас не було на роботі.

Якщо ви готові піти на принцип і воно того варто, то успіхів вам. Головне не поспішайте з ними лаятися, тут треба бути хитрішими і на крок попереду! І обов’язково потім про цю фірму розкажіть хоча б на цьому сайті! в розділі «роботодавці», що б люди знали що не варто з ними зв’язуватися.

Аліна
Аліна
Відповідь для  tony
2 місяців назад

Обов `язково напишу. Спасибо большое за відповіді!

Олена
Олена
3 місяців назад

З особистого досвіду можу сказати: по-перше — поліція вам скаже що це не в їх компетенції, зверніться до інспекції працї, по-друге — у нас були на руках документи від роботодавця як надалі з’ясувалося фальшиві, з цього в інспекції відписалися що нічим допомогти не можуть і порадили звернутися в суд. На цьому етапі ми здалися. Порада: якщо ви впевнені що не заплатить — шукайте іншу роботу, так як і далі працюєте безкоштовно. У будь-якому випадку що робити вирішувати вам. До втрат можна поставитися філософськи, живий, здоровий — а це головне!

Іван
Іван
Відповідь для  Олена
3 місяців назад

Чи не скаже поліція так, якщо будуть докази, це вам не Україна

Олена
Олена
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

З нами так було. Ми викликали, вони приїхали, вислухавши пояснення подивилися документи, порадили звернутися зі скаргою до інспекції працї і поїхали.

Іван
Іван
Відповідь для  Олена
3 місяців назад

Тому, що дві структури цим займаються поліція і інспекція працї

Саша
Саша
3 місяців назад

Всім ку, знайшов цю роботу через знайомого говорив що буде все норм. 25 числа повинна була бути зарплата, але так і нічого не заплатили. Працюю нелегально тому обіцяли зробити запрошення але пройшов місяць і нічого. Як краще вчинити? Звертатися в поліцію або якось з ним вирішувати? Якщо що місто Варшава

Генадій
Генадій
Відповідь для  Саша
3 місяців назад

Для початку пріпугні роботодавця поліцією, може він злякається і поверне гроші. І взагалі ти можеш звернутися в поліцію просто не говори що усвідомлено працюєш нелегально, скажеш роботодавець обдурив, казав що все офіційно і тд. За таке роботодавцю дуже великий штраф.

Іван
Іван
Відповідь для  Генадій
3 місяців назад

Абсолютно вірно, тим більше з вересня минулого року був прийнятий закон, який це має на увазі

Якщо у вас є листування з роботодавцем або якісь документи цієї фірми, ви можете звернутися в поліцію. Пояснити ситуацію і надати докази, але перед цим попередити роботодавця, що продасте на нього позов, якщо не заплатить

Іван
Іван
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Працювати нелегально та ще й в чужій країні, сверхразум.
Ти попрацював на дядю, він поимел з тебе бабла, і нічого ти не зробиш і не повернеш гроші. Підеш в поліцію, то крім депорту нічого не отримаєш

Володимир
Володимир
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Але ж ви теж порушили закон, якщо не хочете щоб хтось порушував закон то й самі не порушуйте. А по-друге він що каже вам що не заплатить?

Саша
Саша
Відповідь для  Володимир
3 місяців назад

Обіцяли оформити легально на цю роботу, але так і нічого не зробили, а пройшов місяць. Каже що якісь документи не підписала начальство, але все там підписано. Просто хоче кинути на гроші

Іван
Іван
Відповідь для  Саша
3 місяців назад

Ви не маєте права працювати без договору

Володимир
Володимир
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Але не знаю, що вам сказати, але для мене це дуже дивно. Я в Польщі вже багато років і працюю не на одній фірмі, і по я не підпишу умову і не обумовлено ставку я до роботи не приступаю і по безвізу ні коли не їздив і не поїду на роботу, це дуже нерозумно і без сенсу.

Sus
Sus
Відповідь для  Володимир
3 місяців назад

Підписав договір і вперед до роботи, а до цього часу ти не маєш права працювати

Іван
Іван
Відповідь для  Sus
3 місяців назад

Але вирішити питання можна

Sus
Sus
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Це якщо сам роботодавець цього захоче 🙂 Ну чому нерозумно? Я їздив перший раз по безвізу, це була як би розвідка 🙂 зрозуміти моє це, і коштує воно того взагалі 🙂

Володимир
Володимир
Відповідь для  Sus
3 місяців назад

Але зрозуміло кожен бачить і плануєте по по-різному. Я з початку все обдумав зважив і вирішив, і поїхав ну і дружина звичайно сомной. А тепер і молодша дочка з нами, ходить до ліцею. І я мав виду за безвіз тих хто їздить не один раз.

Іван
Іван
Відповідь для  Володимир
3 місяців назад

Чи захоче, інакше втратить більше

Sus
Sus
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Та нічого він не втратить, інспекція праці йому нічого не зробить, немає доказів, що він там взагалі працював

Іван
Іван
Відповідь для  Sus
3 місяців назад

Якщо є листування або запис розмови, то зробить

Sus
Sus
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Переписка не враховується, а розмова то навряд чи записував

Іван
Іван
Відповідь для  Sus
3 місяців назад

Враховується

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Переписка або запис розмови не буде доказом, адже добита не закон шляхом, тобто у ви не можете ето використовувати в суді, оскільки не маєте права записувати розмови і відео без угоди іншого боку або рішення суду, оскільки хто може розголошувати відомості особистому житті.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
3 місяців назад

Ще як може, почитайте закон

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Який конкретно закон? Скиньте посилання почитаю, але ви не скинете так як такого закону немає.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
3 місяців назад

Чи не НЕ скину, але саме згідно з ним, я зміг забрати свій повний розрахунок з попередньої роботи Якщо Ви один з координаторів кидав, то перестаньте обманювати людей, можете не на того нарватися 😏

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Ви прішугнулі просто? Зверталися в державні служби? Я працюю як і ви. Працевлаштуванням не займаюся, просто звик вірити в те що офіційно написано на папері.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
3 місяців назад

Збирався звертатися, але не довелося, хоча всі докази зібрав

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Ваш роботодавець просто вирішив уникнути проблем які ви зібралися йому доставити, чисто по-людськи якщо представите записи листувань або дзвінків вас зрозуміють в поліції або інспекції праці, але якщо дійде до суду до матеріалів справи це не долучити.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
3 місяців назад

Кожен день іноземці, що працюють в Польщі, стикаються з порушенням трудових прав. Ми підготували для Вас відповіді на найпоширеніші питання, що стосуються даної проблематики. Сподіваємося, матеріал буде корисний для вирішення виникаючих труднощів і допоможе захистити ваші права. Роботодавець не уклав зі мною договір у письмовій формі. Що можна зробити? Укладення трудового договору в письмовій формі це обов’язок роботодавця, доручає роботу іноземцю. Невиконання цього обов’язку призводить до того, що ми маємо справу з нелегальним дорученням виконання роботи (але не з нелегальним виконанням роботи!) І за це відповідальність несе тільки роботодавець (йому загрожує штраф мінімум 3000 злотих). Роботодавець, з яким Ви домовилися усно про умови трудового договору, і який потім відмовляється письмово підтвердити ці умови, завдає вам шкоди і в зв’язку з цим Ви маєте право вимагати відшкодування в судовому порядку. Роботодавець весь час переносить підписання зі мною трудового договору. Чи може укладений усно договір бути підставою висунення претензій по відношенню до шефа?

Так, договір, укладений виключно в усному вигляді, без підтвердження в письмовому вигляді також вважається дійсним. Якщо Ви узгодили умови праці і виконували його Ви маєте право на зарплату. Існування трудового договору можна довести в суді усіма законодавчо дозволеними методами — свідчення свідків, телефонні з’єднання, електронні листи, смс, звукозапису, фотографії з місця роботи. У разі усного договору Ви можете висувати такі ж претензії, як у випадку договору, укладеного в письмовій формі (напр. Вимогу виплати зарплати, надання відпустки, вимога оплати за понаднормові години).

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Це не закон, а стаття досить цікава до речі, але не має ніякої юридичної сили, можу написати таку ж. А якщо серйозно то з усім згоден крім уже вище сказаного, якщо хочете то зверніться до будь-якого безкоштовного юристу і він підтвердить мої слова, принцип конфіденційності особистих бесід прописаний в Конституції кожної країни ЄС і України теж, за основу взято міжнародні правові угоди підписані в Женеві, на мою в 1951 році.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
3 місяців назад

От не треба ля-ля

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
3 місяців назад

Ці всі закони були вже переписані неодноразово, прокиньтеся.
І досить дурити простих роботяг

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Я не обманюю, ви голослівні, якщо не можете підтвердити нічим свої слова, крім журналістської статті, в будь-якому випадку удачі вам, і ви молодець що домагалися своїх прав, в більшості випадків до розглядів в державних структурах не доходить, якщо агенства або роботодавець бачить що людина може надати проблеми воліють, краще заплатити.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
3 місяців назад

Не має наміру сперечатися з дурнем і переходити на його рівень. А Ви вже неодноразово підтвердили, що є координатором, який прикриває свій зад і зад своїх колег.
На цьому вважаю наш діалог закінченим !!!

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
3 місяців назад

Вперті люди часто переходять на образу, коли їх викривають у неправоті, не хочу вводити людей в оману і іншим не дам, розумна людина відразу зрозуміє хто правий в цій бесіді, в відкрито мене образили але я побажаю вам удачі, ділити мені з вами нічого.

Дмитро
Дмитро
6 місяців назад

Доброго дня мене звати Дмитро. В мене така ситуація я працюю в Польщі водієм, умова про працю, за червень мені шеф заплатив малу зарплату я того тижня повідомив шефа по смс що звільняюся і прошу звести мене на базу в Польщу до кінця цеї неділі бо в мене 27 липня на слідуючий понеділок закінчується робоча віза. Пройшов тиждень а шеф мене не зводить до Польщі я вже дві неділі находжусь в Німеччині. Що мені робити. Дякую.

Сергій
Сергій
8 місяців назад

Доброго дня. Я працюю по умові злеценія. Від цього працьодавця маю карту тимчасового побиту. На сьогоднішній день підприємство затримує виплату на 13 днів. Мало того ще й відбираючи 25%, без попереджень і зміни умови. Чи то є правомірно? Якщо ні, куди звернутись по допомогу? Велике дякую.

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Сергій
8 місяців назад

Можна звернутись в Ужонд праці

Анастасія
Анастасія
10 місяців назад

Доброго дня, підскажідь будь ласка що робити якщо начальник не виплатив зарплати та не збирається цього робити