Куди звертатися в разі невиплати зарплати в Польщі?
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — вирушаючи на роботу в Польщу, іноземці мріють гарненько заробити для досягнення омріяної мети. Звичайно, мало хто припускає, що може потрапити в руки шахрая або несумлінного роботодавця. Однак, такі випадки бувають. І з кожним днем, при збільшенні бажаючих заробити гроші, збільшується і кількість тих, хто хоче легкої наживи. У цій статті ми розберемося, як не попастися на гачок афериста, і що робити, якщо вже стався інцидент.
Зі статті Ви дізнаєтесь:
За якими трудовими угодами працюють іноземці в Польщі?
Якими правами володіє працевлаштований іноземець в Польщі?
Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?
У яких випадках можна забрати гроші у недобросовісного наймача?
чи Можна вирішити проблему самому?
Що повинно включати в себе wezwanie do zapłaty?
Що робити далі з складеним запитом?
Як отримати невиплачену зарплату через PIP?
Правильно звернутися в Sąd pracy?
Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?
Висновки
За якими трудовими угодами працюють іноземці в Польщі?

Те, що робота без договору є нелегальною, відомо всім. Тому офіційне працевлаштування та вміння класифікувати трудові договори є першим кроком до того, щоб не натрапити на шахраїв. Вивчення таких деталей допоможе якісно розібратися у всій темі. Необхідно знати, які види трудових договорів існують, і якими правами наділяють іноземця.
- Офіційний трудовий договір, який підпорядкований Трудовим кодексом Республіки Польща. Його ще називають Umowa o pracę. Для іноземця це, мабуть, найкращий варіант, який захищає його права. Однак необхідно уважно читати контракт і розуміти, що якщо він містить будь-які факти, що суперечать законодавству, то він може бути визнаний недійсним.
- Цивільно-правові форми договорів: Umowa zlecenie, Umowa o dzieło. Їм більше віддають перевагу роботодавці, і причина абсолютно зрозуміла. Справа в тому, що такі типи договорів не підпорядковуються Трудовому кодексу, а значить і ступінь відповідальності наймача набагато нижче.
Чи може іноземний працівник переконати роботодавця укласти з ним саме Umowa o pracę? Щоб однозначно відповісти на це питання, потрібно бути реалістом. Будь-який потенційний працівник має право попросити, підказати, або вказати на помилку. Але якщо роботодавець спочатку налаштований на укладення лише цивільно-правової форми контракту, то імовірність зміни його рішення мізерно мала.
Якими правами володіє працевлаштований іноземець в Польщі?
Як показує практика, шахраї часто намагаються принизити іноземного працівника і переконати, що він є безправним гастарбайтером. У цій ситуації важливо не опускати руки і, напевно, бути впевненим у своїх правах.
Згідно із законодавством Польщі, зарплата працівникам повинна виплачуватися не рідше, ніж раз на місяць. Її розмір і період виплати прописується в трудовому контракті.
Куди скаржитися, якщо не платять зарплату в Польщі — найбільш поширені проблеми, з якими стикаються українці в Польщі, є:
- Несвоєчасна зарплата;
- Неповна сума виплати;
- Небажання роботодавця оформляти трудовий контракт;
- Примушування до переробки годин, яка не оплачується;
- Неприйнятне ставлення до особистості працівника: приниження, агресія і так далі;
- Незаконні відрахування з зарплати;
- Порушення умов безпечної праці.
Важливо розуміти, що всі ці порушення можна оскаржити тільки в разі підписання Umowa o pracę. Якщо ж працівник працевлаштований за іншим типам договорів, то оскаржити можна лише ті моменти, які суперечать договору або є незаконними.
Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?
Неприємно усвідомлювати, але таке справді може статися з кожним. Незалежно від того, вперше чоловік поїхав на роботу за кордон, або вже вважає себе досвідченим у цій справі. Головне – не впадати у відчай і звертатися у відповідні інстанції.
Якщо укладена Umowa o pracę, то необхідно звертатися або в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy), або в Sąd pracy.
Якщо укладена одна з цивільно-правових форм договорів, то слід шукати допомоги у загальнодержавному суді.
У яких випадках можна забрати гроші у недобросовісного наймача?
Розберемося в цьому питанні, виходячи з видів трудових договорів, і безпосередньо їх наявності.
- Трудового договору не має. Звичайно, в цьому випадку працівникові доведеться важче всього. Однак такий вид працевлаштування нелегальний, а це загрожує великими проблемами. По можливості краще не допускати такого варіанту і влаштовуватися на роботу за контрактом. Якщо ж така ситуація вже сталася і іноземця «кинули» на гроші, то необхідно вирішити, чого саме хочеться досягти. Важливо бути реалістом і розуміти, що невиплачену зарплату вже навряд чи пощастить побачити. Але можна покарати роботодавця і написати заяву в трудову інспекцію. Після розгляду справи, він буде зобов’язаний сплатити штраф за незаконне працевлаштування іноземця. Але є одне «але» – працівнику теж доведеться платити штраф за те, що погодився на це незаконне працевлаштування.
- Укладена Umowa o pracę. Мабуть, це найкращий вид трудового договору для працівника. Він захищає права і дає можливість компенсувати невиплати і заборгованість з боку наймача. Можна звертатися в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) або в Sąd pracy. Написавши заяву в PIP можна бути впевненим, що недобросовісний роботодавець буде оштрафований, а зарплату – повернуто. Sąd pracy допоможе компенсувати моральну шкоду або накласти санкції на роботодавця, який після постанови PIP не виплатив працівнику всю необхідну суму.
- Підписані будь-які види цивільно-правових контрактів. При наявності таких документів потрібно звертатися в загальнодержавні суди. Як правило, розгляд справ у них проходить дуже довго і зі всілякими труднощами. Для успішного результату краще всього звернутися до досвідченого юриста, який допоможе зібрати всі необхідні папери і виграти справу.
Чи можна вирішити проблему самому?
Перед тим як звертатися в різноманітні інстанції, ми рекомендуємо зайнятися вирішенням цієї проблеми самому. Як показує практика, якщо наймач-аферист коли дізнається, що працівник планує подавати на нього в суд, то він вибирає стратегію швидкої виплати, щоб уникнути проблем з законом. Якщо ж інцидент стався на великому підприємстві, то можливо сталася помилка або затримка переказу коштів. Як же поступити в цій ситуації?
Необхідно роздрукувати і заповнити бланк wezwanie do zapłaty (знайти його можна в інтернеті). Це такий документ, який офіційно закликає роботодавця виплатити працівникові затриману зарплату. Навіщо це робити?
Зазвичай проблема вирішується тільки при наявності цього паперу. Причина в тому, що такий крок показує серйозні наміри працівника, а ніякий роботодавець не хоче, щоб справа дійшла до суду.
Якщо ж проблема не вирішилася, то wezwanie do zapłaty необхідно прикріпити до інших матеріалів справи. У такому випадку у працівника буде підтвердження того, що роботодавець відмовився виплачувати затриману зарплату, і ймовірність перемоги в суді збільшиться в рази.
Що повинно включати в себе wezwanie do zapłaty?
Як вже говорилося вище, готовий бланк можна знайти в інтернеті і роздрукувати. Однак якщо такої можливості не має, то необхідно написати запит у довільній формі. Важливо, щоб у документі були вказані всі необхідні дані.
- Адреса фірми;
- ПІБ наймача і працівника-жертви;
- Вид трудового договору, який був укладений;
- Сума боргу та період невиплати;
- Термін, у який має бути повернута заборгованість. Зазвичай це кілька тижнів;
- Вигляд, в якому буде відшкодована оплата (електронний варіант або готівку);
- Санкції, які будуть застосовані до роботодавця, якщо він не виконає вимоги.
Що робити далі з складеним запитом?
Коли вся інформація чітко викладена на папері, необхідно її документально зафіксувати. Варіант з передачею запиту особисто в руки роботодавцю ми розглядати не рекомендуємо. Це досить ненадійно, так як він може сказати, що ніякого запиту від працівника не брав. Краще всього відправити wezwanie do zapłaty рекомендованим листом з повідомленням про одержання. Не забудьте зберегти чеки про відправлення та копію запиту, щоб у разі втрати листа ви мали докази його існування.
Як отримати невиплачену зарплату через PIP?
Можна зібрати необхідні документи і самому відвідати інстанцію, а можна відправити їх через інтернет. Зробити це зовсім не складно. Потрібно просто зайти на сайт PIP, слідувати підказкам і вказати всю запитувану інформацію. Після заповнення полів на електронну пошту прийде підтвердження, і на цю ж пошту приходитиме вся інформація про перебіг процесу.
Правильно звернутися в Sąd pracy?
Етап 1. Вибір суду
Суди в Республіці Польща бувають районними та окружними. Кожне Воєводство має право саме розподіляти навантаження на кожен з них. Тому перед подачею заяви краще уточнити, в який саме суд вам необхідно йти.
Етап 2. Подача заяви
Пишеться заява у вільній формі, але має бути структурованою і містити всю необхідну інформацію. Обов’язково вказується: ПІБ обох сторін, причина звернення до суду, сума бажаної компенсації, список прикріплених доказів. Бажано, щоб у заяві було якомога більше конкретики і як можна менше «води».
Етап 3. Ціна для іноземного працівника
При бажаній компенсації в сумі менше 50 тисяч PLN – безкоштовно. Якщо ж ця сума більша, то необхідно буде сплатити 5% від запиту суми.
Іноземний працівник повинен враховувати, що подача позову в суд це ще не перемога. Потрібно бути впевненим у своїй правоті і зібрати необхідні докази. Інакше, якщо суд буде не на його боці, то справа буде програна, і компенсацію роботодавцю буде виплачувати сам працівник. А це додаткові непотрібні витрати.
Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?
Більшість українців їдуть до Польщі на важку фізичну роботу. І ніхто не хоче відпрацювати кілька місяців, а потім ще і «вибивати» свої гроші. Це важко фізично, і морально. Тому ми наполегливо рекомендуємо дотримувати ряд умов для того, щоб не попастися в руки аферистів.
- По-перше, працевлаштовуватися необхідно тільки легально із підписанням трудового контракту. При виникненні будь-яких неприємних ситуацій, працівник може довести свою правоту тільки, якщо у нього є документальне підтвердження працевлаштування.
- По-друге, якщо існує варіант вибору Umowa o pracę, то необхідно зупинятися саме на ньому. Зазвичай наймачі серйозно ставляться до цього документа і затримок виплат бути не повинно. Однак якщо така ситуація станеться, то закон буде на боці працівника.
- По-третє, не потрібно соромитися фотографувати сумнівні документи, які дає підписувати роботодавець. Плюс до всього, якщо на фірмі відбуваються якісь порушення, то їх теж необхідно знімати. У разі подальшого звернення в суд такі матеріали будуть суттєвими аргументами.
- По-четверте, обов’язково перевіряти наймача перед тим, як приступати до роботи. Не забувайте, що на кону стоїть ваш добробут, і вірити потенційному роботодавцю на слово досить нерозсудливо. Здійснити перевірку можна через декілька інтернет-ресурсів:
- Державний судовий реєстр Польщі;
- База даних REGON;
- Реєстру кадрових агентств.
Дотримуючись цих правил, українець мінімізує можливість виникнення проблем. Так, чесні роботодавці оплачують багато податків, і тому зарплата у них може бути значно нижча, ніж у наймача на нелегальну роботу.Однак краще бути впевненим в своєму заробітку і відносинах з законом, ніж отримати купу неприємностей і відсутність зарплати.
Висновки
Українці їдуть на роботу в Польщу не від хорошого життя. Часто це пов’язано з простим пошуком фінансової можливості для виживання. Однак не слід вважати себе безправним гастарбайтером і миритися з несправедливістю. Аферисти і недобросовісні роботодавці завжди були, є, і будуть. Головне — не впадати у відчай, а взяти себе в руки і довести свою правоту. Як видно з вищевикладеного матеріалу, існує багато спірних моментів, в яких не завжди легко розібратися. Можливо іноземцю потрібно залучення досвідченого юриста. У будь-якому випадку, необхідно боротися і перемагати несправедливість!
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — з цією статтею також цікавляться:
![]() |
![]() |
![]() |
Скільки можна заробити в Польщі![]() |
Робота в Польщі, як знайти самостійно![]() |
Як поміняти роботодавця в Польщі![]() |
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Над годинник тільки для щеплених вакциною
Працює на шоколадній фабриці
Іноді працювали то по 8, то по 12 годин. Нещодавно сказали, що тепер працюватимемо лише по 8 годин, а 12 отримають лише люди, хто зробив щеплення.
Не бачу в цьому логіки, адже перші 8 годин усі працюють разом і щеплені та не щеплені, а решта лише першим
У такий спосіб мотивують усім робити. Ще один доказ що це справа не чиста, багато людей вже звільнилися, всі хочуть доп. годинник
Щеплення на підприємстві пропонують безкоштовно, але робити його не збираюся.
Як бути в такій ситуації, чи можна придбати цей паспорт/довідку
Маячня. Змінюйте місце
О Боже! Швидше, у нас таке запровадили! Тоді я спокійно робитиму 8 годин!
Чого ви дивуєтесь це Європа. Тут нікого нікуди не примушують, просто створюють обставини так, щоб змусити. Така фігня малюки улюблені хлопчики та дівчатка
А де не так цікаво робити?
Уїбувати звідти
У якому місті ця фабрика?
Кам’яна Гура
А через яке агенство працюєте, стабільно 8 годин?
Доброго дня Що нам робити нам незаплатили гроші за нашу роботу за два тижні роботи по 800 злотих кожній нас троє як нам поступити
Дякую
Мы з чоловіком відпрацювали договір нафірмі. Вони нам не выплатили останню заробітню плату. Мы 26 лютого 2022р. Мали їхати додому залишились тільки через них бо в Україні ми їм нічогоб не зробили.
Підскажіть.Пан обманув мого чоловіка,він на будові рік ,обіцяв зробити карту биту,не зробив і він тепер як би не легал світить депорт,а друге заборгував йому 20 тис злотих. Які він має права і чи може він їх мати,щоб забрати свої гроші
Виплата заробітної плати
Хлопчики горобчікі.
Працюю водієм,
Збираюся на днях їхати додому, а Пан каже, що не виплатить зп.
7 місяців пропрацював на цій фірмі .напісал йому сьогодні повідомлення в якому попросив яку нитку мінімальну премію за те, що фірма не дає водіям на оплату доріг, а я кожен раз витрачаю свій час і їжджу їм зі своєї карти знімаю гроші в банкоматі.
При цьому ЗП на фірмі пил як для водія міжнародника.
Тому і попросив у нього що нитка докинути, а за фактом каже мовляв ваабще можу не виплатити. Ще пів за повинен мені за серпень і до цього дня за вересень.
У разі чого куди звертатися?
Є Умова і праце, віза і т д.
З мого боку косяків немає я працюю рівно
PIP (Państwowa inspekcja pracy)
А є якийсь номер гарячої лінії?
Google завжди допоможе
У PIP з умовою і заявою
Якщо так то означає не боїться покарання, перевір документи чи там вказано (суму зп, термін за який ти після заяви про звільнення відпрацювати і тд)
PIP. Інспекція праці
Поговори з ним і запиши на диктофон … Постарайся щоб промовив своє П.І.Б. і все те, що не хоче платити. Тоді буде в змозі для початку взяти на понт типу що є записана розмова і знаєш інспекцію праці що туди треба звернутися … якщо не допоможе то тоді туди і треба звернутися!
Що за фірма так кидає?
Wmt
Шо робити якщо презус не платить гроші, є умова злеценія
Перший раз в польші
Тобі потрібно звертатись в PIP (Państwowa inspekcja pracy) або прокуратуру. Якщо не виплачують зарплату, то в позові проти роботодавця ти виграєш. Головне — добий його
Хто такий презус?
Шеф
Тільке він презес. Краще не вживати слів у яких на 100% не впевнений. Щодо самої проблеми, то якщо все чисто і є умова то звертайся до поліції, налогової
Причому тут поліція? А тим більше податкова
Потрібно звертатися в інспекцію праці (PIP)
юридична допомога українцям в Польщі
вам там допоможуть . консультація безкоштовно
А як бути коли працює без документів, паспорт забрав і каже привези когось замість себе тоді віддасть гроші
Як це паспорт забрав?
Зверніться в ПІП
Хто не платить? Чи працюєте через агенство або безпосередньо ??
PIP
Зверніться в письмовому вигляді в PIP
Походу я попав)
Всім привіт, прошу допомоги( може хтось щось знає ,що мені робити( 3 місяця назад приїхав на працю до Польщі, праця на будові, зарплата 17 злотих на годину
) після двох тижнів праці я дізнаюся що зарплата в кінці виїзду, я звісно насторожився, але оскільки там працювали мої знайомі не перший рік, мене заспокоїли що тут завжди так було і є, але проблем не було і не буде… Знайомі місяць назад поїхали без проблем! Тепер пройшло 3 місяця вчора у мене навіть закінчився термін перебування на території Польщі і ось сиджу незнаю що робити, він ігнорить нас( нас двоє хлопців таких, ми по біометричному паспорті, можливо щось в такі ситуації зробити? Кудась звернутись? Варіант до поліції звернутись?
Можливо знайомі ще отримали «бонуси» за тебе, ласкаво просимо в жорстокий світ
наздогнати тих знайомих, дати їзди і забрати гроші.
Даси люлей, забереш гроші вони заяву накатають і все, ти ще в більшій попі ніж був
Якщо немає ніяких умов підписаних то ти потрапив, і причому серйозно.
Бо нічого рівнятися на знайомих, своєю головою завжди треба думати ..
Як ти 3 міс жив без зп? І дійсно, як дійшло до тебе раніше, що на чорну тебе кинуть …?
Таке ж питання)
Буде тобі урок
Тепер питай у тих знайомих, що за така фігня ..
Толку з них, кажуть що вони не знають що це ся стало і все (а ми тут сидимо
Ти заїжджав на запрошення від цього роботодавця ..?
Ні (запрошення я купив (а поїхав від ще одного з моїх «знайомих», на але я вже зрозумів
Пробуйте його все ж «залякати» поліцією, інспекцією праці і т.д. Але думаю депортації краще все ж уникнути, воно того не варто .. Є ще варіант просити допомоги у «місцевих» Українські з вашого міста роботи в Польщі, типу кинути заклик в місцевих групах на фейсбуці, вк, форумах: «потрібна допомога у виплаті зарплати від нечесного працедавця .. «думаю знайдеться кілька небайдужих людей, які легально працюють в PL, щоб допомогти поговорити-залякати цього» шефа «.. та й у нього, думаю буде зовсім інша реакція, коли з ним прийде говорити» група «людей, українці що що, а «майдан» влаштувати можуть ..
Там за бидло українців мають і для них ето не страшно тому бидло там не авторитет ((
Хто там кого вважає за бидло це одне питання .., а головне полягає в тому, що місцевій владі, і владі Польщі в цілому, зайвий медійний шум не потрібен .. Їм потрібні «робочі руки» Українська, оскільки від цього залежить економіка їхньої країни в цілому. Тому, якщо «розумно» підходити до таких речей, то можна вирішувати багато «складних» питань ..
буде тобі урок на майбутнє. подалі від таких знайомих.
ні куди НЕ звертайся бо посмажать швидше тебе, ніж поляк. Він з будь-якого це робить НЕ вперше, є напевно краю там.
PIP (Państwowa inspekcja pracy)
або в прокуратуру.
Роботодавець повинен розрахуватися з працівником у день звільнення
Але так то по суті я працював не легально, мене там слухати захочуть?
Потрапиш під депортацію, а роботодавець під дуже великий штраф
Якщо не легально роботодавцю по барабану. Він нічого не доведе. Такі штрафи розглядаються в судовому порядку.
Чому тоді більшості приходить зарплата тільки через місяць після звільнення?
тому що вони НЕ тупорилий передплатникам шари, щоб неофіційно працювати, а як все розумні люди мали з агентством або роботодавцем договір, ось їм і надсилають гроші, навіть коли працівники вже в Україні.
Це все зрозуміло. Мені більше цікаво, чи зобов’язаний роботодавець відразу по звільненні розрахуватися зі співробітником, або це нормальна практика, через місяць гроші на карту?
2 рази був в Польщі — обидва рази останню зп отримував вже в Україні. Документи — це головне.
а для чого нелегально їхати було? Чи мало роботи є? сумніваюся або хтось тобі допоможе.
Хлопець, давай я про Іспанію скажу. Теж були різні ситуації. Але ти звертайся куди тебе порадили. Не бійся. З роботодавця стягнута гроші і з них виплатять тебе ту суму що він заборгував. Зрозуміло що працювати у нього ти більше не будеш дадуть депорт тебе, але головне що з грошима (раджу звернутися до адвоката), а цього роботодавця ще й штраф вліплять.
В Іспанії в 2005 році мені теж бригадир роботодавця НЕ виплатив, але у мене там був від цього роботодавця контракт на роботу що він обіцяв зробити нам так як ми були без документів. Тобто контракт зробив, а гроші бригадир НЕ виплатив. Ну я через суд це питання вирішив, тим більше документи повинні бути вже на підході. Вони нарахував понад 5000 € що він мені повинен виплатити. Зрозуміло я ці гроші НЕ заробив, а забрав свої 900 € + 300 € за моральну шкоду і оплата адвокатів. Суду як такого не було. До суду вирішили цю проблему полюбовно. Там проблема в бригадир була, а не в роботодавцем. Він не знав що сам бригадир його обдурив. Так що дій.
Правду кажуть Лох НЕ Мамонт.
Який ви поради хочете отримати.
Якщо людина виконує обсяг роботи вона повинна отримати якусь оплату.
Ну добре місяць а тут 3 рабство і кріпацтво давно скасували
Як що маєш договір то до PIPU. А якщо ні, то навряд чи що хтось тобі допоможе.
У Марасюка було відео на це тему, треба однозначно в ментовку звертатися, там по-любому де то можна зачепиться
Уже все дядько, раніше думати треба було. Зараз тільки прийняти збитки, увібрати гіркий досвід і змиритися з цим.
Проблема.Невиплата зарплати
Находжусь на даний момент в Україні. Роботодавець невиплатив повну зарплату обумовлюючи це тим що якби штраф(невідроблено два тижні) хоча в договорі цього не було написано. До яких органів Польщі можна звернутися щоб зарплату виплатили повністю ?
Звернись до Державної інспекції праці або Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) — саме та організація, яка постане на ваш захист. Траур можна подати в довільній формі, але спочатку можна просто налякати, попередити роботодавця, що в разі невиплати ЗП, будуть розгляду, велика частина після цього все виплатить, якщо немає пишіть скаргу, і телефонуйте на гарячу лінію, якщо хочеш можу скинути посилання на детальну інструкцію)
Якщо неважко, скиньте інструкцію. Буду дуже вдячна
PIP, але вже пізно
Ви працювали за умовою про роботу?
Умова злеценія
піп
1) PIP (Państwowa inspekcja pracy)
2) Прокуратура
Попередньо рекомендую прочитати Kodeks pracy
Мені я так розумію потрібно буде їздити в Польщу коли буде проходити справа (якщо заведуть) чи ні?
Я цього не знаю. Але Kodeks pracy прочитайте
ні, можна написати скаргу на сайті піп, прочитайте будь ласка уважно
Підкажіть будь ласка
Підкажіть будь ласка, куди поскаржитися і звернеться в Польщі, я потрапила в халепу, роботодавцю сказала що їду, і зажадала оплатити зарплату, а він слідом заявив, мовляв ви влаштовані через агенцію і ми з вас вирахуємо 900зл, а заробила за три тижні 1400, класна робота , по 8 годин, роботи немає … в договорі нічого про це не сказано
Зверніться також до прокуратури
Ви думаєте тут сидять люди компетентніше пипа і юристів?
Спробуйте знайти юриста і проконсультуватися у нього.
створити пошукової загін-вас аж 40 чол, майже маленька рота і в погоню за злодієм.
як наздоганяти, а не Лінч його відразу, а напишіть сюди, я скажу що далі робити. природно половину всієї суми мені за ідею
дуже смішно
А давайте ми вам заплатимо і ви будете за ним женуться.
плакати точно не буду по вашим грошима, як і не плакав за своїми.
НЕ виплата зарплати
Привіт, працювала на фірму Конкордія з січня по червня місяць в квітні помер директор фірми і по Марта не виплатили заробітну плату близько 40 осіб, в піп зверталися поки немає результатів. Керівництво фірми каже що хтось із партнерів вкрав гроші наші і зник і що фірма тепер існує тільки на папері. Що нам робити в такій ситуації?
Так треба за 2 тижні попереджати, інакше штраф. Скрізь так.
Дякую
за умовою про працю тільки
за умовою про працю, що саме …
Якщо ви працювали з умовою про працю, то ви повинні були повідомити за два тижні в звільненні з роботи
один раз потрібно було виїхати швидко додому.
Шеф був засмучена і навіть плакав, і пообіцяв гроші через тиждень, на наступний день видав зарплату
Вам пощастило, а мені сказали заберуть
все залежить від шефа, вірніше від його добропорядність і жадібності.
згодна
Зараз таке часто і буде ще частіше -внімательно читайте що підписую при влаштуванні на роботу і НЕ соромтеся задавати питання роботодавцю або Агенції
Спасибі, читала там якраз нічого і не сказано
Підкажіть, через яке АГЕНТСТВО їхали?
Biznes i Turystyka
У кодексі законів про працю України є пункт що якщо працівник змінює місце проживання, то звільнення і розрахунок відбуваються в день, коли працівник бажає звільнитися. Тому шукайте кодекс законів про працю Польщі там я припускаю що подібна стаття також має бути (в зв’язку зі зміною місця проживання — виїзд на постійне проживання в Україні. Також додатковими статтями для термінового звільнення можуть бути: умова роботи відрізняється від тих умов про які Вам повідомляли, розбіжності з годинником праці, обов’язкові понаднормові роботи і ще й оплачували з порушенням оплати праці для понаднормових і вихідних днів. Прочитайте кодекс законів про працю України та легше буде зорієнтуватися по кодексу законів про працю Польщі.
Письмово в Viber пропишіть роботодавцю дату звільнення та причину — виїзд в Україну на постійне місце проживання, також пропишіть порушення умов оплати праці.
Потім звертаєтеся в:
PIP — (Państwowa inspekcja pracy)
прокуратура
суд
Дякую
Там ще не ясно з якої умови вона працює.
А де це можна дізнатися, в умові зліценія
Спасибі, буду знати, виходить 900 зл. це і є штраф
Якщо ви ще не звільнилися, то допрацюєте тих 2 тижні і паралельно шукайте нову роботу.
Приїхали на роботу підписали умову праці і договір якщо їдеш раніше домовленого числа знімають 50% з ЗП чи дійсно вони мають право вони це зробити?
Доброго дня я хочу спитати якщо працівник як працьува на умові о праці на 1/5 етапа пів року .І требує щоб йому заплатили відпускні гроші але працівник не попередив свого роботодавця що він уходить на ін шу роботу. І працедавця звільнив працівника по статі і чи має право не заплатить за відпускні?
Добрий день. Ситуація така … знайома працює в Польщі на прибирання будинків. Підписано договір Умова Злеценія. В якому вказана погодинна оплата (припустимо 15 злотих). При отриманні зарплати, що не доплатили близько 1000 злотих, посилаючись на те, що оплата проводиться за прибрані квадратні метри. У договорі зазначено чітко-погодинна оплата і її сума! Як бути в даній ситуації? Куди можна звернутися за допомогою? Підкажіть будь ласка.
Там може бути ще одна папір, де прописано 15 злотих, при збиранні певної кількості квадратів. Полуставка, полуаккорд. треба точно знати, що було підписано. Якщо такого в договорі немає, то можна дзвонити в інспекцію праці.
Звертатись в PIP (Państwowa inspekcja pracy)
Суд
Над-годинник тільки для щеплених вакциною
Працюємо на шоколадній фабриці
Часом працювали то за 8, то по 12 годин. Нещодавно сказали, що тепер будемо працювати тільки по 8 годин, а 12 отримають тільки люди хто зробив щеплення.
Не бачу в цьому логіки, адже перші 8 годин усі працюють разом і щеплені і нещеплені, а решта тільки першим
Таким способом мотивують всім робити. Ще один доказ що це справа не чисте, багато хто з людей вже звільнилися, всі хочуть доп. годинник
Щеплення на підприємстві пропонують безкоштовно, але робити її не збираюся.
Як бути в такій ситуації, чи можна купити цей паспорт / довідку
О Боже! Швидше б у нас таке ввели! Тоді я, буду спокійно робить 8:00!
Чого ви дивуєтесь це ж Європа. Тут нікого ні до чого не примушують просто створюють обставини так щоб примусити. Така фігня малята дорогі хлопчики і дівчатка
A де не так роблять цікаво?
виїжджати звідти
В якому місті ця фабрика?
Каменна Гура
А через якийсь агенство працюєте, стабільно 8 годин? На вакцину не згоден, а хоча б 8 стабільно)) а то у нас то є робота, то немає
Маячня. міняйте місце
Можна поміняти роботу.
Роботодавець не виплачує розрахунок
Куди скаржитися якщо роботодавець не виплачує розрахункові гроші, і не виконує умови договору, а саме, вираховує більше грошей при звільненні, що не відпрацювавши 2 тижні, ніж зазначено в договорі?
У законодавстві є вимога повідомляти роботодавця про звільнення за 2 тижні, а не відпрацьовувати повний термін як про це прописано в твоєму фабульному договорі. Законодавство має переваги над усіма договорами
ПІП, інспекція праці
PIP
Спробуй просто дременуть їх добряче, часто і це спрацьовує.
PIP (Państwowa inspekcja pracy)
Терміново юристи в Польщі
Такс народ, у мене тут дискримінація і загроза життю від поляка, поляк не куди НЕ дінеться це охоронець звичайний, але як правильно вчинити після звернення в поліцію ?????? Є 3 свідка це поляки, вони самі в шоці
як то ви сумбурно описали ситуацію. З розряду —
Йшов, ТРАХ-БАХ, сам в шоці і шо робити?
Чому загроза життю? Чому 3 свідка самі в шоці? При чому тут поліція? Яке відношення має місце роботи вашого устрашателя до справи? Про дискримінацію можете не відповідати)) сам здогадаюся)
Рятуйся під ліжком
запідозрив поляк-охоронець в крадіжці?
Не, не писала тут чекав вирішення питання, так ось — сука поляк був звільнений по-тихому по статті, я не знаю що й до чого, але фірма мені відмінно оплатила його слова, так як я сказав що звернуся до нашого консула ….
на цьому все спасибі
Працедавець нездало відноситься до працівників
Підскажіть хтось, де можна або куда можна написати скаргу на працедавця за те що він в вільний від роботи час не пускає в магазин і в місто тільки випускає 1 раз в три тиждні і то ненадовго?
Ви ж не в тюрмі, що за бред .. роботодавець з вами ж не живе, як так — не пускає
Тому що швидше за все він вас не оформив як треба і викличте поліцію і повідомте в PIP
в даному випадку поспішати не треба з поліцією. спершу потрібно розібратися на рахунок легальності роботи у нього, а то Отримати може як директор, так і робочі. директор може просто штраф Отримати, а вони ще й депорт зі штрафом.
Якщо колективно будуть діяти то все буде окей на крайняк оформлення документів в старост може зайнятий до 30 днів і на цей момент можна офіційно працювати нехай викликають поліцію, тим більше ковід
Поясніть, як таке можливо? Я чогось не розумію.
Мені от цікаво а це як? Ви під замком сидите, а він з автоматом під дверима вартувати? У місто на повідку виводить мабуть?
А потім дивуються, а звідки ж рабство
Невже і паспорта у вас забрав?
Може в місті якийсь тритижневий цикл неспокій, і роботодавець Вас просто береже від цього. А якщо серйозно, то тема не розкрита. Що значить не випускає? Ви хочете вийти з якогось приміщення, а він закриває двері на засув? Ви хочете вийти за територію, а він спускає собак? Опишіть докладно ситуацію. Може тоді хтось щось і порадить.
якщо не пускає, тоді пишіть йому список необхідних вам продуктів та іншого, нехай сам їздить і купує. з поліцією Не поспішай, а то можете без зарплати залишитися якщо щось не так з вашої «легальної» роботою
ПІП, поліція
Поліція, ПІБ.
У поліцію, якщо він обмежує ваше пересування
Куда звертатися якщо невирплатили зарплату в Польщі(коннін)
Що робити коли обдурив роботодавець не виплативши зарплату?
Працював у Вроцлаві підсобником на будівництві і так уже склалося що довелося погодитися на роботу без підписання договору. Найняв мене українець в свою бригаду де були одні українці і всі практично з одного міста давно знайомі або родичі. Колектив виявився дуже хороший переконали мене що начальник порядний працюють на нього вже давно і він завжди каже правду. Відпрацювавши до кінця біометрії мені запропонували відкрити візу і приїхати знову. Я погодився. Начальник зробив запрошення для візи видав зарплату за попередній місяць і я поїхав додому. За останній мімяць перевів потім на карту як і обіцяв. Але коли я приїхав уже по
візі і відпрацювавши до її закінчення отримав тільки 1700 зл і поїхав додому. Решта 6000 повинен був перевести на карту але того не зробив. Хоча за моїми розрахунками має бути 7000 і тут він обдурив. Весь час тільки обіцяє або ігнорує. Пройшов вже рік і нічого не змінилося. Підкажіть будь ласка що робити як поступити? І чи є взагалі сенс? Як виявилося я не єдиний кого він обдурив але мене більше всіх. І скільки ще обдурить так як я зрозумів на нього працюють всі нелегально це близько 20 осіб. Буду дуже вдячний за допомогу
без лоха і життя погане, але все буде добре, хоч і не у всіх
А чого цілий рік чекав ???
На насправді не нічого ти не зробиш. В цьому і полягає нелегальна робота. Прикольно, класно, податки платити не треба, але якщо не заплатили то нічого не зробиш (принаймні офіційно)
Допомогли радою)))))
Якщо готові ризикнути, то скаржтеся в інспекцію праці, з наслідками для себе, щоб тільки цей товариш заплатив штраф (можливо і ви теж).
Ну і не зв’язуйтеся ви з цими без договору, хоча б Umowa o Dzieło повинна бути.
да ладно! без лоха і життя погане))) рік терпів і далі по терпиш))) Або ти запалом бабки, приїдеш в Вроцлав і тупо вкладеш 20 своїх земляків що вони нелегали ??? Тільки аби насолити «хазяїну»? )))
Ну в першу чергу треба зробити висновок: ніколи не працювати на чорну.
А по суті, що ви зробите? Можна ноги йому зламати. Або братків найняти, хай вони йому їх зламають. Або на ганку будинку насрати. Головне, щоб вам дійшло, що не можна людям довіряти.
Як звати ублюдка?
Потяг пішов..
Ви можете поскаржитися на роботодавця в інспекцію праці та написати в страж граничний.
Чесно кажучи, не знаю Я за це щось може бути, що ви брали участь в таких махінаціях. Але швидше за все роботодавця чекає перевірка.
Єдиний мінус таких перевірок, роботодавця про це попереджають заздалегідь і він може підготуватися: дати вихідний нелегалам
Ну скаржитися немає сенсу пізно так ти і сам себе здаси адже працював нелегалом. Впровадь цього придурку троянського коня. Тобто зайшли чоловічка 2 до нього нелегалами і нехай вони потім здадуть його в ужонд, якщо не побояться депорту))
Мене теж так намагалися обдурять по безвізу, не заплатили ну чого, поїхав додому в останній день коли зрозумів що грошей не чекати сфоткал робоче місце і місце проживання і поїхав, звернувся в PIP через місяць прийшли гроші на укр пошту і ще доки все що типу я працював офіційно, коротше натягнули того хрону польського по самі помідори, виявилося що він за 2 місяці не фіга не зробив по доків !!!!!
Повернуться і натягнути на жердину вовка ганебного …
гною пердолёного Рухать!
Ну нічого страшного
Тяу Тяу Тяу
Якщо ти слабохарактерний і не можеш постояти за себе, то що тут тобі порадити. Раз за рік не забрав гроші. Працюй далі, найми людей, заплати їм, нехай зламають йому щось.
Добрий день підкажіть буласка як що ситуація така що не доплати і є рахунок в банку на яку кідали аванс тільки і це є польська фірма