lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі

Куди звертатися в разі невиплати зарплати в Польщі?

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі — вирушаючи на роботу в Польщу, іноземці мріють гарненько заробити для досягнення якої-небудь мети. Звичайно, мало хто припускає, що може потрапити в руки шахрая або несумлінного роботодавця. Однак такі випадки бувають. І з кожним днем, при збільшенні бажаючих заробити гроші, збільшується і кількість тих, хто хоче наживи. У цій статті ми розберемося, як не попастися на гачок афериста, і що робити, якщо вже стався інцидент.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
За якими трудовими угодами працюють іноземці в Польщі?
Якими правами володіє працевлаштований іноземець в Польщі?
Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?
У яких випадках можна забрати гроші у недобросовісного наймача?
чи Можна вирішити проблему самому?
Що повинно включати в себе wezwanie do zapłaty?
Що робити далі з складеним запитом?
Як отримати невиплачену зарплату через PIP?
Правильно звернутися в Sąd pracy?
Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?
Висновки

За якими трудовими угодами працюють іноземці в Польщі?

РАБОТОДАТЕЛЬ НЕ ВЫПЛАЧИВАЕТ ЗП В ПОЛЬШЕ!ЧТО ДЕЛАТЬ?

Те, що робота без договору є нелегальною, відомо всім. Тому офіційне працевлаштування та вміння класифікувати трудові договори є першим кроком до того, щоб не потрапити на шахраїв. Вивчення таких деталей допоможе якісно розібратися у всій темі. Необхідно знати, які види трудових договорів існують, і якими правами наділяють іноземця.

 1. Офіційний трудовий договір, який підпорядкований Трудовим кодексом Республіки Польща. Його ще називають Umowa o pracę. Для іноземця це, мабуть, найкращий варіант, який захищає його права. Однак необхідно уважно читати контракт і розуміти, що якщо він містить які-небудь факти, що суперечать законодавству, то він може бути визнаний недійсним.
 2. Цивільно-правові форми договорів: Umowa zlecenie, Umowa o dzieło. Їх більше віддають перевагу роботодавці, і причина абсолютно зрозуміла. Справа в тому, що такі типи договорів не підкоряються Трудовим кодексом, а значить і ступінь відповідальності наймача набагато нижче.


Чи може іноземний працівник переконати роботодавця укласти з ним саме Umowa o pracę? Щоб однозначно відповісти на це питання, потрібно бути реалістом. Будь-який потенційний працівник має право попросити, підказати, або вказати на помилку. Але якщо роботодавець спочатку налаштований на укладення лише цивільно-правової форми контракту, то імовірність зміни його рішення мізерно мала.

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі

Якими правами володіє працевлаштований іноземець в Польщі?

Як показує практика, шахраї часто намагаються принизити іноземного працівника і переконати, що він є безправним гастарбайтером. У цій ситуації важливо не опускати руки і, напевно, бути впевненим у своїх правах.

Згідно із законодавством Польщі, зарплата працівникам повинна виплачуватися не рідше, ніж раз на місяць. Її розмір і період виплати прописується в трудовому контракті.

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі — найбільш поширеними проблемами, з якими стикаються українці в Польщі, є:

 • Несвоєчасна зарплата;
 • Неповна сума виплати;
 • Небажання роботодавця оформляти трудовий контракт;
 • Примус до переробки годин, яка не оплачується;
 • Неприйнятне ставлення до особистості працівника: приниження, ущемлення, агресія і так далі;
 • Незаконні відрахування з зарплати;
 • Порушення умов безпечної праці.

Важливо розуміти, що всі ці порушення можна оскаржити тільки в разі підписання Umowa o pracę. Якщо ж працівник працевлаштований за іншим типам договорів, то оскаржити можна лише ті моменти, які суперечать договору або є незаконними.

Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?

Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?

Неприємно усвідомлювати, але таке справді може статися з кожним. Незалежно від того, вперше чоловік поїхав на роботу за кордон, або вже вважає себе досвідченим у цій справі. Головне – не впадати у відчай і звертатися у відповідні інстанції.

Якщо укладена Umowa o pracę, то необхідно звертатися або в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy), або в Sąd pracy.

Якщо укладена одна з цивільно-правових форм договорів, то слід шукати допомоги у загальнодержавному суді.

У яких випадках можна забрати гроші у недобросовісного наймача?

Розберемося в цьому питанні виходячи з видів трудових договорів, і безпосередньо їх наявності.

 • Трудового договору немає. Звичайно, в цьому випадку працівникові доведеться важче всього. Однак такий вид працевлаштування спочатку є мальованим, так як він нелегальний, а це загрожує великими проблемами. По можливості краще не допускати такого варіанту і влаштовуватися на роботу за контрактом. Якщо ж така ситуація вже сталася і іноземця «кинули» на гроші, то необхідно вирішити, чого саме хочеться досягти. Важливо бути реалістом і розуміти, що невиплачену зарплату вже навряд чи пощастить побачити. Але можна покарати роботодавця і написати заяву в трудову інспекцію. Після розгляду справи, він буде зобов’язаний сплатити штраф за незаконне працевлаштування іноземця. Але є одне «але» – працівнику теж доведеться платити штраф за те, що погодився на це незаконне працевлаштування.
 • Укладена Umowa o pracę. Мабуть, це найкращий вид трудового договору для працівника. Він захищає права і дає можливість компенсувати невиплати і заборгованість з боку наймача. Можна звертатися в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) або в Sąd pracy. Написавши заяву в PIP можна бути впевненим, що недобросовісний роботодавець буде оштрафований, а зарплата – повернуто. Sąd pracy допоможе компенсувати моральну шкоду або накласти санкції на роботодавця, який після постанови PIP не виплатив працівнику всю необхідну суму.
 • Підписані будь-які види цивільно-правових контрактів. При наявності таких документів потрібно звертатися в загальнодержавні суди. Як правило, розгляд справ у них проходить дуже довго і зі всілякими труднощами. Для успішного результату краще всього звернутися до досвідченого юриста, який допоможе зібрати всі необхідні папери і виграти справу.

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі

чи Можна вирішити проблему самому?

Перед тим як звертатися в різноманітні інстанції, ми рекомендуємо зайнятися вирішенням цієї проблеми самому. Як показує практика, якщо наймач-аферист дізнається, що працівник планує подавати на нього в суд, то він вибирає стратегію швидкої виплати, щоб уникнути проблем з законом. Якщо ж інцидент стався на великому підприємстві, то можливо сталася помилка або затримка переказу коштів. Як же поступити в цій ситуації?

Необхідно роздрукувати і заповнити бланк wezwanie do zapłaty (знайти його можна в інтернеті). Це такий документ, який офіційно закликає роботодавця виплатити працівникові затриману зарплату. Навіщо це робити?

Зазвичай проблема вирішується тільки при наявності цього паперу. Причина в тому, що такий крок показує серйозні наміри працівника, а ніякий роботодавець не хоче, щоб справа дійшла до суду.

Якщо ж проблема не вирішилася, то wezwanie do zapłaty необхідно прикріпити до інших матеріалів справи. У такому випадку у працівника буде підтвердження того, що роботодавець відмовився виплачувати затриману зарплату, і ймовірність перемоги в суді збільшиться в рази.

Що повинно включати в себе wezwanie do zapłaty?

Як вже говорилося вище, готовий бланк можна знайти в інтернеті і роздрукувати. Однак якщо такої можливості немає, то необхідно написати запит у довільній формі. Важливо, щоб у документі були вказані всі необхідні дані.

 1. Адреса фірми;
 2. ПІБ наймача і працівника-жертви;
 3. Вид трудового договору, який був укладений;
 4. Сума боргу та період невиплати;
 5. Термін, у який має бути повернута заборгованість. Зазвичай це кілька тижнів;
 6. Вигляд, в якому буде відшкодована оплата (електронний варіант або готівку);
 7. Санкції, які будуть застосовані до роботодавця, якщо він не виконає вимоги.

Що робити далі з складеним запитом?


Коли вся інформація чітко викладена на папері, необхідно її документально зафіксувати. Варіант з передачею запиту особисто в руки роботодавцю ми розглядати не рекомендуємо. Це досить ненадійно, так як він може сказати, що ніякого запиту від працівника не брав. Краще всього відправити wezwanie do zapłaty рекомендованим листом з повідомленням про одержання. Не забудьте зберегти чеки про відправлення та копію запиту, щоб у разі втрати листа ви мали докази його існування.

Як отримати невиплачену зарплату через PIP?


Можна зібрати необхідні документи і самому відвідати інстанцію, а можна відправити їх через інтернет. Зробити це зовсім не складно. Потрібно просто зайти на сайт PIP, слідувати підказкам і вказати всю запитувану інформацію. Після заповнення полів на електронну пошту прийде підтвердження, і на цю ж пошту приходитиме вся інформація про перебіг процесу.

Правильно звернутися в Sąd pracy?

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Правильно звернутися в Sąd pracy?

Етап 1. Вибір суду

Суди в Республіці Польща бувають районними та окружними. Кожне Воєводство має право сама розподіляти навантаження на кожен з них. Тому перед подачею заяви краще уточнити, в який саме суд вам необхідно йти.

Етап 2. Подача заяви

Пишеться заява у вільній формі, але має бути структурованим і містити всю необхідну інформацію. Обов’язково вказується: ПІБ обох сторін, причина звернення до суду, сума бажаної компенсації, список прикріплених доказів. Бажано, щоб у заяві було якомога більше конкретики і як можна менше «води».

Етап 3. Ціна для іноземного працівника

При бажаної компенсації в сумі менше 50 тисяч PLN – безкоштовно. Якщо ж ця сума більша, то необхідно буде сплатити 5% від запитуваної суми.

Іноземний працівник повинен враховувати, що подача позову в суд це ще не перемога. Потрібно бути впевненим у своїй правоті і зібрати необхідні докази. Інакше, якщо суд буде не на його боці, то справа буде програна, і компенсацію роботодавцю буде виплачувати сам працівник. А це додаткові непотрібні витрати.

Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?

Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?

Більшість українців їдуть до Польщі на важку фізичну роботу. І ніхто не хоче відпрацювати кілька місяців, а потім ще і «вибивати» свої гроші. Це важко і тимчасових витрат, і морально. Тому ми настійно рекомендуємо дотримувати ряд умов для того, щоб не попастися в руки аферистів.

 • По-перше, працевлаштовуватися необхідно тільки легально і з підписанням трудового контракту. При виникненні будь-яких неприємних ситуацій, працівник може довести свою правоту тільки якщо у нього є документальне підтвердження працевлаштування.
 • По-друге, якщо існує варіант вибору Umowa o pracę, то необхідно зупинятися саме на ньому. Зазвичай наймачі серйозно ставляться до цього документа і затримок виплат бути не повинно. Однак якщо така ситуація станеться, то закон буде на боці працівника.
 • -третє, не потрібно соромитися фотографувати сумнівні документи, які дає підписувати роботодавець. Плюс до всього, якщо на фірмі відбуваються які-небудь порушення, то їх теж необхідно знімати. У разі подальшого звернення в суд такі матеріали будуть суттєвими аргументами.
 • В-четвертих, обов’язково перевіряти наймача перед тим, як приступати до роботи. Не забувайте, що на кону стоїть ваш добробут, і вірити потенційному роботодавцю на слово досить нерозсудливо. Здійснити перевірку можна через декілька інтернет-ресурсів:
 1. Державний судовий реєстр Польщі;
 2. База даних REGON;
 3. Реєстру кадрових агентств.


Дотримуючи всі ці правила, українець мінімізує можливість виникнення проблем. Так, чесні роботодавці оплачують багато податків, і тому зарплата у них може бути зазначена нижче, ніж у наймача на нелегальну роботу.Однак краще бути впевненим в свій заробіток і відносинах з законом, ніж отримати купу неприємностей і відсутність зарплати.

Висновки

Українці їдуть на роботу в Польщу не від хорошого життя. Часто це пов’язано з простим пошуком фінансової можливості для виживання. Однак не слід вважати себе безправним гастарбайтером і миритися з несправедливістю. Аферисти і недобросовісні роботодавці завжди були, є, і будуть. Головне — не впадати у відчай, а взяти себе в руки і довести свою правоту. Як видно з вищевикладеного матеріалу, існує багато спірних моментів, в яких не завжди легко розібратися. Можливо іноземцю потрібно залучення досвідченого юриста. У будь-якому випадку, необхідно боротися і перемагати несправедливість!

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Скільки можна заробити в Польщі Робота в Польщі, як знайти самостійно Як поміняти роботодавця в Польщі
Скільки можна заробити в Польщі Робота в Польщі, як знайти самостійно Як поміняти роботодавця в Польщі

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
41 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Олена
Олена
8 днів назад

З особистого досвіду можу сказати: по-перше — поліція вам скаже що це не в їх компетенції, зверніться до інспекції працї, по-друге — у нас були на руках документи від роботодавця як надалі з’ясувалося фальшиві, з цього в інспекції відписалися що нічим допомогти не можуть і порадили звернутися в суд. На цьому етапі ми здалися. Порада: якщо ви впевнені що не заплатить — шукайте іншу роботу, так як і далі працюєте безкоштовно. У будь-якому випадку що робити вирішувати вам. До втрат можна поставитися філософськи, живий, здоровий — а це головне!

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Олена

Чи не скаже поліція так, якщо будуть докази, це вам не Україна

Олена
Олена
8 днів назад
Відповідь для  Іван

З нами так було. Ми викликали, вони приїхали, вислухавши пояснення подивилися документи, порадили звернутися зі скаргою до інспекції працї і поїхали.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Олена

Тому, що дві структури цим займаються поліція і інспекція працї

Саша
Саша
8 днів назад

Всім ку, знайшов цю роботу через знайомого говорив що буде все норм. 25 числа повинна була бути зарплата, але так і нічого не заплатили. Працюю нелегально тому обіцяли зробити запрошення але пройшов місяць і нічого. Як краще вчинити? Звертатися в поліцію або якось з ним вирішувати? Якщо що місто Варшава

Генадій
Генадій
8 днів назад
Відповідь для  Саша

Для початку пріпугні роботодавця поліцією, може він злякається і поверне гроші. І взагалі ти можеш звернутися в поліцію просто не говори що усвідомлено працюєш нелегально, скажеш роботодавець обдурив, казав що все офіційно і тд. За таке роботодавцю дуже великий штраф.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Генадій

Абсолютно вірно, тим більше з вересня минулого року був прийнятий закон, який це має на увазі

Якщо у вас є листування з роботодавцем або якісь документи цієї фірми, ви можете звернутися в поліцію. Пояснити ситуацію і надати докази, але перед цим попередити роботодавця, що продасте на нього позов, якщо не заплатить

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Працювати нелегально та ще й в чужій країні, сверхразум.
Ти попрацював на дядю, він поимел з тебе бабла, і нічого ти не зробиш і не повернеш гроші. Підеш в поліцію, то крім депорту нічого не отримаєш

Володимир
Володимир
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Але ж ви теж порушили закон, якщо не хочете щоб хтось порушував закон то й самі не порушуйте. А по-друге він що каже вам що не заплатить?

Саша
Саша
8 днів назад
Відповідь для  Володимир

Обіцяли оформити легально на цю роботу, але так і нічого не зробили, а пройшов місяць. Каже що якісь документи не підписала начальство, але все там підписано. Просто хоче кинути на гроші

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Саша

Ви не маєте права працювати без договору

Володимир
Володимир
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Але не знаю, що вам сказати, але для мене це дуже дивно. Я в Польщі вже багато років і працюю не на одній фірмі, і по я не підпишу умову і не обумовлено ставку я до роботи не приступаю і по безвізу ні коли не їздив і не поїду на роботу, це дуже нерозумно і без сенсу.

Sus
Sus
8 днів назад
Відповідь для  Володимир

Підписав договір і вперед до роботи, а до цього часу ти не маєш права працювати

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Sus

Але вирішити питання можна

Sus
Sus
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Це якщо сам роботодавець цього захоче 🙂 Ну чому нерозумно? Я їздив перший раз по безвізу, це була як би розвідка 🙂 зрозуміти моє це, і коштує воно того взагалі 🙂

Володимир
Володимир
8 днів назад
Відповідь для  Sus

Але зрозуміло кожен бачить і плануєте по по-різному. Я з початку все обдумав зважив і вирішив, і поїхав ну і дружина звичайно сомной. А тепер і молодша дочка з нами, ходить до ліцею. І я мав виду за безвіз тих хто їздить не один раз.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Володимир

Чи захоче, інакше втратить більше

Sus
Sus
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Та нічого він не втратить, інспекція праці йому нічого не зробить, немає доказів, що він там взагалі працював

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Sus

Якщо є листування або запис розмови, то зробить

Sus
Sus
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Переписка не враховується, а розмова то навряд чи записував

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Sus

Враховується

Степан
Степан
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Переписка або запис розмови не буде доказом, адже добита не закон шляхом, тобто у ви не можете ето використовувати в суді, оскільки не маєте права записувати розмови і відео без угоди іншого боку або рішення суду, оскільки хто може розголошувати відомості особистому житті.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Степан

Ще як може, почитайте закон

Степан
Степан
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Який конкретно закон? Скиньте посилання почитаю, але ви не скинете так як такого закону немає.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Степан

Чи не НЕ скину, але саме згідно з ним, я зміг забрати свій повний розрахунок з попередньої роботи Якщо Ви один з координаторів кидав, то перестаньте обманювати людей, можете не на того нарватися 😏

Степан
Степан
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Ви прішугнулі просто? Зверталися в державні служби? Я працюю як і ви. Працевлаштуванням не займаюся, просто звик вірити в те що офіційно написано на папері.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Степан

Збирався звертатися, але не довелося, хоча всі докази зібрав

Степан
Степан
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Ваш роботодавець просто вирішив уникнути проблем які ви зібралися йому доставити, чисто по-людськи якщо представите записи листувань або дзвінків вас зрозуміють в поліції або інспекції праці, але якщо дійде до суду до матеріалів справи це не долучити.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Степан

Кожен день іноземці, що працюють в Польщі, стикаються з порушенням трудових прав. Ми підготували для Вас відповіді на найпоширеніші питання, що стосуються даної проблематики. Сподіваємося, матеріал буде корисний для вирішення виникаючих труднощів і допоможе захистити ваші права. Роботодавець не уклав зі мною договір у письмовій формі. Що можна зробити? Укладення трудового договору в письмовій формі це обов’язок роботодавця, доручає роботу іноземцю. Невиконання цього обов’язку призводить до того, що ми маємо справу з нелегальним дорученням виконання роботи (але не з нелегальним виконанням роботи!) І за це відповідальність несе тільки роботодавець (йому загрожує штраф мінімум 3000 злотих). Роботодавець, з яким Ви домовилися усно про умови трудового договору, і який… Детальніше »

Степан
Степан
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Це не закон, а стаття досить цікава до речі, але не має ніякої юридичної сили, можу написати таку ж. А якщо серйозно то з усім згоден крім уже вище сказаного, якщо хочете то зверніться до будь-якого безкоштовного юристу і він підтвердить мої слова, принцип конфіденційності особистих бесід прописаний в Конституції кожної країни ЄС і України теж, за основу взято міжнародні правові угоди підписані в Женеві, на мою в 1951 році.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Степан

От не треба ля-ля

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Степан

Ці всі закони були вже переписані неодноразово, прокиньтеся.
І досить дурити простих роботяг

Степан
Степан
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Я не обманюю, ви голослівні, якщо не можете підтвердити нічим свої слова, крім журналістської статті, в будь-якому випадку удачі вам, і ви молодець що домагалися своїх прав, в більшості випадків до розглядів в державних структурах не доходить, якщо агенства або роботодавець бачить що людина може надати проблеми воліють, краще заплатити.

Іван
Іван
8 днів назад
Відповідь для  Степан

Не має наміру сперечатися з дурнем і переходити на його рівень. А Ви вже неодноразово підтвердили, що є координатором, який прикриває свій зад і зад своїх колег.
На цьому вважаю наш діалог закінченим !!!

Степан
Степан
8 днів назад
Відповідь для  Іван

Вперті люди часто переходять на образу, коли їх викривають у неправоті, не хочу вводити людей в оману і іншим не дам, розумна людина відразу зрозуміє хто правий в цій бесіді, в відкрито мене образили але я побажаю вам удачі, ділити мені з вами нічого.

Дмитро
Дмитро
3 місяців назад

Доброго дня мене звати Дмитро. В мене така ситуація я працюю в Польщі водієм, умова про працю, за червень мені шеф заплатив малу зарплату я того тижня повідомив шефа по смс що звільняюся і прошу звести мене на базу в Польщу до кінця цеї неділі бо в мене 27 липня на слідуючий понеділок закінчується робоча віза. Пройшов тиждень а шеф мене не зводить до Польщі я вже дві неділі находжусь в Німеччині. Що мені робити. Дякую.

Сергій
Сергій
5 місяців назад

Доброго дня. Я працюю по умові злеценія. Від цього працьодавця маю карту тимчасового побиту. На сьогоднішній день підприємство затримує виплату на 13 днів. Мало того ще й відбираючи 25%, без попереджень і зміни умови. Чи то є правомірно? Якщо ні, куди звернутись по допомогу? Велике дякую.

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
5 місяців назад
Відповідь для  Сергій

Можна звернутись в Ужонд праці

Анастасія
Анастасія
7 місяців назад

Доброго дня, підскажідь будь ласка що робити якщо начальник не виплатив зарплати та не збирається цього робити