Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі
5/5 - (18 голосов)

Куди звертатися в разі невиплати зарплати в Польщі?

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — вирушаючи на роботу в Польщу, іноземці мріють гарненько заробити для досягнення омріяної мети. Звичайно, мало хто припускає, що може потрапити в руки шахрая або несумлінного роботодавця. Однак, такі випадки бувають. І з кожним днем, при збільшенні бажаючих заробити гроші, збільшується і кількість тих, хто хоче легкої наживи. У цій статті ми розберемося, як не попастися на гачок афериста, і що робити, якщо вже стався інцидент.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
За якими трудовими угодами працюють іноземці в Польщі?
Якими правами володіє працевлаштований іноземець в Польщі?
Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?
У яких випадках можна забрати гроші у недобросовісного наймача?
чи Можна вирішити проблему самому?
Що повинно включати в себе wezwanie do zapłaty?
Що робити далі з складеним запитом?
Як отримати невиплачену зарплату через PIP?
Правильно звернутися в Sąd pracy?
Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?
Висновки

За якими трудовими угодами працюють іноземці в Польщі?

РАБОТОДАТЕЛЬ НЕ ВЫПЛАЧИВАЕТ ЗП В ПОЛЬШЕ!ЧТО ДЕЛАТЬ?РАБОТОДАТЕЛЬ НЕ ВЫПЛАЧИВАЕТ ЗП В ПОЛЬШЕ!ЧТО ДЕЛАТЬ?

Те, що робота без договору є нелегальною, відомо всім. Тому офіційне працевлаштування та вміння класифікувати трудові договори є першим кроком до того, щоб не натрапити на шахраїв. Вивчення таких деталей допоможе якісно розібратися у всій темі. Необхідно знати, які види трудових договорів існують, і якими правами наділяють іноземця.

 1. Офіційний трудовий договір, який підпорядкований Трудовим кодексом Республіки Польща. Його ще називають Umowa o pracę. Для іноземця це, мабуть, найкращий варіант, який захищає його права. Однак необхідно уважно читати контракт і розуміти, що якщо він містить будь-які факти, що суперечать законодавству, то він може бути визнаний недійсним.
 2. Цивільно-правові форми договорів: Umowa zlecenie, Umowa o dzieło. Їм більше віддають перевагу роботодавці, і причина абсолютно зрозуміла. Справа в тому, що такі типи договорів не підпорядковуються Трудовому кодексу, а значить і ступінь відповідальності наймача набагато нижче.


Чи може іноземний працівник переконати роботодавця укласти з ним саме Umowa o pracę? Щоб однозначно відповісти на це питання, потрібно бути реалістом. Будь-який потенційний працівник має право попросити, підказати, або вказати на помилку. Але якщо роботодавець спочатку налаштований на укладення лише цивільно-правової форми контракту, то імовірність зміни його рішення мізерно мала.

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі

Якими правами володіє працевлаштований іноземець в Польщі?

Як показує практика, шахраї часто намагаються принизити іноземного працівника і переконати, що він є безправним гастарбайтером. У цій ситуації важливо не опускати руки і, напевно, бути впевненим у своїх правах.

Згідно із законодавством Польщі, зарплата працівникам повинна виплачуватися не рідше, ніж раз на місяць. Її розмір і період виплати прописується в трудовому контракті.

Куди скаржитися, якщо не платять зарплату в Польщі — найбільш поширені проблеми, з якими стикаються українці в Польщі, є:

 • Несвоєчасна зарплата;
 • Неповна сума виплати;
 • Небажання роботодавця оформляти трудовий контракт;
 • Примушування до переробки годин, яка не оплачується;
 • Неприйнятне ставлення до особистості працівника: приниження, агресія і так далі;
 • Незаконні відрахування з зарплати;
 • Порушення умов безпечної праці.

Важливо розуміти, що всі ці порушення можна оскаржити тільки в разі підписання Umowa o pracę. Якщо ж працівник працевлаштований за іншим типам договорів, то оскаржити можна лише ті моменти, які суперечать договору або є незаконними.

Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?

Що робити, якщо наймач відмовляється платити заробітну плату?

Неприємно усвідомлювати, але таке справді може статися з кожним. Незалежно від того, вперше чоловік поїхав на роботу за кордон, або вже вважає себе досвідченим у цій справі. Головне – не впадати у відчай і звертатися у відповідні інстанції.

Якщо укладена Umowa o pracę, то необхідно звертатися або в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy), або в Sąd pracy.

Якщо укладена одна з цивільно-правових форм договорів, то слід шукати допомоги у загальнодержавному суді.

У яких випадках можна забрати гроші у недобросовісного наймача?

Розберемося в цьому питанні, виходячи з видів трудових договорів, і безпосередньо їх наявності.

 • Трудового договору не має. Звичайно, в цьому випадку працівникові доведеться важче всього. Однак такий вид працевлаштування нелегальний, а це загрожує великими проблемами. По можливості краще не допускати такого варіанту і влаштовуватися на роботу за контрактом. Якщо ж така ситуація вже сталася і іноземця «кинули» на гроші, то необхідно вирішити, чого саме хочеться досягти. Важливо бути реалістом і розуміти, що невиплачену зарплату вже навряд чи пощастить побачити. Але можна покарати роботодавця і написати заяву в трудову інспекцію. Після розгляду справи, він буде зобов’язаний сплатити штраф за незаконне працевлаштування іноземця. Але є одне «але» – працівнику теж доведеться платити штраф за те, що погодився на це незаконне працевлаштування.
 • Укладена Umowa o pracę. Мабуть, це найкращий вид трудового договору для працівника. Він захищає права і дає можливість компенсувати невиплати і заборгованість з боку наймача. Можна звертатися в PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) або в Sąd pracy. Написавши заяву в PIP можна бути впевненим, що недобросовісний роботодавець буде оштрафований, а зарплату – повернуто. Sąd pracy допоможе компенсувати моральну шкоду або накласти санкції на роботодавця, який після постанови PIP не виплатив працівнику всю необхідну суму.
 • Підписані будь-які види цивільно-правових контрактів. При наявності таких документів потрібно звертатися в загальнодержавні суди. Як правило, розгляд справ у них проходить дуже довго і зі всілякими труднощами. Для успішного результату краще всього звернутися до досвідченого юриста, який допоможе зібрати всі необхідні папери і виграти справу.

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі

Чи можна вирішити проблему самому?

Перед тим як звертатися в різноманітні інстанції, ми рекомендуємо зайнятися вирішенням цієї проблеми самому. Як показує практика, якщо наймач-аферист коли дізнається, що працівник планує подавати на нього в суд, то він вибирає стратегію швидкої виплати, щоб уникнути проблем з законом. Якщо ж інцидент стався на великому підприємстві, то можливо сталася помилка або затримка переказу коштів. Як же поступити в цій ситуації?

Необхідно роздрукувати і заповнити бланк wezwanie do zapłaty (знайти його можна в інтернеті). Це такий документ, який офіційно закликає роботодавця виплатити працівникові затриману зарплату. Навіщо це робити?

Зазвичай проблема вирішується тільки при наявності цього паперу. Причина в тому, що такий крок показує серйозні наміри працівника, а ніякий роботодавець не хоче, щоб справа дійшла до суду.

Якщо ж проблема не вирішилася, то wezwanie do zapłaty необхідно прикріпити до інших матеріалів справи. У такому випадку у працівника буде підтвердження того, що роботодавець відмовився виплачувати затриману зарплату, і ймовірність перемоги в суді збільшиться в рази.

Що повинно включати в себе wezwanie do zapłaty?

Як вже говорилося вище, готовий бланк можна знайти в інтернеті і роздрукувати. Однак якщо такої можливості не має, то необхідно написати запит у довільній формі. Важливо, щоб у документі були вказані всі необхідні дані.

 1. Адреса фірми;
 2. ПІБ наймача і працівника-жертви;
 3. Вид трудового договору, який був укладений;
 4. Сума боргу та період невиплати;
 5. Термін, у який має бути повернута заборгованість. Зазвичай це кілька тижнів;
 6. Вигляд, в якому буде відшкодована оплата (електронний варіант або готівку);
 7. Санкції, які будуть застосовані до роботодавця, якщо він не виконає вимоги.

Що робити далі з складеним запитом?


Коли вся інформація чітко викладена на папері, необхідно її документально зафіксувати. Варіант з передачею запиту особисто в руки роботодавцю ми розглядати не рекомендуємо. Це досить ненадійно, так як він може сказати, що ніякого запиту від працівника не брав. Краще всього відправити wezwanie do zapłaty рекомендованим листом з повідомленням про одержання. Не забудьте зберегти чеки про відправлення та копію запиту, щоб у разі втрати листа ви мали докази його існування.

Як отримати невиплачену зарплату через PIP?


Можна зібрати необхідні документи і самому відвідати інстанцію, а можна відправити їх через інтернет. Зробити це зовсім не складно. Потрібно просто зайти на сайт PIP, слідувати підказкам і вказати всю запитувану інформацію. Після заповнення полів на електронну пошту прийде підтвердження, і на цю ж пошту приходитиме вся інформація про перебіг процесу.

Правильно звернутися в Sąd pracy?

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Правильно звернутися в Sąd pracy?

Етап 1. Вибір суду

Суди в Республіці Польща бувають районними та окружними. Кожне Воєводство має право саме розподіляти навантаження на кожен з них. Тому перед подачею заяви краще уточнити, в який саме суд вам необхідно йти.

Етап 2. Подача заяви

Пишеться заява у вільній формі, але має бути структурованою і містити всю необхідну інформацію. Обов’язково вказується: ПІБ обох сторін, причина звернення до суду, сума бажаної компенсації, список прикріплених доказів. Бажано, щоб у заяві було якомога більше конкретики і як можна менше «води».

Етап 3. Ціна для іноземного працівника

При бажаній компенсації в сумі менше 50 тисяч PLN – безкоштовно. Якщо ж ця сума більша, то необхідно буде сплатити 5% від запиту суми.

Іноземний працівник повинен враховувати, що подача позову в суд це ще не перемога. Потрібно бути впевненим у своїй правоті і зібрати необхідні докази. Інакше, якщо суд буде не на його боці, то справа буде програна, і компенсацію роботодавцю буде виплачувати сам працівник. А це додаткові непотрібні витрати.

Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?

Як іноземному працівнику вберегти себе від шахраїв?

Більшість українців їдуть до Польщі на важку фізичну роботу. І ніхто не хоче відпрацювати кілька місяців, а потім ще і «вибивати» свої гроші. Це важко фізично, і морально. Тому ми наполегливо рекомендуємо дотримувати ряд умов для того, щоб не попастися в руки аферистів.

 • По-перше, працевлаштовуватися необхідно тільки легально із підписанням трудового контракту. При виникненні будь-яких неприємних ситуацій, працівник може довести свою правоту тільки, якщо у нього є документальне підтвердження працевлаштування.
 • По-друге, якщо існує варіант вибору Umowa o pracę, то необхідно зупинятися саме на ньому. Зазвичай наймачі серйозно ставляться до цього документа і затримок виплат бути не повинно. Однак якщо така ситуація станеться, то закон буде на боці працівника.
 • По-третє, не потрібно соромитися фотографувати сумнівні документи, які дає підписувати роботодавець. Плюс до всього, якщо на фірмі відбуваються якісь порушення, то їх теж необхідно знімати. У разі подальшого звернення в суд такі матеріали будуть суттєвими аргументами.
 • По-четверте, обов’язково перевіряти наймача перед тим, як приступати до роботи. Не забувайте, що на кону стоїть ваш добробут, і вірити потенційному роботодавцю на слово досить нерозсудливо. Здійснити перевірку можна через декілька інтернет-ресурсів:
 1. Державний судовий реєстр Польщі;
 2. База даних REGON;
 3. Реєстру кадрових агентств.


Дотримуючись цих правил, українець мінімізує можливість виникнення проблем. Так, чесні роботодавці оплачують багато податків, і тому зарплата у них може бути значно нижча, ніж у наймача на нелегальну роботу.Однак краще бути впевненим в своєму заробітку і відносинах з законом, ніж отримати купу неприємностей і відсутність зарплати.

Висновки

Українці їдуть на роботу в Польщу не від хорошого життя. Часто це пов’язано з простим пошуком фінансової можливості для виживання. Однак не слід вважати себе безправним гастарбайтером і миритися з несправедливістю. Аферисти і недобросовісні роботодавці завжди були, є, і будуть. Головне — не впадати у відчай, а взяти себе в руки і довести свою правоту. Як видно з вищевикладеного матеріалу, існує багато спірних моментів, в яких не завжди легко розібратися. Можливо іноземцю потрібно залучення досвідченого юриста. У будь-якому випадку, необхідно боротися і перемагати несправедливість!

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — з цією статтею також цікавляться:

Скільки можна заробити в Польщі Робота в Польщі, як знайти самостійно Як поміняти роботодавця в Польщі
Скільки можна заробити в Польщі Робота в Польщі, як знайти самостійно Як поміняти роботодавця в Польщі

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в Польщі — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Антикризисный щит по визе и безвизу

Антикризовий щит по візі і безвізу

4.9/5 - (16 голосов) Антикризовий щит по візі і безвізу Перший етап «щита» впровадив механізм …

Подписаться
Уведомление о
guest
257 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Юля
Юля
2 місяців назад

Підскажіть.Пан обманув мого чоловіка,він на будові рік ,обіцяв зробити карту биту,не зробив і він тепер як би не легал світить депорт,а друге заборгував йому 20 тис злотих. Які він має права і чи може він їх мати,щоб забрати свої гроші

Олексій
Олексій
3 місяців назад

Виплата заробітної плати
Хлопчики горобчікі.
Працюю водієм,
Збираюся на днях їхати додому, а Пан каже, що не виплатить зп.
7 місяців пропрацював на цій фірмі .напісал йому сьогодні повідомлення в якому попросив яку нитку мінімальну премію за те, що фірма не дає водіям на оплату доріг, а я кожен раз витрачаю свій час і їжджу їм зі своєї карти знімаю гроші в банкоматі.
При цьому ЗП на фірмі пил як для водія міжнародника.
Тому і попросив у нього що нитка докинути, а за фактом каже мовляв ваабще можу не виплатити. Ще пів за повинен мені за серпень і до цього дня за вересень.
У разі чого куди звертатися?
Є Умова і праце, віза і т д.
З мого боку косяків немає я працюю рівно

Roman
Roman
Відповідь для  Олексій
3 місяців назад

PIP (Państwowa inspekcja pracy)

Олексій
Олексій
Відповідь для  Roman
3 місяців назад

А є якийсь номер гарячої лінії?

Roman
Roman
Відповідь для  Олексій
3 місяців назад

Google завжди допоможе

є
є
Відповідь для  Олексій
3 місяців назад

У PIP з умовою і заявою

Roman
Roman
Відповідь для  Олексій
3 місяців назад

Якщо так то означає не боїться покарання, перевір документи чи там вказано (суму зп, термін за який ти після заяви про звільнення відпрацювати і тд)

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Олексій
3 місяців назад

PIP. Інспекція праці

Паша
Паша
Відповідь для  Олексій
3 місяців назад

Поговори з ним і запиши на диктофон … Постарайся щоб промовив своє П.І.Б. і все те, що не хоче платити. Тоді буде в змозі для початку взяти на понт типу що є записана розмова і знаєш інспекцію праці що туди треба звернутися … якщо не допоможе то тоді туди і треба звернутися!

Микита
Микита
Відповідь для  Олексій
3 місяців назад

Що за фірма так кидає?

Олексій
Олексій
Відповідь для  Микита
3 місяців назад

Wmt

Владислав
Владислав
4 місяців назад

Шо робити якщо презус не платить гроші, є умова злеценія
Перший раз в польші

Roman
Roman
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

Тобі потрібно звертатись в PIP (Państwowa inspekcja pracy) або прокуратуру. Якщо не виплачують зарплату, то в позові проти роботодавця ти виграєш. Головне — добий його

Sergey
Sergey
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

Хто такий презус?

Владислав
Владислав
Відповідь для  Sergey
4 місяців назад

Шеф

Ro
Ro
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

Тільке він презес. Краще не вживати слів у яких на 100% не впевнений. Щодо самої проблеми, то якщо все чисто і є умова то звертайся до поліції, налогової

Suspected
Suspected
Відповідь для  Ro
4 місяців назад

Причому тут поліція? А тим більше податкова
Потрібно звертатися в інспекцію праці (PIP)

David
David
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

юридична допомога українцям в Польщі

вам там допоможуть . консультація безкоштовно

Arsen
Arsen
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

А як бути коли працює без документів, паспорт забрав і каже привези когось замість себе тоді віддасть гроші

Xena
Xena
Відповідь для  Arsen
4 місяців назад

Як це паспорт забрав?

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

Зверніться в ПІП

Ivan
Ivan
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

Хто не платить? Чи працюєте через агенство або безпосередньо ??

Suspected
Suspected
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

PIP

Alex
Alex
Відповідь для  Владислав
4 місяців назад

Зверніться в письмовому вигляді в PIP

Орест
Орест
6 місяців назад

Походу я попав)
Всім привіт, прошу допомоги( може хтось щось знає ,що мені робити( 3 місяця назад приїхав на працю до Польщі, праця на будові, зарплата 17 злотих на годину
) після двох тижнів праці я дізнаюся що зарплата в кінці виїзду, я звісно насторожився, але оскільки там працювали мої знайомі не перший рік, мене заспокоїли що тут завжди так було і є, але проблем не було і не буде… Знайомі місяць назад поїхали без проблем! Тепер пройшло 3 місяця вчора у мене навіть закінчився термін перебування на території Польщі і ось сиджу незнаю що робити, він ігнорить нас( нас двоє хлопців таких, ми по біометричному паспорті, можливо щось в такі ситуації зробити? Кудась звернутись? Варіант до поліції звернутись?

Вася
Вася
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Можливо знайомі ще отримали «бонуси» за тебе, ласкаво просимо в жорстокий світ

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Вася
6 місяців назад

наздогнати тих знайомих, дати їзди і забрати гроші.

Вася
Вася
Відповідь для  Covidlo
6 місяців назад

Даси люлей, забереш гроші вони заяву накатають і все, ти ще в більшій попі ніж був

В'ячеслав
В'ячеслав
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Якщо немає ніяких умов підписаних то ти потрапив, і причому серйозно.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Бо нічого рівнятися на знайомих, своєю головою завжди треба думати ..

Sergey
Sergey
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Як ти 3 міс жив без зп? І дійсно, як дійшло до тебе раніше, що на чорну тебе кинуть …?

Вася
Вася
Відповідь для  Sergey
6 місяців назад

Таке ж питання)

Тарас
Тарас
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Буде тобі урок

Ruslan
Ruslan
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Тепер питай у тих знайомих, що за така фігня ..

Орест
Орест
Відповідь для  Ruslan
6 місяців назад

Толку з них, кажуть що вони не знають що це ся стало і все (а ми тут сидимо

Ruslan
Ruslan
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Ти заїжджав на запрошення від цього роботодавця ..?

Орест
Орест
Відповідь для  Ruslan
6 місяців назад

Ні (запрошення я купив (а поїхав від ще одного з моїх «знайомих», на але я вже зрозумів

Ruslan
Ruslan
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Пробуйте його все ж «залякати» поліцією, інспекцією праці і т.д. Але думаю депортації краще все ж уникнути, воно того не варто .. Є ще варіант просити допомоги у «місцевих» Українські з вашого міста роботи в Польщі, типу кинути заклик в місцевих групах на фейсбуці, вк, форумах: «потрібна допомога у виплаті зарплати від нечесного працедавця .. «думаю знайдеться кілька небайдужих людей, які легально працюють в PL, щоб допомогти поговорити-залякати цього» шефа «.. та й у нього, думаю буде зовсім інша реакція, коли з ним прийде говорити» група «людей, українці що що, а «майдан» влаштувати можуть ..

Oksana
Oksana
Відповідь для  Ruslan
6 місяців назад

Там за бидло українців мають і для них ето не страшно тому бидло там не авторитет ((

Ruslan
Ruslan
Відповідь для  Oksana
6 місяців назад

Хто там кого вважає за бидло це одне питання .., а головне полягає в тому, що місцевій владі, і владі Польщі в цілому, зайвий медійний шум не потрібен .. Їм потрібні «робочі руки» Українська, оскільки від цього залежить економіка їхньої країни в цілому. Тому, якщо «розумно» підходити до таких речей, то можна вирішувати багато «складних» питань ..

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

буде тобі урок на майбутнє. подалі від таких знайомих.
ні куди НЕ звертайся бо посмажать швидше тебе, ніж поляк. Він з будь-якого це робить НЕ вперше, є напевно краю там.

Roman
Roman
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

PIP (Państwowa inspekcja pracy)
або в прокуратуру.
Роботодавець повинен розрахуватися з працівником у день звільнення

Орест
Орест
Відповідь для  Roman
6 місяців назад

Але так то по суті я працював не легально, мене там слухати захочуть?

Roman
Roman
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Потрапиш під депортацію, а роботодавець під дуже великий штраф

Mykola
Mykola
Відповідь для  Roman
6 місяців назад

Якщо не легально роботодавцю по барабану. Він нічого не доведе. Такі штрафи розглядаються в судовому порядку.

Coolcat
Coolcat
Відповідь для  Roman
6 місяців назад

Чому тоді більшості приходить зарплата тільки через місяць після звільнення?

Nick
Nick
Відповідь для  Coolcat
6 місяців назад

тому що вони НЕ тупорилий передплатникам шари, щоб неофіційно працювати, а як все розумні люди мали з агентством або роботодавцем договір, ось їм і надсилають гроші, навіть коли працівники вже в Україні.

Coolcat
Coolcat
Відповідь для  Nick
6 місяців назад

Це все зрозуміло. Мені більше цікаво, чи зобов’язаний роботодавець відразу по звільненні розрахуватися зі співробітником, або це нормальна практика, через місяць гроші на карту?

Nick
Nick
Відповідь для  Coolcat
6 місяців назад

2 рази був в Польщі — обидва рази останню зп отримував вже в Україні. Документи — це головне.

Alexandr
Alexandr
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

а для чого нелегально їхати було? Чи мало роботи є? сумніваюся або хтось тобі допоможе.

Вадим
Вадим
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Хлопець, давай я про Іспанію скажу. Теж були різні ситуації. Але ти звертайся куди тебе порадили. Не бійся. З роботодавця стягнута гроші і з них виплатять тебе ту суму що він заборгував. Зрозуміло що працювати у нього ти більше не будеш дадуть депорт тебе, але головне що з грошима (раджу звернутися до адвоката), а цього роботодавця ще й штраф вліплять.
В Іспанії в 2005 році мені теж бригадир роботодавця НЕ виплатив, але у мене там був від цього роботодавця контракт на роботу що він обіцяв зробити нам так як ми були без документів. Тобто контракт зробив, а гроші бригадир НЕ виплатив. Ну я через суд це питання вирішив, тим більше документи повинні бути вже на підході. Вони нарахував понад 5000 € що він мені повинен виплатити. Зрозуміло я ці гроші НЕ заробив, а забрав свої 900 € + 300 € за моральну шкоду і оплата адвокатів. Суду як такого не було. До суду вирішили цю проблему полюбовно. Там проблема в бригадир була, а не в роботодавцем. Він не знав що сам бригадир його обдурив. Так що дій.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Правду кажуть Лох НЕ Мамонт.
Який ви поради хочете отримати.
Якщо людина виконує обсяг роботи вона повинна отримати якусь оплату.
Ну добре місяць а тут 3 рабство і кріпацтво давно скасували

Mykola
Mykola
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Як що маєш договір то до PIPU. А якщо ні, то навряд чи що хтось тобі допоможе.

Дмитро
Дмитро
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

У Марасюка було відео на це тему, треба однозначно в ментовку звертатися, там по-любому де то можна зачепиться

Вася
Вася
Відповідь для  Орест
6 місяців назад

Уже все дядько, раніше думати треба було. Зараз тільки прийняти збитки, увібрати гіркий досвід і змиритися з цим.

Khrystyna
Khrystyna
6 місяців назад

Проблема.Невиплата зарплати
Находжусь на даний момент в Україні. Роботодавець невиплатив повну зарплату обумовлюючи це тим що якби штраф(невідроблено два тижні) хоча в договорі цього не було написано. До яких органів Польщі можна звернутися щоб зарплату виплатили повністю ?

Ярослав
Ярослав
Відповідь для  Khrystyna
6 місяців назад

Звернись до Державної інспекції праці або Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) — саме та організація, яка постане на ваш захист. Траур можна подати в довільній формі, але спочатку можна просто налякати, попередити роботодавця, що в разі невиплати ЗП, будуть розгляду, велика частина після цього все виплатить, якщо немає пишіть скаргу, і телефонуйте на гарячу лінію, якщо хочеш можу скинути посилання на детальну інструкцію)

Khrystyna
Khrystyna
Відповідь для  Ярослав
6 місяців назад

Якщо неважко, скиньте інструкцію. Буду дуже вдячна

Ist
Ist
Відповідь для  Khrystyna
6 місяців назад

PIP, але вже пізно

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Khrystyna
6 місяців назад

Ви працювали за умовою про роботу?

Khrystyna
Khrystyna
Відповідь для  Viktor General29
6 місяців назад

Умова злеценія

Suspected
Suspected
Відповідь для  Khrystyna
6 місяців назад

піп

Roman
Roman
Відповідь для  Khrystyna
6 місяців назад

1) PIP (Państwowa inspekcja pracy)
2) Прокуратура
Попередньо рекомендую прочитати Kodeks pracy

Khrystyna
Khrystyna
Відповідь для  Roman
6 місяців назад

Мені я так розумію потрібно буде їздити в Польщу коли буде проходити справа (якщо заведуть) чи ні?

Roman
Roman
Відповідь для  Khrystyna
6 місяців назад

Я цього не знаю. Але Kodeks pracy прочитайте

Ярослав
Ярослав
Відповідь для  Khrystyna
6 місяців назад

ні, можна написати скаргу на сайті піп, прочитайте будь ласка уважно

Anna
Anna
6 місяців назад

Підкажіть будь ласка
Підкажіть будь ласка, куди поскаржитися і звернеться в Польщі, я потрапила в халепу, роботодавцю сказала що їду, і зажадала оплатити зарплату, а він слідом заявив, мовляв ви влаштовані через агенцію і ми з вас вирахуємо 900зл, а заробила за три тижні 1400, класна робота , по 8 годин, роботи немає … в договорі нічого про це не сказано

Roman
Roman
Відповідь для  Anna
6 місяців назад

Зверніться також до прокуратури

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Anna
6 місяців назад

Ви думаєте тут сидять люди компетентніше пипа і юристів?

Наталя
Наталя
Відповідь для  Anna
6 місяців назад

Спробуйте знайти юриста і проконсультуватися у нього.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Anna
6 місяців назад

створити пошукової загін-вас аж 40 чол, майже маленька рота і в погоню за злодієм.
як наздоганяти, а не Лінч його відразу, а напишіть сюди, я скажу що далі робити. природно половину всієї суми мені за ідею

Inna
Inna
Відповідь для  Covidlo
6 місяців назад

дуже смішно

Inna
Inna
Відповідь для  Inna
6 місяців назад

А давайте ми вам заплатимо і ви будете за ним женуться.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Inna
6 місяців назад

плакати точно не буду по вашим грошима, як і не плакав за своїми.

Inna
Inna
6 місяців назад

НЕ виплата зарплати
Привіт, працювала на фірму Конкордія з січня по червня місяць в квітні помер директор фірми і по Марта не виплатили заробітну плату близько 40 осіб, в піп зверталися поки немає результатів. Керівництво фірми каже що хтось із партнерів вкрав гроші наші і зник і що фірма тепер існує тільки на папері. Що нам робити в такій ситуації?

Тарас
Тарас
Відповідь для  Inna
6 місяців назад

Так треба за 2 тижні попереджати, інакше штраф. Скрізь так.

Anna
Anna
Відповідь для  Тарас
6 місяців назад

Дякую

Suspected
Suspected
Відповідь для  Тарас
6 місяців назад

за умовою про працю тільки

Anna
Anna
Відповідь для  Suspected
6 місяців назад

за умовою про працю, що саме …

Suspected
Suspected
Відповідь для  Anna
6 місяців назад

Якщо ви працювали з умовою про працю, то ви повинні були повідомити за два тижні в звільненні з роботи

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Inna
6 місяців назад

один раз потрібно було виїхати швидко додому.
Шеф був засмучена і навіть плакав, і пообіцяв гроші через тиждень, на наступний день видав зарплату

Anna
Anna
Відповідь для  Covidlo
6 місяців назад

Вам пощастило, а мені сказали заберуть

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Anna
6 місяців назад

все залежить від шефа, вірніше від його добропорядність і жадібності.

Anna
Anna
Відповідь для  Covidlo
6 місяців назад

згодна

Alex
Alex
Відповідь для  Inna
6 місяців назад

Зараз таке часто і буде ще частіше -внімательно читайте що підписую при влаштуванні на роботу і НЕ соромтеся задавати питання роботодавцю або Агенції

Anna
Anna
Відповідь для  Alex
6 місяців назад

Спасибі, читала там якраз нічого і не сказано

Marine
Marine
Відповідь для  Inna
6 місяців назад

Підкажіть, через яке АГЕНТСТВО їхали?

Anna
Anna
Відповідь для  Marine
6 місяців назад

Biznes i Turystyka

Roman
Roman
Відповідь для  Inna
6 місяців назад

У кодексі законів про працю України є пункт що якщо працівник змінює місце проживання, то звільнення і розрахунок відбуваються в день, коли працівник бажає звільнитися. Тому шукайте кодекс законів про працю Польщі там я припускаю що подібна стаття також має бути (в зв’язку зі зміною місця проживання — виїзд на постійне проживання в Україні. Також додатковими статтями для термінового звільнення можуть бути: умова роботи відрізняється від тих умов про які Вам повідомляли, розбіжності з годинником праці, обов’язкові понаднормові роботи і ще й оплачували з порушенням оплати праці для понаднормових і вихідних днів. Прочитайте кодекс законів про працю України та легше буде зорієнтуватися по кодексу законів про працю Польщі.
Письмово в Viber пропишіть роботодавцю дату звільнення та причину — виїзд в Україну на постійне місце проживання, також пропишіть порушення умов оплати праці.
Потім звертаєтеся в:
PIP — (Państwowa inspekcja pracy)
прокуратура
суд

Anna
Anna
Відповідь для  Roman
6 місяців назад

Дякую

Тарас
Тарас
Відповідь для  Roman
6 місяців назад

Там ще не ясно з якої умови вона працює.

Anna
Anna
Відповідь для  Тарас
6 місяців назад

А де це можна дізнатися, в умові зліценія

Anna
Anna
Відповідь для  Inna
6 місяців назад

Спасибі, буду знати, виходить 900 зл. це і є штраф

Тарас
Тарас
Відповідь для  Anna
6 місяців назад

Якщо ви ще не звільнилися, то допрацюєте тих 2 тижні і паралельно шукайте нову роботу.

Алла
Алла
6 місяців назад

Приїхали на роботу підписали умову праці і договір якщо їдеш раніше домовленого числа знімають 50% з ЗП чи дійсно вони мають право вони це зробити?

Ира
Ира
7 місяців назад

Доброго дня я хочу спитати якщо працівник як працьува на умові о праці на 1/5 етапа пів року .І требує щоб йому заплатили відпускні гроші але працівник не попередив свого роботодавця що він уходить на ін шу роботу. І працедавця звільнив працівника по статі і чи має право не заплатить за відпускні?

Стас
Стас
7 місяців назад

Добрий день. Ситуація така … знайома працює в Польщі на прибирання будинків. Підписано договір Умова Злеценія. В якому вказана погодинна оплата (припустимо 15 злотих). При отриманні зарплати, що не доплатили близько 1000 злотих, посилаючись на те, що оплата проводиться за прибрані квадратні метри. У договорі зазначено чітко-погодинна оплата і її сума! Як бути в даній ситуації? Куди можна звернутися за допомогою? Підкажіть будь ласка.

Славко
Славко
Відповідь для  Стас
7 місяців назад

Там може бути ще одна папір, де прописано 15 злотих, при збиранні певної кількості квадратів. Полуставка, полуаккорд. треба точно знати, що було підписано. Якщо такого в договорі немає, то можна дзвонити в інспекцію праці.

Roman
Roman
Відповідь для  Стас
7 місяців назад

Звертатись в PIP (Państwowa inspekcja pracy)
Суд

Святослав
Святослав
7 місяців назад

Над-годинник тільки для щеплених вакциною
Працюємо на шоколадній фабриці
Часом працювали то за 8, то по 12 годин. Нещодавно сказали, що тепер будемо працювати тільки по 8 годин, а 12 отримають тільки люди хто зробив щеплення.
Не бачу в цьому логіки, адже перші 8 годин усі працюють разом і щеплені і нещеплені, а решта тільки першим
Таким способом мотивують всім робити. Ще один доказ що це справа не чисте, багато хто з людей вже звільнилися, всі хочуть доп. годинник

Щеплення на підприємстві пропонують безкоштовно, але робити її не збираюся.
Як бути в такій ситуації, чи можна купити цей паспорт / довідку

Сергій
Сергій
Відповідь для  Святослав
7 місяців назад

О Боже! Швидше б у нас таке ввели! Тоді я, буду спокійно робить 8:00!

Unlx
Unlx
Відповідь для  Святослав
7 місяців назад

Чого ви дивуєтесь це ж Європа. Тут нікого ні до чого не примушують просто створюють обставини так щоб примусити. Така фігня малята дорогі хлопчики і дівчатка

Олександр
Олександр
Відповідь для  Unlx
7 місяців назад

A де не так роблять цікаво?

Вася
Вася
Відповідь для  Святослав
7 місяців назад

виїжджати звідти

Євген
Євген
Відповідь для  Святослав
7 місяців назад

В якому місті ця фабрика?

Святослав
Святослав
Відповідь для  Євген
7 місяців назад

Каменна Гура

Сергій
Сергій
Відповідь для  Святослав
7 місяців назад

А через якийсь агенство працюєте, стабільно 8 годин? На вакцину не згоден, а хоча б 8 стабільно)) а то у нас то є робота, то немає

є
є
Відповідь для  Святослав
7 місяців назад

Маячня. міняйте місце

Катерина
Катерина
Відповідь для  Святослав
7 місяців назад

Можна поміняти роботу.

Михайло
Михайло
8 місяців назад

Роботодавець не виплачує розрахунок

Куди скаржитися якщо роботодавець не виплачує розрахункові гроші, і не виконує умови договору, а саме, вираховує більше грошей при звільненні, що не відпрацювавши 2 тижні, ніж зазначено в договорі?

Roman
Roman
Відповідь для  Михайло
8 місяців назад

У законодавстві є вимога повідомляти роботодавця про звільнення за 2 тижні, а не відпрацьовувати повний термін як про це прописано в твоєму фабульному договорі. Законодавство має переваги над усіма договорами

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Михайло
8 місяців назад

ПІП, інспекція праці

Taras
Taras
Відповідь для  Михайло
8 місяців назад

PIP

Firefly
Firefly
Відповідь для  Михайло
8 місяців назад

Спробуй просто дременуть їх добряче, часто і це спрацьовує.

Roman
Roman
Відповідь для  Михайло
8 місяців назад

PIP (Państwowa inspekcja pracy)

Alex
Alex
9 місяців назад

Терміново юристи в Польщі
Такс народ, у мене тут дискримінація і загроза життю від поляка, поляк не куди НЕ дінеться це охоронець звичайний, але як правильно вчинити після звернення в поліцію ?????? Є 3 свідка це поляки, вони самі в шоці

Вася
Вася
Відповідь для  Alex
9 місяців назад

як то ви сумбурно описали ситуацію. З розряду —
Йшов, ТРАХ-БАХ, сам в шоці і шо робити?
Чому загроза життю? Чому 3 свідка самі в шоці? При чому тут поліція? Яке відношення має місце роботи вашого устрашателя до справи? Про дискримінацію можете не відповідати)) сам здогадаюся)

Taras
Taras
Відповідь для  Alex
9 місяців назад

Рятуйся під ліжком

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Alex
9 місяців назад

запідозрив поляк-охоронець в крадіжці?

Alex
Alex
Відповідь для  Covidlo
9 місяців назад

Не, не писала тут чекав вирішення питання, так ось — сука поляк був звільнений по-тихому по статті, я не знаю що й до чого, але фірма мені відмінно оплатила його слова, так як я сказав що звернуся до нашого консула ….
на цьому все спасибі

Oksana
Oksana
9 місяців назад

Працедавець нездало відноситься до працівників
Підскажіть хтось, де можна або куда можна написати скаргу на працедавця за те що він в вільний від роботи час не пускає в магазин і в місто тільки випускає 1 раз в три тиждні і то ненадовго?

Галина
Галина
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

Ви ж не в тюрмі, що за бред .. роботодавець з вами ж не живе, як так — не пускає

Alex
Alex
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

Тому що швидше за все він вас не оформив як треба і викличте поліцію і повідомте в PIP

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Alex
9 місяців назад

в даному випадку поспішати не треба з поліцією. спершу потрібно розібратися на рахунок легальності роботи у нього, а то Отримати може як директор, так і робочі. директор може просто штраф Отримати, а вони ще й депорт зі штрафом.

Alex
Alex
Відповідь для  Covidlo
9 місяців назад

Якщо колективно будуть діяти то все буде окей на крайняк оформлення документів в старост може зайнятий до 30 днів і на цей момент можна офіційно працювати нехай викликають поліцію, тим більше ковід

Любов
Любов
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

Поясніть, як таке можливо? Я чогось не розумію.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

Мені от цікаво а це як? Ви під замком сидите, а він з автоматом під дверима вартувати? У місто на повідку виводить мабуть?

Женя
Женя
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

А потім дивуються, а звідки ж рабство

Unlx
Unlx
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

Невже і паспорта у вас забрав?

Сергій
Сергій
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

Може в місті якийсь тритижневий цикл неспокій, і роботодавець Вас просто береже від цього. А якщо серйозно, то тема не розкрита. Що значить не випускає? Ви хочете вийти з якогось приміщення, а він закриває двері на засув? Ви хочете вийти за територію, а він спускає собак? Опишіть докладно ситуацію. Може тоді хтось щось і порадить.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

якщо не пускає, тоді пишіть йому список необхідних вам продуктів та іншого, нехай сам їздить і купує. з поліцією Не поспішай, а то можете без зарплати залишитися якщо щось не так з вашої «легальної» роботою

Ist
Ist
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

ПІП, поліція

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

Поліція, ПІБ.

слава
слава
Відповідь для  Oksana
9 місяців назад

У поліцію, якщо він обмежує ваше пересування

Ольга
Ольга
10 місяців назад

Куда звертатися якщо невирплатили зарплату в Польщі(коннін)

Олександр
Олександр
10 місяців назад

Що робити коли обдурив роботодавець не виплативши зарплату?

Працював у Вроцлаві підсобником на будівництві і так уже склалося що довелося погодитися на роботу без підписання договору. Найняв мене українець в свою бригаду де були одні українці і всі практично з одного міста давно знайомі або родичі. Колектив виявився дуже хороший переконали мене що начальник порядний працюють на нього вже давно і він завжди каже правду. Відпрацювавши до кінця біометрії мені запропонували відкрити візу і приїхати знову. Я погодився. Начальник зробив запрошення для візи видав зарплату за попередній місяць і я поїхав додому. За останній мімяць перевів потім на карту як і обіцяв. Але коли я приїхав уже по
візі і відпрацювавши до її закінчення отримав тільки 1700 зл і поїхав додому. Решта 6000 повинен був перевести на карту але того не зробив. Хоча за моїми розрахунками має бути 7000 і тут він обдурив. Весь час тільки обіцяє або ігнорує. Пройшов вже рік і нічого не змінилося. Підкажіть будь ласка що робити як поступити? І чи є взагалі сенс? Як виявилося я не єдиний кого він обдурив але мене більше всіх. І скільки ще обдурить так як я зрозумів на нього працюють всі нелегально це близько 20 осіб. Буду дуже вдячний за допомогу

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

без лоха і життя погане, але все буде добре, хоч і не у всіх

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

А чого цілий рік чекав ???

Vanya
Vanya
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

На насправді не нічого ти не зробиш. В цьому і полягає нелегальна робота. Прикольно, класно, податки платити не треба, але якщо не заплатили то нічого не зробиш (принаймні офіційно)

Мішон
Мішон
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Допомогли радою)))))
Якщо готові ризикнути, то скаржтеся в інспекцію праці, з наслідками для себе, щоб тільки цей товариш заплатив штраф (можливо і ви теж).
Ну і не зв’язуйтеся ви з цими без договору, хоча б Umowa o Dzieło повинна бути.

Вася
Вася
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

да ладно! без лоха і життя погане))) рік терпів і далі по терпиш))) Або ти запалом бабки, приїдеш в Вроцлав і тупо вкладеш 20 своїх земляків що вони нелегали ??? Тільки аби насолити «хазяїну»? )))

Норман
Норман
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Ну в першу чергу треба зробити висновок: ніколи не працювати на чорну.
А по суті, що ви зробите? Можна ноги йому зламати. Або братків найняти, хай вони йому їх зламають. Або на ганку будинку насрати. Головне, щоб вам дійшло, що не можна людям довіряти.

Іванка
Іванка
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Як звати ублюдка?

непереможний
непереможний
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Потяг пішов..

Ганна
Ганна
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Ви можете поскаржитися на роботодавця в інспекцію праці та написати в страж граничний.
Чесно кажучи, не знаю Я за це щось може бути, що ви брали участь в таких махінаціях. Але швидше за все роботодавця чекає перевірка.
Єдиний мінус таких перевірок, роботодавця про це попереджають заздалегідь і він може підготуватися: дати вихідний нелегалам

Oksana
Oksana
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Ну скаржитися немає сенсу пізно так ти і сам себе здаси адже працював нелегалом. Впровадь цього придурку троянського коня. Тобто зайшли чоловічка 2 до нього нелегалами і нехай вони потім здадуть його в ужонд, якщо не побояться депорту))

Alex
Alex
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Мене теж так намагалися обдурять по безвізу, не заплатили ну чого, поїхав додому в останній день коли зрозумів що грошей не чекати сфоткал робоче місце і місце проживання і поїхав, звернувся в PIP через місяць прийшли гроші на укр пошту і ще доки все що типу я працював офіційно, коротше натягнули того хрону польського по самі помідори, виявилося що він за 2 місяці не фіга не зробив по доків !!!!!

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Повернуться і натягнути на жердину вовка ганебного …

Вася
Вася
Відповідь для  Юрчик
10 місяців назад

гною пердолёного Рухать!

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Ну нічого страшного

Olala
Olala
Відповідь для  Covidlo
10 місяців назад

Тяу Тяу Тяу

Сергій
Сергій
Відповідь для  Олександр
10 місяців назад

Якщо ти слабохарактерний і не можеш постояти за себе, то що тут тобі порадити. Раз за рік не забрав гроші. Працюй далі, найми людей, заплати їм, нехай зламають йому щось.

Андрій
Андрій
1 рік назад

Добрий день підкажіть буласка як що ситуація така що не доплати і є рахунок в банку на яку кідали аванс тільки і це є польська фірма

Нина
Нина
1 рік назад

Добрий день.Порадьте куди краще звернутись в поліцію чи в агенцію прації. Потрібно поскаржитись на українську агенцію в Польщі.
Яка невиплачує обіцяні гроші і підсовує документи на Польській мові.

Олег
Олег
Відповідь для  Нина
1 рік назад

Якщо вони знаходяться в Польщі, то це Вам в PIP, але ще поясніть якщо можете по толку що це за агенція? Як називається?

Нина
Нина
Відповідь для  Олег
1 рік назад

4est

Олег
Олег
Відповідь для  Нина
1 рік назад

Не чув навіть про таку.

Лев
Лев
Відповідь для  Нина
1 рік назад

Польська інспекція праці.

Анна
Анна
Відповідь для  Нина
1 рік назад

В польський PIP вам потрібно звертатись, якщо є ознаки шахрайства з боку укр агенції — то можете і в поліцію.

Николай
Николай
Відповідь для  Нина
1 рік назад

У цій ситуації агенція це посередник, і не факт, що гроші треба вимагати від них, а від працедавця! Чи за що саме вам мають виплачувати? Бо якщо за відпрацьоване, то можна в польський PIP звернутись.

Валерий
Валерий
1 рік назад

У кореша трапилася біда потрапив в дтп на службовій машині. І начальник вигнав. Куди звернутися за допомогою?

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Валерий
1 рік назад

так, а хто винен то? може запитати поради у юриста

Вадим
Вадим
Відповідь для  Dimitrov
1 рік назад

до правник краще звернутися в такій ситуації)

Владимир
Владимир
Відповідь для  Вадим
1 рік назад

А що повинен бути дати премію і авто за свій Рахунок відремонтувати?

Богдан
Богдан
1 рік назад

Шеф розплатився зі мною фальшивими злотими, про це дізнався тільки вдома, коли хотів їх обміняти. Подзвонив йому, він каже, що такого не може бути. Як мені розібратися в цій ситуації? Боюся звертатися в поліцію, тому що працював без документів

Іван
Іван
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

ну як би навіть і написати нічого в цій ситуації … без документів працювали то і не доведете нічого

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Нічого НЕ зробите. У такій ситуації можна розраховувати тільки на совість людини.

Олег
Олег
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Так що Ви ці гроші (злоті) не могли перевірити в Польщі? щось купити.

Igor
Igor
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

ти сам винен не будь дурнем тут люблять кидати це для носіїв рожевих окулярів

сарказм
сарказм
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

І навіть якщо б ти і не в чорну працював. Очі за фактом бачили що брали це раз.
Два, ти вже на Україні, пройшло небагато часу, три не особливо зможеш довести що взагалі там працював.
І до цього до всього заключний акорд в тому, що він працював в чорну.
Понять — простить — відпустити.
Шкодую тебе брат по землі, ти вже не в силі нічого зробити. (Не доведеш нічого).
Був в знайомого випадок, але він хоч був ще в Польщі. Тупо дістав він цього чувака так що просто слів немає, і той все ж з ним розрахувався.

Дмитро
Дмитро
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Ніде НЕ поскаржитеся, нічого натомість НЕ отримаєте.
Це гіркий досвід, «ковтніть», і приїжджайте на іншу роботу, але будьте більш уважні і акуратні. І головне: Працюйте офіційно!

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Дуже складно в це повірити.
Тим більше Ви працювали в чорну.
Для того роботодавця буде краще не заплатить взагалі, ніж потрапляти під статтю від 15-ти років !!!!! В основному в РП по подібне дають 20-25 років. Тому якщо це і було, то навряд чи навмисно з боку роботодавця. В РП є для таких ситуацій спеціальні «шукачі,» які будуть рвати і метати при найменшій підозрі.
Ну і Ваша вина звичайно ж в тому, що Погодилися працювати в чорну …. У сьогодні це максимальні ризики (божевільні штрафи, ДЕПОРТ, кидалово).

Roman
Roman
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Вези їх назад. Розраховуйся ними, може не зловлять.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Навряд чи при будь-якому розкладі можна щось довести, а точніше ніяк, на жаль

Олександр
Олександр
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

А за квиток платив тими же фальшивими, а там не помітили ….

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

допустимо факт роботи у нього ти ще довести зможеш нелегальної, а ось факт передачі фальшивих навряд чи.
понять і пробачить

Ганна
Ганна
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

чому дурний тому бідний, чому бідний, бо дурний …

Любов
Любов
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Кінець. Співчуваю вам. Напевно нічого не доведеш. Коли працювали без документів то напевно повинні були розуміти, на які ризики себе піддаєте.

Viktor
Viktor
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Боюся звертатися в поліцію, тому що працював без документів, так це кого проблема що ти працював на чорну?

Євген
Євген
Відповідь для  Viktor
1 рік назад

Скажіть спасибі, що людина відкрився і попросив допомогти, а не під … уйте!

Макс
Макс
Відповідь для  Євген
1 рік назад

за те що він туалетним папером користується, а не руками цю справу підтирає, теж спасибі сказати? Урок на майбутнє — в чорну працюють тільки ідіоти.

Viktor
Viktor
Відповідь для  Євген
1 рік назад

Це те ж саме що сісти за кермо без прав, і потім каже кому скаржитися що мені штраф виписали

Таня
Таня
1 рік назад

Працювала в Німеччині за контрактом від польської фірми. За останній місяць мені не заплатили гроші. Повернулася в Україну так як закінчувалися терміни перебування в ЄС. Дзвонила на фірму, але вони «морозяться». Кому написати скаргу в Польщі?

Тимур
Тимур
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Інспекція працї.

Дана
Дана
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Головне собі не нашкодити.

Иван
Иван
Відповідь для  Таня
1 рік назад

На жаль, дуже часта практика, в інспекцію праці звертайтесь.

Рита
Рита
Відповідь для  Таня
1 рік назад

На їх Офіційному сайті є номери и юридична консультація.

Паша
Паша
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Домовлятися намагайтися, інакше не як не вийде.

Аня
Аня
1 рік назад

Питання дуже важливо !!

Я зараз зібралася їхати додому так як заробітку немає зараз, і сказала, що відпрацюю 2 тижні і звільняюся, так як найближчим часом їхати в Польщу не збираюся. Працюють по умів про працї.

Питаю коли виплатять гроші так як вони повинні за:

Перероблені години за вересень, а це чимала сума 2500

Перероблений годинник за жовтень

І частина листопаді

Вони кажуть, що грошей зараз на фірмі немає, що будуть висилати частинами щомісяця на Україну, а там вже накопичилося більше 1000 доларів .Що робити в такій ситуації, як повірити, що вони і справді виплатять, якщо я звільняюся.?

Мирослав
Мирослав
Відповідь для  Аня
1 рік назад

Багато залежить від дрібниць.

Як ви працували? які відношення? які відносини і тд … Можливо реальність така що немає грошей у фірми …. Можливо не хочуть платити …..

Якщо не хочуть, тоді програвай варіанти в голові про наслідки твоїх дій. Пригрозити або ультиматум ставити і тд., Можливо має сенс якщо документально є підтвердження …. Загалом почула поради Думай своєю головою! Країна порад до добра не приводить. За наслідки тобі відповідати. У будь-якому розкладі терпіння і холодної голови для прийняття рішення

Володимир
Володимир
Відповідь для  Мирослав
1 рік назад

Пригрозіть поліцією. Або інспекцією з питань праці. Може спрацює, якщо ви працювали легально

Надежда
Надежда
Відповідь для  Володимир
1 рік назад

Я працювала теж по умів …, розрахувалася і протягом ще двох місяців надсилали зарплату, відпускні та святкові. Так що..

Yevhen
Yevhen
Відповідь для  Надежда
1 рік назад

Говоріть так я відпрацювала, відпрацювала попрошу заплатите мені гроші якщо їх у вас немає ваші проблеми, нез значить сьогодні у вас буде інспекція праці і віддадуть

Кристи
Кристи
Відповідь для  Yevhen
1 рік назад

Запитайте у тих хлопців, які вже може вдруге, приїхали туди працювати. 1 тис доларів це не гроші! ????? Людина працювала в Польщі за копійки, + ще 12 годин. І це не гроші. Так а че взагалі він туди поїхав, якщо це не гроші. Коли що то пишіть, подумайте спочатку.

Unknown
Unknown
Відповідь для  Кристи
1 рік назад

Так рофлю я, що ви рознервувалася? Зрозуміло, що ситуація не приємна.

Кристи
Кристи
Відповідь для  Unknown
1 рік назад

Я подумала, що ви серйозно. Бо я розумію як людині, який працював за копійки, ще + їх і не виплачують. Це настільки не приємно, це капець. Слава Богу я в такій ситуації не була. Але розумію. Так що не жартуйте так.

Unknown
Unknown
Відповідь для  Кристи
1 рік назад

У мене була така ситуація. Мені сказали: їдь один додому, а гроші ми тобі на карту скинемо. Мене зрада тоді накрила жорстка, але гроші прийшли через час і я заспокоївся

Аня
Аня
Відповідь для  Unknown
1 рік назад

Мені заплатили тільки по етату за вересень жовтень. а за перероблені години сказали що потім заплатять .Перераьлтаннин годинни це і є більше 1000 дол.

Аліна
Аліна
1 рік назад

Працюємо на заводі від Персонал Сервіс. Кожен день ставимо плюсик в автобусі і підписуємо рапорт (роздрукована папірець в xl без будь-яких розпізнавальних знаків). Сказали, що якщо немає плюсик або підписи в рапорті, або годинник не підбили, або помилки якісь — зарплата за ці дні не сплачується. Хоча кожен день нас зазначає брегадіра — і завод цій фірмі виплатить за працівника все! Скажіть будь ласка чи можна якось з ними боротися або куди звертатися, якщо не заплатять за відпрацьований день?

Діма
Діма
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

Фотографуйте рапорт в кінці місяця і потім проблем не повинно бути)

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

Не розумію що за маячня ви несете? Я зараз теж працюю від персонал сервісу. Так фірма не фонтан але на моєму заводі вона в пошті. Зп виплачує вчасно. З грошима немає проблем. Фіксації годин та ми виробляємо на листку. Але дати самостійно не виставляємо вони за умовчанням вже надруковані. Так після кожної зміни підпис керівника як доказ що ви реально відпрацювали дані годинник. (Так само фіксація йде і по пропускаємо на заводі) якщо є договір і ви не порушуєте його то вам все виплатять. Ну а якщо не виконуєте то самі винні, 1е читати потрібно що підписуєте.

Аліна
Аліна
Відповідь для  Aisberg
1 рік назад

У нас пропусків немає. І я кажу, а не «несу» те, що відбувається конкретно в моєму випадку, конкретно на цьому робочому місці! Я просила ради, щоб знати напевно, щоб не обманули з зарплатою, як це робили з іншими! Тому що я виконую ВСЕ, що зобов’язана! А вони — ні!

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

Не розумію я як у інших є у вас немає? Ви договір підписували? Я 1ц день без договору на заводі по паспорту школенія пройшов на 2й вже був пропуск на руках (1й день п’ятниця була в суботу підписав договір в понеділок 1й робочий день і пропуск був на руках) Ось я і не розумію як таке може бути? Що тут не так. Фірма досить велика і не буде разменіватся на те щоб кинути 10-15 чоловік, якщо це спливе то їм на 4 роки заборонять наймати іноземців а вони влаштовують українців тисячами якщо не десятками тисяч. Тут або фірма двійник, або хтось щось мутить від себе. Можливо і координатор якщо в ньому причина то тоді зв’яжіться з фірмою безпосередньо. Все стало на свої місця) зараз заліз в гугл і виявилося що ми на різні персонал сервіс працюємо. Є великий і є другий і сайти у них різні. Тоді можу тільки поспівчувати. Часом не на ворк. Юа вакансію собі знайшли?

Аліна
Аліна
Відповідь для  Aisberg
1 рік назад

Подібної фірми ми не знайшли. Будемо тоді безпосередньо зв’язуватися. Прикро від того, що ми кожен покладений день відпрацьовуємо на совість !! І якщо це не оплачується через плюсик в автобусі (який я ставила) — просто кошмар. Ні, від української компанії поїхали — і потрапили на цю ..

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

Я теж від фпс їхав і потрапив на нього. Хрінові умови але 14 в годину і без затримки зп. Та й робота не мед.

Володимир
Володимир
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

А ви працюєте офіційно, і за якою умів?

Аліна
Аліна
Відповідь для  Володимир
1 рік назад

Умова зліценя

Володимир
Володимир
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

Дуже дивна форма реєстрації працівника на роботі.

Аліна
Аліна
Відповідь для  Володимир
1 рік назад

Так згодна

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

Це не форма реєстрації. А доказ відпрацьованого часу. Можна зайти на завод по пропуску та пошататся там зміну і вийти як годиться і за це повинні платити?

tony
tony
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

Спробуйте поговорити з вашою фірмою, якщо вони не підуть на поступки, то варто як мінімум фото зробити відміток бригадира, і взяти у них розрахунковий лист або щось на кшталт цього, про те що вони правильно оплатили фірмі вашу зп, з цими папірцями йдіть на консультацію до інспекції праці. Але щось мені підказує якщо фірма українська і знаходиться і зареєстрована в Україні, то вони вам надішлють до України розбиратися.

Аліна
Аліна
Відповідь для  tony
1 рік назад

Спасибі 🙏 Фірма в Польщі зареєстрована.

tony
tony
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

Дивна фіксація явки працівників, а хто саме цю «папір» дає вам на підпис? у вас є прохідна на завод? заходите ви за перепустками?

Аліна
Аліна
Відповідь для  tony
1 рік назад

Призначають такого ж працівника, як я лідером, він і дає ці роздруківки. Пропуску у нас немає, хоча інші піку пропуском, як нормальні люди. А у нас тільки плюсики і підписи

tony
tony
Відповідь для  Аліна
1 рік назад

У чому проблема цього «Лідеру» ставити дати на цьому листочку? Якщо я правильно розумію він відповідальний, з нього і запитайте, чи не просто ж так він «Лідер» :)))

А краще дійсно беріть всіх «обдурених» телефонуйте в фірму і говорите що зібрали документи все на заводі про виплати і відмітках бригадира і йдете писати групове заяву на їх фірму, бажано ще уточнити прізвище того працівника фірми який вас повідомляє про те що грошей ви не отримаєте тому що вас не було на роботі.

Якщо ви готові піти на принцип і воно того варто, то успіхів вам. Головне не поспішайте з ними лаятися, тут треба бути хитрішими і на крок попереду! І обов’язково потім про цю фірму розкажіть хоча б на цьому сайті! в розділі «роботодавці», що б люди знали що не варто з ними зв’язуватися.

Аліна
Аліна
Відповідь для  tony
1 рік назад

Обов `язково напишу. Спасибо большое за відповіді!

Олена
Олена
1 рік назад

З особистого досвіду можу сказати: по-перше — поліція вам скаже що це не в їх компетенції, зверніться до інспекції працї, по-друге — у нас були на руках документи від роботодавця як надалі з’ясувалося фальшиві, з цього в інспекції відписалися що нічим допомогти не можуть і порадили звернутися в суд. На цьому етапі ми здалися. Порада: якщо ви впевнені що не заплатить — шукайте іншу роботу, так як і далі працюєте безкоштовно. У будь-якому випадку що робити вирішувати вам. До втрат можна поставитися філософськи, живий, здоровий — а це головне!

Іван
Іван
Відповідь для  Олена
1 рік назад

Чи не скаже поліція так, якщо будуть докази, це вам не Україна

Олена
Олена
Відповідь для  Іван
1 рік назад

З нами так було. Ми викликали, вони приїхали, вислухавши пояснення подивилися документи, порадили звернутися зі скаргою до інспекції працї і поїхали.

Іван
Іван
Відповідь для  Олена
1 рік назад

Тому, що дві структури цим займаються поліція і інспекція працї

Саша
Саша
1 рік назад

Всім ку, знайшов цю роботу через знайомого говорив що буде все норм. 25 числа повинна була бути зарплата, але так і нічого не заплатили. Працюю нелегально тому обіцяли зробити запрошення але пройшов місяць і нічого. Як краще вчинити? Звертатися в поліцію або якось з ним вирішувати? Якщо що місто Варшава

Генадій
Генадій
Відповідь для  Саша
1 рік назад

Для початку пріпугні роботодавця поліцією, може він злякається і поверне гроші. І взагалі ти можеш звернутися в поліцію просто не говори що усвідомлено працюєш нелегально, скажеш роботодавець обдурив, казав що все офіційно і тд. За таке роботодавцю дуже великий штраф.

Іван
Іван
Відповідь для  Генадій
1 рік назад

Абсолютно вірно, тим більше з вересня минулого року був прийнятий закон, який це має на увазі

Якщо у вас є листування з роботодавцем або якісь документи цієї фірми, ви можете звернутися в поліцію. Пояснити ситуацію і надати докази, але перед цим попередити роботодавця, що продасте на нього позов, якщо не заплатить

Іван
Іван
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Працювати нелегально та ще й в чужій країні, сверхразум.
Ти попрацював на дядю, він поимел з тебе бабла, і нічого ти не зробиш і не повернеш гроші. Підеш в поліцію, то крім депорту нічого не отримаєш

Володимир
Володимир
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Але ж ви теж порушили закон, якщо не хочете щоб хтось порушував закон то й самі не порушуйте. А по-друге він що каже вам що не заплатить?

Саша
Саша
Відповідь для  Володимир
1 рік назад

Обіцяли оформити легально на цю роботу, але так і нічого не зробили, а пройшов місяць. Каже що якісь документи не підписала начальство, але все там підписано. Просто хоче кинути на гроші

Іван
Іван
Відповідь для  Саша
1 рік назад

Ви не маєте права працювати без договору

Володимир
Володимир
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Але не знаю, що вам сказати, але для мене це дуже дивно. Я в Польщі вже багато років і працюю не на одній фірмі, і по я не підпишу умову і не обумовлено ставку я до роботи не приступаю і по безвізу ні коли не їздив і не поїду на роботу, це дуже нерозумно і без сенсу.

Sus
Sus
Відповідь для  Володимир
1 рік назад

Підписав договір і вперед до роботи, а до цього часу ти не маєш права працювати

Іван
Іван
Відповідь для  Sus
1 рік назад

Але вирішити питання можна

Sus
Sus
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Це якщо сам роботодавець цього захоче 🙂 Ну чому нерозумно? Я їздив перший раз по безвізу, це була як би розвідка 🙂 зрозуміти моє це, і коштує воно того взагалі 🙂

Володимир
Володимир
Відповідь для  Sus
1 рік назад

Але зрозуміло кожен бачить і плануєте по по-різному. Я з початку все обдумав зважив і вирішив, і поїхав ну і дружина звичайно сомной. А тепер і молодша дочка з нами, ходить до ліцею. І я мав виду за безвіз тих хто їздить не один раз.

Іван
Іван
Відповідь для  Володимир
1 рік назад

Чи захоче, інакше втратить більше

Sus
Sus
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Та нічого він не втратить, інспекція праці йому нічого не зробить, немає доказів, що він там взагалі працював

Іван
Іван
Відповідь для  Sus
1 рік назад

Якщо є листування або запис розмови, то зробить

Sus
Sus
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Переписка не враховується, а розмова то навряд чи записував

Іван
Іван
Відповідь для  Sus
1 рік назад

Враховується

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Переписка або запис розмови не буде доказом, адже добита не закон шляхом, тобто у ви не можете ето використовувати в суді, оскільки не маєте права записувати розмови і відео без угоди іншого боку або рішення суду, оскільки хто може розголошувати відомості особистому житті.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
1 рік назад

Ще як може, почитайте закон

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Який конкретно закон? Скиньте посилання почитаю, але ви не скинете так як такого закону немає.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
1 рік назад

Чи не НЕ скину, але саме згідно з ним, я зміг забрати свій повний розрахунок з попередньої роботи Якщо Ви один з координаторів кидав, то перестаньте обманювати людей, можете не на того нарватися 😏

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Ви прішугнулі просто? Зверталися в державні служби? Я працюю як і ви. Працевлаштуванням не займаюся, просто звик вірити в те що офіційно написано на папері.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
1 рік назад

Збирався звертатися, але не довелося, хоча всі докази зібрав

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Ваш роботодавець просто вирішив уникнути проблем які ви зібралися йому доставити, чисто по-людськи якщо представите записи листувань або дзвінків вас зрозуміють в поліції або інспекції праці, але якщо дійде до суду до матеріалів справи це не долучити.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
1 рік назад

Кожен день іноземці, що працюють в Польщі, стикаються з порушенням трудових прав. Ми підготували для Вас відповіді на найпоширеніші питання, що стосуються даної проблематики. Сподіваємося, матеріал буде корисний для вирішення виникаючих труднощів і допоможе захистити ваші права. Роботодавець не уклав зі мною договір у письмовій формі. Що можна зробити? Укладення трудового договору в письмовій формі це обов’язок роботодавця, доручає роботу іноземцю. Невиконання цього обов’язку призводить до того, що ми маємо справу з нелегальним дорученням виконання роботи (але не з нелегальним виконанням роботи!) І за це відповідальність несе тільки роботодавець (йому загрожує штраф мінімум 3000 злотих). Роботодавець, з яким Ви домовилися усно про умови трудового договору, і який потім відмовляється письмово підтвердити ці умови, завдає вам шкоди і в зв’язку з цим Ви маєте право вимагати відшкодування в судовому порядку. Роботодавець весь час переносить підписання зі мною трудового договору. Чи може укладений усно договір бути підставою висунення претензій по відношенню до шефа?

Так, договір, укладений виключно в усному вигляді, без підтвердження в письмовому вигляді також вважається дійсним. Якщо Ви узгодили умови праці і виконували його Ви маєте право на зарплату. Існування трудового договору можна довести в суді усіма законодавчо дозволеними методами — свідчення свідків, телефонні з’єднання, електронні листи, смс, звукозапису, фотографії з місця роботи. У разі усного договору Ви можете висувати такі ж претензії, як у випадку договору, укладеного в письмовій формі (напр. Вимогу виплати зарплати, надання відпустки, вимога оплати за понаднормові години).

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Це не закон, а стаття досить цікава до речі, але не має ніякої юридичної сили, можу написати таку ж. А якщо серйозно то з усім згоден крім уже вище сказаного, якщо хочете то зверніться до будь-якого безкоштовного юристу і він підтвердить мої слова, принцип конфіденційності особистих бесід прописаний в Конституції кожної країни ЄС і України теж, за основу взято міжнародні правові угоди підписані в Женеві, на мою в 1951 році.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
1 рік назад

От не треба ля-ля

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
1 рік назад

Ці всі закони були вже переписані неодноразово, прокиньтеся.
І досить дурити простих роботяг

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Я не обманюю, ви голослівні, якщо не можете підтвердити нічим свої слова, крім журналістської статті, в будь-якому випадку удачі вам, і ви молодець що домагалися своїх прав, в більшості випадків до розглядів в державних структурах не доходить, якщо агенства або роботодавець бачить що людина може надати проблеми воліють, краще заплатити.

Іван
Іван
Відповідь для  Степан
1 рік назад

Не має наміру сперечатися з дурнем і переходити на його рівень. А Ви вже неодноразово підтвердили, що є координатором, який прикриває свій зад і зад своїх колег.
На цьому вважаю наш діалог закінченим !!!

Степан
Степан
Відповідь для  Іван
1 рік назад

Вперті люди часто переходять на образу, коли їх викривають у неправоті, не хочу вводити людей в оману і іншим не дам, розумна людина відразу зрозуміє хто правий в цій бесіді, в відкрито мене образили але я побажаю вам удачі, ділити мені з вами нічого.

Дмитро
Дмитро
1 рік назад

Доброго дня мене звати Дмитро. В мене така ситуація я працюю в Польщі водієм, умова про працю, за червень мені шеф заплатив малу зарплату я того тижня повідомив шефа по смс що звільняюся і прошу звести мене на базу в Польщу до кінця цеї неділі бо в мене 27 липня на слідуючий понеділок закінчується робоча віза. Пройшов тиждень а шеф мене не зводить до Польщі я вже дві неділі находжусь в Німеччині. Що мені робити. Дякую.

Сергій
Сергій
1 рік назад

Доброго дня. Я працюю по умові злеценія. Від цього працьодавця маю карту тимчасового побиту. На сьогоднішній день підприємство затримує виплату на 13 днів. Мало того ще й відбираючи 25%, без попереджень і зміни умови. Чи то є правомірно? Якщо ні, куди звернутись по допомогу? Велике дякую.

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Можна звернутись в Ужонд праці

Анастасія
Анастасія
1 рік назад

Доброго дня, підскажідь будь ласка що робити якщо начальник не виплатив зарплати та не збирається цього робити