Домой / Виза / Зміна роботодавця в Польщі

Зміна роботодавця в Польщі

Зміна роботодавця в Польщі

Зміна роботодавця в Польщі, зміст статті:
Зміна роботодавця по піврічному запрошення
— Скільки разів можна міняти роботодавця
— чи може роботодавець анулювати візу
— Що робити якщо піврічне запрошення куплено у посередника
Як поміняти роботодавця по воєводському запрошенню 
— Чи анулюється віза, якщо анулювати запрошення від воєводи
Змінити роботодавця по карті побиту

Якщо Вам не подобається роботодавець, з любих причин: обман в зарплаті, погане житло, або ж взагалі роботи для Вас в даний момент немає. Запам’ятайте, Ви можете змінити роботодавця завжди, ніхто не буде Вас тримати в рабстві, не подобається робота — змініть її !

Зміна роботодавця по піврічному запрошення (освядченію)

Якщо Ви оформили візу на 180 днів, приїхали до роботодавця, а роботи для вас немає, не турбуйтеся, змінити роботодавця за таким запрошенням найлегше. Для цього потрібно:

1 — знайти нового роботодавця

2 — попросити що б він оформив нове запрошення від своєї фірми

І це все, непотрібно нікого повідомляти, ні ужонд, який видавав запрошення, ні старого роботодавця не обов’язково. Але пам’ятайте! завжди домовляйтеся з роботодавцями мирним шляхом, якщо роботи немає або робота не влаштовує  Вас, просто повідомте це роботодавцю, не потрібно йти з роботи не попередивши.

Скільки разів можна міняти роботодавця?

Скільки хочете, стільки і міняйте. У Вас є обмеження в візі 180 днів, наприклад. В цей період можете роботодавця змінювати не обмежену кількість разів. Запрошень у Вас теж може бути виписано будь-яку кількість.

Зверніть увагу, при перетині кордону в Україну, обов’язково показуйте останнє запрошення, так як попередні, за яким Ви працювали можуть бути анульовані.

Чи може роботодавець анулювати візу?

Ні, сам роботодавець може анулювати тільки запрошення , візу може анулювати консул або прикордонник. Наприклад, Вам не підійшов роботодавець, і Ви благополучно від нього втекли не попередивши, а Вам кажуть, що анулюють візу і взагалі, все буде жахливо (загрожують загальном), не переживайте, не Ви перші. Що потрібно робити в такому випадку? Необхідно якомога швидше знайти нового роботодавця і ввічливо попросити у нього нове запрошення, воно обов’язково потрібно при будь-якій перевірці документів, буде вона на кордоні або просто на вулиці. Якщо Ви будете перебувати з недійсним запрошенням на території Польщі, ось це вже не добре. Якщо це виявить поліція або прикордонники, тоді можуть і візу анулювати і дати заборону на в’їзд на певний період.

 

Що робити якщо піврічне запрошення куплено у посередника?

На даний момент, як показує практика, більшість роботодавців не хочуть заздалегідь висилати запрошення і на це є причини, ось основні:

Довго чекати запрошення. Звичайне піврічне запрошення в 2018 році оформляється вже 2-3 тижні, і це ще не великий термін, буває і більше. І воно стало платним 30 злотих.

Черги в візовому центрі і ризики відмови у візі. Роботодавець довго оформлював документи: запрошення 3 тижні, потім черга до візового цент близько 2-х тижнів, розгляд документів консулом від 7 до 30 днів. Крім цих всіх дат, можуть ще відмовити у візі. Тобто, роботодавець 1.5 місяці чекає працівника, тримає для нього місце, а в підсумку в візі відмовляють, прикро.

Українці по Польської візі їдуть працювати не в Польщу. Роботодавець витрачав купу часу, оформляв документ, стояв в чергах, заплатив за документ в ужонді гроші, а працівник якому він все це робив, навіть не сказавши спасибі , просто поїхав в Чехію нелегалом. Така ситуація, на жаль, зараз часто проявляється, потім люди дивуються, чому роботодавець не хоче заздалегідь оформляти їм запрошення. Це основні і найвагоміші причини того, що роботодавець не хоче заздалегідь оформляти запрошення. З урахуванням того, що Українців в Польщі зараз дуже багато вже з відкритими візами, роботодавці, звичайно, воліють взяти на роботу людини з візою, а поки він буде працювати, просто йому переоформити запрошення.
 

Як поміняти роботодавця по воєводському запрошенню.

З заміною роботодавця з воєводським запрошенням трохи складніше, ніж зі звичайним піврічним. Але все ж так само можливо. При зміні роботодавця так само як і з піврічним запрошенням, перше що потрібно — це оформити нове запрошення. Але воєводське запрошення вже прив’язує Вас до певного воєводства, тобто якщо хочете все зробити легально, потрібно зробити все таким чином:

 • Сповістити воєводу про зміну роботи (після цього запрошення буде анульовано)
 • Протягом 14 днів знайти нового роботодавця і попросити нове запрошення, враховуйте, що річне запрошення (зазволеніе) буде оформляти близько 2-3 місяців.

Пам’ятайте, що часта зміна роботодавця по воєводському запрошенню може негативно позначитися на подальшому отриманню віз.

Чи анулюється віза, якщо анулювати запрошення від воєводи?

Ні, віза залишається діяти далі, але без запрошення знаходиться не можна. Якщо, наприклад, хочете оформити піврічне запрошення у нового роботодавця (освядченіе), пам’ятайте, що легально Вас можуть влаштувати на роботу тільки в тому випадку, якщо у Вас не було перед цим піврічний візи. Якщо ж у Вас була така віза, у Вас зараз йде візовий коридор та Вас не візьмуть офіційно на роботу поки він не закінчиться.


 

Що буде якщо працівник не повідомив про зміну роботодавця, а роботодавець анулював запрошення.

Якщо з офіційної точки зору, це не легально і потрібно якомога швидше знайти нового роботодавця і просити запрошення, бажано таке ж (від Воєводи). Якщо не офіційно, то якщо не будете потрапляти на очі перевіряючим, то ніхто не дізнається що Ви змінили роботодавця.

Які можуть бути ризики якщо не оформити нове запрошення:

 • можна отримати депортацію при перевірці документів на вулиці або на кордоні.
 • неофіційне працевлаштування
 • проблеми в подальшому з отриманням віз

Що я рекомендую: перебуваючи в Польщі з воєводським запрошенням і річною візою, працюйте у того роботодавця який вислав Вам запрошення. Якщо ж це не можливо — знайдіть нового роботодавця і просіть у нього запрошення, бажано таке ж річне, від воєводи, тоді буде все офіційно.
 

Змінити роботодавця по карті побиту

Якщо Ви перебуваєте в Польщі по карті побиту і плануєте змінити роботодавця пам’ятайте, новий роботодавець — нова карта побиту.

Карта побиту на відміну від віз жорстко прив’язує Вас до роботодавця, але якщо необхідно його змінити така можливість є.

Можна при зміні роботодавця, по карті побиту зробити наступним чином: взяти у нового роботодавця запрошення, приїхати в Україну, відкрити візу і поїхати на роботу по цьому запрошенню і відразу ж подати на карту побиту. Або можна не гратися із запрошенням, а подати документи одразу на нову карту побиту, але пам’ятайте, поки оформляється карта виїжджати зі країни не можна. А карта може оформлятися до півроку, в деяких випадках і більше.

Що робити якщо міняєте роботодавця?

1 — повідомте ужонд про зміну роботи (це потрібно зробити протягом 15 днів після звільнення)

2 — протягом 30 днів знайдіть нового роботодавця і подайте документи на нову карту

При зміні роботодавця потрібно писати заяву в той ужонд який видавав карту, це важливо!

Про зміну роботодавця протягом 15 днів повинен повідомити сам працівник а не роботодавець. Потрібно звернутися до відділу у справах іноземців, в тому воєводстві, де отримували карту побиту. Написати заяву про зміну роботодавця або місця роботи (wniosek o zmianę stanowiska pracy), така заява заповнюється на Польському мовою.

Зразок (wniosek o zmianę stanowiska pracy)

Зверніть увагу, що таку заяву потрібно подавати саме в той уженд, де отримували карту, інакше це буде прийнято як оформлення нової карти.

Після того як Ви подали цю заяву, необхідно протягом 30 днів знайти нового роботодавця , заключити з ним трудовий договір, оформити медичну страховку і взяти рішення старости та надати всі ці документи до відділу по справам іноземців.

Далі потрібно оплатити гербовий збір 440 злотих + 50 злотих за випуск нової карти, в разі, якщо Ви подали документи, але вони ще не готові (децизии) рішення щенемає, а Ви повторно хочете змінити роботодавця — гербовий збір не оплачується.

Треба так само подати наступні документи для зміни роботодавця :
Діючий загрна паспорт
2 фото 3,5*4,5мм
робоче запрошення та робочий контракт
Договір оренди житла і підтвердженняпрописки(Oświadczenie o zameldowaniu)

Тепер Ви знаєте як змінити працедавця, якщо залишилисяпитання пишіть в коментарях, якщо знаю — допоможу.

Допоможіть розвитку корисного Вам сайту. Поділіться цим посиланням в соц мережах, Вам не складно а нам приємно.

Смотрите также

Как продлить шенген визу не выезжая из Польши

Продление Шенгенской и польской национальной визы без выезда из Польши Оформленная ранее виза имеет свои …

245 комментариев

 1. Питання маю від воєводи запрошення на рік і візу вже буду переходити на іншу фірму скільки часу займе переоформлення і чи можу візу залишити а запрошення зробити піврічне… бо чув що з 2019 упростили трохі процедуру з перехіду на іншу фірму…

  • Константин - визовый специалист

   Можно піврічне запрошення взяти, або річне, як роботодавець зробе

  • Доброго дня ,знаходжуся в Польші, чекаю на карту побиту ,зараз змушена виїхати на Україну.
   По приїзду буду змінювати роботодавця .По якій візі я можу заїхати в Польшу ,(від новогопрацедавця можна?)???

 2. Доброго дня!Чи потрібно змінювати запрошення від воєвуди,якщо змінюються умови праці: посада і підприємство, якому агенція праці передає співробітника? Договір заключається із агенцією праці — умова зліцення.

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, так, потрібно, нова фірма, нове запрошення.

  • Маю два запрошення на новий і старий паспорт.хочу робити візу на новий паспорт(запрошення видане 07.05)а на старий (07.06)чи анульовується перше запрошення на новий паспорт і чи можна мати два запрошення?

   • Татьяна - Визовый специалист

    Потрібно уточнити у роботодавця, яке запрошення не анульовано і по ньому відкрити візу. 2 дійсних не може бути водночас

 3. Тобото, роботодавцем вважається підприємство на якому працює працівник, а не фірма по працевлаштуванню із якою заключається умова зліцення і яка перекидає з\п на катки?

 4. Константин - визовый специалист

  Так, якщо буде перевірка, то потрібно щоб було запрошення саме від тої фірми в який працюєте.

 5. Світлана

  Доброго дня. Підкажіть будь-ласка , якщо я маю робочу візу на підставі запрошення від воєводи , але їду не до свого роботодавця , а до іншого агенства, яке обіцяє переробити запрошення на місці вже. Чи можуть бути якісь запитання на митниці ? Що відповідати , якщо запитають куди їдеш ? Чому інше воєводство?

  • Богдана

   Доброго дня, дуже цікавить питання, я маю змінити роботодавця(карта часового побиту), він робить освядченіє на працю, але карта в мене закінчується через 2 місяці, чи можу я залишитися в Польщі, працювати 180 днів по освядченію в такому випадку? Чи потрібно робити зазволєніє і подаватися на карту знову протягом 30 днів

   • Татьяна - Визовый специалист

    Доброго дня. Просто залишитись по Запрошенні не можна. Після закінчення карти потрібно виїхати та відкрити робочу візу щоб заїхати працювати в Польщу знову, по будь-якому запрошенні від роботодавця

 6. Маю річну візу(365/365), але півроку по ній працювала по освядченії на іншій фірмі. Чи можу я далі працювати в Польщі? Чи треба чекати коридор? Дякую.

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Лише неофіційно

   • Добрий день в мене воєвудська віза я по ній працюю умова о праци є
    Я хочу поїхати дальше від другої фірми ця друга фірма зробить А1 чи можу язалишити першу роботу пез попередження

    • Татьяна - Визовый специалист

     Доброго дня. Це питання слід урегулювати з роботодавцями, щоб все було мирно і без конфліктів

  • Людмила

   В статті є розділ «Що робити якщо піврічне запрошення куплено у посередника?», але в ньому йдеться тільки про те, з яких причин справжній роботодавець не дає запрошення. Так все ж таки, що робити якщо піврічне запрошення куплено у посередника?

 7. Добрий день, якщо я відкрила візу від Воєводи і в’їхала в Польщу, чи можу я оформитись на іншу роботу? Чи потрібно мені анулювувати зезволення і які мої мають бути дії чи мого нового роботодавця?

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Так, щоб переофоримитись потрібно щоб попередній роботодавець анулював своє запрошення, а новий виписав

  • Богдана

   Доброго дня, дуже цікавить питання, я маю змінити роботодавця(карта часового побиту), він робить освядченіє на працю, але карта в мене закінчується через 2 місяці, чи можу я залишитися в Польщі, працювати 180 днів по освядченію в такому випадку? Чи потрібно робити зазволєніє і подаватися на карту знову протягом 30 днів

   • Татьяна - Визовый специалист

    Доброго дня. Просто залишитись по Запрошенні не можна. Після закінчення карти потрібно виїхати та відкрити робочу візу щоб заїхати працювати в Польщу знову, по будь-якому запрошенні від роботодавця

   • Чи можна виреєструвати освядченіє коли іде коридор після нього. Бо хочу змінити працедавця, а новий працедавець не може зареєструвати в уженді.

    • Юля Визовый специалист

     Анулювати запрошення може лише той роботодавець, що його виписав

 8. Віталій

  Добрий день, якщо я мав піврічну візу і після того зразу зробив від воєводи візу, чи можу я змінити роботодавця і зробити нове освядчення по візі від воєводи не чекаючи коридору і якщо нова робота в іншім воєводстві??? Дякую.

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Ні, коридор є

  • Добрий вечір я маю сезонну візу як мені змінити роботодавця??? Що він має видати умову зліцения чи має переробити запрошення???

 9. Віталій

  Якщо я мав піврічну візу і після того зразу зробив візу від воєводи, чи можу я змінити роботодавця і зробити нове освядчення по візі від воєводи не чекаючи коридору і якщо нова робота в іншім воєводстві??? Дякую.

 10. Підкажіть будь ласка?! Працювали на фірмі через агенство по воєвудській візі і можемо лише ще працювати до травня через закон про 18 місяців.. Воєвудстка віза ще відкрита до грудня 2019 року. КЕРІВНИЦТВО ФІРМИ ЗАПРОПОНУВАЛО НАМ Безпосередньо влаштуватись, зроблячи карту побиту на 3 роки. І отримаючи умову на 3 роки. ЩО МИ МОЖЕМО ЗРОБИТИ В ДАНОМУ ВИПАДКУ… ПОЇХАТИ В ТРАВНІ ДОДОМУ І ЧЕКАТИ НА ЦЮ КАРТУ , АДЖЕ ВІЗА ВОЄВУДСЬКА ЧИ ПІТИ НА ІЕШУ РОБОТУ І ПОКИ ЧЕКАТИ КАРТУ, АЛЕ ТА АГЕНЦІЯ З ТРАВНЯ АНУЛЮЄ ЗАПРОШЕННЯ РІЧНЕ.. ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ В ДАНІЙ СИТУАЦІЇ.. ДЯКУЮ

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Так як ми картами не займаємось, лише робочими візами рекомендуємо проконсультуватись в Консульстві Польщші з цього питання

  • Добрий день. Напишіть будь ласка зразок як правильно написати листа до воєвуди про ануляцію карти побуту. Не зміну роботи, а ануляцію у звязку з припиненням роботи. На якій бумазі. Не змогла ніде знайти.

   • Юля Визовый специалист

    Добрий день. Ви можете написати заяву в Ужонді. Зразок там дадуть

 11. Доброго дня,підскажіть будь ласка я маю карту побиту і вона у мене закінчується через 3 місяці,я зараз на Україні і повертатися до попереднього роботодаля я не маю намірів чи можу я зараз побати на звичайну робочу візу маючи при цьому ще карту?

  • Юля Визовый специалист

   Доброго дня! На візу зможете подавати тільки якщо карта закінчилась, або анульована.

 12. Доброго дня, чи можу я змінити роботодавця по воєвудській візі? Чи можу чекати перебуваючи в Польщі на нове запрошення?

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Так, можете

  • Юля Визовый специалист

   Доброго дня! Запрошення видається в Ужонді праці, змінюється працедавцем, Ви чекаєте на нього в Польші.

 13. Бо мені фірма повідомила, що ні в якому разі не можу змінити роботодавця. І ще цікавить коли новий рободавець робить нове запрошення, що я маю робити далі?

  • Юля Визовый специалист

   Нове запрошення можуть виписати тоді, коли попереднє анульовано працедавцем.

 14. Мені обов’язково треба їхати на ту роботу, що видала воєвудське запрошення? Чи не можу я зразу поміняти роботодавця?

 15. Доброго дня. Як можна дізнатись чи анолював працедавець запрошення. і чи можна анолювати запрошення самому?

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Цю інформацію може знати лише роботодавець і лише він може його анулювати

 16. Добрий день в мене воєвудська віза я по ній працюю умова о праци є
  Я хочу поїхати дальше від другої фірми ця друга фірма зробить А1 чи можу язалишити першу роботу пез попередження

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Це питання слід урегулювати з роботодавцями, щоб все було мирно і без конфліктів

 17. Добрий день в мене воєвудська віза я по ній працюю хочу перейти до другого роботодавця пез попередження

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Це питання слід урегулювати з роботодавцями, щоб все було мирно і без конфліктів

 18. Обяснити мені що таке А1 де я можу працювати і чи це легально

  • Татьяна - Визовый специалист

   А1 це відрядження, яке дає право працювати в Німеччині легально

 19. Людмила

  В статті є розділ «Що робити якщо піврічне запрошення куплено у посередника?», але в ньому йдеться тільки про те, з яких причин справжній роботодавець не дає запрошення. Так все ж таки, що робити якщо піврічне запрошення куплено у посередника?

 20. Доброго дня! Прошу по змозі відповісти на запитання! Ситуація така: хочу змінити працю(в іншому Воєвуцтві) карту по тимчасовому биту чекаю! Питання такі: я довго на практиці ця процедура триває? Чи можливо простіше взяти нове запрошення і зробити нову візу і чи в такому випадку не потрібно чекати коридор? Заздалегідь дякую за відповідь!

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Рекомендуємо проконсультуватись в Ужонді праці в Польщі, так як картами ми не займаємось і такої інформації не маємо.

 21. Доброго дня , в мене таке питання, я маю відкриту воєвудську візу до 18.10.2019, зараз мені вислали нове воєвудське запрошення з іншої роботи, і чи можу я їхати по тій самій візі чи треба відкрити нову по новому запрошенні ?

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Можна і так і так поступити. На Ваш розсуд

 22. Доброго дня! Підкажіть будь ласка! Чи дається якийсь термін на пошуки нового роботодавця, якщо я маю відкриту піврічну візу, чи можу я не працювати, але перебувати в Польщі???

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Бажано протягом місяця переоформитись

 23. Доброго дня.
  Знайшов роботу в польщі через посередників, вислали мені документи, але запрошення не відповідає тій роботі на яку їду. Чи можуть бути проблеми якщо відкрию візу по цьому запрошенню, в»їду на територію польщі та за трудовим договором буду працювати на роботі яка не відповідає запрошенню. Як на мене потрібно анульовувати старе запрошення в польщі, і там же робити нове у нового працедавця. І чи можливо самому звернутись в ужонд праці для аналювання запрошення яка оформлене на тебе?
  Дякую!

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Так, на місці треба переоформити запрошення для подальшого перетину кордону. Змінювати роботодавця не заборонено. Анулювати та оформляти запрошення може лише відповідний роботодавець

 24. Доброго дня. Приїхав на роботу. Вона не подобається. Жахливі умови праці. Оформлення» умова праці. Фірма є посередником в Польші. Боюсь вони не анулюють запрошення. Як самому це зробити,щоб не відробляти 2 тижні, бо вони зазвичай не розраховуються… Знайшов фабрику, правда в іншому воєвудцтві. Чи можу просто втекти.

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Це питання лише Ваших взаємин з фірмою. Звісно краще мирно врегулювати таке питання, щоб не виникло проблем

 25. Добрий день.В мене відкрита віза по запрошенню від воєводи.Поміняла роботодавця, мені зробили освядченіє.На руки освядченіє не віддали, маю тільки умову о праце.Чи будуть проблеми, якщо поліція захоче перевірити документи?

 26. Наталія

  Добрий день.Маю візу D06 до 20.08.19 по запрошенню від воєводи .15.05.19 поміняла роботодавця, зробили освядченіє, чи можу я ще раз змінити роботодавця до закінчення візи, бо робота мені не підходить.

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Можна скільки завгодно, Освяченіє треба анулювати та виписати нове

 27. Доброго дня.
  Ситуація така, зараз маю воєвудську з 22.10.18 по 18.10.19. Але коли приїхала по ній змінила роботодавця і відпрацювала пів року тобто до 12.05.19. Зараз мені та сама фірма робить воєвудську. Але появилась інша краща робота. І хотіла б там працювати. Які можливі варіанти працювати в іншій фірмі? Чи можу я до прикладу в’їхати зараз по біометріі і далі від нової роботи подати на карту, чи щоб новий роботодавець зробив запрошення річне.. ???

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. До кінця візи можна працювати будь-де з будь-яким дійсним запрошенням на руках

 28. Віталій

  Доброго вечора. Підкажіть будь ласка, чи можливо перевірити самому освячення не анульовано?

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго вечора. На жаль, ні. Лише дізнатись можна у роботодавця

 29. Наталiя

  Доброго дня. Пiдскажiть, будь ласка, скiльки часу приблизно займає ануляцiя запрошення на звичайну робочу вiзу? Дякую.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *