Зміна роботодавця в Польщі
4.9/5 - (32 голоса)
Зміна роботодавця в Польщі

Зміна роботодавця в Польщі, зміст статті:
По піврічному запрошенню
Скільки разів можна міняти роботодавця
Чи може роботодавець анулювати візу
Що робити, якщо піврічне запрошення куплено у посередника
Як поміняти роботодавця по воєводському запрошенню 
Чи анулюється віза, якщо анулювати запрошення від воєводи
Змінити роботодавця по карті побиту

Якщо Вам не подобається роботодавець, з любих причин: обман в зарплаті, погане житло, або ж взагалі роботи для Вас в даний момент не має. Запам’ятайте, Ви можете змінити роботодавця завжди, ніхто не буде Вас тримати в рабстві, не подобається робота — змініть її !

Зміна роботодавця в Польщі по піврічному запрошенню (освядченію)

Якщо Ви оформили візу на 180 днів, приїхали до роботодавця, а роботи для вас не має, не турбуйтеся, змінити роботодавця за таким запрошенням найлегше. Для цього потрібно:

1 — знайти нового роботодавця

2 — попросити щоб він оформив нове запрошення від своєї фірми

І це все, непотрібно нікого повідомляти, ні ужонд, який видавав запрошення, ні старого роботодавця не обов’язково. Але пам’ятайте! завжди домовляйтеся з роботодавцями мирним шляхом, якщо роботи не має або робота не влаштовує  Вас, просто повідомте це роботодавцю, не потрібно йти з роботи не попередивши.

Скільки разів можна міняти роботодавця?

Скільки хочете — стільки і міняйте. У Вас є обмеження по терміну візи — 180 днів, наприклад. В цей період можете роботодавця змінювати не обмежену кількість разів. Запрошень у Вас теж може бути виписано будь-яку кількість.

Зверніть увагу, при перетині кордону в Україну, обов’язково показуйте останнє запрошення, так як попередні, за яким Ви працювали можуть бути анульовані.

 Зміна роботодавця в Польщі

Чи може роботодавець анулювати візу?

Ні, сам роботодавець може анулювати тільки запрошення , візу може анулювати консул або прикордонник. Наприклад, Вам не підійшов роботодавець, і Ви благополучно від нього втекли не попередивши, а Вам кажуть, що анулюють візу і взагалі, все буде жахливо (загрожують ), не переживайте, не Ви перші. Що потрібно робити в такому випадку? Необхідно якомога швидше знайти нового роботодавця і ввічливо попросити у нього нове запрошення, воно обов’язково потрібно при будь-якій перевірці документів, можливо відбудеться вона на кордоні або просто на вулиці. Якщо Ви будете перебувати з недійсним запрошенням на території Польщі, ось це вже не добре. Якщо це виявить поліція або прикордонники, тоді можуть і візу анулювати і дати заборону на в’їзд на певний період.

Смена работодателя и карты побыту. Легальное пребывание в ПольшеСмена работодателя и карты побыту. Легальное пребывание в Польше

 

Що робити, якщо піврічне запрошення куплено у посередника?

На даний момент, як показує практика, більшість роботодавців не хочуть заздалегідь висилати запрошення і на це є причини, ось основні:

Довго чекати запрошення. Звичайне піврічне запрошення в 2018 році оформляється протягом 2-3 тижнів, і це ще не великий термін, буває і більше. І воно стало платним 30 злотих.

Черги в візовому центрі і ризики відмови у візі. Роботодавець довго оформлював документи: запрошення 3 тижні, потім черга до візового цент близько 2-3-х тижнів, розгляд документів консулом від 7 до 30 днів. Крім цих всіх дат, можуть ще відмовити у візі. Тобто, роботодавець 1.5 місяці чекає працівника, тримає для нього місце, а в підсумку в візі відмовляють, прикро.

Українці по Польській візі їдуть працювати не в Польщу. Роботодавець витрачав купу часу, оформляв документ, стояв в чергах, заплатив за документ в ужонді гроші, а працівник, якому він все це робив, навіть не сказавши спасибі , просто поїхав в Чехію нелегалом. Така ситуація, на жаль, зараз часто з’являється. Потім люди дивуються, чому роботодавець не охоче заздалегідь оформляє їм запрошення. Зміна роботодавця в Польщі Це основні і найвагоміші причини того, що роботодавець не хоче заздалегідь оформляти запрошення. З урахуванням того, що Українців в Польщі зараз дуже багато вже з відкритими візами, роботодавці, звичайно, воліють взяти на роботу людини з візою, а поки він буде працювати, просто йому переоформити запрошення.
 

Зміна роботодавця в Польщі по воєводському запрошенню

Із заміною роботодавця з воєводським запрошенням трохи складніше, ніж зі звичайним піврічним. Але все ж можливо. При зміні роботодавця так само як і з піврічним запрошенням, перше що потрібно — це оформити нове запрошення. Але воєводське запрошення вже прив’язує Вас до певного воєводства, тобто якщо хочете все зробити легально, потрібно зробити все таким чином:

  • Сповістити воєводу про зміну роботи (після цього запрошення буде анульовано)
  • Протягом 14 днів знайти нового роботодавця і попросити нове запрошення, враховуйте, що річне запрошення (зазволеніе) буде оформляти близько 2-3 місяців.

Пам’ятайте, що часта зміна роботодавця по воєводському запрошенню може негативно позначитися на подальшому отриманню віз.

Суть Воеводской Визы, ее Минусы и Плюс | Почему НЕ покупать? | Типичные проблемы. Как решать?Суть Воеводской Визы, ее Минусы и Плюс | Почему НЕ покупать? | Типичные проблемы. Как решать?

Чи анулюється віза, якщо анулювати запрошення від воєводи?

Ні, віза залишається діяти далі, але без запрошення знаходиться не можна. Якщо, наприклад, хочете оформити піврічне запрошення у нового роботодавця (освядченіе), пам’ятайте, що легально Вас можуть влаштувати на роботу тільки в тому випадку, якщо у Вас не було перед цим піврічної візи. Якщо ж у Вас була така віза, у Вас зараз йде візовий коридор та Вас не візьмуть офіційно на роботу поки він не закінчиться.

Воєвудські запрошення і рабство! Віза в Польщу. | BizemigrantВоєвудські запрошення і рабство! Віза в Польщу. | Bizemigrant

 

Що буде якщо працівник не повідомив про зміну роботодавця, а роботодавець анулював запрошення.

Якщо з офіційної точки зору, це не легально і потрібно якомога швидше знайти нового роботодавця і просити запрошення, бажано таке ж (від Воєводи). Якщо не офіційно, то якщо не будете потрапляти на очі перевіряючим, то ніхто не дізнається що Ви змінили роботодавця.
Які можуть бути ризики якщо не оформити нове запрошення:

  • можна отримати депортацію при перевірці документів на вулиці або на кордоні.
  • неофіційне працевлаштування
  • проблеми в подальшому з отриманням віз

Що я рекомендую: перебуваючи в Польщі з воєводським запрошенням і річною візою, працюйте у того роботодавця який вислав Вам запрошення. Якщо ж це не можливо — знайдіть нового роботодавця і просіть у нього запрошення, бажано таке ж річне, від воєводи, тоді буде все офіційно.
 

Зміна роботодавця в Польщі по карті побиту

Якщо Ви перебуваєте в Польщі по карті побиту і плануєте змінити роботодавця пам’ятайте, новий роботодавець — нова карта побиту.

Карта побиту на відміну від віз жорстко прив’язує Вас до роботодавця, але якщо необхідно його змінити така можливість є.

Можна при зміні роботодавця, по карті побиту зробити наступним чином: взяти у нового роботодавця запрошення, приїхати в Україну, відкрити візу і поїхати на роботу по цьому запрошенню і відразу ж подати на карту побиту. Зміна роботодавця в Польщі Або можна не гратися із запрошенням, а подати документи одразу на нову карту побиту, але пам’ятайте, поки оформляється карта виїжджати зі країни не можна. А карта може оформлятися до півроку, в деяких випадках і більше.

Що робити, якщо міняєте роботодавця?

1 — повідомте ужонд про зміну роботи (це потрібно зробити протягом 15 днів після звільнення)

2 — протягом 30 днів знайдіть нового роботодавця і подайте документи на нову карту

При зміні роботодавця потрібно писати заяву в той ужонд який видавав карту, це важливо!

Про зміну роботодавця протягом 15 днів повинен повідомити сам працівник а не роботодавець. Потрібно звернутися до відділу у справах іноземців, в тому воєводстві, де отримували карту побиту. Написати заяву про зміну роботодавця або місця роботи (wniosek o zmianę stanowiska pracy), така заява заповнюється на Польському мовою.

Зразок (wniosek o zmianę stanowiska pracy)

Зверніть увагу, що таку заяву потрібно подавати саме в той уженд, де отримували карту, інакше це буде прийнято як оформлення нової карти.

Після того, як Ви подали цю заяву, необхідно протягом 30 днів знайти нового роботодавця , заключити з ним трудовий договір, оформити медичну страховку і взяти рішення старости та надати всі ці документи до відділу по справам іноземців.

Далі потрібно оплатити гербовий збір 440 злотих + 50 злотих за випуск нової карти, в разі, якщо Ви подали документи, але вони ще не готові (децизии) рішення ще не має, а Ви повторно хочете змінити роботодавця — гербовий збір не оплачується.

Треба також подати наступні документи для зміни роботодавця :
Діючий закордонний паспорт
2 фото 3,5*4,5мм
робоче запрошення та робочий контракт
Договір оренди житла і підтвердження прописки(Oświadczenie o zameldowaniu)

Тепер Ви знаєте, як змінити працедавця, якщо залишилися питання — пишіть в коментарях, якщо знаю — допоможу.

З цією статтею також цікавляться:

Запрошення на пів року, робоче  Річне запрошення  Як продовжити шенген візу не виїжджаючи з Польщі
Поняття «візовий коридор» і як його порахувати? Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі Як продовжити шенген візу не виїжджаючи з Польщі

Питання та відповіді. (FAQ поширені питання)

Чи може роботодавець анулювати візу і запрошення скільки на це потрібно часу? Чи легко анулювати запрошення від воєвуди Роботодавцю?
  • Так, це не важко, роботодавець за 1 день це може зробити

Якщо є воєвода але змінили роботодавця, що в такому разі з візою? Дякую

  • Віза залишається, потрібно переробити запрошення і можете далі працювати

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Документы для визы в Польшу

Анкета на визу

4.8/5 - (27 голосов) Как самостоятельно заполнить анкету Хотите получить рабочую визу в Польшу? Вам …

Подписаться
Уведомление о
guest
684 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Yurii
Yurii
3 місяців назад

Доброго дня, таке питання, подався на карту рік тому, пів року як здав відбитки, дицизію ще не отримав, в ужонді сказали, що маю вислати нове освідчення, так як змінив роботодавця до моменту отримання дицизії, мені просто потрібно на фірмі попросити нову воєвуду, а стару анулювати?

Андрій
Андрій
3 місяців назад

децизія та її ануляція
підкажіть якщо анулюють децизію і на підставі її карту чи дізнаються про це на роботі, поки я це не скажу особисто або якщо вони самі це не перевірятимуть? вженд повідомляє роботодавця що карта або децизія анульована? коли я отримував децизію і надалі карту, то мені потрібно було це все нести в офіс особисто і показувати! так як я подавався на карту і мені на адресу це приходило, на роботу нічого не приходило начебто

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Андрій
3 місяців назад

Оххх…

Андрій
Андрій
Відповідь для  Oleksii
3 місяців назад

?

Nama
Nama
4 місяців назад

Добрий день. Отримала карту тимчасового побиту від однієї роботи і одразу змінила роботу. Новий роботодавець получив освячення по якому можу працювати тільки через два місяці так, як в мене коридор. Що я маю робити ці два місяці чи можу залишитись в Польщі і не виїжджати на Україну?

Марі
Марі
4 місяців назад

Доброго дня,маю таку проблему,мені відкрили візу(воевуду),а запрошення не повернули,дзвонила в консульство сказали що у них його немає,координатор замовив дублікат,але вже пройшов місяць і відповіді немає що робить в такій ситуації

Валерій
Валерій
5 місяців назад

Доброго вечора,приїхав в Польщу повоєвудському запрошені,але роботи не було пішов на другу мені там зробили друге запрошення то получається що мені річне вже анолювали

Наталія
Наталія
5 місяців назад

Доброго дня Потребую вашої допомоги,консультації. В даний час знаходжусь в Польщі. 7 грудня приїхала на місце праці. Маю запрошення ,відкрита робоча віза. Приїхавши на місце побачила що на даному підприємстві люди сидять без роботи. До сьогоднішнього дня не виходила до праці. Не підписувала договору. Вирішила поїхати,змінити роботу. Виникає проблема треба анулювати запрошення яке маю. Координатору повідомила,на що він мені надав відповідь що не збирається нічого робити . А на іншу робо ту без анулювання запрошення не беруть. Порадьте,як мені бути. Маю піврічну візу.

Ірина
Ірина
5 місяців назад

Привіт. Подалась на карту побиту від одного роботодавця потім звільнилась, пізніше подала документи від іншого на карту. Крім того мала позволення на працю від першого роботодавця тепер змінюю позволення на працю на другого роботодавця але умови злецения ще не підписала оскільки чекаю на це позволення на працю щоб переробили.. які подальші дії??

Оксана
Оксана
5 місяців назад

Воєводська віза,маю їхати додому в Україну, якщо анульовано запрошення ,я точно незнаю,то на кордоні провіряють запрошення??? Дякую.

Олена
Олена
6 місяців назад

Коридор по освяченню
У мене зараз коридор на запрошення 180 …. я зараз в Україні можна зараз поїхати в Польщу і влаштуватися безвізом легально????може у когось є якісь варіанти???

Двадцятирічний
Двадцятирічний
Відповідь для  Олена
6 місяців назад

Ви могли б не їхати з Польщі, а спокійно собі працювати, та ще й при цьому у Вас горів би візовий коридор. Безвізом не можете, тому що у Вас вже йде коридор. Ваш вихід – це воєводське запрошення.

Roman
Roman
Відповідь для  Олена
6 місяців назад

карта побуту

Ist
Ist
Відповідь для  Олена
6 місяців назад

Воєвуда чи сезонна віза.

Трудяга
Трудяга
Відповідь для  Ist
6 місяців назад

Ні, у Вас немає доступних днів для легалізації. Тільки за воєводською візою

Олександр
Олександр
6 місяців назад

Антикризовий щит
Доброго дня, чи можна за програмою антикризовий щит виїжджати в Україну і повертатися до Польщі кілька разів, чи може відраховуватись біометрія?

Васько
Васько
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

можна виїжджати та в’їжджати. Підстрахуйтеся запрошенням і якоюсь умовою. Після першого виїзду – заїзду до варти може виникнути цілком закономірне питання – якого ви катаєтесь туди-сюди? (Віза вам продовжена умовно, а не в паспорті). імхо

Олександр
Олександр
Відповідь для  Васько
6 місяців назад

Порадьте Закінчилася віза що залишився по біологічному незадовго і біологічне закінчиться. Чи можу я залишитися в Польщі після закінчення біологічного на основі карантину?

Васько
Васько
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

легально, якщо впустили.
у них теж трапляються креативники з гумором))

Трудяга
Трудяга
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

Не можна

Олександр
Олександр
6 місяців назад

Порадьте
Закінчилася віза що залишився по біологічному незадовго і біологічне закінчиться. Чи можу я залишитися в Польщі після закінчення біологічного на основі карантину?

Трудяга
Трудяга
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

У Польщі діє закон Антикризовий щит, який автоматично продовжує всі візи до кінця карантину.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Трудяга
6 місяців назад

Чи потрібні якісь документи?

Трудяга
Трудяга
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

Роботодавець автоматично їх продовжує. Не потрібно

Сашко
Сашко
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

Була схожа ситуація. Закінчилася віза, залишився по біо і після закінчення біо хотів залишитися по антикризовому, але на фірмі сказали, що після закінчення візи мене переоформили по біо і в такому разі не можна залишатися.

Ist
Ist
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

Так можете

Вуйко
Вуйко
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

Так

Олександр
Олександр
6 місяців назад

Запитання сертифікат.
Підкажіть будь ласка. Зробив другий укол 02.11. І того ж дня завантажив із порталу «дія» Міжнародний сертифікат. Чи можу я вже виїжджати за кордон?

Anna
Anna
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

В’їхати можете. Але вас відправлять на обсервацію, бо за правилами Польщі має проти 14 днів після повного щеплення

Васько
Васько
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

через 14 днів (на 15-й) після останньої вакцинації.

Andrii
Andrii
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

А в сертифікаті зазначено, що доза 2 з 2? Тому що мені важко віриться, що того ж дня внесли до системи.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Andrii
6 місяців назад

Так

Олександр
Олександр
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

2 з 2

Ist
Ist
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

Через 14 днів.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Ist
6 місяців назад

А чому про це ніде не сказано?

Ist
Ist
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

joinup.ua/uk/a_spravochnik_post2/covid-19-pravila-vezda-v-strany-i-na-territorii/

Вася
Вася
Відповідь для  Олександр
6 місяців назад

Ні. Він почне діяти за 14 днів

Мікі
Мікі
6 місяців назад

Доброго дня.
Отримую карту за тиждень, але приїхала по піврічній візі. Карта скоріше за все прив’язана до праці, як мені змінити карту? Чи потрібно саме освячення чи як?

Аnna
Аnna
6 місяців назад

Я отримала карту з прив’язкою до роботодавця і поїхала в Україну на місяць. Роботодавець в той час закрив моє робоче місце і обіцяв що коли я повернусь відкриє заново, але на іншій локалізації. Але коли я повернулась працедавець не відкрив моє робоче місце повідомив мені що зробить це протягом місяця, а зараз не відповідає на дзвінки і повідомлення. Минуло вже два місяця і я знайшла нову роботу — вже підписала умову з новим роботодавцем, хочу подати документи на нову карту, але досі незнаю інформації коли була розірвана стара умова і чи взагалі була розірвана. Що мені робити у цій ситуації, адже получається я не повідомила про втрату роботи і жодних документальних підтверджень про втрату роботи не отримала.

Zhanna
Zhanna
6 місяців назад

Змінити місце роботи
Здрастуйте, прошу допомоги у вирішенні питання, для багатьох працюючих давно і знаючих більше, ніж я Така ситуація запрошення ще дійсно 2 роки, зараз приїхав за новою візою на старе місце роботи. З’явилася можливість змінити роботу, хочу розірвати договір та анулювати запрошення від цього роботодавця. Але не знаю як правильно зробити, чекати запрошення від нового роботодавця і поки не повідомляти про це у відділ кадрів, або повідомити, що відпрацюю місяць і звільняюся. і роблять місцеве запрошення, чи я маю просити свого роботодавця анулювати запрошення? Якщо залишуся з анульованим запрошенням, а нового чекатиму місяць-три, то я типу нелегально знаходжусь.
вчинити правильно? Таке питання надійшло від мого друга, будь ласка, відгукніться, і прошу без некоректних коментарів
Всім добра і не хворійте!

Anna
Anna
Відповідь для  Zhanna
6 місяців назад

Спершу дізнайтесь точно з приводу нової роботи.
Якщо старий дозвіл анулюють, а нового ще не буде, тоді ПРАЦЮВАТИ легально ви не можете, але знаходитесь на території Польщі ви легально (за візою)

Олександр
Олександр
Відповідь для  Zhanna
6 місяців назад

Дізнатися все про нову роботу! А потім повідомити і відпрацювати належний час два тижні начебто!

Володимир
Володимир
7 місяців назад

поміняти роботу
Я хочу змінити роботодавця як правильно зробити? відпрацював рік на цій фірмі

Володимир
Володимир
Відповідь для  Володимир
7 місяців назад

освядчення мені зроби, я маю подати на стару фірму

Віталій
Віталій
Відповідь для  Володимир
7 місяців назад

Новий роботодавець має зробити Вам освядчення

Ist
Ist
Відповідь для  Володимир
7 місяців назад

Нове освядчення і вперед

Тereza
Тereza
7 місяців назад

Привіт усім, маю питання.
Маю освядчення ще на три місяці, на жаль працедавець не може його змінити ні по датам,ні як, візу на нього не встигаю відкрити бо просто по ньому буде відмова(вийде менше 91 днів), чи можу я відкрити візу на інше запрошення, перетнути кордон але працювати ті три місяці за цим діючим?

Іван
Іван
7 місяців назад

Добрий день. Якщо маючи карту побиту хочу поміняти роботу але не хочу переробляти її, а хочу відкрити візу що потрібно робити

Larysa
Larysa
Відповідь для  Іван
7 місяців назад

Візу не дадуть якщо карта діє, потрібно анульувати 100%

Ярослав
Ярослав
8 місяців назад

Звільнився з роботи три місяці тому, працював по карті побиту, яка дійсна до 2022 року, зараз знову їду на ту саму роботу працювати, чи потрібно нову карту побиту, якщо роботодавець той самий. (Приїхав по запрошенню від іншої фірми)

Fxnh
Fxnh
8 місяців назад

До кінця безвіза 1 міс. Як поміняти роботу якщо вже подані док. на карту ?

Чи можливо поміняти роботу якщо документи на карту подані, відбитків ще не було, тільки тиждень тому лист надіслано. До кінця безвіза 1 міс. Спасибі всім за відповіді

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Fxnh
8 місяців назад

Якщо вас готові взяти на місяць то можливо

684
0
Залиште будь ласка коментарx