Віза / Як анулювати робочу і шенгенську візу в Польщу
Як анулювати робочу і шенгенську візу в Польщу

Як анулювати робочу і шенгенську візу в Польщу.

Робоча і шенгенська віза в Польщу — отримання польської візи це завжди хвилюючий процес. З кожним роком все більше українців прагне виїхати в Польщу, щоб поліпшити якість свого життя. Про тонкощі і нюанси отримання віз ми вже неодноразово писали. Однак бувають випадки, коли іноземцю необхідно закрити візу. Як показує практика, запити про анулювання візи виникають досить часто. Саме тому ми вирішили присвятити даний матеріал цій актуальній темі.

Тези статті:
Коли анулюють польську візу
До яких засобів краще не вдаватися
Пошкодження візи в паспорті
Іноземець не використовував і не закрив візу
Як самостійно закрити національну візу
Може польський роботодавець анулювати візу
Як закрити шенгенську візу
Як дізнатися, що віза закрита
Підсумки статті

Коли анулюють польську візу

Польша.Украина.Аннулирование визы на границе:причины и последствия.Польша.Украина.Аннулирование визы на границе:причины и последствия.

Перед тим, як приступити до конкретики, необхідно уточнити, що візи в Польщу бувають шенгенськими і національними. Процедура анулювання у них практично однакова, але є один суттєвий нюанс. Справа в тому, що запит на анулювання шенгенської візи можна подати у візовий центр будь-якої країни Шенгену, а закриття національної візи можливо тільки в представництві тієї країни, яка її видала.

Деякі країни Шенгенської зони взагалі не вимагають закриття віз. Просто при видачі нової анулюється попередня. Але, на сьогоднішній день, Польща не належить до їх числа.

Польські візи можуть бути закриті примусово або за власним бажанням іноземця.

Примусове анулювання, як правило, відбувається в таких випадках:

 1. При перетині кордону. Якщо страж граничний виявить підроблені документи, або знайде в них недостовірні дані, то віза може бути анульована.
 2. Скоїти правопорушення на території Польщі. Зазвичай, це відбувається через серйозні неправомірні вчинки, коли влада РП визнає, що іноземець загрожує безпеці країни.

Анулювання візи за власним бажанням можливе в таких випадках:

 1. Коли іноземець самостійно виявив помилки або неточності у візі;
 2. Змінилися підстави, які були надані для отримання візи;
 3. Необхідно отримати нову візу, а у попередньої ще не закінчився термін дії;
 4. Інші причини, які змушують закрити візу.

Нижче ми більш детально розглянемо анулювання візи за власним бажанням.

До яких засобів краще не вдаватися

Статті в інтернеті часто рясніють такими рекомендаціями, до яких ми категорично не радимо прислухатися. Наприклад:

 • Перетин польського кордону з фальшивими або частково відсутніми документами;
 • Механічне пошкодження візи в паспорті.

Поговоримо про ці «шкідливі поради» більш детально.

Спроба перетнути кордон Польщі без повного пакету документів. Цей спосіб може підійти виключно іноземцям, місце проживання яких знаходиться недалеко від Польщі. Всім іншим швидше прийти у візовий центр і закрити візу без будь-яких труднощів.

Ще один нюанс полягає в тому, що при анулюванні візи на кордоні, дані про порушника можуть бути внесені в ненависні для українця списки бази SIS. Це загрожує тим, що при подальших спробах відкрити візу, іноземець може отримати відмову.

Також прикордонник може просто відмовити іноземцю у в’їзді в Республіку Польща, але при цьому віза залишиться дійсною.

Пошкодження візи в паспорті.

В Інтернеті деякі користувачі діляться тим, що фізично самостійно пошкодивши візу в паспорті, ви тим самим зробить її недійсною. Насправді, це так і є. Але для того, щоб страж граничний побачив пошкоджену візу, все одно необхідно їхати на кордон. А це, як ми з’ясували вище, загрожує непотрібними проблемами.

Кожен вищенаведених способів є абсолютно нераціональним. Тому краще не вдаватися до таких шкідливих «порад» з інтернету з небажаними наслідками.

Які проблеми можуть виникнути, якщо іноземець не використовував і не закрив візу

Видача візи в Польщу дає іноземцю певні права. Наприклад, в’їзд на територію країни, можливість працевлаштуватися і так далі. Однак ці права не переходять у категорію обов’язків.

Як правило, відкрита і не використана віза не загрожує іноземцю нічим. Після закінчення терміну дії наявної візи, він легко може подати документи на нову і отримати її.

Бувають випадки, коли з ініціативи потенційного працівника йому надають запрошення на роботу, він відкриває візу, але на роботу не приїжджає. Через якийсь час Oświadczenie вже буде вважатися недійсним. Звичайно, віза в закордонному паспорті залишиться, але в’їхати в РП буде практично неможливо. Плюс до всього, не можна буде відкрити нову візу, так і при спробі в’їхати в РП по біометрії, у польського прикордонника можуть виникнути додаткові питання.

З багаторічної практики можемо сказати, що найкраще скасовувати візу, коли вона більше не потрібна, або коли причини її відкриття змінилися.

Що потрібно, щоб самостійно закрити національну візу

Етап 1. Підготовка документів

До обов’язкового пакету документів відносяться:

 • Заява. Вона складається від руки у довільній формі, приклад вам не дадуть. Важливо, щоб вона містила інформацію про заявника та причини анулювання. В кінці необхідно вказати дату подання і поставити підпис. У деяких візових центрах можуть видавати готовий бланк, який потрібно заповнити.
 • Оригінал закордонного паспорта.
 • Копії першої сторінки закордонного паспорта і візи, яку необхідно закрити.

Важливо уважно вносити всі свої дані, адже навіть одна незначна помилка в букві або цифрі може спричинити за собою відмову у прийнятті заяви.

Етап 2. Відвідування ППВА

Після підготовки документів заявник особисто звертається в польське посольство або консульство, або в офіційний візовий центр. Немає необхідності записуватися на прийом заздалегідь, оскільки всі заявники будуть проходити в порядку живої черги.

Ряд центрів має практику закриття старої візи з одночасною подачею документів на нову. Перед відвідуванням переконайтеся, що у візовому центрі, в який ви хочете потрапити, є така можливість.

Етап 3. Очікування рішення

Розглядом заяви завжди займається консул. Зазвичай для цього необхідно близько 10 днів. Однак, по факту, все залежить від ступеню завантаженості консула. Тому термін прийняття рішення іноді може збільшуватися.

У разі прийняття позитивного рішення, на візу ставиться спеціальний штамп, який свідчить про її анулювання. У деяких випадках віза може бути просто перекреслена. Це не відіграє суттєвої ролі. Головне, щоб у базі вона значилася, як закрита.

Після цього етапу іноземець може вільно подавати документи на отримання нової візи.

Чи може польський роботодавець анулювати візу працівника-іноземця?

Польша для тебя. Аннулирование визы - есть ли свет в конце тоннеля ???Польша для тебя. Аннулирование визы — есть ли свет в конце тоннеля ???

Ні. Скасування національної візи здійснюється виключно консулом. Керівник може подати інформацію тільки про звільнення іноземного працівника. Зі свого боку, іноземець повинен переоформити свою присутність в Польщі, відповідно законодавства. В іншому випадку це загрожує серйозними наслідками. Наприклад, порушник може бути депортований при перетині кордону або перевірці в РП та внесений до списків SIS. Ці дії можуть призвести в майбутньому до проблем з отриманням наступної візу в Польщу.

Що потрібно для закриття шенгенської візи

Процедура дуже схожа з анулюванням національної візи. Відмінність полягає в тому, що для закриття шенгенської візи можна звернутися в представництво будь-якої країни Шенгенської зони. Після подання заяви та паспорта, необхідно чекати рішення консула. Як правило, справа розглядається протягом 10 днів. Після прийняття рішення, іноземець отримає повідомлення на електронну пошту або телефон. Приходити за паспортом повинен лише його власник. Якщо консул прийняв позитивне рішення, то на візі буде стояти спеціальна печатка, що засвідчує анулювання візи за всіма правилами.

Робоча і шенгенська віза в Польщу як упевнитися, що віза закрита

Найпростіший спосіб – це відкрити паспорт і подивитися на візу. Якщо вона перекреслена або на ній стоїть спеціальний штамп, то вона анульована. Але, якщо ніяких позначок немає, або вони викликають сумнів, то є ще кілька способів, які допоможуть отримати відповідь:

  1. Спробувати перетнути кордон;
  2. Подати документи на нову візу. Якщо стара ще актуальна, то документи на нову у вас не візьмуть;
  3. Подати документи для закриття попередньої візи;
  4. Уточнити в ППВА.

Деякі з способів можуть бути нераціональними, наприклад, спроба перетинання державного кордону, якщо іноземець живе далеко від прикордонної зони. А звернення з питанням в ППВА може загрожувати анулюванням ще актуальною візи. Тому оптимальний спосіб необхідно підбирати індивідуально, залежно від обставин.

Робоча і шенгенська віза в Польщу, висновки

Процедура анулювання візи не викликає жодних складнощів, якщо заздалегідь вивчити необхідну інформацію. Сподіваємося, вищенаведений матеріал допоможе вам швидко і без зайвих нервів закрити не потрібну візу.

Робоча і шенгенська віза в Польщу, з цією статтею також цікавляться:

Що потрібно знати про польську робочу візу? Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Як зареєструватися в візовий центр Польщі

Отримання візи в Польщу

4.9 / 5 ( 23 голоса ) Отримання візи в Польщу Для того, щоб поїхати …

Подписаться
Уведомление о
guest
72 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Віта
Віта
1 місяць назад

Чи можна перенести дату подачі документів

Eric
Eric
2 місяців назад

Straż graniczna
Чи може страж анулювати мою візу при в’їзді у польщу, якщо я це у них попрошу? Мені це потрібно, щоб в’їхати по біо

Андрій
Андрій
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

В’їдьте по сезонній візі. Я так розумію Ви по запрошенні від цього роботодавця не збираєтеся працювати. Влаштовуйтесь на роботу яка Вам підходить і Вам перероблять вашу сезонну візу на звичайну піврічну і подавайтесь собі нездоров’я.
А взагалі то податись Ви можете і з сезонною візою в потім змінити роботу і долучити до справи нові документи

Eric
Eric
Відповідь для  Андрій
2 місяців назад

Справа в тому, що це не так просто+по сезонній мені нічого подавати… Запрошення нічого не дасть переробити бо тип візи сезонової є інший ніж піврічна

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

у мене два паспорти, один біо, другий закордонний, якщо віза в закордонний, то можу поїхати з запрошення з біопаспортів. але якщо візу ляснув в біо, тоді амба.
ось чому я завжди намагаюся візу ставить в закордонний паспорт, щоб біо був чистий. ось для таких випадків.

Eric
Eric
Відповідь для  Covidlo
2 місяців назад

Паспорти без біометрії вже не роблять …

Alex
Alex
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

по безвізу немає в’їзду, тебе загорнутий їдь як є і радій

Eric
Eric
Відповідь для  Alex
2 місяців назад

!

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Андрій
2 місяців назад

На сезонної візі, навіть якщо переробити освядченіе або зезволеніе податися на карту не можна.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Податися то можна але буде відмова 99%

Ist
Ist
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

ні

Віктор
Віктор
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Який сенс анулювати і їхати по безвізу?))

Eric
Eric
Відповідь для  Віктор
2 місяців назад

Тому що по сезонної візі неможливо уявити на карту

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Ні. Анулювати національну візу до Польщі може тільки консульство або візовий центри.

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Як це зробити? Я не хочу анулювати запрошення а тільки візу і в’їхати по безвізу з цим запрошенням.

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Зателефонуйте в ППВА. У колл-центр зателефонуйте.

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Вони нічого толком не знають. Я дзвонив і там і там.

Suspected
Suspected
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Що за махінації такі дивні?

Eric
Eric
Відповідь для  Suspected
2 місяців назад

Я зробив сезонну візу, а з неї не можна подавати на карту побуту 3-річну, а до цього я той не знав, а тепер знаю, а вже пізно, тому потрібно в’їхати по біо + моє запрошення що є в візу. А візу анулювати треба.

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Напевно ви так пояснили, що вас не зрозуміли))
Вам потрібно заповнити заяву на анулювання візи, бланк є на сайті ППВА і звернутися з ним до візового центру. Уточніть у вашому викликом центрі, в порядку живої черги вас приймуть чи по запису.

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Але, як в бланку пояснити грамотно, щоб вони не анулювали запрошення а саму візу?

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

скачайте бланк і Заповнюємо, потрібно буде написати причину, чесно, я не знаю, що ви будете писати, але точно не те, що ви хочете зробити, після того як візу анулюють))

Ви ж ідете на свого роду махінації, значить будьте готові до всього.

taplink.cc/wiza_pl

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

А які сюрпризи можуть бути? Мені нічого приховувати відтніх

Ist
Ist
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Який підсумок?

zoyc
zoyc
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Наступну візу можуть НЕ відкрити

Eric
Eric
Відповідь для  zoyc
2 місяців назад

Чому?

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  zoyc
2 місяців назад

Наприклад, НЕ відкриють наступну візу. Віза — це не просто наклейка в паспорті. Не можна просто відкрити і анулювати візу, відкрити і НЕ поїхати. На все Повинні бути вагомі причини.

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

А якщо зробити другий закордонний паспорт тоді серія паспорта не співпаде з цим запрошенням сезонним в якому буде вказана серія паспорта Того, що з візою?

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

У паспортів різні серії і номера.

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Тобто вихід, зробити другий паспорт і друге запрошення так?

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Напишіть мені в будь-який месенджер, я вас Проконсультируйте, тут не дуже зручно відстежувати всі повідомлення.

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Добре. дайте номер

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Пані як месенджер знайти ваш?

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

я вам напишу

Eric
Eric
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

При посиланні на вайбер, телеграм, або вотс ап показує помилку

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

через чат напишіть, хоча проблем немає точно, сьогодні все пишуть так само як вчора мені на все месенджери))

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Мені наступна не потрібна по суті

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Eric
2 місяців назад

Ви коли робили візу теж думали, що вона вам потрібна)) Це я до того, що ви не можете знати потрібна вам буде віза чи ні. Найбільша помилка з документами — це не думати, що буде завтра …

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Так, згоден тут була моя помилка велика

Eric
Eric
Відповідь для  Kateryna Wiza_polska
2 місяців назад

Спасибі ви молодець

Kateryna Wiza_polska
Kateryna Wiza_polska
Відповідь для  Suspected
2 місяців назад

І зараз і не таке чудять)

Дана
Дана
10 місяців назад

Всім Привіт. Знаходжусь в Польщі, хочу перейти на іншу агенцію, з цієї что зараз є розрахувалась, скільки часу в ужонді анульовується запрошення? Агенція сказала,якщо буде не анульоване Це вже наші проблеми.

Женя
Женя
Відповідь для  Дана
10 місяців назад

Не знаю скільки по часу воно анулюється, але отримувати інші ви можете теж.

Гена
Гена
Відповідь для  Дана
10 місяців назад

А навіщо Вам анулювати запрошення, яке у Вас зараз?  Ви ж знаходитеся в Польщі. Воно Вам не заважає і ніяких проблем не зробить.
Можете отримувати запрошення від інших роботодавців без проблем.

Дана
Дана
Відповідь для  Гена
10 місяців назад

Анулювання запрошення,вибачаюсь.

Гена
Гена
Відповідь для  Дана
10 місяців назад

Можна написати на ужонд де було відкрито цей дозвіл і дізнатися діє воно чи ні.

Дина
Дина
Відповідь для  Дана
10 місяців назад

Шукайте роботу, роботодавець інший вам анулює. Зайдіть запитайте самі. Я анулювала сама в уженде. Щоб дні робочі не зникли.

Олег
Олег
10 місяців назад

Робоча запрошення
Хлопці, хто знає, яка ситуація зараз з ужондамі?

Запрошення чекаю вже місяць, ніяк не можу виїхати

Николай
Николай
Відповідь для  Олег
10 місяців назад

я теж з 20 жовтня чекаю, в червні чекав 8 днів, роботодавець один і той же

Олег
Олег
Відповідь для  Николай
10 місяців назад

Я чекаю з 1го жовтня

Николай
Николай
Відповідь для  Олег
10 місяців назад

так вже більше місяця, а з якого уженду? може і я з того самого.

Олег
Олег
Відповідь для  Николай
10 місяців назад

Щецін

Николай
Николай
Відповідь для  Олег
10 місяців назад

я з Мазовецького

Олег
Олег
Відповідь для  Николай
10 місяців назад

Ну сподіваюся що незабаром часу все вирішиться, бо подаємо запити в уженд, а ніхто відповіді не дає

Николай
Николай
Відповідь для  Олег
10 місяців назад

то ти вважаєш якщо ніхто відповіді не дає то скоро вирішиться, з чого ти взяв?

Олег
Олег
Відповідь для  Николай
10 місяців назад

Я сказав що сподіваюся на це

А там видно буде

Николай
Николай
Відповідь для  Олег
10 місяців назад

цікаво яка причина затримки, мій роботодавець спершу по теле. говорив, що сам чекає ці запрошення, а зараз не відповідає на дзвінки, мовчить

Олег
Олег
Відповідь для  Николай
10 місяців назад

Мені роботодавець сказав що з черги можлива така ситуація, хоча в даний момент він сам не розуміє чому так довго

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Олег
10 місяців назад

Навантаження велике плюс на дістанціоннке працюють багато, так що залишається тільки чекати

Олег
Олег
Відповідь для  Dimitrov
10 місяців назад

Та чекаю ж, тільки спостерігаючи за ситуацією, переживаю щоб взагалі не закрили в’їзд на роботу

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Олег
10 місяців назад

малоймовірно

Сергій
Сергій
10 місяців назад

Доброго дня усім ,Підкажіть будь ласка ,чи є польський закон ,який дозволяє перебувати і працювати в Польщі після закінчення візи і трьох місяців біометрії ,у мене робоча віза закінчилась 28.09.20 р.,а біометрії закінчується 27.12.20р.,в Польщу я прилетів 07.08.20р.,дякую.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Сергій
10 місяців назад

до завершення пандемії маєте право перебувати

Катя
Катя
10 місяців назад

Невикористана робоча віза. Була відкрита робоча віза, що не виїхали так як закрили кордони. Термін візи вийшов. Чи потрібна ануляція візи, якщо хочу поїхати по безвізу?

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Катя
10 місяців назад

Не потрібно. У мене теж так було … заїхав за безвізу із запрошенням на три міс. На кордоні візу перевіряли, сказав що вона не актуальна і їжу по безвізу, без проблем …

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Катя
10 місяців назад

немає, якщо віза не використовувалася то ануляція не потрібна

Yevhenii
Yevhenii
10 місяців назад

Що собою являє відкриття візи із відтермінуванням дати в’їзду. Тобто коли термін початку дії візи починається із дати перетину кордону.

Stepan
Stepan
Відповідь для  Yevhenii
10 місяців назад

Який тип візи? Часто роблю візу категорії D, з коридором коли не знаю точної дати від’їзду, або за декілька тижнів до від’їзду, щоб не горіли дні візи.

Олена
Олена
10 місяців назад

Якщо я відбуду безвіз то чи можу відкрити робочу візу? 
Чи тільки воєводське все перекриває?

Дарина
Дарина
Відповідь для  Олена
10 місяців назад

З 180 днів у вас повинно залишитися хоча б 91. Тобто якщо ви працювали всі 90 днів, то візу не дадуть, а якщо, наприклад, 85-87, то можна сміливо подавати доки на візу

Микола
Микола
Відповідь для  Олена
10 місяців назад

якщо біопаспорт у Вас на три місяці ніхто не відкриває після біо, після відбуття по безвізу відкривається робоча національна віза D05 на пів року, і не нижче

Алевтина
Алевтина
Відповідь для  Микола
10 місяців назад

Так, тільки на 3 місяці, півроку працюєте пів року вдома коридор. Ну або як ви пишете Воєвудський