Домой / Віза / Робоча і шенгенська віза в Польщу
Робоча і шенгенська віза в Польщу

Робоча і шенгенська віза в Польщу

Робоча і шенгенська віза в Польщу — отримання польської візи це завжди хвилюючий процес. З кожним роком все більше українців прагне виїхати в Польщу, щоб поліпшити якість свого життя. Про тонкощі і нюанси отримання віз ми вже неодноразово писали на даному ресурсі. Однак бувають випадки, коли іноземцю необхідно закрити візу. Як показує практика, запити про анулювання візи виникають досить часто. Саме тому ми вирішили присвятити даний матеріал цієї актуальної теми.

Зміст статті:
Коли анулюють польську візу
До яким способам краще не вдаватися
Пошкодження візи в паспорті
Іноземець не використовував і не закрив візу
Як самостійно закрити національну візу
Може польський роботодавець анулювати візу
Як закрити шенгенську візу
Як дізнатися що віза закрита
Підсумки статті

Коли анулюють польську візу

Перед тим, як приступити до конкретики, необхідно уточнити, що візи в Польщу бувають шенгенськими і національними. Процедура анулювання у них практично однакова, але є один суттєвий нюанс. Справа в тому, що запит на анулювання шенгенської візи можна подати у візовий центр будь-якої країни Шенгену, а закриття національної візи можливо тільки в представництві тієї країни, яка її видала.

Деякі країни Шенгенської зони взагалі не вимагають закриття віз. Просто при видачі нової анулюється попередня. Але, на сьогоднішній день, Польща не належить до їх числа.

Польські візи можуть бути закриті примусово або за власним бажанням іноземця.

Примусове анулювання, як правило, відбувається в таких ситуаціях:

 1. При перетині кордону. Якщо страж граничний виявить підроблені документи або знайде в них недостовірні дані, то віза може бути анульована.
 2. Проживаючи на території Польщі. Зазвичай це відбувається з-за серйозних правопорушень, коли влада РП визнають, що іноземець загрожує безпеці країни.

Анулювання візи за власним бажанням можливе в таких випадках:

 1. Коли іноземець самостійно виявив помилки або неточності у візі;
 2. Змінилися підстави, які були надані для отримання візи;
 3. Необхідно отримати нову візу, а у попередньої ще не закінчився термін дії;
 4. Інші причини, які змушують закрити візу.

Нижче ми більш детально розглянемо анулювання візи за власним бажанням.

До яким способам краще не вдаватися

Статті в інтернеті часто рясніють такими рекомендаціями, до яких ми категорично не радимо прислухатися. Наприклад:

 • Перетин польського кордону з фальшивими або відсутніми документами;
 • Механічне пошкодження візи в паспорті.

Поговоримо про цих «шкідливих порад» більш детально.

Спроба перетнути кордон Польщі без повного пакету документів

Цей спосіб може підійти виключно іноземцям, місце проживання яких знаходиться недалеко від Польщі. Всім іншим швидше прийти у візовий центр і закрити візу без яких-небудь труднощів.

Ще один нюанс полягає в тому, що при анулюванні візи на кордоні, дані про порушника можуть бути внесені в негативні списки бази SIS. Це загрожує тим, що при подальших спробах відкрити візу, іноземець може отримати відмову.

Також прикордонник може просто відмовити іноземцю у в’їзді в Республіку Польща, але при цьому віза залишиться дійсним.

Пошкодження візи в паспорті

В Інтернеті деякі користувачі діляться тим, що механічно пошкодивши візу в паспорті, ви тим самим зробить її недійсною. Насправді, це так і є. Але для того, щоб страж граничний побачив пошкоджену візу, все одно необхідно їхати на кордон. А це, як ми з’ясували вище, загрожує непотрібними проблемами.

Кожен з вищенаведених способів є абсолютно нераціональним. Тому краще не вдаватися до таких неоднозначних порад з інтернету.

Які проблеми можуть виникнути, якщо іноземець не використовував і не закрив візу

Видача візи в Польщу дає іноземцю певні права. Наприклад, в’їзд на територію країни, можливість працевлаштуватися і так далі. Однак ці права не переходять у категорію обов’язків.

Як правило, відкрита і не використана віза не загрожує іноземцю нічим. Після закінчення терміну дії наявної візи, він легко може подати документи на нову і отримати її.

Бувають випадки, коли з ініціативи потенційного працівника йому надають запрошення на роботу, він відкриває візу, але на роботу не приїжджає. Через якийсь час Oświadczenie вже буде вважатися недійсним. Звичайно, віза в закордонному паспорті залишиться, але в’їхати в РП буде практично неможливо. Плюс до всього, не можна буде відкрити нову візу, так і при спробі в’їхати в РП по біометрії, у польського прикордонника можуть виникнути додаткові питання.

З багаторічної практики можемо сказати, що найкраще скасовувати візу, коли вона більше не потрібна або коли причини відкриття змінилися.

Що потрібно, щоб самостійно закрити національну візу

 

Етап 1. Підготовка документів

До обов’язкового пакету документів відносяться:

 • Заяву. Воно складається від руки у зведеній формі, приклад вам не дадуть. Важливо, щоб воно містило інформацію про заявника та причини анулювання. В кінці необхідно вказати дату подання і поставити підпис. У деяких візових центрах можуть видавати готовий бланк, який потрібно заповнити.
 • Оригінал закордонного паспорта.
 • Копії першої сторінки закордонного паспорта і візи, яку необхідно закрити.

Важливо уважно вносити всі свої дані, адже навіть одна незначна помилка в букві або цифрі може спричинити за собою відмову у прийнятті заяви.

Етап 2. Відвідування ППВА

Після підготовки документів заявник особисто звертається в польське посольство або консульство, або в офіційний візовий центр. Немає необхідності записуватися на прийом заздалегідь, оскільки всі заявники будуть проходити в порядку живої черги.

Ряд центрів має практику закриття старої візи з одночасною подачею документів на нову. Перед відвідуванням переконайтеся, що у візовому центрі, в який ви хочете потрапити, є така можливість.

Етап 3. Очікування рішення

Розглядом заяви завжди займається консул. Зазвичай для цього необхідно близько 10 днів. Однак, по факту, все залежить від ступеня завантаженості консула. Тому термін прийняття рішення іноді може збільшуватися.

У разі прийняття позитивного рішення, на візу ставиться спеціальний штамп, який свідчить про її анулювання. У деяких випадках віза може бути просто перекреслена. Це не відіграє суттєвої ролі. Головне, щоб у базі вона значилася як закрита.

Після цього етапу іноземець може вільно подавати документи на отримання нової візи.

Може польський роботодавець анулювати візу іноземця

Немає. Скасування національної візи здійснюється виключно консулом. Керівник може подати інформацію тільки про звільнення іноземного працівника. Зі свого боку, іноземець повинен переоформити свою присутність в Польщі у відповідності з законом. В іншому випадку це загрожує серйозними наслідками. Наприклад, порушник може бути депортований при перетині кордону або перевірці в РП та внесення інформації про нього до Заборонені списки SIS. Все це може призвести в майбутньому до того, що для такого іноземця буде проблематичним отримати нову візу в Польщу.

Що потрібно для закриття шенгенської візи

По більшій частині, процедура дуже схожа з анулюванням національної візи. Відмінність полягає в тому, що для закриття шенгенської візи можна звернутися в представництво будь-якої країни Шенгенської зони. Після подання заяви та паспорта, необхідно чекати рішення консула. Як правило, справа розглядається протягом 10 днів. Після прийняття рішення, іноземець отримає повідомлення на електронну пошту або телефон. Приходити за паспортом повинен лише його власник. Якщо консул прийняв позитивне рішення, то на візі буде стояти спеціальна печатка, що засвідчує анулювання візи за всіма правилами.

Робоча і шенгенська віза в Польщу як упевнитися, що віза закрита

 

Найпростіший спосіб – це відкрити паспорт і подивитися на візу. Якщо вона перекреслена або на ній стоїть спеціальний штамп, то вона анульована. Але, якщо ніяких позначок немає, або вони викликають сумнів, то є ще кілька способів, які допоможуть отримати відповідь:

  1. Спробувати перетнути кордон;
  2. Подати документи на нову візу. Якщо стара ще актуальна, то документи на нову у вас не візьмуть;
  3. Подати документи для закриття попередньої візи;
  4. Уточнити в ППВА.

Деякі з способів можуть бути нераціональними, наприклад, спроба перетинання державного кордону, якщо іноземець живе далеко від прикордонної зони. А звернення з питанням в ППВА може бути загрожує анулюванням ще актуальною візи. Тому оптимальний спосіб необхідно підбирати індивідуально, залежно від обставин.

Робоча і шенгенська віза в Польщу висновки

Процедура анулювання візи не викликає жодних складнощів, якщо заздалегідь вивчити необхідну інформацію. Сподіваємося, вищенаведений матеріал допоможе вам швидко і без зайвих нервів закрити непотрібну візу.

Робоча і шенгенська віза в Польщу з цією статтею так само цікавляться:

Що потрібно знати про польську робочу візу? Віза на лікування в Німеччині: що потрібно знати Блакитна карта в Німеччині: що вона дає працівникові

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Смотрите также

Страховка для робочої візи в Польщу

Страховка для робочої візи в Польщу Всім вирушають за кордон на відпочинок, у відрядження, на …

avatar
  Подписаться  
Уведомление о