lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Як перевірити роботодавця в Польщі
Як перевірити роботодавця в Польщі

Як перевірити польського наймача, щоб уникнути шахрайства?

Як перевірити роботодавця в Польщі — вирушаючи на роботу за кордон, багато хто побоюється обману. Адже можна зустріти недобросовісних посередників, які обіцяють золоті гори. А можна нарватися на роботодавця, який в будь-який момент зможе залишити без зарплати в чужій країні. Щоб цього уникнути, роботодавців бажано перевіряти ще перебуваючи в Україні. Для цього існують он-лайн ресурси, про які ми і поговоримо далі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можлива перевірка компанії
Що являє собою KRS?
Як можна зрозуміти, що ви маєте справу з шахраями?
Методи перевірки
Перевірка по базі KRS.
Етап 1. Необхідно увійти на сайт
Етап 2. Забиваємо наявну інформацію
Етап 3. Отримання результату
Етап 4. Вивчаємо інформацію
Вид діяльності
База даних REGON
Як перевірити посередника
Підсумки

Чи можлива перевірка компанії

Так, будь-яка юридична особа, зареєстрована в Польщі можна перевірити. І зробити це потрібно обов’язково. Найчастіше на роботу їдуть люди, які відчувають матеріальні труднощі. Та ще й роботу вибирають не з легких, адже саме на них постійно відкрита велика кількість вакансій. Трапляється, що працівник витратив чимало коштів на збір документів, дорогу, перший місяць проживання в Польщі. В результаті роботодавець виявився шахраєм і не виплатив належну заробітну плату. Це жахлива ситуація, яка відбувається не так рідко, як хотілося б. Тому, як тільки отримали запрошення від потенційного наймача, спочатку перевірте його по базі. І тільки якщо все в порядку, приступайте до оформлення робочої візи.

Як перевірити роботодавця в Польщі

Щоб перевірити наймача, вам потрібні будь-які з наведених нижче даних:

 • Код судової бази KRS.
 • Зареєстроване назва юридичної особи.
 • REGON — статистичний ідентифікатор фірми.
 • NIP — податковий код.


Якщо запрошення у вас на руках, то в ньому ви точно знайдете необхідну для перевірки інформацію.

Як перевірити роботодавця в Польщі — Що таке KRS?

Як перевірити роботодавця в Польщі - Що таке KRS?


KRS — це судовий реєстр Польщі. У ньому міститься інформація про всіх юр.особою Польщі. Це можуть бути ФОП, компанії, невеликі фірми — вони всі проходять по базі KRS. Що саме інформативне для майбутнього працівника, так це фінансовий стан фірми. І якщо фірма — банкрут, то з нею зв’язуватися вже точно не варто.

Як можна зрозуміти, що ви маєте справу з шахраями?

Щоб пошуки були максимально ефективними, потрібно знати, що шукати. Як зрозуміти, що перед вами шахрай? Для цього потрібно звернути увагу на наявність таких даних:

 • Компанія не зареєстрована;
 • Фірма зареєстрована, але фактичний вид діяльності не збігається із заявленим. Адже погодьтеся, це дивно, коли компанія зареєстрована як суб’єкт ресторанного бізнесу, а звуть іноземця на будівництво будинків;
 • Реєстрація анульована;
 • Існує велика заборгованість перед бюджетами;
 • Були порушення трудового законодавства;


Якщо є хоча б один з пунктів, варто насторожитися. Можливо, цьому є логічне пояснення і перед вами сумлінну роботодавець. Але краще убезпечити себе на початкових етапах, ніж потім турбуватися, коли залишитеся без зарплати. Звичайно, навіть якщо по базі все добре, проблеми можуть виникнути. Але, по крайней мере, ви зробили все, що могли.

 Як перевірити роботодавця в Польщі

Методи перевірки


Як ми говорили раніше, є кілька даних, за якими можна здійснити перевірку. Проблеми зазвичай виникають від незнання польської мови. Адже інформації буде багато, а де шукати підступ — не зрозуміло. Тому постараємося покроково пояснити вам, то робити.

Перевірка по базі KRS.


Це найзручніший ресурс для перевірки, тому його ми і поставили на перше місце. Крім того, щоб здійснити пошук, не потрібно знати всю інформацію, досить одного з параметрів. Адже поки на руках немає запрошення, ви майже нічого не тямите про наймача.

Етап 1. Необхідно увійти на сайт


Офіційний сайт для вивчення бази даних судового реєстру знаходиться за цим посиланням https://www.krs-online.com.pl/. Заходьте по ній і будемо розглядати подальші кроки на його прикладі.

Етап 2. Забиваємо наявну інформацію

Як тільки ми увійшли на головну сторінку сайту, перед нами спливає велика кількість непотрібної інформації. Нам потрібна рядок пошуку, яка по-польськи називається «Szukaj». Ось її ми знаходимо і вносимо ті дані, які у нас є по наймачеві. З цифрових кодів у нас можуть бути NIP, Regon, KRS. Кількість цифр у них відрізняється між собою, тому система сама знає, який код ви ввели. Головне, писати все цифри без помилок і в повному обсязі.

Якщо кодів у вас немає, але є офіційне найменування компанії, можна його внести в рядок пошуку. Але ви повинні точно знати найменування і форму власності. Адже може бути однакову назву у ТОВ і компанії, тому зупинитися на одному буде складно. Якщо ви не володієте точною інформацією даного плану, краще внесіть код. В такому випадку варіант буде 100% правильним.

Етап 3. Отримання результату

Система видасть вам юридична особа за запитом. Його найменування є активним посиланням. Натискаємо на нього і переходимо далі.

Етап 4. Вивчаємо інформацію

Перед вами відкриється повна інформація про компанію, яка вас цікавить. Ви можете виписати собі все, що вам необхідно для подальшого використання. Що саме можна знайти в банної базі:

Загальна інформація. Вам доступні найменування підприємства, ім’я відповідальної особи, коди, згадані вище. А також активна мітка на гугл-карті, по якій ви можете подивитися місце розташування об’єкта. Загалом все, що пов’язано з роботодавцем.

Зверніть увагу на інформацію «Судовий та господарський Монітор». Це свого роду державний реєстр, в який вносяться всі рішення, зміни, реорганізації по кожній юридичній особі. Рядки MSiG і Pozycja представляють собою активні посилання. MSiG — Це номер «Монітор», Pozycja — конкретна характеристика юрособи.

Звертайте увагу на:

 • Зміни в складі власників;
 • Зміну форми власності;
 • Різні штрафи, які були виписані з різних причин;
 • Факти судових розглядів;
 • Ліквідацію юр.лица.


Якщо ви знайшли хоч один з перерахованих вище фактів, не зв’язуйтеся з таким роботодавцем. Адже наявність порушень і судових розглядів характеризує його не з кращого боку.

Вид діяльності

Якщо вас запрошують на збір овочів, то підприємство повинно бути зареєстровано в сфері сільського господарства. І якщо ви бачите, що його сфера діяльності і та робота, на яку ви збираєтеся, ніяк не перетинаються, краще відразу відмовитися від цієї затії.

Як бачите, інформація по базі KRS досить повна. У ній є все, що потрібно для повноцінної перевірки потенційного роботодавця. Але якщо вам цього мало, можете скористатися альтернативними базами.

База даних REGON

База даних REGON

Також зручна база, яка шукає інформацію за трьома кодами. Але ось обсяг інформації в ній трохи менший, ніж в KRS. Отже, яка методика пошуку в базі REGON.

Етап 1. Входимо на головну сторінку бази по посиланню https://wyszukiwarkaregon.stat.gov.pl/appBIR/index.aspx . Зліва ви побачите активне вікно пошуку, куди потрібно вводити наявні у вас коди REGON, NIP і KRS.

Етап 2. Введення інформації . У вікно пошуку введіть один або кілька кодів. Також можна шукати і за адресою реєстрації підприємства, але це не так зручно. З цього пошуку відкриється згорнута інформація по суб’єкту. Цифри в осередку REGON є активним посиланням, тому натискаємо на неї.

Етап 3. Аналіз інформації . Ми бачимо всю доступну інформацію, яка стосується форми власності, адреси та дати реєстрації, останніх змін. А також зверніть увагу на дати припинення діяльності підприємства або оголошення банкрутом. Знайшли дату закінчення реєстрації, банкрутства, виключення з реєстру — заняття не будете робити з цим наймачем, є шанс, що перед вами шахрай, який хоче заробити на наївному іноземця.

Етап 4. Вивчення видів діяльності . Якщо зареєстрований вид діяльності відрізняється від фактичної роботи, яку вам пропонують, то це також швидше за все шахрай. Люди могли зареєструвати компанію в сфері послуг, при цьому розсилають вакансії на збір овочів, рибні заводи, будівництво. Адже чим більше оголошень розішлеш — тим більше бажаючих можна відшукати. Тому, завжди звертайте увагу на вид діяльності компанії.

Як перевірити посередника


Якщо ви вирішили не шукати самостійно роботу, а довіритися посередникам, то і їх не завадило б перевірити. Для цього існує база KRAZ. Увійти на сайт можна за цим посиланням https://stor.praca.gov.pl/portal/#/kraz . Зліва ви побачите більше 10 параметрів, за якими можна знайти агентство. Це, наприклад, найменування агентства, номер реєстрації, тип агентства, дата і адреса реєстрації, інше. Якщо є хоч якась реєстраційна інформація, ви зможете знайти агентство в цій базі. Головне, на що потрібно звернути увагу — наявність реєстрації. Якщо її не існує, то перед вами шахраї. Обходьте таких посередників стороною.

Як перевірити посередника

Підсумки

Не варто довіряти людям, яких ви не знаєте і які ще не встигли заслужити вашу довіру. Спеціально для цього існують безкоштовні бази, які покажуть вам повну інформацію про наймача і посередників. А вам лише варто вирішити для себе, працювати з цими людьми чи ні. Будьте уважні і тоді шанси нарватися на шахраїв будуть мінімальними.

Як перевірити роботодавця в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі Робота в Польщі, як знайти самостійно Як відмовитися від карти побиту в Польщі самому
Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі Робота в Польщі, як знайти самостійно Як відмовитися від карти побиту в Польщі самому

Як перевірити роботодавця в Польщі — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
18 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Иван
Иван
1 рік назад

Добрий день.Підписали з агентомдоговор про умове злицения. Запрошення і умове злицения,наш примірник залишився в агентстві. Просимо вислати нам відповіли що знищили наш екземпляр. Їх примірник залишився можуть дати тільки копію. Чи буде він мати ту ж юридичну силу?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Иван

У разі втрати один з примірників, копія може замінити його, але тільки якщо вона відповідним чином завірена.

Иванна
Иванна
1 рік назад

Мені в Україні агенція з працевлаштування робило запрошення на роботу в Польщі, але номери NIP, REGON і KRS не вказано взагалі в моєму запрошенні. Що це означає?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Иванна

Иванна якщо під «запрошенням» мається на увазі освядчення, то такі реквізити повинні бути присутні. З іншого боку, якщо візу дали, значить у посольства/консульства Ваш роботодавець сумнівів не викликав.

Иван
Иван
1 рік назад

Дані ви можете допомогти перевірити агенство?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Иван

Иван ми не надаємо подібних послуг. Але Ви можете перевірити самі, способами, описаними в статті.

Стас
Стас
1 рік назад

Скажіть якщо номер NIP і номер REGION не збігаються з назвою підприємства і його адресою, які зазначені в запрошенні до Польщі, чи може це означати це те, що запрошення не дійсно?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Стас

Так може,але це може бути і банальної помилкою. Але навіть у цьому випадку високий шанс, що перевірять ці дані і дипломатичні працівники, і відмовлять Вам у візі.

Соня
Соня
1 рік назад

Польська фірма з працевлаштування N звільняє людей без пояснень і виплати з.п.? При звільненні з’ясовується , що працівник не був навіть офіційно працевлаштований. Працівник бачив, що умова злецення оформлена на інше підприємство, але підписав, так як куратор пригрозила підписати цю «липу» або роботи не буде.Куратор сказала,що якщо працівник піде з цими липовими запрошеннями на роботу і договором то його депортують. Хто в даному випадку потрапляє під статтю(Фірма N або працівник )? І що в таких випадках робити і куди звертатися ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Соня

Соня з’ясування за договорами подібного типу тільки в судовому порядку. Трудова інспекція регулює тільки випадки умовы про праце. На мій погляд, єдиний здоровий варіант – звернутися до юриста, що спеціалізується на подібних справах.Роботодавця повинні покарати в будь-якому випадку. Але якщо буде доведено, що працівник свідомо знав, що підписує фіктивний договір, проблеми можуть бути і у нього.

Света
Света
1 рік назад

Скажіть чи можна поїхати в Польщу з біометричною паспортом і знайти на місці роботу?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Света

Так але безвізове перебування 90 днів на півріччя. Якщо шукати роботу на місці, тобто витратити частину часу перебування на пошук, то безпосередньо на роботу залишиться менше часу.

Сергей
Сергей
1 рік назад

Добрий вечір.Фірму перевірив, як описано вище, вона зареєстрована і не закрита, але не є платником ПДВ (VAT), що це може означати?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Сергей

Сергей якщо ви точно впевнені, що не помилилися, то краще не зв’язуватися з подібною «конторою».

Саша
Саша
1 рік назад

що значить якщо навпаки Status OPP написано Nie?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша

OPP (Organizacja pożytku publicznego) – це певний статус «суспільної корисності», що застосовується в основному для громадських організацій. Якщо Ви не збиралися влаштуватися в одну з них волонтером, то промислові підприємства та інші комерційні фірми такого статусу можуть і не мати.

Женя
Женя
1 рік назад

Добрий день.В агентстві обіцяли візу,гроші взяли і контора закрилася.

Власник фірми з якої був договір у Польщі, відкрив нову фірму.

Як знайти дані фірми , якщо відомо тільки Ф. І. Про . цієї людини?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя

Женя виходить чоловік скоїв правопорушення і його пошуками повинні займатися правоохоронні служби. Як альтернатива – приватний розшук. Інших надійних способів я не знаю.