Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі
Які документи потрібні на робочу візу? Збираючись на роботу в країни Європейського союзу, насамперед потрібно подумати про відкриття робочої візи. Адже хоча українці і отримали безвізовий режим, з ним працювати легально можна тільки в деяких випадках. Цей привілей лише поширюється лише для туризму. Щоб отримати робочу візу, вирушайте до Візового центру з документами, віддавайте їх у віконце і чекайте заповітний штамп. Ми вже писали про візи та необхідні документи в різних статтях. Сьогодні ми зібрали для вас коротеньке керівництво, щоб ви не загубилися в морі інформації.
Які існують типи робочих віз:
- Сезонні в режимі 240/360 . Для такого виду віз підпадають роботи, які визначені законодавством Польщі, як сезонні. Це збір фруктів і овочів, робота в сфері готельно-ресторанного бізнесу, іноді будівництво;
- Несезонні в режимі 180/360 ;
- За воєводським запрошенням.
Для відкриття кожної з цих віз необхідно запрошення на роботу або Oświadczenie. Видачу цього документа ініціює безпосередньо наймач на прохання потенційного працівника. Оплата за нього не стягується.
Документи для відкриття робочої візи
Отже, які ж документи вимагає Візовий центр:
- Внутрішній паспорт. Це один з найважливіших документів, який повинен бути у вас на руках. Перевірте, щоб він відповідав вимогам: зовнішній вигляд, термін дії, всі фото вклеєні відповідно до віку. Паспорт не віддається, його необхідно пред’явити при здачі документів і пізніше при отриманні паспорта з візою.
- Закордонний паспорт. Необхідно вкласти оригінал і дублікат всіх сторінок паспорта. Також він повинен відповідати таким вимогам:
- Термін дії документу повинен бути більше 180 днів до дати перетину кордону;
- Мінімум 2 чисті сторінки;
- Паспорт видається на 10 років. Якщо ви бачите, що термін добігає кінця, замініть паспорт.
При отриманні нового закордонного паспорта іноді старий не знищується, а залишається у власника на руках. Якщо у вас залишився старий паспорт, потрібно надати його оригінал і ксерокопію всіх його сторінок.
- Поліс медичного страхування. Поліс можна купити в будь-якій страховій компанії чи у нас — на ваш розсуд, головне, щоб він відповідав наступним запитам:
- Він повинен покривати всі країни Шенгенської угоди;
- Розмір відшкодування — 30 тисяч євро;
- Франшиза від 0 до 150 євро;
- Ваша персональна інформація повинна бути вказана без помилок і помарок;
- Термін полісу розраховується, як на термін дії візи плюс 15 днів.
Крім поліса в пакет документів прикладіть і квитанцію про його сплату.
- Анкета. Анкету можна заповнити як на друкованому бланку вручну, так і он-лайн на сайті. Як вам буде зручніше. Головне, пам’ятайте, що вся інформація повинна бути правдивою. Навіть, якщо ви ненароком допустили помилку, це критично для консульства, будьте уважні. Найпростіше заповнити анкету он-лайн і відразу ж записатися в чергу до Візового центру. В електронному вигляді простіше редагувати інформацію, якщо була допущена помилка. Але, якщо вам звичніше заповнювати паперовий варіант, це також можливо.
- Фотографії. Буде потрібно одна або дві фотографії встановленого зразка. Кількість залежить від консульського округу, тому краще мати фотографії з запасом. До фотографій виставлені чіткі вимоги, від яких не можна відступати. Іноді фотографи точно не знають всіх вимог і можуть допустити порушення. Через їх недосвідченість або неуважності вам може бути відмовлено у візі. Тому, уважно вивчіть вимоги до фото на сайті консульства і звірте з тим, що вам видав фотограф. Краще все виправити на місці, ніж отримати відмову.
- Запрошення від наймача. Oświadczenie — це важливий документ , в якому вказано місто і місце роботи, посаду і розмір заробітної плати. Якщо ви знайшли підходяще місце роботи, запитайте у наймача дозвіл. Він його зробить за місцем реєстрації компанії і для вас це буде абсолютно безкоштовно. Якщо вам необхідно Воєводське запрошення, то процес оформлення ініціює наймач, але саме запрошення готує воєводство, яке і направляє запрошення працівникові. Плюс воєводського запрошення в тому, що це скоріше не право на відкриття візи, а пряма вказівка диппредставництва України від воєводи відкрити візу конкретному працівникові. Відмова у візі за таким запрошенням практично дорівнює нулю.
- Квитанція про сплату сервісного збору . Якщо ви звертаєтеся не в консульство, а до посередників, в Сервісний центр, то за їх послуги також потрібно платити. Вони виступають третьою особою між вами і консульством, приймаючи і передаючи потрібні документи. Вони не приймають рішень по візі і не ставлять позначки, а лише передають результати.
Як бачите, документів не так багато, їх всі можна легко зібрати для оформлення візи.
Які документи потрібні на робочу візу — підсумки
Робота в Польщі для багатьох українців вже стала буденністю. Візові центри відкриті в багатьох великих містах. Вони дозволяють без зайвих черг і очікування подавати документи на відкриття робочої візи і не тільки. Ваше завдання — зібрати повний пакет документів, який буде відповідати всім вимогам законодавства. Головне, щоб все було правильно, і тоді ви можете відкрити таку потрібну вам візу і відправитися на роботу в Польщу.
З цією статтею також цікавляться:
![]() | ![]() | ![]() |
Запрошення на півроку, робоче![]() | Річне запрошення![]() | Перелік документів , необхідних для роботи в Польщі![]() |
Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Яку їжу можна перевозити через кордон що б перекусити в автобусі?
Мене бутерброди з ковбасою змусили викинути, бо сказав що штраф, зроблю вигляд що не бачив, а в тебе є 5 секунд.
На кордоні стояли раз були 8 годин.
Вас що в Сахару везуть? Або ви і 10 хв. без їжі не можете?
Я зазвичай залишаю банани і воду, їх точно можна провозити.
Але по факту після проходження кордону ви все одно будете заїжджати або на заправку або на сточнку, де можна купити їжу, покурити і т. П
Я брала з собою бутерброди і фрукти, Головне все з’їсти до польського кордону, або там прям можна буде викинути те, що не з’їли. У Польщі потім можна купити їжу.
Вдавалося особисто провозити і самому і чому куму самогончік і пиво і сало і рибу тараньку. Як пощастить)). Різні кордону, різні зміни, різні митники. А ще особисто бачив як хлопці викидали із сумок закрутки з паштетом і м’ясом, сало, ковбаси і таке інше інше. Цілий звалище забили і ще рядом на купу складали там на 2 смітника було). А можуть і за бутер з ковбасою або м’ясом оштрафувати або змусити з’їсти якщо викидати не хочеться) Лотерея. І тільки вам вирішувати чи варто ризикувати чи ні.
Тобі дуже пощастило, за таке зазвичай штраф.
Так іноді така інформація шокує, до кордону з’їжте все м’ясне, а там булочки печиво цукерки.
Я везла звичайні канапки, м’ясо.Всё ок було.
А я читав тут що одного хлопця за пару бутеров і кілька мандарин штрафонулі на 280 злотих так що я б не ризикував на 280 злотих в Польщі можна купити багато смачного ну а там вирішувати вам.
Це був я!))) Так, краще не ризикувати! Один співробітник митниці може пропустити, а інший влупив штраф !!!
Які документи потрібні для перетину кордону по безвізу на запрошення і які з візою теж на запрошення?
І індекс теж потрібно, бо якщо якась помилка в назві населеного пункту, то можуть звернути, залежить від стражака, а за індексом дуже точно можна визначити місцезнаходження.
Безвіз: запрошення, страховка (бажано від однієї з десяти страхових зі списку) на весь час перебування, точну адресу місця відбування десятиденної обсервації (воєводство, район, населений пункт, вулиця, будинок, квартира), біопаспорт, мінімум 600 злотих (еквівалент долари, євро), польський номер телефону (можна український) .Віза: все те ж саме, тільки паспорт може бути звичайний закордонний.
Спасибі)
Будь ласка.
Чи можу я з Польською робочою візою спочатку летіти літаком до іншої країни ЄС.
Ні, саме польський кордон необхідно перетнути, щоб віза вступила в силу
Доброго дня,скажіть будь-ласка на ксерокопіях документів на польську візу потрібно ставити свій підпис чи ні?
Ні, не потрібно
Добрий день!Скажіть будь ласка,чи можна податися піврічну на візу в Польшу з електронним запрошенням?І ще на запрошенні не видно ні штампа,ні печаті.
Добрий день, можно
Дякую!
Я пробув у Польщі по без віз 90 днів, приїхав додому і через 2 тижня виробив візу на 180 днів, чи можу я по закінченню цих днів сидячи в Польщі не перетинати кордон і сидіти ще 90 днів на території цієї країни??
З цим питання потрібно звернутись до консульства України в Польщі
Підскажіть повний перелік документів на робочу візу на пів року
Документи на візу:
— Запрошення від польського роботодавця (оригінал і копія);
— страховка і її копія та квитанція про оплату страховки;
— анкета в візовий центр;
— квитанція про оплату візового збору;
— паспорти український та закордонний та їх копії. Якщо є 2 закордонних паспорти, то брати з собою необхідно обидва! Якщо паспорт український новий – айді ID, то витяг про прописку не забудьте! **
— оригінал і копія ідентифікаційного коду
— 1 фотографія 3,5 на 4,5 см, 80% обличчя (можна зробити за 50 грн в самому візовому центрі)
У мене забрали запрошення у візовому центрі при подачі, чи зможу я перетнути кордон при отриманні візи?
Дима його повинні повернути разом з візою.
Добрий день.Я в’їхала в Польщу по безвизу, влаштувалася на роботу, отримала карту годинного побуту, звільнилася. Чи можу я виїхати і відразу в’їхати по безвизу? Чи потрібно чекати коридор по безвизу, т. к. я не виїжджала?
Якщо з моменту отримання карти минуло 90 днів, Ви маєте право скористатися безвізовим режимом. Але якщо вона Вам більше не потрібна, її треба скасувати. Інакше потім можуть бути проблеми.
Підкажіть можна відкрити візу на підставі przedłużenia zezwolenia typu A?
Ваня якщо мова про дозвіл на роботу типу А, то по ньому відкривають воєводської візу. Зробити це краще протягом 3 місяців з дати оформлення зезволення. Але можна і пізніше з додатковим підтвердженням, що Вас досі чекають на роботі.
Добрий день.Я можу отримати робочу візу в Польщу якщо у мене не біометричний закордонний паспорт.?
Вика якщо паспорт діє, то можете.
Доброго дня!Підкажіть якщо депорт закінчується 07.08.2019 р. вже можна починати відкривати візу на 6 місяців d05.
Добрий день. Є великий ризик відмови. Чим більше часу після депортації пройде тим краще
Добрий день.У мене був в’їзд у Польщу на 1 день по біометрику.
Скажіть, 90 днів безвиза продовжують спливати навіть після виїзду або вони зберігаються?
Оля у Вас є 90 днів у кожному півріччі для безвізових поїздок. Візьмете Ви відразу все або будете брати частинами – неважливо. Головне, щоб в сумі не перевищили 90 днів. Якщо витратили 1 день, то залишилося ще 89 в цьому півріччі.
Добрий день.Скажіть я можу перебувати за 90 днів у півріччі безвизу. Як вважається півріччя?
Лев рік вважається календарний. Рік – Ваш індивідуальний.
Скажіть мені виповнилося 25 років і переробляють укр. паспорт на айді,у візовому центрі пройдуть ксерокопії старого укр.паспорти?
Андрей паспорт повинен бути дійсний.
Добрий день.У мене немає коду ІПН але в звичайному паспорті стоїть відмітка без ІПН. Це якось впливає на оформлення на роботу та якщо так то як?
Анна якщо мова про роботу в Польщі, і всі необхідні документи є, то не повинно впливати. У Польщі у Вас будуть свої податкові ідентифікатори, і вони ніяк не пов’язані з отриманими в інших країнах.
Добрий день.яку суму брати з собою на перше час роботи в Польщі?
Дима обов’язкових сум немає. Але Вам повинно вистачити до першої оплати праці, а бажано і на повернення, у разі форс-мажору.
Добрий день.Можу я отримати візу D, якщо в українському паспорті немає прописки?
Паша можете. У Польщі до таких питань щодо лояльні.
Добрий день.Я їду на роботу за безвизу, чи обов’язково потрібно запрошення від роботодавця?
Полина так обов’язково, якщо мета в’їзду робота. Ви можете в’їхати і як турист, але тоді треба буде підтвердити проживання, наявність коштів, зворотний квиток.
Доброго дня.Можна поїхати за старим закордонний паспортом на роботу в Польщу чи обов’язково потрібна біометрія?
Паша отримати візу і поїхати на роботу за чинним не біометричною паспортом можна. Скористатися безвізовим режимом – ні.
Добрий день.Я їду працювати в Польщі за звичайним закордонного паспорта з робочою візою (не біометрика), чи зможу я виїжджати в інші країни, які входять в Шенгенську зону чи потрібно робити біометричний паспорт?
Кирилл національна віза в Польщу дає право перебувати (з неробочими цілями) в інших країнах Шенгену в режимі 90/180. Тобто біометрія не обов’язкова.
Добрий день.Обов’язкова оплата збору у відділенні польського банку в регіоні, згідно прописки?
Все це залежить від того, чи прийме Вас найближчий центр. Якщо так, то і оплатити зможете.
Добрий день.Запрошення зроблено на старий паспорт, а я зробила новий. Чи можу я виїхати в Польщу на роботу?
Клава якщо збережіть старий паспорт, зможете. Якщо ні, краще переробити «запрошення».
Чоловік отримав візу Д ,але прийшов тільки один лист з запрошення. Це буде проблемою на кордоні?
Денис дивлячись яке «запрошення». Але в цілому, якщо контакти, підпису та печатки на місці, повинні пропустити.
Не вказав про наявність другого закордонний. паспора(біометричного) при подачі документів на національну візу.Що тепер буде?
Роман якщо дізнаються відмовлять,немає дадуть візу.
Добрий день.Я мати одиначка планую поїхати на роботу в Польшус дитини!дитиною 4 років.Які потрібні документи для дитини?
Оля якщо батька немає чи він позбавлений батьківських прав, то документи аналогічні дорослим, включаючи візу / безвиз. Якщо плануєте довгий термін, краще взяти запрошення в садок і відкрити візу за нього.Якщо батько є, нехай він і не бере участі у вихованні, але офіційно прав не позбавлений, потрібно завірений дозвіл від нього.
Скажіть на кордоні потрібно пред’являти оригінал запрошення нового чи достатньо буде копії або в електронному вигляді?
Олег офіційно оригінали. Буває пускають по копії, але можуть і не пустити.
Добрий день.Мені в Воеводском запрошенні зробили помилку в даті народження. Чи можу я з цього запрошення відкрити візу? Або воно вважається недійсним?
Лена будь-яка неточність може стати підставою для відмови.