Домой / Віза / Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі

Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі

Перелік документів, необхідних для роботи в Польщі

Збираючись на роботу в країни Європейського союзу, насамперед потрібно подумати про відкриття робочої візи. Адже хоча українці і отримали безвізовий режим, за ним працювати не можна. Цей привілей поширюється лише на туризм. Щоб отримати робочу візу, вирушайте до Візового центру з документами, віддавайте їх у віконце і чекайте заповітний штамп. Ми вже писали про візи та необхідні документи в різних статтях. Сьогодні ми зібрали для вас короткий керівництво, щоб ви не губилися в великій кількості інформації.

Які існують типи робочих віз:

 • Сезонні в режимі 240/360 . Під такий вид віз підпадають роботи, які визначені законодавством Польщі як сезонні. Це збір фруктів і овочів, робота на море в сфері готельно-ресторанного бізнесу, іноді будівництво;
 • Несезонні в режимі 180/360 ;
 • За воєводського запрошення.

Для відкриття кожної з цих віз необхідно запрошення на роботу або Oświadczenie. Видачу цього документа ініціює безпосередньо наймач на прохання потенційного працівника. Оплата за нього не стягується.

Документи для відкриття робочої візи

Отже, які ж документи запитує Візовий центр:

 1. Внутрішній паспорт. Це один з найважливіших документів, який повинен бути у вас на руках. Перевірте, щоб він відповідав вимогам: зовнішній вигляд, термін дії, все фото вклеєні відповідно до віку. Паспорт не віддається, його необхідно пред’явити при здачі документів і пізніше при отриманні паспорта з візою.
 2. Закордонний паспорт. Необхідно вкласти оригінал і дублікат всіх сторінок паспорта. Також він повинен відповідати таким вимогам:
 • Термін дії документа повинен бути більше 180 днів до дати перетину кордону;
 • Мінімум 2 чисті сторінки;
 • Паспорт видається на 10 років. Якщо ви бачите, що термін добігає кінця, замініть паспорт.

При отриманні нового закордонного паспорта іноді старий не знищується, а залишається у власника на руках. Якщо у вас залишився старий паспорт, потрібно надати його оригінал і ксерокопію всіх його сторінок.

 1. Поліс медичного страхування. Поліс можна купити в будь-якій страховій компанії на ваш розсуд, головне, щоб він відповідав наступним запитами:
 • Він повинен покривати всі країни Шенгенської угоди;
 • Розмір відшкодування — 30 тисяч євро;
 • Франшиза до 150 євро;
 • Ваша персональна інформація буде повинні бути вказані без помилок і помарок;
 • Термін поліса розраховується як на термін дії візи плюс 15 днів.

Крім поліса в пакет документів прикладіть і квитанцію про його сплату.

 1. Анкета. Анкету можна заповнити як на друкованому бланку вручну, так і он-лайн на сайті. Як вам буде зручніше. Головне, пам’ятайте, що вся інформація повинна бути правдивою. Навіть якщо ви ненароком допустили помилку, це може бути критичним для консульства, будьте уважні. Найпростіше заповнити анкету он-лайн і відразу ж записатися в чергу до Візового центру. В електронному вигляді простіше редагувати інформацію, якщо була допущена помилка. Але якщо вам звичніше заповнювати паперовий варіант, це також можливо.
 2. Фотографії. Буде потрібно одна або дві фотографії встановленого зразка.Кількість залежить від консульського округу, тому краще мати фотографії з запасом. До фотографій виставлені чіткі вимоги, від яких не можна відступати. Іноді фотографи точно не знають всіх вимог і можуть допустити порушення. Через їх недосвідченість або неуважності вам може бути відмовлено у візі. Тому, уважно вивчіть вимоги до фото на сайті консульства і звірте з тим, що вам видав фотограф. Краще все виправити на місці, ніж отримати відмову.
 3. Запрошення від наймача. Oświadczenie — це важливий документ , в якому вказано місто і місце роботи, посаду і розмір заробітної плати. Якщо ви знайшли підходяще місце роботи, запитайте у наймача дозвіл. Він його зробить за місцем реєстрації компанії і для вас це буде абсолютно безкоштовно. Якщо вам необхідно Воєводське запрошення, то процес оформлення ініціює наймач, але саме запрошення готує воєводство. Власне воно і направляє запрошення працівникові. Плюс воєводського запрошення в тому, що це скоріше не право на відкриття візи, а пряма вказівка диппредставництва України від воєводи відкрити візу конкретному працівникові. Відмова у візі за таким запрошенням практично дорівнює нулю.
 4. Квитанція про сплату сервісного збору . Якщо ви звертаєтеся не в консульство, а до посередників, в Сервісний центр, то за їх послуги також потрібно платити. Вони виступають третьою особою між вами і консульством, приймаючи і передаючи потрібні документи. Вони не приймають рішень по візі і не ставлять позначки, а лише передають результати.

Як бачите, документів не так багато, їх всі можна легко зібрати для оформлення візи.

Підсумки

Робота в Польщі для багатьох українців вже стала буденністю. Візові центри відкриті в багатьох великих містах. Вони дозволяють без зайвих черг і очікування подавати документи на відкриття робочої візи і не тільки. Ваше завдання — зібрати повний пакет документів, який буде відповідати всім вимогам законодавства. Головне, щоб все було правильно, і тоді ви можете відкрити таку потрібну вам візу і відправитися на роботу в Польщу.

Смотрите также

Гостевая виза в Польшу: оформление и стоимость

Гостьова віза в Польщу: оформлення та вартість

Туристична віза в Польщу: оформлення та вартість Багато українців вже довгі роки живуть і працюють …