lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Корисно знати / Які податки платить працівник в Польщі
Які податки платить працівник в Польщі

Перелік податків, які сплачує кожен працівник в Польщі

Податки в Польщі — життя і робота в європейській країні має на увазі сплату податків. За цим суворо стежить управління Податкової служби. Отже, які ж це податки, ми і розглянемо в сьогоднішній статті.

  1. Прибутковий податок PIT . Його платять всі, хто офіційно задіяний у трудовій діяльності в Польщі. Це можуть бути як фізичні особи, так і зайняті у підприємницькій діяльності.

Які податки в Польщі необхідно заплатити?

Якщо говорити про загальну ставкою, то тут існує два підходи. Особи, які отримали за попередній рік прибуток в розмірі до 85528 злотих, платять 18% PIT. Якщо ж більше цієї суми — то 32%. Працівники, які отримали менше 3091 PLN, звільняються від сплати податку, але все ж вони повинні здати податкову декларацію.

При лінійному податок в Польщі  ставка завжди статична і становить 19% незалежно від того, скільки ви заробили за минулий рік. Лінійний податок найчастіше використовують приватні підприємці.

Фіксований податок доступний для обмеженого переліку професій. Він полягає в тому, що ви платите встановлену ставку навіть якщо зовсім не отримали жодного прибутку. Але і при максимально високі доходи вона так само залишається незмінною. Це зручно, адже кожен раз розраховувати точну суму не завжди зручно, доводиться вдаватися до послуг бухгалтерів, а це додаткові витрати.

  1. ПДВ або VAT . VAT — це податок, який додають до вартості при покупці продуктів харчування, одягу, різних послуг. Найчастіше він вже міститься у зазначеній ціні. Якщо ви бачите, що вказана вартість нетто, значить, вам потрібно приплюсувати зверху ще й податок. На різні товари встановлюється різний% VAT.

 Які податки платить працівник в Польщі

Крім цього, працівник сплачує внески до різних соціальних фондів:

  • ПФ — 9,76%
  • Обов’язкове медстрахування — 2,45%
  • Фонд по інвалідності — 1,5%

Звичайно, роботодавець платить значно більше, але і працівник в сукупності відраховує майже 14% від своєї зарплати.

Якщо ви вирішили працювати в Польщі, не забувайте про щорічну подачі податкової декларації та сплати податків. Тим більше, що ви можете розраховувати на повернення прибуткового податку в наступному році. Це абсолютно нескладна процедура, про яку ви можете прочитати на нашому сайті.

Які податки платить працівник в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Як заповнити NIP-7 для отримання NIP Повернення податків, сплачених в Польщі NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати?
Як заповнити NIP-7 для отримання NIP Повернення податків, сплачених в Польщі NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Польща продовжила безвиз через карантин

Польща продовжила безвиз через карантин

Оцените запись Польща продовжила безвиз через карантин Польща продовжила безвиз через карантин — це саме …

Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии