ПМЖ в Польщі / Корисно знати / Яка мінімальна зарплата в Польщі
Яка мінімальна зарплата в Польщі

Мінімальна зарплата в Польщі

До великої радості працюючих людей, з’явилися чутки про майбутнє підвищення мінімальної заробітної плати в Польщі. У відповідь на безліч запитів сайт для іноземців ми оновили всю інформацію по цій темі, і тепер на сторінці можна буде знайти актуальні дані.

За якими параметрами відбувається розрахунок зарплати

Мінімальна зарплата в Польщі в 2022 році буде на рівні 3010 злотих, мінімальна ставка на годину 19.70 злотих.

На жаль, міністерством фінансів до сьогоднішнього дня не розроблена єдина формула розрахунку мінімальної зарплати, завдяки чому немає єдності між профспілками і представниками бізнесу. Періодично виникають суперечки не вносять додаткового ясності в ситуацію. Проте є орієнтовні (усереднені) розрахунки, де за основу беруться:

 • зростання ВВП;
 • прогнозований рівень інфляції;
 • середня заробітна плата по країні і т. д.
Згідно з опублікованими недавно Головним статистичним управлінням (GUS) даними про середню зарплату в країні, вона дорівнює 5682 злотих.

Ця цифра і стала відправною точкою в розрахунках необхідного мінімуму на 2022 рік. Те, що різні відомства в результаті отримали несхожі результати, незважаючи на однаковий «исходник», подиву не викликає з причин, про які згадувалося вище.

UPD від 16 червня 2021 року — уряд Польщі і рада міністрів РП зробили офіційну заяву про передбачуване розмірі мінімальної заробітної плати на прийдешній 2022 рік:

 • мінімальна щомісячна зарплата в Польщі — 3000 zł, тоді як зараз ця сума дорівнює 2800 zł;
 • мінімальна оцінка однієї робочої години — 19,60 zł (зараз це 18,30 zł / год).

Минимальная зарплата в Польше

Графік мінімальної зарплати в Польщі для Українців.

Тим, хто не пам’ятає або не знає, слід розповісти про алгоритм встановлення мінімальної зарплати в Польщі в 2022 році:

 • урядом країни буде запропонований розмір мінімального заробітку;
 • потім слід обговорення внесеного пропозиції в Раді з суспільного діалогу (RDS), де зібрані представники асоціації роботодавців і профспілок;
 • на узгодження або заперечення з наведеними доводами виділено 30 календарних днів;
 • в разі, якщо за вказаний термін Rada Dialogu Społecznego не зможе винести виразного рішення, узгодити або заперечити, сума встановлюється урядовою постановою, яке з’явиться не пізніше 15 вересня 2021 року.

В останні роки не спостерігається прецеденту прийняття спільного рішення в Раді, оскільки між учасниками завжди виникають тертя з приводу оплати — перші вважають її завищеною, другим вона здається надмірно маленькою. Виходячи з цього, прогнозуються високі шанси на те, що мінімалка буде дорівнює 3000 zł.

Сколько стоит жить в Польше

Думка незалежних експертів

Аналітики, що не входять в групи роботодавців або представників трудового класу, вважають, що брутто мінімалки збільшиться на 185 zł в місяць, а оплата робочої години підніметься на 0,70%. Якщо грунтуватися на одних даних, наведених незалежними експертами, то мінімалка в брутто пропонується наступна:

 • 2985 zł в місяць;
 • 19 — 19,50 zł на годину.

Згідно з іншим думку, зростання мінімальної зарплати може виявитися вище — наприклад 3001 злотих на місяць.

Думка профспілкових організацій

Що стосується профспілок, їх думка розходиться з представниками малого і великого бізнесу традиційно — їх абсолютно не влаштовують запропоновані параметри. За твердженням представників від робітничого класу мінімалка має зрости як мінімум на 500 злотих нетто. Більш того, вони пропонують рішення, яким чином цього досягти:

 • збільшити заробітну плату працівникам до 3125 zł;
 • на цю ж суму знизити податковий тягар для роботодавців.

Профспілки обґрунтовують свої пропозиції урядовими прогнозами на майбутній 2022 рік. Саме уряд вважає, що в майбутньому році буде відзначений рекордний результат щодо зниження рівня безробіття (3%), тоді як зараз зафіксована цифра в 6,4%. Те ж саме говориться і про інфляцію — 2,5%, тоді як в 2020 році вона склала 4,4%, крім того заплановано серйозне зростання ВВП. Є ще один аргумент, на який посилаються профспілкові організатори — це урядова допомога бізнесу в розмірі 100 млрд в минулому році. На їхню думку, тепер настала черга для надання допомоги протилежному боці.

Яка мінімальна зарплата в Польщі

Думка представників бізнесу

Тут думки абсолютно протилежні — бізнес не тільки проти подібних пропозицій, він не згоден взагалі на будь-які підвищення в найближчому майбутньому, аргументуючи це кризовою ситуацією після пандемії. За твердженням представників від класу роботодавців, малий і середній, а найчастіше і великий бізнес перебувають на межі розорення, і збільшення фінансового навантаження може виявитися згубним не тільки для бізнесу, але і, як підсумок, для робітників.

Професор Яцек Ґміна Мйончин (Jacek Męcina), який є радником правління Конфедерації Lewiatan, стверджує, що подібна новина жахлива, а наслідки прийняття такого рішення негайно і негативно позначаться на сфері бізнесу. На його думку, зараз намітився серйозний зростання в перший рік після пандемії, і такі рішення необачні і безпідставні в пору невизначеного положення економіки, податкового середовища.

Самі ж підприємці пропонують докорінні зміни у формулі розрахунків. Виглядати це повинно таким чином — величина МРОТ встановлюється в розмірі 50% від середньої зарплати по країні за минулий рік. Якщо розраховувати за таким принципом, то озвучені 5682 злотих перетворюються в мінімальну зарплату у 2022 році розміром 2841 zł брутто. При цьому не слід забувати, що озвучена сума взята тільки за останній квартал, для використання як наочний приклад.

На кому лежить відповідальність за прийняття рішення

Усім, кого зачіпає ця тема, слід нагадати, що пропозиція про підвищення розміру мінімальної оплати праці на 2022 рік слід від урядових органів. Відбувається передача пропозиції до Ради з громадського діалогу зазвичай до 15 червня, проте зважаючи на ситуацію з Ковідом дата може бути відкоригована.

Якщо рада роботодавців і працівників зможуть прийти до єдиної думки, і узгодять цифру, уряду залишиться тільки затвердити її. Надії на це досить примарні, щоб не сказати — нульові.

Економічна ситуація в світі постійно ускладнюється і погіршується, Польща теж має свої проблеми. Все вкупі мінімізує шанси на домовленість в Rada Dialogu Społecznego. Якщо до кінця літнього сезону не буде ухвалено рішення RDS за величиною мінімалки, то восени в справу вступить уряд. Точніше, це трапиться в вересні, коли Кабінетом міністрів РП буде прийнята відповідна декларація, як це зазвичай і трапляється.

Зарплата в Польше 2021. Минималка выросла, сколько будут зарабатывать мигранты новом году?Зарплата в Польше 2021. Минималка выросла, сколько будут зарабатывать мигранты новом году?

UPD від 10.06.2021 року — збільшення заробітної плати завдяки зростанню неоподатковуваного мінімуму.

Підвищення мінімального розміру оплати праці, це не єдине майбутнє рішення — також планується за рахунок зниження податкового преса домогтися збільшення суми нетто зарплати, тобто це те, що працівник отримує на руки після вироблених відрахувань.

Згідно з програмою «Польський лад» чекають різноманітні заходи по відновленню економіки країни. Планується підвищення розміру неоподатковуваного мінімуму — вважається що такий підхід виявиться ефективним у підвищенні розміру нетто.

У Польщі є ряд податків, які нараховуються тільки на заробітну плату, що перевищує значення визначеного мінімуму. Як приклад можна привести просту формулу — якщо працівник отримує в місяць 2800 злотих, податки нараховують за формулою 2800 х 12 — 8000 = 25600 zł. Простіше кажучи, при заробітку 33600 на рік податковим тягарем буде обкладена сума рівна 25600 zł. Може здатися, що це несуттєво, однак не все так однозначно. «Польський лад», будучи введеним у 2022 році, збільшить неоподатковуваний мінімум до 30000 zł. В цьому випадку, і у випадку з збільшенням МРОТ розрахунок буде виглядати таким чином: 2985 х 12 — 30000 = 5820 злотих.

Калькулятор зарплат

Це автоматично означає, що податковий прес ляже тільки на суму 5820 в рік, а весь інший заробіток залишиться недоторканним, не рахуючи соціальних платежів. Для спрощення розуміння того, що відбувається варто звернутися до алгоритму урядових експертів. За їхніми підрахунками виходить, що якби при збільшенні мінімалки до 2985 zł неоподатковуваний мінімум залишився б на колишньому рівні, то ті, хто отримує мінімальну зарплату, залишилися б з показником 2191,93 zł, тоді як після прийняття нових правил сума нетто від МРОТ збільшиться до 2343,94 злотих. При цьому треба зауважити — зазначені приклади стосуються тільки мінімальних оплат, а неоподатковуваний мінімум відрізняється регресивними властивостями. Це означає, що чим більший дохід має людина, тим менше стає неоподатковувана сума, аж до повного її обнулення. Таке відбувається при високих заробітках.

Калькулятор зарплат на 2022 рік

Необхідно уточнити, що прийдешні зміни стосуватимуться не тільки працівників, які отримують мінімальну заробітну плату, а й інших. Як стверджує польський уряд, поліпшення фінансової ситуації очікує приблизно 18 млн працівників. Дотримуючись розрахунками урядових експертів, до 120 тисяч злотих на рік збільшується поріг для підвищення податкового тягаря. Для людей, які працюють в межах міста відрахування дорівнюватиме 250 zł, для працівників у сільській місцевості він збільшується до 300 zł.

Все ті введення, про які розказано вище, можливі тільки за умови, що нові закони почнуть працювати. Поки ж застосовувати запроектовані формули до існуючих реалій немає ніякого сенсу — розгляд і прийняття нормативно-правових актів заплановано на осінь 2021 року, а працювати вони почнуть не раніше 2022 року.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Прикордонна служба Польщі страж гранична

4.9 / 5 ( 33 голоса ) Як зателефонувати в страж гранична Польщі Якщо вам …

Подписаться
Уведомление о
guest
75 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Крісті
Крісті
6 днів назад

Скільки Карщик отримує?
Хто вже працював. Або працює КАРЩИКИ. Скільки реально в місяць заробити, і які потрібні документи щоб працювати КАРЩИКИ?

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

Багато …

Гаррі
Гаррі
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

По різному

Стасон
Стасон
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

Потрібні документи.

Крісті
Крісті
Відповідь для  Стасон
6 днів назад

Які?

Іван
Іван
Відповідь для  Стасон
6 днів назад

Да ладно!

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

Все залежить від форми і годин.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

Менше 18 немає сенсу погоджуватися

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

20 злот в мого товариша батько отрімує

Крісті
Крісті
Відповідь для  Анатолій
6 днів назад

Які документи потрібні, ви часом не знаєте?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

Курси по керування карі,

Roman
Roman
Відповідь для  Анатолій
6 днів назад

Пройти курси, здати екзамен, отріматі zaświadczenie kwalifikacyjne
(UDT ll)

Крісті
Крісті
Відповідь для  Roman
6 днів назад

Українські курси не підходять? Або ви не знаєте

Roman
Roman
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

Там пише так: odbyć odpowiednie przeszkolenie stanowiskowe. Це означає, що можна на курси в Польщі не ходити, а самостійно навчитися і в UDT здати іспит. Можу скинути питання з відповідями на viber
Деталі уточнюйте в udt.gov.pl

Іван
Іван
Відповідь для  Крісті
6 днів назад

Ні, не підходять

Стасон
Стасон
13 днів назад

Зарплата 18,30 злотих, податки платиш сам.
Хто що чув, або стикався з таким нововведенням як з / п по 18,30 за годину, але податки платиш сам.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

Бовдури, це все легально якщо ви студент української чи польської вузу

Стасон
Стасон
Відповідь для  Сергій
13 днів назад

А якщо не студент?

Dmitry
Dmitry
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

Це робота з довідкою податкового резидента України, не раджу

Стасон
Стасон
Відповідь для  Dmitry
13 днів назад

Я працюю на даний момент від цієї фірми. Не один рік.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

Напевно українці керують фірмою

Йоахім
Йоахім
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

Зарплата за найнижчою ставкою, без премії і доплат за над часи і нічні зміни. також без соціального пакету і захисту і відпустки.

Як повернешся в Україні заплатиш 20% з усієї зарплати (Не думай що зможеш обдурити державу).

Стасон
Стасон
Відповідь для  Йоахім
13 днів назад

Напиши докладніше. Спасибі.

Йоахім
Йоахім
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

Так що тут можна написати, пошукай в гуглі «робота в Польщі з довідкою податкового резидента України».

Я дуже не радив би на таке вестися.
Правда є категорія людей, яким це буде вигідно,.

Стасон
Стасон
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

Забув додати — робота від фірми, по умові зліценія.

Василь Іванович
Василь Іванович
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

Ну нафіг

Сергій Yukhik
Сергій Yukhik
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

І фірма ця — EWL.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Стасон
13 днів назад

Жесть!

Oksana
Oksana
20 днів назад

Які зараз зарплати в Польщі
Напишіть як зараз з роботою в Польщі які зарплати для людей без спеціалізацій без прав водія.
Чи реально знайти що то за 20000 гр. працюючи скажімо по 10 годин на день але не більше з вихідні субота віск. або хоча б тільки воскрес.
Ще навесні там нормальної роботи з нормальною оплатою і премією мало хто міг знайти.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Oksana
20 днів назад

чому права не зробиш? 3 місяці і з правами

Ist
Ist
Відповідь для  Oksana
20 днів назад

Середня з / п різноробочим буде 3000 зл. чистими при графіку 5 днів по 12 годин

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Ist
20 днів назад

годин виходить замало, але по 5 днів на тиждень саме те, хто вирішив надовго затриматися попрацювати. це я про здоров’я, щоб не вбити його

Ist
Ist
Відповідь для  Covidlo
20 днів назад

І то правда

Sergey
Sergey
Відповідь для  Oksana
20 днів назад

Польща поки актуальна, якщо взяти до уваги ЗП в Україні для звичайного електорату і курс зл / грн. І ще довго буде актуальною, так що їдуть і їдуть … Загальні рекомендації — вчити мову, вибрати напрямок професії, якщо треба — вчитися, підвищувати кваліфікацію, від цього безпосередньо залежить ККД вашого доходу час-гроші. Вибір роботи в Польщі великий, багато підприємств, магазинів, інших контор, самі поляки їдуть далі в ЄС і звільняють місця, особливо непопулярної роботи для робочої сили України, Білорусі, Молдови, та ін.

Ist
Ist
Відповідь для  Sergey
20 днів назад

Найактуальніше Швейцарія, Швеція, Великобританія, Канада, США. Польща ж варіант для всіх підряд.

Maksym
Maksym
Відповідь для  Ist
20 днів назад

Головне щоб в цих країнах були знайомі, або якась медична або ІТ освіту з якої можна легально працювати

Ist
Ist
Відповідь для  Maksym
20 днів назад

Навіть різноробочим можна там працювати і без ІТ знайомств. Потрібно всього лише вивчити інфу.

Unlx
Unlx
Відповідь для  Sergey
20 днів назад

За 10-12 годин 6 днів на тиждень робота завжди є. Питання бажаючих так важко працювати все менше. Ну якщо не будете багато витрачати на харчування, проживання, під’їзд то 1000 доларів зможете заробити. А так в середньому розраховуйте на 14000 грн в місяць. Якщо ви з маленького містечка де крім ринку нічого не залишилося. То такий варіант дуже не поганий. У великому місті можна знайти роботу на 14000 грн чистими тому для них поїздка до Польщі не так вигідна.

Oksana
Oksana
Відповідь для  Unlx
20 днів назад

Ну в Києві знайомий скаржиться що втомився на двох роботах кінці з кінцями зводити. У Києві на одній роботі до 10000 гр але вони підуть на житло харчування проїзд. І це ще добре якщо сам не допомагаєш рідним і дітей немає. А з другою роботою то затримки в три місяці зарплати то кидало. Таке в Києві всюди

Ist
Ist
Відповідь для  Oksana
20 днів назад

У Києві до 20к можна спокійно різноробочим 5/2 8-10 годин заробляти. Так що UnIx прав, головне бажання і завзятість не сидіти за три копійки.

Sergey
Sergey
Відповідь для  Ist
20 днів назад

Ви нічого не відкладіть в Києві з такою зп

Unlx
Unlx
Відповідь для  Sergey
20 днів назад

Якщо у вас немає власного житла в Києві або іншому великому місті і ви віддаєте 50% зп за оренду то згоден що в результаті у вас залишаться копійка

Євген
Євген
Відповідь для  Unlx
20 днів назад

Ось вас бомбанули, якщо ви працюєте за булку хліба, то це суто ваше, отрути працюю у мене в середньому 6.300-7200вмесяц при 300+ годин, або ви приїхали чому не робити і отримувати бабки або з метою я ж в Європі)))) )

Євген
Євген
Відповідь для  Unlx
20 днів назад

І так працював в Ченстохова на будівництві різноробочим по 12 годин 6 днів при зп 18 годину не здох живий, якщо ви їдете в ЄС просто тупо існувати ще раз повторюся це особисто ваше! А я всього лише дав людині зрозуміти, що потрібно шукати норм вакансії і з більш годинами.

майя
майя
Відповідь для  Євген
20 днів назад

А що ж ти Євген шукав недавно агенцію, просив нормальних щоб не кинули, а тепер у тебе зарплата ок є))))

Євген
Євген
Відповідь для  майя
20 днів назад

Так потрібно, і нехай я не тільки те питання тут озвучував, багато питань. Є у мене деяка ідейка.

Stepan
Stepan
Відповідь для  Євген
20 днів назад

Яка робота з такою зарплатою якщо не секрет

Євген
Євген
Відповідь для  Stepan
20 днів назад

Складальник автомобільних причепів, працює вже років зо 1.5 там починав з 16.5 злотих. Зараз від виробітку.

Євген
Євген
Відповідь для  Stepan
20 днів назад

Хз, знайомий працює за у нього від 6 до 8 тисяч злотих працюючи по 12часов 6 днів в тиждень.

Ist
Ist
Відповідь для  Sergey
20 днів назад

Ну да, в Польщі живучи в хостелах і працюючи без вихідних більше вийде відкласти.

Максим
Максим
Відповідь для  Sergey
20 днів назад

Якщо в Польщі знімати квартиру а не жити в хостелі то ситуація така ж

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Oksana
20 днів назад

особливо в Києві люблять кидати приїжджих свої ж бізнесмени.

Unlx
Unlx
Відповідь для  Oksana
20 днів назад

Якщо він не має власного житла і віддає 50% заробленого за оренду то нема чому дивуватися. Що в підсумку його заробіток копійчаний

Йоахім
Йоахім
Відповідь для  Oksana
20 днів назад

Цілком реально, але тільки за умови, що це Умова про праце. Але і занадто багато теж не заробиш, заборонено по умів про праце працювати більше 211 годин на місяць або 416 в рік.
Тут де працюю я люди отримують 3000 — 4100 кому немає 26ті ще більше.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Йоахім
20 днів назад

ти якусь маячню написав. На умів про праце нічого не заробиш. Про 416 в рік я взагалі крикнув з твого марення

Йоахім
Йоахім
Відповідь для  Анатолій
20 днів назад

Якщо у тебе немає мізків, і ти не знайомий з трудовим кодексом Польщі, то можеш свої «висери» не залишати тим де нічого не розумієш.

Юрій
Юрій
Відповідь для  Йоахім
20 днів назад

НЕ підкажете контакти роботодавця?

Йоахім
Йоахім
Відповідь для  Юрій
20 днів назад

Сюди немає набору, а решта вакансії агентства не варті уваги.

Ковідло
Ковідло
Відповідь для  Йоахім
20 днів назад

згоден, в хорошу фірму набору практично немає.

Oksana
Oksana
Відповідь для  Йоахім
20 днів назад

І житло безкоштовно у вас?

Йоахім
Йоахім
Відповідь для  Oksana
20 днів назад

Решта фірма.

Анастасія
Анастасія
25 днів назад

Довідка для студентів для отримання ставки в нетто
Привіт чула про довідку для студентів, щоб отримувати ставку вище. Це тільки для студентів денного відділення? Або можна перейти на заочне? Також враховується навчання в поліціальной школі?
Легально чи це? Чи можна зробити довідку самої?

Roksa
Roksa
Відповідь для  Анастасія
25 днів назад

На рокса.пл у тебе була б велика ставка і без довідки

Сергій
Сергій
Відповідь для  Анастасія
25 днів назад

З нашими візами не скрізь ця довідка діє, з поліціальной школою не знаю, з польськими університетами природно всюди діє

Сергій
Сергій
Відповідь для  Анастасія
25 днів назад

Студентам денної і поліціальной школи до 26, можна і самій, якщо є знайомі в деканаті і намалюють довідку що ви студент!

Suspected
Suspected
Відповідь для  Анастасія
25 днів назад

Студентам до 26 років

В'ячеслав
В'ячеслав
25 днів назад

Безвіз
Добрий день. Підкажіть. Якщо я по приїзду назад в Україну після закінчення безвіза і хочу відразу зробити річну візу, мені потрібно буде чекати якийсь коридор в Україні?

Микола
Микола
Відповідь для  В'ячеслав
25 днів назад

не треба чекати коридору

Стасон
Стасон
Відповідь для  В'ячеслав
25 днів назад

У воевуди немає коридорів ніяких.

Ist
Ist
Відповідь для  В'ячеслав
25 днів назад

ні

Славко
Славко
Відповідь для  В'ячеслав
25 днів назад

ні

Валерій
Валерій
25 днів назад

Заплата до 26 років і після виповнення 26 років
Мені 26 липня виповнилось 26 років, до 26 років я отримував ставку на 1 злотий більше, енж всі остальні, що мають ставку після 26 років.
Роботодавець мені за місяць виплатив зарплату меншу на злотий за годину, обгрунтовуючи тим, що мені в цьому місяці виповнилось 26 років( на мою думку має бути так, що до останнього дня має нараховуватись вища зарплата, а після 26 років, тобто на наступний день вже на 1 злотий нища).
Порадьте, шо зробити, щоб довести свою правоту

Микита
Микита
Відповідь для  Валерій
25 днів назад

А все вже, все. А треба було раніше

Стасон
Стасон
Відповідь для  Валерій
25 днів назад

Звернись в ООН.

є
є
Відповідь для  Валерій
25 днів назад

У PIP, але потім можуть і звільнити