lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Заповнення PIT-37, 11 і розрахунок прибуткового податку
Заповнення PIT-37, 11 і розрахунок прибуткового податку

Заповнення PIT-37 і розрахунок прибуткового податку іноземним працівником у Польщі

Заповнення PIT-37, 11 — Європейське законодавство досить жорстке щодо сплати податків. Всі працюючі особи щорічно здають декларації про свої доходи, в тому числі це стосується і іноземців. Подаючи декларацію, іноземець може розраховувати на повернення прибуткового податку, який він сплатив раніше.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Поняття про PIT
Що представляють собою ПІТ-11 і ПІТ-37?
Розмір податку, що сплачується з зарплати
Хто звільняється від заповнення PIT-37?
Як заповнити PIT-37?
Етап 1. Розрахунок PIT-37.
Етап 2. Вибір заповнення
Етап 3. Внесення особистої інформації
Етап 4. Податкові надходження
Етап 5. Ваші пільги
Пільги на неповнолітніх дітей
Етап 6. Благодійні внески
Етап 7. Завершальний етап
Безпосередня подача декларації
Подача загального PIT для сім’ї
Що буде, якщо не подавати податкову декларацію або порушити терміни подачі?
Підсумки

Не можна сказати, що податкове законодавство Польщі незмінно протягом багатьох років. Навпаки, воно постійно змінюється, процедури автоматизуються. Тому, в даній статті ми розглянемо загальні поняття, а що відносно конкретних випадків, потрібно буде уточнювати по ходу справи.

Поняття про PIT

Поняття про PIT

З початку 2019 року відпала необхідність у працюючих осіб в обов’язковому порядку подавати PIT-37 в органи податкової служби. Тепер цей документ формується системою автоматично, виходячи з інформації про працівника. Але бувають випадки, коли підтягується не вся інформація і тоді потрібно внести корективи в документ. Особливо це важливо, коли інформація стосується пільг або соціальних виплат. Переглянути та відкоригувати інформацію ви можете у Twój e-PIT.

Грубо кажучи, PIT – це цілий перелік документів, що стосується оподаткування в Польщі. Щоб градація була більш точна, до букв PIT ще додають цифри. Наприклад, PIT-37 або PIT-11.

Різновиди PIT залежать від оподаткування в кожному конкретному випадку. Відмінності можуть стосуватися, якщо платник податків юридична особа чи фізична. А також і велика кількість інших нюансів. Щоб не заплутатися, у даній статті ми розглянемо приклад працівника-іноземця, який працював в Польщі в 2017-му році, а декларацію подав у 2018-му році. Тому, йому необхідно заповнити PIT-11 і PIT-37. Сам зовнішній вигляд бланка піддається постійним змінам, але подивитися актуальний варіант завжди можна на це сайт.

Що представляють собою ПІТ-11 і ПІТ-37?

По суті, це два схожих документа, які відображають доходи працівника за попередній рік. Але є і певна різниця.

PIT-11 подається наймачем до органів податкової служби за свого працівника. В них він може відображати авансові податкові відрахування, і не показувати реально зароблені доходи. Документ подається до початку березня наступного року. Якщо працівник був залучений на кілька робіт, кожний наймач зобов’язаний подати за нього ПІТ-11.

PIT-37 – це документ, якій подається безпосередньо працівникам щодо своїх реальних доходів і податкових внесків. Саме на підставі поданого PIT-37 і повертається прибутковий податок. А також прописуються всі платежі, що ведуть до пільг.

Розмір податку, що сплачується з зарплати

У Польщі існує поняття податкового порогу. Тобто це сума доходів, що впливає на розмір податку:

 • У разі, якщо загальний дохід за рік не перевищує 85 528 злотих, то податок для фізосіб становить 18% мінус 556 PLN.
 • Якщо дохід буде вище встановленої суми, то встановлюється фіксований платіж 14 839 PLN і 32% податку буде стягуватися за суму, що перевищує 85 528 злотих.


Сума в 85 528 PLN не постійна, в наступному податковому році вона може бути змінена в будь-яку сторону.

Хто звільняється від заповнення PIT-37?


У даній статті ми говоримо виключно про легальне працевлаштування іноземців у Польщі. Якщо працівник відпрацював менше, ніж 183 дні у році, то йому не потрібно подавати PIT-37. Замість цього роботодавець подає форму IFT-1/IFT-1R. Один примірник наймач відправляє в органи фіскальної служби, копію направляє працівнику поштою. Ніякі інші документи працівником до податкової служби не подаються.

Як заповнити PIT-37?

Документ подається працівником до кінця квітня наступного за звітним року. Є два варіанти заповнення:

 • Завантажуєте бланк і вручну його заповнюєте. Пізніше відправляєте лист поштою. Цей варіант підходить тим, хто займається цим вже не перший раз, знає всі тонкощі розрахунків і впевнений у своїх силах. Пам’ятайте, що подання неправдивої інформації, навіть випадково, вважається в Польщі злочином. Тому, не ризикуйте.
 • Другий варіант – це заповнення форми онлайн безпосередньо в спеціалізованій програмі. Ми рекомендуємо вибирати цей крок і використовувати ресурс E-pity.pl.


Отже, далі ми розглянемо заповнення PIT-37 у програмі сайту E-pity.pl.

Етап 1. Розрахунок PIT-37.


Заходимо на сайт E-pity.pl. Щоб почати заповнення онлайн, у вікні вибираємо рядок «uruchom PITy online teraz». У спливаючому вікні, натисніть галочку, щоб прийняти умови угоди.

Етап 2. Вибір заповнення

Клікаємо на режим «Kreator PIT», він перший у списку, і переходимо далі.

Вибір заповнення

У новому вікні ви побачите два списку.

Щодо списку «Спосіб оподаткування» вибираєте «Індивідуальний», так як у нашому випадку ми розглядаємо подачу PIT фізособою іноземцем за себе особисто.

Підпункт «Мета подачі» є два варіанти. Якщо декларація подається вперше, необхідно вибрати перший пункт «zlozenie zeznania». Якщо ви подаєте коригування до вже наявної декларації, необхідно вибрати другий пункт «korekta». У нашому випадку ми клікаємо по першому пункту.

Внесення особистої інформації

Етап 3. Внесення особистої інформації


Необхідно взяти PIT-11, який був поданий наймачем, та перенести всю інформацію звідти в розділ «Особисті дані». Інформація в двох документах повинна бути ідентична.

Етап 4. Податкові надходження

Це один з найбільш важливих розділів, тому заповнювати його потрібно дуже уважно. Для початку вибираємо, на підставі чого заповнюється PIT-37. В нашому випадку на підставі PIT-11. Вибираємо PIT-11 і натискаємо «Далі».

Податкові надходження

У нових віконцях будуть графи, суми, які потрібно переносити з PIT-11. На момент заповнення вона вже повинна бути у вас. Робіть це обережно, щоб не помилитися.

Зверніть увагу, що якщо ви працювали на підставі умова злецения або умова про дзело, поставте галочку «nic nie zostalo zaznaczone».

Якщо ви працювали з умова про праце, заповнюйте відповідно до розділу D PIT-11.

Етап 5. Ваші пільги

Якщо вам пільги не передбачені, пропустіть цю сторінку.

Етап 5. Ваші пільги

Але є працівники, яким пільги покладені і завдяки їм податкові відрахування в результаті стануть менше. Хто ж може розраховувати на податкові пільги?

 1. Активні донори. Якщо ви є донором крові, обов’язково уточніть про це при поданні декларації. Ви можете отримати непогані пільги.
 2. Пожертви для костелів. В залежності від суми пожертвувань і розмірами наданої іншої допомоги на потреби костелу, вам можуть надати податкові пільги. Розмір розраховується індивідуально.
 3. Інтернет. Якщо ви більше, ніж два роки поспіль користуєтеся Інтернетом, вам покладені пільги.
 4. Допомоги з реабілітації для оплати ліків та іншої медичної реабілітації як платника податку, так і осіб, яких він утримує
 5. Пільга за допомогу у працевлаштуванні. Особи, які наймають інших, в тому числі по догляду на дому, також мають податкові відрахування.
 6. Перший будинок Переваги для будівництва першого житлового будинку в Республіці Польща. Існує можливість перерахунку податку на використані будівельні матеріали.
 7. Іноземний дохід. Відноситься до осіб, що проживають у Польщі і мають її громадянство, які отримали дохід за кордоном. Це компенсація податків, які сплачуються в країні доходів.


Щоб розраховувати на будь-яку з пільг, необхідно надати підставу її отримання в документальному вигляді. Будь-яка інформація повинна підкріплюватися документом.

Пільги на неповнолітніх дітей

Якщо в сім’ї є неповнолітні діти або ж їм ще не виповнилося 25 років, але вони вчаться у вузі і перебувають на утриманні батьків, також покладена пільга. Ще однією умовою є мінімальний дохід сім’ї. Якщо сім’я неповна і є тільки один батько, його сумарний дохід за рік має бути не більше PLN 56 тисяч. Якщо сім’я повна, то дохід двох батьків не повинен бути вище PLN 112 тисяч в рік.

Пільги на неповнолітніх дітей

Отже, якщо доходи невисокі і є малолітні діти, сміливо вносите цю інформацію у форму і отримаєте належні вам пільги.

Етап 6. Благодійні внески


Цей розділ не відноситься до пільг, вам просто буде запропоновано внести суму на благодійність. Вона не велика, всього 1% від суми ваших податків. Але ви вправі самі вирішувати, погоджуватися або відмовитися. Якщо ви не хочете віддавати свій 1%, просто натисніть кнопку «Далі» і переходите до наступного вікна.

Етап 7. Завершальний етап

Якщо ви впевнені, що все заповнено вірно, необхідно зберегти документ в форматі pdf і роздрукувати, натиснувши на «Wydrukuj». Все, документ сформовано і можна займатися подальшими заходами, а саме подачею ПІТ-37 в органи податкової служби.

Етап 7. Завершальний етап

Безпосередня подача декларації

Як тільки документ сформовано, його необхідно подати в Urzad Skarbowy. Для цього є два варіанти:

 1. Віднести документ особисто. Для цього необхідно роздрукувати форму в 2-х примірниках і віднести в податкове управління. Якщо ви заповнювали на сайті, який рекомендували ми, то адреса буде міститися на бланку. Після прийому документів фахівцем, на вашому екземплярі поставлять відповідну відмітку і повернуть вам. Це і буде підтвердженням подачі декларації. Зберігайте свій примірник не менше 5 років.
 2. Відправка по Інтернету. Якщо ви не хочете йти в уженд, можна надіслати декларацію через базу. Але існують обмеження для цього способу, так як програма вимагає інформацію про податки, нарахованих за попередній рік. Якщо ви подаєте декларацію вперше, програма вас не пропустить без цих відомостей. Хоча, в деяких Воєводствах досить проставити значення «0» і програма пустить вас далі. В кінці відзначте пункт «Chce wyslac e-Deklaracje» і вона піде у відповідний уженд скарбовый.


Як тільки документ піде, вам прийде лист-підтвердження на вказаний вами е-мейл. Роздрукуйте подану декларацію і також зберігайте не менше 5 років.

Подача загального PIT для сім’ї

Існує можливість подачі PIT-37 загального на сім’ю. Найчастіше це роблять працюють подружжя або батько-одинак з дитиною. Щоб подати загальну декларацію поставте позначку у графі «wspolnie z malzonkiem», тобто «разом з чоловіком»

Подача загального PIT для сім'ї

Форма заповнюється на чоловіка чи дружину, а інформація про другому дружині вноситься в декларацію як допоміжна. Далі всі доходи підсумовуються, діляться навпіл і на них нараховуються податки. Для чого це робити? Практика спільної подачі декларація вигідна в тому випадку, якщо один з подружжя заробляє суму, яка перевищує мінімальний поріг і на нього може бути нараховано підвищений податок. При цьому другий чоловік має маленьку зарплату. У підсумку, при такому підході середня зарплата не буде перевищувати встановлених порогів.

Які умови повинні бути дотримані, щоб була можливість подачі спільної PIT-37:

 1. Подружжя повинні перебувати у зареєстрованому шлюбі як мінімум весь звітний податковий рік;
 2. Повинні мати спільну власність, нерухомість;
 3. Інші умови, які можуть бути висунуті воєводством.

Що буде, якщо не подавати податкову декларацію або порушити терміни подачі?

Подача податкової декларації – дуже важливий момент, за яким суворо стежать. За порушення загрожують неприємні наслідки, жорсткість яких буде впливати термін, на який сталася затримка, і як це стало відомо.

 • Якщо ви особисто зізналися у скоєному – вас чекає штраф, який визначається в залежності від суми податків;
 • Запізнилися на кілька днів – кілька сотень злотих;
 • Якщо ви вирішили приховати і порушення було визначено органами податкової служби, буде проведено розслідування з передачею справи в суд. За підсумком за таке порушення може загрожувати великий штраф, депортація або реальне ув’язнення. Якщо ви вже попалися, намагайтеся не чинити опір доказам. Краще йдіть на співпрацю, добровільно заплатити всі штрафи і можливе покарання буде не таким серйозним.

Підсумки

Незнання закону не звільняє вас від відповідальності. Тому, вирушаючи на роботу в іноземну державу, будьте уважні щодо дотримання їх законів. Проконсультуйтеся зі знаючими людьми, можливо з юристами. І не порушуйте закони країни, якщо не хочете власноруч ускладнити собі життя.

З цією статтею так само цікавляться:

Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка Як отримати карту Поляка без польських коренів Що потрібно знати про народження дитини в Польщі для українців
Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка Як отримати карту Поляка без польських коренів Що потрібно знати про народження дитини в Польщі для українців

Заповнення PIT-37 — якщо залишилися питання-пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
4 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии
ОЛЬГА
ОЛЬГА
4 месяцев назад

ДОБРОГО ВЕЧОРА. ЧОЛОВІК ПРОПРАЦЮВАВ В ПОЛЬЩІ МЕНШЕ 180 ДНІВ, ЙОМУ НЕ ПОТРІБНО ЗАПОВНЮВАТИ ПІТ 37? РОБОТОДАВЕЦЬ ПРИСЛАВ ПІТ 11 І АНІ СЛОВА ПРО IFT-1/IFT-1R. ЗГІДНО ЯКОГО ЗАКОНУ ЧИ ПОСТАНОВИ МЕНІ НЕ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ПІТ 37, І ЯКЩО РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ ПОДАВ IFT-1/IFT-1R ДО ПОДАТКОВОЇ, ЩО РОБИТИ

Маргарита
Маргарита
7 месяцев назад

У мене. Двоє дітей та я в шлюбі, як заповнювати декларацію піт37, і де мені знайти дані про мій податок за минулий рік

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
7 месяцев назад
Ответ для  Маргарита

Ми приватна агенція, займаємось документами на відкриття візи лише.

Светлана
Светлана
7 месяцев назад

Доброго дня якщо є декларація в ел.вигляді на піт11 но я на Україні яе можна отримать кошти?