lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Що потрібно знати для ефективного пошуку роботи в Польщі
Що потрібно знати для ефективного пошуку роботи в Польщі

Як знайти роботу в Польщі

Як знайти роботу в Польщі? Кожен з нас шукає для себе вигідніші умови праці, з гарною заробітною платою і зручним графіком. Деякі просто переходять на інше підприємство. А більш сміливі їдуть навіть в іншу країну.

Найчастіше дня закордонного працевлаштування українці, білоруси і росіяни вибирають Польщу. Схожий мову, близькість кордонів і гідний рівень зарплати привертають до працевлаштування. Але як шукати підходящу вакансію? До кого звертатися і які ресурси переглядати? Про це ми розповімо в цьому матеріалі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Шляхи пошуку роботи
В Інтернеті
Через посередника
Пошук роботи з Польщі
Агентства
Газети
Самостійний похід по місцям роботи
Які документи потрібні для роботи
Які документи потрібні для відкриття візи
Як скласти резюме
Заробітна плата — один з найважливіших нюансів
Де жити і хто за це платить
Підсумки

Як знайти роботу в Польщі. Шляхи пошуку роботи

 Як знайти роботу в Польщі. Шляхи пошуку роботи

Залежно від зручності, можна вибирати різні шляхи пошуку вакансій. Найпоширеніші з них:

 • Мережа Інтернет, сайти пошуку робіт;
 • Послуги посередників;
 • Газети з оголошеннями;
 • Друзі, знайомі;
 • Прямий пошук, можна просто підійти на підприємство і запитати про вакансії.

Пошук в Інтернеті

Пошук в Інтернеті

Краще за все шукати роботу, перебуваючи вдома. Адже робити це, перебуваючи в Польщі, складно. Вам доведеться десь жити, платити за орендоване житло. Тому, починайте заздалегідь переглядати сайти пошуку роботи. Також існують телеграм канали та групи в Viber. Можливостей предостатньо. Навіть на українських сайтах пошуку робіт є вакансії по Польщі. Виписуйте собі всі цікаві вакансії, списується з роботодавцями або відразу телефонуйте. У будь-якому випадку, ви повинні підібрати до 10 місць роботи, щоб було з чого вибирати.

Які інтернет ресурси вам підійдуть:

 • Pracuj.pl
 • Praca.pl
 • Infopraca.pl
 • Jobs.pl
 • Місцевий Olx.pl, в розділі «Praca»
 • І не забудьте по місцевий гугл — google.pl. Просто вбийте в рядку пошуку слова «Praca» і назву вакансії. Впевнені, ви знайдете велику кількість інформації.

Пошук через посередника


Це найпростіший варіант. Ви просто говорите про професії або видах робіт, які хочете виконувати і посередник в найкоротші терміни знаходить вам підходящий варіант. Якщо цей же посередник допомагав вам готувати документи на візу, то знайти роботу він може вам або безкоштовно, або за невелику винагороду. Це буде входити в комплекс послуг. Якщо ж ви вперше звертаєтеся до нього саме за вакансією, то це може коштувати близько 500-600 zl.

Пошук роботи з Польщі

 Як знайти роботу в Польщі Пошук роботи з Польщі

Буває, що потенційний роботодавець надіслав запрошення на роботу, по якому ви оформили робочу візу. А, приїхавши на місце, виявляється, що вакансія закрита і в ваших послуг не потребують. Що ж робити? Якщо ви вже приїхали в Польщу і вам потрібно знайти роботу, то можна піти іншим шляхом.

Агентства

Наприклад, можна піти в агентство з працевлаштування. Якщо це офіційно оформлене агентство, то вони надають роботу безкоштовно. Тому, ви можете відмінно заощадити.Зверніть увагу на:

 • Flagma.pl;
 • OTTOworkfarce.pl;
 • Randstad.pl;
 • Ewl.com.pl;
 • Interkadra.pl.

Як знайти роботу в Польщі — газети

Як знайти роботу в Польщі Газети

Можна купити газету з оголошеннями. Це звичайно старомодний спосіб, але цілком дієвий. Багато роботодавців віддають йому перевагу.

Купуйте такі видання:

 • «Praca»;
 • «GazetaWyborcza»;
 • «Oferta».


Ви можете не тільки шукати, але і самі подавати оголошення про пошук роботи. Вкажіть бажану посаду, свої контактні дані і можливо вас знайдуть роботодавці безпосередньо. На відміну від майданчиків в Інтернеті, в друкованому виданні оголошення надрукують мінімум через тиждень. Тому, доведеться почекати.

Самостійний похід по місцям роботи.


Якщо ви хочете працювати в кафе на море, можете взяти резюме і самостійно пройтися по всіх закладам. Поспілкуйтеся з господарями або менеджером. У сезон роботу можна знайти за пару годин. І навіть якщо на даний момент вільних місць немає, залиште резюме з контактними даними і вам зателефонують. Роботодавці люблять ініціативних кандидатів.

Які документи потрібні для роботи


Перш за все, вам необхідно запрошення на роботу. Його отримання ініціює роботодавець, а видає воєвода. Саме з цього запрошення ви і будете отримувати візу і далі працювати. Як тільки ви знайшли потенційну роботу, зв’язуйтеся з роботодавцем і просите у нього запрошення. Як тільки воно буде готове, подавайте документи на робочу візу.

Які документи потрібні для відкриття візи:


Якщо ви точно визначилися з роботою, направте до відділу кадрів своє резюме та мотиваційний лист. У листі розкажіть роботодавцю про свої переваги перед іншими кандидатами, чому саме ви заслуговуєте на це місце. Прочитавши його, роботодавець повинен захотіти взяти вас на роботу. Тому, пишіть в довільній формі, але грамотно і по справі.

Як скласти резюме

Резюме — це коротка характеристика здобувача, де описані всі позитивні сторони і навички. Складаєте резюме польською мовою в форматі А4, оформіть так, щоб головні моменти були виділені або жирним, або шрифтів більшого розміру. Обов’язково вкажіть:

 • Освіта;
 • Попередні місця роботи;
 • Корисні навички;
 • Ступінь володіння польською мовою;
 • Досягнення та нагороди.

Заробітна плата — один з найважливіших нюансів

Перед тим, як почати роботу, обов’язково обговоріть з роботодавцем рівень заробітної плати і як вона нараховується. Все це надалі має бути відображено в трудовому договорі. Це може бути:

 1. umowa o pracę (трудовий договір);
 2. zlecenia (договір доручення);
 3. umowa o dzieło (договір підряду).

І хоча стандартні умови затверджені заздалегідь, краще пізнати такі моменти:

 • чиста зарплата на руки;
 • коли відбуваються нарахування і виплати;
 • графік вихідних днів;
 • проїзд, проживання, харчування — за чий рахунок;
 • чи є відпустку і скільки днів;
 • штрафи за дострокове розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

Як знайти роботу в Польщі — Де жити і хто за це платить

Питання проживання в чужій країні вкрай важливий. І бажано, щоб він лягав на плечі роботодавця. Часто житло надають безкоштовно або за невелику ціну. Це здорово допомагає заощадити. Тому, обговоріть це питання, самостійно знайти недороге житло буде набагато складніше.

З 2014 року в РП вступив в силу законопроект, згідно з яким іноземний заявник отримує можливість легально проживати в країні. Оформлення робочої візи є обов’язком роботодавця. Тому польський уряд звело обидва питання (отримання дозволу на роботу і посвідку на проживання) до однієї процедури. Отримавши тимчасову посвідку на проживання, обговоріть з потенційним роботодавцем можливість надання вам житла. Півроку буде цілком достатньо для запуску процедури отримання посвідки на проживання.

Работа в Польше | Как самому найти работу

Як знайти роботу в Польщі. Підсумки

З розвитком Інтернету та великою кількістю онлайн каналів зв’язку, пошук роботи перестав бути складним питанням. Є платформи в Інтернеті, газети, посередники. Головне — бажання знайти роботу і тоді все у вас вийде.

З цією статтею так само цікавляться:

 Що робити якщо роботодавець не платить зарплату? Як перевірити роботодавця Робота в Польщі для сімейних пар яка більше підходить?
Що робити якщо роботодавець не платить зарплату? Як перевірити роботодавця Робота в Польщі для сімейних пар яка більше підходить?

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии