lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Umowa o dzieło (Умова о дзело) що це, зразок договору
Umowa o dzieło (Умова о дзело) що це, зразок договору

Робота в Польщі на підставі Umowa o dzieło

Умова о дзело (Umowa o dzieło) — щоб працювати в Польщі, існують різні види трудових відносин. По-перше, це може бути офіційне і неофіційне працевлаштування. Обмовимося відразу, що ми не заохочуємо нелегальну роботу. Мало того, що працівник ніяк не захищений, так це ще й порушення закону. Тому говорити будемо лише про легальні роботах.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Що таке Umowa o dzieło
Хто виступає сторонами в договорі підряду?
В якому вигляді полягає Umowa o dzieło?
Оплата праці
Як проходить оплата по Umowa o dzieło?
Відповідальність за договором
Як розірвати Umowa o dzieło?
платить наймач внески до Фонду соціального страхування і податки?
Якщо договір підряду укладено між фізособами
Вигоди і недоліки укладання Umowa o dzieło
Підсумки

Що таке Umowa o dzieło

Умова о дзело (Umowa o dzieło)

Одним з видів легальних трудових відносин є Umowa o dzieło. Це трудову угоду на виконання одноразової роботи в раніше обумовлених обсягах. В Україні це називається Договір підряду. Тобто наймач доручає виконати конкретне завдання: зібрати сто ящиків яблук, викорчувати двадцять дерев, пофарбувати стіни в будинку загальною площею 100 м 2 . Як тільки поставлена задача виконана, договір втрачає силу і вважається закритим.

Відносини по Umowa o dzieło захищаються Цивільним кодексом Польщі. Для працівника це не так вигідно, як робота з повноцінного трудовим договором. Але ви заздалегідь повинні знати, на що йдете. Окрема порада від нас — перед підписанням договору уважно його вивчіть і по можливості включите в текст вигідні для вас моменти.

Хто виступає сторонами в договорі підряду?

Договір можуть підписувати:

 1. Фізособи;
 2. Юрособи;
 3. Об’єднання, які не зареєстровані як юридичні особи.

В якому вигляді полягає Umowa o dzieło?

В якому вигляді полягає Umowa o dzieło?

Цивільний кодекс Польщі чітко не регламентує вид трудового договору, а просто говорить про його необхідність. Саме тому деякі роботодавці пропонують не заповнювати папери, а зупинитися на усному угоді. Але будьте розумнішими, обов’язково підписуйте договір, в якому ви можете чітко побачити всі свої права, обов’язки, терміни і суму. Тільки в тому випадку у вас буде підстави, щоб вимагати належні вам гроші. Отже, яка інформація повинна обов’язково бути присутнім:

Сторони договору. Відкривши договір, ні у кого не повинно виникати сумнівів, хто саме є роботодавцем, а хто працівником. Повинні бути прописані прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, ІПН кожної зі сторін. Якщо роботодавець — юридична особа, то найменування, реєстраційні дані. І обов’язково в кінці дата і підпис.

Обсяг робіт . Відносно роботи, для виконання якої наймається працівник, краще відображати всі досить широко. Тобто не просто позначити, як «зібрати полуницю», а й деталі роботи. Для вас буде вигідніше, якщо будуть присутні такі пункти:

 • Опис роботи (зібрати 100 кг полуниці);
 • Тривалість трудового дня (з 6.00 до 16.00, з 8.00 до 20.00);
 • Супутні моменти (хто відвозить працівника на поле, чи буде працівник платити за транспорт, чи буде спецодяг);
 • Коли договір вважається виконаним.

Умова о дзело — оплата праці

Вся суть договору підряду, що за певний обсяг робіт виплачується певну винагороду. Але це тільки в ідеалі, адже іноді виконання завдання проходить не так гладко. І тоді працівник повинен знати, що йому загрожує за невиконання умов договору. Тому, варто прописати:

 • Штрафи, пені;
 • Спосіб виплати зарплати: переклад на карту, готівкові;
 • Компенсація витрат, понесених співробітником на виконання роботи;
 • Оплата за переробки. Якщо в договорі прописаний 8-ми годинний робочий день, а працівник відпрацьовує 10 і більше, то все понаднормові години повинні оплачуватися за вищим тарифом. Саме це і повинно бути прописано в Umowa o dzieło.

Дата закінчення договору. Звичайно, терміни можуть бути чітко не регламентовані, а акцент робиться саме на обсяг робіт. Як тільки з завданням впоралися, Umowa o dzieło втрачає свою силу. Але якщо все-таки дедлайни є, їх краще вказати.

Дата, підпис . Договір складається в 2-х примірниках і підписується з двох сторін. Примірник іноземного працівника може бути переведений на його рідну мову, але це не обов’язково.

Як проходить оплата по Umowa o dzieło?

 Як проходить оплата по Umowa o dzieło?


Особливість оплати за договором підряду в тому, що кошти виплачуються після виконання необхідних робіт, а не раз на місяць, що більш звично. Хоча, в договорі можна прописати і оплату кількома частинами. Це також відноситься до термінів виконання роботи, описаним раніше. Щоб не підпадати під дію закону про мінімальний погодинному тарифі, найчастіше мова йде не про кількість годин, протягом яких виконується робота, а про час, до якого потрібно все виконати.

Відповідальність за договором


Відповідальність працівника за договором підряду полягає в тому, щоб виконати прописаний обсяг роботи до встановленого дедлайну. Можуть бути й інші зони відповідальності, але вони повинні бути прописані в договорі. У разі виникнення розбіжностей між працівником і наймачем, всі суперечки вирішуються в суді. Тому що суперечки по Umowa o dzieło не входять до компетенції Інспекції з праці.

Як розірвати Umowa o dzieło?

Щоб договір вважався закритим, досить виконати всі умови по ньому. Тобто, як тільки працівник виконав покладений на нього обсяг робіт, то договір перестає діяти. Додатково можна підписувати Акт виконаних робіт, щоб у вас було підтвердження того, що робота дійсно виконана і претензій по ній немає.

Можна закрити договір і достроково, якщо це було раніше домовлено сторонами. До речі, частково виконана робота може бути зовсім неоплаченої, адже по Umowa o dzieło оплата відбувається за виконану роботу в повному обсязі. Якщо попередньо домовленостей не було, розірвання договору відбувається відповідно до положень Цивільного кодексу в судовому порядку.

Чи платить наймач внески до Фонду соціального страхування і податки?

За Umowa o dzieło наймач не зобов’язаний сплачувати внески до ZUS. Якщо працівник хоче укласти договір страхування, він може платити внески сам.

Що стосовно податків, то будь-який вид доходів в Польщі підлягає оподаткуванню. Тому, працівник в будь-якому випадку заплатить певну суму за отриманий дохід. Під доходом мається на увазі залишок від суми за договором за мінусом витрат, які були у працівника в процесі виконання роботи. Але часто виходить так, що фактично підтвердити витрати не представляється можливим. Тоді береться до уваги саме сума контракту.

Така оплата застосовується до доходу від Umowa o dzieło, який підписувався між юридичними особами, або з одного боку виступала юридична особа, а з іншого боку іноземець, який не є офіційним працівником.Працівник вносить передоплату на сплату податку в розмірі 18% від доходу /суми за договором. Цей дохід не включений в декларацію, PIT-11 не дається. Ця процедура відноситься до суми контракту менше 200 злотих.

Якщо ж сума більша 200 злотих, то ситуація кардинально інша. Передоплата (18% від вартості замовлення) проводиться наймачем. У цьому випадку буде сформований PIT-11, і підрядник повинен буде декларувати дохід у своїй декларації і може перерахувати податок, якщо є причини.

Якщо договір підряду укладено між фізособами


Якщо і роботодавець, і працівник — фізичні особи, то аванси по податкових платежах не виробляються. Працівник вносить розмір свого доходу в податкову декларацію, а пізніше з нього стягується податок.

Вигоди і недоліки укладання Umowa o dzieło

Умова о Дзело Umowa o dzieło зразок сторінка 1

Умова о Дзело Umowa o dzieło зразок сторінка 2 Умова о Дзело Umowa o dzieło зразок сторінка 3 Умова о Дзело Umowa o dzieło зразок сторінка 4

Щоб аналіз був більш вузьким, ми будемо говорити про плюси і мінуси договору підряду з боку іноземного працівника. Основний плюс в швидкому укладанні договору, зрозумілих обсягах робіт і заробітної плати, яка точно обговорена. Це дуже зручний інструмент для офіційної разової роботи або невеликий підробітку. На цьому, мабуть, і всі позитивні моменти. А що ж з недоліками? Їх небагато більше:

 • Будь-які суперечки ніяк не регулюються трудовим законодавством. Йти потрібно відразу в суд, а це досить проблематичне заняття;
 • Відсутність соціального пакета, тому ви не зможете піти у відпустку або лікарняний, а робота може тривати не один місяць;
 • Робочий день без чітко встановленого початку і кінця, якщо ви не прописали зворотного в контракті;

Умова о дзело — Підсумки

Звичайно, кожен хоче мати стабільну роботу і високу зарплату, їдучи працювати в Країни Європейського Союзу і зокрема в Польщу. Але одноразова робота по Umowa o dzieło може бути непоганою підмогою, коли очікуєш повноцінний довгостроковий контракт і готовий на підробітки. У будь-якому випадку, укладайте договір підряду, спробуйте внести в нього побільше вигідних для вас умов, а після виконання всього обсягу робіт попросіть підписати Акт виконаних робіт. І тоді ви убезпечите себе від недобросовісних наймачів і зможете отримати належні вам кошти.

Умова о дзело — з цією статтею так само цікавляться:

 Умова о праце і Умова зліцення. У чому різниця Санітарна книжка в Польщі, скільки коштує Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка
Умова о праце і Умова зліцення. У чому різниця Санітарна книжка в Польщі, скільки коштує Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка

Умова о дзело — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
4 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Саша
Саша
1 рік назад

Роботодавець повинен оформляти освядченіе на роботу для іноземця при такому вигляді трудового договору? Якщо іноземець перебуває за робочою візою, але тимчасово не працює і найімовірніше його освядченіе анульовано?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша

Саша для будь-якої легальної роботи потрібно освядчення або зезволення. Без цього робота буде нелегальної. І тип договору в даному випадку не важливий.

Маша
Маша
1 рік назад

Добрий день.Муж підписав договір про дзело перебуваючи в Украіне.Плани змінилися в Польщу не едіт.Чем йому це загрожує?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Маша

Маша все що прописано в договорі на такий момент.