Umowa o dzieło (Умова о дзело) що це, зразок договору
5/5 - (5 голосов)

Робота в Польщі на підставі Umowa o dzieło

Умова о дзело (Umowa o dzieło) — щоб працювати в Польщі, існують різні види трудових відносин. По-перше, це може бути офіційне і неофіційне працевлаштування. Обмовимося відразу, що ми не заохочуємо нелегальну роботу. Мало того, що працівник ніяк не захищений, так це ще й порушення закону. Тому говорити будемо лише про легальну роботу.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Що таке Umowa o dzieło
Хто виступає сторонами в договорі підряду?
В якому вигляді полягає Umowa o dzieło?
Оплата праці
Як проходить оплата по Umowa o dzieło?
Відповідальність за договором
Як розірвати Umowa o dzieło?
Чи платить наймач внески до Фонду соціального страхування і податки?
Якщо договір підряду укладено між фізособами
Вигоди і недоліки укладання Umowa o dzieło
Підсумки

Що таке Umowa o dzieło

Умова о дзело (Umowa o dzieło)

Одним з видів легальних трудових відносин є Umowa o dzieło. Трудова угода на виконання одноразової роботи в раніше обумовлених обсягах. В Україні це називається Договір підряду. Тобто наймач доручає виконати конкретне завдання: зібрати сто ящиків яблук, викорчувати двадцять дерев, пофарбувати стіни в будинку загальною площею 100 м 2 . Як тільки поставлена задача виконана, договір втрачає силу і вважається закритим.

Відносини по Umowa o dzieło захищаються Цивільним кодексом Польщі. Для працівника це не так вигідно, як робота з повноцінного трудовим договором. Але ви заздалегідь повинні знати, на що йдете. Окрема порада від нас — перед підписанням договору уважно його вивчіть і по можливості включіть в текст вигідні для вас моменти.

Хто виступає сторонами в договорі підряду?

Договір можуть підписувати:

 1. Фізособи;
 2. Юрособи;
 3. Об’єднання, які не зареєстровані як юридичні особи.

В якому вигляді полягає Umowa o dzieło?

В якому вигляді полягає Umowa o dzieło?

Цивільний кодекс Польщі чітко не регламентує вид трудового договору, а просто говорить про його необхідність. Саме тому деякі роботодавці пропонують не заповнювати папери, а зупинитися на усній угоді. Але будьте розумнішими, обов’язково підписуйте договір, в якому ви можете чітко побачити всі свої права, обов’язки, терміни і суму. Тільки в тому випадку у вас будуть підстави, щоб вимагати належні вам гроші. Отже, яка інформація повинна обов’язково бути присутньою:

Сторони договору. Відкривши договір, ні у кого не повинно виникати сумнівів, хто саме є роботодавцем, а хто працівником. Повинні бути прописані прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, ІПН кожної зі сторін. Якщо роботодавець — юридична особа, то його повне найменування, реєстраційні дані. І обов’язково в кінці дата і підпис.

Обсяг робіт . Відносно роботи, для виконання якої наймається працівник, краще відображати їх досить широко. Тобто не просто позначити, як «зібрати полуницю», а й деталі роботи. Для вас буде вигідніше, якщо будуть присутні такі пункти:

 • Опис роботи (зібрати 100 кг полуниці);
 • Тривалість трудового дня (з 6.00 до 16.00, з 8.00 до 20.00);
 • Супутні моменти (хто відвозить працівника на поле, чи буде працівник платити за транспорт, чи буде спецодяг);
 • Коли договір вважається виконаним.

Умова о дзело — оплата праці

Вся суть договору підряду полягає в тому, що за певний обсяг робіт виплачується певна винагорода. Але це тільки в ідеалі, адже іноді виконання завдання проходить не так просто. І тоді працівник повинен знати, що йому загрожує за невиконання умов договору. Тому, варто прописати:

 • Штрафи, пені;
 • Спосіб виплати зарплати: переказ на карту, готівка;
 • Компенсація витрат, понесених співробітником на виконання роботи;
 • Оплата за понаднормові години. Якщо в договорі прописаний 8-ми годинний робочий день, а працівник відпрацьовує 10 і більше, то всі понаднормові години повинні оплачуватися за вищим тарифом. Саме це і повинно бути прописано в Umowa o dzieło.

Дата закінчення договору. Звичайно, терміни можуть бути чітко не регламентовані, а акцент робиться саме на обсяг робіт. Як тільки з завданням впоралися, Umowa o dzieło втрачає свою силу. Але якщо все-таки дедлайни є, їх краще вказати.

Дата, підпис . Договір складається в 2-х примірниках і підписується з двох сторін. Примірник іноземного працівника може бути переведений на його рідну мову, але це не обов’язково.

Як проходить оплата по Umowa o dzieło?

 Як проходить оплата по Umowa o dzieło?


Особливість оплати за договором підряду в тому, що кошти виплачуються після виконання необхідних робіт, а не раз на місяць, що більш звично. Хоча, в договорі можна прописати і оплату кількома частинами. Це також відноситься до термінів виконання роботи, описаним раніше. Щоб не підпадати під дію закону про мінімальний погодинний тариф, найчастіше мова йде не про кількість годин, протягом яких виконується робота, а про час, за який потрібно все виконати.

Відповідальність за договором


Відповідальність працівника за договором підряду полягає в тому, щоб виконати прописаний обсяг роботи до встановленого дедлайну. Можуть бути й інші зони відповідальності, але вони повинні бути прописані в договорі. У разі виникнення розбіжностей між працівником і наймачем, всі суперечки вирішуються в суді. Тому що суперечки по Umowa o dzieło не входять до компетенції Інспекції з праці.

Як розірвати Umowa o dzieło?

Щоб договір вважався закритим, досить виконати всі умови по ньому. Тобто, як тільки працівник виконав покладений на нього обсяг робіт, то договір перестає діяти. Додатково можна підписувати Акт виконаних робіт, щоб у вас було підтвердження того, що робота дійсно виконана і претензій по ній немає.

Можна закрити договір і достроково, якщо це було раніше домовлено сторонами. До речі, частково виконана робота може бути зовсім неоплаченою, адже по Umowa o dzieło оплата відбувається за виконану роботу в повному обсязі. Якщо попередньо домовленостей не було, розірвання договору відбувається відповідно до положень Цивільного кодексу в судовому порядку.

Чи платить наймач внески до Фонду соціального страхування і податки?

За Umowa o dzieło наймач не зобов’язаний сплачувати внески до ZUS. Якщо працівник хоче укласти договір страхування, він може платити внески сам.

Що стосовно податків, то будь-який вид доходів в Польщі підлягає оподаткуванню. Тому, працівник в будь-якому випадку заплатить певну суму за отриманий дохід. Під доходом мається на увазі залишок від суми за договором за мінусом витрат, які були у працівника в процесі виконання роботи. Але часто виходить так, що фактично підтвердити витрати не можливо. Тоді береться до уваги саме сума контракту.

Така оплата застосовується до доходу від Umowa o dzieło, який підписувався між юридичними особами, або з одного боку виступала юридична особа, а з іншого боку іноземець, який не є офіційним працівником.Працівник вносить передоплату на сплату податку в розмірі 18% від доходу /суми за договором. Цей дохід не включений в декларацію, PIT-11 не дається. Ця процедура відноситься до суми контракту менше 200 злотих.

Якщо ж сума більша 200 злотих, то ситуація кардинально інша. Передоплата (18% від вартості замовлення) проводиться наймачем. У цьому випадку буде сформований PIT-11, і підрядник повинен буде декларувати дохід у своїй декларації і може перерахувати податок, якщо є причини.

Якщо договір підряду укладено між фізособами


Якщо і роботодавець, і працівник — фізичні особи, то аванси по податкових платежах не проводяться. Працівник вносить розмір свого доходу в податкову декларацію, а пізніше з нього стягується податок.

Вигоди і недоліки укладання Umowa o dzieło

Умова о Дзело Umowa o dzieło зразок сторінка 1

Умова о Дзело Umowa o dzieło зразок сторінка 2 Умова о Дзело Umowa o dzieło зразок сторінка 3 Умова о Дзело Umowa o dzieło зразок сторінка 4

Щоб аналіз був більш вузьким, ми будемо говорити про плюси і мінуси договору підряду з боку іноземного працівника. Основний плюс в швидкому укладанні договору, зрозумілих обсягах робіт і заробітної плати, яка точно обговорена. Це дуже зручний інструмент для офіційної разової роботи або невеликий підробіток. На цьому, мабуть, і всі позитивні моменти. А що ж з недоліками? Їх небагато більше:

 • Будь-які суперечки ніяк не регулюються трудовим законодавством. Йти потрібно відразу в суд, а це досить проблематичне заняття;
 • Відсутність соціального пакета, тому ви не зможете піти у відпустку або лікарняний, а робота може тривати не один місяць;
 • Робочий день без чітко встановленого початку і кінця, якщо ви не прописали цього в контракті;

Умова о дзело — Підсумки

Звичайно, кожен хоче мати стабільну роботу і високу зарплату, їдучи працювати до Країн Європейського Союзу і зокрема в Польщу. Але одноразова робота по Umowa o dzieło може бути непоганою підмогою, коли очікуєш повноцінний довгостроковий контракт і готовий на підробітки. У будь-якому випадку, укладайте договір підряду, спробуйте внести в нього побільше вигідних для вас умов, а після виконання всього обсягу робіт попросіть підписати Акт виконаних робіт. І тоді ви убезпечите себе від недобросовісних наймачів і зможете отримати належні вам кошти.

Умова о дзело — з цією статтею також цікавляться:

 Умова о праце і Умова зліцення. У чому різниця Санітарна книжка в Польщі, скільки коштує Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка
Умова о праце і Умова зліцення. У чому різниця Санітарна книжка в Польщі, скільки коштує Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка

Умова о дзело. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Костянтин – візовий фахівець

Допомога в оформленні документів для візи в Польщу, оформимо усі документи: Запрошення, страховка, анкета Телефонуйте: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на усіх номерах є вайбер. Візовий фахівець, робота у візовій сфері 7 років, великий досвід в підготовці документів для робочих віз.

Смотрите также

Яка чергу на візу в Польщу

Яка черга на візу в Польщу

4.4/5 - (59 голосов) Черга в візовий центр Польщі Для того що б подати на …

Подписаться
Уведомление о
guest
43 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Олена
Олена
1 рік назад

Робота за договором підряду
Робота касиром. Я працюю касиром в Бедронка через агенцію за договором підряду. Потрапила в дуже хороший колектив. Але, як завжди, не буває все гладко. Наша охоронець просто відкрито говорить, що я тут ніхто і звуть мене ніяк, тому що працюю за договором підряду (погано прихована нелюбов до українців). Тобто, я не можу висловити свою думку з якого то питання. Поводиться так, як ніби я перебуваю під її керівництвом. Безцеремонно поводиться і з іншими українцями працюють в супермаркеті. Не хочу ніде скаржитися, але хотіла б дізнатися, чи дійсно людина працює за договором підряду, до такої міри не має прав і пункти, за якими я повинна підкорятися охоронцеві. Можливо, це не я не права. Але, того тону, і тих претензій, які вона висловлює мені, я не чула ні до одного поляка. З боку керівництва — добре ставлення, зауважень немає.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Олена
1 рік назад

Реально, вибач, … ти найманий робот, і не більше того.

Sasha
Sasha
Відповідь для  Олена
1 рік назад

Краще їй скажіть шо у вас немає часу з нею розмовляти, тому що вона нехай добре охороняє, тому в неї робота така щоб охороняти.

Vanya
Vanya
Відповідь для  Олена
1 рік назад

У тебе є керівник і з ним / нею обговорюй всі питання. Що там собі думає і говорить «охоронниця» тебе хвилювати не повинно. Нехай помідори охороняє в склепі. Ти такий же працівник як і інші і працюєш офіційно, а форма труднощі це вже твої особисті відносини між тобою і роботодавцем

Валентина
Валентина
1 рік назад

Доброго дня,у 2019 працювала на умові о дзело,хочу розрахувати піт37,піт11 немає ,в якому пункті декларації маю вказати суму доходу?дякую

Unlx
Unlx
1 рік назад

За скільки часу повинні повідомити що не продовжать умову?
У нас в переважній більшості угоди термінові. В яких вказано термін кінця угоди. Запитання: За який термін у відповідності до польського законодавства агенція повинна повідомити, що вона не буде продовжувати угоду на наступний місяць.? В реальності це відбувається в останній робочий день місяця.

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Unlx
1 рік назад

У вас в умовиі повинні бути прописані всі нюанси, подивіться …

Unlx
Unlx
Відповідь для  Юрчик
1 рік назад

Умови прописані щодо дострокового розірвання угоди. Нюанс в тому що повідомляють за день до кінця дії угоди, а на наступний день повинні залишити хостел і ви залишаєтеся на бобах без роботи і житла

Xena
Xena
Відповідь для  Unlx
1 рік назад

не повинні повідомляти

Anna
Anna
Відповідь для  Unlx
1 рік назад

На жаль, якщо ви умова на зазначений період, то ніхто не зобов’язаний вас попередити продовжать вони його чи ні. Тому що ви і як ніби домовилися що день зазначений в умові буде останнім

Ann
Ann
Відповідь для  Unlx
1 рік назад

Амазон?

Joachim
Joachim
Відповідь для  Unlx
1 рік назад

На моїй останній роботі, агентство повідомляла людей про факт продовження або не продовження умови відразу ж як їх про це повідомляв завод, зазвичай за 2 — 5 дня до кінця місяця.
Але це на совісті куратора, можуть просто в останній день роботи, написати щоб ви завтра звільнили житло і все.

Олексій
Олексій
1 рік назад

ЮА контракт
доброго дня, хто працював по юа контракту в Польщі, що воно таке і зчим його їдять, які мінуси і плюси, дякую

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Олексій
1 рік назад

UA Kontrakt — це вид договору на підставу якого працівник
стає акціонером.
(Акціонер — це Людина, яка володіє акціями певної
компанії з обмеженою відповідальністю.)
Даний тип договору полягає за допомогою нотаріуса.
Працівник викуповує якусь частину акцій компанії (вартість акцій
становить 40 злотих, кандидат повинен заплатити їх на місці)

Важливо пам’ятати!
Вартість таких акцій становить 40 злотих
Акціонер отримує на руки документ, в якому вказані ставка і
обов’язки, і він же підтверджує легальне працевлаштування на
проекті.
.Акціонер отримує зарплату нетто = маса, але ВАЖЛИВО
пам’ятайте, ЩО КОЖЕН акціонерами ПОВИНЕН розрахувати
СВОЇ ПОДАТКИ НА УКРАЇНІ.
Таку відповідь мені дав інспектор з працевлаштування.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Олексій
1 рік назад

В Україні доведеться поділитися грошима, у вигляді податків до держскарбниці.

Zoriana
Zoriana
1 рік назад

Umowa o pomocy przy zbiorach
Umowa o pomocy przy zbiorach — що це ?? хто може пояснити (таке зазначено в сезонному запрошенні внизу)

сарказм
сарказм
Відповідь для  Zoriana
1 рік назад

Угода про допомогу в зборі врожаю

Zoriana
Zoriana
Відповідь для  сарказм
1 рік назад

Спасибі, але я знаю як воно перекладається, мені треба знати, як за ним працювати

сарказм
сарказм
Відповідь для  Zoriana
1 рік назад

Ну будь ласка

Договір про допомогу при врожаї — це новий вид цивільно-правового договору. Важливо відзначити, що допомога при зборі врожаю не є формою зайнятості за змістом Трудового кодексу. Контракт укладається між фермером, який вирощує хміль, фрукти, овочі, тютюн, трави і трав’яні рослини, як визначено в постанові Європейського парламенту і Ради.

Zoriana
Zoriana
Відповідь для  сарказм
1 рік назад

Тобто фірма (польові роботи) зі мною не укладатиме умова злеценіе?

Олександр
Олександр
Відповідь для  Zoriana
1 рік назад

І у мене шок ,, де ви знаходите такі пропозиції ,, 😆

Ist
Ist
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Що ж. пипець)

Zoriana
Zoriana
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Вже дізналася що це у візовому центрі, так, дійсно, є таке запрошення (звичайне сезонне) .Тому, на майбутнє, якщо зіткнетеся, то нічого страшного, таке існує 😉 🙂

Олександр
Олександр
Відповідь для  Zoriana
1 рік назад

Як би я зіткнувся!, Я такого побоююсь запрошення, сезонне на збірку врожаю?, Краще вже в АТО ,, якщо воно тільки для перетину, і обсервація то ще куди НЕ йшло, а працювати в поле!, Не готовий ..

сарказм
сарказм
Відповідь для  Zoriana
1 рік назад

Не скажу що 100%

Але найбільше що немає.

Zoriana
Zoriana
Відповідь для  сарказм
1 рік назад

Дякую за інформацію 👍🏻 😉

Сергій
Сергій
Відповідь для  Zoriana
1 рік назад

Збір трави, це ж весело, ще й платять за це 🌿 🌿 🌿 😀 😀 😀

Екатерина
Екатерина
1 рік назад

Доброго дня всім, маю питання стосовно умови о дзєло і біометрії.
Мій колега реставратор, почав працювати на умові о дзєло яка має термін з 03.12.2020 по 09.02.2021, приїхав він по біометрії за 10 днів до початку умови, хоче поїхати на свята до України а повернутись вже по візі, яку хоче зробити по новому запрошені на залишок днів піврічного запрошення.
Так от питання таке, чи можливо буде зробити нове запрошення, і відкрити візу, не розриваючи умову о дзєло??

Жека
Жека
Відповідь для  Екатерина
1 рік назад

Можна, такий тип договору припиняється тоді, коли по факту є виконана робота/обєм роботи.

Зина
Зина
Відповідь для  Екатерина
1 рік назад

Ні, навряд чи.

Нина
Нина
Відповідь для  Екатерина
1 рік назад

Думаю можно.

Катя
Катя
Відповідь для  Екатерина
1 рік назад

Не факт, що не до вас потім питань.

Яна
Яна
Відповідь для  Екатерина
1 рік назад

Ух як складно все у вас, але думаю можете, розривати таку умову не потрібно.

Олександр
Олександр
1 рік назад

Всім привіт) Може хто стикався з ситуацією, коли на роботі підписів umowę zlecenie, на пів року, і в той же час дають на руки umowę o dzieło, за умови, що останню умову треба підписувати щомісяця. Тобто на руках дві умови. Мені здається, що це якийсь абсурд. Роботи інший поки не знайшов.
Може хто знає, до чого це все призведе?

Саня
Саня
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Це цивільно правовий договір, на виконання робіт, так що нічого страшного в цьому немає

Діма
Діма
Відповідь для  Саня
1 рік назад

А Умова злеценія тоді що таке?

Олександр
Олександр
Відповідь для  Діма
1 рік назад

Спасибо) вперше з таким стикаюся

А, проблем податися на карту не буде?

контракт

Руслан
Руслан
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Ні не буде

Анна
Анна
Відповідь для  Руслан
1 рік назад

багато хто так робить, не переживайте

Саша
Саша
2 років назад

Роботодавець повинен оформляти освядченіе на роботу для іноземця при такому вигляді трудового договору? Якщо іноземець перебуває за робочою візою, але тимчасово не працює і найімовірніше його освядченіе анульовано?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша
2 років назад

Саша для будь-якої легальної роботи потрібно освядчення або зезволення. Без цього робота буде нелегальної. І тип договору в даному випадку не важливий.

Маша
Маша
2 років назад

Добрий день.Муж підписав договір про дзело перебуваючи в Украіне.Плани змінилися в Польщу не едіт.Чем йому це загрожує?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Маша
2 років назад

Маша все що прописано в договорі на такий момент.