Домой / Перетин кордону / До Польщі на машині з України, що потрібно знати

До Польщі на машині з України, що потрібно знати

До Польщі на машині, що потрібно знати.

До Польщі на авто останнім часом стало дуже популярно подорожувати, але не всі знають що потрібно брати з собою, як проходити кордон, які брати з собою документи і які вимоги до транспорту. В цій статті дамо відповіді на всі ці питання.

Багато хто їде в Польщу на автомобілі через того легкість коригування маршруту. По вартості часто це дешевше ніж поїзд, тим більше літак.

Які вимоги до авто при перетині кордону?

В основному це вимоги пов’язані зі справністю авто, особливу увагу слід приділити до справності фар, так як необхідно рухатися завжди при включеному ближньому світлі, лампочки повинні бути справні. Так само були випадки коли не пропускали через кордон через тріщину на лобовому склі або вм’ятину на кузові.

При подорожі взимку слід врахувати те, що шипована зимова гума в Польщі заборонена, так само заборонені різні антирадари та аналогічне обладнання.

Шипи в Польщі заборонені, але на засніженій трасі можна використовувати ланцюги.

Окрім правил і вимог Польщі та ЄС не варто забувати, що Вам доведеться проїхати не одну тисячу кілометрів, так що в Ваших інтересах провести діагностику авто і технічне обслуговування.

Що повинно бути в автомобілі?

Аптечка, вогнегасник, запасне колесо, значок аварійної зупинки. Перевірте цей стандартний набір, термін придатності має бути вірний.

В Польщі в темний час доби заборонено виходити з авто без світловідбивного жилета, не забудьте його так само взяти з собою.

 • Жилетів має бути стільки ж скільки і пасажирів, включаючи грудних дітей.
 • Жилети повинні знаходиться в салоні.

Які повинні бути документи на авто?

 • Посвідчення водія
 • Реєстраційне свідоцтво на авто
 • Страхування на авто міжнародного стандарту (Зелена карта)
 • Якщо водіння за дорученням + довіреність

Які повинні бути документи для пасажирів?

Список документів може змінюватися в залежності від мети поїздки, але основні документи це:

Так само додатково може знадобитися: Бронь готелю, підтвердження платоспроможності (гроші на подорож, якщо їдете по безвізу), запрошення на виставку і т.д. це не обов’язковий список, але краще ці документи так само підготувати.

Так само зробіть ксерокопії документів і зберігайте їх окремо від оригіналів, про всяк випадок. Так само рекомендується відсканувати їх і зберігати на електронній пошті.

Де можна перетинати кордон України — Польща на авто.

 • Шегині — Медика
 • Ягодин — Дорогуськ
 • Устилуг — Зосін
 • Смільниця — Кросценко
 • Краковець — Корчова
 • Рава-Руська — Гребенне

Де можна перетинати кордон Білорусія — Польща на авто.

 • Домачево — Словатичі
 • Песчатка — Половці
 • Брест — Тереспіль
 • Берестовица — Бобровник
 • Козловичі — Кукурикі
 • Брузги — Кузня Білостоцька

Де можна перетинати кордон Росія — Польща на авто.

Росія з Польщею межує тільки Калінінградською областю.

 • Багратионовск — Безледи
 • Гусєв (Озерськ) — Голдап
 • Мамоново — Гроново (до 6,5 тонн)
 • Мамоново II — Гжехоткі

З інших областей Росії можливо заїхати в Польщу через Україну — Польський кордон або Білорусько — Польський кордон.

Як проходити кордон на машині

При під’їзді до кордону митник уточнить кількість пасажирів в авто і обов’язково видасть талон, в якому буде вказано параметри авто, кількість людей, дата, час. Він знадобиться на весь процес проходження кордону.

Талон заповнюють тільки прикордонники, пасажири і водій не повинні вносити в нього ніякої інформації.

Після чого автомобіль проходить митний контроль, перевіряють документи і транспорт, після перевірки ставиться відмітка в талоні, після цього вважається що Ви вже покинули країну.

Після чого перевірка документів і авто йде вже на Польської митниці, в основному перевірка йде більш ретельніше. Принцип такий же як і на Українській митниці, ставиться так само відмітка в талоні.

Обов’язково контролюйте правильність заповнення даних прикордонниками, часто буває що вони забувають ставити печатки в паспорт про перетин кордону (заїзд, виїзд)

Перевірка багажу

Дуже важливо знати що можна, а чого не можна провозити через кордон, так як це може бути основним фактором для того що б Вас не пустили на кордоні, більш докладно про це зазначено в нашому матеріалі, ознайомитися можна тут.

Тепер Ви знаєте як їхати в Польщу з України на своєму авто, якщо у Вас будуть питання задавайте їх у коментарях.

Смотрите также

Як пригнати машину з Польщі?

Як пригнати машину з Польщі? «Автомобіль — це не розкіш, а засіб пересування!» — крилата …

14 комментариев

 1. Олександр

  Доброго дня, підкажіть будь ласка чи можу я на власному автобусі D1 кат. 14 місць по техпаспорту вивезти групу людей 8 чол. в Польщу і які документи мені потрібно оформити, спасибі.

  • Константин - визовый специалист

   Здрастуйте, Олександре. Ніяких проблем виникнути не повинно: у Вас же офіційно за документами автобус на 14 місць, а не перероблений кузов іншого призначення. Документи всі на загальних засадах і для Вас, і для машини, і для пасажирів.

 2. Станіслав

  Добрий день.Работаю в Польщі, є карта побиту (тимчасова до 1.01.2018), купив в Польщі машину і хочу на пару днів з’їздити на Україну. Машина застрахована на рік і переоформлена на мене. Які документи треба мені щоб перетнути польсько-український кордон, і потім українсько-польську? Чи треба купувати зелену карту?

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня, Станіслав. 1. Ви маєте право перебувати на території України на своєму авто до 5 днів, якщо в’їзд-виїзд здійснюється через один і той же пункт. До 10 днів, якщо пункти різні. Маючи карту побиту, Ви можете встати на консульський облік в посольстві України (в паспорт поставлять відповідний штамп) і перебувати в країні до 60 днів на рік. 2. Грін карта потрібна.

 3. Добрий день, хочемо поїхати на мікроавтобусі 8 осіб з легковим причепом (беремо в прокат) до Європи (Польща-Німеччина-Швейцарія). Підкажіть, які умови перетину кордонів мікроавтобуса з причепом? Які документи слід вивчити?

  • Константин - визовый специалист

   Добрий день, Богдан. Для перетину польського кордону, крім документів на машину, зазначених в статті, знадобляться і документи на причіп: договір оренди із зазначенням дозволу на його вивезення за кордон, технічна документація, зрозуміло, держзнаки і технічна справність. Знадобиться і відповідна категорія прав, якщо тип причепа її має на увазі. Чи є якісь особливості у Німеччині і Швейцарії, на жаль, підказати не можу.

 4. Добрий день, підкажіть, я з чоловіком купила в польщі вбудовану витяжку і плиту газову в медіа маркеті, нам дали листок гарантійний з прикріпленим чеком і сказали все, як виявилося на кордоні польської при подачі на вати НЕ Tax Fre і нам порадили повернутися потім з технікою в магазин оформити як треба і отримати Tax Free. Як нам провезти плиту і витяжку в Польщу з Білорусі якщо ми задекларували ці товари.

  • Константин - визовый специалист

   Добрий день, поясніть, Вам потрібно провести куплені товари або провести і отримати TaxFree? Ви задекларували товар, але не провезли?

 5. Віталій

  Хочу їхати в Польщу на роботу своїм авто. Авто зареєстровано на мою маму. Получається що воно не моє. Потрібно робити довіреність або можна так по тих талону?

  • Константин - визовый специалист

   Добрий день, Віталій. Випадки, коли пропускали на машині рідних були, але були і зворотні ситуації. Краще оформити нотаріально завірену довіреність, в якій вказати право на вивезення за кордон.

 6. Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, скільки я можу перебувати в Польщі на власному авто з укр реєстрацією?

 7. Чи можуть бути проблеми через затоновані вікна?

  • Константин - визовый специалист

   Залежить від того наскількі затоновані, лобове скло заборононо тонувати

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *