lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Робота далекобійником в Польші
Робота далекобійником в Польші

Робота далекобійником в Польші: зарплата, вимоги, графік роботи та інші нюанси

Робота далекобійником в Польші — У Польщі існує величезна кількість фірм, що займаються вантажоперевезеннями. Мабуть, у всій Європі не можна знайти такий паркінг для далекобійників, де не стояло авто з польськими номерами. І, як не парадоксально, водіями цих машин найчастіше є українці чи білоруси. У цій статті ми розберемося з особливостями даної професії і постараємося відповісти на найпоширеніші питання.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Важко знайти вакансію?
Яку зарплату отримують водії в Польщі?
Водії-міжнародники
Водії категорій с та е
Варіанти нарахування зарплати
Які основні документи необхідні для працевлаштування в Польщі?
Потрібні спеціальні документи для роботи водієм?
Обов’язково знання іноземних мов?
Який графік роботи та відпочинку водіїв?
Як українцеві знайти роботу водієм-міжнародником?
Як не попастися на вудку аферистів?
Висновок

Важко знайти вакансію?

Чи важко знайти роботу далекобійником в Польші? Однозначно ні. Завдяки тому, що поляки воліють шукати роботу в інших країнах Європи чи в Канаді, українським водіям-міжнародників знайти вакансію в Польщі не складно. Як кажуть самі польські роботодавці, українці дуже старанні та відповідальні в роботі. Тому їх із задоволенням працевлаштовують не тільки тому, що існує дефіцит працівників, а ще й завдяки особливостям менталітету.

Робота далекобійником в Польші

Яку зарплату отримують водії в Польщі?

Важливо враховувати, що в оголошеннях про роботу вказується зарплата брутто, тобто з усіма включеними податками. А працівник отримує на руки суму нетто, тобто після того, як всі висновки будуть зроблені. Тому «чиста» зарплата водія буде менше тієї, яка вказана в контракті.

Також заробітна плата працівника залежить від його досвіду роботи, графіка роботи, кількості машин на фірмі і так далі.

Водії-міжнародники

Робота далекобійником в Польші

З усіх категорій водіїв, міжнародники отримують найвищу зарплату. Найчастіше для працевлаштування необхідний досвід, як мінімум 2-3 року. Відрізняється робота далекобійників за маршрутами, категоріями перевезених вантажів, графіків роботи та іншим критеріям.

Існує два основних напрямки, за якими працюють далекобійники в Польщі:

 1. Східне. До нього відносяться маршрути в РФ, Україну, Білорусь. Для водіїв-початківців це найкращий вибір. По-перше, підходить для тих, хто абсолютно не знає іноземні мови. По-друге, в плані працевлаштування це найпростіший варіант. «Чиста» зарплата в місяць становить близько 4-5 тисяч PLN.
 2. Західне. Це Німеччина, Франція, Бельгія, Нідерланди, Австрія і так далі. Найчастіше для роботи використовуються авторефрижератори (автомобілі з теплоізольованими фургонами). У них перевозять швидкопсувні продукти, наприклад, ліки, морозиво і квіти. Зарплата може досягати 6 тисяч PLN, але найчастіше залежить від фрахту.


Важливо враховувати, що наймачі відмінно знають траси, витрата палива, километражи і стан автомобіля. Тому не треба намагатися їх обдурити в процесі роботи. Іноді трапляються неприємні ситуації. Наприклад, вночі на парковці зловмисники можуть розкрити бак і злити паливо, або розрізати тент і спробувати вкрасти вантаж. Якщо ж інцидент стався, то необхідно відразу повідомити про це роботодавця. Інакше працівнику самому доведеться платити за відсутня паливо або зіпсований тент.

Водії категорій С та Е

Як правило, такі працівники здійснюють перевезення тільки в межах Польщі. Ця категорія роботи підрозділяється на два основних види:

 1. Місцевий водій. Основна перевага – працівник щодня ночує вдома. Ця вакансія підходить для сімейних людей, які не можуть надовго розлучатися з рідними. Робота передбачає розвезення товарів на невеликі відстані, наприклад, зі складу в прилеглі магазини. Заробітна плата – близько 2 тисяч PLN.
 2. Водій, який працює на території Польщі. Маршрути надаються на великі відстані, але в межах РП. Виїзд в інші країни може бути скоріше винятком, ніж правилом. Тому водіям, не володіє ні англійською, ні німецькою мовою, турбуватися не варто. Графік роботи 5/2. Зазвичай водії проводять свої вихідні вдома. Зарплата – 3-4 тисячі PLN.

Варіанти нарахування зарплати

Цей момент необхідно прописувати в контракті, а не домовлятися «на словах». Інакше, в разі невиплати, працівник не зможе довести свою правоту. Поляки зазвичай використовують такі варіанти:

 • Ставка і щоденна доплата. Переваги полягають у тому, що водій може заздалегідь прорахувати свою місячну зарплату. Недоліком можна назвати те, що кілометраж не впливає на оплату. Тобто, один водій може проїхати на добу 100 кілометрів, а інший – 300, але зарплата у них буде однакова.
 • Від кілометражу чи фрахту. Перевага – чим довший маршрут, тим вища зарплата. Недолік – не можна заздалегідь прорахувати місячний оклад.

Роботодавець може запропонувати змішаний тип оплати. Але, в будь-якому випадку, важливо, щоб нарахування окладу було легальним і прозорим. Інакше проблем не уникнути.

Робота далекобійником в Польші яка зарплатня

Які основні документи необхідні для працевлаштування в Польщі?

 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Він повинен бути дійсним не менше 3 місяців після запланованої дати повернення;
 • Документ-підстава для працевлаштування: робоча віза, Карта побиту, Карта поляка і так далі;
 • Oświadczenie та/або Zezwolenie на роботу;
 • Дійсне водійське посвідчення та інші документи, про які ми розповімо нижче.

Потрібні спеціальні документи для роботи водієм?

Так. Крім основних документів, які потрібні для працевлаштування на будь-яку професію, водіям необхідно мати ряд спеціальних дозволів і паперів.

 • Чіп-картка тахографа. Кожен професійний водій зобов’язаний використовувати тахограф, а чіп-карта дозволяє експлуатувати цей прилад. Тахограф необхідний для реєстрації швидкості та часу руху автомобіля, пробігу та інших параметрів. Також він дозволяє контролювати, скільки годин водій працює, а скільки відпочиває. Чіп-карта є індивідуальною, і оформляти її краще в Україні. Причина в тому, що оформлена в Україні картка діє 5 років, а оформлена в Польщі відповідає терміну тривалості візи.

Потрібні спеціальні документи для роботи водієм?

 • Водійське посвідчення. Особливих вимог до цього документу немає. Єдине, що права повинні бути дійсними, а необхідні категорії для роботи – відкритими.
 • Код 95. Він свідчить про те, що водій пройшов спеціальне навчання на кваліфікаційних курсах і медкомісію, яка дозволяє йому керувати транспортним засобом. Термін дії коду – 5 років. Тобто, після закінчення цього терміну, потрібно буде заново підтверджувати свою кваліфікацію. Для первинного отримання коду необхідно пройти вступні курси, які тривають трохи більше місяця. Далі, кожні 5 років, водій буде проходити періодичні курси. Їх тривалість – одна робоча тиждень. Звичайно, після проходження навчання, необхідно здавати іспит, який підтверджує, що працівник засвоїв інформацію і готовий приступати до роботи. Важливо, що при зміні роботодавця, водій зобов’язаний отримувати новий код, навіть якщо термін дії старого ще не минув.


Потрібні спеціальні документи для роботи водієм?

Обов’язково знання іноземних мов?

Якщо на вакансію буде претендувати два водія, то роботодавець віддасть перевагу тому, який володіє польською мовою на середньому розмовному рівні. Найчастіше логістами на фірмах працюють поляки, тому працівник повинен вміти спілкуватися з ними. Якщо далекобійник буде працювати по західному маршруту, то йому необхідно, як мінімум, початкове знання англійської або німецької мови. Інакше спілкуватися з працівниками закордонних фірм і поліцейськими буде дуже важко.

Який графік роботи та відпочинку водіїв?

У Польщі до графіку роботи ставляться дуже серйозно. Всі правила прописані в законодавстві і за їх недотримання накладаються серйозні штрафні санкції. Стежить за часом їзди та відпочинку тахограф, який встановлений в кожній машині. Основні правила полягають у наступному:

 • Добове час їзди – максимум 9 годин;
 • Максимальний час їзди без зупинки – 4.5 години. Після цього необхідний відпочинок 45 хвилин, і можна їхати далі;
 • Відпочинок кожен день – 11 годин;
 • Максимальний час роботи за тиждень – 56 годин.

Як українцеві знайти роботу водієм-міжнародником?

Як українцеві знайти роботу водієм-міжнародником?

Існує три варіанти пошуку роботи через інтернет, через знайомих, і через агентство.

 1. Існує безліч сайтів, де можна знайти вакансію або розмістити своє резюме. Там же можна зв’язатися з потенційним роботодавцем, який надішле всі необхідні запрошення для працевлаштування. Ризики практично відсутні, так як для працівника процес отримання документів від наймача абсолютно безкоштовний.
 2. Можна дізнаватися про роботу через друзів і родичів, які вже працевлаштовані на аналогічній посаді в Польщі. Можливо, на їх фірму потрібні водії, і роботодавець захоче зв’язатися з потенційним працівником особисто. У цьому випадку ризики також відсутні, адже можна дізнатися, що компанія точно працює і виплачує зарплату.
 3. Пошук вакансії через посередників самий ризикований, оскільки ймовірність потрапити на шахраїв найвища. Плюс до всього, агентству необхідно платити чималу суму. Перевагами все ж є швидкість пошуку роботи. Адже якщо самостійно не вдалося знайти вакансію, то посередники завжди зможуть допомогти.

Як не попастися на вудку аферистів?

Як відомо, чим вище число бажаючих влаштуватися на роботу, тим більше кількість шахраїв, що прагнуть до наживи. Не варто ризикувати своїм добробутом і вірити роботодавцю «на слово».

По-перше, працевлаштуватися потрібно тільки за трудовим договором. У разі якщо наймач не буде виплачувати заробітну плату чи буде порушувати права працівника, можна буде звернутися до Трудову Інспекцію або Трудовий суд.

По-друге, працівнику слід уважно вивчати трудовий договір, який він підписує. У ньому повинні бути прописані факти, які не суперечать польському законодавству. Інакше такий контракт може бути визнаний недійсним.

По-третє, якщо роботодавець обіцяє взяти працівника без досвіду – варто насторожитися. Серйозні компанії ніколи не працевлаштовують таких водіїв.

Висновок

Робота далекобійником в Польші і знайти роботу водія-міжнародника в Польщі зовсім неважко. А європейське працевлаштування дасть можливість отримувати стабільну зарплату, якісне медичне обслуговування і хороші умови праці. Якщо українець вже має досвід роботи далекобійником на батьківщині, то саме час спробувати свої сили за кордоном!

Робота далекобійником в Польші — з цією статтею так само цікавляться:

Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Скільки взяти з собою грошей, вирушаючи на роботу в Польщу Бізнес в Польщі
Куди скаржитися якщо не платять зарплату в польщі Скільки взяти з собою грошей, вирушаючи на роботу в Польщу Бізнес в Польщі

Робота далекобійником в Польші, якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
3 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Ігор
Ігор
4 місяців назад

Часто трапляється, що водій працює в польській фірмі, їздить по ЄС, маючи візу D05a чи D06. Теоретично — іноземець не має права перебувати в іншій країні Унії на польській візі довше ніж 90 днів. На практиці часто водії працюють по 5-6 місяців без з’їзду на базу в Польщі. Це порушення закону чи це 5е стосується далекобійників?