код 95

Все про код 95

У країнах Євросоюзу прийнято додаткове свідоцтво для водіїв великогабаритного транспорту, відоме як Код 95.

Документ необхідний для підтвердження достатньої кваліфікації водія, необхідної при перевезеннях пасажирів і вантажів на далекі відстані.

Дорожні служби в країнах Євросоюзу уважно стежать за безпекою управління далекобійним транспортом водіями, з правами категорій «С», «D» і «Е», а також наявності у них довідок про проходження медичної комісії.

Пластикова карта Код 95 позбавить свого власника від зайвих проблем і неприємностей при роботі на міжнародних трасах.

Умови отримання документа Код 95

Отримання документа може здатися простою формальністю, потрібної тільки для того, щоб спокійно працювати водієм за кордоном. Однак, буває багато випадків, коли права категорії, що дозволяє водієві управління великими автомобілями, були отримані багато років назад і навички були втрачені, що при влаштуванні людини на роботу, з’ясовується не відразу.

 Все про код 95

Щоб у роботодавців не виникали подібні питання, досить скласти іспити на отримання європейського сертифіката , що підтверджує відповідність практичних знань шофера заявленої в правах кваліфікації.

Цей документ необхідний не тільки для роботи на території Євросоюзу, а й при співробітництві з іноземними компаніями, що займаються вантажоперевезеннями на території України, Білорусії, Росії та Грузії.

Подивіться також які є штрафи в Польщі

Що потрібно що б отримати код 95

Щоб отримати перепустку в професію далекобійника міжнародного рівня, водієві доведеться пройти додаткове навчання на профільних курсах і медичну комісію , яка свідчить, що стан здоров’я водія і його фізичні дані дозволяють керувати важким автотранспортом. Власникам Коду 95 необхідно заздалегідь знати деякі правила користування цим документом:

 • Термін європейського сертифіката водія діє протягом 5 років , після чого його знову треба підтверджувати. У той же час, медичні комісії проходять частіше, ніж перездачі на Код 95.
 • Щоб вступити на професійні курси в Європі, необхідно мати атестат про закінчену середню освіту .
 • Для осіб, які не є громадянами Євросоюзу, існує окреме правило, за яким, при зміні роботи, водієві доведеться повторно підтверджувати свій документ Код 95 , навіть якщо п’ятирічний термін ще не минув. </Li >

 що потрібно що б отримати код 95

Приємні бонуси для досвідчених водіїв все ж присутні і полягають в тому, що при продовженні Коду 95, курс навчання буде коротшим і, по суті, більш формальним. Також можна заощадити час на всій процедурі отримання документа. Для новачків проблема є більш складною, але можна проконсультуватися з фахівцями і отримати докладні роз’яснення з цього питання.

Особливості одержання документа Код 95 в Польщі

Для громадян європейських країн Код 95 являє собою запис в 12-й графі посвідчення водія, де вказано також термін наступної перездачі. Польща має право навчання і присудження кваліфікації водіям-міжнародників. На території країни є вікові обмеження для отримання прав рівня Код 95. Так, особам, які бажають стати водієм з правами категорій «С» і «С + Е», дозволено навчатися на курсах і працювати за даною спеціальністю після 21 року.

Для отримання прав категорії «D» і «D + Е» учневі має виповнитися 24 роки. Ще до закінчення навчання і отримання документа, необхідно підготувати і здати психологічні тести, а також прийняту форму медичної карти.

Навчання на професійних курсах

НАСТОЯЩИЙ КОД95. КАК ПОЛУЧИТЬ? ОБЗОР РЕАЛЬНОЙ АВТОШКОЛЫ. РЕКОМЕНДУЮ

У програму навчання входять теоретичні і практичні заняття, з використанням персональних комп’ютерних даних. Кожному майбутньому водієві надаються особистий пароль і логін, які можна зареєструвати в базі певного курсу.

Після завершення навчання необхідно здати іспит на отримання прав Код 95, які будуть дійсні протягом 5-ти років, незалежно від того, буде людина працювати за цією професією чи ні.

Програма навчання складається з наступних пунктів:

 • Загальна частина, яка однакова для пасажирських і вантажних перевезень.
 • Відділ, присвячений спеціалізації міжнародних вантажних перевезень.
 • Категорія пасажирських перевезень, в яку входять види «D1», «D + Е» і «D1 + Е».
 • Завершальний іспит, успішне проходження якого дає право на отримання документа.

Спілка працівників автомобільного транспорту України взяла на себе вирішення питання, пов’язаних з роботою великих і малих компаній, що здійснюють міжнародні перевезення по країнам ЄС. Міжнародна спілка має право на навчання і видачі відповідних документів українським водіям, які працюють на компанії, зареєстровані за кордоном.

У школах цієї організації викладають досвідчені інструктори, що володіють величезним досвідом і стажем роботи з даної спеціальності. Навички водіння важкого автотранспорту відпрацьовуються на тягачі з напівпричепом, закритому тентовим покриттям. Практичні заняття починаються з навчального майданчику, а потім переходять в умови реальної траси.

 Все про код 95

Для проходження навчання на курсах Міжнародного союзу, необхідно здати набір документів:

 • Копію паспорта українського громадянина, з пропискою.
 • Копію закордонного паспорта в форматі 1 сторінки.
 • Копію водійських прав на водіння автомобілем будь-якої категорії, з двох сторін.
 • Копію ІПН коду.
 • Одну кольорову фотографію на білому тлі, розміром 3,5Х4,5.

Для проходження навчання в Польщі, на місці створюється кандидатський профіль шофера на отримання посвідчення Код 95.

Заявка робиться в найближчому до місця проживання відділі з комунікацій. Протягом часу, від декількох днів до двох місяців, проводиться перевірка кандидата-іноземця. У разі позитивного результату, служба комунікацій видає номер, наявність якого дозволяє приступити до навчання.

З 2021 року в Польщі вводять нову програму занять по професії далекобійників, в яку будуть додані нові розділи про електроніку в автомобілі і зміни в правилах дорожнього руху. Прийом іспитів, буде проводитися незалежно від курсів, в формі комп’ютерного документа, польською мовою. Також буде введена нова система зняття балів за різні види порушень, на основі якої водій може позбутися свого посвідчення.

Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Робота в Польщі на автозаводах

Робота в Польщі на автозаводі

5 / 5 ( 3 голоса ) Робота в Польщі на автозаводі Робота в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
18 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Микола
Микола
9 днів назад

кордон

Які документи показує далекобійник при перетині кордону і проходить він карантин?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Микола
9 днів назад

Якщо Ви тільки їдете а ще не влаштовані то будете відбувати

Микола
Микола
Відповідь для  Андрій
9 днів назад

В принципі, шеф перешле вже Підписаний договір, тоді перетинаючи кордон, я буду вважатися працівником компанії.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Микола
9 днів назад

Думаю він пошле Вам освядченіе на роботу в не трудовий договір. Це різні речі

Piz
Piz
Відповідь для  Микола
9 днів назад

Ну да, потрібно товар доставить, а він буде на карантині сидіти, є, водії звільняються від карантину

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Piz
9 днів назад

зважаючи на логіку йому доведеться показати наявність товару, який він повинен доставити

Андрій
Андрій
Відповідь для  Piz
9 днів назад

Якщо людина тільки їде влаштовуватися на роботу то буде проходити карантин. Якщо працює вже то не буде проходити якщо оформлений як водій міжнародник з відповідною категорією в не з категорії «В» дозволеною масою до 3,5 т

Микола
Микола
Відповідь для  Андрій
9 днів назад

А коли я покажу умову вже підписану?

Taras
Taras
24 днів назад

Повернення в Україну на легковому авто. Допоможіть будь ласка розібратися ☘️ Скажіть будь ласка, чи можна перетнути кордон 3 або 4 особам у легковому автомобілі?В авто 4 місця. Почули що зараз у авто і у автобусах може знаходитись 50 % осіб на сидіннях. Чи це правда? Можливо хтось перетинав кордон таким чином. Що відбувається на польській стороні кордону?Як з обсервацією на українській стороні?Люди платять чи всі на обсервацією без винятку?Такий собі мікс питань. Дуже дякую!

Петро
Петро
Відповідь для  Taras
24 днів назад

карантин або можете здати тест і не сидіти

Вова
Вова
Відповідь для  Taras
24 днів назад

50% заповненості це по бусам і автобусам, за легковими обмежень немає, тобто всі вільні місця можуть бути зайняті

Роман
Роман
Відповідь для  Taras
24 днів назад

Оф. відповідь від вартою граничних, автомобілі до семи місць, без обмежень по посадці.

Zoriana
Zoriana
Відповідь для  Taras
24 днів назад

Знайомі позавчора перетинали кордон, 3 людини (50 злотих дали за карантин, щоб не проходити) .. але сидіти хоч тиждень вдома, ну щоб люди не говорили всякого, самі розумієте))), а так, то можуть пересуватися з тих пір заїхали в Україна

Swiat
Swiat
Відповідь для  Zoriana
24 днів назад

А це 50 зл з людини? Неофіційно, як розумію, через когось, просто в паспорт поклали?

Zoriana
Zoriana
Відповідь для  Swiat
24 днів назад

Так, з людини)) просто на руки дали нашим прикордонникам)) (знайома підійшла запитала скільки або 50 норм буде, сказали: «так, як вас троє то по 50 злотих з кожного)

Taras
Taras
Відповідь для  Zoriana
24 днів назад

🙂

Дмитрий
Дмитрий
1 місяць назад

Скажіть будь ласка, чи дійсний у Польщі «код 95», який виробленей в Україні

Сергій
Сергій
Відповідь для  Дмитрий
1 місяць назад

Ні