ПМЖ в Польщі / Праця / Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі
Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі

Чи можуть іноземці, що працюють в Польщі, піти в оплачувану відпустку?

Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі? Працюючи в Україні і маючи соціальний пакет, ми знаємо про можливості йти в оплачувану відпустку. Всі чекають цього періоду з нетерпінням, і коли він настає, то стає найкращим часом в році. Ті ж, хто працює неофіційно йдуть у відпустку без будь-яких відшкодувань, так би мовити за свій рахунок. А ось як йдуть справи в Польщі? Чи є іноземні працівники рівноправними суб’єктами трудового права? Саме про це сьогодні і поговоримо.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
передбачений відпустку для іноземних працівників?
Які існують види відпусток
Неоплачувана відпустка
Оплачувана відпустка
Відпустка на вимогу робітника.
За сімейними обставинами.
Декретна відпустка, народження дитини і відпустка по догляду за ним.
Основна відпустка для відпочинку urlop.
Чи можна взяти дні невикористаної відпустки?
Як оформити urlop?
Етап 1. Вибір дати
Етап 2. Вибір кількості днів
Етап 3. Узгодження з наймачем
Етап 4. Надання заяви на відпустку
Чи може наймач відмовити в наданні відпустки?
передбачена компенсація за невикористану відпустку?
Підсумки

Чи передбачена відпустка для іноземних працівників?


Трудове законодавство Польщі регламентує право іноземних працівників йти в оплачувану відпустку нарівні з поляками. Саме трудовому законодавству підпорядковується Умова про праце. Якщо ж ви працюєте за контрактом, то такі відносини підпадають під юрисдикцію цивільного законодавства. Робочий повинен обумовити цей момент з наймачем і включити його в текст договору. Тільки в такому випадку його прохання про відпустку будуть задоволені.

У цьому матеріалі ми будемо розглядати відпустки, які належать людям, які працюють за Умова про праце.

Трудовые контракты в Польше и как выглядят отпускныеТрудовые контракты в Польше и как выглядят отпускные

Які існують види відпусток


Працівники можуть брати різні відпустки, в тому числі оплачувані і не оплачувані. У цьому випадку законодавство Польщі подібне з нашим. Давайте детальніше розглянемо кожен вид відпустки (урлоп).

Неоплачувану відпустку


Даний вид відпустки працівник може брати при необхідності. Найчастіше тоді, коли не має можливості піти в оплачувану відпустку. Що цікаво, наймач не має права відправити співробітника в неоплачувану відпустку без його на те згоди. Така практика відома в Україні, коли роботодавець зобов’язує йти працівників у відпустку за свій рахунок і перебувати в підвішеному стані не один місяць. У Польщі це заборонено. Тому, якщо у працівника виникла така необхідність, він вільно може піти в таку відпустку.

Чи можна взяти відпустку в Польщі

Оплачувана відпустка


Видів відпочинку, за який наймач зобов’язаний виплачувати кошти, існує декілька. Всі вони схожі тим, що брати можна лише попередньо «зароблені» дні. Поговоримо про них докладніше.

Урлоп на вимогу робітника.

Це вид не основної відпустки, коли можна не з’явитися на роботу цілих 4 дні. Так, ви повинні попередити свого наймача. Але зробити це ви можете в день невиходу на роботу шляхом відправлення листа на електронну пошту, або повідомленням на телефон. Також це може бути заява, написана особисто за кілька днів до відпустки. При цьому причину неявки вказувати не обов’язково, закон дозволяє зберігати особисті справи в секреті.

Звичайно, це дуже зручний спосіб дозволити собі відпочити після бурхливої вечірки, наприклад. Поляки навіть називають такий відпочинок «похмільним».Але з точки зору керівника, це безвідповідальне ставлення до робочого процесу. Адже раптовий невихід на роботу може зупинити всю роботу. Безумовно, звільняти працівника ніхто не буде, адже закон на його боці. Але ось керівник може зі свого боку вставити палки в колеса шляхом позбавлення премії, призначення незручного графіка роботи, відпусток та інше. Тому, ставтеся з повагою до роботодавця і завчасно повідомляйте про свої наміри.

Чи можна взяти відпустку в Польщі

За сімейними обставинами.


Це короткострокова відпустка всього на 2 дні. Зазвичай її беруть, коли виникають обставини, пов’язані з сім’єю. Це може бути святкування ювілею, весілля, народження дитини в сім’ї. Як і в попередньому випадку, оповістити начальство можна в день відпустки або пізніше. Але не зловживайте довірою, повідомте про прийдешню оказію хоча б за кілька днів. Також відпустку за сімейними обставинами беруть при раптовій хворобі дітей віком до 14 років. Ось в цьому випадку можна повідомити і в день невиходу на роботу, адже хвороби, зазвичай, трапляються раптово.

Декретна відпустка, народження дитини і відпустка по догляду за ним.

Декретна відпустка, народження дитини і відпустка по догляду за ним.


Це дуже велика тема, пов’язана з виношуванням і народженням дитини. Про це ми писали раніше, тому можете більш детально ознайомитися з матеріалом на нашому сайті.

Основна відпустка для відпочинку або (Урлоп) urlop.

Даний вид відпустки є головним в році і нараховується за кожен відпрацьований місяць. При цьому нараховані дні ви можете брати, починаючи з другого місяця роботи. Його можна брати як одним терміном, так і розбивши на декілька частин. Головне, щоб один з відпусток був не менше 14 днів. Далі ми поговоримо про всі нюанси, які будуть стосуватися саме urlopа.

Кількість днів відпустки залежить від відпрацьованих місяців і стажу:

  • Загальний стаж до 10 років — 20 днів відпустки на рік;
  • Стаж більше 10 років — 26 днів.

Загальний стаж збільшується на період навчання, яке проходив працівник. При цьому кількість років навчання не дорівнює кількості років, яке приплюсовуватиметься. У Польщі працює своя методика на цей рахунок. Отже, скільки років додадуть за навчання:

  • Базова професійна школа — 3 р.
  • Середня профшкола — 5 р.
  • Середня загальноосвітня — 4 р.
  • Школа поліцеальная — 6 р.
  • Вища школа — 8 р.

До стажу також може бути додано час навчання в інших країнах, в зарубіжних навчальних закладах. Але вузи України до цього переліку не входять. При цьому офіційна робота в Україні може бути врахована.

Щоб розрахувати вартість одного дня urlop, просто вирахуйте його до вашої зарплати.

Чи можна взяти дні невикористаної відпустки?


Якщо у вас не вийшло сходити у відпустку в минулому році, ви можете використовувати ці дні в поточному. Головне, зробити це до 1 жовтня поточного року. Ви можете відгуляти торішні дні разом з тими, що вам належать в цьому році, таким чином відгуляти довгу відпустку. Якщо ж робітник не хоче йти у відпустку з якіхось причин, наймач має право відправити його на відпочинок на свій розсуд.

Як оформити urlop?

Чи можна взяти відпустку в Польщі Як оформити urlop?


Отже, ви зібралися йти в щорічну оплачувану відпустку. Для цього потрібно офіційно все оформити.

Етап 1. Вибір дати


Зазвичай на підприємствах розробляється графік відпусток, щоб всі співробітники одночасно покинули своє робоче місце. Якщо у вас є будь-які переваги щодо місяця, обговоріть цей момент з начальником.Звичайно, всі хочуть відпочивати влітку, але без відома керівника це буде зробити складно. Тому, запасіться терпінням і постарайтеся викроїти собі зручний час.

Етап 2. Вибір кількості днів


Закон передбачає, що ви маєте право взяти як всю відпустку разом, так і частинами. Але за один раз потрібно відгуляти не менше 2-х тижнів, а залишок днів можна розбити на кілька частин. Хоча, щоб взяти 2 або 4 дня існують інші можливості, про які ми писали вище.

Етап 3. Узгодження з наймачем


Перш, ніж піти в законну відпустку, потрібно довести до відома керівника. Закон не говорить про те, коли це необхідно зробити. Але на практиці очевидно, що чим раніше, тим краще. Якщо на підприємстві є чіткий графік, начальник і так знає про ваші наміри. Якщо ж підприємство маленьке і певного графіка немає, почніть узгодження хоча б за пару тижнів до наміченого терміну. Адже робочий процес ніхто зупиняти не буде, і вам може бути відмовлено. І хоча вам зобов’язані запропонувати інший варіант, він вас може не задовольняти. Адже якщо вам дадуть відпустку взимку, а ви планували звозити дітей на море, це не зовсім хороший варіант.

Етап 4. Надання заяви на відпустку


Процедура стандартна, як і сам бланк. На аркуші від руки пишете стандартну заяву на ім’я керівника про свій намір піти у відпустку. Пишете у вільній формі, вказуєте дати відпустки, число і підпис. Все, заява готова. Деякі підприємства мають свій затверджений бланк заяви і не приймають лист у вільній формі. Для цього потрібно звернутися до відділу кадрів і взяти їх бланк.

Чи може наймач відмовити в наданні відпустки?

Так, таке право у наймача є. Якщо співробітник в останній момент просить надати йому відпустку, а роботодавець не має можливості відпустити саме в ці дати з виробничих причин, то може бути відмова. При цьому повинна бути надана альтернатива у вигляді іншого часового проміжку. Якщо ж альтернатива надана була або запропоновані дати не влаштовують працівника, він може звернутися зі скаргою в Трудову інспекцію. Це є прямим порушенням трудового законодавства, яке передбачає застосування санкцій до наймача.

Чи передбачена компенсація за невикористану відпустку?

 Чи передбачена компенсація за невикористану відпустку?

Якщо ви не встигли відгуляти відпустку, можна спробувати забрати ці дні грошима. Але в Польщі це не поширена практика. Швидше за все, наймач відправить вас в urlop, щоб не платити зайві гроші. Це ж стосується і працівників, які звільняються. В цьому немає порушення закону, але роботодавець таким чином зможе заощадити на виплатах.

Чи можна взяти відпустку в Польщі — підсумки

Щоб продуктивно працювати весь рік, потрібно не забувати гарненько відпочивати. Всі офіційно влаштовані працівники в Польщі, будь-то поляки або нерезиденти, мають право на щорічну оплачувану відпустку. Тому, якщо ви відпрацювали і відчуваєте, що пора відпочивати — сміливо беріть urlop. Дозвольте собі відпочити від роботи і запастися силами на новий робочий рік.

Чи можна взяти відпустку в Польщі — з цією статтею також цікавляться:

Робота в Польщі на підставі Umowa o dzieło Робота в Польщі, як знайти самостійно Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка
Робота в Польщі на підставі Umowa o dzieło Робота в Польщі, як знайти самостійно Особливості працевлаштування в Польщі для власників Карти поляка

Чи можна взяти відпустку в Польщі. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Робота в Польщі на автозаводах

Робота в Польщі на автозаводі

5 / 5 ( 10 голосов ) Робота в Польщі на автозаводі Робота в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
102 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Орест
Орест
1 місяць назад

як злиняти від роботи?
поїхав на роботу, тяжко працюю на складах в Варшаві, таскаю дуже багато….хочу якись один лишній день вихідного…розумію шо поїхав на заробітки, але дуже важко…хто знає як легально не прийти на роботу? щоб потім нічого тобі за це не було…буду вдячний за АДЕКВАТНІ поради!

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Орест
1 місяць назад

Найпростіший і популярний спосіб, який діє … Йдете (а на сьогоднішній день достатньо зателефонувати) в поліклініку до лікаря і говорите, що болить спина так, що встати з ліжка не можете. Трохи постраждаєте, трохи стогонів і «болю» — і отримаєте L4 на 3-5 днів. Легально і не по свій рахунок.

Орест
Орест
Відповідь для  Bogdan
1 місяць назад

спасибі за пораду)

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Орест
1 місяць назад

одні плачуть роботи мало, підробітку шукають, а ти …. Ех ти.

Alex
Alex
Відповідь для  Орест
1 місяць назад

мля люди тут без роботи сидять місяцями вже а ти слюні

Орест
Орест
Відповідь для  Alex
1 місяць назад

я говорю за день-два відпочинку))

Xena
Xena
Відповідь для  Орест
1 місяць назад

Якщо є умова праці, можна взяти відпустку (urlop na żądanie)

твій Батя
твій Батя
Відповідь для  Орест
1 місяць назад

Красава, від роботи коні дохнуть.

Віталій
Віталій
Відповідь для  Орест
1 місяць назад

Ти можеш в уженд піти

Стасон
Стасон
Відповідь для  Орест
1 місяць назад

Один день тобі не допоможе.

Vityasv
Vityasv
Відповідь для  Орест
1 місяць назад

Covid, тобі на допомогу ….
Скажи що маєш симптоми ….

Орест
Орест
Відповідь для  Vityasv
1 місяць назад

це дуже надовго ((

Taras
Taras
2 місяців назад

Урлоп
Роботодавець не хоче заплатити за невикористану урлоп, куди звернутися?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Taras
2 місяців назад

Інспекція праці

Taras
Taras
Відповідь для  Taras
2 місяців назад

Я працюю на інші роботі, мене цікавить як виглядає процедура

Invincible
Invincible
Відповідь для  Taras
2 місяців назад

PiP і шукай відразу нового роботодавця ..

слава
слава
Відповідь для  Taras
2 місяців назад

Ну так використовуй урлоп.

THE
THE
Відповідь для  Taras
2 місяців назад

За Google, вже точно не пам’ятаю, є якийсь польський закон, який зобов’язує тебе брати урлоп

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Taras
2 місяців назад

У PIP

Олексій Володимирович
Олексій Володимирович
2 місяців назад

Відпустка.
Всім доброго здоров’я! Планую 10-денну відпустку в дуже-багатим краю України. Польща сьогодні в червоній зоні! Чи можна по прибуттю в Україну не робити тест і не сидіти на карантині, а перед вильотом до Польщі зробити? І яка реальна ціна?

Alex
Alex
Відповідь для  Олексій Володимирович
2 місяців назад

Так ви що взагалі кінчені? Вам сказано не хочете сидіти в жодній країні світу робіть тести а не сидіти бо не хочете — то йдіть ви в жопу рознощики ковіда

Олексій Володимирович
Олексій Володимирович
Відповідь для  Alex
2 місяців назад

Тест зробити не проблема. Я не хочу платити гроші незрозуміло кому і куди! І вибирай слова.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Олексій Володимирович
2 місяців назад

Як не хочете платити то сидіть і нікуди НЕ рипайтесь. Заробляйте гроші і суньте в носок.

Олексій Володимирович
Олексій Володимирович
Відповідь для  Андрій
2 місяців назад

Вам теж вдячний. Так і роблю. Намагаюся НЕ витрачати ні гроша, не вдома так як для мене дорого. А ще цікавить ціна тесту в Україні а не поради …

Галина
Галина
Відповідь для  Олексій Володимирович
2 місяців назад

Ціна тесту в Україні різна … Я здавала в Києві ,, Медилаб «950 грн + 60 грн за переклад.

Олексій Володимирович
Олексій Володимирович
Відповідь для  Галина
2 місяців назад

Спасибі за коментар і відповідь.

В'ячеслав
В'ячеслав
Відповідь для  Олексій Володимирович
2 місяців назад

він не адекватний

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Alex
2 місяців назад

Та да …

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Олексій Володимирович
2 місяців назад

Без тесту карантин 14 днів. Якщо є багато грошей на штраф то можна гуляти і без тесту …

Людмила
Людмила
Відповідь для  Олексій Володимирович
2 місяців назад

Можна все звичайно і нічого що це порушує закон країни куди ви в’їжджаєте, до речі і в Польщу теж НЕ робіть тест і не проходите обсервацію. Якщо класти болт на закон однієї країни, можна сміливо і на закон іншої країни

Олексій Володимирович
Олексій Володимирович
Відповідь для  Людмила
2 місяців назад

Дякую. Я б так і зробив. Але в Польщі там де я працюю, просто не допустять до роботи. Або обсервация або негативний тест. За обсервацію платять 2080 зл майже 15000.т.грн. Я одну відсидів і сумніваюся що за другу заплатять. А ось вдома як ви пишете болт тільки не я кладу а на мене! Держава!

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Олексій Володимирович
2 місяців назад

Так чого повертаєшся туди, де тебе болт поклали … сиди з пшекам відпочивай …

Олексій Володимирович
Олексій Володимирович
Відповідь для  Vitalik
2 місяців назад

Собаки гавкають, а караван іде далі …

Taras
Taras
3 місяців назад

Урлоп
Таке питання, звільнився з роботи і залишилося ще пару днів відпустки, процедура повинна бути щоб отримати свої гроші?

аа
аа
Відповідь для  Taras
3 місяців назад

При звільненні тобі Повинні за них заплатити грошима і все

Taras
Taras
Відповідь для  аа
3 місяців назад

А які документи підписуються?

аа
аа
Відповідь для  Taras
3 місяців назад

Ну сама заява на звільнення і все. І то не завжди

Anzhela
Anzhela
3 місяців назад

DBW Polska
Хтось працював, DBW Polska? 10 км від Зеленої Гури ???
Підкажіть будь ласка, всі + -.

Roman
Roman
Відповідь для  Anzhela
3 місяців назад

Не працював, але розповідали знайомі,що там працювали, що це робота зі скловатою. Щось схоже на пекло на землі, спека і скловата, довго там не працюють, хто скільки витримає, хоча ще залежить від процесів на які потрапляють. А ще якщо через агентство Easttrees, вони ж і Imest, то вважайте що ви в повній попі, краще мати запас грошей для повернення додому або на перший час поки не знайдете іншу роботу.

Anzhela
Anzhela
Відповідь для  Roman
3 місяців назад

запропонували, і пообіцяли зп 20 злотих.

Roman
Roman
Відповідь для  Anzhela
3 місяців назад

За 20 злотих. брутто, або нетто?

Anzhela
Anzhela
Відповідь для  Roman
3 місяців назад

Чистими 20 злотих, за годину

Roman
Roman
Відповідь для  Anzhela
3 місяців назад

А через яке агентство?

Anzhela
Anzhela
Відповідь для  Roman
3 місяців назад

Це не відомо, написали що, гарантовано 20 злотих / год

Roman
Roman
Відповідь для  Anzhela
3 місяців назад

Повинні розуміти, що 20 нетто, це або обман, або повне пекло.

Anzhela
Anzhela
Відповідь для  Roman
3 місяців назад

на сайті Will Job є така вакансія

Roman
Roman
Відповідь для  Anzhela
3 місяців назад

Ви завдаток не давали? Не ведіться, це саме та агентство про яку я Вам швидше писав, бачу по фото гуртожитку в Свебодзіне, я там жив колись працював на це агентство. Немає там такий зп, а також на засланні який Ви скинули, не пише що нетто, це обман посередників …

Anzhela
Anzhela
Відповідь для  Roman
3 місяців назад

Давали чи ні, це я не питала, просто вони і мене туди тягнуть. НЕ хочеться в попу потрапити.

Katia
Katia
Відповідь для  Anzhela
3 місяців назад

Працювала там, зарплата була непогана але все речі довелося викинути, через скловату, і це ще був кращий цех в другому цеху ще гірше. Я звільнилася з-за того що з’явилася алергія (і взагалі вдихати повітря після обробки деталей клей і спреями шкідливо для здоров’я) а ще норми (((
Не рекомендую!

Roman
Roman
Відповідь для  Anzhela
3 місяців назад

Вам вирішувати, я не раджу, тим більше якщо ще не вклали ніяких фінансових витрат.

Anzhela
Anzhela
Відповідь для  Roman
3 місяців назад

Will Job

Natali
Natali
4 місяців назад

оплата відпускних

Доброго всім дня!
Хлопці, підкажіть будь ласка чи повинна фірма оплатити відпускні? Працюю по карту побиту півтора року. Коли запитала на фірмі, зробили великі очі, типу «що ??»

Андрій
Андрій
Відповідь для  Natali
4 місяців назад

Якщо Ви не використали відпустку то повинні сплатити. Принаймні так на умові о праці

Миколай
Миколай
Відповідь для  Natali
4 місяців назад

за відпрацьовані місяць вам належить 2 дня оплачуваної відпустки

Іван
Іван
Відповідь для  Natali
4 місяців назад

якщо не ходили у відпустку, то повинні сплатити

Богдан
Богдан
Відповідь для  Natali
4 місяців назад

повинні сплатити, але ви за це конкретно у них уточніть

Богдан
Богдан
Відповідь для  Богдан
4 місяців назад

не в колег своїх, а у роботодавця

Suspected
Suspected
Відповідь для  Natali
4 місяців назад

Умова про працю ж? Мені фірма скидала на карту до зарплати в кінці року або ж по звільнення або на вимогу

Вася
Вася
Відповідь для  Suspected
4 місяців назад

Уточнююче питання. Якщо ви працюєте по умові о праці (я завжди працював за розумне в справі), то як вирішується питання з вашою поїздкою в Україну з оформлення візи? Як вирішується питання з вашої раптової поїздкою в Україну за сімейними обставинами?

Роман
Роман
5 місяців назад

2 dni opieki nad dzieckiem Чи маю я право на ці 2 дні відпустки , працюючи по візі ?

Андрей
Андрей
Відповідь для  Роман
5 місяців назад

якщо по умову о праце то да Чи маєте.

Роман
Роман
Відповідь для  Андрей
5 місяців назад

Підкажіть як це вирішити?

Kostia
Kostia
Відповідь для  Роман
5 місяців назад

Повідомити керовніка (координатора)

Піти в ваше агенство, і написати на урлоп.

Kostia
Kostia
5 місяців назад

Хто приїхав в Польщу з брекетами ?

Доброго дня.Хто приїжав в Польщу з брекетами і продовжує тут лікування у польських врачів? Будь-ласка хто може дати контакти клінік які займаються лікуванням брекетами які були встановленні в Україні. Дякую.

Анна
Анна
Відповідь для  Kostia
5 місяців назад

а місто?

Kostia
Kostia
Відповідь для  Анна
5 місяців назад

Вроцлав

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Kostia
5 місяців назад

У мене кілька знайомих з брекетами їздять тільки на Україну, тому що в Польщі їм НЕ подобається стоматологія.

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Vladyslav
5 місяців назад

А, ще до всього дорого.

Роман
Роман
Відповідь для  Vladyslav
5 місяців назад

Проблема в тому, що їх начебто треба підкручувати кожен місяць. Сильно не поїздиш.

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Роман
5 місяців назад

Це так, не посперечаєшся.

Роман
Роман
Відповідь для  Vladyslav
5 місяців назад

У мене самого з зубами біда. Але поки по заробітках катаюся НЕ хочеться дрочити долю. І так життя НЕ солодка і ще за це думати.

Юлія
Юлія
Відповідь для  Kostia
5 місяців назад

я думаю в будь-якій клініці. яка різниця де вони були встановлені

Kostia
Kostia
Відповідь для  Юлія
5 місяців назад

Недорога клініка не приймає. Ортодонти які беруться за таке лікування нав’язують своє лікування. І тому я питаю може хтось тут лікує і має лікаря ортодонта.

Юлія
Юлія
Відповідь для  Kostia
5 місяців назад

нічого собі, не подумала б ніколи, а якщо настояти на своєму при візиті? нав’язують то одне, але ви ж в праві настояти на своєму?

Sebastian
Sebastian
Відповідь для  Kostia
5 місяців назад

Я думаю, що вам будь-який стоматолог допоможе з вашою проблемою. Все-таки це медична допомога!

Kostia
Kostia
Відповідь для  Sebastian
5 місяців назад

Звичайний стоматолог не має відношення до брекетів. Цим займаються ортодонти.

Sebastian
Sebastian
Відповідь для  Kostia
5 місяців назад

Ортодонт це не стоматолог?))) Якщо вам принципово, то замініть слово стоматолог на ортодонт і суть мого пояснення не зміниться! Дякую за уточнення)

Kostia.
Kostia.
Відповідь для  Sebastian
5 місяців назад

Ну ви написали стоматолог, ось я і кажу, що стоматологи не мають відношення до брекетів. Щодо польських ортодонтів НЕ стикався.

Maksym
Maksym
5 місяців назад

Здрастуйте, у мене оплачувану відпустку починається з грудня, підкажіть будь ласка з теперішньою ситуацією з цим вірусом чи кудись поїхати без всяких тестів і ТД.

Хто недавно їздив або літав відпишіть будь ласка

Буду дуже вдячний 😉

Боря
Боря
Відповідь для  Maksym
5 місяців назад

по Польщі вистачає на що подивитись, без тестів зараз навряд чи

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Боря
5 місяців назад

До нового року точно, можете подорожувати тільки по Польщі. Я думаю що ви точно були не у всій Польщі, тут достатньо місць гідних вашої уваги. Наявність відпустки вам ніяких привілеїв для подорожей на жаль не дає.

ну хіба, що по тій країні, де ви знаходитесь.

Ольга
Ольга
1 рік назад

Доброго дня.У мене за перший місяць урлопів немає.Нуль.На роботу вийшла другого числа.Координатор відповів,що за перший місяць урлопів не дають.

Юра
Юра
1 рік назад

Я заїхав в Польщу і на запрошення офіційно працюю. Роботодатель виплачує урлопы тільки за следующиму приїзду так обіцяють. Що робити якщо мені через 2 тижні їхати?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юра
1 рік назад

Юра якщо йдеться про компенсації за «неотгуленный відпустку», і, їдучи, Ви звільняєтеся, то кошти повинні бути виплачені. Перенесення виплат на наступне працевлаштування – незаконний.

Даша
Даша
1 рік назад

Добрий день.Я працюю по умове про праце,але в самій умове не зазначено нічого про урлоп.Я маю на нього право?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша
1 рік назад

Так, маєте. Умова про праце регулюється трудовим законодавством, а в ньому відображено відпустку.

Юля
Юля
1 рік назад

Добрий день.Чоловік працює за умове про праце, його роботодавець не хоче виплачувати за урлоп після звільнення?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
1 рік назад

Юля чоловікові з договором можна звернутися до Трудової інспекції. Якщо має – змусять виплатити, ще й покарають.

Жанна
Жанна
1 рік назад

Я можу по закінченні річної візи вимагати від роботодавця компенсацію за невикористання відпустку і роботодавець зобов’язаний виплатити мені?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Жанна
1 рік назад

Жанна якщо Ви не відгуляли відпустку, то при звільненні має право вимагати компенсацію.Але роботодавець має також право надати Вам необхідні дні для відпустки.

Оля
Оля
1 рік назад

Була в ужонде прасы, хотіла дізнатися скільки належить іноземцям відпустки, мене відправили до себе у відділ кадрів. Куди мені потрібно йти?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оля
1 рік назад

Оля розрахувати конкретні дні відпустки Вам повинен відділ кадрів, але підказати технологію розрахунків можуть і уженде праци.

Света
Света
1 рік назад

Мій стаж в Україні 27 років, у Польщі 2,5 року. Скільки днів відпустки мені положенно і в яку інспекція звернутися в Польщі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Света
1 рік назад

При стажі понад 10 років, Ви маєте на 2,17 дні відпустки за кожний відпрацьований місяць,год.

Саша
Саша
1 рік назад

Добрий день.А відпустка на умове про праце як оплачується? Нетто або брутто?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Саша
1 рік назад

Саша оподатковується будь-який вид доходу.

Борис
Борис
1 рік назад

Скільки я повинен був отримувати помісячно, працюючи в Польщі з 22.03.19 за 05.06.19 включно з UMOWA O PRACE зі ставкою 2350 зл брутто?Скільки повинні виплатити за невикористану відпустку?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Борис
1 рік назад

Борис у загальних рисах за місяць (при стажі не менше 10 років) покладено 1,67 днів відпустки. У Вашому випадку – близько 4 днів. Оплачується день відпустки так само як і робочий 8-годинний. При відрядній роботі — по середньому. З цього і рахуйте.

Ира
Ира
1 рік назад

Залишилося 14 невикористаних днів урлопа. Скоро закінчується умова про праци і я буду оформляти нову умову про праци. Чи можу я використовувати неотгулявшие 14 днів(за старою умове) до кінця поточного року,маючи вже нову умову про праци?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Ира якщо все буде оформлено як продовження договору, то збережеться. Якщо як припинення одного (звільнення) і оформлення нового (нове працевлаштування), то при закритті попереднього потрібно компенсувати неотгуленное або відгуляти.

Юля
Юля
1 рік назад

Доброго дня.Я чула що для працівників закінчили ВУЗ, нараховується за 3 дні відпустки на місяць. Це правда?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
1 рік назад

Юля я вперше про це чую. Знаю, що роки навчання в стаж зараховуються особливим чином. Але про більшу кількість днів – нічого не можу сказати.