lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Карта побиту / Zameldowanie czasowe: що це і як отримати
Zameldowanie czasowe: що це і як отримати

Прописка в Польші: що це і як отримати?

Прописка в Польщі (Zameldowanie czasowe) Якщо ви приїхали до Польщі не в туристичних цілях і плануєте проживати на її території більше 3-х місяців, вам необхідно отримати реєстрацію. Законодавство чітко зобов’язує іноземців, які проживають в країні довше зазначеного вище часу, зареєструватися за місцем проживання.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Zameldowanie — що це
Чи можна обійтися без прописки?
Куди звертатися за Zameldowanie?
Які документи потрібно надати?
Трохи про процедуру отримання тимчасової прописки
Заповнення анкети
Вартість тимчасової прописки
Оформлення прописки онлайн через Інтернет
Підсумки

Zameldowanie — це реєстрація резидента або нерезидента за місцем проживання в Республіці Польща. Така прописка по тимчасовому діапазону може бути:

 • Тимчасової — коли термін дії чітко визначено, зазвичай це термін дії візи або карти побиту. Тимчасова реєстрація може знадобитися власнику ПМЖ, якщо йому необхідно зареєструватися тимчасово в іншому місті. Або якщо ви довго живете в Польщу, але незабаром плануєте виїхати в рідну країну.
 • Постійної — це реєстрація за місцем проживання на ПМЖ. Таку реєстрацію може отримати тільки громадянин Польщі, звичайним іноземцям вона недоступна.

Прописка в Польщі


Кожен бажаючий може мати одну постійну прописку і одну тимчасову. Все залежить від потреб в даний момент часу. До речі, процедури їх отримання дуже схожі між собою.

Чи можна обійтися без прописки?

Мало того, що реєстрація є обов’язковою, так вона ще й необхідна. Тільки при її наявності ви зможете:

 • Отримати PESEL;
 • Звертатися із запитами до різних державних установ;
 • Звертатися в банки і лікарні;

Реєстрація дозволить вам відчувати себе більш комфортно в чужій країні і зробить перебування в ній трохи простіше. Тому, якщо ви живете в Польщі більше 3х місяців і плануєте залишатися і далі, обов’язково подбайте про реєстрацію . При цьому не обов’язково мати власне житло. Ви можете знімати квартиру або кімнату в гуртожитку, це не має значення. Іноземці, які повинні реєструватися:

Замельдование в Польше! Пошаговая инструкция по прописке в Польше.
 • Учні в вузах;
 • Іммігранти;
 • Іноземні працівники, які працюють за трудовим договором.

Куди звертатися за Zameldowanie?


Для подачі документів вам потрібно звернутися в своє Районне Управління або відділ Районного Управління. Найпростіше дізнатися про це у вашого орендодавця, щоб помилково не потрапити не за адресою. Можна при цьому заручитися підтримкою орендодавця, але часто вони не хочуть себе цим обтяжувати. Беріть ваш договір оренди, в якому другою стороною виступаєте ви і сміливо йдіть в Управління. Основних напрямів буде досить, щоб мати підставу для оформлення тимчасової прописки. Також це можна зробити онлайн в Інтернеті, про це ми розповімо далі.

Які документи потрібно надати?

Які документи потрібно надати?

Вирушаючи в Управління, підготуйте наступний пакет документів:

 1. Підтвердження вашого законного перебування в країні. Це може бути відкрита віза або карта побиту;
 2. Документи, які підтвердять вашу проживання в Польщі, головне – щоб ви там проживали більше 3-х місяців;
 3. Виписка з будинкової книги, як ще одне підтвердження проживання;
 4. Заява від орендодавця, що він не проти дати вам тимчасову прописку в своєму житлі.


Фахівці Управління можуть попросити як один документ, так і декілька. Все залежить від внутрішніх правил системи даного міста чи району.

Трохи про процедуру отримання тимчасової прописки

Для початку ви збираєте пакет документів, описаний вище, і звертаєтеся у ваше Управління за місцем проживання. Далі необхідно знайти вікно реєстрації і взяти у фахівця бланк заяви на отримання прописки. Щоб не наробити помилок, візьміть приклад заповнення заяви. Заповнивши все від руки польською мовою, прикладіть ваші документи і віддайте будь-якого фахівця в віконці. Після перевірки інформації, вам дадуть письмове підтвердження того, що ви зареєстровані за вказаною адресою в Польщі. Це досить швидка процедура, яка зазвичай триває до півгодини вашого часу.

Якщо у вас не було номери PESEL на момент звернення в офіс, він буде згенерований автоматично. Протягом кількох тижнів його запишуть у реєстраційні документи. Зверніть увагу, що орендодавець повинен вказати при оренді квартири декількома людьми, що він не заперечує проти реєстрації цих осіб.

Які документи потрібно надати для прописки

Заповнення анкети


Бланк анкети дадуть вам у віконці Управління при зверненні. Також вам видадуть зразок і підкажуть, якщо щось не зрозуміло.

Вартість тимчасової прописки

Наявність прописки є вимогою законодавства, тому її отримання в Польщі безкоштовно. Якщо ж ви втратили документ і звертаєтеся за видачею дубліката, то це вам обійдеться в 17 злотих. Не великі гроші, але щоб уникнути зайвих витрат і звернень в Управління, краще відразу зробити кілька копій. У разі втрати оригіналу документа, ви можете пред’являти його дублікат.

Як при першій подачі документів і в разі звернення за дублікатом, орендодавцю можна з вами не приходити. Наявності вашого прізвища у договорі оренди достатньо, щоб вести справу безпосередньо з вами.

Оформлення прописки онлайн через Інтернет

Для початку давайте поговоримо про двох термінах: електронні та оцифровані документи. Це не одне і те ж, тому ви повинні знати різницю.

 • Електронний документ – це документи, які внесені в державні бази даних;
 • Оцифрований документ – це відсканований паперовий документ або його фотографія.

Коли ви будете отримувати прописку онлайн, у вас запросять різні документи. І якщо в питаннях електронних документів спеціалісту буде досить тільки його, то, отримавши оцифрований документ, вони можуть попросити вас прийти в Управління і показати оригінал. Це обов’язковий крок і його не можна буде проігнорувати.

Прописка в Польщі, щоб отримати реєстрацію онлайн, ви повинні мати:

 1. Ім’я користувача і пароль ePUAP або E-dowód;
 2. Всі необхідні документи в електронному або оцифрованому вигляді;

Далі необхідно зробити наступне:

 1. Увійдіть сторінку реєстрації ;
 2. Після введення логіна і пароля ви можете пройти процедуру реєстрації;
 3. Заповніть всі необхідні поля;
 4. Прикріпіть документи;
 5. Натисніть «Реєстрація».


Кілька простих кроків і за лічені хвилини ви зможете отримати тимчасову прописку в Польщі. Якщо виникли будь-які проблеми, ви отримаєте повідомлення на електронну пошту. Щоб перевірити інформацію, клікніть на це посилання .

Підсумки

Отримання Zameldowanie — досить проста і швидка процедура. Але вона обов’язкова і важлива, як з точки зору дотримання польського законодавства, так і в особистих інтересах. Тому, вибирайте зручний для себе спосіб: особисто в Управлінні або онлайн в Інтернеті. У будь-якому випадку, це займе всього кілька хвилин вашого часу. але при цьому ви отримаєте деякий вигоди для себе.

Прописка в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати? Як перевірити роботодавця в Польщі Sąd pracy (Трудовий суд)
NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати? Як перевірити роботодавця в Польщі Sąd pracy (Трудовий суд)

Прописка в Польщі — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Как оформить карту побыта в Польше

Як оформити карту побиту в Польщі

Оцените запись Процедура оформлення Карти побиту Як оформити карту побиту в Польщі — Для перетину …

Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі