Домой / ПМЖ Польщі / Карта побиту / Zameldowanie czasowe: що це і як отримати

Zameldowanie czasowe: що це і як отримати

Zameldowanie czasowe: що це і як отримати?

Якщо ви приїхали до Польщі не в туристичних цілях і плануєте проживати на її території більше 3-х місяців, вам необхідно отримати реєстрацію. Законодавство чітко зобов’язує іноземців, які проживають в країні довше зазначеного вище часу, зареєструватися за місцем проживання.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Zameldowanie — що це
Чи можна обійтися без прописки?
Куди звертатися за Zameldowanie?
Які документи потрібно надати?
Трохи про процедуру отримання тимчасової прописки
Заповнення анкети
Вартість тимчасової прописки
Оформлення прописки онлайн через Інтернет
Підсумки

Zameldowanie — це реєстрація резидента або нерезидента за місцем проживання в Республіці Польща. Така прописка по тимчасовому діапазону може бути:

 • Тимчасової — коли термін дії чітко визначено, зазвичай це термін дії візи або карти побиту. Тимчасова реєстрація може знадобитися власнику ПМЖ, якщо йому необхідно зареєструватися тимчасово в іншому місті. Або якщо ви довго живете в Польщу, але незабаром плануєте виїхати в рідну країну.
 • Постійної — це реєстрація за місцем проживання на ПМЖ. Таку реєстрацію може отримати тільки громадянин Польщі, звичайним іноземцям вона недоступна.


Кожен бажаючий може мати одну постійну прописку і одну тимчасову. Все залежить від потреб в даний момент часу. До речі, процедури їх отримання дуже схожі між собою.

Чи можна обійтися без прописки?

Мало того, що реєстрація є обов’язковою, так вона ще й необхідна. Тільки при її наявності ви зможете:

 • Отримати PESEL;
 • Звертатися із запитами до різних державних установ;
 • Звертатися в банки і лікарні;

Реєстрація дозволить вам відчувати себе більш комфортно в чужій країні і зробить перебування в ній трохи простіше. Тому, якщо ви живете в Польщі більше 3х місяців і плануєте залишатися і далі, обов’язково подбайте про реєстрацію . При цьому не обов’язково мати власне житло. Ви можете знімати квартиру або кімнату в гуртожитку, це не має значення. Іноземці, які повинні реєструватися:

 • Учні в вузах;
 • Іммігранти;
 • Іноземні працівники, які працюють за трудовим договором.

Куди звертатися за Zameldowanie?


Для подачі документів вам потрібно звернутися в своє Районне Управління або відділ Районного Управління. Найпростіше дізнатися про це у вашого орендодавця, щоб помилково не потрапити не за адресою. Можна при цьому заручитися підтримкою орендодавця, але часто вони не хочуть себе цим обтяжувати. Беріть ваш договір оренди, в якому другою стороною виступаєте ви і сміливо йдіть в Управління. Основних напрямів буде досить, щоб мати підставу для оформлення тимчасової прописки. Також це можна зробити онлайн в Інтернеті, про це ми розповімо далі.

Які документи потрібно надати?

Вирушаючи в Управління, підготуйте наступний пакет документів:

 1. Підтвердження вашого законного перебування в країні. Це може бути відкрита віза або карта побиту;
 2. Документи, які підтвердять вашу проживання в Польщі, головне – щоб ви там проживали більше 3-х місяців;
 3. Виписка з будинкової книги, як ще одне підтвердження проживання;
 4. Заява від орендодавця, що він не проти дати вам тимчасову прописку в своєму житлі.


Фахівці Управління можуть попросити як один документ, так і декілька. Все залежить від внутрішніх правил системи даного міста чи району.

Трохи про процедуру отримання тимчасової прописки

Для початку ви збираєте пакет документів, описаний вище, і звертаєтеся у ваше Управління за місцем проживання. Далі необхідно знайти вікно реєстрації і взяти у фахівця бланк заяви на отримання прописки. Щоб не наробити помилок, візьміть приклад заповнення заяви. Заповнивши все від руки польською мовою, прикладіть ваші документи і віддайте будь-якого фахівця в віконці. Після перевірки інформації, вам дадуть письмове підтвердження того, що ви зареєстровані за вказаною адресою в Польщі. Це досить швидка процедура, яка зазвичай триває до півгодини вашого часу.

Якщо у вас не було номери PESEL на момент звернення в офіс, він буде згенерований автоматично. Протягом кількох тижнів його запишуть у реєстраційні документи. Зверніть увагу, що орендодавець повинен вказати при оренді квартири декількома людьми, що він не заперечує проти реєстрації цих осіб.

Заповнення анкети


Бланк анкети дадуть вам у віконці Управління при зверненні. Також вам видадуть зразок і підкажуть, якщо щось не зрозуміло.

Вартість тимчасової прописки

Наявність прописки є вимогою законодавства, тому її отримання в Польщі безкоштовно. Якщо ж ви втратили документ і звертаєтеся за видачею дубліката, то це вам обійдеться в 17 злотих. Не великі гроші, але щоб уникнути зайвих витрат і звернень в Управління, краще відразу зробити кілька копій. У разі втрати оригіналу документа, ви можете пред’являти його дублікат.

Як при першій подачі документів і в разі звернення за дублікатом, орендодавцю можна з вами не приходити. Наявності вашого прізвища у договорі оренди достатньо, щоб вести справу безпосередньо з вами.

Оформлення прописки онлайн через Інтернет

Для початку давайте поговоримо про двох термінах: електронні та оцифровані документи. Це не одне і те ж, тому ви повинні знати різницю.

 • Електронний документ – це документи, які внесені в державні бази даних;
 • Оцифрований документ – це відсканований паперовий документ або його фотографія.

Коли ви будете отримувати прописку онлайн, у вас запросять різні документи. І якщо в питаннях електронних документів спеціалісту буде досить тільки його, то, отримавши оцифрований документ, вони можуть попросити вас прийти в Управління і показати оригінал. Це обов’язковий крок і його не можна буде проігнорувати.

Отже, щоб отримати реєстрацію онлайн, ви повинні мати:

 1. Ім’я користувача і пароль ePUAP або E-dowód;
 2. Всі необхідні документи в електронному або оцифрованому вигляді;

Далі необхідно зробити наступне:

 1. Увійдіть сторінку реєстрації ;
 2. Після введення логіна і пароля ви можете пройти процедуру реєстрації;
 3. Заповніть всі необхідні поля;
 4. Прикріпіть документи;
 5. Натисніть «Реєстрація».


Кілька простих кроків і за лічені хвилини ви зможете отримати тимчасову прописку в Польщі. Якщо виникли будь-які проблеми, ви отримаєте повідомлення на електронну пошту. Щоб перевірити інформацію, клікніть на це посилання .

Підсумки

Отримання Zameldowanie — досить проста і швидка процедура. Але вона обов’язкова і важлива, як з точки зору дотримання польського законодавства, так і в особистих інтересах. Тому, вибирайте зручний для себе спосіб: особисто в Управлінні або онлайн в Інтернеті. У будь-якому випадку, це займе всього кілька хвилин вашого часу. але при цьому ви отримаєте деякий вигоди для себе.

З цією статтею так само цікавляться:

NIP в Польщі: для чого потрібен і як отримати? Як перевірити роботодавця в Польщі Sąd pracy (Трудовий суд)

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Оцініть корисність матеріалу

0%

Поставте 5 ★ і поділіться в соціальних мережах. Це допоможе розвитку даного ресурсу і додасть Вам величезний + в карму!

Рейтинг пользователей: 4.63 ( 2 Голоса)

Смотрите также

Як оформити карту побиту в Польщі

Процедура оформлення Карти побиту Для перетину кордону Республіки Польща українці найчастіше використовують візу. Однак візи …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *