lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Навчання в Польщі / Стипендія в Польщі і як її отримати
Стипендія в Польщі і як її отримати

Стипендія в Польщі і як її отримати

Стипендія в Польщі — зі статті Ви дізнаєтесь:

Як отримати соціальну стипендію?
Список документів
Як перекладається слово децізія?

Давайте ж про це поговоримо. Детально про це розповість Макс Єлець. У Польщі існує досить-таки велика кількість різних стипендій для студентів: наукові, спортивні і так далі. Одна з них, на яку претендував я, це була стипендія соціальна.

Соціальна стипендія в Польщі

Для того, щоб претендувати на стипендію соціальну, потрібно відповідати двом критеріям: перший — це вчитися на рівних правах з громадянами Польщі, і другий — це потрібно мати дохід сім’ї не вище, ніж 850 злотих на людину . Цей дохід може трохи відрізнятися, тому що приймається він щороку різний, приймається він в кожному інституті, може бути, по-різному.

Соціальна стипендія в Польщі.

Але ви повинні уточнити конкретно у вашому інституті для того, щоб знати, можете ви претендувати на неї чи ні. З нашими українськими доходами претендувати на цю соціальну стипендію нескладно , так як в Україні дохід, до перерахунку на злотий, взагалі здається маленьким (офіційний дохід).

Соціальна стипендія — це, можна сказати, матеріальна допомога на житло і харчування нужденним. У різних містах і ВУЗах порядок визнання стипендії може трохи відрізнятися, але, я так розумію, загальні речі повинні збігатися.

Я можу сказати про мою ситуацію, про моє ВНЗ — Гданська Політехніка. Що ж мені знадобилося для того, щоб подати на соціальну стипендію?

Список документів

Протягом першого місяця, після початку навчального року, ви повинні прийти в сам ужонд вашого універу, в WKS (Wydział Komisji Stypendialnej) і подати певний пакет документів. Я приніс:

  • Ксерокопію паспорта
  • Ксерокс карти поляка
  • Ксерокопію легітимації
  • Ксерокопію маминого документа про доходи за рік.

Деякі ВНЗ вимагають, я знаю, переклад документів, мій ВНЗ не вимагав перекладу. Я просто зробив ксерокопію, на ній олівчиком від руки, як я знаю, як я вмію, може, з помилками написав переклад, і також власноруч я конвертувати гривні в злоті на момент подачі заявки.

Також, якщо ви студент, який працює, вам необхідно буде подати документ про те, скільки ви заробили за минулий календарний рік. Тобто, якщо я подаюся в жовтні 2016, цей документ потрібно буде надати за 2015 рік, скільки ви в ньому заробили.

Також на сайті мого універу я знайшов wniosek, тобто, заява про те, що я прошу стипендію, там 3 або 4 сторінки, я роздрукував, заповнив. Там я вказав, де я вчуся, в якій групі, який семестр, склад сім’ї.

Також я зайшов в мій інтернет-кабінет на універском сайті і вписав там номер свого банківського рахунку для того, щоб якщо я отримаю стипендію, мені туди капала грошик.

Протягом місяця сам ужонд, той же профком по суті, відділення комісії стипендіальної розглядає ці ваші документи і визнає або не визнає вам стипендію. З цього року у нас ввели нововведення, ви повинні особисто прийти і забрати децізію.

Список документів

Як перекладається слово децізія?

Децізія це типу рішення, тобто, що ж профком вирішив, визнає вам стипендію або не визнає, і ви повинні особисто поставити розпис і забрати цей папірець. Якщо ви це зробили, то в кінці місяця листопада вам повинна вже крапнути стипендія за жовтень і листопад. Якщо стипендію вам не визнали, і ви вважаєте, що це було не так, то не впадайте у відчай, ви можете написати апеляцію.

І я знаю особисто людину, якій схвалили його апеляцію і все-таки видали в результаті стипендію.Також варто пам’ятати, що існує досить-таки велика кількість інших стипендій крім соціальної.

Пам’ятайте, що є наукова стипендія яка дається за хороші оцінки і наукову діяльність.

Пам’ятайте, що є спортового стипендія , яка дається за спортивні заслуги.

Є стипендія ректора , є стипендії різних сторонніх грандів внеінстітутскіх , вони навіть часто вище, ніж університетські стипендії.

Просто гуглити, шукайте, питайте у студентів які отримують стипендії. У вас все вийде, я в вас вірю і ви теж в себе повірте. Боріться за свої стипендії, так як це немаленькі гроші, на них тут в принципі можна жити.

Я свою стипендію отримав, вона досить-таки висока. В принципі, розмір моєї стипендії може дозволити мені абсолютно не працювати, зосередитися на навчанні, але я цього робити не буду, я хочу ще і подорожувати. Але це вже ваш вибір. На цьому про стипендії, начебто, все.

Якщо у вас є якісь зауваження, коригування, або практика того, як це відбувається у вашому вузі, якщо це сильно відрізняється, будь ласка, залишайте коментарі.

Інші люди, які прочитають цей текст, вони обов’язково, перемістяться в коментарі і подивляться ваші уточнення, це важливо. Намагайтеся жити активно, і ось якщо є можливість отримати десь гроші, користуйтеся нею, не соромтеся, працюйте над цим, це ж халява, як її можна упустити ?!

З цією статтею так само цікавляться:

Все про вступ до польського ВНЗ: способи, умови, терміни, перелік документів  Що таке Karta absolwenta, які переваги вона дає  Поліцеальная школа в Польщі і як в неї поступити
Все про вступ до польського ВНЗ: способи, умови, терміни, перелік документів Що таке Karta absolwenta, які переваги вона дає Поліцеальная школа в Польщі і як в неї поступити

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Общественный транспорт в Польше

Громадський транспорт в Польщі

Оцените запись Громадський транспорт в Польщі Громадський транспорт в Польщі. Доброго дня! Сьогодні я розповім …

Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии