Карта часового побиту для студентів
4.9/5 - (22 голоса)

Посвідка на тимчасове проживання для студентів з України

Карта побиту для студентів. Деякі студенти, вирушаючи на навчання до Польщі, для легального перебування в країні оформляють студентську візу. На жаль, вона дається тільки на рік. І по закінченні першого навчального року, вам доведеться проходити всю процедуру заново, при цьому обов’язково повернувшись в Україну. Вам доведеться збирати пакет документів, відносити в консульство і очікувати прийняття рішення. А раптом прийде відмова через незначну помилку? Або ви банально не будете встигати повернутися в Україну через численні іспити? Тоді всі канікули ви проведете в очікуванні і не визначенності.

Але вихід є. Багато студентів легалізуються в Польщі за допомогою тимчасової посвідки на проживання. Саме про особливості оформлення ВНЖ, терміни та інші нюанси ми і поговоримо в цьому матеріалі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можна отримати ВНЖ для навчання?
Підстави для отримання ВНЖ студенту
Отримання ВНЖ для навчання: які етапи треба пройти?
Етап 1. Куди подавати документи
Етап 2. Збір і подача документів
Етап 3. Очікування рішення
Етап 4. Розгляд документів
Етап 5. Прийняття рішення
Етап 6. Оплата зборів
Етап 7. Отримання карти побиту
Терміни дії ВНЖ для студентів
Чи можуть відмовити у видачі ВНЖ?
Продовження ВНЖ
Підсумки

Карта побиту для студентів — чи можна отримати ВНЖ для навчання?

Карта побиту для студентів

Справа в тому, що існує велика кількість типів навчання, адже не всі ж вчаться у ВУЗі на денній формі. Щоб дати однозначну відповідь на це питання, необхідно детальніше розглянути, які бувають види навчання в Польщі. Найголовніша градація для отримання ВНЖ полягає в тому, що всі учні діляться на дві категорії:

 1. Студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою. Сюди також відносять іноземців, які проходять навчання на мовних і підготовчих курсах, а також докторантура.
 2. Інших учнів — всі інші студенти, які не підпадають під першу категорію.


Таку градацію запропонувало Управління у справах іноземців в Польщі для визначення підстав для видачі karta pobytu студентам. Саме тому ми також будемо використовувати її, щоб не було різночитань з офіційними польськими джерелами. Тому і далі ми будемо спиратися виключно на норми законів. Відносно інших учнів, то щодо них правила можуть відрізнятися залежно від воєводства, аж до того, що деякі і зовсім не надають карту побиту для навчання.

Підстави для отримання карти побиту для студентів

 Підстави для отримання карти побиту для студентів

Щоб подавати документи для отримання ВНЖ, студент повинен дотриматися ряду встановлених правил:

 • Щоб подавати документи на karta pobytu, студент повинен перебувати в Польщі на законних підставах. Це може бути безвізовий режим або раніше отримана віза;
 • Наявність підстав для знаходження в Польщі. Можна надати договір з вузом, графік проходження курсів, план навчання. Будь-який документ, за яким ви плануєте перебувати в Польщі мінімум 3 місяці;
 • Підтвердження фінансового забезпечення для проживання в країні. Це може бути виписка по картці, спонсорська допомога, отримання доходу в Польщі від роботи або тимчасових підробітків. Будь-які гроші, які забезпечать вам ресурс для можливості проживання в країні;
 • Підтвердження місця проживання. Надайте договір найму житла, в якому ви плануєте жити. Наприклад, хостел або студентський гуртожиток.


Як говорилося вище, подавати документи можна, якщо ви легально перебуваєте в Польщі. Найчастіше це, звичайно, ж раніше відкрита віза. В такому випадку, всі перераховані вище документи вже є на руках і вам не важко буде зібрати їх в єдиний пакет і подати на розгляд. Труднощі можуть бути в тому випадку, якщо перебування здійснюється на підставі безвіза. В цьому випадку всі документи необхідно буде збирати з самого початку і приступати до цього необхідно якомога раніше. Як тільки в’їхали, відразу ж починайте цей процес. Адже ніхто не знає, як надовго він може затягнутися.

Отримання ВНЖ для навчання: які етапи треба пройти?

Карта побиту для студентів

Отже, ви вирішили вчитися в Польщі, і для цього вам потрібен ВНЖ. Далі ми розглянемо етапи, які необхідно пройти всім учням, незалежно від градації, наданої Управлінням у справах іноземців. Різниця лише в тому, що студенти однозначно можуть претендувати на karta potytu, а інші учні в залежності від місцевого воєводства. Перед подачею необхідно буде звернутися в уженд і уточнити, які правила діють саме у них. І тільки в разі позитивної відповіді починайте підготовку пакету документів.

Карта побиту для студентів Етап 1. Куди подавати документи


Для іноземців, які погано знають мову і вперше займаються цим питанням, можна заплутатися в схожих назвах установ. Щоб не було плутанини, відразу повідомляємо, що видачею ВНЖ займається виключно Urząd do spraw cudzoziemców przy Wojewodzie. Зрозумілою мовою це звучить як Управління у справах іноземців при Воєводі. Саме туди і потрібно звертатися для оформлення тимчасової посвідки на проживання.

Запам’ятайте — ВНЖ і Воєвода завжди пов’язані між собою поняття.

Етап 2. Збір і подача документів

Збір і подача документів

Щоб розгляд вашї заяви пройшов якомога швидше, постарайтеся спочатку підготувати повний пакет документів, виключаючи помилки і неточності. Для цього він повинен відповідати таким вимогам:

 1. Анкета-заява. Це один з найважливіших документів, який містить повну інформацію про заявника. Заповнювати її потрібно польською мовою або латиницею. Якщо ви не впевнені в своїх силах, знайдіть приклад і вимоги до заповнення анкети в Інтернеті. Сам бланк ви можете отримати як в уженді при зверненні, так і самостійно роздрукувати з Інтернету.
 2. 4 фотографії, відповідні візовим вимогам. Розмір фото 3,5х3,5 см на матовому або глянсовому папері. Фото повинно бути актуальним, зробленим не більше ніж за півроку до подачі. Але якщо в зовнішності відбулися кардинальні зміни, то краще перефотографували ще раз. Пам’ятайте, не всі фотографи знають точні вимоги до фотографій для візи і можуть зробити не те, що вам потрібно. Перед фотографуванням вивчіть актуальні вимоги і звіртеся, щоб отриманий результат їм відповідав.
 3. Оригінал і копії всіх сторінок закордонного паспорта з відмітками.
 4. Документ з ВУЗу, на підставі якого ви будете відкривати карту побиту. Це може бути договір на навчання або проходження підготовчих курсів.
 5. Якщо ви вчитеся на контрактній формі, то необхідно надати квитанцію про оплату навчання.
 6. Страховий поліс на ваше ім’я.
 7. Підтвердження фінансового забезпечення для проживання в країні. Прикладіть виписку по карті, інформацію про спонсорську допомогу від батьків, підтвердження отримання доходу в Польщі від роботи або тимчасових підробітків. Підтвердіть, що у вас є гроші, які забезпечать вам ресурс для можливості проживання в країні;
 8. Підтвердження місця проживання. Надайте договір найму житла, в якому ви плануєте жити. Наприклад, хостел або студентський гуртожиток.


Цього переліку документів зазвичай вистачає для отримання ВНЖ. Але буває, що уженди запитують додаткову інформацію на їх розсуд. Тому ви повинні бути готові в будь-який момент піднести документ, який у вас запитають. І чим швидше ви це зробите, тим швидше закінчиться процес розгляду вашої заяви.

Етап 3. Очікування рішення

 Очікування рішення

Після того, як весь основний пакет документів подано, настає найтриваліший період — очікування рішення. Саме в цей час до вас можуть звернутися за додатковими документами або відомостями, і ви зобов’язані будете їх надати. У період, коли документи подані, але рішення не прийнято, перебування іноземця в Польщі є легальним. Як підтвердження, в закордонному паспорті ставиться відповідна відмітка. Звичайно, буває, що її ставлять не відразу, а через певний час. Врахуйте, що дата в позначці повинна відповідати даті подачі документів, а не датою постановки штампа. Якщо штампа в паспорті ще не має, тоді підтвердженням може служити копія Анкети-заяви з відміткою або довідка про прийняття документів ужендом. У будь-якому випадку, пам’ятайте, що навіть відсутність візи або закінчення термінів щодо безвізового режиму дає легальне право іноземцю перебувати в Польщі.

Карта побиту для студентів Етап 4. Розгляд документів

Карта побиту для студентів - розгляд документів

На жаль, в Польщі існує велика проблема завантаженості місцевих ужендів і брак кадрів. Саме тому очікувати рішення зі свого питання можна досить довго. Крім цього, в законі не прописані конкретні терміни на прийняття рішення по ВНЖ. В середньому, як показує практика, це може бути від 2-х місяців до року. І немає ніяких законних підстав для прискорення цього процесу, тому приходиться просто чекати.

Щоб перевірити статус вашої справи, можна скористатися будь-яким зручним варіантом з тих, які пропонує Воєводство. Це може бути як он-лайн перевірка на їх сайті, так і дзвінок по телефону. Деякі працюють по-старому і вимагають особистого звернення. Про всі ці нюанси ви можете дізнатися при подачі документів.

Етап 5. Прийняття рішення


За результатом розгляду ваших документів, вам видається спеціальний документ — Дезіція. У ньому буде вказана інформація про те, що карта буде видана або причина відмови. У будь-якому випадку, це вичерпна інформація, яку може отримати заявник за своїм запитом.

Етап 6. Оплата зборів

Карта побиту для студентів - оплата зборів

Для розгляду заяви заявник оплачує збір в сумі 340 злотих. Як правило, це відбувається на початковому етапі і навіть при отриманні відмови ця сума не повертається. За виготовлення пластика також оплачується збір в сумі 50 злотих, але вже після винесення позитивного рішення.

Етап 7. Отримання карти побиту

Як тільки буде винесена позитивна Дезіція, заявник отримує її копію з тих контактам, які були вказані в анкеті. Після оплати збору за виготовлення пластика, протягом 14 днів вам повинні виготовити саму карту. Отримати її можна там, куди ви відносили документи. Як тільки карта буде у вас на руках, ви маєте право користуватися всіма привілеями, які вона надає іноземцю:

 • Легальне перебування в країні без додаткових віз і дозволів;
 • Необмежена кількість перетинів кордону;
 • Відвідування країн Європейського союзу в режимі 90/180;
 • Інші привілеї.


Для студентів, які планують працювати в Польщі, бонусом є безперешкодне працевлаштування в РП без отримання додаткових дозволів.

Терміни дії ВНЖ для студентів


Якщо говорити про студентів денної форми навчання (за термінологією Управління) то період дії ВНЖ — це весь термін навчання плюс 3 місяці. При видачі карти перший раз можна розраховувати на термін в 15 місяців. Що стосується інших учнів, то перша карта дається на рік, а згодом можна отримати і на весь період навчання.

Чи можуть відмовити у видачі ВНЖ?

Звичайно, Воєводство має право відмовити заявнику у видачі посвідки на тимчасове проживання. Найчастіше, винен сам студент, який подав неправильний пакет документів. Найпоширеніші причини відмов:

 1. Подача неправдивої інформації;
 2. Надання підроблених документів;
 3. Неповний пакет документів;
 4. Відрахування з вузу і як наслідок втрата підстави для оформлення ВНЖ;
 5. Порушення законів Республіки Польща під час перебування в ній.


Яка б не була причина відмови, ви завжди можете скористатися правом апеляції. Тим більше, якщо ви впевнені у своїй правоті. Адже завжди існує людський фактор і фахівці могли щось наплутати.

Продовження ВНЖ

Як ми говорили вище, перша karta pobytu видається студентам денної фонми навчання на 15 місяців, іншим учням на 12 місяців. Після закінчення цього періоду карту необхідно буде продовжити. Головне, щоб підстави її видачі збереглися і ви продовжували навчання в зазначеному навчальному закладі. Але пам’ятайте, що це досить тривалий за часом процес і краще починати його за кілька місяців до закінчення терміну дії попередньої картки. Багато Воєводств приймають заяву на продовження карти вже за кілька місяців. Тому, не втрачайте дорогоцінний час і починайте процес якомога раніше.

Підсумки

Студентські роки стають найкращим періодом життя для кожного студента. Тим більше, якщо ви вирішили вчитися за кордоном. Щоб не обтяжувати себе постійним відкриттям віз, віддайте перевагу ВНЖ для студентів. Таким чином, ви зможете присвячувати час навчанню і не відволікатися на постійні збір документів, виїзд в Україну і очікування рішення по візі. Зробіть ваше перебування в Польщі легким і приємним.

Карта побиту для студентів — з цією статтею також цікавляться:

Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Як перевірити готовність карту побиту Навчання в Польщі з Картою поляка
Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Як перевірити готовність карту побиту Навчання в Польщі з Картою поляка

Карта побиту для студентів. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи і навчання, дякуємо за звернення! 

О программе Костянтин – візовий фахівець

Допомога в оформленні документів для візи в Польщу, оформимо усі документи: Запрошення, страховка, анкета Телефонуйте: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на усіх номерах є вайбер. Візовий фахівець, робота у візовій сфері 7 років, великий досвід в підготовці документів для робочих віз.

Смотрите также

Польский алфавит

Польський алфавіт

4.8/5 - (124 голоса) Польський алфавіт Знання польської мови є обов’язковим для тих, хто хоче …

Подписаться
Уведомление о
guest
167 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Mаша
Mаша
5 місяців назад

Питання по карті.
Чи можна подаватись на карту на підставі навчання на studia I stopnia, niestacjonarne (SAN ON-LINE)?

Ірина
Ірина
10 місяців назад

Добрий день . Підкажіть , чи модна подаватись студенту на карту побуту , якщо тільки 17 років ? Дякую .

Andrii
Andrii
10 місяців назад

Доброго дня. Відмовили у видачі польської національної візи. Причина: «Ви не маєте достатніх фінансових коштів на період запланованого перебування на території Республіки Польща». При поданні документів до візового центру була подана виписка з Кредобанку в Україні, але треба було виписку з польського банку. Я приїхав по безвізу, відкрив рахунок у польському банку і маю питання: чи можна навчатися в університеті деякий період на умовах безвізового режиму під час збирання документів та їх подання на карти побуту?

Vitalii
Vitalii
1 рік назад

Карта побиту, питання
Хотів коли подаватися на карту побиту, але обставини склалися так, що не вийшло, і довелося їхати додому. Агентство в якій я працював, і від якої хотів подаватися на карту сказала що краще відразу оплатити 450 злотих, я оплатив через банк, взяв квитанцію. Стало цікаво таке питання, чи є який-небудь термін для повернення коштів? Там місяць, два? Бо то що повернути їх можна це я знаю точно. Тільки про терміни не в курсі. А недавно в відео одного блогера почув що кошти можна повернути до отримання децізіі, а у мене по суті і вньосек не був представлений, просто переклад на рахунок ужонду.

Anna
Anna
Відповідь для  Vitalii
1 рік назад

До 5 років можна скласти вньосек на повернення коштів, якщо ви не отримали децізію або вона була негативною

Alina
Alina
Відповідь для  Vitalii
1 рік назад

шукаєте заяву wniosek o zwrot opłaty skarbowej там вся інформація.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Vitalii
1 рік назад

Якщо отримують діцезію гроші НЕ повертають. А взагалі в уженде є зразки заявлений про відмову і повернення 440зл, 50 за пластик не повертають Обов’язково вказуєте банківський рахунок для повернення, нам повернули.

Ruslan
Ruslan
Відповідь для  Vitalii
1 рік назад

Так карта побиту вирішить всі проблеми)

Диана
Диана
1 рік назад

Добрый день нужен ли на карту побыту документ, который подтверждает,чтт я заплатила за общежитие?

Mary
Mary
1 рік назад

Документи на карту побиту по почтеПодала документи на карту побиту поштою, але відправила тільки вньосек і копії паспорта, тому що не було ще документів від роботодавця. Потрібно їх досилати іншим листом до уженду або чекати виклику (лист) від них?

Ist
Ist
Відповідь для  Mary
1 рік назад

Коли прийде відповідь у вигляді доповнення документів — ось тоді і відправите.

дядько
дядько
Відповідь для  Mary
1 рік назад

Чекай коли викличуть на відбитки,
Тоді і подаси всі документи.
Я так робив

Mary
Mary
Відповідь для  дядько
1 рік назад

Дякую

Тінпу
Тінпу
Відповідь для  Mary
1 рік назад

З жовтим папером з пошти Перебування в Польщі вважається легальним?

Sergey
Sergey
1 рік назад

Питання по друку на карту
Таке питання, якщо людина здала відбитки, йому постави штамп, наприклад, до вересня, якщо приходить відмова в роблять чи в паспорт ще якісь мітки що була відмова? І друге питання якщо людина після штампа на карту, поїхав НЕ дочекавшись відповіді, буде в такому разі штраф або коли він буде заїжджати знову в Польщу якісь перепони?

Taras
Taras
Відповідь для  Sergey
1 рік назад

Ні, не буде нічого

Anna
Anna
Відповідь для  Sergey
1 рік назад

Можете виїжджати, але якщо вчасно не донесете документи (якщо отримаєте лист з ужонда), тоді можна отримати відмову.
Для в’їзду вам потрібні будуть або дні безвіза + запрошення або віза. Друк не дає права на в’їзд

Сергей
Сергей
1 рік назад

Карта побиту
Підкажіть кто подавався в Поморскім воевудстві. Треба два внесків чи один, скільки платити гербовий сбір?

Сергій
Сергій
Відповідь для  Сергей
1 рік назад

Два. Оплатити можна, коли будете здавати відбитки.

Сергей
Сергей
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

В номер є рахунки банку

Сергей
Сергей
Відповідь для  Сергій
1 рік назад

Спс.

Євген
Євген
Відповідь для  Сергей
1 рік назад

У Гданську, в ужонде, є каса для оплати карти побути? Або як її оплатити? Який потрібен документ для оплати на карту побуту?

Вячеслав
Вячеслав
1 рік назад

Карта побиту
Подав документи працюючи по злеценію, а тепер фірма пробує всіх перевести на умову о праці тимчасо на місяць, чи потрібно переробляти раніше надіслані документи?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Вячеслав
1 рік назад

Поки що нічого не міняйте. Коли визначився по якій умові Ви будете працювати тоді і змінете в разі чого

Anna
Anna
Відповідь для  Вячеслав
1 рік назад

Не потрібно, умову-злеценя можна міняти на умову про працю.
Але навпаки не можна (якщо дозвіл був виданий на умову про працю)

Андрій
Андрій
Відповідь для  Вячеслав
1 рік назад

Поки що нічого не міняйте. Коли визначивтеся по якій умові Ви будете працювати тоді і змінюйте в разі чого

Він
Він
1 рік назад

Скільки часу займає отримання карти побиту?

Доброго дня.
Поділіться інформацією, скільки приблизно займає часу забрати пластик з ужонду, і як проходить ця процедура? Місце і час зарезервували вже

Андрій
Андрій
Відповідь для  Він
1 рік назад

До пандемії зайняло 1 годину в Познані

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Він
1 рік назад

Сам пластик з моменту отримання децізіи до 3 тижнів …. Децізію чекав 7 міс. Ольштин

Він
Він
Відповідь для  Юрчик
1 рік назад

Ні, все це, отримали смс що готово.
зарезервували час і дату, цікавить саме скільки зайняло часу забрати пластик з ужонду, тобто призначений на 10-00 до 11-00 впораюся?

Anna
Anna
Відповідь для  Він
1 рік назад

Цікаво, у нас на одбьор документів призначають кожні півгодини. Взагалі справляються, якщо ніхто не тупить)
Там процедура проста: ви показуєте паспорт, вам приносять ваша справа, просять розписатися, можете ознайомитися з матеріалами якщо хочете (не знаю хто це робить), далі перевіряєте дані на пластиці сходяться, даєте відбитки пальців і готово)

Він
Він
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Ага, супер. Тому що повинен ще встигнути на роботу на 2:00, а в ужонд на 10-25 + 60км дороги

Valera
Valera
Відповідь для  Він
1 рік назад

10 хвилин

Valera
Valera
Відповідь для  Valera
1 рік назад

Пальці перевірять, розпис і все

Євгеній
Євгеній
1 рік назад

Очікування карти побиту — перевірка поліцією

Доброго дня.
Подався на карту побиту від роботи (через агенцію), через кілька днів їду на відбитки в ужонд. В агенції попередили, що будуть викликати в поліцію для перевірки і сказали, що не можна казати, що зараз працюю, а що просто знаходжуся в Польщі. (Робоча віза закінчилася в січні цього року). Перший раз чую про такий дивний нюанс, чи може хтось підсказати, чому саме так просять говорити в поліції? Дякую.

Anna
Anna
Відповідь для  Євгеній
1 рік назад

Ну, поліція так, перевіряє. Але навіщо говорити що ви не працюєте, це підозріло

Наталя
Наталя
Відповідь для  Євгеній
1 рік назад

До нас теж поліція приїжджала за місцем проживання, перевірили документи, поспілкувалися. Приємні люди.

Yurii
Yurii
Відповідь для  Євгеній
1 рік назад

Можливо, що у Вас закінчився дозвіл на саму роботу, так як вньосек на карту дозволяє тільки знаходиться тут, але щоб працювати потрібно ще й zezwolenie, тут або вони ще НЕ зробили його і поки що потрібно просто тихо ходить на роботу, таке часто практикується ( але за нього потрібно доплачувати), або ж якщо Ви нічого НЕ доплачували, то це якісь махінації

Андрій
Андрій
Відповідь для  Євгеній
1 рік назад

Не знаю в принципі все легально. У поліцію ніхто не буде викликати, а перевірять вас за місцем проживання мельдунку

Юрчик
Юрчик
Відповідь для  Євгеній
1 рік назад

Перевіряє дільничний за місцем проживання …. мені просто подзвонив і попросив фото паспорта скинути ММС …

Ann
Ann
1 рік назад

Вроцлав карта

Підкажіть, може у кого була подібна ситуація. Подали на карту поштою неповний пакет документів, в даний час нам необхідна печатка в паспорті, можливо записатися на прийом в ужонд, донести документи і здати відбитки, щоб поставили печатку?

Kris
Kris
Відповідь для  Ann
1 рік назад

Пробуйте записатися, воно то реально … якщо «зловите чергу»

він
він
Відповідь для  Ann
1 рік назад

У ужонд не тільки записатися, додзвониться важко. Ось зараз вже майже годину «вишу» в черзі щоб дізнатися коли забрати карту.

Vladyslav
Vladyslav
1 рік назад

Карта побиту

Відправили з дружиною документи поштою на КП в Познань. Але так було важко зареєструватися в Познань на відбитки пальців нам допомогли зареєструватися в Пилу. Здали відбитки, але там нам сказали що печатка не поставлять, дали тільки номер справи і сказали стежити за статусом на сайті. Як тільки зміниться статус ми можемо знову реєструватися і їхати ставити печатку, але статус не змінюється вже близько двох місяців.
Може хтось стикався з такою ситуацією. Скільки чекали зміну статусу?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Vladyslav
1 рік назад

Ви могли і не реєструватися на відбитки. Вам би викликали в уженд на відбитки і відразу штамп в паспорті. А Познані на виклик, відбитки і штамп чекають 5-6 місяців

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Ого, непогано

Anton
Anton
Відповідь для  Vladyslav
1 рік назад

Який статус справи?

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Anton
1 рік назад

заповніть документи

Anton
Anton
Відповідь для  Vladyslav
1 рік назад

У мене місяць висів

Vladyslav
Vladyslav
Відповідь для  Anton
1 рік назад

Ті хто раніше нас на тиждень подалися вже давно отримали друк, а ми майже 2 місяці чекаємо.

Valerii
Valerii
1 рік назад

Питання про продовження терміну дії карти побуту

Я маю таку проблему:
На початку березня я виїхав з Польщі до України і застряг під час карантину. Термін карти побуту скінчився на початку травня, пізніше не мав можливості поїхати до Польщі по особистим причинам. Весь цей час працював в Польщі дістанційно. Зараз моє польське керівництво мене терміново викликає до Варшави.
Саме питання таке: чи можу я їхати до Польщі зі старою картою побуту? На офіційних польских сайтах є інформація що усі карти побиту які закінчуються під час карантину автоматично продовжуються до його кінця +30 діб. В той самий час я чув таку інформацію, що таке продовження відбувається тільки за умови мого перебування в Польщі в день закінчення терміну карти побуту. На офіціальних сайтах я такої інформації не знайшов.
Підкажіть будь ласка якщо хтось має подібний досвід

Anna
Anna
Відповідь для  Valerii
1 рік назад

Так, всюди інформація тільки про продовження терміну дії карти, тільки якщо на момент її закінчення ви знаходилися в Польщі.
По факту по таких продовжених документах не дуже хочуть пускати тих, хто виїхав, так що навіть якщо ви б були на території Польщі на момент закінчення дії карти, вам би прийшлося тикати цим на кордоні + ссилатися на закон. А так, думаю шанс дуже маленький на те, що у вас вийде заїхати по цій карті

Valerii
Valerii
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Дякую за відповідь! А не могли би Ви кинути ссилочку де прописано те що треба бути в Польщі щоб продовжилася дія карти побуту. В офіційному роз’ясненні про це не написано

Anna
Anna
Відповідь для  Valerii
1 рік назад

Думаю мова про це:
Правила, що діють в даний час, дають можливість пробувши легально в Польщі особам, які бажають втілити в життя мету свого перебування або не могла можуть залишити Польщу в зв’язку з поширення вірусу SARS-CoV-2.

або

Іноземець зможе перебувати в Польщі з тією ж метою, з якою він прибув, наприклад працювати. Продовжено терміни дії дозволів на роботу, на сезонну роботу, а також період роботи на підставі заяви від роботодавця про прийом іноземця на роботу. Іноземець зможе покинути Польщу без ризику звинувачення в нелегальному перебуванны.

Valerii
Valerii
Відповідь для  Anna
1 рік назад

Той фрагмент що Ви процитували описує правила для осіб з короткостроковими візами або тих хто приїхав по Безвізові. А про картах побуту там написано ось таке:

«7 продовження — за законом — термінів дії« карт побути », якщо ці терміни
закінчуються в період, на які введено положення про загрозу виникнення епідемії
або Оголошено стан епідемії. Терміни продовжуються і закінчуються через 30 днів з
моменту скасування того становища або стану, яке буде останнім (див. 1 абзац ст. 15z2 спеціального закону), »

і ще ось це:

«Внаслідок втілення в життя цього закону, термін дії« карт побуту »продовжується на
30 днів з моменту скасування положення про загрозу виникнення епідемії або стану
епідемії (в залежності від того, яке буде останнім). У той же час, в законі чітко
вказано на те, що зі зміною термінів НЕ пов’язана видача нового документа або його обмін. В
своєму буденному житті і спілкуванні з юридичними особами іноземець надалі зможе
користуватися цим документом, як реальним — незважаючи на те, що закінчився зазначений
кінцевий термін, в який дійсний документ»

Anna
Anna
Відповідь для  Valerii
1 рік назад

Окей, в принципі ви праві

Там дійсно немає слів про обов’язок бути на території Польщі. Можете спробувати, озбройтеся законом і потім дайте знати чи вийшло у вас)

Борис
Борис
1 рік назад

Потрібна консультація юриста з приводу подачі документів на карту побиту.

Дима
Дима
Відповідь для  Борис
1 рік назад

Я звичайно не юрист, але тут їх і немає
Якось зберіг відповідь від Анни, вона писала на рахунок карти побуту. ось:
Карта побуту самому:
Отже, думала я подаваті документи на карту як всі, майже, Щоб не їхати. Альо поки дізнавалася деякі РЕЧІ в ужонді мені порадує здаваті особисто, я зареєструвалася на подачу документів на 13.08.2020. Документи, Які я подала на свою карту (Це вже моя друга кп):
1. Анкета
2. Фото
3. Умова винайму житла
4. Умова про працю
5. ЗУС
6. Підтвердження оплати за Розгляд справи
7. Ксерокопія паспорту
Чи не обов’язкові длкоменті, Які я теж додала:
Песель
Піт за Попередній рік
Печатку мені поставили в тій самий день. Хіба це зіграло роль, бо мій чоловік Ще не получил листа, хоча ми подавали в один день.
Во время РОЗГЛЯДУ Нашої справи приходила поліція, живила нас про роботу, житло, сусідів.
І ось, сегодня 16.10.2020 мені прийшов лист, Вже відразу з позитивною децізією.
Тепер треба только оплатіті пластик и дочекатіся его)

Мария
Мария
1 рік назад

Всім доброго дня!

Питання до знавців:

У мене карта побиту до 2022 року, від підприємства де працюю. Умову злеценія підписуємо щороку. Справжня Умова закінчується в кінці грудня. Нова не підписана.

Виїжджаю додому на кілька місяців. Можу я повернутися в Польщу по моїй карті через пів гола? Вона не анулюється?

Suspected
Suspected
Відповідь для  Мария
1 рік назад

Не анулюється

Ірина
Ірина
1 рік назад

Якщо я отримала карту, але хочу змінити навчання на заочний триб навчання — це законно? мені можуть анулювати карту?

Татьяна - Визовый специалист
Татьяна - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ірина
1 рік назад

На жаль на таке питання не маємо відповіді, адже ми приватна агенція, займаємось робочими візами

Suspected
Suspected
Відповідь для  Ірина
1 рік назад

Ні, не анульують, якщо навчальний заклад не змінювати

Ярина
Ярина
1 рік назад

Скажіть будь ласка, як можна дізнатися номер справи карти побиту? Загубився а потрібно терміново?

Вова
Вова
Відповідь для  Ярина
1 рік назад

з ужендом зв’язуйтеся

Андрій
Андрій
Відповідь для  Ярина
1 рік назад

Напишіть в уженд на електронку

Олег
Олег
1 рік назад

Подався на карту, віза до 15 січня зможу я поїхати в Україну і повернутися до Польщі?

Лена
Лена
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Можу помилятися, але начебто головне не провтикали чергу свою. Не обов’язково їм говорити що їхав кудись.

Денис
Денис
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Хто подався вважаються виїзними, інакше можете не в’їхати.

Рома
Рома
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Або виїзними, але анулюється все.

Ира
Ира
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Можете. Назад віза або біометрія. Головне не пропустіГоловне НЕ Пропустити Чергу в ужонд.

Олег
Олег
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Так виїжджати і заїжджати буду за чинною візою так можна?

Ира
Ира
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Можна.

Ян
Ян
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Так але потрібна буде на момент заїзду відкрита віза, або біометріка.

Олег
Олег
1 рік назад

Підкажіть як зараз проходить процедура подачі доків? Які доки потрібні? Скільки що коштує? Прискорений режим вже у кого-то був у зв’язку з карантином? Дякуємо.

Тимур
Тимур
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Я в карантин в Вроцлаві на пластик чекав 3 місяці (09.12.19-децізія, 18.12.19 оплата з карту, 16.03.20 готова карта до забрання).

Лена
Лена
Відповідь для  Тимур
1 рік назад

Добрий вечір, а які документи потрібні для цього?

Тимур
Тимур
Відповідь для  Лена
1 рік назад

На карту тимчасового побиту і праця потрібно:
 • Заповнений внесок (заявка на отримання кати)
 • Фото 3,5 * 4,5 розміру
 • Копії всіх заповнених сторінок паспорта свого
 • Копію договору оренди
 • Копію освядчення / зезволеня на працю
 • Копію умови про працю / злеценія / о Дзелме
 • ZUS
 • Копію інформації старости (якщо не звільнені від неї)
 • Залончнік №1, заповнений роботодавцем
 • Копію квитанції про оплату 440 злотих

Оригінали теж повинні бути у вас, при подачі особистої, або коли будете викликані на відбитки

 + Якщо є додаєте номер песель
І в деяких воєводствах хочуть додаткові документи, заходите на сайт свого і подивіться, чи вони ще щось хочуть (в мазовецькому хочуть довідку про те, що ви не є боржником податку в Польщі)

Денис
Денис
Відповідь для  Олег
1 рік назад

На рахунок «прискорення» це тільки пропозиція змін, яку ще навіть в Сейм для розгляду не передали. А коли ці зміни введуть невідомо.

Макс
Макс
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Я б не дуже цьому вірила. Звичайно, чула що говорять що хочуть спростити процедуру, але коли це вступить в силу, невідомо.

Дмитро
Дмитро
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Довше. З чергами проблема тому що немає живих черг. Я вже 3 тижні чекаю роздруківки карти. На сайті пише до 3 тижнів і статус не змінився.

Рита
Рита
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Якщо не можете особисто зареєструватися на подачу документів, відправляєте лист з документами в ужонд. Список документів на подання не змінився, все як було.
440злотих розгляд справи + 50зл пластик якщо децізія буде позитивною.
Що значить прискорений режим? Подавала доки 3 місяці тому, все було стандартно, а у деяких навіть довше ніж зазвичай, тому що якщо поштою відправляти, там все якось довше робиться.

Анна
Анна
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Прискорений режим в далекому майбутньому.

Нина
Нина
Відповідь для  Олег
1 рік назад

В зв’язку з карантином якось прискорили процедуру видачі.