lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Карта побиту / Карта часового побиту для студентів
Карта часового побиту для студентів

Посвідка на тимчасове проживання для студентів з України

Карта побиту для студентів — деякі студенти, вирушаючи на навчання до Польщі, для легального перебування в країні оформляють студентську візу. На жаль, вона дається тільки на рік. І по закінченні першого навчального року, вам доведеться проходити всю процедуру заново, при цьому обов’язково повернувшись в Україну. Вам доведеться збирати пакет документів, відносити в консульство і очікувати прийняття рішення. А раптом прийде відмова через незначну помилки? Або ви банально не будете встигати повернутися в Україну з-за затяжних іспитів? Тоді все канікули ви проведете в очікуванні і на нервах.

Але вихід є. Багато студентів легалізуються в Польщі за допомогою тимчасової посвідки на проживання. Саме про особливості оформлення ВНЖ, терміни і інші нюанси ми і поговоримо в цьому матеріалі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можна отримати ВНЖ для навчання?
Підстави для отримання ВНЖ студенту
Отримання ВНЖ для навчання: які етапи треба пройти?
Етап 1. Куди подавати документи
Етап 2. Збір і подача документів
Етап 3. Очікування рішення
Етап 4. Розгляд документів
Етап 5. Прийняття рішення
Етап 6. Оплата зборів
Етап 7. Отримання карти побиту
Терміни дії ВНЖ для студентів
Чи можуть відмовити у видачі ВНЖ?
Продовження ВНЖ
Підсумки

Карта побиту для студентів — чи можна отримати ВНЖ для навчання?

Карта побиту для студентів

Справа в тому, що існує велика кількість типів навчання, адже не всі ж вчаться у вузі на денній формі. Щоб дати однозначну відповідь на це питання, необхідно детальніше розглянути, які бувають види навчання в Польщі. Найголовніша градація для отримання ВНЖ полягає в тому, що всі учні діляться на:

 1. Студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах за денною формою. Сюди також відносять іноземців, які проходять навчання на мовних і підготовчих курсах, а також докторантура.
 2. Інших учнів — всі інші студенти, які не підпадають під першу категорію.


Таку градацію запропонувало Управління у справах іноземців в Польщі для визначення підстав для видачі karta pobytu студентам. Саме тому ми також будемо використовувати її, щоб не було різночитань з офіційними польськими джерелами. Тому і далі ми будемо спиратися виключно на норми законів. Що відносно інших учнів, то щодо них правила можуть різнитися залежно від воєводства, аж до того, що деякі і зовсім не надають карту побиту для навчання.

Підстави для отримання карти побиту для студентів

 Підстави для отримання карти побиту для студентів

Щоб подавати документи для отримання ВНЖ, студент повинен дотримати ряд встановлених правил. Отже, що потрібно дотримати:

 • Щоб подавати документи на karta pobytu, студент повинен перебувати в Польщі на законних підставах. Це може бути безвізовий режим або раніше отримана віза;
 • Наявність підстав для знаходження в Польщі. Можна надати договір з вузом, графік проходження курсів, план навчання. Будь-який документ, за яким ви плануєте перебувати в Польщі мінімум 3 місяці;
 • Підтвердження фінансового забезпечення для проживання в країні. Це може бути виписка по картці, спонсорська допомога, отримання доходу в Польщі від роботи або тимчасових підробітків. Будь-які гроші, які забезпечать вам ресурс для можливості проживання в країні;
 • Підтвердження місця проживання. Надайте договір найму житла, в якому ви плануєте жити. Наприклад, хостел або студентський гуртожиток.


Як говорилося вище, подавати документи можна, якщо ви легально перебуваєте в Польщі. Найчастіше це звичайно ж раніше відкрита віза. В такому випадку, всі перераховані вище документи вже є на руках і вам не важко буде зібрати їх в єдиний пакет і подати на розгляд. Труднощі можуть бути в тому випадку, якщо перебування здійснюється на підставі безвіза. В цьому випадку всі документи необхідно буде збирати з самого початку і приступати до цього необхідно якомога раніше. Як тільки в’їхали, відразу ж починайте цей процес. Адже ніхто не знає, як надовго він може затягнутися.

Отримання ВНЖ для навчання: які етапи треба пройти?

Карта побиту для студентів

Отже, ви вирішили вчитися в Польщі, і для цього вам потрібен ВНЖ. Далі ми розглянемо етапи, які необхідно пройти всім учням, незалежно від градації, наданої Управлінням у справах іноземців. Різниця лише в тому, що студенти однозначно можуть претендувати на karta potytu, а інші учні в залежності від місцевого воєводства. Перед подачею необхідно буде звернутися в уженд і уточнити, які правила діють саме у них. І тільки в разі позитивної відповіді починайте підготовку пакету документів.

Карта побиту для студентів Етап 1. Куди подавати документи


Для іноземців, які погано знають мову і вперше займаються цим питанням, можна заплутатися в схожих назвах установ. Щоб не було плутанини, відразу повідомляємо, що видачею ВНЖ займається виключно Urząd do spraw cudzoziemców przy Wojewodzie. Зрозумілою мовою це звучить як Управління у справах іноземців при Воєводі. Саме туди і потрібно звертатися для оформлення тимчасової посвідки на проживання.

Запам’ятайте — ВНЖ і Воєвода завжди пов’язані між собою поняття.

Етап 2. Збір і подача документів

Збір і подача документів

Щоб розгляд вашї заяви пройшов якомога швидше, постарайтеся спочатку підготувати повний пакет документів, виключаючи помилки і неточності. Для цього він повинен відповідати таким вимогам:

 1. Анкета-заява. Це один з найважливіших документів, який містить повну інформацію про заявника. Заповнювати її потрібно польською мовою або латиницею. Якщо ви не впевнені в своїх силах, знайдіть приклад і вимоги до заповнення анкети в Інтернеті. Сам бланк ви можете отримати як в уженде при зверненні, так і самостійно роздрукувати з Інтернету.
 2. 4 фотографії, відповідні візовим вимогам. Розмір фото 3,5х3,5 см на матовому або глянсовому папері. Фото повинно бути актуальним, зробленим не більше ніж за півроку до подачі. Але якщо в зовнішності відбулися кардинальні зміни, то краще перефотографували ще раз. Пам’ятайте, не всі фотографи знають точні вимоги до фотографій для візи і можуть зробити не те, що вам потрібно. Перед фотографуванням вивчіть актуальні вимоги і звіртеся, щоб отриманий результат їм відповідав.
 3. Оригінал і копії всіх сторінок закордонного паспорта з відмітками.
 4. Документ з вузу, на підставі якого ви будете відкривати карту побиту. Це може бути договір на навчання або проходження підготовчих курсів.
 5. Якщо ви вчитеся на контрактній формі, то необхідно надати квитанцію про оплату навчання.
 6. Страховий поліс на ваше ім’я.
 7. Підтвердження фінансового забезпечення для проживання в країні. Прикладіть виписку по карті, інформацію про спонсорську допомогу від батьків, підтвердження отримання доходу в Польщі від роботи або тимчасових підробітків. Підтвердіть, що у вас є гроші, які забезпечать вам ресурс для можливості проживання в країні;
 8. Підтвердження місця проживання. Надайте договір найму житла, в якому ви плануєте жити. Наприклад, хостел або студентський гуртожиток.


Цього переліку документів зазвичай вистачає для отримання ВНЖ. Але буває, що уженди запитують додаткову інформацію на їх розсуд. Тому ви повинні бути готові в будь-який момент піднести документ, який у вас запитають. І чим швидше ви це зробите, тим швидше закінчиться процес розгляду вашої заяви.

Етап 3. Очікування рішення

 Очікування рішення

Після того, як весь основний пакет документів подано, настає найтриваліший період — очікування рішення. Саме в цей час до вас можуть звернутися за додатковими документами або відомостями, і ви зобов’язані будете їх надати. У період, коли документи подані, але рішення не прийнято, перебування іноземця в Польщі є легальним. Як підтвердження, в закордонному паспорті ставиться відповідна відмітка. Звичайно, буває, що її ставлять не відразу, а через певний час. Врахуйте, що дата в позначці повинна відповідати даті подачі документів, а не датою постановки штампа. Якщо штампа в паспорті ще немає, тоді підтвердженням може служити копія Анкети-заяви з відміткою або довідка про прийняття документів ужендом. У будь-якому випадку, пам’ятайте, що навіть відсутність візи або закінчення термінів щодо безвізового режиму дає легальне право іноземцю перебувати в Польщі.

Карта побиту для студентів Етап 4. Розгляд документів

Карта побиту для студентів - розгляд документів

На жаль, в Польщі існує велика проблема завантаженості місцевих ужендов і брак кадрів. Саме тому очікувати рішення зі свого питання можна досить довго. Крім цього, в законі не прописані конкретні терміни на прийняття рішення по ВНЖ. В середньому, як показує практика, це може бути від 2-х місяців до року. І немає ніяких законних підстав для прискорення цього процесу, тому припадають просто чекати.

Щоб перевірити статус вашої справи, можна скористатися будь-яким зручним варіантом з тих, які пропонує Воєводство. Це може бути як он-лайн перевірка на їх сайті, так і дзвінок по телефону. Деякі працюють по-старому і вимагають особистого звернення. Про всі ці нюанси ви можете дізнатися при подачі документів.

Етап 5. Прийняття рішення


За результатом розгляду ваших документів, вам видається спеціальний документ — Дезіція. У ньому буде вказана інформація про те, що карта буде видана або причина відмови. У будь-якому випадку, це вичерпна інформація, яку може отримати заявник за своїм запитом.

Етап 6. Оплата зборів

Карта побиту для студентів - оплата зборів

Для розгляду заяви заявник оплачує збір в сумі 340 злотих. Як правило, це відбувається на початковому етапі і навіть при отриманні відмови ця сума не повертається. За виготовлення пластика також оплачується збір в сумі 50 злотих, але вже після винесення позитивного рішення.

Етап 7. Отримання карти побиту

Як тільки буде винесена позитивна Дезіція, заявник отримує її копію з тих контактам, які були вказані в анкеті. Після оплати збору за виготовлення пластика, протягом 14 днів вам повинні виготовити саму карту. Отримати її можна там же, куди ви відносили документи. Як тільки карта буде у вас на руках, ви маєте право користуватися всіма привілеями, які вона дає іноземцю:

 • Легальне перебування в країні без додаткових віз і дозволів;
 • Необмежена кількість перетинів кордону;
 • Відвідування країн Європейського союзу в режимі 90/180;
 • Інші привілеї.


Для студентів, які планують працювати в Польщі, бонусом є безперешкодне працевлаштування в РП без отримання додаткових дозволів.

Терміни дії ВНЖ для студентів


Якщо говорити про студентів денної форми навчання (за термінологією Управління) то період дії ВНЖ — це весь термін навчання плюс 3 місяці. При видачі карти перший раз можна розраховувати на термін в 15 місяців. Що стосується інших учнів, то перша карти дається на рік, а згодом можна отримати і на весь період навчання.

Чи можуть відмовити у видачі ВНЖ?

Звичайно, Воєводство має право відмовити заявнику у видачі посвідки на тимчасове проживання. Найчастіше, винен сам студент, який подав неправильний пакет документів. Найпоширеніші причини відмов:

 1. Подача неправдивої інформації;
 2. Надання підроблених документів;
 3. Неповний пакет документів;
 4. Відрахування з вузу і як наслідок втрата підстави для оформлення ВНЖ;
 5. Порушення законів Республіки Польща під час перебування в ній.


Яка б не була причина відмови, ви завжди можете скористатися правом апеляції. Тим більше, якщо ви впевнені у своїй правоті. Адже завжди існує людський фактор і фахівці могли щось наплутати.

Продовження ВНЖ

Як ми говорили вище, перша karta pobytu видається студентам-щоденникам на 15 місяців, іншим учням на 12 місяців. Після закінчення цього періоду карту необхідно буде продовжити. Головне, щоб підстави її видачі збереглися і ви продовжували навчання в зазначеному навчальному закладі. Але пам’ятайте, що це досить тривалий за часом процес і краще починати його за кілька місяців до закінчення терміну дії попередньої картки.Багато Воєводства приймають заяву на продовження карти вже за кілька місяців. Тому, не втрачайте дорогоцінний час і починайте процес якомога раніше.

Підсумки

Студентські роки стають найкращим періодом життя для кожного студента. Тим більше, якщо ви вирішили вчитися за кордоном. Щоб не обтяжувати себе постійним відкриттям віз, віддайте перевагу ВНЖ для студентів. Таким чином, ви зможете присвячувати час навчання і не відволікатися на постійні збір документів, виїзд в Україну і очікування рішення по візі. Зробіть ваше перебування в Польщі легше.

Карта побиту для студентів — з цією статтею так само цікавляться:

Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Як перевірити готовність карту побиту Навчання в Польщі з Картою поляка
Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Як перевірити готовність карту побиту Навчання в Польщі з Картою поляка

Карта побиту для студентів — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Студенческая виза в Польшу: какие документы необходимы?

Студентська віза в Польщу: які документи необхідні?

Оцените запись Студентська віза в Польщу: які документи необхідні? Студентська віза в Польщу — отримати …

Подписаться
Уведомление о
guest
48 Комментарий
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Паша
Паша
6 днів назад

Доброго дня. Скажіть будь-ласка якщо я подам документи на отримання карти побуту чи можу я повернутися в Україну і повернутися до Польші без проблем на термін розгляду своїх документів якщо я студент і маю студентську візу?

Олександр
Олександр
14 днів назад

Доброго дня.
Під час перетину кордону виникли проблеми з митною службою та поліцією (заборонені предмети). Довелось заплатити штраф і поїхав далі без жодних зайвих відміток, але мабуть був внесений в якісь поліцейські реєстри. Наскільки великим є ризик відмови в карті побуту і чи є змога перевірити реєстри поліції та митників щодо «небажаних осіб»?

Владислав
Владислав
24 днів назад

Доброго дня!
Заїхав в Польщу зі студентською візою і запрошенням на стаціонарне навчання, але по приїзду мене повідомили, що денного (стац) навчання в університеті не буде.
1 Чи можу я у такому випадку, наприклад, навчаючись на формі не стаціонарній отримати карту тимчасового побиту? Залежить від міста, так?
2 Чи можу я просто піти на роботу і не навчатись, але мати при цьому студентську візу або це потягне за собою проблеми?
Дякую

Светлана
Светлана
8 місяців назад

Добрий день! Де платити вньосек і як стати на чергу?

Юля
Юля
1 рік назад

Добрий день.Я вчилася в Польщі на магістратурі на стаціонарі, але знайшла роботу і довелося перейти на заочну форму навчання. Отримала картку побуту tytułem podjęcie studiów stacjonarnych. Не анулюють мені карту, тому що тепер я не вчуся на стаціонарних і чи можу я офіційно працювати?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля

Юля карта видана як для студента стаціонару – обставини змінилися, про них потрібно оповістити воєводство. Шанс, що Вам залишать карту, скорегувавши дані, великий. Але якщо не повідомляти, а прийде повідомлення з вузу, можуть бути проблеми.Заочна працювати не забороняє, але необхідно отримувати додаткові дозволи. У деяких воєводствах можуть бути винятки. Уточнювати треба в уженде.

Дмитро
Дмитро
1 рік назад

Якщо мені 26 років можу я вступити у вищий навчальний заклад, з урахуванням того, що приїхав у Польщу на заробітки?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дмитро

Так багато вузів дозволяють навчання незалежно від віку. Вчинити, перебуваючи в країні за іншими підставами, Ви можете. Подати на картку побуту по навчанню — теоретично той же зможете. Але на практиці, якщо офіційно працевлаштовані, то краще подавати від роботи. По навчанню (при наявності роботи) нерідко відмовляють.

Лена
Лена
1 рік назад

Добрий день. Я в Польщі з безвизу, знайшла і оплатила піврічні мовні курси. Можна оформити візу, не виїжджаючи з Польщі, і чи можна оформити годинний побут на півроку на підставі курсів?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лена

Лена візу можна оформляти тільки на батьківщині. Що стосується ВНП, то підстави для в’їзду і підстави для ВНП повинні збігатися. Тобто, якщо Ви в’їхали туристом, то подати на картку побуту по навчанню не вийде.Зверніться в уженд і спробуйте подати документи на карту. Якщо приймуть – все має бути в нормі.

Валя
Валя
1 рік назад

Добрий день.Син закінчує перший курс стаціонару польського вузу. Віза у нього до 20.11.19. Чи можна зараз,податися на карту годинного побуту.,щоб не їхати додому за новою візою чи треба було це робити на початку навчального року?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валя

Валя якщо є підстави (наприклад, сплачений наступний рік, є відповідні документи), то можна подавати в будь-який момент – і зараз, і пізніше, включаючи останній день законного перебування (так за законом, насправді чим раніше, тим краще).

Лев
Лев
1 рік назад

Добрий день. Віза до 31 вересня,закінчую навчання у вузі бакалавра в кінці вересня. З жовтня почну магістра. Але навчання зараз у мене на заочному. Я можу зробити карту побуту від навчання? Я і ще підробляю.

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лев

Лев можливість отримання карти із заочного навчання у різних воєводствах різне. Потрібно уточнити в уженде. Але якщо Ви офіційно працюєте,краще по роботі і подаватися

Люба
Люба
1 рік назад

Доброго дня.Карта побуту видається на підставі навчання заочному?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Люба

Люба,точно Вам підкажуть тільки у Вашому уженде.

Віка
Віка
1 рік назад

Мені прийшов лист, де було написано, що до 11 числа decyzja zostane podęta. Але так нічого і не прийшло, сходила в уженд сказали що нічого не знають, мовляв, чекайте вам повідомлять або видають картку або продовжать розгляд. Як довго я можу тепер чекати цього листа ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Віка

Віка тут немає точних даних для аналітики. Бувають зовсім різні ситуації. Чекайте, але час від часу нагадуйте їм про себе.

Віктор
Віктор
1 рік назад

Добрий день.Чи можу я отримати карту якщо є студентом останнього року навчання?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Віктор

Віктор якщо навчання залишилося більше 3 місяців та інші умови дотримані, то можете подавати. Після закінчення можете розглянути ще і питання карти з метою пошуку роботи – випускникам дає на рік.

Жора
Жора
1 рік назад

Я не можу зробити візу навчальну , хоча вже зарахований до академії . Можна заїхати в Польщу як турист за безвизу , а в місті , де буду вчиться взяти виписку з академії та інші документи і податися на карту побиту як студент ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Жора

Жора якщо у Вас буде достатньо підстав для карти, коштів, наявність житла тощо, то Ваш варіант виконаємо. Але спочатку уточніть всі нюанси, і в першу чергу саму можливість подаватися на карту в конкретному регіоні, по конкретному внз, формою навчання і т. д.

Таня
Таня
1 рік назад

Добрий день.Студент може отримати картку за безвизу ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Таня

Таня якщо є підстави для карти, достатньо коштів і є житло, якщо подати документи під час дії безвізового режиму, то можна.

Толя
Толя
1 рік назад

Я поступив в польський вуз в Кельце, хочу отримати карту побиту замість студентської візи(заїхати по безвизу). У мене не буде проблем на кордоні ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Толя

Толя такий варіант можливий, але доведеться підтвердити наявність коштів і оплату навчання, і страховку, і проживання. Крім того, треба заздалегідь уточнити саму можливість отримання карти по конкретному внз, формою навчання та воєводству.

Маша
Маша
1 рік назад

Я подала на карту від курсів польської мови, після закінчення курсів скільки є час на переподачу документів на карту від роботодавця, і якщо не переподам то скільки часу на виїзд з Польщі?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Маша

Подати документи на карту Ви вправі хоч в останній день законного перебування. Якщо у Вас на руках карта по навчанню, то у неї точно визначений термін. Протягом його Ви можете, при наявності підстав, подати на новий документ. Якщо цього не зробити, то покинути країну необхідно до закінчення дії картки.

Анна
Анна
1 рік назад

Доброго дня.Донька закінчила 2-й курс Внз і перейшла на 3-й ( стаціонар), є всі підтвердження і про фінанси в тому числі. Можна заїхати безвизу і подати документи на картку побуту?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Анна

Анна можна,але спочатку треба з’ясувати дають карти з даного вузу, у цьому воєводстві. У них з деякими установами не все так просто.

Сергей
Сергей
1 рік назад

Добрий день.Я вчився на другому курсі, зараз перейшов на 3-й і підробляю у вільний час. Термін візи закінчується в листопаді 2019. Якщо подати документи на оформлення Карти побиту (як студент), збережеться можливість підробляти?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Сергей

Все це залежить від того, на яких умовах працюєте. Якщо отримували освядчення, то зможете працювати і далі (в рамках цього освядчення).

Діма
Діма
1 рік назад

Підкажіть правда, що в залік років, прожитих в Польщі для ПМЖ будучи студентом засчитывется лише 50% часу?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Діма

Діма у п’ятирічний термін, який Ви можете використовувати пізніше, після закінчення вузу, час навчання входить як 50%.

Женя
Женя
1 рік назад

Добрий день.Для отримання ПМЖ необхідно прожити в Польщі не менше 5 років у статусі ВНП. Чи вважається національна річна віза, як статус ВНЖ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя

Женя якщо ви студентка не можете розраховувати на даний вид карти перебування – це однозначно прописано в законі.

Зіна
Зіна
1 рік назад

Чоловік подався на карту побиту по навчанню на початку лютого цього року,тиждень тому отримав сповіщення,що 29 треба йти в уженд і забрати карту побиту з децизией,з додаткових документів попросили принести тільки паспорт та підтвердження оплати за пластик.Чи можуть вони ще вимагати якихось додаткових документів(мельдунек,pesel і т. д.)?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Зіна

Паспорт робить «біометричним» саме внесення на чіп біометричних даних. Якщо їх не брали, то він не буде вважатися такою.Якщо мова вже про отримання карти, то всього наданого раніше їм було достатньо.

Карл
Карл
1 рік назад

Вчуся на останньому курсі університету, але мені доведеться повторити рік для повторної здачі одного предмета, тобто ще рік я буду рахуватися студентом. зараз займаюся пошуками роботи. в цьому випадку потрібно подаватися на карту в навчанні або на роботі?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Карл

Карл краще по роботі, якщо є підстави. Працюючим студентам (при подачі від вузу) чомусь дуже часто відмовляють. При роботі ж ніхто не може заборонити Вам вчитися. Для цього окремого дозволу не потрібно.

Тимур
Тимур
1 рік назад

Доброго дня.Я їду в цьому році на перший курс. Договір про оренду житла є. Тут написано, підтвердження наявності коштів для існування. Це скільки ?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Тимур

Тимур розмір місячного доходу після відрахування коштів на проживання, який іноземець має для покриття витрат на утримання, не повинен перевищувати розмір доходу, що дозволяє отримання грошової допомоги з громадської допомоги.

Таня
Таня
1 рік назад

Для візи робили гарантійний лист від батьків — де написано, що всі фінансові витрати під час навчання та перебування в Польщі несе батько. Цей документ робиться у нотаріуса. Він російською мовою.

Потрібно обов’язково перекладати на польську мову?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Таня

Таня всі документи не польською повинні мати присяжний переклад. У довідок є термін дії, і не факт, що наявна буде актуальна.

Дмитро
Дмитро
4 місяців назад
Відповідь для  Таня

Для карти побіту гарантійний лист від батьків, які знаходяться не на території Польщі, нічого не вартий. Необхідно відкривати рахунок у банку на території Польщі. У нас неповнолітній студент технікуму, так відкрити рахунок вдалося тільки в Bank Pekao SA. Так само і страховка зроблена в Україні нічого не варта. Винятком може бути польська компанія PZU.