Домой / Виза / Пошук роботи в Польщі

Пошук роботи в Польщі

Пошук роботи в Польщі

Нас часть запитують:

  • Де знайти польських роботодавців без участі посередників і агентств.
  • Робота в Польщі для українців.
  • Легальне працевлаштування.
  • Візовий супровід.
  • Пошук роботи в Польщі.
  • Де знайти собі роботу.

Розповідаємо.

У зв’язку зі спрощеним оформленням робочої візи і сприятливою економічною ситуацією на ринку праці, багато наших співвітчизників не раз замислювалися про працевлаштування в Польщі.

Тільки за минулий рік консульські установи видали понад 800 тисяч дозволів на працевлаштування громадян України в республіці Польща, а за станом на 1 січня 2019 року, кількість громадян України, які легально працюють у Польщі маючи робочу візу, складає більше 1-го мільйона чоловік, а кількість коштів, перерахованих з Польщі в Україну, за офіційними даними, оцінюється в 2 мільярди євро.

Що потрібно?

Для того щоб працевлаштуватися в Польщі, для громадян України необхідна робоча віза, яка видається консульськими відділами, розташований на території України.

Для оформлення робочої візи необхідний закордонний паспорт, запрошення на роботу, а також поліс медичного страхування на весь період перебування. Варто також врахувати, що за оформлення робочої візи не справляється консульський збір, а час оформлення може скласти від 3-х тижнів до 2-х місяців. Незважаючи на те, що під час оформлення візи, ви подаєте запрошення на роботу, по прибуттю до Польщі, Ви маєте право змінити роботодавця підписавши з ним новий контракт.

Після оформлення робочої візи, спочатку можна спробувати самостійно пошукати роботу, і краще за все почати це робити, поки ви ще перебуваєте на території України, адже тоді ви отруїтеся в Польщу з уже конкретним планом дій.

Найбільш популярним способом пошуку роботи є перегляд вакансій на польський дошках оголошень, там же ви можете створити своє оголошення чи размесить резюме. Якщо правильне резюме польською мовою у вас не складено, то нерідко, ці ж ресурси пропонують скористатися спеціальною формою, яка дозволить легко скласти інформативне і короткий CV. Вашим великим плюсом, при відгуку на вакансію, може стати той факт, що ви вже маєте робочу візу, адже дуже часто роботодавцям потрібні працівники терміново, і немає часу і бажання займатися «паперовою тяганиною».

Якщо самостійні пошуки не увінчалися успіхом, або ви взагалі не уявляєте з чого починати, але є закордонний паспорт і бажання поїхати в Польщу для працевлаштування, тоді можна звернутися до посередників, які за невелику винагороду допоможуть як з оформленням робочої візи, так і з пошуком роботи. Дуже часто роботодавці самі зацікавлені у співпраці з кадровими агентствами, тому що не мають у своєму розпорядженні достатній час і бажанням самостійно займатися пошуком необхідного працівника, і, таким чином, посередники дуже часто володіють інформацією про ексклюзивні і дійсно гідних вакансії.

Також, безсумнівним плюсом є і та обставина, що при співробітництві з агентством, менш імовірно, що роботодавець зможе вас обдурити, що досить-таки не рідкість, або якщо робота вам не сподобається, вам завжди запропонують більш підходящий варіант.

Як ми бачимо, трохи розібравшись в ситуації, знайти гідну роботу в Польщі і отримати робочу візу реально, адже урядом Польщі регулярно приймаються ініціативи зі створення найбільш комфортних умов праці не тільки для своїх громадян, а й для іноземних працівників, серед яких лідирують громадяни України. І на даний момент, практично кожен українець, який легально працевлаштований, маючи робочу візу, відчуває себе впевнено в іншій країні, так як отримує медичне обслуговування, законодавчий захист своїх прав і гідну оплату праці.

Смотрите также

Перечень документов, необходимых для работы в Польше

Перечень документов, необходимых для работы в Польше Собираясь на работу в страны Европейского союза, первым …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *