lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Робота в Польщі на рибному заводі
Робота в Польщі на рибному заводі

Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи

Робота в Польщі на рибному заводі — Рибна промисловість в Польщі розвивається досить швидкими темпами. І у країни для цього є всі умови. По-перше, це вихід до Балтійського моря. Саме по узбережжю будують найбільшу кількість заводів по переробці риби.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Як знайти роботу напряму?
Що потрібно знати про роботу на заводі?
Мінуси
Плюси
Особливі вимоги
Обов’язки:
Розморожування риби
Пластование риби
Обрізка
Різання риби на конвеєрі
Упаковка і маркування
Заморожування
Перевезення продукції, навантаження
Яка зарплата на рибних заводах?
Проживання
найвідоміші рибозаводи Польщі
Frosta Sp. z o.o. (Бидгощ)
PIRS Sp. z o.o. (Дарлово)
Morex Sp. z o.o. (Гдиня)
Milarex (Слупськ)
Підсумки

Також поляки навчилися штучно вирощувати деякі сорти риб, які користуються найбільшим попитом. Ну і, звичайно ж, закупівля в інших країнах замороженої сировини для подальшої переробки на своїх заводах.

Все це посприяло розвитку рибної промисловості, тому постійно функціонує велика кількість як великих, так і невеликих приватних заводів. Через нестачу робочої сили в Польщі, до робіт стали залучати велику кількість іноземців. Тому нерідко можна зустріти безкоштовну вакансію на рибний завод для іноземних громадян, туди звуть працівників як поодинці, так і сімейними парами.

У даній статті ми поговоримо про таке: як знайти вакансію? В яких містах пропонують роботу? Яка зарплата у працівників на заводі? Про все це ми і поговоримо далі.

Як знайти роботу безпосередньо від роботодавця?

yak-zhaity

Якщо ви не хочете платити посередникам за вакансію, знайти роботу на заводі можна і безпосередньо. Шляхи ті ж, як і при пошуку будь-якої іншої роботи. Просто скористайтеся одним з варіантів:

 • У місцевих газетах в розділі робота;
 • На сайтах пошуку роботи;
 • На самому заводі у відділі кадрів;


Кожен з цих шляхів може призвести до позитивного результату. Головне, почати запитувати, шукати і тоді точно все вийде.

Що потрібно знати про роботу на заводі з переробки риби?


Будь-яка робота має свою специфіку. І часто перед тим, як влаштуватися на нове місце, слід дізнатися про всі деталі й особливості, щоб не було сюрпризів з початком трудової діяльності. В даній статті ми будемо розглядати роботу саме на заводах по її переробці, не торкаючись вирощування риби або її лову.

Мінуси роботи на рибзаводі

 

Мінуси роботи на рибзаводіВи повинні розуміти, що складність роботи полягає саме в технологічному процесі:

 1. Робота на ногах. Всі процеси відбуваються стоячи, а це від 8 до 10 годин в день. Якщо у вас проблеми з ногами, зайва вага, то стояти так довго буде дуже проблематично.
 2. Робота на конвеєрі. Часто робота полягає в процесі на конвеєрі. Для цього необхідна швидкість в руках, швидкість реакції. Якщо ви не вмієте працювати у швидкому темпі, вам буде складно пристосуватися.
 3. Сильний запах. Ви будете постійно перебувати в контакті з рибою, яка має специфічний запах. Просто помивши руки після зміни, від нього не позбутися. Ви будете постійно відчувати запах риби від себе.
 4. Робота з гострими ножами. Ножі на заводах завжди заточені дуже добре для полегшення роботи. Але в той же час, це підвищує рівень травмоопасності. З таким інструментом потрібно працювати вкрай уважно, щоб уникнути порізів і більш серйозних травм.
 5. Робота в вогкості. Якщо це завод з переробки свіжої риби, вам доведеться працювати в постійної вогкості і вологи. При слабкому імунітеті ви можете часто хворіти, відчувати нездужання, можуть прокинутися хронічні хвороби, особливо у жінок.

Плюси роботи в Польщі на рибному заводі

Плюси роботи в Польщі на рибному заводі

Вищеперелічені мінуси відлякують деяких працівників, дійсно скорочують кількість потенційних співробітників, готових працювати в таких умовах. Але плюси часто переважують всі мінуси, саме тому потік працівників на заводи завжди великий. До плюсів можна віднести:

 1. Висока зарплата. Крім гарної ставки злотих/годину, ви можете працювати понад норму. Тоді і кожна додаткова година буде оплачуватися з урахуванням підвищувального коефіцієнта. Це ж стосується роботи у вихідні дні та свята.
 2. Забезпеченість уніформою. Вам не потрібно турбуватися, ніж ходити на роботу, всю верхній одяг, рукавички та взуття вам видадуть на місці.
 3. Заводи розташовуються в прибережних зонах, тому у вихідні дні можна сходити до моря, відпочити в оточенні гарної природи.
 4. Робота без досвіду. При прийомі на роботу, наймач не вимагає досвід роботи в даній сфері. Він, звичайно ж, вітається, але якщо ви вирішили вперше попрацювати на заводі, вас всьому навчать. Самим складним процесам ви навчитеся за кілька днів і зможете ефективно працювати на рівні з досвідченими працівниками.

Є особливі вимоги до працівників?

Що стосовно досвіду і кваліфікації, часто цього не потрібно. Але крім цього наймач може вимагати наступне:

Польська мова не потрібно на звичайній роботі на конвеєрі. Однак, якщо ви претендуєте на більше високу посаду, знання мови потрібно однозначно.

Робота в Польщі на рибному заводі — основні обов’язки

На рибних заводах дуже багато різних процесів, все залежить від специфіки заводу і кінцевого продукту, що випускається. Ми розглянемо основні процеси, щоб ви могли хоча б приблизно розуміти, що може знадобитися від вас на заводі.

Розморожування риби

Багато заводи працюють на імпортній сировині. Тому риба до них приходить в замороженому вигляді. Щоб проводити подальші заходи, рибу потрібно правильно розморозити до потрібної консистенції. Якщо дивитися з точки зору процесу, то він виглядає так:

 • Ящики з рибою розпаковуються, видаляється поліетилен і папір;
 • Риба викладається на столи для розморожування;
 • риба Періодично перевіряється, заміряється її температура для визначення готовності до передачі на наступний етап;

Як тільки риба розморозилася до потрібної температури, її передають на наступний технологічний процес.

Дуже важливо правильно розморозити рибу, чи не віддати її частково замороженої. Але і не тримати на столах довго, щоб вона не почала псуватися.

Пластування риби

Такий процес поширений на заводах, які займаються великою рибою. Наприклад, лось або сьомга. Цілу рибу необхідно обробити. Для цього філе зі шкірою відділяється від хребта і кісток. Виконання такої роботи необхідно добре натренувати, тому що важливо знімати філе так, щоб на кістках залишалося мінімум м’яса. Для непідготовлених це, звичайно ж, складно, потрібно набивати руку не один день.

Обрізка

Обрізка проводиться як для великої, так і для більш дрібної риби. Суть полягає в тому, щоб зрізати з тушки голову, плавники, ретельно випатрати. Даний процес може бути як завершальним етапом обробки, коли риба йде на продаж в потрошінні вигляді, так і проміжним етапом перед подальшою обробкою.

Різка риби на конвеєрі

Різка риби на конвеєрі
За стрічці будуть рухатися тушки риби, вам же необхідно буде встигати нарізати її на потрібні шматки. Складність в тому, що робити все потрібно не тільки швидко, але і якісно.

Плюсом конвеєрної роботи для роботодавця є висока ефективність праці працівників, у них немає часу прохолоджуватися. Але ось висока інтенсивність праці дуже вимотує працівників, особливо з незвички. А невеликий час відпочинку навіть не дозволяє перевести дух. Тому, кілька разів подумайте, перш ніж йти на конвеєр.

Упаковка та маркування

Після того, як рибу попередньо підготували, її необхідно упакувати для подальшого транспортування та продажу. Найчастіше спочатку риба упаковується порційно у вакуумні пакети. Це ще один технологічний процес, на який вас можуть поставити. Потім вакуумні пакети упаковуються в картонні ящики.

Також на продукції необхідно буде проставити маркування. Вона може використовуватися як невід’ємна частина технічного процесу або як окрема операція — із зазначенням часу виконання, часу упаковки, команди пакувальників та іншої інформації.

Заморожування

Якщо готова продукція продається в замороженому вигляді, то її необхідно заморозити прямо на заводі. Для цього готову запаковану продукцію відправляють у морозильні камери. Мінус роботи на такому процесі – це знаходження в низьких температурах. В камері може бути встановлена температура до -20С, тому необхідно постійно бути в теплій верхньому одязі, важкої взуття. А це до кінця зміни дуже вимотує фізично.

Перевезення продукції, навантаження

На даному етапі потрібно як безпосередньо фізичну працю, так і робота на міні-навантажувачі. Досвід зазвичай не потрібно, головне – фізична витривалість працівників і уміння поводитися з вантажним транспортом. Мінусом виступає те, що працівник знаходиться в постійних перепадах температур.

Наприклад, необхідно забрати заморожену продукцію з морозилки при -20С, деякі процеси проходять на складах при температурі близько 5С, на виробництві температура вже вище, до +17С. А виїжджаючи на вулицю, температура завжди різна в залежності від сезону. Такі перепади температур можуть негативно позначитися на здоров’ї.

Робота в Польщі на рибному заводі — яка зарплата?

Робота в Польщі на рибному заводі - яка зарплата?

Середня зарплата на заводі становить 11-15 злотих/годину нетто. Ви можете самі приблизно порахувати, скільки зможете заробити в залежності від обраної вами навантаження. Якщо працювати зміну в 8 годин в день, 22 дні в місяць, то на руки ви отримаєте близько 2 тисяч злотих в місяць. Але якщо ви хочете збільшити свій дохід, ви можете працювати години понад норму, а також виходити на роботу у святкові дні та у вихідні. Таким чином, ви зможете отримати від 2,5 тисяч злотих на місяць.

Які існують графіки?

Кожен завод має право самостійно встановлювати графіки для своїх працівників. Але якщо говорити узагальнено, то найчастіше графіки виглядають так:

 • 8-ми годинний робочий день, з понеділка по п’ятницю;
 • 7-ми годинний робочий день, один день вихідний;
 • 12-годинний день, графік 2\2, 3\3.

Ви можете самі вибрати графік, який вам найбільше підходить, і при якому ви зможете заробити максимальну кількість грошей.

Проживання

З проживанням все суто індивідуально і залежить від роботодавця. Це може бути і повністю безкоштовне житло, а можете платити за нього по повній програмі, плюс комуналка. Тому, перш, ніж влаштовуватися на конкретний завод, рекомендуємо уточнити цей нюанс щодо проживання та його вартості.

Робота в Польщі на рибному заводі — найвідоміші рибозаводи Польщі


Заводів у Польщі багато, від маленьких до величезних. Ми ж назвемо лише кілька, для вашого кращого розуміння.

Frosta Sp. z o.o. (Бидгощ)

Один з найбільших рибних заводів р. Бидгощ, на заводі переробляється заморожену сировину.

Середні зарплати по заводу складають (тисяч злотих брутто):

 • Працівник на виробництво -2,7;
 • Водій навантажувача -3,4;
 • Оператор на обладнанні — 3,5 – 4,2.

PIRS Sp. z o.o. (Дарлово)

Цей завод спеціалізується на свіжій рибі, яку закуповує у місцевих моряків на узбережжі. Риба є завжди, як і гарячі вакансії.

Morex Sp. z o.o. (Гдиня)

Завод також працює з замороженою рибою. Якщо говорити про зарплати, то вона становить (тисяч злотих брутто):

 • Упаковка готової продукції – 11,0-11,5;
 • Різноробочий — 12,0;
 • Працівник на виробництво -12 — 14;

Milarex (Слупськ)

Завод в основному працює з лососем, вакансії є завжди.

Підсумки

Якщо ви хочете пожити на березі Балтійського моря і при цьому добре заробити, тоді рибний завод точно для вас. Там завжди є вакансії, на завод можна влаштуватися разом з чоловіком і працювати пліч-о-пліч. Вивчіть пропозиції ринку праці і сміливо вирушайте на рибний завод.

Робота в Польщі на рибному заводі – з цією статтею так само цікавляться:

Umowa zlecenie - умова злецення Робота в Польщі для сімейних пар У чому різниця між зарплатою нетто і брутто в Польщі?
Umowa zlecenie — умова злецення Робота в Польщі для сімейних пар яка більше підходить? У чому різниця між зарплатою нетто і брутто в Польщі?

Робота в Польщі на рибному заводі — сьогодні Ви дізналися про нюанси. Якщо залишилися питання-пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Работа в Польше для семейных пар

Робота в Польщі для сімейних пар

Оцените запись Робота в Польщі для сімейних пар яка більше підходить? Робота в Польщі для …

Подписаться
Уведомление о
guest
4 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Дмитро
Дмитро
7 місяців назад

Добрий день. Підскажить будь ласка, скільки можна працювати часу на одній роботі. І як рахувати дні, якщо я працював офіційно? Дякую

Богдан
Богдан
8 місяців назад

А якщо є дійсний поспорт старого зразку дійсний, яким я користувався ще в 2015 я можу замовити нове запрошення на нього якщо по біометричному в мене нехватає днів для відкриття візи