lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Санітарна книжка в Польщі, скільки коштує
Санітарна книжка в Польщі, скільки коштує

Кому необхідно робити санітарну книжку і куди за нею звертатися?

Санітарна книжка в Польщі — вирушаючи на роботу в Польщу, працівники приблизно знають, які документи необхідно брати з собою. Деякі з них оформляються ще вдома, інші потрібно зробити безпосередньо в Польщі.

Зі статті Ви дізнаєтесь:

Książeczka sanepidowska /zdrowia: що це?
Де її вимагають?
Вартість Badania
Етап 1. Напрямок
Етап 2. Відвідування санепідстанції
Етап 3. Здача аналізів
Етап 4. Очікування результатів
Етап 5. Прийом у лікаря
Етап 6. Отримання Badania
Якщо книжка оформлена в Україні, вона є дійсною?
На який термін видається книжка?
Підсумки

У Польщі, як і в Україні, для роботи в певних галузях необхідна наявність санітарної книжки. Для роботи в кафе, ресторані, рибному заводі обов’язково потрібно її мати. Але ось питання, оформляти її ще вдома або вже по приїзду в Польщу? Як її отримувати в Україні, ми приблизно знаємо. А що для цього потрібно робити в Польщі. Куди звертатися, хто повинен платити, які процедури необхідно пройти — про все це читайте в даній статті.

Książeczka sanepidowska /zdrowia: що це?

Санітарна книжка в Польщі

Книжечка здоров’я — це документ, який підтверджує успішне складання її власником всіх необхідних аналізів і допуск до роботи. На сьогоднішній день ця довідка називається Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych . Але по-старому її можуть називати і старими назвами. По суті, це один і той же документ, який допускає до роботи. Також і зовнішній вигляд книжки може різнитися, тому що немає єдиної затвердженої форми. Різні лікарні можуть давати різний документ, але суть завжди у них одна.

Де її вимагають?

Книжечка здоров’я потрібно для певних професій. Чи не для всіх робіт вона потрібна. Щоб точно розуміти, оформляти її чи ні, про це потрібно запитати у вашого роботодавця. Тому що запити у всіх різні і навіть якщо на аналогічній роботі в Україні санкнижку у вас не вимагали, в Польщі справи можуть складуться по-іншому. І якщо це одна з вимог вашого майбутнього роботодавця — тут вже не посперечаєшся, потрібно надавати.

Якщо коротко, то вона потрібна в сферах медицини, харчової промисловості та для роботи з дітьми.

Якщо точніше, то це:

 • Лікарі, медсестри, санітари;
 • Кухарі, офіціанти, працівники на заводах по виготовленню консервів, пресервів;
 • Косметологи;
 • Няньки, вихователі, тренера, репетитори для дітей;
 • Іноді професії, пов’язані з безпосереднім спілкуванням з людьми. Це можуть бути хостесс, рецепционист.


Але знову ж таки повторимося, питайте безпосередньо у роботодавця, щоб бути впевненими на 100%.

Вартість Badania

Щоб розуміти вартість книжечки, потрібно знати, що в неї включено. У вартість оформлення входять всі аналізи і прийом у лікаря. В середньому ці дві цифри виллються працівникові в 150 злотих, але ціна може коливатися. Все залежить від клініки і переліку аналізів. А також від того, будуть потрібні додаткові аналізи.

Санітарна книжка в Польщі вартысть

За законом, оплачувати Badania повинен роботодавець . Але це тільки за законом. Найчастіше наявність книжки є обов’язковою умовою для прийому на роботу. Якщо у вас її немає на руках, то вас просто не приймуть. Тому працівники, знаючи це наперед, оформляють цей документ, щоб мати право претендувати на посаду. Бувають випадки, коли при прийомі на роботу працівник не має книжечки.Роботодавець може навіть відвезти його до лікаря, заплатити за отримання книжки і почекати його в коридорі. Але не спокушайтеся, потім він відніме ці витрати із зарплати працівника. Як не крути, платити доведеться вам.

Деякі вирішуються на дурний крок і купують готові книжки без здачі аналізів. Цьому може бути кілька причин:

 • Небажання показувати реальні захворювання;
 • Бажання заощадити;
 • Небажання чекати, поки зроблять книжку;
 • Чи інші причини, відомі тільки самому працівнику.

Які б причини не переслідував працівник, воно того не варто. Не знаємо, що буде лікаря за такий фальсифікація. Але ось працівникові загрожує до 5 років в’язниці. Воно того не варте.

Отже, з яких етапів складається отримання Książeczka sanepidowska /zdrowia?

Етап 1. Напрямок


У напрямку зазначений супереч досліджень, які необхідно пройти для роботи на конкретній посаді. Його можна отримати як від потенційного роботодавця, так і знайти в мережі Інтернет. Здати потрібно все аналізи з переліку, адже для кожної професії важливі свої дослідження. І не потрібно вирішувати самостійно, які аналізи здавати, виходячи зі своїх переваг або попереднього досвіду. Інакше, вас відправлять їх досдавать.

Етап 2. Відвідування санепідстанції


Для проходження досліджень вам необхідно звернутися в санітарно-епідеміологічну станцію. Залежно від міста і Воєводства, дана структура може бути як окремою установою, так і на базі клініки. Все залежить від того, маленький це містечко, або велике місто. Адреса можна знайти в Інтернеті за місцем проживання. Там же подивіться дні і час прийому лікаря. Для аналізів час чітко обмежена, тому уточніть його, щоб не приходити кілька разів. Адже кожного разу доведеться чекати чергу і втрачати час.

Етап 3. Здача аналізів

Для кожної професії перелік аналізів свій. Основне завдання — виявити небезпечні віруси, бактерії, мікроорганізми, які можуть бути небезпечні оточуючих. Найчастіше пацієнта перевіряють на:

 • сальмонели;
 • шигелла;
 • Черевний тиф;
 • Туберкульоз.

Для досліджень беруться кал, сеча і кров. Коли ви приходите в перший раз до лікаря, вам видається список аналізів, які необхідно здати. Для цього у вас буде 3 дні. Можете здати всі аналізи за раз, можете приносити по одному в день, це вже на ваш вибір. Але ось оплатити їх потрібно все відразу, при першому відвідуванні. До речі, чеки не викидайте. Можливо, їх зажадають потім, коли ви прийдете забирати результати або книжку. Або якщо книжка буде загублена. Але про це ми напишемо далі.

Етап 4. Очікування результатів

Від кількості квартир, що здаються аналізів залежить і термін очікування. Щоб був готовий один аналіз, потрібно чекати до тижня. І це ще при нормальній завантаженості лаборантів. Точніше відомості про життєвий цикл ви можете безпосередньо при здачі аналізів. Адже вас ніхто інформувати не буде, дізнаватися потрібно особисто.

Кожен результат підтверджується документом і є таким собі коротким звітом. Документ не потрібен для роботи, і роботодавець не приймає його. Тим не менш, ви повинні зберегти його, тому що це допоможе відновити медкнижку, якщо вона буде загублена.

Етап 5. Прийом у лікаря


Як тільки результати будуть у вас на руках, записуйтеся на прийом до лікаря. Де він знаходиться і коли приймає пацієнтів ви дізнаєтеся в епідеміологічної санітарної станції. Головне, щоб всі необхідні дослідження були на руках. Лікар проведе огляд, задасть питання, що цікавлять його питання. Якщо все добре, він видасть вам на руки Badania . Якщо лікаря щось бентежить, він може призначити додаткові аналізи чи обстеження. Зазвичай процедури виписки книжки займає не більше півгодини.

Етап 6. Отримання Badania

Санітарна книжка в Польщі Етап 6. Отримання Badania

На даний момент немає єдиної затвердженої форми даної книжки здоров’я. Це може бути як довідка, так і книжечка на кілька сторінок. Головне, щоб в ній була відображена наступна інформація:

 • ПІБ працівника;
 • Місце роботи або галузь;
 • Які аналізи були здані і їх результати;
 • Допуск до роботи;
 • Дата проведення наступного дослідження.


Тільки довідка з такою інформацією, підписом лікаря і штампом лікарні підтверджує допуск до роботи.

Санитарная книжка Książeczki sanepid в Польше, как сделать и почему не стоит покупать  Варшава

Якщо книжка оформлена в Україні, вона є дійсною?

Нерідкі випадки, коли книжечка вже є на руках, так як її оформили ще перебуваючи в Україні. Вона має свою силу на території Польщі, але її потрібно узаконити. Для цього повинен бути перелік аналізів, які здавалися для оформлення книжки, а не тільки штамп «здоровий». Разом з книжкою і переліком аналізів йдете до лікаря. Він проводить огляд, задає додаткові питання, може поміряти пульс, температуру. І якщо його нічого не бентежить, він підтверджує справжність книжки. Це коштує дешевше, часу займає менше, а результат за фактом такої ж. Тому, якщо ви наприклад кухар зі стажем в Україні, постійно оформляєте собі книжку здоров’я, можете сміливо брати її з собою і їхати в Польщу.

На який термін видається санітарна книжка в Польщі?

На жаль, немає єдиного встановленого терміну, щоб ви могли точно знати, що через рік або два процедуру потрібно повторити. Все залежить від кожного конкретного аналізу і від їх результатів. На деяких аналізах лікар може поставити позначку, що їх перездавати більше не потрібно. Інші ж навпаки можуть викликати підозри і перездавати їх доведеться незабаром.

Також сильно впливає сфера роботи. У будь-якому випадку, все залежить від лікаря і того, яке рішення він прийме. Буває, що повторні аналізи призначаються через півроку, коли працівник тільки почав працювати. Тоді оплата таких аналізів ляже на плечі роботодавця. Це безсумнівний плюс для працівника.

Якщо ви втратили Badania, його можна відновити. Для цього будуть потрібні результати аналізів, які вам давали в санепідстанції. Просто підходите з результатами аналізів, платите невелику суму за сам бланк і отримуєте дублікат. Це займе мінімум часу.

Якщо ж ви не зберегли результати, можна спробувати відновити через їх архів. Але це вкрай складний процес і вам може бути відмовлено. Адже ніхто не захоче витрачати стільки часу для пошуків ваших аналізів. Вас можуть відправити на повторну здачу аналізів. А це проходження всього шляху заново. Тому настійно рекомендуємо зберігати всі чеки, результати в окремому файлі і ніколи їх не викидати.

Санітарна книжка в Польщі, підсумки

Санітарна книжка є важливим документом, який підтвердить роботодавцю стан вашого здоров’я. І тоді він без докорів сумління зможе допускати вас до роботи. У Польщі оформити Badania не складно, якщо зі здоров’ям все гаразд. Але, погодьтеся, якщо ви хворієте і можете заразити інших, роботодавець зобов’язаний про це знати і убезпечити оточуючих. Та й ви повинні лікуватися, а не їхати на роботу за кордон. Бережіть своє здоров’я.

Санітарна книжка в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

 Сезонна робота в Польщі - нюанси які потрібно знати Скільки можна заробити в Польщі
Сезонна робота в Польщі — нюанси які потрібно знати Страховка для візи в Польщу Скільки можна заробити в Польщі

Санітарна книжка в Польщі. Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии