Домой / ПМЖ Польщі / Карта побиту / Як оформити карту побиту в Польщі
Як оформити карту побиту в Польщі

Процедура оформлення Карти побиту

Як оформити карту побиту в Польщі — Для перетину кордону Республіки Польща українці найчастіше використовують візу. Однак візи мають нетривалий термін дії і потім необхідно витримувати коридори. Для тих, хто вже вирішив, що планує їхати в Польщу на рік і більше, рекомендуємо зробити Карту побиту. Її можна отримати на підставі трудового контракту, студентського квитка та інших документів-підстав.

Karta Рobytu — це документ, який надає іноземцю законне право перебування і проживання на території Польщі протягом певного періоду часу. У розмовній мові Карту побиту також називають «вид на проживання».

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Які бувають типи Карти?
Хто може претендувати на отримання Карти побиту?
Які документи необхідні для оформлення Карти побиту?
Куди подавати документи?
Скільки чекати результат?

Які бувають типи Карти?

Залежно від статусу і тривалості перебування виділяють три типи документа:

 1. Карта годин (тимчасового) побиту . Щоб її отримати, повинні бути певні підстави: робота за трудовим контрактом, з метою возз’єднання сім’ї, отримання освіти в польському вузі, реєстрації власного бізнесу. Термін дії Карти не може перевищувати 3 роки. Карти дає можливість жити і працювати в Польщі, а також відвідувати країни ЄС в туристичних цілях. Якщо ви хочете легально працювати, на Карті повинен бути вказаний «dostęp do rynku pracy». Зазвичай її називають «ВНЖ». Власники такого документа можуть законно купувати нерухомість в Республіці Польща.
 2. Карта став побиту . Підставою для оформлення може бути ВНЖ або Карта поляка. Однак головною умовою є проживання в Польщі не менше 5 років. Карта став побиту дає іноземцю практично всі ті ж права, якими володіє громадянин Польщі. Винятком є неможливість претендувати на державні посади і брати участь у виборах. Термін дії Карти необмежений, але сам пластиковий документ необхідно міняти кожні 10 років. Карту став побиту ще називають «ПМЖ».
 3. Карта довгострокового резидента ЄС . Для її отримання іноземець повинен мати: Блакитну карту, медичний страховий поліс, власне або орендоване житло, і безперервно жити в Польщі не менше 5 років. Всі ці умови повинні бути виконані одночасно. Чим відрізняється Карта резидента ЄС і Карта став побиту? За наданим правам вони дуже схожі, а основна відмінність полягає в можливості їх отримання. Якщо іноземець має польське походження, то легше отримати Карту став побиту, а якщо немає — Карту резидента ЄС. Карта дійсна протягом 5 років, і має альтернативну назву — «ПМЖ».

Як оформити карту побиту в Польщі

Хто може претендувати на отримання Карти побиту?

Karta Рobytu може бути отримана при наявності вагомих підстав. Як правило, розраховувати на оформлення цього документа можуть наступні категорії людей:

 • Особи, які отримують освіту в будь-якому навчальному закладі на денному стаціонарі. Їм можуть видати Карту тимчасового побиту, термін дії якої буде відповідати тривалості навчання.
 • Випускники вищих навчальних закладів в Польщі. Вони будуть мати час і можливість знайти для себе роботу. Звичайно, відразу працевлаштуватися вони не зможуть. Необхідно спочатку ходити на співбесіди і домагатися того, щоб роботодавець захотів взяти на роботу. Тоді можна буде оформити Карту тимчасового або стали побиту.
 • Бажають переїхати для возз’єднання з сім’єю. Запрошуюча сторона повинна мати карти стали побиту або громадянство. Возз’єднуватися можуть законне подружжя, батьки і діти, опікуни.Найчастіше в таких випадках оформляється Карта тимчасового побиту.
 • Особи, які підписали тривалий трудовий контракт. Для них оформлюється тимчасовий ВНЖ на строк, зазначений у контракті. Важливо враховувати, що ВНЖ видається для конкретного місця роботи. Тому при зміні роботодавця необхідно оповіщати ужонд.
 • Бізнесмени. Необхідно документально підтвердити, що їх бізнес в Польщі є законним і не закрився на момент подачі заяви. У цьому випадку вони зможуть оформити Карту тимчасового побиту.
 • Власники Карти поляка. Такі іноземці мають преференції, так як їм відразу видають картки став побиту. А якщо прожити в Польщі рік, то можна оформити громадянство.

Які документи необхідні для оформлення Карти побиту?

Пакет документів залежить від того, на яких підставах заявник планує отримати Карту. Але є перелік основних документів, які повинен підготувати кожен претендент, не залежно від підстав.

Як оформити карту побиту в Польщі Документи

Базовий пакет документів:

 • Це анкета , яку заповнює заявник виключно польською мовою. Важливо бути гранично уважним, адже одна неправильна буква або зайвий символ можуть послужити причиною відмови в прийомі документів.
 • Фотографії . Кількість — 4 штуки. Вимоги — такі ж, як і на візу. Необхідно бути розташованим до камери чітко анфас і не використовувати міміку. Окуляри і головні убори припустимі лише за наявності вагомих причин. Окуляри для зору повинні бути прозорими, не перекривати і не затемнювати очі. Головні убори дозволені тільки ті, які надягають з релігійних міркувань. Але вони теж повинні відповідати певним правилам: весь овал обличчя повинен бути добре видно, ніякі риси особи не повинні бути перекриті або перебувати в тіні.
 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон . Необхідно взяти оригінал та копії всіх сторінок.
 • Квитанція про сплату консульського збору.
 • Медичний страховий поліс .
 • Прописка або, в крайньому випадку, договір оренди житла.

Специфічні документи-підстави:

 • Для роботи . Найголовнішим документом тут є тривалий трудовий контракт. Його оригінал необхідно вкласти до основного пакету документів. Додаткові довідки про доходи не потрібні, адже в контракті прописана вся необхідна інформація. Однак він не є дійсним без документів, які дозволяють працевлаштуватися. До них відносяться: запрошення на роботу (oświadczenie) і дозвіл (zezwolenie). Після подачі документів залишається тільки чекати відповідь. Іноді це займає багато часу, аж до року. Але це не є приводом для занепокоєння, адже на час очікування в закордонний паспорт ставлять штамп, з яким можна легально жити і працювати в Польщі.
 • Для отримання освіти . Заявник повинен надати документ про зарахування до навчального закладу і доказ того, що учень має кошти для існування (мінімум 800 злотих на місяць).
 • Для возз’єднання з сім’єю . Чоловік, який перебуває на території Польщі, повинен надати Карту побиту або документи, що підтверджують його громадянство. Також необхідно принести довідку про доходи або довести, що один чоловік в силах утримувати другого. Що стосується провозу дітей через кордон і оформлення документів для них, то в цьому питанні є багато нюансів, тому необхідно розглядати кожен випадок окремо.

Куди подавати документи?

 Як оформити карту побиту в Польщі подача документів

Коли весь пакет документів зібраний, необхідно звернутися до найближчого Воєводство. Там є спеціальний відділ, який займається справами іноземців. Саме він і буде оформляти Карту побиту.

Якщо трапилося так, що заявнику не вдалося зібрати всі документи або просто на це не вистачило часу, то можна спочатку подати тільки wniosek і контакти, за якими буде здійснюватися зв’язок між Воєводством і заявником. Далі, через кілька днів, буде отримано повідомлення з інформацією про те, які документи потрібно принести в Воєводство.

Якщо заявник не взяв всі необхідні папери або довідки, тобто можливість донести документи пізніше. Для цього виділяється якийсь певний термін. Зазвичай, до місяця.

Щоб донести документи, потрібно подати запит. У ньому буде вказана дата і час, коли необхідно прийти. Записуватися заздалегідь не обов’язково, так як прийняти заявника зможуть і в порядку живої черги.

З одного боку все досить просто, проте є кілька нюансів, які необхідно врахувати:

 1. Донести документи потрібно в певний період часу. Якщо прийти пізніше, то ужонд може відмовити у видачі Карти побиту.
 2. Коли необхідно буде залишати свої контакти для зв’язку, то краще залишити адресу електронної пошти або номер телефону. Повідомлення по звичайній пошті часто губляться, і заявник не приходить для доносу документів.
 3. У період оформлення Карти не рекомендується залишати територію Польщі, щоб встигнути приїхати в потрібний час.


У деяких ситуаціях можна продовжити період доносу документів. Однак для цього повинні бути вагомі аргументи. На форумах можна прочитати, що багато заявники домовляються про це безпосередньо в Воєводстві. Це не заборонено законом, але, з точки зору безпеки, краще цього не робити. Адже якщо співробітник не зможе згадати про домовленості або зовсім буде відсутній на роботі, то довести свою правоту не вийде. У підсумку всі терміни будуть прострочені, і буде відмова у видачі Карти побиту. Тому необхідно мати письмове підтвердження.

 Як оформити карту побиту в Польщі — скільки чекати результат?

 Як оформити карту побиту в Польщі скільки чекати карту

Згідно із законодавством Польщі, час розгляду документів і прийняття рішення не повинно перевищувати 45 днів . Весь цей період очікування іноземець повністю володіє правами ВНЖ. Здавалося б, що все одягни просто. Прийшов, подав документи, чекаєш і користуєшся всіма привілеями. Однак дуже часто при цьому виникають проблеми. Чому? Тому що в Воєводстві можуть забути поставити спеціальний штамп і вийде, що заявник перебуває на території Польщі не на тих правах, на які розраховував. Тому дуже важливо простежити, щоб цей штамп поставили. Це робиться під час подачі документів. Штамп можуть поставити на wniosek або в закордонний паспорт.

Після отримання позитивної відповіді необхідно почекати близько 10 днів. У цей період буде виготовлятися сама пластикова карта, за яку необхідно заплатити 50 злотих. Коли все буде готово, то заявник повинен буде прийти в Воєводство з паспортом і отримати свою Карту.

Вивчивши вищевикладений матеріал, процес підготовки документів та отримання Карти побиту не здаватиметься таким трудомістким і вимотує. Користуйтеся привілеями, які надає цей документ, і будуйте своє європейське майбутнє.

 Як оформити карту побиту в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

Які є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців? Як перевірити готовність карту побиту Карта годинного побиту для студентів
Які є польські банки і в якому краще відкрити рахунок для іноземців? Як перевірити готовність карту побиту Карта часового побиту для студентів

Як оформити карту побиту в Польщі — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

Оформлення карти побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави потрібні? Оформлення карти побиту …

avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Наталя
Гость
Наталя

Добрий день вам. Прошу вашої допомоги. Я подала чоловіка на возз’єднання сім’ї, так як у мене сталий побит з дитиною по карті поляка. Маємо їхати в Катовіце 21 квітня. 2018 працював по освядченню. 2019 рік в липні отримав дозвіл типу А. В вересні підписав умову а в лютому звільнив дисциплінарно…тепер… Подробнее »

Віктор
Гость
Віктор

За скільки часу робиться карта побиту. Ціна. І чи потрібна перед тим віза?

Елена
Гость
Елена

Донесла документи на карту часового побыту
На 15 день. Это принципиально, что не успела до 14 дня?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Это вопрос к Ужонду праци в Польше

Василина
Гость
Василина

Доброго дня. Чоловік хоче подаватись на карту побуту. Вже зареєструвався на конкретне число. На фірмі йому говорять що зможуть його самі зареєструвати що непотрібно буде їхати до Воєводства . Чи можливо так ? Чи це обман?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. Це питання до Ужонду праці в Польщі

Василина
Гость
Василина

Доброго дня. Чоловік хоче подавати документи на карту побуту. Вже зареєструвався на конкретне число. На фірмі йому говорять що зможуть його самі подати що не потрібно буде їхати до Воєводства. Чи це реально так. Чи це обман?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. Це питання до Ужонду праці в Польщі

Таня
Гость
Таня

Добрий день.Брат працює в Польщі, подав документи на карту побуту 14.06.2019, дозвіл на роботу закінчилося 28.08.2019, може він продовжувати працювати без дозволу на роботу?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Якщо він не змінює роботи, а документи прийняті, то цей факт дає право перебування в країні і продовження роботи на весь термін розгляду запиту по карті побиту

Наташа
Гость
Наташа

Добрий день.У мене син працює в Польщі по постійному контрактом з високою зарплатою,подав заявку на карту побиту і чекав рішення майже 1год 4мес, видали карту,тільки на три місяці.У чому причина?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Може бути помилка, треба розбиратися безпосередньо з ужендом. Термін контракту – карта не може бути більше, ніж період дії договору. У другому випадку доведеться оформляти новий контракт і подавати на нову карту.

Нина
Гость
Нина

Мені відмовили в візі. Можна в’їхати по безвиз?Куди можна звернутися, щоб вирішити питання з візою?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Нина все залежить від причин відмови. Якщо вони пов’язані з документами, а для безвиза все буде в нормі, зможете в’їхати (якщо, звичайно, у Вас взагалі є право безвізового перебування). Якщо ж це заборона на в’їзд у Шенгенську зону, то не пустять і за безвизу.

Зоя
Гость
Зоя

Добрий день.Необхідні 91 день роботи на роботодавця, за яким хочу оформляти картку побуту годинного наступають 24.09.19. А 25.09.19 закінчується робоча віза і відповідно освячення. Чи можу я подаватися на картку після цього терміну, адже, як я розумію, потім включається безвиз?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Зоя так ви праві безвиз, якщо на нього є право, включиться, але документ, що дозволяє роботу, так само повинен залишатися чинним. У Вашому випадку, освядчення закінчиться. Краще проконсультуйтеся у уженде на предмет подачі документів до закінчення 90-дневого терміну. Дуже часто (в більшості випадків) це дозволено. Вони беруть документи, а розглядати… Подробнее »

Люба
Гость
Люба

З дитиною приїхала в Польщу 22.06 по безвизу.27.08 подали на картку побуту,але печатку в паспорт йому не поставили, пояснивши тим,що паспорт у нього може не перший і, можливо, він вже використав 90 днів після попереднього.Паспорт у нього перший і отримано був 18.04.19.Сказали чекати лист від інспектора.Може він знаходиться в Польщі… Подробнее »

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Перебування у Польщі в очікуванні рішення по карті побуту дозволяє факт прийняття документів (якщо вони подані в термін легального перебування в країні). Штамп лише підтверджує цей факт. Нерідко штамп відразу не ставлять. Для початку можуть видати якусь довідку «з печаткою, або поставити печатку на заяві.

Люся
Гость
Люся

Скажіть може приїхати на роботу в Польщу громадянин Грузії, який має посвідку на проживання в Україні і проживає в Україні?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Так може. У громадян Грузії так само встановлений безвізовий режим, а якщо необхідно отримати національну візу, зробити це можна в країні, чиїм ВНЖ Ви володієте.

Денис
Гость
Денис

Я зобов’язаний при отриманні картки годинного побиту, відпрацьовувати якийсь час на фірму з якої робив карту?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Так весь час. Якщо карта отримана від роботи, то вона видається і по конкретному роботодавцю, і з конкретної посади, і навіть за конкретною зарплаті. При зміні хоча б одного з цих параметрів, карту потрібно міняти.

Юля
Гость
Юля

Добрий день. Я можу працювати офіційно поки оформляється карта побиту?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Юля якщо документи приймуть, то можете. Інша справа, що прийняти їх можуть не відразу. За законом і зовсім потрібно опрацювати три місяці. Але на практиці часто приймають заздалегідь, щоб ті встигли, хто в’їхав по безвизу.

Оля
Гость
Оля

Я працюю на заводі, подалася на карту побиту, віза закінчується 12.09 (мульти віза на 180 днів), після закінчення візи работатьнельзя, сказали треба чекати зазволения,може навіть три місяці, але в мене є невикористання безвиз, чи можна поїхати в Італію до родсвенникам відпочивати? 

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Виїжджати надовго не варто. Перевірятимуть і фактичне проживання, і можуть запросити документи, які потрібно донести в обмежений термін. Все це може призвести до відмови по карті. Якщо документи на карту подані по роботі, і на момент подачі діяло освядчення,а продовжуєте роботу у того ж роботодавця, в тій же посаді і… Подробнее »

Лора
Гость
Лора

Доброго дня.Продовження карти побиту чекаю вже майже пів року . Це нормально чи куди звернутися?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Лора всі скаржаться на терміни. Люди чекають і рік. Ніби як з цим влади намагаються боротися, але результат поки не помітний.

Лев
Гость
Лев

Я отримав карту побиту приїхав додому в Україну от треба їхати назад. Які документи крім картки та паспорта на кордоні ще можуть попросити надати?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Лев картки та паспорта має бути достатньо.

Ліка
Гость
Ліка

Підкажіть акі документи потрібні для оформлення авто на мене. Є карта тимчасового побиту і песел.

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Песель візьміть на всякий випадок. Ще візьміть карту і паспорт. Відповідно, потрібна і купча.

Даша
Гость
Даша

Добрий день.Як вважається термін дії карти побуту з дня подачі документів або датою прийняття рішень?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Даша з моменту подачі. Проте, буває по-різному, особливо, коли карта видається на термін менше року.

Женя
Гость
Женя

Я в’їхала по безвизу 5.08.18, в жовтні подався на карту. Якщо виїду зараз, коли знову зможу заїхати в Польщу по безвизу?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Женя через 90 днів відсутності.

Зоя
Гость
Зоя

Я подала документи на карту.,місяць тому звільнилася, і шукаю нового роботодавця. Тиждень тому отримала повідомлення про те, що карта готова. Потрібно забирати картку, чи варто відмовитися?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Зоя ви заберіть,а потім повідомте про звільнення і новому працевлаштуванні. Є ймовірність, що Вам залишать цю карту з новою роботою.

Лиза
Гость
Лиза

Коли податок за карту побиту потрібно платити після її отримання, або ж з перевого місяці після подачі стандартного пакету документво?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Лиза вам скажуть на якому етапі оплачувати, але точно не після отримання.

Лена
Гость
Лена

Добрий деньВ листопаді місяці кінець візи, а до кінця паспорта 1 рік .Скажіть чи можу я подати на картку побуту?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Так можете, але якщо її дадуть, то на термін не більше, ніж паспорт. А можуть і на кілька місяців менше.

Люда
Гость
Люда

Добрий день.Я подала документи на картку побуту як студентка нестаціонарної форми навчання. Я можу працювати після отримання картку побуту?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Люда якщо на картці буде зазначено «з допуском до ринку праці», то зможете. Якщо не буде вказано, то все одно зможете. Але потрібно оформити освядчення або зезволення.

Белла
Гость
Белла

Доброго дня.Чоловік в Україні,йому прийшов лист з децизией, скільки можуть чекати в уженде, поки він не приедит і не оплатить?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Белла точних термінів немає, але у чоловіка інтересах зробити це якомога швидше. Інакше у Воєводстві може виникнути підозри чи потрібно дозвіл на перебування, якщо самого перебування фактично немає.

Инга
Гость
Инга

Донька планує вступати до польського ВУЗУ. Можна приїхати на навчання за безвизу, не відкриваючи студентську візу, (біометричний паспорт), а потім подаватися на карту побиту?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Теоретично можливо,так багато роблять, але зайнятися питанням краще заздалегідь з’ясувати у уженде приймуть вони документи на карти по конкретному Внз, формою навчання і т. д.