Карта побиту по безвізу, поради.
4.8/5 - (42 голоса)

Карта побиту по безвізу, поради.

Карта побиту по безвізу — cьогодні хотів би поділитися з Вами корисною інформацією від Макса Єлець. Корисне інтерв’ю на його каналі, детальніше дивіться у відео або читайте нижче.

З інтерв’ю Ви дізнаєтеся:

Як влаштуватися на роботу по безвізу
Скільки брати з собою грошей коли їдеш в Польщу
Проблеми при оренді квартири в Польщі
Робота в Польщі по безвізу
Як по безвізу отримати карту побиту
Чи можна по карті побиту працювати в іншого роботодавця?
Ставлення поляків до українців
потрібно знати Польську мову?

⚡ Карта побиту ⚡
💥 Останні новини про карту. В даний момент вона робиться дуже довго, тільки воєводське запрошення — не менше 3-х тижнів. Та й сама карта від 2х місяців.

📌  Порада! Якщо ти приїхав по безвізу, тобі необхідно відразу подаватися на карту і не чекати поки тебе запросять, ти можеш і самостійно податися без участі роботодавця. Збери всі необхідні документи і вперед ✌🏽

Андрій двічі приїжджав до Польщі: перший раз вступив до університету, потім Андрій повернувся, півтора роки прожив в Україні і вирішив повернутися ще раз. Повернувся тільки тепер до Польщі і по безвізу приїхав, з біометричним паспортом, отримав карту побиту, і вже досить успішно тут себе почуває.
Карта Побыта по безвизу. Как грамотно переехать в ПольшуКарта Побыта по безвизу. Как грамотно переехать в Польшу

Карта побиту по безвізу — як влаштуватися на роботу

— Так, уже півтора року я вирішив що робити. Потрібно їхати в Польщу, зв’язався з декількома знайомими, поспілкувалися, якщо є вакансії, можеш вислати сюди своє резюме, і якщо ти підходиш, то покличуть. Так я і зробив. перебуваючи в Україні. Відправив резюме, мені  зателефонували, кажуть, що можу приїхати. Мене нічого не обмежувало, будь-коли я міг приїхати до Польщі. Кажу, можу приїхати на співбесіду, коли скажете.

— У тебе візи не було?

— Ні-ні-ні, тільки біометричний паспорт.

— Чистий, виходить?

 Карта побиту по безвізу - як влаштуватися на роботу
Карта побиту по безвізу — як влаштуватися на роботу

— Так Так. І домовилися про співбесіду, призначили дату, взяв квитки. Знав уже, як до Гданська їздити, для мене це не було проблемою. Ну і приїхав на призначені дати.

— На співбесіду?

— На співбесіду. Співбесіда пройшло нормально.

— А де ти жив весь цей час?

— Я коли приїхав у мене тут були знайомі, тобто, списався зі знайомим «можна у тебе пожити тиждень?». Він відповів «так, без проблем». Я у нього пожив тиждень і після того як почав працювати, почав шукати собі житло. І по-моєму, ось приїхав до одного а через 2-3 тижні я переїхав на орендоване своє житло. Ну як «своє житло» — кімнату, як всі початківці.

— Тобто, в принципі житло ти знайшов досить швидко?

Скільки брати з собою грошей?

Скільки брати з собою грошей?

— Так з цим немає проблем, дуже багато оголошень, шукаєш їздиш дивишся, яке тобі подобається. Влаштовує — тоді можна підписати договір, можна і не підписувати договір, так чисто віддаєш готівкою і все, і працюєш. Дуже важливе питання, я вже смакую твоє запитання про те, скільки потрібно грошей, коли їдеш спочатку . Це дуже важливо, і багато хто ставить це питання. Відповім щиро, як це було насправді. Я коли їхав, в кишені мав 300 доларів. Але я приїхав, пройшов школеніе, отримав там суму певну за ці три дні. Я вже зрозумів що все, мені вже не потрібні ті гроші, які я брав з собою. По суті, якщо я точно пам’ятаю, я з тих 300 витратив 100-150 доларів .

— На житло або на все про все?

— На все про все. Я ж кажу, я в одного товариша спочатку жив, нічого не платив. Потім якісь гроші отримав за школеніе, якісь ще взяв з ось цих 300 доларів, оплатив собі перший місяць кімнати, потім зарплата і все поїхало. Тобто по суті, мені навіть 300 доларів більше ніж … я їх не витратив. Нехай навіть 200 візьмемо, 100 у мене ще залишилося. І все, потім почав отримувати зарплату і питання відпало.

— Багато хто говорить, що потрібно, чим більше, тим краще, позич у сусідів, візьми кредит.

— Ну я не знаю. Це, знову-таки, рішення кожної людини.- Люди бояться, що у них щось не вийде, і вони залишаться в чужій країні без грошей, я так це розумію.

— Знову ж таки, ми зараз живемо в такий час, коли з України переслати гроші це питання однієї доби. Вестерн юніон люди переслали, з паспортом прийшов в банк і забрав. Прям брати, збирати тисячу доларів і їхати в Польщу … ну, не знаю. Навіть дорога Польща-Львів 100 злотих вартує.

— Знаєш, яку помилку багато роблять? Вони не їдуть до Польщі, поки не накопичать тисячу доларів, умовно.

— Ось, вірно. У мене теж є такі друзі. Ось вони поставили собі за мету їхати в Польщу і починають збирати на неї. Навіщо такі суми ?! Я намагаюся їм звичайно пояснювати, але не всі це розуміють. Добре коли у людей є друзі і можуть пояснити. А є люди просто хочуть поїхати і починають збирати.

Карта побиту по безвізу — проблеми при зніманні квартири в Польщі

Карта побиту по безвізу - проблеми при зніманні квартири в Польщі
Карта побиту по безвізу — проблеми з орендою квартири в Польщі

— Таке ще питання з приводу оренди квартири: у тебе були проблеми з тим, що ти іноземець, при пошуку квартири?

— Ні, зараз це настільки поширена ситуація, що половина всіх тих, хто шукає житло це українці. І ті хто збирається здавати житло, вони вже свідомо розуміють, що цілком можливо це будуть якісь українці. Бувають винятки що поляк каже «ні, я не хочу» але я з таким не стикався, і чув досить рідко.

— Дивись, ти знаходишся в Польщі на підставі безвізу, і тобі кажуть «ми приймаємо тебе на роботу». Тобі потрібно освядченіе або зазволеніе.

Робота в Польщі по безвізу

Карта побиту по безвізу Робота в Польщі по безвізу

— Все вірно. Теж дуже важливе питання. Я багато раз говорив українцям, і зараз повторюся в нашому інтерв’ю, безвіз тільки дає право перебувати на території Польщі . Він не дає права працювати. І для того, щоб я приступив до роботи, фірма на яку я був працевлаштований, робила мені освядченіе.

— Це дозвіл для роботи іноземця на певні вакансії в Польщі.

— Так, кожен іноземець повинен отримати дозвіл на роботу в Польщі і українці не виняток. Моя компанія, де мене працевлаштували, зробила такий дозвіл, і як тільки вони його отримали, я зміг приступити офіційно до роботи. Цей дозвіл для українців робиться на півроку максимально, протягом року. Тобто коли я пропрацював у ній півроку, потрібно було думати про інший документ, який легалізує моє працевлаштування. Що робити далі? Про це питання потрібно починати думати заздалегідь. Я ще перший місяць як працював, вже думав про те що через 3 місяці у мене закінчиться біометричний паспорт, що мені робити ?! Не буду ж я виїжджати після трьох місяців, адже мене ніхто чекати не буде. І ми відразу на роботі починали про це думати. Перше, що необхідно було це продовжити мою легалізацію перебування на території Польщі.

Як по безвізу отримати карту побиту

Як по безвізу отримати карту побиту

Не виїжджаючи з Польщі це можна зробити тільки одним способом — податися на тимчасову посвідку на проживання, на карту побиту в Польщі . Що я і зробив. Практично після закінчення трьох місяців, я підготував пакет документів, зібрав необхідні довідки від роботи і від житла, і подався.

— Під кінець третього місяця роботи?

— Під кінець третього місяця. Коли я подаюся — отримую печатку в паспорт про те, що подався на карту. І ця печатка є дозволом для перебування на території Польщі. Виключно на перебування, це дуже важливо . Вона не дає мені права працювати. Дуже важливо це зрозуміти.Що ж робити далі? Добре, отримав я цю печатку, ще 3 місяці можу попрацювати по освядченію, і що робити далі? Тому, знову ж таки, я заздалегідь повинен думати, який мені потрібен документ. І це було зазволеніе — річний дозвіл на роботу, теж такий папірчик, ще до закінчення освядченія. Тому що, в момент, коли у мене закінчиться освядченіе, що робити далі ?! На наступний день я ж повинен вийти на роботу легально, а щоб на неї вийти потрібно зазволеніе мати, яка легалізує це працевлаштування.

— Довго чекали зазволеніе?

— Чесно, не пам’ятаю. Це був 2017 рік, подали документи, як це відбувалося … напевно, до трьох місяців, тому що не було у мене пауз.

— Перейшов відразу, так?

— Так. Тобто у мене закінчувалося освядченіе, на руках у нас вже було зазволеніе, тобто річний дозвіл. І на наступний день після закінчення освядченія я вже працював за річним.

— І зараз ти на ньому?

— Зараз немає. Уже на карті.

— Карту довго чекав?

— Карту чекав близько 8-9 місяців. Тобто, це ще досить швидко для Гданська. Що відбувалося? Цей весь період часу я працював легально, спочатку на освядченіі, потім на зазволеніі, і в якийсь період отримую карту. Все супер. Тепер я працюю на карті.

— І можеш виїжджати з Польщі?

Чи можна по карті побиту працювати в іншого роботодавця?

Чи можна по карті побиту працювати в іншого роботодавця?

— І можу виїжджати, не має з цим якихось проблем, все відмінно. Але залишається ще питання при зміні місця роботи. Якщо ти отримав карту і йдеш до іншого роботодавця, ти не можеш просто так з цією картою прийти і по ній працювати далі . В ній зберігається інформація про те, що ти працевлаштований на тій попередній фірмі.

— Тобто, при зміні роботодавця?
— Потрібно заново готувати пакет документів. І тут дуже важливо розуміти що якщо міняєш роботу і переходиш на іншу, я боюся зараз помилитися в термінах, але скажу, це 2-4 тижні в цей період (коридор) ти можеш подати пакет документів про зміну роботодавця і при цьому залишити стару карту. Що відбувається? Ти подаєш нібито як на нову карту, але при цьому стару тобі залишають і не анулюють. І весь час, поки ти чекаєш нову карту, ти ходиш з активною старою. І по суті тебе не цікавить, скільки часу вона буде робитися.

— Давай спробуємо зробити резюме. Коли ти змінив роботодавця і подав на нову карту побиту, стара карта побиту була підставою перебувати в Польщі, і все.

— Так.

— А підставою працювати було зазволеніе або освядченіе від нового роботодавця.

— Так, це може здаватися дуже складним для звичайного глядача, але ось такі реалії в Польщі. Дуже багато нюансів при зміні роботодавця, тому я всім своїм знайомим намагаюся пояснювати, що карта побиту не є якоюсь панацеєю для легалізації свого перебування і працевлаштування в Польщі. Не є це так просто, дуже багато нюансів. Тому найпростіше людям, які вперше приїжджають не націлюватися на карту, а працювати собі спокійно по візах . Приїхав, попрацював півроку по візі, зробив документ, поїхав на Україну, відкрив нову візу, приїхав рік попрацював. Коли людина ознайомиться з усім цим процесом, як воно працює, як з цими документами все робити, тоді вже думати про карту пізніше. І то, виключно в тих випадках, коли ви націлені на тій фірмі працювати тривалий період часу. Немає сенсу робити карту, подаватися, і чекати її довше ніж ви пропрацюєте на тій фірмі . Це дуже важливий момент. Потрібно розуміти «так, мене тут все влаштовує, здається буду довго тут працювати» тоді можна думати про картуі щоб не робити щороку собі річний дозвіл, візу і так далі. Але в разі якщо ви не впевнені, що ви на цій роботі пропрацюєте 2-5 років, взагалі не думайте про карту.

Ставлення поляків до українців

Карта побиту по безвізу Ставлення поляків до українців

— Ставлення поляків до українців, до тебе зокрема? І стикався ти з дискримінацією?

— Якщо чесно, стикався, колись натрапили на п’яну польську молодь, яка намагалася нав’язати якісь розборки і в цьому брала участь лексика така протиукраїнська. Ну це раз такий випадок був у моєму досвіді, в цілому якщо говорити по відношенню поляків до українців, то дуже лояльне. Не можу сказати, що якось поляки погано ставляться до українців. Важливо розуміти, що не всі ми такі класні, гарненькі, також як і поляки. Бувають дуже проблемні люди, потрібно розуміти що ми іноземці, ми приїхали в іншу країну і повинні підлаштовуватися під норми під культуру цієї країни. Не можна приїжджати в чужу країну і намагатися нав’язати своє щось, не підлаштовуватися, говорити не польською мовою. Але в цілому, поляки дуже добре ставляться до українців. Завдяки українцям поляки в останні роки мають дуже великий стрибок  в економічному розвитку.

— І фінальне питання в цьому інтерв’ю: що ти порадиш людям, які планують їхати іншу країну на заробітки або жити?

— Я хотів би в цьому питанні зупинитися саме по Польщі. Знаю, чую дуже багато людей хочуть поїхати, вирішили вже «я буду їхати в Польщу, але не хочу їхати на якісь звичайні фізичні роботи». Треба ж розуміти, найбільша потреба в людях на звичайну фізичну роботу. Але якщо хочеш приїхати розвиватися, рости, чогось досягати — вчи мову. Потрібно розуміти що коли ти приїдеш, потрібна мова. Ну без неї ніяк і нікуди. Якщо ти будеш знати мову, ти можеш вже йти в будь-яку сферу працювати . Супер, якщо у тебе ще якийсь досвід є, то ти можеш приходити і розвиватися в цій сфері, не має в цьому проблем. Коли ти прийдеш на якусь співбесіду і скажеш, що ти українець, навіть ще більше до тебе буде уваги, тому що знають що українці старанні. Я це спостерігаю, що якщо якийсь українець взяв собі за мету в якійсь сфері розвиватися, він більше досягне успіху, ніж поляк. Поляки більше розслаблені, коли приїжджає українець, показники його будуть краще і вище. Тому — мова.

Чи потрібно знати Польську мову?

Карта побиту по безвізу Чи потрібно знати Польську мову?

— Замотивований українець, давай уточнимо.

— Так, це вірне уточнення, польська мова — це не англійська мова, на яку потрібно дуже багато часу витратити і зусиль щоб її поліпшити. Це проста мова, дуже схожий на українську, досить місяць-два інтенсивних курсів перебуваючи в Україні, і можна вже приїжджати і пробувати влаштовуватися на якусь роботу нефізичну, назвемо її так. Приходити в офіс і проходити співбесіди. Досить прийти, зрозуміти людей, розповісти про себе, що закінчив, чим захоплюєшся. Якщо ти вже це можеш сам спокійно проговорити польською мовою, можна сміливо приїжджати і пробувати шукати роботу. Благо, в нинішній час дуже багато російськомовних фірм, україномовних фірм, які наймають людей. Досить базового розуміння польського, при цьому ти будеш спілкуватися і російською мовою і українською, розвивати свій польський. Але важливо розуміти, що не можна їхати з нульовим рівнем мови і вимагати посади директорів, це не правильно. Без мови вибір дуже малий, витратити краще ту тисячу доларів, яку люди збирають на переїзд, витратити її на вивчення мови.

— Якщо хочеш працювати по безвізу, краще шукати роботу, будучи в Україні або приїхати в Польщу і шукати роботу?

— Хотілося б коротше відповісти, але трохи розкладу по поличках. Якщо їдеш на заробітки на якусь фізичну роботу, краще шукати її перебуваючи на Україні. Якщо ти вивчив мову, можеш приїхати, ходити по співбесідах, шукати собі роботу. Знайдеш і потім просто подаєш документи, як я вже розповів свою історію, як це все відбувається. Подаються документи на карту, документи дозволяють працевлаштування і так далі. Все це в процесі можна робити, не має з цим проблем.

— І ще одне останнє запитання: плануєш в Україну повертатися?

— На щастя, чи на жаль, ні. Для себе я вирішив, що я вже туди не повернуся.

— Взагалі або зараз, на сьогодні?

— Взагалі не планую в майбутньому повертатися жити туди. Так, їжджу туди періодично, як мінімум кілька разів на рік. Але не повернуся вже в Україну. Я розумію прекрасно, щотой рівень життя який як мінімум дає мені Польща, Україна не досягне його досить велику кількість років. Так, я вірю в те, що Україна буде розвиватися, буде рости далі але досягти того рівня на якому вже зараз Польщі, це не буде швидко, досить багато часу на це буде потрібно. А мені потрібно жити, будувати сім’ю, ростити дітей і вибирати середовище в якому вони будуть рости. Тут питання вирішене вже.

— Я зрозумів. Ти вже, мабуть, про це замислювався.

— Звичайно.

— На цьому, начебто, все. Спасибі, Андрій за відповіді.

— Будь ласка.

Якщо у Вас залишилися питання, задавайте їх у коментарях під статтею, спробуємо допомогти.

Карта побиту по безвізу — з цією статтею також цікавляться:

Нові правила перетину кордону Польщі Купівля житла в Польщі для іноземця. Як віддати дитину в садок в Польщі
Нові правила перетину кордону Польщі Купівля житла в Польщі для іноземця. Як віддати дитину в садок в Польщі
Питання та відповіді. (FAQ поширені питання)

Працюю по безвізу — чекаю годове запрошення, 11 лютого подаюся на карту побиту. Моя біометрія до 2 березня. Чи не буде у мене проблем з в’їзд на територію Польщі? Хочу з’їздити в Україну на 3 дні

  • Ні, проблем не буде, у Вас є дні по безвізу, можете ними скористатися для вїзду назад до Польщі

Чи можу я в’їхати на територію Польщі по біометричному паспорті і отримати карту побиту

  • Так, можна

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Костянтин – візовий фахівець

Допомога в оформленні документів для візи в Польщу, оформимо усі документи: Запрошення, страховка, анкета Телефонуйте: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на усіх номерах є вайбер. Візовий фахівець, робота у візовій сфері 7 років, великий досвід в підготовці документів для робочих віз.

Смотрите также

Zameldowanie czasowe: что это и как получить?

Прописка в Польщі meldunek (мельдунек)

5/5 - (14 голосов) Прописка в Польші: що це і як отримати? Прописка в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
163 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Андрюха
Андрюха
26 днів назад

Доброго дня, підскажіть будь ласка я виїхав в Польщу до війни і безвіз закінчився,а директор каже що все добре що зробив мені умови праці яких я власною рукою не підписував і що я маю право тут перебувати ще 2 роки це ПРАВДА чи ні?

Микола
Микола
8 місяців назад

Якщо після закінчення без візу ти залишився Польщі і робиш не легально,тебе можуть найти і відправити додому???

Oleh
Oleh
9 місяців назад

Доброго дня. Заїхав по біометрії з запрошенням на роботу. Хочу залишитися на даній роботі не виїжджаючи на Україну. Який вихід? Карта побиту? Чи зможу працювати як подамся на карту ізакінчиться безвіз?

Ярослав
Ярослав
11 місяців назад

добрий день,чи може хтось порадили якусь фірму де можна зробити умови о праці або злецения не працюючи, і чи пройде вона в ужонді на подачу на карту?

Олександр
Олександр
Відповідь для  Ярослав
11 місяців назад

Не знаю таких

Lilia
Lilia
1 рік назад

Скажіть будь ласка, якщо я отримала карту побуту від агенціі чи можу я легально працювати протягом того часу коли ще дійсна карта, чи обов’язково змінювати карту?

Олександр
Олександр
Відповідь для  Lilia
1 рік назад

На заміну карти дається місяць, протагом чього місяця можно працювати

Андрій
Андрій
1 рік назад

Карта побуту і прописка
Усім Здрастуйте! Як мені зробити правильно, якщо я не проживаю за місцем прописки що вказав при подачі на карту, а хочу щоб листи приходили на фактичну адресу проживання? За новим місця проживання господар квартири НЕ дає добро на мельдунок.

Anna
Anna
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

1. Для карти побуту не обов’язково мати мельдунок, вистачить договору оренди
2. Напишіть листа з адресою для кореспонденції.
3. Якщо ви подали адрес, де не проживає, і це перевірить поліція, вам можуть відмовити у видачі карти

Оксана
Оксана
1 рік назад

Скажіть будь ласка,маю 15днів бузвізу чи можу подати на карту побуту, чи не пізно ?

Дарья
Дарья
Відповідь для  Оксана
1 рік назад

Краще у роботодавця таке запитайте

Валентин
Валентин
1 рік назад

Маю пічатку,і запрошення на пару місяців,але не маю біометрії чи пропустять на кордоні в Польщу?

Саша
Саша
1 рік назад

Добрий день. Хто знає точно, якщо приїхала на роботу по безвізу найпізніше час щоб податися на карту побиту це скільки щоб можна було залишитися в Польщі легально? (І якщо є сумніви з приводу роботи, то чи можна потім її змінити?) Заздалегідь дякую.

Таня
Таня
Відповідь для  Саша
1 рік назад

Роботу можна змінювати до винесення decyzji по Вашій справі.

Саша
Саша
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Спасибі.

Елена
Елена
Відповідь для  Саша
1 рік назад

Документи можна подати в останній день легального перебування! Так, роботодавця можна буде змінити, але потрібно буде повідомити уженд і донести документи

Саша
Саша
Відповідь для  Елена
1 рік назад

Величезне дякую.

Николай
Николай
1 рік назад

Доброго времени суток, ситуація така, що ми заїхали в Польщу пів року назад по біометрії, подалися на карту, відбитки не склали, печаток не яких не ставили і не якогось листа до нас немає що ми подали документи теж немає. Є номер справи. Зараз їдемо додому на кордоні можуть задавати питання з цього приводу? Спасибі!)

Анна
Анна
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Будуть питання. Тільки не розумію звідки Ви взяли номер справи якщо Вам на відпичатки не викликали.

Николай
Николай
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Подзвонив в уженд і взяв, там не складно.

Анна
Анна
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Номер справи і пароль для перевірки справи надають при здачі на відпичатки. А так Ви взагалі без нічого їдите. Потім будуть проблеми з вїздом в Польщу.

Стас
Стас
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Номер справи присвоюють коли документи потрапляють до інспектора (коли його назначать) інспектор розглядає документи і назначає дату на донесення браків формальних і відбитки пальців. Зараз у багатьох так що номер справи вже є і інспектор призначений а виклику в уженд ще нема. Тому і можна дізнатись номер справи.

Анна
Анна
Відповідь для  Стас
1 рік назад

Можливо не спорю.

Олег
Олег
Відповідь для  Анна
1 рік назад

Не сказалі не слова, навіть не подивилися що без візи я був в Польщі пів року.

Юра
Юра
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Це Ви в Україні поїхали а назад.

Олег
Олег
Відповідь для  Юра
1 рік назад

Назад по воевуде без проблем.

Юра
Юра
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Супер.

Олег
Олег
Відповідь для  Стас
1 рік назад

Сьогодні здавав відбитки, і, ви маєте рацію, дівчина відкрила мої документи, і перша сторінка була номер справи і пароль, тобто при необхідності можна дізнатися ці цифри до самих відбитків.

Паша
Паша
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Їдь спокійно ніхто нічо не скажить.

Валя
Валя
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Доброго часу доби) Можливо ви могли б мені тдопомогти.Подаю на карту і мені потрібен піт 37.а я його вчасно не розрахував.що тепер мені робити?

Паша
Паша
Відповідь для  Валя
1 рік назад

Я не дуже можу вам в цьому допомогти.

Филя
Филя
Відповідь для  Николай
1 рік назад

І ще одне — поки вас не буде в Польщі вас можуть викликати на відбитки, і якщо ви не прийдете буде відмова в карті.

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Виїхати ви нормально виїдете, скажете номер справи страж має доступ до бази.
Єдине як ви назад заїдете?…. вам треба буде альбо візу відкривати альбо сидіти коридор 90 днів. І для в’їзду вам потрібне актуальне освядченє /зезволенє.

Николай
Николай
Відповідь для  Ульяна
1 рік назад

Воевуда на руках вже.

Анна
Анна
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Ну удачі 😂 розкажеш потім як воно

Маша
Маша
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Без печатки буде депорт 

Сережа
Сережа
Відповідь для  Маша
1 рік назад

Помиляєтесь.

Маша
Маша
Відповідь для  Сережа
1 рік назад

Ні непомиляюсь ми з чоловіком подавались на карту разом я дочекалась печатку він ні виїхав додому раніше отримав депорт на рік ,якби заїхав по візі підчас пондемії нічого не було а так теж була біометрії, нажаль.

Сережа
Сережа
Відповідь для  Маша
1 рік назад

По перше в людей є номер справи. По друге можливо Ваш чоловік не зміг пояснити стражу гранічному. На все є закони і не я їх придумувала. Не треба казати сто процентів, якщо у вашому випадку швидш за все був не обізнаний страж і з Вашого боку не було озброєння роздрукованим законом.
Всім відомо що стражнікі всі різні і часто не знають законів. Ми зацікавленні в тому щоб їх знати. І на цю ситуацію теж є закон.
Ваш чоловік знав номер справи? Назвав номер на кордоні? Мав підтвердження з пошти що лист з документами уженд отримав?
Якщо Ви десь помилились то не означає що у всіх має бути депорт.

Николай
Николай
Відповідь для  Сережа
1 рік назад

Навіть номер справи не питали, можна податися на карту навіть в останній день біометрії, і воевуда типу А, дає право на роботу, навіть якщо я не виїжджав з Польщі щоб її відкрити.

Сережа
Сережа
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Супер.

Маша
Маша
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Будуть питання. Тільки не розумію звідки Ви взяли номер справи якщо Вам на відпичатки не викликали.

Инга
Инга
Відповідь для  Маша
1 рік назад

Звичайно будуть питання.

Николай
Николай
Відповідь для  Маша
1 рік назад

Їхала так? Що питали?

Паша
Паша
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Печатка в паспорті повинна бути інакше можливо отримаєш депорт, але з урахуванням пандемії можливо і прокотить.

Николай
Николай
Відповідь для  Паша
1 рік назад

Депорт за те що у мене є внёсок але немає листи, я перебував легально. А лист це проблема уженда, я ж просив хто їздив і знає а не хто писав .. але все рівно спасибі.

АЛИНА
АЛИНА
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Ми з чоловіком перетинали кордон без печаті, все було добре. В нас не було ні номера справи ні листа.

Влад
Влад
Відповідь для  Николай
1 рік назад

Депорту не поличите, головне коли будете віддавати паспорт на провірку сказати що ви подалися на карту щоб провірили в базі.

Юра
Юра
1 рік назад

Добрий день. Хто що знає приїхав до Польщі на запрошення і біопаспортів. Чекаю карту побиту після отримання можу спокійно їхати в Україну і повертатися назад через який період якщо так. Карту побиту раніше не було думаю які плюси будуть. Простіше буде їздити чи ні.

Дана
Дана
Відповідь для  Юра
1 рік назад

З картою Вам не потрібно паритися з запрошеннями і візами. Як на мене то однозначно карта.

Жанна
Жанна
Відповідь для  Юра
1 рік назад

По карті Ви виїжджаєте і в’їжджаєте як Вам зручно хоч щотижня. Єдине що там є обмеження по перебування в Україні. Але точно не пам’ятаю якщо чесно.

Вика
Вика
Відповідь для  Жанна
1 рік назад

Немає ніяких обмежень.

Жанна
Жанна
Відповідь для  Вика
1 рік назад

Сперечатися не буду тому що точно не знаю але колись було що на карті міг перебувати до трьох місяців в Україні. Якщо довше то ануліровувалась карта.

Паша
Паша
Відповідь для  Юра
1 рік назад

Мінус тільки в залежності від роботодавця.

Жека
Жека
1 рік назад

Як податися на карту, щоб не прив’язуватися до роботи

Олег
Олег
Відповідь для  Жека
1 рік назад

Ви можете податись від студії, або по возз’єднанні з сім’єю (в одного з подружжя карта сталого або часового побуту)

Денис
Денис
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Якщо подадуться по возєднанні сім’ї працювати не зможе.

Ярослав
Ярослав
Відповідь для  Олег
11 місяців назад

моя дружина працює неофіційно чи може вона подати на возєднання сімї в мене карта тимчасово побуту

Ярик
Ярик
Відповідь для  Жека
1 рік назад

Все залежить по яких статтях вам нададуть дицизію в це в свою чергу залежить від того як Ви заповните анкету на карту.

Света
Света
Відповідь для  Жека
1 рік назад

У кожному варіанті є свої плюси і мінуси. Я на децізію по карті побуту 3 роки чекала.

Леша
Леша
Відповідь для  Жека
1 рік назад

Не завжди, котрі не отримують і з доступом до ринку прац. Кожен випадок індивідуальний.

Егор
Егор
1 рік назад

В мене закінчився безвіз я подала на карту побиту . Мені прийшла жовта бумажка з червоною печаткою. Хочу поїхати на Україну чи буде мені депорт?

Николай
Николай
Відповідь для  Егор
1 рік назад

Депорту не буде, проте назад щоб в’їхати вам потрібна віза або біометрія.

Зина
Зина
Відповідь для  Егор
1 рік назад

Депорту не буде але зараз не виїжайте.

Рита
Рита
Відповідь для  Егор
1 рік назад

Депорт вам не дадуть, але потім можуть бути проблеми з тим, щоб назад до Польщі потрапити.

Олег
Олег
Відповідь для  Егор
1 рік назад

Ні, не повинен бути, адже маєте підтвердження, що ви на неї подались. хоча краще б не покидати узагалі Польшу на період поки ви робите карту.

Дима
Дима
Відповідь для  Егор
1 рік назад

Депорту звичайно не буде, але і виїжджати вам зараз взагалі не найкраща ідея.

Serhii
Serhii
1 рік назад

Карта побиту, без прив’язки до роботодавця.

Ходять чутки, що в цьому році, хочуть прийняти норму про скасування прив’язки карти тимчасового побиту від работодателя.Может хто знає більше про це? Це тільки чутки, або може є вже якийсь законопроект?
Могли б поділитися посиланням на джерело?

Romek
Romek
Відповідь для  Serhii
1 рік назад

А ви далі розвішуйте вуха і вірте ..

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Romek
1 рік назад

гиги

Romek
Romek
Відповідь для  Serhii
1 рік назад

ЛОХОТРОН ПРО ЯКИЙ пустили ЧУТКИ років 4 НАЗАД НАШІ АГЕНТСТВА.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Serhii
1 рік назад

ТОВ новий вид заробітку для аферюги

Андрій
Андрій
Відповідь для  Serhii
1 рік назад

Планується щось подібне прийняти але поки ніякої конкретної інформації немає

Romek
Romek
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

І не буде

Андрій
Андрій
Відповідь для  Romek
1 рік назад

Можливо треба сподіватися на краще, а Ви так відразу

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Надія є ще треба йти до своєї мети

Romek
Romek
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Чесно кажучи. Я раніше був наївний але зараз розумію що кожен сам за себе і ніхто тобі нічого не дасть і не зробить тільки хочуть обдурити. не раз в фейсбуці та інстаграм пишуть «карта без прив’язки» я прожив в Польщі 8 років з яких на Україні був може 2 місяці. .. і щоб ти хотів знати скільки я на цьому шишок набив і як ща з бачу що наші люди їдуть сюди не від хорошої долі а їх тут же такі ж козли обманюють карти побиту візи консульський облік то все безкоштовно вони за те тисячі беруть а люди ведуться. Так що висновок один. Не було і немає такого: карта без прив’язки а люди ведуться потім отримують депортації тому агентство говорить вас звільнили і все. А ви шастають без страховки без нічого .. а потім як би щось сталося те тоді за голову чухає ….

Андрій
Андрій
Відповідь для  Romek
1 рік назад

Я з Вами згоден на рахунок сум які платять за безкоштовні послуги.
Але люди самі винні що платять їм такі суми.
Один заплатить 100зл посереднику другий вже думає я дам двохсотий буде швидше і краще. Знаю що так адже теж давно в Польщі.
Потім самі ж і шкодую що платили.
Як кажуть чому бідні бо дурні, а чого дурні бо бідні
Хоча з іншого боку треба розуміти людей які приїхали перший раз і взагалі нічого не знають і далекі від цього. Їх гарненько опрацюють і потім тільки доять то на то треба гроші то на це

Romek
Romek
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Згоден. Але люди вірять , що вони гарантію дають отримання карти побиту. До чого люди дурні щоб в таке вірити .. я дзвонив в одних наших агент я включив дурника що нічого не знаю ток приїхав то вони мені таке понарозказували що в них в уженді люди свої сидять що інспектори то 80 відсотків то наші українці лояльно ставляться до їх агентств і тільки в їх. Мені хтілось покласти той телефон і поїхати і надавати в іб_ло за таку піздб +++ так як такі приїжають вони їх оброблять а тоді поки додумаються як їх обробили то вже року пройдуть.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Romek
1 рік назад

Згоден. Тому допомагав друзям з працевлаштуванням які приїхали через агентство. Поїздок з ними в так званих координаторів і представників то так добре вміють розповідати і падати на вуха а як починаєш їх розпитувати конкретно і довантажувати їх то відразу голову в пісок і дають номер в інших таких же які нічого не розуміють. І такі люди займаються працевлаштуванням і легалізацією

Xena
Xena
Відповідь для  Romek
1 рік назад

Я мала карту тимчасового перебування без прив’язки, на підставі диплома польського ВНЗ

Viktor
Viktor
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Але є одне але: Бідний і дурень думкою багатіє.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Viktor
1 рік назад

Так тільки в даному випадку б’є по кишені людей, які важко працюють

Viktor
Viktor
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Повністю згоден.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Андрій, такий рейтинг високий

Андрій
Андрій
Відповідь для  Oleksii
1 рік назад

Так i?

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Я трохи ще не до кінця розібрався, тут же рейтинг, за публікації налічується

Zhe
Zhe
Відповідь для  Serhii
1 рік назад

Поки ще НЕ прийняли

Андрій
Андрій
Відповідь для  Serhii
1 рік назад

Це просто планують прийняти не міняти карту при зміні роботи. Але нічого конкретного

Дмитрий
Дмитрий
1 рік назад

Чи можна зробити карту побуту самому, тому що шеф не хоче робити?

Сергей
Сергей
Відповідь для  Дмитрий
1 рік назад

Якщо шеф не хоче робити через те, що не хоче возитися з паперами, це одне, załącznik випише, umowę, а решта Ви самі. А якщо не хоче з Вами співпрацювати, то думаю załącznik він не дасть.

Kris
Kris
Відповідь для  Сергей
1 рік назад

Від роботодавця вам потрібно załącznik nr1 його має заповнити роботодавець. І умова підписана.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Умова підписана…. А на який термін повинна бути вона підписана?

Kris
Kris
Відповідь для  Олександр
1 рік назад

Важливо які терміни в залончніку будуть бо терміни карти привязують до цих дат. Тобто якщо ви хочете на довше то в тому залончніку ваш роботодавець має вказати наприклад що ви будете працювати в нього до 2024року. Враховуючи що зараз карту роблять близько року, а максимальний термін на який можуть видати карту це три роки, Вам видадуть карту якраз на три роки. А в умові може бути і менший термін Ви можете її переукладати, найму мешканця, або ж писати до неї «анекс».
Тобто важливіші ті дати що залончніку. Ним так якби ваш роботодавець засвідчує що готовий з вами співпрацювати цей період.
Ще бажано з документами подавати копію договору в найму мєшканя.
Відправляти почтою документи listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Тоді після відправлення Вам прийде підтвердження що ваші документи потрапили в urząd. Пакет документів бажано відправлятияк найповніший..

Jarosław
Jarosław
1 рік назад

Очікування карти, і в’їзд в Україну

Добрий день. Питання таке:
Я очікую на карту, є печатка в паспорті.
Мені потрібно їхати додому.
Потім, я в’їду тільки при наявності візи?
Або вистачить запрошення від воєводи?
На новий рік, вже відновиться біометрія.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Jarosław
1 рік назад

Якщо біометрія то можете в’їхати по біо із запрошенням. Але при розгляді справи на карту не рекомендується виїжджати з Польщі

Mariana
Mariana
Відповідь для  Jarosław
1 рік назад

Якщо відновиться біометрія то в’їдете назад по біометрії + воевуда

Rider
Rider
Відповідь для  Jarosław
1 рік назад

Біометрія відновиться після виїзду з Польщі через 90 днів.

Jarosław
Jarosław
Відповідь для  Jarosław
1 рік назад

У мене така ж ситуація, чекаю карту, відбитки здала, поїхала в Україні є Воєвудський запрошення, але повернутися в Польщу можна тільки по візі.

Mariana
Mariana
Відповідь для  Jarosław
1 рік назад

Немає можна і по біометрії з Воєвудським запрошенням

Макс
Макс
1 рік назад

Можна подати документи на карту від одного агентства і поки карти немає на руках і документи на розгляді то змінити роботу або навіть агентство?

Леша
Леша
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Так можите.

Анна
Анна
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Можете змінюваті роботу, спокійно.

Рита
Рита
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Звичайно.

Саша
Саша
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Можете, а документи по новому роботодавцю потім донесе в ужонд.

Анна
Анна
Відповідь для  Макс
1 рік назад

Так, просто інфу від нового роботодавця їм занесеш що б вони тобі поміняли дані і продовжать робити далі.

Ivan
Ivan
1 рік назад

прямо зараз

Вперше тимчасова карта
Закінчиться термін біопаспортів 25 грудня, збираю документи на подачу, до кінця місяця відправлю. Питання — я буду змушений повернутися в Україну?
(Хочу працювати далі, без виїздів)

Андрій
Андрій
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

Ви не страж граничний телефонуйте або відділ еміграції. Просто у Вас паспорт закінчується. А при подачі на карту і номер паспорта потрібен і всі заповнені сторінки. Подзвонить в ужонд Воєвудський на інфолінія там дадуть відповідь 100%

голландець
голландець
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

Закінчиться термін біопаспортів 25 грудня ……
Біо паспорта почали видавати в 2015 році …. Паспорт видається на 10 років.

Ivan
Ivan
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

Після 25 грудня в мене не буде права залишатися на території Європейського Союзу

Ivan
Ivan
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

Ви якось не правильно поставили питання .. Якщо у вас закінчуються дні безвізових то вам документи на карту потрібно подати до закінчення Безвізу.

Ivan
Ivan
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

Так ви маєте рацію я кілька сплутав, акцент поставив на термін де повинні були бути дні Безвізові, але ось яка штука не знаю що, коли я на момент від’їзду ще не отримаю відповідь на які права мені бути

Andrii
Andrii
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

На законних. Фірма на якій ви працюєте вам зробить освядчення і по ньому можна легально працювати. А щоб була можливість виїхати в україно повинні дочекатися печатки в паспорті.

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

будь обережний

Ivan
Ivan
Відповідь для  Oleksii
1 рік назад

Я це врахую, поганого досвіду не буває ..

Oleksii
Oleksii
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

І в цій ситуації вихід є, сподіваюся покинути ЄС без депорту. Дали номер юриста який вже вирішував таку ж ситуацію, тому сподіваюся що все пройде

Дмитро Миколайович
Дмитро Миколайович
Відповідь для  Ivan
1 рік назад

Не потрібно виїжджати. Тим більше якщо подадуть док-ти на карту, а потім виїдати за територію РП то ваша подача анулюється

Mariana
Mariana
Відповідь для  Дмитро Миколайович
1 рік назад

Нічого не анулюється!
Я їздила два рази і отримала по поверненню позитивну децізію

Андрій
Андрій
Відповідь для  Дмитро Миколайович
1 рік назад

Нічого не анулюється просто проблеми з в’їздом можуть бути і просто не рекомендується виїжджати. Хто Вам таке сказав що буде ануляція

Дмитро Миколайович
Дмитро Миколайович
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Уженд сказав. І почитайте закони, там ясно сказано що ви повинні знаходиться на території РП весь час розгляду заявки у видачі зезволенія на побит годинний

Марія
Марія
Відповідь для  Дмитро Миколайович
1 рік назад

Нічого подібного, я подавала документи на карту побути, відразу здала відбитки і мені поставили печатку в паспорт, і через деякий час мені терміново потрібно було виїхати на Україну, дзвонила в ужонд і страж граничний мені сказали що документи будуть розглядатися і далі.
Але, для того щоб мені без проблем в’їхати до Польщі мені потрібно буде зробити візу
А так, як у мене на руках була воевуда, з цим проблем не було.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Дмитро Миколайович
1 рік назад

Ось візьміть і почитайте. Наприклад, якщо у Вас є активна віза то до кінця візи Ви можете спокійно їздити. А ще написано що рекомендовано не залишати територію Польщі. Ви можете поїхати без проблем але можуть виникнути проблеми з в’їздом. Тим більше що у людини закінчується не термін біометрії А термін дії паспорта. А номер паспорта та паспортні дані вказують в документах на подачу.

Ivan
Ivan
Відповідь для  Дмитро Миколайович
1 рік назад

спасибі.

Helen
Helen
1 рік назад

Привіт, хто знає точну інформацію, підкажіть будь ласка, поки чекаєш карту побуту можна міняти роботу і скільки разів?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Helen
1 рік назад

Можна

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Helen
1 рік назад

та хоч 10 раз

Helen
Helen
Відповідь для  Dimitrov
1 рік назад

Спасибі, точно знаєте?

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Helen
1 рік назад

100%

Helen
Helen
Відповідь для  Dimitrov
1 рік назад

Дякую

Оксана
Оксана
1 рік назад

Карта побиту Катовіце

Підкажіть будь ласка, я кинула в скриньку в ужонді воєвудскім в липні всі мої документи на карту побиту в Катовіце, оскільки я мала дату на 12 липня на відбитки пальців…але все пропало через пандемію…досі чекаю на любу інформацію. Чи хтось може знає як можна пришвидшити цей процес?? Платно??? Найняла адвоката, а він забрав велику суму грошей і нічого не зробив, обсолютно нічого. Любі можливості дуже важливі для мене. Прошу не коментувати тим людям які не володіють правдивою інформацією.

Христина
Христина
Відповідь для  Оксана
1 рік назад

На ФБ в Галини Левицкой, запитайте в групі там підскажуть як провітрити в вашому місті і безплатно. Не розкидайтесь грошима «рєшатєлі» і адвокати сильно нічого не пришвидшать. Зараз в усіх довго. Ви мали б мати номер справи, не знаю чи в Катовіце можна через Інтернет відстежувати бо я не в Катовіце. Але поцікавтесь чи почитайте пости в тій групі.

Владимир
Владимир
Відповідь для  Оксана
1 рік назад

Ви подзвоніть в ужонд, моя дружина чекала потім зателефонувала, і все окей.

Оксана
Оксана
Відповідь для  Владимир
1 рік назад

А що питали коли дзвонили? Бо я дзвонила і сказали що ще не скоро мене покличуть на відбитки пальців

Xena
Xena
Відповідь для  Оксана
1 рік назад

Якщо так сказали,значіть потрібно спокійно чекати,у Варшаві я отримала майже через півтора року від подачі (: