lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Карта побиту / Карта побиту по безвізу, поради.
Карта побиту по безвізу, поради.

Карта побиту по безвізу, поради.

Карта побиту по безвізу — cьогодні хотів би поділитися з Вами корисною інформацією від Макса Єлець. Корисне інтерв’ю на його каналі, детальніше дивіться у відео або читайте нижче.

З інтерв’ю Ви дізнаєтеся:

Як влаштуватися на роботу по безвізу
Скільки брати з собою грошей коли їдеш в Польщу
Проблеми при зніманні квартири в Польщі
Робота в Польщі по безвізу
Як по безвізу отримати карту побиту
Чи можна по карті побиту працювати в іншого роботодавця?
Ставлення поляків до українців
потрібно знати Польська мова?

Андрій двічі приїжджав до Польщі: перший раз вступив до університету, потім Андрій повернувся, півтора роки прожив в Україні і вирішив повернутися ще раз. Повернувся тільки тепер до Польщі і по безвізу приїхав, з біометричним паспортом, отримав карту побиту, і вже досить успішно тут себе почуває.

Приехал по Безвизу и получил Карту Побыта. Советы по переезду. Андрей. Проект Мигрант.

Карта побиту по безвізу — як влаштуватися на роботу

— Так, уже півтора року я вирішив що робити. Потрібно їхати в Польщу, зв’язався з декількома знайомими, поспілкувалися, що є вакансії, можеш вислати сюди своє резюме, і якщо дадуть то покличуть. Так я і зробив сидячи в Україні. Відправив резюме, мені передзвонили, зателефонували, кажу, що можу приїхати. Мене нічого не обмежувало, коли я можу приїхати до Польщі. Кажу, можу приїхати на співбесіду, коли скажете.

— У тебе візи не було?

— Ні-ні-ні, тільки біометричний паспорт.

— Чистий, виходить?

 Карта побиту по безвізу - як влаштуватися на роботу
Карта побиту по безвізу — як влаштуватися на роботу

— Так Так. І домовилися про співбесіду, призначили дату, взяв квитки. Знав уже, як до Гданська їздити, для мене це не було проблемою. Ну і приїхав на призначені дати.

— На співбесіду?

— На співбесіду. Співбесіда пройшло нормально.

— А де ти жив весь цей час?

— Я коли приїхав у мене тут були знайомі, тобто, списався зі знайомим «можна у тебе пожити тиждень?». Він відповів «так, без проблем». Я у нього пожив тиждень і після того як почав працювати, почав шукати собі житло. І по-моєму ось приїхав до одного а через 2-3 тижні я переїхав на знімне своє житло. Ну як «своє житло» — кімнату, як всі початківці.

— Тобто, в принципі житло ти знайшов досить швидко?

Скільки брати з собою грошей?

Скільки брати з собою грошей?

— Так з цим немає проблем, дуже багато оголошень, шукаєш їздиш дивишся, яке тобі подобається. Влаштовує тоді можна підписати договір, можна і не підписувати договір, так чисто віддаєш готівкою і все, і працюєш. Дуже важливе питання, я вже смакую твоє запитання про те, скільки потрібно грошей, коли їдеш спочатку . Це дуже важливо, і багато хто ставить це питання. Відповім щиро, як це було насправді. Я коли їхав, на кишені мав 300 доларів. Але я приїхав, пройшов школеніе, отримав там суму певну за ці три дні. Я вже зрозумів що все, мені вже не потрібні ті гроші, які я брав з собою. По суті, якщо я точно пам’ятаю, я з тих 300 витратив 100-150 доларів .

— На житло або на все про все?

— На все про все. Я ж кажу, я в одного спочатку жив, природно нічого не платив. Потім якісь гроші отримав за школеніе, якісь ще взяв з ось цих 300 доларів, оплатив собі перший місяць кімнати, потім зарплата і все поїхало. Тобто по суті, мені навіть 300 доларів більше ніж … я їх не витратив. Нехай навіть 200 візьмемо, 100 у мене ще залишилося. І все, потім почав отримувати зарплату і питання відпало.

— Багато хто говорить, що потрібно, чим більше, тим краще, займи у сусідів, візьми кредит.

— Ну я не знаю. Це, знову-таки, рішення кожної людини.- Люди бояться, що у них щось не вийде, і вони залишаться в чужій країні без грошей, я так це розумію.

— Знову ж таки, ми зараз живемо в такий час, коли з України переслати гроші це питання однієї доби. Вестерн юніон люди переслали, з паспортом прийшов в банк і забрав. Прям брати, збирати тисячу доларів і їхати в Польщу … ну, не знаю. Навіть дорога Польща-Львів 100 злотих варто.

— Знаєш, яку помилку багато роблять? Вони не їдуть до Польщі, поки не накопичать тисячу доларів, умовно.

— Ось, вірно. У мене теж є такі друзі. Ось вони поставили собі за мету їхати в Польщу і починають збирати на неї. Навіщо такі суми ?! Я намагаюся їм звичайно пояснювати, але не всі це розуміють. Добре коли у людей є друзі і можуть пояснити. А є люди просто хочуть поїхати і починають збирати.

Карта побиту по безвізу — проблеми при зніманні квартири в Польщі

Карта побиту по безвізу - проблеми при зніманні квартири в Польщі
Карта побиту по безвізу — проблеми при зніманні квартири в Польщі

— Такий ще питання з приводу знімання квартири: у тебе були проблеми з тим, що ти іноземець, при пошуку квартири?

— Ні, зараз це настільки поширена ситуація, що половина всіх тих, хто шукає житло це українці. І ті хто збирається здавати житло, вони вже свідомо розуміють, що цілком можливо це будуть якісь українці. Бувають винятки що поляк каже «ні, я не хочу» але я з таким не стикався, і чув досить рідко.

— Дивись, ти знаходишся в Польщі на підставі безвіза, і тобі кажуть «ми приймаємо тебе на роботу». Тобі потрібно освядченіе або зазволеніе.

Робота в Польщі по безвізу

Карта побиту по безвізу Робота в Польщі по безвізу

— Все вірно. Теж дуже важливе питання. Я багато раз говорив українцям, і зараз повторюся в нашому інтерв’ю, безвіз тільки дає право перебувати на території Польщі . Він не дає права працювати. І для того, щоб я приступив до роботи, фірма на яку я був працевлаштований, робила мені освядченіе.

— Цей дозвіл для роботи іноземця на певній вакансії в Польщі.

— Так, кожен іноземець повинен отримати дозвіл на роботу в Польщі і українці не виняток. Моя компанія, де мене працевлаштували, зробила такий дозвіл і як тільки вони його отримали, я зміг приступити офіційно до роботи. Цей дозвіл для українців робиться на півроку максимально, протягом року. Тобто коли я пропрацював у ній півроку, потрібно було думати про щось інше документі, який легалізує моє працевлаштування. Що робити далі? Про це питанні потрібно починати думати заздалегідь. Я ще перший місяць як працював, вже думав про те що через 3 місяці у мене закінчиться біометричний паспорт, що мені робити ?! Не буду ж я виїжджати після трьох місяців, адже мене ніхто чекати не буде. І ми відразу на роботі починали про це думати. Перше, що необхідно було це продовжити мою легалізацію перебування на території Польщі.

Як по безвізу отримати карту побиту

Як по безвізу отримати карту побиту

Чи не виїжджаючи з Польщі це можна зробити тільки одним способом — податися на тимчасову посвідку на проживання, на карту побиту в Польщі . Що я і зробив. Практично після закінчення трьох місяців, я підготував пакет документів, зібрав необхідні довідки від роботи і від житла, і подався.

— Під кінець третього місяця роботи?

— Під кінець третього місяця. Коли я подаюся отримую печатку в паспорт про те, що подався на карту. І ця печатка є дозволом для перебування на території Польщі. Виключно на перебування, це дуже важливо . Вона не дає мені права працювати. Дуже важливо це зрозуміти.Що ж робити далі? Добре, отримав я цю печатку, ще 3 місяці можу попрацювати по освядченію, і що робити далі? Тому, знову ж таки, я заздалегідь повинен думати, який мені потрібен документ. І це було зазволеніе — річне дозвіл на роботу, теж така папірчик, ще до закінчення освядченія. Тому що в момент, коли у мене закінчиться освядченіе, що робити далі ?! На наступний день я ж повинен вийти на роботу легально, а щоб на неї вийти потрібно зазволеніе мати, яка легалізує це працевлаштування.

— Довго чекали зазволеніе?

— Чесно, не пам’ятаю. Це був 2017 рік, подали документи, як це відбувалося … напевно, до трьох місяців, тому що не було у мене пауз.

— Перейшов відразу, так?

— Так. Тобто у мене закінчувалося освядченіе, на руках у нас вже було зазволеніе, тобто річне дозвіл. І на наступний день після закінчення освядченія я вже працював за річним вирішенню.

— І зараз ти на ньому?

— Зараз немає. Уже на мапі.

— Карту довго чекав?

— Карту чекав близько 8-9 місяців. Тобто, це ще досить швидко для Гданська. Що відбувалося? Цей весь період часу я працював легально, спочатку на освядченіі, потім на зазволеніі, і в якийсь період отримую карту. Все супер. Тепер я працюю на карті.

— І можеш виїжджати з Польщі?

Чи можна по карті побиту працювати в іншого роботодавця?

Чи можна по карті побиту працювати в іншого роботодавця?

— І можу виїжджати, немає з цим якихось проблем, все відмінно. Але залишається ще питання при зміні місця роботи. Якщо ти отримав карту і йдеш до іншого роботодавця, ти не можеш просто так з цією картою прийти і по ній працювати далі . У ній зберігається інформація про те, що ти працевлаштований на тій колишній фірмі.

— Тобто, при зміні роботодавця?
— Потрібно заново готувати пакет документів. І тут дуже важливо розуміти що якщо міняєш роботу і переходиш на іншу, я боюся зараз помилитися в термінах, але скажу, це 2-4 тижні в цей період (коридор) ти можеш подати пакет документів про зміну роботодавця і при цьому залишити стару карту. Що відбувається? Ти подаєш нібито як на нову карту, але при цьому стару тобі залишають і не анулюють. І весь час, поки ти чекаєш нову карту, ти ходиш з активною старої. І по суті тебе не цікавить, скільки часу вона буде робитися.

— Давай спробуємо зробити резюме. Коли ти змінив роботодавця і подав на нову карту побиту, стара карта побиту була підставою перебувати в Польщі, і все.

— Так.

— А підставою працювати було зазволеніе або освядченіе від нового роботодавця.

— Так, це може здаватися дуже складним для звичайного глядача, але ось такі реалії в Польщі. Дуже багато нюансів при зміні роботодавця, тому я всім своїм знайомим намагаюся пояснювати, що карта побиту не є якоюсь панацеєю для легалізації свого перебування і працевлаштування в Польщі. Чи не є це так просто, дуже багато нюансів. Тому найпростіше людям, які вперше приїжджають не націлюватися на карту, а працювати собі спокійно по візах . Приїхав, попрацював півроку по візі, зробив документ, поїхав на Україну, відкрив нову візу, приїхав рік попрацював. Коли людина ознайомиться з усім цим процесом, як воно працює, як з цими документами все робити, тоді вже думати про карту пізніше. І то виключно в тих випадках, коли ви націлені на тій фірмі опрацювати тривалий період часу. Немає сенсу робити карт, подаватися, і чекати її довше ніж ви пропрацюєте на тій фірмі . Це дуже важливий момент. Потрібно розуміти «так, мене тут все влаштовує, здається буду довго тут працювати» тоді можна думати про мапі щоб не робити щороку собі річну дозвіл, візу і так далі. Але в разі якщо ви не впевнені, що ви на цій роботі пропрацюєте 2-5 років, взагалі не думайте про карту.

Ставлення поляків до українців

Карта побиту по безвізу Ставлення поляків до українців

— Ставлення поляків до українців, до тебе зокрема? І стикався ти з дискримінацією?

— Якщо чесно, стикався, колись натрапили на п’яну польську молодь, яка намагалася нав’язати якісь розборки і в цьому брала участь лексика така протиукраїнську. Ну це раз такий випадок був у моєму досвіді, в цілому якщо говорити по відношенню поляків до українців дуже лояльне. Не можу сказати що якось поляки погано ставляться до українців але важливо розуміти, що не всі ми такі классненькие, гарненькі так само саме як і поляки. Бувають дуже проблемні люди, потрібно розуміти що ми іноземці, ми приїхали в іншу країну і повинні підлаштовуватися під норми під культуру цієї країни. Не можна приїжджати в чужу країну і намагатися нав’язати своє щось, не намагатися підлаштовуватися під язик польський намагатися розуміти людей. Але в цілому, поляки дуже добре ставляться до українців. Завдяки українцям поляки в останні роки мають дуже великий стрибок розвитку економічного.

— І фінальний питання в цьому інтерв’ю: що ти порадиш людям, які планують їхати іншу країну на заробітки або жити?

— Я хотів би в цьому питанні зупинитися саме по Польщі. Знаю, чую дуже багато людей хочуть поїхати, вирішили вже «я буду їхати в Польщу, але не хочу їхати на якісь звичайні фізичні роботи». Треба ж розуміти, найбільша потреба в людях на звичайну фізичну роботу. Але якщо хочеш приїхати розвиватися, рости, чогось досягати — мова. Потрібно розуміти що коли ти приїдеш, потрібна мова. Ну без нього нікуди. Якщо ти будеш знати мову, ти можеш вже йти в будь-яку сферу працювати . Супер якщо у тебе ще якийсь досвід є, то ти можеш приходити і розвиватися в цій сфері, немає в цьому проблем.Коли ти прийдеш на якийсь співбесіду і скажеш, що ти українець, навіть ще більше до тебе буде увагу, тому що знають що українці старанні. Я це спостерігаю, що якщо якийсь українець взяв собі за мету в якійсь сфері розвиватися, він більше досягне успіху ніж поляк. Поляки більше розслаблені, коли приїжджає українець, показники його будуть краще і вище. Тому мова.

Чи потрібно знати Польську мову?

Карта побиту по безвізу Чи потрібно знати Польську мову?

— Вмотивований українець, давай уточнимо.

— Так, це вірне уточнення, польську мову це не англійська мова, на який потрібно дуже багато часу витратити і зусиль щоб його поліпшити. Це проста мова, він дуже схожий на український, досить місяць-два інтенсивних курсів перебуваючи в Україні, і можна вже приїжджати і пробувати влаштовуватися на якусь роботу нефізичну, назвемо її так. Приходити в офіс і проходити співбесіди. Досить прийти, зрозуміти людей, розповісти про себе, що закінчив, ніж захоплюєшся. Якщо ти вже це можеш сам спокійно проговорити польською мовою, можна сміливо приїжджати і пробувати шукати роботу. Благо в нинішній час дуже багато російськомовних фірм, україномовних фірм, які наймають людей. Досить базового розуміння польського, при цьому ти будеш спілкуватися і російською мовою і українською, розвивати свій польський. Але важливо розуміти що не можна їхати з нульовим мовою і вимагати посади директорів, це неправильно. Без мови вибір дуже малий, витратити краще ту тисячу доларів, яку люди збирають на те, щоб переїхати, витратити на вивчення мови.

— Якщо хочеш працювати по безвізу, краще шукати роботу, будучи в Україні або приїхати в Польщу і шукати роботу?

— Хотілося б коротше відповісти, але трохи розкладу по поличках. Якщо їдеш на заробітки на якусь фізичну роботу, краще шукати на Україні. Якщо ти вивчив мову, можеш приїхати, ходити по співбесідах, шукати собі роботу. Знайдеш і потім просто подаєш документи, як я вже розповів свою історію як це все відбувається. Подаються документи на карту, документи дозволяють працевлаштування і так далі. Все це в процесі можна робити, немає з цим проблем.

— І ще один останнє запитання: плануєш в Україну повертатися?

— На щастя чи на жаль, немає. Для себе я вирішив, що я вже туди не повернуся.

— Взагалі або зараз, на сьогодні?

— Взагалі не планую в майбутньому повертатися жити туди. Так, їжджу туди періодично, як мінімум кілька разів на рік. Але не повернуся вже в Україні, тому що я розумію прекрасно той рівень життя який як мінімум дає мені Польща, Україна не досягне його досить велика кількість років. Так, я вірю в те, що Україна буде розвиватися, буде рости далі але досягти того рівня на якому вже зараз Польща, це не буде швидко, досить багато часу на це буде потрібно. А мені потрібно жити, будувати сім’ю, ростити дітей і вибирати середу в якій вони будуть рости. Тут питання вирішене вже.

— Я зрозумів. Ти вже, мабуть, про це замислювався.

— Звичайно.

— На цьому, начебто, все. Спасибі, Андрій за відповіді.

— Будь ласка.

Якщо у Вас залишилися питання, задавайте їх у коментарях під статтею, спробуємо допомогти.

Карта побиту по безвізу — з цією статтею так само цікавляться:

Нові правила перетину кордону Польщі Купівля житла в Польщі для іноземця. Як віддати дитину в садок в Польщі
Нові правила перетину кордону Польщі Купівля житла в Польщі для іноземця. Як віддати дитину в садок в Польщі
Питання та відповіді. (FAQ часто задаваємі питання)

Працюю по безвізу — чекаю годове запрошення, 11 лютого подаюся на карту побиту. Моя біометрія до 2 березня. Чи не буде у мене проблем з в’їзд на територію Польщі? Хочу з’їздити в Україну на 3 дні

  • Ні, проблем не буде, у Вас є дні по безвізу, можете ними скористатися для вїзду назад до Польщі

Чи можу я в’їхати на територію Польщі по біометричному паспорті і отримати карту побиту

  • Так, можно

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

Оцените запись Оформлення карти побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави потрібні? Оформлення …

Подписаться
Уведомление о
guest
6 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии
Олена
Олена
6 месяцев назад

Доброго дня, підскажить будь ласка, якщо особа подалася на карту побуту в Польщі на підставі роботи і має з уряду штамп в паспорті чи можно відкрити візу робочу

Олена
Олена
7 месяцев назад

Доброго дня.. Допоможіть будь ласка розібратися, якщо від серпня до жовтня я перебувала в Польщі по біометрії, пізніше від грудня до 3 березня я маю візу, то чи можу я без виїзду на Україну лишитися в Польщі по біометрії ?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
7 месяцев назад
Ответ для  Олена

Ні, потрібно виїхати

Ваня
Ваня
7 месяцев назад

Доброго вечора Андрій! Хотів запитати я працював в Польші по робочій візі яка була відкрита з 18.02.2019 р. по 19.07.2019 р. Роботодавець офіційно оформив на роботу. Я подав документи на карту побуту 17.07.2019 р. получив печатку в паспорту. З відповідних причин я виїхав з Польші на Україну 05.11.2019 р. Далі 01.12.2019 р. Перетинавши кордон польські прикордонники відмовили у в’їзді до Польші через використані дні біометрії та просроченний термін перебування в Польші на 19 днів. Допоможіть зясувати коли я зможу здійснити вїзд до Польші по біометріїї чи можливо відкрити візу ще на 180 днів?