lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Карта побиту / Карта побиту для дітей
Карта побиту для дітей

Карта побиту для дітей: як правильно оформити

Карта побиту для дітей. Працевлаштуванням у Польщі сьогодні вже нікого не здивуєш. Українці всіх віків виїжджають за кордон на тимчасову підробіток або для пошуку постійного місця роботи.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Визначення поняття Карти побуту
Оформляють Karta pobytu для дітей, молодших 18 років?
На яких підставах може бути видана Karta pobytu дітям?
Що буде з Карткою після досягнення дитиною повноліття?
Як відбувається процес оформлення дитячої Карти побиту?
Етап 1. Підготовка необхідних паперів
Етап 2. Подача документів
Етап 3. Очікування відповіді
Етап 4. Отримання Карти
Чому можуть відмовити?
чи Можна повернути гроші за збір, при відмові?
Висновки

Дуже часто їм доводиться розлучатися з сім’ями на довгі місяці, поки не буде знайдена стабільність житла і роботи. Згодом частина українців бажає повернутися додому, а решта – осісти за кордоном. Ті, хто наважується будувати своє майбутнє в Польщі, першим ділом займаються питанням переїзду сім’ї. Якщо з оформленням документів для дорослих все більш-менш зрозуміло, то щодо дитячих паперів завжди виникає маса питань. У цій статті ми розберемося, що таке Карта побиту для дитини, які документи потрібно подавати, та інші нюанси оформлення.

Визначення поняття Карти побуту для дітей

Karta pobytu – це документ, виданий іноземцю, який отримав посвідку на проживання на території Республіки Польща.

Визначення поняття Карти побуту для дітей

Існує два види Карток:

 1. Karta czasоwego pоbytu. Це тимчасовий вид на проживання. Його видають на певний період часу, зазвичай терміном до трьох років. Підставами отримання тимчасового ВНП є трудовий контракт, отримання освіти в школі або вузі, і возз’єднання з сім’єю. Власник такого документа має право безперервно проживати і працевлаштуватися на території РП весь період, на який видана Карта.
 2. Karta stałego pobytu. Це постійний вид на проживання. Він не має терміну давності, проте саму пластикову картку необхідно замінювати раз в десять років. Для отримання ПМЖ потрібно або мати Karta polaka, або прожити ВНП більше п’яти років.

Оформляють Karta pobytu для дітей, молодших 18 років?


Так. Karta pobytu може отримати як дорослий іноземець, так і дитина. І тут справа йде, в основному, не в віці, а в підставах для її отримання. Звичайно, оформлення документів для дітей завжди забирає більше часу і сил. Однак якщо знати всі нюанси, то цей процес буде проходити набагато легше і швидше.

На яких підставах може бути видана Karta pobytu дітям?

Найперше і найважливіше, що необхідно враховувати – Карту повинен мати хоча б один з батьків. Тобто, якщо у батька або матері вже оформлена Karta pobytu, то дитина може отримати аналогічний документ. При цьому письмова згода іншого з батьків є обов’язковим.

На яких підставах може бути видана Karta pobytu дітям?

Karta stałego pobytu. Для оформлення дитині ПМЖ в Польщі необхідно виконання однієї з умов батьками:

 • Хоча б один з дорослих на момент народження дитини повинен мати постійний вид на проживання, який актуальний до поточного моменту;
 • Хоча б один із дорослих мав ВНП, на підставі якого вже отримав ПМЖ.

Karta czasоwego pоbytu . Для оформлення дитині ВНП існує кілька підстав:

 • Громадянське стан батька або матері. Це може бути ПМП, статус переселенця або певні гуманітарні міркування. Тут же виникає логічне запитання, чи може дитина отримати ВНЖ, якщо батько або мати вже мають ВНП або візу? Відповідь можна отримати в конкретному Воєводстві, за місцем проживання. Як правило, для цього необхідно дотримуватися трьох правил:
  Батько або мати мали дійсний дозвіл на проживання на момент народження дитини;
 1. Батько або мати має страховий медичний поліс;
 2. Фінансовий стан стабільно і дозволяє утримувати дитину, оплачувати оренду житла і продукти харчування.
 • Особисті обставини. Не завжди підставами для переїзду може бути тільки громадянський стан батьків. Іноді неповнолітня дитина потрапляє в дитячий сад або школу в Польщі, і це є вагомою причиною для отримання ВНЖ. Але існує одне але, батько все одно повинен мати законні мотиви для проживання в РП, так як дитина до 18 років не може жити за кордоном один. Такими мотивами може бути віза або ВНП. Чи були подібні документи до появи дитини в родині – не важливо. У даному випадку враховуються тільки підтвердження, існуючі на сьогоднішній день.
КАРТА ПОБЫТА ДЛЯ РЕБЕНКА. WNIOSEK 2017| ШАГ ЗА ШАГОМ

Що буде з Карткою після досягнення дитиною повноліття?


Іноземний громадянин, який досяг віку 18 років, може отримати ДНП на підставі своєї дитячої Karta czasоwego pоbytu. Для цього дуже важливо дотримання умови: дитина до повноліття повинен був прожити в Польщі понад 5 років за програмою об’єднання сім’ї.

Як відбувається процес оформлення дитячої Карти побиту?

В основному, процес отримання документа для неповнолітніх не сильно відрізняється від того, який потрібно пройти дорослим. Найбільша різниця в оформленні Карт стосується віку заявника:

 • До 6 років. Подачею та одержанням документів займається батько або мати. Дитині навіть не потрібно бути присутнім у Ужонде.
 • Від 6 до 18 років. Подає документи дорослий, а забирає Карту дитина.

Етап 1. Підготовка необхідних паперів

Етап 1. Підготовка необхідних паперів

Пакет документів для дитини дуже схожий з тим, який необхідно надавати для дорослої Карти побиту. Нижче наведено перелік основних паперів, однак кожне конкретне Воєводство може запросити будь-яку додаткову папір. Тому радимо уточнювати це питання перед подачею.

 • Це спеціальна анкета-заява. Заповнювати її треба тільки польською мовою. Винятком є ПІБ дитини, які потрібно записати точно так само, як в закордонному паспорті. При заповненні анкети потрібно бути особливо уважним, писати грамотно і не виходити за вказані поля. Навіть одна невірно написана літера або цифра може спричинити за собою відмову у прийомі документів.
 • Фотографії. Розмір 3.5*4.5 див. Кількість – 4 штуки. Важливо, щоб знімок був новим, зробленим не більше півроку тому. Фон використовується світлий і однотонний. Зовсім маленьких дітей дозволяється підтримувати. Але робити це потрібно таким чином, щоб жодна частина тіла або одягу підтримує не потрапила в кадр. Дитина повинен бути розташований до камери анфас. Нахили голови або відкритий рот – не допустимі.
 • закордонний Паспорт. В загальний пакет документів для здачі вкладаються тільки ксерокопії сторінок. Оригінал закордонного паспорта пред’являється в Ужонде, але залишається на руках у заявника.
 • Свідоцтво про народження. Ксерокопія здається, а оригінал пред’являється тільки.
 • Папери, що підтверджують родинні стосунки дитини та особи, яка подає заяву.
 • Цивільний стан батька або матері в Польщі. Мається на увазі підтвердження легальності проживання дорослого за кордоном. Це може бути Karta pobytu або віза.
 • Документ-підстава. Необхідний тільки в разі оформлення Karta czasоwego pоbytu для надходження в дитячий сад або школу. Якщо мотиви перебування в країні змінюються, то потрібно деактивувати попередню Карту і отримувати нову. Наприклад, в разі зміни навчального закладу.
 • Письмова угода від другого з батьків. Воно повинно бути складено польською мовою. У разі відсутності одного з батьків або позбавлення його батьківських прав — необхідна папір, що підтверджує цей факт.

Етап 2. Подача документів

Прийомом документів займається Ужонд. Для цього необхідно заздалегідь записатися в електронну чергу. Можна зателефонувати, прийти особисто або зареєструватися на сайті. Справа в тому, що все Воєводства діють по-різному: в одних доступна запис онлайн, а в інших вона відсутня. Тому рекомендуємо зайти на сайт вашого Воєводства і почитати, які варіанти запису в чергу доступні.

Карта побиту для дітей — При подачі документів вас попросять залишити номер телефону, адреса електронної пошти або адреса проживання. Будьте уважні при вказівці цих даних. Адже через них ви будете сповіщені про готовність документа.

Етап 3. Очікування відповіді

 Етап 3. Очікування відповіді

Згідно з польським законодавством, заяву на отримання Karta pobytu має розглядатися не більше трьох місяців. Однак існує примітка, яке вказує, що при сильній завантаженості працівників цей термін може збільшуватися. Як правило, завжди так і відбувається, і заявники чекають по півроку, а то й більше.

Етап 4. Отримання карти побиту для дітей


Після того, як батько або мати отримали повідомлення про розгляд рішення, необхідно піти в Ужонд. Як уже згадувалося вище, до 13 років дорослий отримує документи замість дитини, а з досягненням цього віку присутність неповнолітнього в Ужонде стає обов’язковим.

Чому можуть відмовити в карті побиту для дітей?

Через довгі місяці очікування може прийти відмову у видачі. І для цього існує кілька причин:

 1. Підробка документів. Мається на увазі, що батько або мати подали фальшиві документи про своє громадянський стан або підроблені підстави. Сюди також відносяться помилки, допущені при заповненні анкети.
 2. Протиправні дії або загроза безпеці країни.
 3. Відмова від здачі відбитків пальців.


Якщо ви отримали відмову, але жодна з цих причин не підходить, то можливо виникла помилка. В цьому випадку можна подати апеляцію.

Чи можна повернути гроші за збір, якщо було отримано відмову?


Ні. У разі отримання негативної відповіді, кошти, сплачені за збір, не повертаються.

Висновки

Карта побиту для дітей

Карта побиту для дітей — отримання ВНЖ або ПМЖ в Польщі має ряд переваг. Це і якісне медичне обслуговування, і хороший рівень життя, і відсутність необхідності постійного продовження візи. Це дуже зручно і особливо коли переїзд здійснюється цілою родиною. Оформлення документів для дитини має свої нюанси і іноді вимагає більше часу. Однак знаючи всю необхідну інформацію, можна швидко і без зайвих неприємностей оформити Карту побиту для дитини.

З цією статтею так само цікавляться:

Як перевірити готовність карту побиту Як продовжити карту побиту в Польщі Карта побиту по безвізу, поради
Як перевірити готовність карту побиту Як продовжити карту побиту в Польщі Карта побиту по безвізу, поради

Карта побиту для дітей — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Как оформить карту побыта в Польше

Як оформити карту побиту в Польщі

Оцените запись Процедура оформлення Карти побиту Як оформити карту побиту в Польщі — Для перетину …

Подписаться
Уведомление о
guest
32 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии
Інна
Інна
10 дней назад

доброго дня.проживаю в Польщі,подаюся на карту побиту на підставі навчання..дитина теж зі мною.З чоловіком розведені. Чи потрібна згода на карту побиту.Якщо так,то як її скласти,якщо він в Україні.Чи українські нотаріуси згають як складати таку згоду?

Настя
Настя
21 дней назад

Батьки йдуть з роботи в якій працювали та від якої мали карти побиту, карти тепер анулюються. Я отримала карту побиту як їх дитина. Чи моя карта теж буде анульована?

Анна
Анна
3 месяцев назад

Доброго дня.Скажіть, будь ласка,якщо у матері карта побиту,щоб дітей забрати в Польщу їм можна відкрити візи?

Андрій
Андрій
3 месяцев назад

Підкажіть будь-ласка як проходить ця справа?У мене є карта побиту.
По ній хочу щоб приїхали дружина і двоє дітей,віком 8років і 2роки. На границі крім поспорта потрібно ще якийсь документ?
Також ще цікавить,чи можна зробити документи для дітей та дружини (карта побиту)в одному воєводстві а жити в іншому?
Дуже дякую!

Татьяна - Визовый специалист
Автор
Татьяна - Визовый специалист
3 месяцев назад
Ответ для  Андрій

Доброго дня. По такому питанні Вам треба звертатись до Консульства

Андрій
Андрій
3 месяцев назад

Дякую

олена
олена
4 месяцев назад

Доброго дня.

Ania
Ania
7 месяцев назад

Доброго дня маю таке питання чоловік з дитиною(1рік3місяці) подавалися на возз’єднання сім`ї ,(у мене сталий побит) діти застраховані через чоловіка він має умову о праці , доносили всі документи вчасно , зп моя і чоловіка покриває всі витрати , кожного місяця просили принести зус свій чоловік подав , а я не встигла , в везваню було написано підтвердження що дитина застрахована , тільки записалася на у чергу на подачу і побачила що вже рішення прийнято чи можуть нам відмовити?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
7 месяцев назад
Ответ для  Ania

Це питання до Ужонду праці в Польщі. Наша агенція займається робочими візами в Україні

Василина
Василина
9 месяцев назад

Доброго дня !скажіть будь ласка. Дитина народилася 10.05.2019 року батько отримав карту резидента 28.08.2019 року ,чекаючи на цю карту йому закінчилася і віза і карта тимчасова. Батько знаходиться в Польщі 11 років. Таке питання чи може батько подати документи дитині на карту резидента?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
9 месяцев назад
Ответ для  Василина

Доброго дня! Ми приватне агенство, займаємось робочими візами, у нас немає такої інформації. Вам потрібно звернутись до Консульства.

олена
олена
4 месяцев назад
Ответ для  Василина

якщо батько має статус резидента,і дитина народилася в польші,тоді має повне право подати дитину на сталий побит.

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
4 месяцев назад
Ответ для  олена

Це питання потрібно уточнювати в Консульстві, вибачте, ми приватне агенство, готуєм документи для подачі на робочу візу.

Oksana Hordynska
Oksana Hordynska
10 месяцев назад

Доброго дня,маю таке запитання ,дитина народилась у Польщі ,хочемо подати її на карту часового побиту ,але з батьком дитини не одружені і документи хочемо подавати від нього ,які тоді потрібні до точності документи для подачі ?
Дякую.

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
10 месяцев назад
Ответ для  Oksana Hordynska

Доброго дня. Це питання слід Уточнити в Консульстві Польщі. Ми приватна агенція, допомогаємо з документами на відкритя робочих віз.

Тетяна
Тетяна
10 месяцев назад

Добрий день!Хочу отримати консультацію,чи я можу оформити карту побуту по польским корням не маючи карту поляка..Чи треба проходити собиседование.,.Чи треба знати язик,чи мона с переводчиком

Дмитро
Дмитро
10 месяцев назад

Хочу ще уточнити.Виза до 29.12 чи достатньо умова о праці та візи щоб перетнути кордон до польщі…

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
10 месяцев назад
Ответ для  Дмитро

Потрібне саме запрошення

Даня
Даня
1 год назад

Дякую за інформацію

Юля Визовый специалист
Автор
Ответ для  Даня

Будь ласка

Лена
Лена
1 год назад

Здраствуйте. Працюю в Польщі по трудовій візі. Моя дитина приїхав за без-візу, і до закінчення терміну вирішили залишитися тут вчитися. До закінчення безвізового режиму залишився один тиждень. У навчальному закладі дали офіційний дозвіл. Записалися на чергу на карту побуту лише через 2 місяці. Цікавить:що залишився син буде перебувати на території Польщі нелегально?

Юля Визовый специалист
Автор
Ответ для  Лена

Здраствуйте Лена. Абсолютно вірно, і документи у нелегала не візьмуть. Необхідно подати документи до закінчення терміну. Це можливо зробити через електронну пошту з офіційним повідомленням.

Борис
Борис
1 год назад

Доброый день.Я маю карту побуту в Польщі,де працюю. Хочу забрати свою сім’ю.Дитину записати на свою карту,але він від першого шлюбу(з дружиною в шлюбі складаємося офіційно).Підкажіть будь ласка які документи потрібні для дозволу на виїзд ?І як правильно все це оформити?

Юля Визовый специалист
Автор
Ответ для  Борис

Добрий день Борис.Це не просте питання. Є багато різночитань,точно дізнаєтеся тільки на місці. Вам знадобляться: • Дозвіл на виїзд від батька . • Дозвіл на одержання дитиною ВНП (то ж від батька). • Подавати на карту дитині потрібно тільки разом з матір’ю. • Дитина повинна бути влаштована в школу або дитячий сад. • Довідка про доходи на утримання сім’ї. Якщо рідного батька немає.Можливо він позбавлений батьківських прав,в цьому випадку Вам знадобляться не дозволу офіційні документи, що підтверджують цей факт. (свідоцтво про смерть, судове рішення про позбавлення прав тощо). Документи повинні бути перекладені на польську мову і бажано завірені нотаріусом. Всі… Подробнее »

Анна
Анна
1 год назад

Добрий день.Я студентка і подала документи на карту побуту від Польського Вузу. Як зробити карту моїй дитині,який знаходиться зі мною, якщо я не працюю і є матір’ю одиначкою? Чи може моя мама виступити нашим спонсором і показати свої доходи? Або особисто у мене на рахунку повинна бути певна сума ,яка саме? Чи потрібно щось ще?

Юля Визовый специалист
Автор
Ответ для  Анна

Добрий день.Карту побуту можуть відкрити дитині.Для цього потрібно його влаштувати в школу / дитячий садок,взяти звідти підтверджуючі документи і мати достатньо коштів для обох. Ваша Мама може виступити спонсором в тому випадку якщо вона знаходиться в Польщі, має офіційний дохід, і його достатньо для Вас трьох. Якщо ні , у Вас можуть зажадати документ про Ваших особистих засобах. Причому це може бути спеціальний «блокований рахунок», на якому лежить вся необхідна сума, яку зняти можливе лише встановлену лімітом частина в місяць.

Ира
Ира
1 год назад

Здраствуйте. Я працюю в Польщі вже не один рік.Хочу забрати до себе дитину і вже разом подати документи на карту побуту. Офіційно перебуваю в розлученні,батько дитини дав дозвіл на ВНП . Підкажіть будь ласка чи можу я вивезти дитину, маючи цей документ?Чи потрібно ще дозвіл на виїзд ?

Юля Визовый специалист
Автор
Ответ для  Ира

Здраствуйте Ира! Для цього Вам потрібні дійсно обидва документа.В окремих випадках можуть прийняти тільки один:дозвіл на ВНП. На кордоні Вас можуть не пропустити,і це буде на законній підставі. Бажано мати усі потрібні документи на руках відразу,що б уникнути не приємних ситуацій.

Иванна
Иванна
1 год назад

Доброго дня.Я і мій чоловіком хочемо подавати документи на карту побуту в Польщі, у нас є дитина йому 3 роки, на даний момент він в Україні . Питання: чи Можна Нам подати документи без нього?І коли нам поставлять штамп очікування, можна буде виїхати за дитиною до України.?

Юля Визовый специалист
Автор
Ответ для  Иванна

Здраствуйте. Як правило, в такому віці дозволяється подавати документи без присутності дитини. Але краще зробити дитині біометричний паспорт і заїхати щодо безвізового режиму,а потім подавати документи на карту побуту вже разом. Тому що, часто за відсутності дитини в країні,можуть сказати: Що для оформлення перебування,необхідно саме перебування». Зі штампом очікування краще не виїжджати. Є великий ризик,що повернутися в Польщу буде не можливо.