Домой / ПМЖ Польщі / Карта побиту / Карта побиту для дітей

Карта побиту для дітей

Карта побиту для дітей: як правильно оформити

Карта побиту для дітей. Працевлаштуванням у Польщі сьогодні вже нікого не здивуєш. Українці всіх віків виїжджають за кордон на тимчасову підробіток або для пошуку постійного місця роботи.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Визначення поняття Карти побуту
Оформляють Karta pobytu для дітей, молодших 18 років?
На яких підставах може бути видана Karta pobytu дітям?
Що буде з Карткою після досягнення дитиною повноліття?
Як відбувається процес оформлення дитячої Карти побиту?
Етап 1. Підготовка необхідних паперів
Етап 2. Подача документів
Етап 3. Очікування відповіді
Етап 4. Отримання Карти
Чому можуть відмовити?
чи Можна повернути гроші за збір, при відмові?
Висновки

Дуже часто їм доводиться розлучатися з сім’ями на довгі місяці, поки не буде знайдена стабільність житла і роботи. Згодом частина українців бажає повернутися додому, а решта – осісти за кордоном. Ті, хто наважується будувати своє майбутнє в Польщі, першим ділом займаються питанням переїзду сім’ї. Якщо з оформленням документів для дорослих все більш-менш зрозуміло, то щодо дитячих паперів завжди виникає маса питань. У цій статті ми розберемося, що таке Карта побиту для дитини, які документи потрібно подавати, та інші нюанси оформлення.

Визначення поняття Карти побуту для дітей

Karta pobytu – це документ, виданий іноземцю, який отримав посвідку на проживання на території Республіки Польща.

Визначення поняття Карти побуту для дітей

Існує два види Карток:

 1. Karta czasоwego pоbytu. Це тимчасовий вид на проживання. Його видають на певний період часу, зазвичай терміном до трьох років. Підставами отримання тимчасового ВНП є трудовий контракт, отримання освіти в школі або вузі, і возз’єднання з сім’єю. Власник такого документа має право безперервно проживати і працевлаштуватися на території РП весь період, на який видана Карта.
 2. Karta stałego pobytu. Це постійний вид на проживання. Він не має терміну давності, проте саму пластикову картку необхідно замінювати раз в десять років. Для отримання ПМЖ потрібно або мати Karta polaka, або прожити ВНП більше п’яти років.

Оформляють Karta pobytu для дітей, молодших 18 років?


Так. Karta pobytu може отримати як дорослий іноземець, так і дитина. І тут справа йде, в основному, не в віці, а в підставах для її отримання. Звичайно, оформлення документів для дітей завжди забирає більше часу і сил. Однак якщо знати всі нюанси, то цей процес буде проходити набагато легше і швидше.

На яких підставах може бути видана Karta pobytu дітям?

Найперше і найважливіше, що необхідно враховувати – Карту повинен мати хоча б один з батьків. Тобто, якщо у батька або матері вже оформлена Karta pobytu, то дитина може отримати аналогічний документ. При цьому письмова згода іншого з батьків є обов’язковим.

На яких підставах може бути видана Karta pobytu дітям?

Karta stałego pobytu. Для оформлення дитині ПМЖ в Польщі необхідно виконання однієї з умов батьками:

 • Хоча б один з дорослих на момент народження дитини повинен мати постійний вид на проживання, який актуальний до поточного моменту;
 • Хоча б один із дорослих мав ВНП, на підставі якого вже отримав ПМЖ.

Karta czasоwego pоbytu . Для оформлення дитині ВНП існує кілька підстав:

 • Громадянське стан батька або матері. Це може бути ПМП, статус переселенця або певні гуманітарні міркування. Тут же виникає логічне запитання, чи може дитина отримати ВНЖ, якщо батько або мати вже мають ВНП або візу? Відповідь можна отримати в конкретному Воєводстві, за місцем проживання. Як правило, для цього необхідно дотримуватися трьох правил:
  Батько або мати мали дійсний дозвіл на проживання на момент народження дитини;
 1. Батько або мати має страховий медичний поліс;
 2. Фінансовий стан стабільно і дозволяє утримувати дитину, оплачувати оренду житла і продукти харчування.
 • Особисті обставини. Не завжди підставами для переїзду може бути тільки громадянський стан батьків. Іноді неповнолітня дитина потрапляє в дитячий сад або школу в Польщі, і це є вагомою причиною для отримання ВНЖ. Але існує одне але, батько все одно повинен мати законні мотиви для проживання в РП, так як дитина до 18 років не може жити за кордоном один. Такими мотивами може бути віза або ВНП. Чи були подібні документи до появи дитини в родині – не важливо. У даному випадку враховуються тільки підтвердження, існуючі на сьогоднішній день.

Що буде з Карткою після досягнення дитиною повноліття?


Іноземний громадянин, який досяг віку 18 років, може отримати ДНП на підставі своєї дитячої Karta czasоwego pоbytu. Для цього дуже важливо дотримання умови: дитина до повноліття повинен був прожити в Польщі понад 5 років за програмою об’єднання сім’ї.

Як відбувається процес оформлення дитячої Карти побиту?

В основному, процес отримання документа для неповнолітніх не сильно відрізняється від того, який потрібно пройти дорослим. Найбільша різниця в оформленні Карт стосується віку заявника:

 • До 6 років. Подачею та одержанням документів займається батько або мати. Дитині навіть не потрібно бути присутнім у Ужонде.
 • Від 6 до 18 років. Подає документи дорослий, а забирає Карту дитина.

Етап 1. Підготовка необхідних паперів

Етап 1. Підготовка необхідних паперів

Пакет документів для дитини дуже схожий з тим, який необхідно надавати для дорослої Карти побиту. Нижче наведено перелік основних паперів, однак кожне конкретне Воєводство може запросити будь-яку додаткову папір. Тому радимо уточнювати це питання перед подачею.

 • Це спеціальна анкета-заява. Заповнювати її треба тільки польською мовою. Винятком є ПІБ дитини, які потрібно записати точно так само, як в закордонному паспорті. При заповненні анкети потрібно бути особливо уважним, писати грамотно і не виходити за вказані поля. Навіть одна невірно написана літера або цифра може спричинити за собою відмову у прийомі документів.
 • Фотографії. Розмір 3.5*4.5 див. Кількість – 4 штуки. Важливо, щоб знімок був новим, зробленим не більше півроку тому. Фон використовується світлий і однотонний. Зовсім маленьких дітей дозволяється підтримувати. Але робити це потрібно таким чином, щоб жодна частина тіла або одягу підтримує не потрапила в кадр. Дитина повинен бути розташований до камери анфас. Нахили голови або відкритий рот – не допустимі.
 • закордонний Паспорт. В загальний пакет документів для здачі вкладаються тільки ксерокопії сторінок. Оригінал закордонного паспорта пред’являється в Ужонде, але залишається на руках у заявника.
 • Свідоцтво про народження. Ксерокопія здається, а оригінал пред’являється тільки.
 • Папери, що підтверджують родинні стосунки дитини та особи, яка подає заяву.
 • Цивільний стан батька або матері в Польщі. Мається на увазі підтвердження легальності проживання дорослого за кордоном. Це може бути Karta pobytu або віза.
 • Документ-підстава. Необхідний тільки в разі оформлення Karta czasоwego pоbytu для надходження в дитячий сад або школу. Якщо мотиви перебування в країні змінюються, то потрібно деактивувати попередню Карту і отримувати нову. Наприклад, в разі зміни навчального закладу.
 • Письмова угода від другого з батьків. Воно повинно бути складено польською мовою. У разі відсутності одного з батьків або позбавлення його батьківських прав — необхідна папір, що підтверджує цей факт.

Етап 2. Подача документів

Прийомом документів займається Ужонд. Для цього необхідно заздалегідь записатися в електронну чергу. Можна зателефонувати, прийти особисто або зареєструватися на сайті. Справа в тому, що все Воєводства діють по-різному: в одних доступна запис онлайн, а в інших вона відсутня. Тому рекомендуємо зайти на сайт вашого Воєводства і почитати, які варіанти запису в чергу доступні.

Карта побиту для дітей — При подачі документів вас попросять залишити номер телефону, адреса електронної пошти або адреса проживання. Будьте уважні при вказівці цих даних. Адже через них ви будете сповіщені про готовність документа.

Етап 3. Очікування відповіді

 Етап 3. Очікування відповіді

Згідно з польським законодавством, заяву на отримання Karta pobytu має розглядатися не більше трьох місяців. Однак існує примітка, яке вказує, що при сильній завантаженості працівників цей термін може збільшуватися. Як правило, завжди так і відбувається, і заявники чекають по півроку, а то й більше.

Етап 4. Отримання карти побиту для дітей


Після того, як батько або мати отримали повідомлення про розгляд рішення, необхідно піти в Ужонд. Як уже згадувалося вище, до 13 років дорослий отримує документи замість дитини, а з досягненням цього віку присутність неповнолітнього в Ужонде стає обов’язковим.

Чому можуть відмовити в карті побиту для дітей?

Через довгі місяці очікування може прийти відмову у видачі. І для цього існує кілька причин:

 1. Підробка документів. Мається на увазі, що батько або мати подали фальшиві документи про своє громадянський стан або підроблені підстави. Сюди також відносяться помилки, допущені при заповненні анкети.
 2. Протиправні дії або загроза безпеці країни.
 3. Відмова від здачі відбитків пальців.


Якщо ви отримали відмову, але жодна з цих причин не підходить, то можливо виникла помилка. В цьому випадку можна подати апеляцію.

Чи можна повернути гроші за збір, якщо було отримано відмову?


Ні. У разі отримання негативної відповіді, кошти, сплачені за збір, не повертаються.

Висновки

Карта побиту для дітей

Карта побиту для дітей — отримання ВНЖ або ПМЖ в Польщі має ряд переваг. Це і якісне медичне обслуговування, і хороший рівень життя, і відсутність необхідності постійного продовження візи. Це дуже зручно і особливо коли переїзд здійснюється цілою родиною. Оформлення документів для дитини має свої нюанси і іноді вимагає більше часу. Однак знаючи всю необхідну інформацію, можна швидко і без зайвих неприємностей оформити Карту побиту для дитини.

З цією статтею так само цікавляться:

Як перевірити готовність карту побиту Як продовжити карту побиту в Польщі Карта побиту по безвізу, поради
Як перевірити готовність карту побиту Як продовжити карту побиту в Польщі Карта побиту по безвізу, поради

Карта побиту для дітей — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Смотрите также

Как оформить карту побыта в Польше

Як оформити карту побиту в Польщі

Процедура оформлення Карти побиту Для перетину кордону Республіки Польща українці найчастіше використовують візу. Однак візи …