Домой / Віза / Корисно знати / Штрафи в Польщі

Штрафи в Польщі

Штрафи в Польщі

Штрафи в Польщі набагато вище ніж в країнах СНД. Той хто коли небудь там був, особливо на авто про це знають.

У Польщі, як і в нашій країні встановлено правосторонній рух. Коли Вас зупиняє інспектор, виходити з авто без його дозволу не можна. Інспектор сам підходить до авто, документи необхідно надати через відкрите вікно, тільки коли інспектор попросить Вас вийти це можна буде зробити.

Зупинити засіб пересування інспектор може жезлом або просто рукою. Польсьий жезл не смугастий, а круглий як зазначено на фото нижче.

На дорогах можуть бути патрульні машини без написів «POLICJA», але таке авто має бути обладнано прихованими проблисковими маячками та приладами вимірюють швидкість.

Крім поліції можуть зупинити співробітники митниці SLUZBA CELNA і прикордонна служба STRAZ GRANICZNA

Прикордонна та митна служба може Вас зупинити по всій території Польщі, а не тільки в прикордонній території. Їх завдання перевірити документи, особливо паспорта на предмет цільового використання візи і термінів перебування.

Діти до 12 років, або зростом нижче 150 см повинні бути в дитячому кріслі, всі пасажири і водій повинні бути пристебнуті ременями безпеки. У машині має знаходитись вогнегасник, аптечка, світловідбиваючий жилет (згідно з правилами, кожен пасажир повинен мати такий жилет), знак аварійної зупинки.

Що потрібно брати з собою в Польщу коли їдеш на авто, читайте тут !

 

Штрафи за перевищення швидкості

Обмеження по швидкості:

 • 50 км /год — у населених пунктах від 5:00 до 23:00
 • 60 км /год — у населених пунктах від 23:00 до 5:00
 • 100 км /год — на швидкісній дорозі і дорозі, що має хоча б по дві смуги руху в кожному напрямку
 • 120 км /год — на швидкісній двосмуговій дорозі
 • 140 км /год — на автомагістралі

При перевищенні швидкості вилучаються права на 3 місяці і виписується штраф, права вилучає інспектор і виписує тимчасові, які діють 24 години.

Обмеження швидкості починається зі знака «забудована місцевість» (білий знак з чорними контурами будинків)

Посвідчення водія вилучають тільки в тому випадку, якщо порушення було в межах населеного пункту, в інших випадках передбачено штраф.

Штрафи за перевищення кількості пасажирів

У Польщі є такий штраф. Якщо пасажирів в авто більше ніж передбачено, водія позбавляють посвідчення на 3 місяці і штраф, 100 зл за кожного «зайвого» пасажира.

Штрафи за водіння у п’яному вигляді

Окрім штрафу за водіння у п’яному вигляді також вилучається посвідчення водія на 3 роки.

Якщо сталось ДТП і з’ясувалось, що водій був у стані алкогольного сп’яніння, водійське посвідчення вилучається назавжди. Однак через 10 років можна з дозволу суду повернути водійське посвідчення, але необхідно в авто поставити алкогольний іммобілайзер. Пристрій вимірює кількість алкоголю в повітрі, що видихається. У разі якщо буде перевищення, авто буде заблоковано.

Якщо буде виявлено у водія більше 0,2 мг алкоголю на 1 літр крові, буде виписаний штраф, автомобіль заберуть під арешт, водій отримає арешт до 2-х років.

Штрафи за паркування в невстановленому місці

Як і у всій Європі необхідно паркувати авто правильно. На парковках і в спеціально відведених для цього місцях. У випадках платного паркування необхідно оплатити стоянку в паркоматі (автомати для оплати парковки), після оплати необхідно чек про оплату покласти під лобове скло, таким чином показавши перевіряючим що за парковку Ви оплатили, якщо такого талона НЕ буде, колесо автомобіля буде заблоковано спеціальним пристроєм.

Практично у всіх містах Польщі необхідна плата за паркування з 8.00-20.00. У нічний час, вихідні та святкові дні парковка безкоштовна.

У разі паркування на місцях для інвалідів, водія чекає штраф 500 злотих, якщо ж машину забрали на штраф майданчик, необхідно буде оплатити за послуги евакуатора і зберігання транспорту, буває що такі послуги коштують більше самого штрафу.

Штрафи за прострочену страховку

Для того що б заїхати до Польщі на своєму авто необхідно мати зелену карту, це страховий поліс на автомобіль який підтримують країни учасники системи зелена карта, з неї входять 47 країн, Польща в їх числі, без такої страховки заїхати на територію ЄС не можна.

Яка повинна бути страховка для пасажирів дивіться тут .

Зелену карту перевіряють як на в’їзд так і на виїзд, при простроченої зелену карту виписується штраф, від 700 — 6000 злотих. Сума штрафу залежить від кількості прострочених днів.

Штрафи за прострочений страховий поліс в Польщі
Термін після закінчення поліса «Зелена карта» Штрафи для легкових автомобілів Штрафи для вантажних автомобілів і автобусів
до 3 днів740 zł1. 110 zł
від 3 до 14 днів1. 850 zł2 780 zł
більше 14 днів3 700 zł5 550 zł

Найпоширеніші штрафи:

  • їзда з не пристебнутими ременями безпеки 100 zł
  • перевищення швидкості від 50 до 500 zł
  • користування телефоном під час їзди на автомобілі, мотоциклі 200 zł
  • розворот в забороненому місці від 200 до 400 zł
  • переїзд на протилежну смугу в недозволеному місці: від 50 до 500 zł
  • проїзд на червоне світло світлофора: від 300 до 500 zł.
  • їзда без включених фар від 100 до 200 zł.
  • порушення правил, що могло спричинити аварійну ситуацію або ДТП 500 zł.
  • неправильну парковку від 100 до 500 zł.

Тепер Ви знаєте найосновніші штрафи в Польщі, якщо у Вас є питання або Ви хочете поділитися своїм досвідом з іншими, пишіть все в коментарях.

Смотрите также

Чи дійсні Українські водійські права в Польщі

Чи дійсні українські водійські права в Польщі або потрібно їх міняти на міжнародні Останнім часом …

12 комментариев

 1. Вікторія

  Добрий день, підкажіть. У мене в Польщі побиту став на 10 років. Чоловік привіз мені мою машину за дорученням, сам повернувся літаком. У нього побита немає. Я збираюся тут використовувати автомобіль довгостроково. Їздити хочу на українських номерах. Питання. 1.Не буде це порушенням митних правил? Чи не буде штрафу коли чоловік буде вивозити авто назад в Україну? Чи можуть йому надалі заборонити в’їзд до Євросоюзу? Коли перетинав кордон, він просто в’їхав, нічого не писав і не пояснював. Виходить у них записано, що він в’їхав як турист і не виїхав. Або там просто фіксують номер? 2.Могулі я тут їздити на українських номерах (зелена карта є на рік). Дякуємо.

  • Константин - визовый специалист

   Вікторія, все не так просто. Їзда на іноземній реєстрації на увазі т.зв. «Тимчасове ввезення», тобто ввезення на певний період без проходження митних процедур. Крім іншого, в законах є норма, що експлуатувати машину може тільки та особа, яка цей тимчасове ввезення здійснило. Вам краще проконсультуватися з митним брокером, щоб уточнити всі деталі конкретно Вашого випадку.

 2. Доброго дня, підкажіть, я працюю в Польщі вже пів року, отримала карту побиту на три роки, вдома на Україні є автомобіль, хочу на ньому їздити в Польщу, підкажіть скільки я можу перебувати в Польщі на авто з українськими номерами без виїзду і що для цього потрібно?

  • Константин - визовый специалист

   Добрий день. Закон не регламентує часу перебування в країні з українськими номерами. Ви можете їздити на своїй машині протягом півроку на українських номерах. Для цього вам потрібно оформити ці документи. Однак слід мати на увазі два моменти: 1. Вартість страховки на автомобіль, зареєстрований за кордоном, може бути вище. 2. Через півроку перебування в Польщі законодавство вимагає замінити права.

 3. Добрий день, якщо гума Runflat, обов’язково возити запасне колесо? Машина з заводу була без нього.

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня. Є технічний прогрес, а є закон. Іноді один за іншим не встигає. Закон вимагає наявності запасного колеса, і на даний момент не відомо, як митники поставляться до Runflat. Щоб уникнути проблем, краще покласти запаску.

 4. Добрий день. Збираємося їхати в Польщу на своєму автомобілі. Підкажіть, будь ласка, чи є які-небудь обмеження на автомобілі із затемненими стеклами?

  • Константин - визовый специалист

   Доброго дня. До Польщі заборонено в’їжджати з тонованими переднім і передніми бічними стеклами. Задні бічні і заднє скло можна тонувати, обмежень по ним немає.

 5. Які документи потрібні при купівлі авто в поляка? Знаходжусь на лікуванні у Німеччині. Я інвалід війни, мені важко пересуватися. Тому друзі допомогли у 2017р придбати мені авто у Польщі. Зняти з реєстрації не зміг, оскільки маю тимчасовий німецький паспорт. Скоро мене відправлять в Україну. отже: 1. Авто зареєстровано у Польщі — на ім»я попереднього власника. 2. У техпаспорті ім»я попереднього власника. 3. В мене на руках договор купівлі-продажу з ним 2017р. 4. В мене тимчасовий аусвайс Німеччини. 5.Коли відправлятимуть, мені повернуть мій закордонний український. Чи зможу я, маючи копії мого закордонного паспорта, чи на тимчасовий паспорт Німеччини, зняти авто з реєстрації для перегону в Україну?
  Чи не покарають мене за прострочення термінів зняття з реєстрації? Поясніть, будь ласка.

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Ми оформляємо робочі документи для відкриття візи, тому такої інформації не маємо. Радимо прокнсультуватись в Консульстві.

 6. Доброго дня! Виїхав на авто з укр. реєстрацією через Польщу в Голандію. У мене робоча віза. Чи є термін перебування авто в країнах Евросоюзу, чи існує штраф за порушення даного терміну, якщо так то який?

  • Татьяна - Визовый специалист

   Доброго дня. Однозначної відповіді на це питання немає. Ніде немає інформації про обов’язкові умови реєстрації автомобіля з українськими номерами в Польщі. Ви можете це зробити за бажанням, нові номери обійдуться близько 300-400 злотих. Є обмеження по страхуванню зеленої карти, якщо страховка на 15 днів, більше перебувати не можна, інакше штраф.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *