ПМЖ в Польщі / Корисно знати / Tax Free в Польщі (такс фрі)
Tax Free в Польщі (такс фрі)
5/5 - (12 голосов)

Tax Free в Польщі: визначення поняття і способи повернення коштів

Такс фрі в Польщі. Купівля товарів за кордоном зазвичай обумовлена одним з двох факторів: дефіцит або ціна. Справа в тому, що в першому випадку конкретний товар просто відсутній на полицях магазинів в рідній країні і, щоб його дістати, треба їхати за кордон.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Що таке Tax Free в Польщі?
Який відсоток VAT в Польщі?
Які існують способи повернення ПДВ?
Програма Tax Free діє у всіх польських магазинах?
Кожен іноземець може скористатися Такс Фрі?
Що потрібно знати, щоб повернути податок самостійно?
Які переваги і недоліки компенсації VAT в магазині?
Як здійснити повернення грошей за дорученням?
Які нюанси необхідно врахувати, щоб успішно пройти кордон?
Вигідно співпрацювати з Global Blue?
Скільки чекати на повернення коштів?
Висновки

У другому випадку ціна на товар в країні виробника може бути дуже вигідною, і жителі прикордонної території з задоволенням їдуть туди закуповуватися. Останнім часом українці часто купують дорогі товари в Польщі, проте не всі знають, що частину витрачених грошей можна повернути. Вся справа в програмі Tax Free. Саме про неї ми і поговоримо в цій статті, щоб розібратися в самому понятті і зрозуміти, як працює ця система.

Що таке Tax Free?

Tax Free — це програма, яка дозволяє іноземцю повернути частину грошей (VAT), витрачених зпа придбаний товар.

Що таке Tax Free?

VAT це податок, який додається до вартості кожного товару. Всі зібрані податки в подальшому витрачаються на забезпечення окремих категорій громадян. Наприклад, з них виплачують пенсії і пільги. І тут випливає логічне запитання: якщо VAT спрямовані на забезпечення громадян іншої держави, то чому іноземець повинен їх сплачувати, якщо він вже платить податки в своїй рідній країні?

Саме для цього й існує програма Tax Free, з якою іноземний громадянин може компенсувати свої витрати на податок (VAT).

Який відсоток VAT в Польщі?

Єдиного відсотка ПДВ на всі товари у Польщі не існує. Він постійно змінюється і відрізняється для кожної категорії продукції:

 • Продовольчі товари та друковані матеріали – 5%
 • Тропічні ласощі та дитяче харчування – 8%
 • Товари для будинку, меблі, посуд, одяг, взуття, парфумерія, алкоголь, шоколад і дитячі іграшки – 23%

Ставка ПДВ вказується в товарному чеку, і чим вона більше, тим більше грошей зможе повернути покупець. Тому рекомендуємо вибирати товари з найбільшим відсотком податку.

Який відсоток VAT в Польщі?

Нижче ми наведемо приклад, щоб наочно пояснити, як вираховується VAT.

Припустимо, іноземець купив в Польщі брендові туфлі, вартість яких 3150 PLN. Відсоток податку з цієї категорії – 23%. Тобто, 3150:100*23=724.5 PLN – розмір компенсації.

Однак не завжди можна розраховувати на стовідсоткове повернення податку. Існують певні нюанси, одним з яких є спосіб компенсації.

Які існують способи повернення ПДВ?

На даний момент можна вибрати тільки один з двох доступних способів повернення податку:

 1. Стовідсоткове повернення. Тобто, розмір компенсації буде прямо пропорційним розміру VAT. Суттєвим недоліком можна назвати лише те, що для завершення процедури повернення коштів необхідно буде повертатися у Польщу або навіть в той же магазин, в якому була здійснена покупка. Звичайно, якщо іноземець часто їздить на шопінг за кордон, то для нього це не стане проблемою. Однак при здійсненні разової покупки, такий спосіб, мабуть, не найраціональніший.
 2. Повернення з допомогою глобального оператора. У Польщі таким оператором є Global Blue. Співпрацюючи з цією компанією, загальна компенсація буде повною, але оператор відніме відсоток за свої послуги. Тому іноземець отримає меншу суму, ніж при самостійному повернення коштів. Часто комісія Global Blue може досягати 45%. Однак покупцеві не доведеться повертатися в той же магазин, де була здійснена покупка. А це може бути величезним плюсом для тих, хто не їздить у Польщу часто.


Як бачимо, у кожному з цих способів є свої плюси і мінуси. Тому рекомендувати якийсь один з них буде неправильно і нелогічно. Вибирати потрібно виходячи з того, який відсоток компенсації хоче отримати іноземець, і чи є у нього можливість повторно приїхати в Польщу.

Програма Tax Free діє у всіх польських магазинах?

Програма Tax Free діє у всіх польських магазинах?

Ні, не кожен магазин в Польщі працює за програмою Tax Free. Саме тому дуже важливо звертати на це увагу перед покупкою будь-якого дорогого товару. Інакше отримати повернення коштів не вийде. Інформація про Tax Free зазвичай розміщується на вивісках біля магазинів і на касах. Але самим надійним способом дізнатися, чи працює даний магазин з Tax Free – це проконсультуватися з його працівниками.

Кожен іноземець може скористатися Такс Фрі?

Для компенсації VAT покупець повинен:

 • Не бути працевлаштованим в Польщі;
 • Не мати ВНЖ або ПМЖ;
 • Вивезти придбаний товар з території Польщі протягом трьох місяців;
 • Не бути біженцем;
 • Не бути резидентом РП;
 • Подати документи на компенсацію протягом перших семи місяців після покупки.


Важливо враховувати, що для можливості повернення грошей, сума покупки повинна бути не менше 300 PLN.

Що потрібно знати, щоб повернути податок самостійно?

Найкращим рішенням буде консультація з працівником магазину, в якому купується товар. Справа в тому, що кожен магазин, що працює з Tax Free, може вводити власні умови повернення. Тому, щоб не упустити шанс компенсації, потрібно врахувати і виконати всі правила.

Однак є моменти, які є основними і незмінними. Один з них – це грамотне оформлення чека на покупку. Співробітник магазину зобов’язаний видати спеціальну квитанцію Tax Free, в якій буде вказана наступна інформація:

 • Дані і печатку магазину;
 • Прізвище, ім’я та по батькові покупця;
 • Номер та серія закордонного паспорта;
 • Адреса проживання або прописки;
 • Назва товару та ціна;
 • Дата придбання товару;
 • Підпис продавця і покупця.

Дана квитанція може бути надрукована або заповнена продавцем вручну. Це не впливає на її актуальність. Іноземцю необхідно уважно звірити всю інформацію, яка вказана у квитанції. У разі розбіжності хоча б однієї цифри або букви повернути гроші буде неможливо.

Також продавець повинен прикріпити до квитанції Tax Free касовий чек. Дані про купівлю в цих двох документах повинні бути ідентичними.

До в’їзду на батьківщину товар рекомендується не розкривати і не відривати від нього бирки. Недотримання цього правила може спричинити за собою тривалий огляд і додаткові запитання від митників.

Які переваги і недоліки компенсації VAT в магазині?

На сьогоднішній день, повернення коштів через магазин є найбільш популярним способом компенсації. Однак необхідно враховувати всі плюси і мінуси даного методу.

Які переваги і недоліки компенсації VAT в магазині?

Недоліки:

 • Потрібно назад приїжджати в даний магазин;
 • Може виявитися, що магазин, в якому планувалася купівля, не працює за програмою Такс Фрі;
 • Робота за такими умовами, які вводять в оману покупців. Наприклад, в магазині можуть відкрити точку Global Blue. Тобто, іноземець все одно буде платити комісію.

Переваги:

 • Висока ймовірність стовідсоткової компенсації податку;
 • Отримання грошей на місці;
 • Бонуси, якими магазини заохочують покупців;
 • Можливість повернення ПДВ за дорученням.

Як здійснити повернення грошей за дорученням Tax Free в Польщі?

Для того щоб скористатися цим способом, необхідно мати надійних друзів, які перебувають на території РП. Покупцеві потрібно лише написати довіреність, яку навіть не потрібно нотаріально завіряти. Завантажити бланк довіреності можна тут. Важливо заповнити його грамотно, без єдиної помилки. Разом з цим документом необхідно буде показати в магазині: скан-копію закордонного паспорта покупця, квитанцію Такс Фрі, товарний чек, і паспорт довіреної особи.

Які нюанси необхідно врахувати, щоб успішно пройти кордон?

По-перше, підготовка та правильне заповнення квитанцій і чеків. На кордоні необхідно буде показати ці документи, щоб прикордонник поставив спеціальну печатку. Без неї не можна буде компенсувати VAT.

По-друге, іноземцю необхідно переконатися, що він знаходиться в спеціальній черзі Такс Фрі. Тільки пройшовши її можна отримати спеціальну печатку і підпис митника в чек.

По-третє, отримати печатку в квитанції слід ПЕРЕД проходженням транспортного контролю. В іншому випадку про повернення податку доведеться забути.

Вигідно співпрацювати з Global Blue?

Вигідно співпрацювати з Global Blue?

Як вже згадувалося вище, Global Blue це компанія, яка допомагає повертати ПДВ іноземцям, які не бажають займатися цим питанням самостійно.

Покупець витрачає мінімум сил і нервів, і отримує компенсацію в короткі терміни. Недоліком співпраці з оператором можна назвати лише те, що йому доведеться віддати частину відшкодованих коштів. Точну цифру назвати важко, так як розрахунок залежить від багатьох факторів.

Як приклад, згадаємо раніше наведену ситуацію з купівлею брендових туфель, вартістю 3150 PLN. Якщо займатися компенсацією самостійно, то вдасться повернути 724.5 PLN, а через Global Blue – 420 PLN. Тобто, за послуги оператора доведеться заплатити 304.5 PLN.

Скільки чекати на повернення коштів Tax Free в Польщі?

Однозначну відповідь на це питання дати не можна. Все залежить від того, яким способом покупець хоче повернути гроші:

 • В магазині. Для цього необхідно повернутися туди, де був куплений товар. При собі потрібно мати квитанцію з печаткою митної служби, товарний чек і посвідчення особи. ПДВ відшкодовується готівкою прямо в магазині.
 • На кордоні. Розгляд заявок ведеться в порядку живої черги. Необхідно мати при собі ті ж документи, що і при зверненні в магазин. На сьогоднішній день, пункти на кордоні все частіше замінюються точками Global Blue. Тому велика ймовірність, що платити комісійні все одно доведеться.
 • У відділеннях Global Blue. Очікувати виплату доведеться від одного до чотирнадцяти днів. Відшкодування можливе готівкою або на картку, в залежності від суми.
 • Поштою. Для цього в Global Blue необхідно надіслати лист зі всіма документами. Відповідь прийде не скоро. Зазвичай це займає кілька місяців. Також цей спосіб дуже ризикований , адже якщо лист десь загубиться, то повернути гроші не вийде, і всі документи будуть безповоротно втрачені.


На наш погляд, перший і третій варіанти є найбільш раціональними. Якщо покупець періодично їздить в Польщу по особистих справах, то можна самостійно заїхати в магазин і отримати компенсацію. В іншому випадку – краще відправитися в відділення Global Blue. Це дозволить зберегти час і отримати непогану суму повернення.

Висновки

Скористатися програмою Такс Фрі абсолютно нескладно, особливо якщо була здійснена велика покупка і сума компенсації може бути досить великою. Ми рекомендуємо не втрачати таку можливість. Адже повернуті гроші можуть послужити першим внеском для реалізації вашої заповітної мрії!

З цією статтею також цікавляться:

Як повернути податки сплачені в Польщі Які документи потрібні українцю для в'їзду в Польщу по безвізу? Скільки коштують продукти харчування в Польщі
Як повернути податки сплачені в Польщі Які документи потрібні українцю для в’їзду в Польщу по безвізу? Скільки коштують продукти харчування в Польщі

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

ePUAP (профіль зауфани)

4.9/5 - (22 голоса) Електронний підпис в Польщі Чи можна управляти Всесвітом? Питання дискусійне, на …

Подписаться
Уведомление о
guest
207 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Іван
Іван
14 днів назад

Привіт!
я хочу купити ноутбук, скажем за 5000злотих. Оформлю taxfree в магазині ставлю всі печатки на кордні Польши і України для отримання ват 23%.
Так як ноутбук коштує більше ніж 500евро треба платити мито.
Яким чином це все зробити щоб нічого не платити на нашому кордоні?

Dedosmen
Dedosmen
1 місяць назад

Такс-фрі
Чи можна повернути гроші за такс-фрі, відразу на польському кордоні (машиною) при проставке печаток? як в аеропорту?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Dedosmen
1 місяць назад

Ні, це тільки діє в аеропортах

Вася
Вася
Відповідь для  Dedosmen
1 місяць назад

якщо там є відділення »блю глобал» (на кшталт так називається). З чуток втрачаєте до 30% повернення.

Анатолій
Анатолій
2 місяців назад

Такс-фрі
Підкажіть будь ласка детально як оформити звичайний такс фрі в Польщі, (там є ще якийсь глобал Блю, з пониженою ставкою) як оформити на польському кордоні, якщо я їду автобусом, і де повертають гроші, в Україні?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

Все просто для отримання такс фрі сума на наземному транспорті не повинна перевищувати 500евро. Йде в магазин де хочете придбати товар запитує є повернення такс фрі. Вони видають окремий чек і ставлять свою печатку магазину. Товар повинен бути новим так як на кордоні перевірятимуть цілісність і новизну товару. Ви подаєте свої дані паспорта індекс місцевості і адрес де проживаєте. При перетині кордону на автобусі потрібно домовитися з водієм щоб вас пустили до віконця де ставлять печатку на вивезення товарів не все хоча бо це займає час. На кордоні ви повинні придавити чек товар і вам повинні поставити печатку про вивезення товару за кордон.
Тоді при поверненні в Польщу в тому ж магазині або мережі магазинів пред’являється чек і аркуш паперу про вивезення товарів за кордон з печаткою і отримайте повернення коштів на місці. При користуванні послугою Глобал Боя ви отримуєте кошти в Україну через 6 місяців і в гривні за курсом.

Roman
Roman
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

вже відповідали

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Roman
2 місяців назад

звичайна ситуація

Іван
Іван
Відповідь для  Roman
2 місяців назад

Походу з першого разу не зрозумів

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Roman
2 місяців назад

Я запитав ще раз, Так як не побачив в першому пості подробиць, які мене цікавили, чого не скажеш про цей пост.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

спасибі

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

Я правильно зрозумів що податки мені повернуть тільки в разі повернення до Польщі, (якщо не брати до уваги сервісу глобал Блю) а припустимо я якщо я візьму річ в магазині Самсунг, а в Україні зайду в мережу Самсунг, мені там повернення не зроблять?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

Звичайно ж ні.

Stepan
Stepan
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

А якщо товар коштує понад 500 євро тоді що?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Stepan
2 місяців назад

Тоді на нашому кордоні заплатите податок і оформлення таксфрі недоречно

Іван
Іван
Відповідь для  Анатолій
14 днів назад

як недоречно?, що заплатити 10% на кордоні, що вернути 23% є різниця?

Ковідло
Ковідло
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

якщо буде хоча б 50% завантаженість автобуса людями, то можуть інші, які без так-фрі підняти виття на весь автобус. Краще пехом через кордон тоді або бусом, але знову таки якщо буде нормально людей в салоні, теж можуть підняти виття, тому на поїзд, тому народжувати вже ось ось

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Ковідло
2 місяців назад

Зрозумів спасибі

Ivan
Ivan
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

теж цікаво

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Ivan
2 місяців назад

зрозумів

Артем
Артем
2 місяців назад

Де купити телефон? Apple
Всім привіт, збираюся їхати в Польщу і хотів придбати там Айфон, але дивлюся ціни. в порівнянні з Україною вище, де купити сірий товар ?? за адекватними цінами?
хто що знає? поділіться інфою

Олександр
Олександр
Відповідь для  Артем
2 місяців назад

olx

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Артем
2 місяців назад

В Бедронка

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Vitalik
2 місяців назад

в коробках з простроченням?

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Covidlo
2 місяців назад

Та да …

Ist
Ist
Відповідь для  Артем
2 місяців назад

В Apple Store

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Ist
2 місяців назад

там сірий товар продають?

Ist
Ist
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

білий

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Ist
2 місяців назад

дивний твій відповідь, автор просить ради, де купити сірий, а ти радиш де купити білий. У чому сенс?

Ist
Ist
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

Білий краще сірого, очевидно ж

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Ist
2 місяців назад

що, крім того, що він дорожче

Ist
Ist
Відповідь для  Анатолій
2 місяців назад

Тим що офіціал з усіма наслідками, що випливають

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Ist
2 місяців назад

автору не треба офіціал, він же спеціально це уточнили

Раскольников
Раскольников
Відповідь для  Артем
2 місяців назад

Сірі айфони, біти з Америки. Як же наш народ любить понтонуться та щоб і дешевше

ЛЮБОВЬ
ЛЮБОВЬ
Відповідь для  Артем
2 місяців назад

В Україні телефони дешевше коштують. Але я купувала в Польщі, тому що тут діє 100% гарантія в разі чого. Купувала в мережі магазинів RTV euro AGD.

Roman
Roman
Відповідь для  ЛЮБОВЬ
2 місяців назад

Також можна оформити і tax-free

Ist
Ist
Відповідь для  ЛЮБОВЬ
2 місяців назад

В Україні теж в авторизованих центрах продажів.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Артем
2 місяців назад

як на мене то краще в Польщі купить, нехай Тришки і дорого, зате якісніше для польських споживачів товар, ніж нам привозять.
думка суто моя, а не нав’язую ком. сказав!

Ist
Ist
Відповідь для  Covidlo
2 місяців назад

Вірно сказав!

Olos
Olos
4 місяців назад

Такса
В якому медіаексперті в любліні можна забрати таксу? В будь якому чи в якомусь одному можна тільки?

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Olos
4 місяців назад

При покупці потрібно було запитати, але мабуть в будь-якому

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Olos
4 місяців назад

потрібно пошукати в інтернеті який магазин прив’язаний до пункту видачі

Olos
Olos
Відповідь для  Covidlo
4 місяців назад

не зрозумів

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Olos
4 місяців назад

коротше НЕ у всіх містах є пункти видачі бабла. в більшості тільки в обласних і то якщо купував в Краківській області, а не зможеш Отримати в Люблінської і навпаки. мені так пояснювали.

Oleg
Oleg
5 місяців назад

Таксфрі Гданськ

Добридень! Підкажіть, як зараз проходить процес по таксфрі в аеропорту Гданська, можливо хтось стикався?

Вася
Вася
Відповідь для  Oleg
5 місяців назад

стару тему не знайшов відпишуся по новому)). Після проходження аеропортного огляду — в тому ж поверсі, прямо зліва буде віконце (прямо якийсь гейт, а ось лівіше віконце з телефоном). Там ще висить табличка tax free. Також там висить оголошення де повідомляється що оформлення такс фрі відбувається перед посадкою на борт. На це не заморачивайтесь. Підіймаючи трубку — чекаєте. Через час з того боку піднімуть трубку і запитають якого біса вам потрібно))) Говорите що такс фрі. Мені відповіли чекайте в тому ж місці. Через 5-7 хвилин прийшла панове. Перевірила товар в упаковці. Забрала папірець і пішла. Повернулася через 5-7 хв з папірцем з печатками. Це було годин за 3-4 до відльоту. Після цього радісною підстрибує ходою попрямував до погранцам (на другому поверсі) для отримання печатки на виліт.

zoyc
zoyc
Відповідь для  Вася
5 місяців назад

А далі? Як гроші отримали і скільки в процентному співвідношенні від суми повернення?

Вася
Вася
Відповідь для  zoyc
5 місяців назад

отримав по прильоту назад до Польщі. Точніше отримував. Щоразу разом з доками (паспорт і папірець з печатками митниці (2 друку мінімум, ютуб в помощь!) Йшов на касу магазину де купував .. Робив — отримував взад пенёнзи.
Смітячи !!! потім допишу. Виникли проблемки.

zoyc
zoyc
Відповідь для  Вася
5 місяців назад

Якщо в магазині то супер. Можна Отримати всю суму повернення. Але зараз наскільки мені відомо то всі працюють тільки за глобал блю, може є, а вони забирають собі відсотків 30 або 40 від суми

zoyc
zoyc
Відповідь для  Oleg
5 місяців назад

Як відбувається … Щоб повністю його оформить ти повинен товар вивезти з країни, а потім в’їхати назад за грошима, або відправити поки поштою і чекати. І не важливо аеропорт це або піший перехід

Suspected
Suspected
Відповідь для  Oleg
5 місяців назад

Так само як і завжди і так само як і всюди

Миша
Миша
6 місяців назад

розмитнення товару
Привіт всім. Може хто з таким стикався, на кордоні Краковець забрали телефон, тому що він дорожче 500 євро, я не знав поїхав зеленим коридором, тепер маю рішення суду, потрібно розмитнити його, як мені заїхати на митний пост Краковець?

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Миша
6 місяців назад

треба було НЕ махати їм на кордоні і НЕ віддавати, Застосувавши силу, захищаючи своє майно, честь і гідність

Миша
Миша
Відповідь для  Covidlo
6 місяців назад

Це випадково, сказали показати сумку.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Миша
6 місяців назад

треба було сказати, а не покладав нічого в сумку, не фіг і заглядати.
по звикали на граніцах- давай паспорт, сумки покажи ….
коли ж уже буде і асоціація України з ЄС, через скільки років, десятиліть … якщо взагалі буде.

Сергій
Сергій
Відповідь для  Миша
6 місяців назад

А телефон був запечатаний? У блістер?

Миша
Миша
Відповідь для  Сергій
6 місяців назад

да

Сергій
Сергій
Відповідь для  Миша
6 місяців назад

Зрозуміло дякую! думаю якби роздрукував то проблем не було, якщо така можливість була

Yurii
Yurii
7 місяців назад

Вікно TAX FREE в аеропорту в Вроцлаві
Хто знає, де розташовано вікно TAX FREE в аеропорту в Вроцлаві?

zoyc
zoyc
Відповідь для  Yurii
7 місяців назад

Теж саме. Шукаю вікно таксфрі, але в аеропорту в Катовіцах. Ніхто не відповів

Андрій
Андрій
7 місяців назад

Таксфрі на рейсовому автобусі(поділіться досвідом)
Поділіться досвідом з проходження таксфрі на автобусах. Чи багато часу забрало? Чи чекає водій автобуса? Чи вся процедура проходить без нервів. будь ласка

Roman
Roman
Відповідь для  Андрій
7 місяців назад

Наш водій відмовлявся нас відпускати на проходження Tax Free. Тому я і ще деякі люди вийшли з автобуса, ми забрали свої речі і пішки пішли на проходження Tax Free. Я не знав чи наш автобус пройшов митницю варто ще в черзі, тому на українській стороні сіл на автостанції до Львова а звідти доїхав додому

zoyc
zoyc
Відповідь для  Андрій
7 місяців назад

Ділюся досвідом. Їхали автобусом Люксрейзен. Квиток до Львова. Через Шегині Медика. Скажу відразу, вас ніхто не зобов’язаний чекати на таксфрі і водій має повне право залишити вас там і поїхати далі, тому що у нього час і маршрут. Знаючи це, ще до того як сідали в автобус, обговорили це питання з водіями. Сказали їм відразу, що обов’язково потрібно буде оформити таксфрі, будь-яким чином. Або я виходжу з автобуса перед кордоном, йду пішим і оформляю такс фрі, а автобус мене НЕ чекає, а я з кордону своїм ходом. Якщо встигну раніше автобуса, то сяду і поїду далі з ними. Вони сказали ок. Але, завжди і всюди все вирішують люди і людські взаємини. А не бидло, як нижче в коментах. Перед кордоном водії порадившись, заїхали в прикордонну зону разом зі мною в автобусі. Вони ж і показали де це вікно і допомогли з доками, благо черги Не було зовсім туди. Але все одно вийшло не дуже швидко. Хвилин 15-20 автобус чекав мене, єдиного пасажира з таксфри. Спасибі пасажирам, ні один не сказав ні слова і НЕ обурювався. Але і пасажирів було дуже мало.
Так що в кожному разі все може бути індивідуально.
Рекомендую відразу перед поїздкою обговорити це питання з перевізником. Або якщо хочеш дам телефони тих водіїв, з ким їхали

Юрій
Юрій
Відповідь для  Андрій
7 місяців назад

Їхав перед новим роком з колегою, він купив телефон з такс фрі. Поки проходили паспортний контроль колега побіг і помітив листок в митника

Андрій
Андрій
Відповідь для  Андрій
7 місяців назад

тепер сам же і ділюся … єдиним хто повівся по-людськи в моєму автобусі … був водій. Люди не хочуть входити в положення … думають тільки про свою дупу … але звичайно до тих пір, поки їх не торкнеться подібна проблема … неприємний досвід

Вася
Вася
Відповідь для  Андрій
7 місяців назад

проблемне питання. Перед тим як сідати ви повинні дізнатися у водія оформляють вони (чекають) такс фрі. Природно попередньо це потрібно дізнатися перш ніж купить квиток. Справа в тому що ці дятли можуть почати вас обшукувати при проходженні кордону. Починаючи від загрози кинути вас там (поки ви оформляєте) до реального дії. Це бонус від користування фірмами перевізниками ноунейм (дешево зате сердито). Що робити? х.з. Ми домовилися що ми веземо таксфрі. Наші документи пішли першими. Ми пішли на таксфрі. Нам водила винісши мозок (урод) що всі чекають поки ми оформляли. Дійшло до погроз. З його боку. Я, з напарником, оформив, але варто було це багато нервів через водія. Якщо покатаєтеся довгий час на ноунейм — зрозумієте. Ідіот взагалі нічого НЕ розуміє в своїй професії (навіть не вміє інфу усвідомити з онлайн кпп, мало того навіть їздити по навігатору НЕ вміє) починає пір’я їдуть перед вами що він профі, а ви просто, бидло, зобов’язані жопой сидіти в автобусі 12 годин. При цьому НЕ опалювальний взимку.

zoyc
zoyc
Відповідь для  Вася
7 місяців назад

По ходу ти бидло ще те. Водій і пасажири взагалі НЕ зобов’язані тебе чекати з твоїм таксфрі

Вася
Вася
Відповідь для  zoyc
7 місяців назад

По ходу тебе боже обділив здатністю розуміти прочитаний текст. Спочатку питання було вирішене з водилами. Якщо сказав — так, давати задню це моветон.
Я радий що у тебе позитивну думку про поїздки на автобусах. Нехай воно таким і залишається. Є люди які звикли до певних обставин або умов. Їм хоч кіл на голові теши, а їм все норм і порядку.

Максим
Максим
7 місяців назад

Tax free
Всім привіт !!! Підкажіть будь ласка, може хтось в курсі, повернення іноземного податку такс фрі за куплений телефон, так ось питання в тому що коли оформляє такс фрі то повернення отримуєш в магазині де його купував або через посередників а можна його отримати якимось чином в Україні, перерахуванням або ще якось, просто повертатися до Польщі не планую. В інтернеті жодної інформації з цього питання не знайшов !! Спс за інфу

Віталька
Віталька
Відповідь для  Максим
7 місяців назад

При отриманні коштів за tax free не хотіли навіть паспорта. Так що передайте документ tax free знайомим, для отримання коштів.

Макс
Макс
Відповідь для  Віталька
7 місяців назад

Що за маячня. Завжди вписують повністю всі дані. Аж до адреси в Україні …
Якщо не взяли паспортних даних то можеш забути про повернення таксфрі

Віталька
Віталька
Відповідь для  Макс
7 місяців назад

Читай уважно, паспорт не потрібен вже при отриманні коштів

Макс
Макс
Відповідь для  Віталька
7 місяців назад

Маячня. Скільки разів отримував завжди просили паспорт. Так як маю 2 паспорта і виїжджав по одному, а вьізжав по іншому дав в Магази другий паспорт і він не заканати. Добре що був ще 1 з іншими доками приніс другий і забрав гроші. Так що не треба нести нісенітницю.

Макс
Макс
Відповідь для  Макс
7 місяців назад

На всіх сайтах типу медіа марк, х-ком і тд є форми для уповажненія на іншу особу, а у тебе все так просто. Взяв кому завгодно дав і отримавши гроші …

Віталька
Віталька
Відповідь для  Макс
7 місяців назад

Ну у мене був один єдиний досвід повернення. Це все показав для повернення це папiрчік tax free

Макс
Макс
Відповідь для  Віталька
7 місяців назад

Що це за магазин такий?

Віталька
Віталька
Відповідь для  Макс
7 місяців назад

Mi Market

Макс
Макс
Відповідь для  Віталька
7 місяців назад

Може медіа маркт?

Віталій
Віталій
Відповідь для  Максим
7 місяців назад

У вас без варіантів,
якщо покупець не планує повертатися до Польщі, то у нього є 2 можливості:

оформити довіреність на ту людину, яка звернеться від його імені з продавцем
звернутися в Україні в найближчий офіс компанії Global Blue, за умови, що його накладна оформлена авторизованої точки цього сервісу.
Щоб отримати гроші, з продавцем потрібно звернутися не пізніше, ніж через 10 місяців з дня покупки.
10 місяців — це граничний термін. Продавець може встановлювати менший термін. Це повинно бути вказано на накладної.
Це для вас не нова інформація, аналізуйте.

Максим
Максим
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Зрозумів !! Спс за інфу

Макс
Макс
Відповідь для  Віталій
7 місяців назад

Людина навіть не вказав який він бланк оформив для таксфрі і хоче щоб йому допомогли …
Якщо це все ж глобал то можна повернути в Укр. Якщо це звичайний повне повернення то доручення. У кожного магазину це доручення своє. Тому потрібно заходити на сайти свого магазину і шукати її там, або просити на пошті щоб вислали.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Максим
7 місяців назад

Особисто не повертала, але планувала і навіть в магазині оформляла документи на повернення (це вже пройшло більше року, може і помиляюся) в документах була інформація яким чином і протягом якого часу вони повертаються.
Може все вже змінилося і якийсь інший порядок)

Максим
Максим
Відповідь для  Наталя
7 місяців назад

Спс

підозрюваний
підозрюваний
Відповідь для  Максим
7 місяців назад

В Україні такс фрі не повернути. Необхідно протягом трьох місяців забрати в Польщі

Макс
Макс
Відповідь для  підозрюваний
7 місяців назад

У кожного магазину свої терміни наприклад х-ком 7 місяців

Максим
Максим
Відповідь для  Макс
7 місяців назад

Спс

Olos
Olos
8 місяців назад

Таксфрі
Якщо я купив телефон, оформив таксфрі друк поставили, я можу повернути кошти не виїжджаючи до Польщі а просто передати перевізнику чек і таксфрі щоб він мене взяв?
Можна так чи ні?

Mari
Mari
Відповідь для  Olos
8 місяців назад

Куплений товар повинен бути в непорушеною упаковці + чек на цей товар!

Ольга
Ольга
Відповідь для  Olos
8 місяців назад

Ні, так не можна.

Olos
Olos
Відповідь для  Ольга
8 місяців назад

Чому не можна?

Borys
Borys
Відповідь для  Olos
8 місяців назад

Проситимуть паспорт в магазині, де купували телефон

Olos
Olos
9 місяців назад

такса

Купив телефон в Польщі на початку грудня, оформив таксу друк вліпили на кордоні
Питання коли я можу забрати гроші в медіа експертом?
Кажуть що через півроку дехто каже 90 днів

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Olos
9 місяців назад

Коли будеш в Польщі тоді візьми

Vitalka
Vitalka
Відповідь для  Olos
9 місяців назад

10 місяців є з моменту покупки, щоб звернутися за поверненням VAT
А 90 днів це вивезення товару

Olos
Olos
Відповідь для  Vitalka
9 місяців назад

У період 10 місяців я можу забрати або після 10 місяців?

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Olos
9 місяців назад

вже можна йти займати чергу

Olos
Olos
Відповідь для  Covidlo
9 місяців назад

Десять місяців, щоб взяти гроші так?

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Olos
9 місяців назад

life-in-travel.com.ua/polsa/vizovye-voprosy/tax-free-v-polse/

Vitalka
Vitalka
Відповідь для  Olos
9 місяців назад

Так

Дима
Дима
10 місяців назад

Здрастуйте, як оформити в магазині при покупці tax free? Це коштує якихось додаткових грошей, і через скільки потрібно на кордоні надати товар для повернення коштів (податку ПДВ)? І в якому вигляді має бути товар, запечатаним або відкритим можна?

Гена
Гена
Відповідь для  Дима
10 місяців назад

При покупці говори що будеш робити такс фрі, вони на чеку поставлять печатку. Дається три місяці щоб вивести товар за межі ЄС.
Товар повинен бути в коробці оригінальній, все так же як при покупці. Тобто, товаром можеш користуватися, але коли будеш їхати, то запакують його.

Катя
Катя
Відповідь для  Дима
10 місяців назад

Товар повинен бути тільки запечатаний !!!

Юля
Юля
Відповідь для  Дима
10 місяців назад

Вибирай ту смугу руху, де є знак про оформлення Tax Free. Добре коли на своєму авто, але якщо автобусом, то тебе ніхто не буде чекати. На митниці повинні поставити 2 друку.

Славик
Славик
Відповідь для  Дима
10 місяців назад

А ми як їхали автобусом, оформляли taxFree 3 людини телик, телефон і ще що то там то водій з них взяв (за телик 500 грн) а за решту по 300 грн сказав це за те що весь автобус чекав …

Ян
Ян
Відповідь для  Славик
10 місяців назад

Жадібність наших водіїв не має меж. Коли ці мудаки не можуть знайти кпп без черги і заїжджають туди де чергу на 4-12 годин — це нічого. Норм. А коли чекають людини півгодини на таксфріі — це ціла істерія і трагедія у них.

Dmytro
Dmytro
10 місяців назад

TAX FREE

Підкажіть будь ласка, хочу привезти техніку в Україну куплену в Польщі. Коли я оформляю такс фрі, на який термін діє ця функція? І чи можна її використовувати тут або на кордоні просять товарний вигляд?
Хто сильний в цьому, підкажіть.
Дякую 🙂

Андрій
Андрій
Відповідь для  Dmytro
10 місяців назад

Оформляти в магазині де купуєш, дають документи для кордону і повинен 3 місяці для того щоб вивезти товар з ЄС.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Dmytro
10 місяців назад

До 3 місяці

Anna
Anna
Відповідь для  Dmytro
10 місяців назад

Дивіться умови в фірмі, де купували товар. У них зазвичай є інструкція російською

Андрій
Андрій
Відповідь для  Dmytro
10 місяців назад

Строку не знаю але знаю точно що все повинно бути упаковано

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Dmytro
10 місяців назад

скільки діє точно не пам’ятаю, ніби як 10 місяців, але точно знаю що техніка повинна бути новою і упакованої з усіма пленочками і без слідів використання

Dmytro
Dmytro
Відповідь для  Dimitrov
10 місяців назад

Я зрозумів, дякую велике, ти кращий

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Dimitrov
10 місяців назад

У Аеропорту пробивав таксфрі. Ніц не перевіряли.

Dimitrov
Dimitrov
Відповідь для  Viktor General29
10 місяців назад

значить пощастило

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Dimitrov
10 місяців назад

У мене товар був при собі упакований. Але вона сказала що не треба показувати

Таня
Таня
11 місяців назад

Хочу покупати телефон в польщі з оформленям такси.
Можуть бути якісь проблеми якщо я його розпечатаю ?
Чи треба везти тільки в коробці?

Дима
Дима
Відповідь для  Таня
11 місяців назад

Моїм батькам не поміщалася електроніка в коробці, так вони взагалі без коробки везли, на кордоні норм пропустили і таксфрі оформили.

Таня
Таня
Відповідь для  Дима
11 місяців назад

А як оформляється такса точніше на кордоні? в магазині все зробив.

Дима
Дима
Відповідь для  Таня
11 місяців назад

Я не знаю точно, не питав батьків, але начебто потрібно їхати по коридору з таксфрі і на кордоні друк ставлять на вашому рахунку за товар.

Ярик
Ярик
Відповідь для  Дима
11 місяців назад

Як оформляти таксу на кордон,і питають щось чи просто печатку поставлять і все?
Провіряють польскі чи наші?

Яна
Яна
Відповідь для  Таня
11 місяців назад

Не потрібно його везти в коробці.
Головне щоб у вас був чек на руках, і разом із телефоном.

Андрей
Андрей
11 місяців назад

Чи працює taxfree на кордоні. Найбільше цікавить Ягодин.

Ярик
Ярик
Відповідь для  Андрей
11 місяців назад

Він скрізь наскільки знаю працює, в т.ч. в Ягодині.

Анна
Анна
Відповідь для  Андрей
11 місяців назад

В Ягодині є, як і на всіх.

Жека
Жека
Відповідь для  Андрей
11 місяців назад

Так звісно працює.

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Андрей
11 місяців назад

Він є на всіх пунктах.

оля
оля
11 місяців назад

Чи можна на такс фрі везти розпакований телефон?

Дарья
Дарья
Відповідь для  оля
11 місяців назад

Так

Ola
Ola
11 місяців назад

Якщо я оформила такс фрі на телефон 10 місяців тому. Чи можливо ще отримати повернення коштів?

Полина
Полина
Відповідь для  Ola
11 місяців назад

Спробуйте, чому ні?

Ульяна
Ульяна
11 місяців назад

Добрий день! Якщо я буду з Польщі в Україну вести запечатаний телефон, з мене на кордоні не будуть вимагати заплатити якийсь там податок?

Зина
Зина
Відповідь для  Ульяна
11 місяців назад

Ні, ти його вже сплатив.

Полина
Полина
Відповідь для  Ульяна
11 місяців назад

При купівлі нового телефону вам потрібно було оформити таксфрі. Якщо цей телефон не варто більше ніж 500евро то тоді при поверненні з України могли повернути 16-18% від вартості телефону.

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Полина
11 місяців назад

Я це і планую зробити, просто я турбуюся що потім на кордоні України з мене вимагатимуть той податок заплатить.

Полина
Полина
Відповідь для  Ульяна
11 місяців назад

Ви навпаки можете собі повернути податок, заплачений за нього в Польщі.

Stepan
Stepan
11 місяців назад

Таксфрі
Хочу запитати
Чи на кожному пропускному пункті
Є таксфрі?
Детальніше Грушів- Корчова
Може хто оформляв?

сарказм
сарказм
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

Воно вам треба?.
Є на кожному.

Stepan
Stepan
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Спасибі !!!!

Андрій
Андрій
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

Що вигідно везти в Україну по таксфри таксфрі tax free taxfree?

Юлія
Юлія
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

є звичайно

Влад
Влад
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

є, але в черзі доведеться постоять

Ruslana
Ruslana
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

Є на кожному, але кажуть що ще той головняк. особливо якщо автобусом їдете

Stepan
Stepan
11 місяців назад

Таксфри
Хочу спросить
ли на каждом пропускном пункте
Есть таксфри?
Подробнее Грушив- Корчева
Может кто оформлял?

Ruslana
Ruslana
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

на каждом, но говорят что еще тот головняк. особенно если автобусом едете

Влад
Влад
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

есть, но в очереди придётся постоят

Юлия
Юлия
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

есть конечно

Андрей
Андрей
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

Что выгодно везти в Украину по таксфры таксфри tax free taxfree?

сарказм
сарказм
Відповідь для  Stepan
11 місяців назад

Оно вам надо? Суеты вот там.
Есть на каждом.

Stepan
Stepan
Відповідь для  сарказм
11 місяців назад

Спасибо !!!!

Nastia
Nastia
1 рік назад

Чи оформляють зараз на границі tax free? Якщо так, то на яких?

Nazarich
Nazarich
Відповідь для  Nastia
1 рік назад

оформляют

Nastia
Nastia
Відповідь для  Nazarich
1 рік назад

А на якому пункті оформляли ви?

Nazarich
Nazarich
Відповідь для  Nastia
1 рік назад

сам нещодавно не їхав, друг ввозив телефон, їхав своєю машиною, рава-руська

Nastia
Nastia
Відповідь для  Nazarich
1 рік назад

Дякую

Саша
Саша
1 рік назад

Такс фрі

Хочу купити плазму, підскажіть де саме купити і як на кордоні з Такс фрі?

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Саша
1 рік назад

при мені колега купував в Media Expert теж плазму по знижці, оплачуєш в касі і на виході буде ще одна, там і заповнюють папірці на твоє фрі.
питання залишається лише в одному, чи буде час на кордоні оформити,
водії рейсових і не тільки постійно поспішають.
ще є Media Markt.

Ніка
Ніка
Відповідь для  Covidlo
1 рік назад

Я купувала телефон оформила такс фрі їхала машиною, на кордоні 10 годин чекали + інша черга

Боря
Боря
Відповідь для  Саша
1 рік назад

купити можна і онлайн і в магазинах, главне зразу попередьте про такс фрі

Іван
Іван
Відповідь для  Боря
1 рік назад

В онлайн магазинах tax free не видають.

Костік
Костік
Відповідь для  Саша
1 рік назад

в магазі зразу скажіть про такс фрі

Андрій
Андрій
Відповідь для  Саша
1 рік назад

Поговоріть з водієм він в курсі як швидше оформити. Але в магазині при покупці кажуть одразу що на ТАКСФРІ

Богдан
Богдан
1 рік назад

Хочу на новий рік купити техніку не багато. чи не буде проблем при виїзді на кордоні?

Bass
Bass
Відповідь для  Богдан
1 рік назад

Не забудьте оформити taxfree 👍

Aisberg
Aisberg
Відповідь для  Bass
1 рік назад

А сенс в такс фрі? Щоб потім на укр кордоні податок заплатити? У нас як би вище ставка.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Aisberg
1 рік назад

дивлячись на чому виїжджати і чи буде час на оформлення.

автобусники постійно поспішають і їм ваше фрі

Bass
Bass
Відповідь для  Covidlo
1 рік назад

Який податок 😂 ви хоча б раз оформлення його робили?

Оксана
Оксана
Відповідь для  Bass
1 рік назад

В україні на цьому роблять бізнес, возять нову та б.у техніку кожного дня. Проблем немає з цим. Раджу оформляти такфри для повернення податку, можна не погано зекономити. Але якщо це якась не дорога дрібниця, то краще не заморочуватися на кордоні.

Nikita
Nikita
Відповідь для  Оксана
1 рік назад

Краще купувати в Україні) можливо буде використовуватися гарантією якщо що)

Руслан
Руслан
Відповідь для  Nikita
1 рік назад

Купував в Польщі за один раз ноутбук телефон і телевізор 43 дюйма віз з перевізником, не знаю ніяких питань не було на кордоні

Клава
Клава
2 років назад

 Можливо повернути таксі фрі не виїжджаючи з Польщі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Клава
2 років назад

Малоймовірно, навіть не з кожним статусом іноземця в Польщі податок буде повернений і на батьківщині.

іма
іма
2 років назад

Добрий день.ВТБ банк, вже не займається поверненням грошей, можете підказати, хто ще може повернути гроші в Луцьку?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  іма
2 років назад

На сайті були оновлені пункти повернення tax free в Україні. На жаль, повернення в Луцьку не здійснюється на даний момент. Потрібно їхати в Київ, Львів чи Одесу.

Роза
Роза
2 років назад

 При відвідуванні банку товар потрібно надавати або достатньо документів?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Роза
2 років назад

Товар перевіряється на митниці.

Роман
Роман
2 років назад

 Де я можу отримати ПДВ суму яка повернута за товар в Польщі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Роман
2 років назад

Отримати гроші можна на митниці при виїзді або в спеціальних пунктах.

Іван
Іван
2 років назад

Покупки здійснював в Італії.Які є компанії крім Глобал Блю? У мене Quick Refund і де в Києві є відділення?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Іван
2 років назад

Іван прочитайте будь ласка уважно статтю

Інга
Інга
2 років назад

У чоловіка є карта годинного побуту на 1 рік, він може зробити Тах free чи ні?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Інга
2 років назад

Інга,теоретично при ПМЖ не можна, при ВНП можна, але практика показує, що Tax Free іноді отримують по обох документів.