lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Корисно знати / Грошова компенсація Українцям в Польщі
Грошова компенсація Українцям в Польщі

2080 злотих для тих хто працює в Польщі

Уряд Польщі вирішив фінансово допомогти Українцям які офіційно працюють у Польщі. Одноразово до 2080 злотих.

Як отримати фінансову допомогу тим людям які залишилися на території Польщі? На це питання постараємося докладно відповісти, на все детальніше.

2080 злотих виплачується як одноразова допомога Українцям які зараз працюють у Польщі, хто ж може отримати такі виплати?

1 — Ви повинні працювати з документами, які зараз дійсні, немає різниці як ви приїхали в Польщу, по візі, безвизу або карті побуту. Так само у тих, у кого документи закінчилися починаючи з 15 березня, ви потрапляєте під ці вимоги.

2 — Ви обов’язково повинні бути офіційно працевлаштовані, мати запрошення від роботодавця, умову злицення. Цей договір обов’язково повинен бути підписаний до 01.02.2020.

Якщо у Вас договір умова злицення підписаний після 01.02.2020 або договір умова о праце, ви не зможете отримати грошову компенсацію.

3 — Договір умова злицення обов’язково повинен бути дійсний на даний момент.

4 — У вас не повинно бути додаткових доходів. Якщо, наприклад, ви працюєте офіційно на другій роботі або на підробіток, ви не отримаєте компенсацію, ви повинні мати офіційну тільки 1 роботу.

Важливо розуміти, що якщо ваша заробітна плата не змінилася з початку карантину, тобто ви до карантину і під час карантину працюєте так і працювали, спаду виробництва немає, ви не зможете отримати компенсацію.

Хто ж може отримати компенсацію?

Грошова компенсація Українцям у Польщі

Може отримати компенсацію від уряду Польщі тільки ті люди: які зараз сидять вдома (В Польщі) без роботи, через карантин, або обсяги виробництва значно зменшилися що вплинуло на ваше зарплату. У вас зараз на руках чинне умова злицення (яке підписано до 01.02.2020, якщо підписали договір після 01.02 компенсацію не отримуєте), немає офіційних додаткових доходів. Тільки тоді вам можуть нарахувати Польську компенсацію одноразово в розмірі 2080 злотих.

Як подати на компенсацію?

Якщо все з вищеперерахованого до вас підходить тоді вам варто зробити наступне.

Ви йдете до роботодавця, він допоможе Вам написати заяву яку роботодавець передає далі для того що б вам на карту нарахували компенсацію.

Анкету яку ви з роботодавцем повинні заповнити можна завантажити тут.

Так само зверніть увагу, що сума може бути і менше ніж 2080 злотих, так як розраховується індивідуально і залежить від вашої останньої зарплати.

Надіслати цю анкету в ЗУС може тільки роботодавець, самостійно цього зробити неможливо, гроші так само прийдуть на вашу картку а не на рахунок роботодавця.

Звичайно, якщо Ви самі за себе не потурбуєтеся роботодавець навряд чи прийде до вас сам і скаже давай допоможу тобі з компенсацією, так як роботодавець ніякої вигоди від цього не має і ви самі повинні за це потурбуватися.

У висновку скажу, що Вам обов’язково потрібно цим скористатися, зайвих грошей не буває, тим більше з майбутьою кризою.

Офіційна стаття на цю тему від ЗУС Польщі дивіться за цим посиланням https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/swiadczenie-postojowe-dla-osob-wykonujacych-umowy-cywilnoprawne/2551448

Вам буде цікаво:

Як зареєструватися в візовий центр Польщі
Візовий центр закрито на карантин Польща закрила кордони з Україною з 2021 роки за поїздку по безвізу потрібно буде заплатити

Якщо у Вас залишилися питання, пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо.

Основні питання які у Вас можуть виникнути

А чому не потрапляють люди, які працювали на умів о праце?

  • Це ставитися до категорії цивільно правових і регулюється Цивільним кодексом Польщі а ось Umowa o pracę підпорядковується нормам Трудового Кодексу Польщі.

Це лише за умови що є побит? Сталий або годинний?

  • Немає різниці. Якщо у вас спад виробництва і вас відправили за свій рахунок або ж ви працюєте але менше і ваша зп через це нижче ніж 50% від середньої зп по Польщі тобто нижче ніж 1300 то ви маєте повне право на отримання цієї допомоги.

Чому умова зліценія підпадає а по умова о праце ні? У чому різниця, у мене по умові о праце теж великий спад по годинах.

  • На умові о праце зарплата стабільна, навіть якщо зовсім не працюєш і сидиш вдома — отримуєш зарплату як постойове від роботодавця, так як він просто зобов’язаний її виплатити. У разі умови злеценя платять саме за відпрацьовані години, наприклад, відпрацював 15 годин на місяць — отримав 250 брутто і роби з цими грошима що хочеш — за квартиру плати, а ще й податки вирахують.

Якщо у Вас залишилися питання, пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Польща продовжила безвиз через карантин

Польща продовжила безвиз через карантин

Оцените запись Польща продовжила безвиз через карантин Польща продовжила безвиз через карантин — це саме …

Подписаться
Уведомление о
guest
6 Комментарий
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии
Екатерина
Екатерина
3 месяцев назад

Доброго дня🤗Хочу у вас попросити допомоги в одному питанні. Чи є законним , що роботодавець змушує відробити гроші отримані від ZUS 2080zl ? Спочатку відробляли 128 годин, а цього місяця маємо відробити 160, по його словам.

Оля
Оля
4 месяцев назад

У нас з хлопцем один рахунок на двох гроші прийшли але лише йому..прийдуть ще мені чи на один рахунок приходить лише одна виплата

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
4 месяцев назад
Ответ для  Оля

Вибачте, ми приватне агенство, готуєм документи для подачі у візовий центр, у нас немає такої інформації.

Людмила
Людмила
4 месяцев назад
Ответ для  Оля

Через скільки днів після подачі прийшли гроші?

Zenia
Zenia
3 месяцев назад
Ответ для  Людмила

Теж цікавить