ПМЖ в Польщі / Корисно знати / Грошова компенсація Українцям в Польщі
Грошова компенсація Українцям в Польщі

2080 злотих для тих, хто працює в Польщі

Уряд Польщі вирішив фінансово допомогти українцям, які офіційно працюють у Польщі. Одноразово, до 2080 злотих.

Як отримати фінансову допомогу тим людям, які залишилися на території Польщі? На це питання постараємося докладно відповісти.

2080 злотих виплачується, як одноразова допомога українцям, які зараз працюють у Польщі. На кого розраховані такі виплати?

1 — Ви повинні працювати з документами, які зараз дійсні, не має значення, як ви приїхали в Польщу, по візі, безвізу або карті побуту. Також і ті, у кого документи закінчилися починаючи з 15 березня, ви потрапляєте під ці вимоги.

2 — Ви обов’язково повинні бути офіційно працевлаштовані, мати запрошення від роботодавця, умову злицення. Цей договір обов’язково повинен бути підписаний до 01.02.2020.

Якщо у Вас договір умова злицення підписаний після 01.02.2020 або договір умова о праце, ви не зможете отримати грошову компенсацію.

3 — Договір умова злицення обов’язково повинен бути дійсний на даний момент.

4 — У вас не повинно бути додаткових доходів. Якщо, наприклад, ви працюєте офіційно на другій роботі або на підробітоках, ви не отримаєте компенсацію, ви повинні мати офіційну тільки  одну роботу.

Важливо розуміти, що якщо ваша заробітна плата не змінилася з початку карантину, тобто ви до карантину і під час карантину працюєте так , як і працювали, спаду виробництва не має, ви не зможете отримати компенсацію.

Хто ж може отримати компенсацію?

Грошова компенсація Українцям у Польщі

Може отримати компенсацію від уряду Польщі тільки ті люди: які зараз сидять вдома (В Польщі) без роботи, через карантин, або обсяги виробництва значно зменшилися, що вплинуло на вашу зарплату. У вас зараз на руках чинна умова злицення (яка підписано до 01.02.2020, якщо підписали договір після 01.02 компенсацію не отримуєте), не має офіційних додаткових доходів. Тільки тоді вам можуть нарахувати Польську компенсацію одноразово в розмірі 2080 злотих.

Як подати на компенсацію?

Якщо все з вищеперерахованого відноситься до вас, тоді вам варто зробити наступне.

Ви йдете до роботодавця, він допоможе Вам написати заяву,  яку сам потім передає далі для того, щоб вам на карту нарахували компенсацію.

Анкету, яку ви з роботодавцем повинні заповнити можна завантажити тут.

Також зверніть увагу, що сума може бути і менше ніж 2080 злотих, так як розраховується індивідуально і залежить від вашої останньої зарплати.

Надіслати цю анкету в ЗУС може тільки роботодавець, самостійно цього зробити не можливо, гроші також прийдуть на вашу картку ,а не на рахунок роботодавця.

Звичайно, якщо Ви самі за себе не потурбуєтеся, роботодавець навряд чи прийде до вас сам і скаже давай допоможу тобі з компенсацією, так як роботодавець ніякої вигоди від цього не має, і ви самі повинні за це подбати.

У висновку скажу, що Вам обов’язково потрібно цим скористатися, зайвих грошей не буває, тим більше з майбутньою кризою.

Офіційна стаття на цю тему від ЗУС Польщі , дивіться за цим посиланням https://www.zus.pl/baza-wiedzy/biezace-wyjasnienia-komorek-merytorycznych/firmy/-/publisher/details/1/swiadczenie-postojowe-dla-osob-wykonujacych-umowy-cywilnoprawne/2551448

Вам буде цікаво:

Як зареєструватися в візовий центр Польщі
Візовий центр закрито на карантин Польща закрила кордони з Україною з 2021 роки за поїздку по безвізу потрібно буде заплатити

Якщо у Вас залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

Основні питання, які у Вас можуть виникнути

А чому не потрапляють люди, які працювали на умів о праце?

  • Це ставитися до категорії цивільно правових і регулюється Цивільним кодексом Польщі а ось Umowa o pracę підпорядковується нормам Трудового Кодексу Польщі.

Це лише за умови що є побит? Сталий або годинний?

  • Немає різниці. Якщо у вас спад виробництва і вас відправили за свій рахунок, або ж ви працюєте, але менше і ваша зп через це нижче ніж 50% від середньої зп по Польщі, тобто нижче ніж 1300 зл., то ви маєте повне право на отримання цієї допомоги.

Чому умова зліценія підпадає а по умова о праце ні? У чому різниця, у мене по умові о праце теж великий спад по годинах.

  • На умові о праце зарплата стабільна, навіть, якщо зовсім не працюєш і сидиш вдома — отримуєш зарплату, як постойове від роботодавця, так як він просто зобов’язаний її виплатити. У разі умови злеценя платять саме за відпрацьовані години, наприклад, відпрацював 15 годин на місяць — отримав 250 брутто і роби з цими грошима що хочеш — за квартиру плати, а ще й податки вирахують.

Якщо у Вас залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Як анулювати запрошення з Польщі

Як анулювати запрошення з Польщі

5 / 5 ( 12 голосов ) Як можна анулювати Польське запрошення? Ось уже протягом …

Подписаться
Уведомление о
guest
65 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Arman
Arman
7 днів назад

Як що змінив роботодавця але на попередній роботі підпадаю під цу категорію то я можу отримати цу допомогу ????

Сергей
Сергей
Відповідь для  Arman
7 днів назад

Так, можно буде отримати, але хараз мало кому видають

Анна
Анна
25 днів назад

Якщо у мене візи залишилось 20 днів, чи можу я поїхати по ній і залишитись на кілька місяців ( ну так як під час карантину можна залишатись після візи) чи роботодавець незахоче так?

Роман
Роман
Відповідь для  Анна
25 днів назад

Наскільки я знаю, то роботодавці не охоче беруть, навіть якщо трохи менше ніж 3 місяці візи лишилось. 20 днів це дуже мало, половина тільки на карантин піде.

Юра
Юра
Відповідь для  Анна
25 днів назад

Дійсно не факт, що роботодавець захоче.

Ярик
Ярик
Відповідь для  Анна
25 днів назад

Якщо роботодавець погодитися, то зможете.

Ульяна
Ульяна
Відповідь для  Анна
25 днів назад

Дійсно не факт, что роботодавець захоче.

Сережа
Сережа
Відповідь для  Анна
25 днів назад

Пробуйте. Чи не відомо ще коли карантин цей скасують, так що залишитися і працювати поки ви зможете. Говоріть з роботодавцем, думаю він погодиться.

Таня
Таня
25 днів назад

Добрий вечір) підкажіть, може хтось, щось чув, чи можна отримати фінансову допомогу, чи щось такого типу, приїхала на роботу, відбуваю обсервацію, а місце куди їхала буде закрите через сьогодні введені обмеження, мала працювати на гірнолижному. Дякую!

Рома
Рома
Відповідь для  Таня
25 днів назад

Якби Ви вже працювали і втратили роботу то можливо б могли мати якісь відшкодування, а так Ви ще навідь карантин не відбули, а хочете фінансову допомогу. Ви приїхали через агенцію?

Таня
Таня
Відповідь для  Рома
25 днів назад

Ні, не через агенцію.

Рома
Рома
Відповідь для  Таня
25 днів назад

То про які відшкодування в даний момент ви пишете. Якби їхали через якусь агенцію їм би могли щось пред’являти,а так Ви не оформлені нігде ,сидите на карантину бо тільки приїхали і говорите про якісь відшкодування.

Зина
Зина
Відповідь для  Таня
25 днів назад

Яка фінансова допомога?за що?яку втрату роботи,якщо ви її не отримали,не працювали ?
В гірських місцевостях тисячі поляків залишились без роботи в зв’язку із закриттям готельно-ресторанного бізнесу …

Жанна
Жанна
Відповідь для  Таня
25 днів назад

Яка ж тут може бути допомога..

Анна
Анна
Відповідь для  Таня
25 днів назад

Це якби вас звільнили чи скоротили, а тут — ні.

Іван
Іван
1 місяць назад

Допомога при обсервації

Скажіть, хто яку допомогу отримував під час обсервації через програму «Карантанія домова»? Можуть надати безкоштовну продукцію?

Вася
Вася
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

буквально 4-5 днів тому телефонували з соцдопомоги. Заявку оформляли (я окремо, дружина окремо) через кварантана будинкова. Їх відповідь якщо коротко — якщо була б карта побути, то допомогли б. А так — сосите …. як мишка лапу.

Vasyl
Vasyl
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

Теж дзвонили сказали так можемо привезти, але потім Маємо повернути за чеками гроші

Ist
Ist
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

Зараз не дають без КЧП

Da Li
Da Li
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

Так, без карти не дають.

Юрій
Юрій
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

навіть поліція перестала приїжджати

Liubov
Liubov
Відповідь для  Іван
1 місяць назад

Добрий день всім! Дорогі люди не відмовляйте собі і отримуйте допомогу продуктами, адже це неважко бути вдома і. зробити селф. соціальна допомога (ПРОДУКТИ додому) ВАШОГО МІСЦЯ карантину на наступний день, я ОТРИМАЛА В
Гродзиський НА 2 ДЕНЬ, СПАСИБІ ВСІМ, Залишайтеся здоровими)

Ярослав
Ярослав
1 місяць назад

є можливість отримання 3рази по 2080 зл компенсації по кові якщо працюєте на умові злєценя. кому інтересно пишіть мені

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Ярослав
1 місяць назад

і частина суми потрібно буде віддати тобі.

знаємо, проходили

Shkiperon
Shkiperon
Відповідь для  Covidlo
1 місяць назад

кому віддати? я вже отримав 2 рази компенсацію!

Ярослав
Ярослав
Відповідь для  Shkiperon
1 місяць назад

умова перша- робота на умові злєценя. друга -ви повині були працювати в польщі не пізніше ніж з 30.03.2020. і третя кількість годин в попередньому місяці не повинна перевищувати 168год офіційно поданих працедавцем в ZUS. мати банківську картку.

якщо у вас все підходить то перше потрібно звернутись в любе відділення ZUS (допомога по кові) (мати паспорт, PESEL .телефон та свій email)і отримати логін та одноразовий пароль для входу свій кабінет на сайті ZUS у в порталі PUE(в вікні згори). крок2- ідете в бюро рахункове де розлічаєте свядченє постойове (бланк RSP-CZ) при собі мати умову злєценя.паспорт.номер банківського рахунку та знати кількістьгодин орієнтовно (краще точно)роботи за попередній місяць. (переважна більшість працедавців-посередників не показють всі фактично відпрацьовані години). таку процедуру можна робити 3рази що місяця
удачі

Нат
Нат
Відповідь для  Ярослав
1 місяць назад

Цікаво

Александра
Александра
1 місяць назад

Добрий вечір. Що на рахунок безкоштовної їжі на час карантину від підприємства? Від чого це залежить, кому потрібно дзвонити і що робити, дякую

Тетяна
Тетяна
Відповідь для  Александра
1 місяць назад

Скачайте додаток карантанна домова, у розділі допомога оформіть заявку і на протязі 2-3 днів повинно бути

Виталий
Виталий
Відповідь для  Тетяна
1 місяць назад

2 місяці тому робив заявку в додатку. Мені тільки подзвонили і уточнили що дійсно їсти нічого. Але так ніхто нічого не привіз.

Unlx
Unlx
Відповідь для  Александра
1 місяць назад

На халяву отримати щось це як виграти в лотерею

tony123
tony123
Відповідь для  Александра
1 місяць назад

Чув що вона вже не безкоштовна, гроші вираховують у тебе з ЗП в подальшому якщо твій роботодавець дає добро, якщо не дає то ти нічого не отримаєш

Sam
Sam
Відповідь для  Александра
1 місяць назад

Зараз навряд чи вже дочекаєтеся. Раніше, на початку карантину, щось можна було вибити, зараз я б не сподівалася ..

Лиза
Лиза
1 місяць назад

Що потрібно для оформлення на дитину +500 і +300 в Польщі?
Чи можна це оформити і отримувати ці гроші якщо немає ще карту побиту?

Женя
Женя
Відповідь для  Лиза
1 місяць назад

Ні. Тільки маючи карту побиту.

Лиза
Лиза
Відповідь для  Женя
1 місяць назад

Дякую! Якраз сегодня подали на карту.
Скажіть ще будь ласка Які документи потрібні для оформлення +500 и де їх подаваті !?

Женя
Женя
Відповідь для  Лиза
1 місяць назад

Паспорт дитини / дітей.
Паспорти батьків.
Карта побиту.
З роботи ZUS.
У мене вимагали також освядченя про ЗП. Хоча начебто воно не є обов’язковим.
Внесек потрібно заповнювати в мопс.

Лиза
Лиза
Відповідь для  Женя
1 місяць назад

Величезне дякую вам! Як отримай карту, обовязково буду пробувати.

Лена
Лена
Відповідь для  Лиза
1 місяць назад

Ви можете вже зараз подати, просто буде в стані очікування, а коли отримаєте карту, то відразу отримаєте всі гроші з моменту подачі …

Ольга
Ольга
1 місяць назад

Доброго дня, підкажіть, будь ласка, якщо перебуваю на карантині з дитиною (7 років), працювала по умові зліцення з 27 вересня, чи маю право на якусь державну допомогу. Дякую.

Марина
Марина
Відповідь для  Ольга
1 місяць назад

Доброго дня, це спочатку єпідемії давали допомогу і лише тим хто втратив або чостково втратив роботу, зараз вже навряд щось дадуть

Дина
Дина
2 місяців назад

Доброго дня. Нещодавно в інтернеті знайшла статтю про те що коли сидиш на карантині в Польщі можна отримати допомогу в розмірі 80% від заробітної плати, яку ти отримав як би працював тих 10 днів. Хто з тим з тикався чи подавався на таку допомогу, підкажіть будь ласка які потрібно документи і чи взагалі така допомога є?

Юля
Юля
Відповідь для  Дина
2 місяців назад

Якщо Ви працювали по умові праці і захворіли та потрапили в лікарню тоді заплатять 100% ставки, якщо хворіли вдома, або були вконтакті з хворим на ковід і Вас вислано було на карантин санепідом, тодіі Вам заплатять 80%. Якщо перетнули кордон і сидите на карантині і вже працювали у роботодавця то треба повідомити роботодавця, про те, що Ви на карантині, бо приїхали на роботу, тоді роботодавець може прийняти рішення чи заплатити Вам чи ні, залежить від того, який Ви працівник і який роботодавець.

Марина
Марина
Відповідь для  Дина
2 місяців назад

Після перетину кордону, коли я сиділа 14 днів на обсервації я отримала гроші від шефа за ті два тижні. Не повну зарплату але теж не погано, враховуючи що нічого не робила.

Дима
Дима
Відповідь для  Марина
2 місяців назад

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, Ви коли перетинали кордон, у Вас вже тоді була якась ясність з роботою, тобто, у Вас може і умів про праце була, раз Ви перетнули кордон, відбули карантин і отримали гроші, як розумію чи ні, було тільки запрошення і віза або без віз, дивлячись як їхали? У мене наступна ситуація, я вже 5 день сиджу на карантині, але конкретної роботи у мене поки немає, приїхав так, знайти поляка безпосередньо і працювати без посередників, на руках віза і запрошення, якщо в такому випадку, я влаштуюся на роботу, все буде офіційно, чи можу я розраховувати на ці гроші? Як було у Вас?

Марина
Марина
Відповідь для  Дима
2 місяців назад

На жаль на гроші можуть розраховувати ті, у кого при перетині вже була підписана умова о праці. У мене була умова на 1.5 року і тому мені виплатили кошти. Я чекала на карту і мала печатку в паспорті та воєвудське запрошення. Пересікала в червні по безвізу з воєвудським запрошенням але я на тій роботі вже майже рік працювала тому мала документи.

Дима
Дима
Відповідь для  Марина
2 місяців назад

Вас зрозумів, спасибі.

Женя
Женя
Відповідь для  Дима
2 місяців назад

Так грошей ніхто недасть.

Зина
Зина
Відповідь для  Дина
2 місяців назад

Це для тих хто вже працював в Польщі і їздив у відпустку чи по споавах і відбував карантин. Але це виключно для тих хто на умові о праці.
Я отримала.

Den
Den
2 місяців назад

Соц допомога в період обсервації
Всім доброго здоров’я!

Прошу тих, хто знає, допомогти мені розібратися в ситуації!

Я перебуваю в Польщі, недавно перетнув кордон, йде 3 день карантину. На руках є запрошення, але конкретного місця роботи поки немає (довго писати, як так вийшло), в загальному, питання наступне, чи можу я попросити допомогу у соц органів (потрібна їжа) без якоїсь конкретної на даний момент прив’язці до місця роботи ?

Якщо так, то як це можна зробити?

Через додаток kwarantanna domowa?

Іван
Іван
Відповідь для  Den
2 місяців назад

У місті якому знаходишся, знайди службу соц. захисту, подзвони, обумовлений, і все буде

Vasyl
Vasyl
Відповідь для  Іван
2 місяців назад

Через додатки, там є така функція. Страж пожежна привезе

Stas
Stas
Відповідь для  Vasyl
2 місяців назад

Через скільки привозять плюс мінус?

Vasyl
Vasyl
Відповідь для  Stas
2 місяців назад

Цього не скажу бо я пробив інфу і відмовився

Валерій
Валерій
2 місяців назад

Скажіть будь ласка кому поліція привозила їсти на обсервацію?
Тож є така програма, що держава Польша надає їжу для тих хто на обсервації.

Євген
Євген
Відповідь для  Валерій
2 місяців назад

Цим займаються волонтери: звертайтеся в волонтерську організацію MOPS

Наталья
Наталья
Відповідь для  Валерій
2 місяців назад

Згідно із законом тільки для особливо нужденним, не для всіх, розраховуйте тільки на себе

Галина
Галина
Відповідь для  Валерій
2 місяців назад

Скачайте приложение kwarantana domowa .заходьте і замовляти.можна готову їжу, можна продукти.

Serhii
Serhii
Відповідь для  Валерій
2 місяців назад

Палка в двох кінцях, кому привозять, кому і немає, за законом допомога повинна йти від держави, але я дивлюся і аналізую що в залежності яке воєводство, спробуйте пройти реєстрацію і при дзвінках поляки повинні цікавитися

Екатерина
Екатерина
7 місяців назад

Доброго дня🤗Хочу у вас попросити допомоги в одному питанні. Чи є законним , що роботодавець змушує відробити гроші отримані від ZUS 2080zl ? Спочатку відробляли 128 годин, а цього місяця маємо відробити 160, по його словам.

Оля
Оля
8 місяців назад

У нас з хлопцем один рахунок на двох гроші прийшли але лише йому..прийдуть ще мені чи на один рахунок приходить лише одна виплата

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оля
8 місяців назад

Вибачте, ми приватне агенство, готуєм документи для подачі у візовий центр, у нас немає такої інформації.

Людмила
Людмила
Відповідь для  Оля
7 місяців назад

Через скільки днів після подачі прийшли гроші?

Zenia
Zenia
Відповідь для  Людмила
7 місяців назад

Теж цікавить