lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Карта побиту / Як продовжити карту побиту в Польщі
Як продовжити карту побиту в Польщі

Як продовжити карту побиту в Польщі

Як продовжити карту побиту? Отримавши карту побиту в Польщі, ви можете розраховувати на більш тривале перебування в країні і ще ряд переваг. Але картка не безстрокова і в один прекрасний момент її потрібно буде продовжувати на новий термін. Як її пролонгувати, які труднощі можуть виникнути і що з цим робити, ми розповімо в сьогоднішній статті.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Як дізнатися дату закінчення термінів по карті побиту
Карта став побиту і довгострокового резидента ЄС
Що робити, якщо змінилися підстави видачі карти
Що потрібно зробити обов’язково
Пролонгація ВНЖ, перебуваючи в Польщі
Етапи пролонгації карти побиту
Етап 1. Підготовка пакету документів.
Етап 2. Подача документів в уженд.
Етап 3. Перевірка документів і прийняття рішення.
Етап 4. Контроль статусу заявки.
Етап 5. Отримання пластика.
Які можуть виникнути труднощі при пролонгації ВНЖ?
Страховий поліс і інформація про отримані доходи
Дозвіл на роботу і статус іноземця до отримання нової karta pobytu
Підсумки

Як дізнатися дату закінчення термінів по карті побиту


Тут все дуже просто. Ця інформація знаходиться на самому пластиці карти. Але коли починається процес пролонгації, можуть виникнути труднощі і все залежить від типу карти. Тому для початку слід розглянути типи ВНЖ.

Як продовжити карту побиту

Карта став побиту і довгострокового резидента ЄС

Якщо у нерезидента є карта стала побиту, то це говорить про те, що він має право ПМЖ. Цей дозвіл не має термінів і видається назавжди. Звичайно, іноземця можуть в примусовому порядку позбавити ПМЖ, для цього він повинен порушити закон Польщі, нести загрозу державі або її громадянам та інше. І хоча сам дозвіл безстрокове, пластик потрібно міняти кожні 10 років. Вам не потрібно знову проходити той довгий шлях, який був при оформленні спочатку. Головне, щоб ті підстави, на базі яких вам давалося дозволу, були в силі. І ще було підтвердження оплати всіх належних зборів.

До речі, в питанні оплати іноді бувають цікаві моменти. За сам пластик завжди беруть 50 злотих. А ось за процес розгляду платежі різняться в залежності від воєводства. Одні це роблять абсолютно безкоштовно, в інших же доведеться заплатити 600 злотих, як при першому оформленні. Або ж 340 злотих як за тимчасовий вид на проживання. Відносно карти довгострокового резидента Євросоюзу, справи йдуть абсолютно так само.

Що робити, якщо змінилися підстави видачі карти

 Як продовжити карту побиту
Для оформлення посвідки на проживання повинні бути офіційні підстави з переліку, прописаного в законі. Наприклад, возз’єднання сім’ї, робота за довгостроковим контрактом або навчання в польському вузі. Якщо ж підстави змінилися або просто втратили силу, карта втрачає свою силу і підлягає анулюванню. Для цього пишете заяву в уженд, подаєте необхідні документи із зазначенням нового підстави і починаєте процес отримання нової карти. Це вже не відноситься до категорії пролонгації, це отримання нової карти. Але зробити це потрібно обов’язково, щоб не порушувати закон.

Що потрібно зробити обов’язково:

  1. Як тільки ви звільнилися, відрахований з вузу або відбулися інші події і підстави втратили свою силу — у вас є 15 днів, щоб інформувати про це уженд;
  2. Далі у вас буде рівно місяць на те, щоб отримати нові підстави і повідомити про них в той же уженд.

Як тільки документи будуть розглянуті, вам повідомлять, що робити далі. Можливо, вам запропонують продовжити карту, а може і повідомлять про необхідність отримання нової. Все залежить від рішення Воєводства.

Ця частина статті стосувалася ситуацій, коли підстави змінилися. Далі ми будемо розглядати пролонгацію за умови, що підстави залишилися колишніми, просто терміни підійшли до кінця.  Пролонгація ВНЖ, перебуваючи в Польщі

Пролонгація ВНЖ, перебуваючи в Польщі

Щоб продовжити ВНЖ, залишати країну не обов’язково. Але ось зібрати пакет документів потрібно. Іноді він виявляється аналогічним за обсягом попереднього, іноді ще більше. Також і терміни можуть бути різними. Буває, що термін дії попередньої карти вже закінчився, а нову ще не видали. Тому подавати документи бажано заздалегідь.

"ПРОДЛЕНИЕ" КАРТЫ ВРЕМЕННОГО ПОБЫТА/ВОССОЕДИНЕНИЕ СЕМЬИ/ДОКУМЕНТЫ / ГДАНЬСК, ПОЛЬША


Згідно із законом подавати документи в уженд можна аж до останнього дня легального перебування в країні. Але ми не рекомендуємо затягувати цей процес, адже ніхто не знає, як довго фахівці будуть виносити рішення. Щоб дізнатися оптимальний термін подачі документів, краще проконсультуватися в уженде. Тому що в різних воєводствах норми можуть відрізнятися. В одних у вас приймуть документи і за півроку до закінчення терміну дії картки, інші і за три місяці раніше не захочуть. Тому, уточнюйте на місці.

Етапи пролонгації карти побиту


Етапи пролонгації наявної карти побиту загалом схожі з процесом її отримання. Ми писали про це раніше, зараз же коротко повторимо основні моменти.

Етап 1 . Підготовка пакету документів.


Найчастіше потрібні: паспорт, страховка, підстави для продовження, анкета, фотографії встановленого зразка, чек про оплату зборів, трудовий договір. Можуть знадобитися додатково і інші документи, це вже на розсуд фахівців з уженда.

Етап 2. Подача документів в уженд.

Зазвичай на подачу документів необхідно записуватися заздалегідь, жива черга практикується вкрай рідко.

Етап 3 . Перевірка документів і прийняття рішення.

В результаті роботи за вашою заявкою буде або штамп в паспорті, або відмітка на іншому бланку, які легалізує ваше перебування в Польщі на весь період розгляду справи.

Етап 4. Контроль статусу заявки.

Етап 5 . Отримання пластика.


Якщо заявка була розглянута і винесено позитивне рішення по ній, ви оплачуєте вартість пластика, віддаєте квитанцію і вам видають нову пластикову карту. Наступне звернення до уженд буде знову через 10 років, якщо до того часу не зміниться законодавство. Якщо раптом ви отримали відмову, завжди є можливість апеляції. Скористайтеся нею для захисту своїх інтересів.

Які можуть виникнути труднощі при пролонгації ВНЖ?

Іноді нестикування в законодавстві призводять до складнощів у реалізації певних дій. Різні уженди можуть інтерпретувати закон по-своєму і в підсумку створюють труднощі для іноземців, охочих продовжити свою карту побиту. Отже, які ж можуть бути труднощі.

Страховий поліс і інформація про отримані доходи

Страховий поліс і інформація про отримані доходи


Це абсолютно два різних документа, але нюанси по їх подачі схожі. Справа в тому, що це відкрита інформація для ужендов і вони самі можуть її отримати. Але найчастіше, вони просто не хочуть цього робити самостійно. У підсумку, виявивши нестачу цих документів, вони окремим листом повідомляють заявника про необхідність донести їх.Як іноді буває, лист може загубитися, банально не дійти або прийти через місяць, а терміни підтискають. Тому краще відразу врахувати цей момент і подати їх при першому зверненні, навіть якщо вам здається, що в цьому немає необхідності.

Дозвіл на роботу і статус іноземця до отримання нової karta pobytu

Ці нюанси пов’язані безпосередньо з робочим процесом. Суть в тому, що коли у вас на руках стара карта, дозволу на роботу вам не потрібні. Коли отримаєте нову, аналогічно. Але ось в цей період між закінченням старої і отриманням нової карти можуть виникнути якісь труднощі. У фахівців іноді працює наступна логіка: якщо при первинному зверненні на оформлення карти побиту заявник надавав дозвіл на роботу, то повинен це зробити і при повторному зверненні. Часто його запитують тоді, коли ставлять штамп у паспорт про розгляд справи. Як писалося вище, цей період триває всього 14 днів і за цей час потрібно встигнути донести дозвіл. Якщо ви потрапили в цю неприємну ситуацію, надходити слід ось як:

  1. Чи звертаєтеся в уженд з проханням продовжити термін отримання дозволу;
  2. Просіть роботодавця якомога швидше видати вам освядчення.

Підсумки

Якщо ви маєте намір жити і працювати в Польщі тривалий час, то пролонгація ВНЖ стає для вас обов’язковою. Звичайно, як і в будь-якому бюрократичному питанні можуть виникнути свої труднощі. Але потрібно їх подолати і все таки продовжити карту побиту для того, щоб законно перебувати в країні і не боятися наслідків.

Як продовжити карту побиту — з цією статтею так само цікавляться:

 Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова?  Як відмовитися від карти побиту в Польщі самому  Не потрібна Вам карту побиту
Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова? Як відмовитися від карти побиту в Польщі самому Не потрібна Вам карту побиту
Питання та відповіді. (FAQ часто задаваємі питання)

В жовтні закінчується термін дії карти побиту. Коли я можу подавати на наступну карту?

  • За місяць до закінчення карти можете подавати на нову

Як продовжити карту побиту. Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

5 / 5 ( 8 голосов ) Оформлення карти побиту для українців: як відбувається процедура …

Подписаться
Уведомление о
guest
23 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Валентина
Валентина
4 місяців назад

Добрий день. Маю карту побиту на 3 роки, яка закінчується.Документи на продовження подані але штампу в паспорті не маю.Потрібно поїхати в Україну.Чи потрібно оформляти робочу візу щоб повернутися?

Люда
Люда
6 місяців назад

Доброго дня.Маю карту побиту на 3 роки.Хочу продовжити,але незнаю як.Бо наша праця стала належать до сезонової,а по новим правилам по сезоновій праці карти не видають.Чи буде просто автоматично продовжена карта,без огляду на сезонову працю?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
6 місяців назад
Відповідь для  Люда

По даному питанні потрібно слід проконсультуватись в Ужонді праці чи Консульстві Польщі. Ми агенція, займаємось підготовкою документів для робочих віз

Лариса
Лариса
7 місяців назад

Добрий день,закінчується карта побиту в який термін можна подавати на другу,

Марія
Марія
8 місяців назад

Доброго дня…Маю карту побиту…цікавить коли можна податись на нову карту в Вроцлаві?

Ирина - Визовый специалист
Автор
Ирина - Визовый специалист
8 місяців назад
Відповідь для  Марія

Це питання до Ужонду праці

Кирилл
Кирилл
1 рік назад

 Підкажіть які воєводські уженди наділені правом видачі Карти Поляка?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Кирилл

Кирилл не всі, але якщо є підстави для карти поляка, і іноземець вже знаходиться в Польщі, він може відразу подавати на сталий побит по корінню, мину КП. Цим вже займається кожне воєводство.

Люда
Люда
1 рік назад

 Добрий день.Я не встигла здати диплом вчасно на перевірку і мене не допустили до захисту, у мене скоро закінчується карта, я буду платити ще за один семестр, як її правильно продовжити?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Люда

Люда, підстава для карти є, якщо навчання триває, все оплачено і є кошти. Будь-яке продовження — це по факту нова подача.Вам потрібно звертатися в уженд, як і при першій подачі.

Лена
Лена
1 рік назад

Здравствуйте.После звільнення з роботи і заміни воєводство і місце проживання, анулювала отримання нової карти при зміні назви фірми, стара карта ще дійсна, зараз хочу влаштуватися на роботу і подати на нову карту. що мені потрібно зробити?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лена

Раджу вам уважно прочитати статтю і задати якщо виникне питання по ней.ответ на цю проблему ви зможете побачити в інших наших статтях.

Алла
Алла
1 рік назад

 Добрий вечір. Карта в мене по возз’єднанню сім’ї від чоловіка, я зможу подати документи на нову карту тільки коли чоловік отримає нову або можна буде подавати документи одночасно?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Алла

Можна подавати одночасно, але залежить від обставин, і точно підкажуть тільки в уженде.

Лев
Лев
1 рік назад

 Здраствуйте.Работаю в Польщі по карті побиту скоро карта заканчіваетса.Я можу на підставі ого що пропрацювала 3 роки, не маючи НЕ коренів пробувати подаватьса на карту поляка або сталого побиту щоб не залежати від роботодавця?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лев

На жаль, немає і для карти поляка і для стали побиту потрібні підстави. Три роки стажу не підходять.

Коля
Коля
1 рік назад

У Польщі 3 роки працюю на одному місці, скоро закінчується карта побуту. Для отримання чергової карти чи можна зробити «Przedłużenie karty pobytu i pracy» для спрощення подачі документів, або потрібно заново робити Zezwolenie, opinie starosta?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Коля

Коля воєводства по-різному поводяться в подібній ситуації. Можу порадити подаватися на карту заздалегідь, поки попередня ще діє. Тоді можливий варіант, що її (якщо вона з допуском до ринку праці) візьмуть в якості дозволу на перебування і роботи на момент подачі, і поставлять штамп. Коли стара карта закінчиться, по штампу продовжите законно перебувати і працювати.

Клава
Клава
1 рік назад

 Я подала внесек на другу карту побиту від того ж працедавца.умова працї була до закінчення терміну першої карти.теперь мій шеф говорить що не може знайти підстави для продовження умів тому я чекаю карту.Как мені тепер легально працювати?

Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Клава

Клава очікування карти дозволяє законно перебувати в країні, і працювати. Роботодавець має повне право укласти з Вами договір. Без нового договору Вам і в карті відмовлять.