ПМЖ в Польщі / Карта побиту / Відмова в карті побиту, що робити?
Відмова в карті побиту, що робити?

Відмова в карті побиту

Відмова в карті побиту. Ви зважилися зайнятися питанням оформлення Кarta pobytu для проживання і роботи в Польщі. Як завжди, отримання будь-якого офіційного документа пов’язано зі збором різних довідок, копій, виписок, а також з годиннами, проведеними в черзі. Але і в цьому випадку ніхто не може гарантувати вам отримання позитивного рішення. Але на щастя, навіть в разі невдачі ви можете спробувати оскаржити рішення Управління. Якщо ви не отримали бажану карту — ви можете оскаржити цю відмову.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можу я оскаржити відмову?
Що може стати підставою для відмови
Апеляція — дія в разі негативного рішення
Як почати процес оскарження?
Підсумки

Чи можу я оскаржувати відмову?

Что делать если получили отказ в карте побыта.

Неприємні моменти, коли заявнику відмовляють після всіх зборів різних документів, заповнення паперів і нудного очікування, не є рідкістю. Але не варто відразу опускати руки і повертатися в свою країну. Оскільки рішення, винесене в першій інстанції, може бути оскаржено, хоч і всього один раз.

Зазвичай термін дії візи при розгляді заяв в Управлінні, вже добігає кінця. Адже іноземець розраховує на karta pobytu. Але це ще не означає, що потрібно залишити РП в цю ж хвилину. Навпаки, заявник може залишатися в Польщі принаймні до того дня, поки не прийде офіційна відповідь на пошту.

Відмова в карті побиту

Якщо вам відмовлено, то відмітка про це з’являється в вашому паспорті. Тим самим підтверджує, що заявник подає апеляцію на рішення у другій інстанції. Він також включає тимчасову посвідку на проживання, щоб ви могли на законних підставах залишатися в країні. Це підтверджується місцевим законодавством, а саме статтею 108 Закону про іноземців. Це також стосується випадків оскарження рішень, коли вам відмовили у видачі карти побиту і ви вирішили подати спростування в другу інстанцію.

Що може стати підставою для відмови

Як виглядає відмова в карті побиту

Відмова в карті побиту Що може стати підставою для відмови

Розгляд кожної заявки в компетентних органах проводиться індивідуально. І список документів також може порядком відрізнятися в кожному окремому випадку, але існує ряд загальних вимог до заявників. Наприклад, всі заявники подають документи в уженд. Список документів на карту залежать від місця проживання іноземця в Польщі. Якщо заявник працює в країні, він повинен подати такі документи: umowa najmu mieszkania, umowa o prace або інші документи, які є в наявності або можна отримати у роботодавця.

Відмова в карті побиту Апеляція - дія в разі негативного рішення

Список причин для відмови в карті може бути дуже різноманітним. Поширеним випадком є ігнорування вхідної кореспонденції з уженда. Найчастіше заявники також не надто уважні до термінів оренди. Все це означає, що заявник просто не знає, на якому етапі перебуває розгляд його заявки, що в підсумку призводить до відмови.

Апеляція — дія в разі негативного рішення

Якщо ви отримали відмову у карті, у вас є рівно два тижні щоб її оскаржити. Відлік починається з дня отримання повідомлення поштою. Саме в цьому листі буде вказана причина відмови в карті. Вона може бути як одна, так і декілька. Уважно вивчіть лист, якщо не все зрозуміло, вдамося до послуг перекладача. Адже при апеляції вам необхідно буде виправляти саме порушення, зазначені у відповіді з Управління.

Ось ще один важливий нюанс. Зазвичай люди досить погано розбираються в законах своєї держави, не кажучи про чужу. І тільки юристи можуть зрозуміти всі тонкощі і мінливості правової термінології. А незнання мови при апеляції ускладнює цей процес заявнику в кілька разів. Щоб не потрапити в халепу і не нарватися на чергову відмову, довіртеся знаючим людям.

Досвідчені юристи ознайомлять вас з поточною ситуацією і реально оцінять шанси на успішну реалізацію плану, або пояснять причину відмови. Вона, звичайно, ж буде вказана в листі, але часом нюанси не зовсім зрозумілі. Як уже згадувалося, індивідуальний підхід необхідний в кожному конкретному випадку. Необхідно поставитися до цієї проблеми якомога серйозніше, адже в разі чергової відмови, вже не буде третьої спроби отримати її.

Як почати процес оскарження?

Отже, вам прийшла  офіційна відмова по одній з причин, але ви з цим не згодні. Що ж робити далі? Найвірніший крок — звернутися до юристів і покластися на їх досвід і професіоналізм. Адже вам складно буде зробити все самому. Як бачите, самостійна перша подача призвела до відмови. Друга відмова вам не потрібен, адже вона буде останньою.

З приводу оплачених квитанцій: на жаль, гроші, сплачені при подачі документів, а саме 340 zl, повернути не вдасться. Про це вже говорилося раніше.

Якщо ви вирішили не оскаржувати рішення чи програли апеляцію, ви зобов’язані покинути Польщу. І хоча у вас буде на це близько місяця, краще не затягувати, щоб не було проблем на кордоні. Тому що рішення, яке ви отримали у вигляді листа, відправляється паралельно і в прикордонну службу. Тому, офіційні інстанції найближчим часом будуть інформовані.

Підсумки

Будь-яка відмова завжди руйнує наші грандіозні плани і вибиває з колії. Але не варто відразу засмучуватися. Краще візьміть ситуацію в свої руки, знайдіть хорошого юриста і дозвольте йому все виправити. Тоді karta pobytu, на яку ви так розраховували, буде в ваших руках.

З цією статтею також цікавляться:

Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати? Карта побиту по безвізу, порадиЗміна роботодавця в Польщі
Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати? Карта побиту по безвізу, поради Зміна роботодавця в Польщі

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Zameldowanie czasowe: что это и как получить?

Прописка в Польщі meldunek (мельдунек)

5 / 5 ( 14 голосов ) Прописка в Польші: що це і як отримати? …

Подписаться
Уведомление о
guest
80 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Костя
Костя
30 днів назад

Підкажіть на сайті ужонда Воєвудського, а конкретно Вроцлав, є зразок заяви на повернення оплати за карту побиту? Або готового бланка на це в принципі немає?
Заздалегідь дякую.

Валя
Валя
Відповідь для  Костя
30 днів назад

Немає конкретного зразка. Там в довільній формі.

Борис
Борис
Відповідь для  Костя
30 днів назад

В інеті є яскрава ілюстрація, там треба писати, пошукайте.

Даша
Даша
Відповідь для  Костя
30 днів назад

Це в довільній формі, зразок в інеті є що там приблизно плюс мінус можна писати.

Таня
Таня
Відповідь для  Костя
30 днів назад

Готового бланку як такого немає, і ще, наскільки знаю, то повернути ці кошти можна, тільки якщо немає децізіі.

Юра
Юра
Відповідь для  Костя
30 днів назад

Зразка немає як такого.

Олег
Олег
Відповідь для  Костя
30 днів назад

У Лодзі в ужонде були бланки для заповнення на відмову і повернення 440 зл, 50 зл за пластик не повертають.

Roman
Roman
1 місяць назад

Як повернути гроші якщо була відмова по карті тимчасового побиту
В який спосіб зараз можна зголосити в уженд щоб вернути гроші якщо було отримано рішення (відмова) по карті тимчасового побиту в Варшаві.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Roman
1 місяць назад

Якщо є рішення (діцізія), то гроші не повернуть. Повернення до прийняття діцізіі

Vlados
Vlados
Відповідь для  Андрій
1 місяць назад

Людина начебто написала, що була відмова, по якій дізіціи ви взагалі говорите? Читайте уважно

Андрій
Андрій
Відповідь для  Vlados
1 місяць назад

Ви для початку розберіться з термінами тоді пишіть

Андрій
Андрій
Відповідь для  Vlados
1 місяць назад

Відмова це не діцізія. Діцізія-рішення. Вирішили не надавати карту тимчасового побиту

Влад
Влад
Відповідь для  Vlados
1 місяць назад

децізія це воно і є, децізія — це рішення

ivan
ivan
Відповідь для  Vlados
1 місяць назад

Децізія це рішення. Позитивне або негативне, але це і є децізія. Повернення грошей немає наскільки я знаю

Влад
Влад
Відповідь для  ivan
1 місяць назад

децізія це воно і є, децізія — це рішення

Pavlo
Pavlo
Відповідь для  Roman
1 місяць назад

Так можна. Потрібно написати в уженду 2-е заяви. У першій обов’язково має бути вираз про припинення адміністративного провадження (o umorzenie postępowania), а в другій — прохання про повернення сплаченої квоти (o zwrot pieniędzy) і спосіб повернення: номер рахунку, поштовий переказ за адресою, готівку в касі уженду.
Можуть бути написані в довільній формі.
Такі заяви можна направити «своєму» інспектору поштою (рекомендованим листом) або занести в спеціальний кабінет в уженді, попередньо взявши талончик dla uzupełnienie dokumentów.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Roman
1 місяць назад

Повернення робиться в розгляду вашої справи, а його розглянула і винесли рішення, все.

Roman
Roman
Відповідь для  Наталя
1 місяць назад

НЕ неси пургу.

Xena
Xena
Відповідь для  Roman
1 місяць назад

Впишіть собі, karta pobytu зайдіть на gov.pl, В графі jakie opłaty muszę wnieść написано також, де і з якої причини Ви можете повернути кошти

самий
самий
Відповідь для  Roman
1 місяць назад

Повертають навіть з відмовою

Саша
Саша
8 місяців назад

Якщо мій керовнік подав мої документи на апеляцію, ще березні скільки мені чекати на рішення карту побиту

Іванна
Іванна
10 місяців назад

добрий вечір, подали на карту поставили печатки, прийшла відмова були 9 місяців поїхали по біометрії, подали на апеляцію теж відмова скажіть чи можна їхати по біометрії минуло 3 місяці чи потрібна віза?

Саша
Саша
10 місяців назад

Якщо мені відмову по карті побиту дали мені на апеляцію, скільки часу треба чекати? Буду Вам дуже вдячний!

Валентина
Валентина
1 рік назад

Добрий день! Підкажіть будь ласка чи кошти за вньосек по карті побиту повертаються, в разі відмови? Безмежно дякую.

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валентина
1 рік назад

Доброго дня. Ні, на жаль

Галина
Галина
Відповідь для  Валентина
9 місяців назад

так! повинні повернути

Валентина
Валентина
1 рік назад

Добрий день! Підкажіть будь ласка. Якщо прийшла відмова по карті побиту але є дні візи чи обов*язково виїздити?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валентина
1 рік назад

Доброго дня. По візі можна залишитись

Валентина
Валентина
Відповідь для  Ирина - Визовый специалист
1 рік назад

Дякую щиро. І ще таке питання, якщо річна віза відкрита у біометричному паспорті закінчиться чи можна залишитись ще по без візу?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валентина
1 рік назад

Потрібно виїхати до кінця візи і заїхати по безвізу

Ліка
Ліка
1 рік назад

Я подавалася на карту сталого побиту.Прийшла відмова, я подала апеляцію…але вже пройшло багато часу а відповіді досі немає…Скажіть будь ласка як довго можна чекати на відповідь по апеляції?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ліка
1 рік назад

Можна чекати довго як і карту

Леся
Леся
1 рік назад

Доброго дня.2 липня 2019 ми написали відмови від карти побиту.щоб нам повернули гроші,ми писали заяву про відмову,і вказали номер карточкі,це людинка яка мала отримати по нашому дорученю гроші.довго чекали,і ми поїхали додому,бо фірма на якій ми працювали розпалася.скільки часу треба чекати гроші,і яка вірогідність того,що гроші скинуть

Roman Zhur
Roman Zhur
1 рік назад

Як повернути кошти у разі відмови?

Рая
Рая
1 рік назад

Скажіть будь ласка , коли мені прийде відмова то мене депортують або просто дається час для того що б покинути країну? Це не депортація чи вона сама??

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рая
1 рік назад

Дається час на виїзд. Депортація буває за порушення закону або правил перебування в країні. Депортація може бути коли перевищите час, що дається Вам на виїзд з країни

Рита
Рита
1 рік назад

Добрий день, підкажіть якщо прийшла відмова про сталем побыте по корінню, я можу його оскаржити?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рита
1 рік назад

Добрий день, так, можна.

Маша
Маша
1 рік назад

Добрий день.Отримала відмову з картепобыту (Варшава). Мій полномоцник подав на одволание. І потім зник, не відповідає на СМС і дзвінки. Як бути далі, адже всі повідомлення приходять на її адресу? 

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Маша
1 рік назад

Маша звертайтеся до юристів, які підберуть потрібну підстава для оскарження (подання апеляції). Для цього у вас є 14 днів, включаючи вихідні, з моменту отримання рішення.

Марина
Марина
1 рік назад

Я подала на картку побуту, прийшов лист щоб донести документи, я донесла мені поставили штамп у паспорті. Скажіть, скільки мені тепер треба чекати рішення на карту побиту?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Марина
1 рік назад

Марина в цілому з моменту подачі документів на Картку і до отримання самої пластикової картки, може пройти до 3 місяців.

Слава
Слава
1 рік назад

У мене оскарження ще на розгляді. Я можу покинути Польщу і будуть проблеми на кордоні? І через який термін я зможу відкрити навчальну візу в Польщу якщо зараз поїду?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Слава
1 рік назад

Слава ваша заявка на розгляді краще не виїжджати з терирории РП. Що ж стосується навчальної візи, то її можна буде відкрити після закінчення дії поточної.

Стася
Стася
1 рік назад

Добрий день.Мені відповідь по карті побиту так і не прийшов, а з-за великих черг домогтися якої-небудь інформації не виходить.

Чи можна повернути грошовий внесок без підкріплення документа відмови?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Стася
1 рік назад

Стася повернення коштів здійснюється за заявою, до якої додається копія відмови. Без цього документа заяву можуть не прийняти.

Клава
Клава
1 рік назад

У мене Віза від воевуды залишилося 6 місяців. Я можу подати на Карту побиту документи і чи можу я в цей період працювати офіційно?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Клава
1 рік назад

Клава ви маєте право на оформлення карти побиту в Польщі. Однак на час розгляду вашої заявки ви не має права офіційно працювати.

Гена
Гена
1 рік назад

Добрий день.Подала документи на карту побуту і отримала відмову, подала на апеляцію і відчуваю що теж буде відмова, в який термін мені потрібно покинути країну щоб не було проблем на кордоні?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Гена
1 рік назад

Гена при отриманні відмови у відкритті карти побиту ви повинні будете покинути Польщу на протязі місяця.

Юля
Юля
1 рік назад

Добрий день.Мені прийшов лист що справу залишено без розгляду та відмовлено у продовженні терміну через формального шлюбу. Написали що потрібно подати скаргу шефові Уженда. Яка процедура подання цієї скарги?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
1 рік назад

Юля процедура може відрізнятися в ужондах. Тому краще звернутися за внеском і заповнити формуляр на місці.

Захар
Захар
1 рік назад

Доброго дня.Відправив по пошті пакет документів на картку побуту, але відправив звыклым а не полецоным. Як довго чекати відповіді?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Захар
1 рік назад

На швидкість і якість роботи пошти ми вплинути не можемо,все залежить від них.

Олег
Олег
1 рік назад

Був привід в поліцію за крадіжку, штраф сплачено, чи може це вплинути на рішення про воевудке?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
1 рік назад

Олег привід був у Польщі або на батьківщині?

Марк
Марк
1 рік назад

Доброго дня.Надійшла відмова на сталый побыт по карті Поляка нібито тому що не проживаю за адресою, яка вказана в умове. Підкажіть що робити в такій ситуації?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Марк
1 рік назад

Марк однією з підстав отримання сталого побиту є постійне проживання в Польщі. Якщо Ви маєте житло за іншою адресою – вкажіть його, якщо це помилка Воєводства – зверніться до них.

юля
юля
1 рік назад

Скажіть перебуваючи в Польщі легально за італійською візі я маю право на отримання польського ВНП?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  юля
1 рік назад

Юля за законом, якщо є підстави для карти та підстави для перебування в країні (у Вашому випадку італійська віза), є і можливість отримати карту. Інша справа, чи буде у Вас можливість дочекатися в Польщі рішення.

Рома
Рома
1 рік назад

Дружина змінила роботодавця (без простою у часі) і не повідомила в ужонд в належні 15 робочих днів. Минуло вже 30. Збирається повідомити і податися на заміну децизии у зв’язку зі зміною роботи. Будуть проблеми з-за цього запізнілого неповідомлення ?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рома
1 рік назад

Можуть бути проблеми,може доведеться оформляти картку наново.

рита
рита
1 рік назад

Добрий день.Пройшов вже рік, як подала документи на картку побуту.Скільки може розглядатися справа?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  рита
1 рік назад

Рита рік це занадто багато. Карта побиту робиться тільки в Польщі. В якій Уженд ви подавали документи?

Галина
Галина
1 рік назад

Добрий день.На карту побуту ( на основі роботи) можна подавати в останній день візи?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Галина
1 рік назад

Так, Вам поставлять штамп (якщо приймуть документи), який дозволить перебувати в країні, поки не буде прийнято рішення. Але цей штамп не дає змоги ні працювати, ні в’їжджати в країну, якщо доведеться її залишити. Виходить, що подавати на карту Ви будете на підставі роботи, займатися якою не будете мати права. Поставитися до цього можуть по-різному.

Зоя
Зоя
1 рік назад

Добрий день.У мене робоча віза закінчується через місяць, чи можу я привезти дочку з України ( без візу, мета-туризм) і разом з нею подаватися на карту побиту?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Зоя
1 рік назад

Зоя ввести дитину за безвизу Ви можете, якщо будете перетинати кордон разом з його батьком або мати від нього відповідний дозвіл. Питання в тому, на якій підставі Ви будете подавати на карту побиту, якщо Ваша віза закінчується через місяць?

Женя
Женя
1 рік назад

Подала на карту побиту 10-го серпня ще не прийшов лист з уженда.Чи є сенс їхати до них і просити печатку в паспорт так як віза у мене вже закінчилася і працювати я не можу?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Женя,Ви можете спробувати поставити штамп. Рідко, але в таких ситуаціях йдуть на зустріч. Треба тільки розуміти, що штамп не дає дозволу на роботу, тільки на перебування в країні.

Даша
Даша
1 рік назад

Добрий день. Я отримала в ужонде відмова в розгляді моїх документів з-за зміни житла і не отриманої кореспонденції від них — що я можу зробити? Віза на даний момент вже давно закінчилася.

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша
1 рік назад

Даша відмова є відмова. Зараз ви знаходитесь у Польщі нелегально і порушили візовий режим. Вам потрібно їхати додому, а на кордоні уточнити всі деталі для подальшого повернення.

Денис
Денис
1 рік назад

Я більше року тому подала документи на карту побиту. Чекати вже немає сенсу — потрібно змінювати роботу. Чи можу я анулювати внесек і забрати гроші?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Денис
1 рік назад

Денис звертайтеся в Управління у справах іноземців, повідомляйте про своє бажання. Там же видадуть бланк заяви на повернення коштів.