Домой / ПМЖ Польщі / Карта побиту / Відмова в карті побиту, що робити?
Відмова в карті побиту, що робити?

Відмова в карті побиту

Відмова в карті побиту — отже, ви зважилися зайнятися питанням оформлення Кarta pobytu для проживання і роботи в Польщі. Як завжди, отримання будь-якого офіційного документа пов’язано зі збором різних довідок, копій, виписок, а також з годиннами, проведеними в черзі. Але і в цьому випадку ніхто не може гарантувати вам отримання позитивного рішення. Але на щастя, навіть в разі невдачі ви можете спробувати оскаржити рішення Управління. Якщо ви не отримали бажану карту — ви можете оскаржити цю відмову.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можу я заперечувати з приводу відмови?
Що може стати підставою для відмови
Апеляція — дія в разі негативного рішення
Як почати процес оскарження?
Підсумки

Чи можу я заперечувати з приводу відмови?

Неприємні моменти, коли заявнику відмовляють після всіх зборів різних документів, заповнення паперів і стомлюючого очікування, не є рідкістю. Але не варто відразу опускати руки і повертатися в свою країну. Оскільки рішення, винесене в першій інстанції, може бути оскаржено, хоч і всього один раз.

Зазвичай термін дії візи при розгляді заяв в Управлінні, вже добігає кінця. Адже іноземець розраховує на karta pobytu. Але це ще не означає, що потрібно залишити РП в цю ж хвилину. Навпаки, заявник може залишатися в Польщі принаймні до того дня, поки не прийде офіційна відповідь на пошту.

Відмова в карті побиту

Якщо вам відмовлено, то відмітка про це з’являється в вашому паспорті. Тим самим підтверджуючи, що заявник подає апеляцію на рішення у другій інстанції. Він також включає тимчасову посвідку на проживання, щоб ви могли на законних підставах залишатися в країні. Це підтверджується місцевим законодавством, а саме статтею 108 Закону про іноземців. Це також стосується випадків оскарження рішень, коли вам відмовили у видачі карти побиту і ви вирішили подати спростування в другу інстанцію.

Що може стати підставою для відмови

Як виглядає відмова в карті побиту

Відмова в карті побиту Що може стати підставою для відмови

Розгляд кожної заявки в компетентних органах проводиться індивідуально. І список документів також може порядком відрізнятися в кожному окремому випадку, але існує ряд загальних вимог до заявників. Наприклад, всі заявники подають документи в уженд. Запитувані владою документи на карту залежать від місця проживання іноземця в Польщі. Якщо заявник працює в країні, він повинен подати такі документи: umowa najmu mieszkania, umowa o prace або інші документи, які є в наявності або можна отримати у роботодавця.

Відмова в карті побиту Апеляція - дія в разі негативного рішення

Список причин для відмови в карті може бути дуже різноманітним. Поширеним випадком є ігнорування вхідної кореспонденції з уженда. Найчастіше заявники також не надто уважні до термінів оренди. Все це означає, що заявник просто не знає, на якому етапі перебуває розгляд його заявки, що в підсумку призводить до відмови.

Апеляція — дія в разі негативного рішення

Якщо ви отримали відмову у карті, у вас є рівно два тижні щоб його оскаржити. Відлік починається з дня отримання повідомлення поштою. Саме в цьому листі буде вказана причина відмови в карті. Вона може бути як одна, так і декілька. Уважно вивчіть лист, якщо не все зрозуміло, вдамося до послуг перекладача. Адже при апеляції вам необхідно буде виправляти саме порушення, зазначені у відповіді з Управління.

Ось ще один важливий нюанс. Зазвичай люди досить погано розбираються в законах своєї держави, не кажучи про чужому. І тільки юристи можуть зрозуміти всі тонкощі і мінливості правової термінології. А незнання мови при апеляції ускладнює цей процес заявнику в кілька разів. Щоб не потрапити в халепу і не нарватися на чергову відмову, довіртеся знаючим людям.

Досвідчені юристи ознайомлять вас з поточною ситуацією і реально оцінять шанси на успішну реалізацію плану або пояснять причину відмови. Вона звичайно ж буде вказана в листі, але часом нюанси не зовсім зрозумілі. Як уже згадувалося, індивідуальний підхід необхідний в кожному конкретному випадку. Необхідно поставитися до цієї проблеми якомога серйозніше, адже в разі чергової відмови, що не буде третьої спроби отримати її.

Як почати процес оскарження?

Отже, вам прийшов офіційну відмову по одній з причин, але ви з цим в корені не згодні. Що ж робити далі? Найвірніший крок — звернутися до юристів і покластися на їх досвід і професіоналізм. Адже вам складно буде зробити все самому. Як бачите, самостійна перша подача призвела до відмови. Другий відмова вам не потрібен, адже він буде останнім.

З приводу оплачених квитанцій: на жаль, гроші, сплачені при подачі документів, а саме 340 zl, повернути не вдасться. Про це вже говорилося раніше.

Якщо ви вирішили не оскаржувати рішення чи програли апеляцію, ви зобов’язані покинути Польщу. І хоча у вас буде на це близько місяця, краще не затягувати, щоб не було проблем на кордоні. Тому що рішення, яке ви отримали у вигляді листа, відправляється паралельно і в прикордонну службу. Тому, офіційні інстанції найближчим часом будуть інформовані.

Підсумки

Будь-яка відмова завжди руйнує наші грандіозні плани і вибиває з колії. Але не варто відразу засмучуватися. Краще візьміть ситуацію в свої руки, знайдіть хорошого юриста і дозвольте йому все виправити. Тоді karta pobytu, на яку ви так розраховували, буде в ваших руках.

З цією статтею так само цікавляться:

Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати?  Карта побиту по безвізу, поради Зміна роботодавця в Польщі
Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати? Карта побиту по безвізу, поради Зміна роботодавця в Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

Оформлення карти побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави потрібні? Оформлення карти побиту …

avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Валентина
Гость
Валентина

Добрий день! Підкажіть будь ласка чи кошти за вньосек по карті побиту повертаються, в разі відмови? Безмежно дякую.

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. Ні, на жаль

Валентина
Гость
Валентина

Добрий день! Підкажіть будь ласка. Якщо прийшла відмова по карті побиту але є дні візи чи обов*язково виїздити?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Доброго дня. По візі можна залишитись

Валентина
Гость
Валентина

Дякую щиро. І ще таке питання, якщо річна віза відкрита у біометричному паспорті закінчиться чи можна залишитись ще по без візу?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Потрібно виїхати до кінця візи і заїхати по безвізу

Ліка
Гость
Ліка

Я подавалася на карту сталого побиту.Прийшла відмова, я подала апеляцію…але вже пройшло багато часу а відповіді досі немає…Скажіть будь ласка як довго можна чекати на відповідь по апеляції?

Ирина - Визовый специалист
Editor
Ирина - Визовый специалист

Можна чекати довго як і карту

Леся
Гость
Леся

Доброго дня.2 липня 2019 ми написали відмови від карти побиту.щоб нам повернули гроші,ми писали заяву про відмову,і вказали номер карточкі,це людинка яка мала отримати по нашому дорученю гроші.довго чекали,і ми поїхали додому,бо фірма на якій ми працювали розпалася.скільки часу треба чекати гроші,і яка вірогідність того,що гроші скинуть

Roman Zhur
Участник
Roman Zhur

Як повернути кошти у разі відмови?

Рая
Гость
Рая

Скажіть будь ласка , коли мені прийде відмова то мене депортують або просто дається час для того що б покинути країну? Це не депортація чи вона сама??

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Дається час на виїзд. Депортація буває за порушення закону або правил перебування в країні. Депортація може бути коли перевищите час, що дається Вам на виїзд з країни

Рита
Гость
Рита

Добрий день, підкажіть якщо прийшла відмова про сталем побыте по корінню, я можу його оскаржити?

Юля Визовый специалист
Администратор
Юля Визовый специалист

Добрий день, так, можна.