Домой / ПМЖ Польщі / Карта побиту / Відмова в карті побиту, що робити?

Відмова в карті побиту, що робити?

Кarta pobytu: які кроки зробити, якщо вам прийшла відмова?

Отже, ви зважилися зайнятися питанням оформлення Кarta pobytu для проживання і роботи в Польщі. Як завжди, отримання будь-якого офіційного документа пов’язано зі збором різних довідок, копій, виписок, а також з годинником, проведеними в черзі. Але і в цьому випадку ніхто не може гарантувати вам отримання позитивного рішення. Але на щастя, навіть в разі невдачі ви можете спробувати оскаржити рішення Управління. Якщо ви не отримали бажану карту — ви можете оскаржити цю відмову.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можу я заперечувати з приводу відмови?
Що може стати підставою для відмови
Апеляція — дія в разі негативного рішення
Як почати процес оскарження?
Підсумки

Чи можу я заперечувати з приводу відмови?

Неприємні моменти, коли заявнику відмовляють після всіх зборів різних документів, заповнення паперів і стомлюючого очікування, не є рідкістю. Але не варто відразу опускати руки і повертатися в свою країну. Оскільки рішення, винесене в першій інстанції, може бути оскаржено, хоч і всього один раз.

Зазвичай термін дії візи при розгляді заяв в Управлінні, вже добігає кінця. Адже іноземець розраховує на karta pobytu. Але це ще не означає, що потрібно залишити РП в цю ж хвилину. Навпаки, заявник може залишатися в Польщі принаймні до того дня, поки не прийде офіційна відповідь на пошту.

Якщо вам відмовлено, то відмітка про це з’являється в вашому паспорті. Тим самим підтверджуючи, що заявник подає апеляцію на рішення у другій інстанції. Він також включає тимчасову посвідку на проживання, щоб ви могли на законних підставах залишатися в країні. Це підтверджується місцевим законодавством, а саме статтею 108 Закону про іноземців. Це також стосується випадків оскарження рішень, коли вам відмовили у видачі karta pobytu і ви вирішили подати спростування в другу інстанцію.

Що може стати підставою для відмови

Як виглядає відмова в карті побиту

Розгляд кожної заявки в компетентних органах проводиться індивідуально. І список документів також може порядком відрізнятися в кожному окремому випадку, але існує ряд загальних вимог до заявників. Наприклад, всі заявники подають документи в уженд. Запитувані владою документи на карту залежать від місця проживання іноземця в Польщі. Якщо заявник працює в країні, він повинен подати такі документи: umowa najmu mieszkania, umowa o prace або інші документи, які є в наявності або можна отримати у роботодавця.Список причин для відмови в карті може бути дуже різноманітним. Поширеним випадком є ігнорування вхідної кореспонденції з уженда. Найчастіше заявники також не надто уважні до термінів оренди. Все це означає, що заявник просто не знає, на якому етапі перебуває розгляд його заявки, що в підсумку призводить до відмови.

Апеляція — дія в разі негативного рішення

Якщо ви отримали відмову, у вас є рівно два тижні щоб його оскаржити. Відлік починається з дня отримання повідомлення поштою. Саме в цьому листі буде вказана причина відмови. Вона може бути як одна, так і декілька. Уважно вивчіть лист, якщо не все зрозуміло, вдамося до послуг перекладача.Адже при апеляції вам необхідно буде виправляти саме порушення, зазначені у відповіді з Управління.

Ось ще один важливий нюанс. Зазвичай люди досить погано розбираються в законах своєї держави, не кажучи про чужому. І тільки юристи можуть зрозуміти всі тонкощі і мінливості правової термінології. А незнання мови при апеляції ускладнює цей процес заявнику в кілька разів. Щоб не потрапити в халепу і не нарватися на чергову відмову, довіртеся знаючим людям.

Досвідчені юристи ознайомлять вас з поточною ситуацією і реально оцінять шанси на успішну реалізацію плану або пояснять причину відмови. Вона звичайно ж буде вказана в листі, але часом нюанси не зовсім зрозумілі. Як уже згадувалося, індивідуальний підхід необхідний в кожному конкретному випадку. Необхідно поставитися до цієї проблеми якомога серйозніше, адже в разі чергової відмови, що не буде третьої спроби отримати її.

Як почати процес оскарження?

Отже, вам прийшов офіційну відмову по одній з причин, але ви з цим в корені не згодні. Що ж робити далі? Найвірніший крок — звернутися до юристів і покластися на їх досвід і професіоналізм. Адже вам складно буде зробити все самому. Як бачите, самостійна перша подача призвела до відмови. Другий відмова вам не потрібен, адже він буде останнім.

З приводу оплачених квитанцій: на жаль, гроші, сплачені при подачі документів, а саме 340 zl, повернути не вдасться. Про це вже говорилося раніше.

Якщо ви вирішили не оскаржувати рішення чи програли апеляцію, ви зобов’язані покинути Польщу. І хоча у вас буде на це близько місяця, краще не затягувати, щоб не було проблем на кордоні. Тому що рішення, яке ви отримали у вигляді листа, відправляється паралельно і в прикордонну службу. Тому, офіційні інстанції найближчим часом будуть інформовані.

Підсумки

Будь-яка відмова завжди руйнує наші грандіозні плани і вибиває з колії. Але не варто відразу засмучуватися. Краще візьміть ситуацію в свої руки, знайдіть хорошого юриста і дозвольте йому все виправити. Тоді karta pobytu, на яку ви так розраховували, буде в ваших руках.

З цією статтею так само цікавляться:

Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати? Карта побиту по безвізу, поради Зміна роботодавця в Польщі

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

Оцініть корисність матеріалу

0%

Поставте 5 ★ і поділіться в соціальних мережах. Це допоможе розвитку даного ресурсу і додасть Вам величезний + в карму!

Рейтинг пользователей: 5 ( 1 Голоса)

Смотрите также

Оформлення карти сталого побиту

Оформлення карти сталого побиту для українців: як відбувається процедура і які підстави потрібні? Кожен з …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *