Відмова в карті побиту, що робити?
4.7/5 - (4 голоса)
Відмова в карті побиту

Відмова в карті побиту. Ви зважилися зайнятися питанням оформлення Кarta pobytu для проживання і роботи в Польщі. Як завжди, отримання будь-якого офіційного документа пов’язано зі збором різних довідок, копій, виписок, а також з годиннами, проведеними в черзі. Але і в цьому випадку ніхто не може гарантувати вам отримання позитивного рішення. Але на щастя, навіть в разі невдачі ви можете спробувати оскаржити рішення Управління. Якщо ви не отримали бажану карту — ви можете оскаржити цю відмову.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Чи можу я оскаржити відмову?
Що може стати підставою для відмови
Апеляція — дія в разі негативного рішення
Як почати процес оскарження?
Підсумки

Чи можу я оскаржувати відмову?

Что делать если получили отказ в карте побыта.Что делать если получили отказ в карте побыта.

Неприємні моменти, коли заявнику відмовляють після всіх зборів різних документів, заповнення паперів і нудного очікування, не є рідкістю. Але не варто відразу опускати руки і повертатися в свою країну. Оскільки рішення, винесене в першій інстанції, може бути оскаржено, хоч і всього один раз.

Зазвичай термін дії візи при розгляді заяв в Управлінні, вже добігає кінця. Адже іноземець розраховує на karta pobytu. Але це ще не означає, що потрібно залишити РП в цю ж хвилину. Навпаки, заявник може залишатися в Польщі принаймні до того дня, поки не прийде офіційна відповідь на пошту.

Відмова в карті побиту

Якщо вам відмовлено, то відмітка про це з’являється в вашому паспорті. Тим самим підтверджує, що заявник подає апеляцію на рішення у другій інстанції. Він також включає тимчасову посвідку на проживання, щоб ви могли на законних підставах залишатися в країні. Це підтверджується місцевим законодавством, а саме статтею 108 Закону про іноземців. Це також стосується випадків оскарження рішень, коли вам відмовили у видачі карти побиту і ви вирішили подати спростування в другу інстанцію.

Що може стати підставою для відмови

Як виглядає відмова в карті побиту

Відмова в карті побиту Що може стати підставою для відмови

Розгляд кожної заявки в компетентних органах проводиться індивідуально. І список документів також може порядком відрізнятися в кожному окремому випадку, але існує ряд загальних вимог до заявників. Наприклад, всі заявники подають документи в уженд. Список документів на карту залежать від місця проживання іноземця в Польщі. Якщо заявник працює в країні, він повинен подати такі документи: umowa najmu mieszkania, umowa o prace або інші документи, які є в наявності або можна отримати у роботодавця.

Відмова в карті побиту Апеляція - дія в разі негативного рішення

Список причин для відмови в карті може бути дуже різноманітним. Поширеним випадком є ігнорування вхідної кореспонденції з уженда. Найчастіше заявники також не надто уважні до термінів оренди. Все це означає, що заявник просто не знає, на якому етапі перебуває розгляд його заявки, що в підсумку призводить до відмови.

Апеляція — дія в разі негативного рішення

Якщо ви отримали відмову у карті, у вас є рівно два тижні щоб її оскаржити. Відлік починається з дня отримання повідомлення поштою. Саме в цьому листі буде вказана причина відмови в карті. Вона може бути як одна, так і декілька. Уважно вивчіть лист, якщо не все зрозуміло, вдамося до послуг перекладача. Адже при апеляції вам необхідно буде виправляти саме порушення, зазначені у відповіді з Управління.
Ось ще один важливий нюанс. Зазвичай люди досить погано розбираються в законах своєї держави, не кажучи про чужу. І тільки юристи можуть зрозуміти всі тонкощі і мінливості правової термінології. А незнання мови при апеляції ускладнює цей процес заявнику в кілька разів. Щоб не потрапити в халепу і не нарватися на чергову відмову, довіртеся знаючим людям.

Досвідчені юристи ознайомлять вас з поточною ситуацією і реально оцінять шанси на успішну реалізацію плану, або пояснять причину відмови. Вона, звичайно, ж буде вказана в листі, але часом нюанси не зовсім зрозумілі. Як уже згадувалося, індивідуальний підхід необхідний в кожному конкретному випадку. Необхідно поставитися до цієї проблеми якомога серйозніше, адже в разі чергової відмови, вже не буде третьої спроби отримати її.

Як почати процес оскарження?

Отже, вам прийшла  офіційна відмова по одній з причин, але ви з цим не згодні. Що ж робити далі? Найвірніший крок — звернутися до юристів і покластися на їх досвід і професіоналізм. Адже вам складно буде зробити все самому. Як бачите, самостійна перша подача призвела до відмови. Друга відмова вам не потрібен, адже вона буде останньою.

З приводу оплачених квитанцій: на жаль, гроші, сплачені при подачі документів, а саме 340 zl, повернути не вдасться. Про це вже говорилося раніше.

Якщо ви вирішили не оскаржувати рішення чи програли апеляцію, ви зобов’язані покинути Польщу. І хоча у вас буде на це близько місяця, краще не затягувати, щоб не було проблем на кордоні. Тому що рішення, яке ви отримали у вигляді листа, відправляється паралельно і в прикордонну службу. Тому, офіційні інстанції найближчим часом будуть інформовані.

Підсумки

Будь-яка відмова завжди руйнує наші грандіозні плани і вибиває з колії. Але не варто відразу засмучуватися. Краще візьміть ситуацію в свої руки, знайдіть хорошого юриста і дозвольте йому все виправити. Тоді karta pobytu, на яку ви так розраховували, буде в ваших руках.

З цією статтею також цікавляться:

Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати?  Карта побиту по безвізу, поради Зміна роботодавця в Польщі
Карти побиту для українців: які переваги і як її отримати? Карта побиту по безвізу, поради Зміна роботодавця в Польщі

Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Zameldowanie czasowe: что это и как получить?

Прописка в Польщі meldunek (мельдунек)

5/5 - (14 голосов) Прописка в Польші: що це і як отримати? Прописка в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
117 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Юра
Юра
1 рік назад

Доброго дня я подався на карту перебуваючи по біоментрії прийшов відказ фірма подала заяву на чергу щоб знову подати на карту підскажіть як і коли я можу перетнути кордон якщо щось не так з документами буде якийсь мандат на границі???

Виктория
Виктория
1 рік назад

Привіт підкажіть будь ласка прийшла відмова по карті. Що потрібно робити в першу чергу можна якось переподатся не перетинаючи кордон додому?

Anna
Anna
Відповідь для  Виктория
1 рік назад

Залежить на яких підставах ви перебуваєте в Польщі. Якщо заїхали по візі, яка закінчилася під час пандемії, тоді вона продовжена і можете в будь-який момент подати на нову карту, тому що ви легально перебуваєте зараз в Польщі. Якщо по безвізу, це вже складніше.

Назар
Назар
Відповідь для  Anna
1 рік назад

В мене до вас вопрос, ви все це время спали??? За вас ніхто не подасть апеляцію чому ви безвідповідальні??? Тепер уже нічого не зробите у вас є 30 днів щоб покинути Польщу після отказу.

Ist
Ist
Відповідь для  Виктория
1 рік назад

Можна, заново подайте доки.

Виктория
Виктория
Відповідь для  Ist
1 рік назад

Для подачі занова є якісь терміни?

Ist
Ist
Відповідь для  Виктория
1 рік назад

14 днів

Виктория
Виктория
Відповідь для  Ist
1 рік назад

А якщо термін вже закінчився

Ist
Ist
Відповідь для  Виктория
1 рік назад

Тоді подавайте апеляцію.

Oleksandr Kalinichenko
Oleksandr Kalinichenko
1 рік назад

Як можна слідкувати за апеляцією?
і чи можна буде повернути гроші за карту, якщо теж буде відмова в карті після апеляції?

Oleksandr Kalinichenko
Oleksandr Kalinichenko
1 рік назад

Підкажіть будь ласка скільки по закону може тривати апеляція? Дівчині відмова по карті побита

Dmytro Warszawski
Dmytro Warszawski
1 рік назад

Ponaglenie / Прискорення рішення по карті побиту.
Чув що якщо довго розглядають справу то можна написати нагадування і справу розглянуть швидше, поділіться особистим досвідом хто так робив і на скільки допомогло.

Milana
Milana
Відповідь для  Dmytro Warszawski
1 рік назад

Знайома написала це понагленіе і вона через 1,5 міс отримала карту!

Dmytro Warszawski
Dmytro Warszawski
Відповідь для  Milana
1 рік назад

Через 1.5 міс отримала карту або тільки децізію!?

Milana
Milana
Відповідь для  Dmytro Warszawski
1 рік назад

Карту! Децізію вона отримала через 2 тижні після цього листа.

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Dmytro Warszawski
1 рік назад

я зрозумів. що потрібно відразу і понагленіе оформляти, тоді взагалі швидко карту зроблять.

Dmytro Warszawski
Dmytro Warszawski
Відповідь для  Covidlo
1 рік назад

Ти вже писав такий лист в ужонд!?

Milana
Milana
Відповідь для  Dmytro Warszawski
1 рік назад

Напишіть в групі на фейсбуці «Легалізація в Польщі. Юридичні консультації Галини Левицької «Вона там безкоштовно допомагає всім! Вона мені ні один раз допомогла десь у неї на сторінці був екземпляр цього понагленія (як правильно його складати) Удачі Вам!

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Dmytro Warszawski
1 рік назад

Я писав. Правда це було 3 роки тому. Перше було написано в уженд Воєвудський у Вроцлаві. Після їх «нульового» відповіді — було написано в Варшаву. Децізію отримав протягом місяця після відповіді з Варшави.

Dmytro Warszawski
Dmytro Warszawski
Відповідь для  Bogdan
1 рік назад

А відповідь з Варшави скільки чекали!?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Dmytro Warszawski
1 рік назад

Близько тижня

Heorhii
Heorhii
1 рік назад

Карта побуту
Підкажіть чи можна зробити карту побуту на одній фірмі і переїхати на другу будь-яку роботу і працювати по карті побуту

Suspected
Suspected
Відповідь для  Heorhii
1 рік назад

Ну якщо робота буде ось тією ж Агенції, то можна. А ось якщо міняти АГЕНТСТВО, то потрібно переробляти карту

Любов
Любов
Відповідь для  Heorhii
1 рік назад

Потрібно буде переробити карту

Kris
Kris
Відповідь для  Любов
1 рік назад

Добрий день. Якщо не помиляюся, Ви та пані що робила щеплення собі від ковід?
Як ваше самопочуття? Я просто по-людськи цікавлюся ..

Любов
Любов
Відповідь для  Kris
1 рік назад

Дякую. Все добре. Рука боліла 2 дня. Більше нічого не турбувало.

Анатолій
Анатолій
Відповідь для  Heorhii
1 рік назад

Карта це легальний вид рабства в Польщі. Так щоб її отримати нервів і часу втратиш багато. А при зміні роботи в більшості випадків нею можна тільки дупу підтерти.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Heorhii
1 рік назад

Карта прив’язана до роботодавця, при зміні якого треба переподавати на нову. Але не всі Агенції хочуть морочитися і брати людей з картами.

твій Батя
твій Батя
Відповідь для  Наталя
1 рік назад

Нормальна агенція із задоволенням візьме працівника на карті.

Наталя
Наталя
Відповідь для  твій Батя
1 рік назад

Працюю з жінкою, у якої була карта від друкарні. Друкарня закрилася і вона обійшла всі Агенції в місті і тільки наша взяла її з картою. Не можу сказати про всіх Агенція в Польщі, але у нас ось так.

Heorhii
Heorhii
Відповідь для  Наталя
1 рік назад

Можете дати номер тієї агенції бажано вайбер

Pavel
Pavel
1 рік назад

Карта побиту (Pytanie)
Вітаємо,
Я відправив пакет документів на карту тимчасового побути поштою, відповідно печатки в паспорті у мене немає.
Чи можна повторно зібрати пакет документів і податися особисто? Щоб Отримати друк цю ..
Як бути з уже висланим пакетом документів?
Мені потрібна печатка для того щоб здати на водійські права.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Pavel
1 рік назад

Не важливо як подавати документи — поштою або особисто, треба чекати лист з уженда, а потім призначать день для здачі відбитків.

Enig
Enig
Відповідь для  Наталя
1 рік назад

Дивно я подався, відкатав відбитки і печатку друк за один прийом протягом години

Наталя
Наталя
Відповідь для  Enig
1 рік назад

Подався, відкатав і печатка за один день — це з області фантастики для більшості ужендов. Вам пощастило. Я тільки відбитки і печатка в паспорті отримала за один день, а чекала цього більше місяця з дня подачі документів.

Любов
Любов
Відповідь для  Pavel
1 рік назад

печатку Ви отримаєте, коли Вас викличуть в ужонд на відбитки пальців

Anna
Anna
Відповідь для  Pavel
1 рік назад

Якщо ви можете зареєструватися на подачу, то Реєструйтеся.
Потім напишіть лист на ел.пошту в ужонд що ви зареєструвалися на таке-то число, а документи відправили поштою та номер посилки.
Якщо пройшло більше 2-х тижнів від відправки, то питань немає.
Тут єдина заковика в тому, що 2 пакети документів подавати не можна, має бути тільки 1 справа, тому що можуть анулювати обидва, тому потрібно зробити по максимуму щоб ваші минулі документи відкопали (я навіть не знаю чи зрозуміло я висловилася)

Костя
Костя
1 рік назад

Підкажіть на сайті ужонда Воєвудського, а конкретно Вроцлав, є зразок заяви на повернення оплати за карту побиту? Або готового бланка на це в принципі немає?
Заздалегідь дякую.

Валя
Валя
Відповідь для  Костя
1 рік назад

Немає конкретного зразка. Там в довільній формі.

Борис
Борис
Відповідь для  Костя
1 рік назад

В інеті є яскрава ілюстрація, там треба писати, пошукайте.

Даша
Даша
Відповідь для  Костя
1 рік назад

Це в довільній формі, зразок в інеті є що там приблизно плюс мінус можна писати.

Таня
Таня
Відповідь для  Костя
1 рік назад

Готового бланку як такого немає, і ще, наскільки знаю, то повернути ці кошти можна, тільки якщо немає децізіі.

Юра
Юра
Відповідь для  Костя
1 рік назад

Зразка немає як такого.

Олег
Олег
Відповідь для  Костя
1 рік назад

У Лодзі в ужонде були бланки для заповнення на відмову і повернення 440 зл, 50 зл за пластик не повертають.

Roman
Roman
1 рік назад

Як повернути гроші якщо була відмова по карті тимчасового побиту
В який спосіб зараз можна зголосити в уженд щоб вернути гроші якщо було отримано рішення (відмова) по карті тимчасового побиту в Варшаві.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Roman
1 рік назад

Якщо є рішення (діцізія), то гроші не повернуть. Повернення до прийняття діцізіі

Vlados
Vlados
Відповідь для  Андрій
1 рік назад

Людина начебто написала, що була відмова, по якій дізіціи ви взагалі говорите? Читайте уважно

Андрій
Андрій
Відповідь для  Vlados
1 рік назад

Ви для початку розберіться з термінами тоді пишіть

Андрій
Андрій
Відповідь для  Vlados
1 рік назад

Відмова це не діцізія. Діцізія-рішення. Вирішили не надавати карту тимчасового побиту

Влад
Влад
Відповідь для  Vlados
1 рік назад

децізія це воно і є, децізія — це рішення

ivan
ivan
Відповідь для  Vlados
1 рік назад

Децізія це рішення. Позитивне або негативне, але це і є децізія. Повернення грошей немає наскільки я знаю

Влад
Влад
Відповідь для  ivan
1 рік назад

децізія це воно і є, децізія — це рішення

Pavlo
Pavlo
Відповідь для  Roman
1 рік назад

Так можна. Потрібно написати в уженду 2-е заяви. У першій обов’язково має бути вираз про припинення адміністративного провадження (o umorzenie postępowania), а в другій — прохання про повернення сплаченої квоти (o zwrot pieniędzy) і спосіб повернення: номер рахунку, поштовий переказ за адресою, готівку в касі уженду.
Можуть бути написані в довільній формі.
Такі заяви можна направити «своєму» інспектору поштою (рекомендованим листом) або занести в спеціальний кабінет в уженді, попередньо взявши талончик dla uzupełnienie dokumentów.

Наталя
Наталя
Відповідь для  Roman
1 рік назад

Повернення робиться в розгляду вашої справи, а його розглянула і винесли рішення, все.

Roman
Roman
Відповідь для  Наталя
1 рік назад

НЕ неси пургу.

Xena
Xena
Відповідь для  Roman
1 рік назад

Впишіть собі, karta pobytu зайдіть на gov.pl, В графі jakie opłaty muszę wnieść написано також, де і з якої причини Ви можете повернути кошти

самий
самий
Відповідь для  Roman
1 рік назад

Повертають навіть з відмовою

Саша
Саша
2 років назад

Якщо мій керовнік подав мої документи на апеляцію, ще березні скільки мені чекати на рішення карту побиту

Іванна
Іванна
2 років назад

добрий вечір, подали на карту поставили печатки, прийшла відмова були 9 місяців поїхали по біометрії, подали на апеляцію теж відмова скажіть чи можна їхати по біометрії минуло 3 місяці чи потрібна віза?

Саша
Саша
2 років назад

Якщо мені відмову по карті побиту дали мені на апеляцію, скільки часу треба чекати? Буду Вам дуже вдячний!

Валентина
Валентина
2 років назад

Добрий день! Підкажіть будь ласка чи кошти за вньосек по карті побиту повертаються, в разі відмови? Безмежно дякую.

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валентина
2 років назад

Доброго дня. Ні, на жаль

Галина
Галина
Відповідь для  Валентина
2 років назад

так! повинні повернути

Валентина
Валентина
2 років назад

Добрий день! Підкажіть будь ласка. Якщо прийшла відмова по карті побиту але є дні візи чи обов*язково виїздити?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валентина
2 років назад

Доброго дня. По візі можна залишитись

Валентина
Валентина
Відповідь для  Ирина - Визовый специалист
2 років назад

Дякую щиро. І ще таке питання, якщо річна віза відкрита у біометричному паспорті закінчиться чи можна залишитись ще по без візу?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Валентина
2 років назад

Потрібно виїхати до кінця візи і заїхати по безвізу

Ліка
Ліка
2 років назад

Я подавалася на карту сталого побиту.Прийшла відмова, я подала апеляцію…але вже пройшло багато часу а відповіді досі немає…Скажіть будь ласка як довго можна чекати на відповідь по апеляції?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ліка
2 років назад

Можна чекати довго як і карту

Леся
Леся
2 років назад

Доброго дня.2 липня 2019 ми написали відмови від карти побиту.щоб нам повернули гроші,ми писали заяву про відмову,і вказали номер карточкі,це людинка яка мала отримати по нашому дорученю гроші.довго чекали,і ми поїхали додому,бо фірма на якій ми працювали розпалася.скільки часу треба чекати гроші,і яка вірогідність того,що гроші скинуть

Roman Zhur
Roman Zhur
2 років назад

Як повернути кошти у разі відмови?

Рая
Рая
2 років назад

Скажіть будь ласка , коли мені прийде відмова то мене депортують або просто дається час для того що б покинути країну? Це не депортація чи вона сама??

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рая
2 років назад

Дається час на виїзд. Депортація буває за порушення закону або правил перебування в країні. Депортація може бути коли перевищите час, що дається Вам на виїзд з країни

Рита
Рита
2 років назад

Добрий день, підкажіть якщо прийшла відмова про сталем побыте по корінню, я можу його оскаржити?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Рита
2 років назад

Добрий день, так, можна.

Маша
Маша
2 років назад

Добрий день.Отримала відмову з картепобыту (Варшава). Мій полномоцник подав на одволание. І потім зник, не відповідає на СМС і дзвінки. Як бути далі, адже всі повідомлення приходять на її адресу? 

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Маша
2 років назад

Маша звертайтеся до юристів, які підберуть потрібну підстава для оскарження (подання апеляції). Для цього у вас є 14 днів, включаючи вихідні, з моменту отримання рішення.