lifecell +38(093)-726-52-35

MTS +38(066)-726-52-35

kyivstar +38(098)-786-79-18

ПМЖ Польщі / Праця / Sąd pracy (Трудовий суд)
Sąd pracy (Трудовий суд)

Sąd pracy (Трудовий суд)

Трудовий суд в Польщі (Sąd pracy) — випадки, коли українські працівники стикаються з несправедливістю польських роботодавців, на жаль, не рідкість. Зустрічаються наймачі-шахраї, які не хочуть виплачувати зарплату, змушують працювати понаднормово, або надають такі умови праці, які не відповідають раніше заявленим. Якщо працівник офіційно працевлаштований за трудовим договором, то необхідно звертатися в Sąd pracy (Трудовий суд).

Зазвичай розглядом справи займається районний суд. Але кожне Воєводство самостійно розподіляє навантаження між районними та окружними судами. Тому перед подачею заяви рекомендується уточнити, в якій саме суд необхідно звертатися для вирішення конкретної проблеми. Подавати позов може як заявник особисто, так і прокурор або представник профспілки.

Писати заяву треба у вільній формі, але обов’язково грамотно і інформативно . У ньому слід вказати:

  • ПІБ позивача і відповідача;
  • суть проблеми;
  • розмір бажаної компенсації;
  • перелік доданих доказів.

При недостатності інформації, суд вкаже на це і зажадає виправити ситуацію, що склалася.

Трудовий суд в Польщі

Вартість звернення до суду для працівника є безкоштовною , за умови, що сума необхідної компенсації не перевищує 50 тисяч PLN. Якщо ж ця сума вище, то потрібно буде сплатити 5% від суми позову.

За бажанням працівника він може або сам захищатися в суді, або залучити адвоката.

В ході розглядів, сторони можуть укласти мирну угоду перед судом. Це буде означати, що вони знайшли компроміс і домовилися щодо вимог позивача. Після затвердження мирної угоди працівник може вимагати дотримання своїх прав в рамках польського законодавства.

Все судові розгляди повинні закінчуватися рішенням суду.

Якщо суд визнає провину роботодавця, то він зобов’язаний буде виконати всі умови працівника. При ухиленні від виконання постанови суду, позивач може подати заяву в Sąd pracy повторно.

В процес відстоювання своїх прав, головне — не опускати руки. При наявності трудового договору та вагомих доказів щодо порушень з боку роботодавця, суд буде захищати працівника.

Трудовий суд в Польщі — з цією статтею так само цікавляться:

 Як перевірити роботодавця в Польщі  "Гаряча лінія" Національної Інспекції праці (PIP) в Польщі PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) - що це
Як перевірити роботодавця в Польщі «Гаряча лінія» Національної Інспекції праці (PIP) в Польщі PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) — що це

Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Мінуси роботи на рибзаводі

Робота в Польщі на рибному заводі

Оцените запись Працевлаштування на рибних заводах Польщі: переваги і недоліки роботи Робота в Польщі на …

Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі