Sąd pracy (Трудовий суд)
Трудовий суд в Польщі (Sąd pracy) — випадки, коли українські працівники стикаються з несправедливістю польських роботодавців, на жаль, не рідкість. Зустрічаються наймачі-шахраї, які не хочуть виплачувати зарплату, змушують працювати понаднормово, або надають такі умови праці, які не відповідають раніше заявленим. Якщо працівник офіційно працевлаштований за трудовим договором, то необхідно звертатися в Sąd pracy (Трудовий суд).
Зазвичай розглядом справи займається районний суд. Але кожне Воєводство самостійно розподіляє навантаження між районними та окружними судами. Тому перед подачею заяви рекомендується уточнити, в якій саме суд необхідно звертатися для вирішення конкретної проблеми. Подавати позов може як заявник особисто, так і прокурор або представник профспілки.
Писати заяву треба у вільній формі, але обов’язково грамотно і інформативно . У ньому слід вказати:
- ПІБ позивача і відповідача;
- суть проблеми;
- розмір бажаної компенсації;
- перелік доданих доказів.
При недостатності інформації, суд вкаже на це і зажадає виправити ситуацію, що склалася.
Вартість звернення до суду для працівника є безкоштовною , за умови, що сума необхідної компенсації не перевищує 50 тисяч PLN. Якщо ж ця сума вище, то потрібно буде сплатити 5% від суми позову.
За бажанням працівника він може або сам захищатися в суді, або залучити адвоката.
В ході розглядів, сторони можуть укласти мирну угоду до суду. Це буде означати, що вони знайшли компроміс і домовилися щодо вимог позивача. Після затвердження мирної угоди працівник може вимагати дотримання своїх прав в рамках польського законодавства.
Всі судові розгляди повинні закінчуватися рішенням суду.
Якщо суд визнає провину роботодавця, то він зобов’язаний буде виконати всі умови працівника. При ухиленні від виконання постанови суду, позивач може подати заяву в Sąd pracy повторно.
В процесі відстоювання своїх прав, головне — не опускати руки. При наявності трудового договору та вагомих доказів щодо порушень з боку роботодавця, суд буде захищати працівника.
Трудовий суд в Польщі — з цією статтею також цікавляться:
![]() | ![]() | ![]() |
Як перевірити роботодавця в Польщі![]() | «Гаряча лінія» Національної Інспекції праці (PIP) в Польщі![]() | PIP (Państwowa Inspekcja Pracy) — що це![]() |
Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Примусова робота
Роботодавець змушує працювати по 16 годин. Раніше по 12 працювали. Але на термін 2 тижні. Це законно? Я можу відмовитись? Посилаючись на якусь статтю
Можете звичайно послати куди подалі, якщо тільки не боїтеся кари божої або щось в цьому дусі. Якщо у Вас договір нормально складений, в якому Ви залишили автограф, можна тільки очікувати, що він Вам буде робити підлості, але в коментарях Вам сказали, до кого звертатися і взагалі просто для самих ледачих або то хто не знає, як шукати щось в просторах інтернету, офіційно 16 годин працювати за законом заборонено, скаржтеся якщо ситуація критична і домагайтеся свого.
Зверніться в pip (польська інспекція праці). Ви підписували якийсь договір?
У договорі зазначено працю по 12 годин
Тоді тикни йому в цей договір, пригрози інспекцією. Або звертайтеся НЕ попередивши його.
Ви можете його послати.
Вірніше подивіться в свій договір, що ви там подпісували?
За фактом, є. 8 і 4 над години. Говоріть нехай пише над годинни)
Як він може змусити? Згідно із законом ти працюєш 8 годин +4 надгодини з оплатою в 50% більше від ставки. Сон повинен бути мінімум 8 годин
я їм те ж саме сказав! Я питаю, про це щось може в законі написано
Читайте договір. У вас повинен бути договір на руках)
Стаття 132-133 трудового кодексу
Не заплатили гроші, які потрібні за контрактом. Будь ласка, підкажіть куди звернутися в Польщі. Бажано по електронній пошті.
Если Працювали по Умова о праце, то звертайтесь до інспекції праці (на їхньому сайті є зразок Електронної Скарги) не знаю чи зараз смороду пріймають, но Ранее можна Було особисто звернути, за невеликі суму коштів там все оформлять.Якщо Умова злеценія, то при зверненні в піп смороду вас перенаправляють до суду.
Назва фірми говорить за себе ….
Не знаю поштою чи ні, ну з такими питаннями або в ПІП, або в суд, дивлячись на який умів працювали. багато часу пройшло вже, скільки чекаєте ЗП? це останню не заплатили або більше?
Звертайтесь у PIP, для качана зайдіть на їх сайт, вічітайте що там и до чого, там здається даже юр. консультації можна отримати
Фірма польська? Безпосередньо устраівались або через посередників?
Я так розумію, ви Вже в Україні?
Для початку — PIP
Координатор забирав частину грошей собі в кишеню! Привіт, хлопці! Ми з чоловіком працюємо на складі одягу і додатково він ще працював водієм буса, тобто возив наших людей на роботу і з роботи. Координатор доплачував нашим водіям по 250 злотих до зарплати. Потім нам поміняли координатора, і вона сказала, что водіям доплачують по 500 злотих, а не по 250. Тобто, виходить що він весь цей час нас обманював і забирав собі різницю в кишеню! Я сказала про це новому координатору, але він тільки щось промимрив і чітко нічого не сказав. Куди я можу з цим піти, щоб з обманщиком якось розібралися ?? Гроші водіям він платив готівкою, які не на карту
На свому заробити як дома побувати.
в точку
А чого ви хочете домогтися? Це була чоловіка «халтура», вам запропонували ви погодилися. Координатор виступає в ролі посередника і взяв за це гроші.
Інша розмова був би якби в умів вашої було прописано щось. А так ви вже херней страждаєте. На мою все чесно, а новий координатор просто не встиг розкинути мізками.
ось же ж несподівано то як!) я так розумію він уже не працює там? і слід вже напевно нема схема не мудро, і не нова думаю. якщо він вже там не працює, та ще й гроші брав налом — то всі кінці, так би мовити в воду
не хочу вас засмучувати, але ніяк з ним ніхто не поквитається
Перший координатор доплачував по 250зл, ці гроші Ваш чоловік отримував реально. Другий координатор сказала (сказав), незрозуміло, на Вашу тексту то сказала, то сказав, що водіям доплачують по 500зл, їх реально хтось отримав, або це просто слова?
Хто знає як написати листа роботодавцю який нехоче виплатити заробітьньої плати в Польщі вже три місяця обіцяє і гевиплачує
Позвоніть в inspekcja pracy
Пару місяців тому спілкувалася з поляком, що працює на гарячій лінії Powiatowej Inspekcji pracy. Розповідав багато цікавого і правда є сумною для нас зараз… (Але це не означає, що не треба боротися!)
На жаль, в умовах карантину інспекція праці зреагує не швидше, ніж за місяць (а у Мазовецькому воєвудстві через три-чотири місяці). Роботодавець заздалегідь буде попереджений про перевірку і може подати зустрічні невдоволення (а може «довести», що працівник був не сумлінним і приніс йому збитки).
Тому, якщо інспекцією праці уже лякали, то, мабуть, швидше буде зателефонувати до поліції і разом з ними нанести візит до роботодавця.
Не забудьте взяти паспорт та умову за якою Ви працювали.
То потрібно не писати, а домовлятися нормально
В якім смислі нормально
В тому сенсі що листом чогось не досягнете, або особисто або через телефон, а якщо працював не офіційно то швидше за все можна забути за зарплату
Коли він нехоче навіть зімною спілкуватися непіднімає телефон
Ви працювали не офіційно? або офіційно?
Я працював по умова зліценія
Добрий день.Скажить будь ласка чи може агентство від якого ми відмовилися, нас внести в чорний список непрацюючих і ми з дружиною неможемо заїхати в Польщу. А це агентство кинуло нас на бабки .Про це можна писати довго за яких обставин це сталося все це знають. Коротше нам загрожують.
Якщо вас кинули на гроші і маєте підтвердження, то це їх треба в чорні списки заносити а не навпаки.
Ніколи не чула про чорний список.
Я б все таки послухав, як все це сталося. Не можу дати слушну пораду.
У нас було агентство WORK LIFE знайшли з дружиною оголошення роботи на серветках. Ми подзвонили посереднику Макс, переговорили сказав є вакансії, нонадо заплатити передоплату за двох 600 гр ми переслали і потім дзвонить каже треба переслати 32 стор закордонний паспорт а й українського. Ми все це зробили через два тижні він говорить що не вистачає прописки укр паспорту дружини. Коротше кожен раз щось вигадує нове а пофакту водить за ніс Ось так.
кщо так, я можу допомогти вам вирішити це питання.
Тому що я від них 2 рази їздив, не було жодної проблеми.
З приводу роботи, якщо їхати від них не раджу. — тільки запрошення.
До цього до всього, я взагалі не розумію де ви берете такі суми як 600 грн.
За запрошення ви платите 200 грн за роботу, на пошті оплачуєте вже саме запрошення 2200 я платив. Усе.
Дякую.
До речі. Я погано вчитався в ваш довгий текст.
Правильно. Він запросив усі сторінки як закордонний паспорт, так і українського. Прописка шлюби і все це. Виключно всі сторінки паспорта. Ви надіслали? За дивіться уважно, чи все ви по фотографували, відправили?
Доброго дня! Посередник не хоче розраховуватися за роботу, нас 10 чоловік, чи можемо ми кудись звернутися? Жодних договорів не підписували.
Ця не офіційна робота виходить боком, так що м’яко кажучи вас кинули.
А якщо б підписали, тоді б могли вимагати! Треба не порушувати закони.
Якщо без договору то ви нічого не зробите. У такій ситуації можна розраховувати тільки на те що у вашого посередника прокинеться совість.
Яка робота якщо не секрет?
Ми працювали на заводі автозапчастин, там кожного дня писали акти то я думаю що можна підтвердити.
Пробуйте в поліцію, якщо доведіть що працювали …
Можете звернутися але тільки не кажіть що ви працювали неофіційно, скажете що роботодавець влаштовував легально і ви не знали що нелегально, як мінімум йому дуже великий штраф. Перед зверненням пріпугніте що ви зверніться в поліцію.
А ну трохи більше інформації. Якщо мова про будівництво то варіанти є. Але тільки потрібно знати чи була робота виконана або ви її кинули не доробили.
Працювали на заводі автозапчастин.