ПМЖ в Польщі / Праця / Чи можна працювати студенту в Польщі легально
Чи можна працювати студенту в Польщі легально

Працевлаштування для студентів польських вузів: як знайти роботу

Чи можна працювати студенту в Польщі? Здобути освіту в Польщі прагне все більше українських абітурієнтів. Однак для молоді важливо не тільки вчитися, а й розважатися, пізнавати нове. Часто для цього не вистачає стипендії, і студенти думають, де заробити. Якщо в рамках України все зрозуміло, і бажають підробити можуть навіть офіційно не працевлаштуватися, то як на рахунок Польщі? Де і як знайти роботу студенту, щоб поліпшити якість свого життя, і не порушити закон?

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Особливості поняття «студент»
Чи може іноземний студент працювати?
Що таке додаткові дозволи?
Ким зазвичай працюють студенти польських вузів?
На яку зарплату розраховувати?
Чи є обмеження в кількості робочих годин?
Що з приводу університетських практик і стажувань?
Висновки

Особливості поняття «студент»

Подработка в Польше, реально ли совмещать работу с учебой?Подработка в Польше, реально ли совмещать работу с учебой?

Здавалося б, всі ми розуміємо, хто такі студенти. Однак важливими є саме юридичні визначення, від яких залежить можливість працевлаштування.

Всіх осіб, які навчаються на території Польщі, можна розділити на 3 категорії:

 1. Отримують освіту в вузах на денній формі навчання, а також ті, хто проходить підготовчі курси, перед вступом до вузу, з польською мовою навчання. Ці студенти мають найменше труднощів з працевлаштуванням.
 2. Особи, які отримують освіту на вечірньою або заочною формою навчання у вищих навчальних закладах. Для них процес влаштування на роботу має деякі особливості.
 3. Учні, які не підпадають під дві вищеперелічені категорії. До них відносяться студенти коледжів, мовних курсів і так далі.


З огляду на те, що можливість працевлаштування учнів на денному стаціонарі сильно відрізняється від всіх інших учнів, ми і будемо їх розглядати окремо. Для простоти розуміння:

 • Студенти — денна форма навчання.
 • Інші учні — всі інші.

Чи може іноземний студент працювати?

Чи можна працювати студенту в Польщі

Згідно з польським законодавством, працевлаштування іноземних студентів не заборонено.

Тобто, при бажанні, кожен учень вузів може знайти собі нормальну роботу. Єдиний момент, який слід уточнити, стосується того, що можливість працевлаштування студентів та інших учнів має свої особливості.

Також потрібно враховувати, який документ є підставою для перебування учня на території Польщі. Якщо особа є власником Карти поляка або карти стали побиту, то це значно спрощує процес працевлаштування. Адже, маючи цей документ, не потрібно більше отримувати ніяких додаткових дозволів (зазволеній).

Перебування за студентською візою

Навчаючись в польському вузі, на денній формі, студент має повне право працевлаштуватися. Для цього не потрібно оформляти ще якісь документи.

Щоб напевно упевнитися, що учень може легально піти на роботу, не порушуючи закон, необхідно подивитися на тип візи. Не знаєте де дивитися? Читайте далі.

Необхідно відкрити закордонний паспорт на сторінці з візою і подивитися останній рядок, в якій вказана «Cel wydania». Букви на початку коду позначають типи віз (аеропортна, транзитна, шенгенська, національна). Далі йдуть числові значення, які варіюються від 01 до 23, в залежності від мети поїздки. Кожну з них ми розглядати не будемо, а зупинимося тільки на тих, які стосуються навчання. Це числа від 09 до 13.

 • 09 — для навчання у вищих навчальних закладах;
 • 10 — для професійного навчання з виконанням професійних обов’язків;
 • 11 — для навчання, яке не підпадає під пункт 09;
 • 12 — для викладання в навчальних закладах;
 • 13 — для наукових досліджень.

Якщо тип візи 09, то можна влаштовуватися на роботу без зазволенія. Якщо ж якийсь інший, то працевлаштування можливе тільки при наявності додаткових документів.

Перебування по Карті тимчасового побиту

Суть перебування і працевлаштування в Республіці Польща за Карткою нічим не відрізняється від студентської візи. Студенти денної форми навчання можуть вільно влаштовуватися на роботу, а всі інші — при наявності додаткових паперів.

Карти тимчасового побиту теж бувають різних типів? Так, звичайно, і це теж важливо. На самій Карті має бути написано «dostęp do rynku pracy». Це означає, що працевлаштування можливе без додаткових дозволів.

Що таке додаткові дозволи?

Чи можна працювати студенту в Польщі Додаткові дозволи

Як ми говорили вище, студенти денної форми навчання і власники ВНЖ можуть влаштовуватися на роботу без обмежень. Учні, у яких документи іншого типу, повинні мати певні папери для працевлаштування:

 • Підтвердження легального перебування на території Республіки Польща. Для цього підійде студентська віза або Карта побиту.
 • Документ-підстава, який дає можливість легально працювати. З цим документом ми розберемося пізніше.
 • Трудовий договір. Головне — знайти підходящу роботу і домогтися того, щоб роботодавець захотів вас працевлаштувати.

Отже, повернемося до документів, які є підставою для легального працевлаштування. До них відносяться:

 • Зазволеніе (дозвіл). Документи подаються роботодавцем в Воєводство для розгляду. Час очікування — до місяця. Іноді процес затягується і на більш тривалий термін. Важливо, що дозвіл робиться для конкретного місця роботи. Тобто, при зміні роботодавця необхідно міняти і дозвіл. Працювати по зазволенію можна цілий рік без різних коридорів.
 • Освядченіе (запрошення). Його можна отримати у старости. Єдиний мінус — коридори. Тобто, працювати цілий рік не вийде.


Оформлення цих документів не потребують великих труднощів, а, отримавши їх, можна відразу ж влаштовуватися на роботу. Навіть якщо візою або Картою побиту це не передбачено.

Ким зазвичай працюють студенти польських вузів?

Ким зазвичай працюють студенти польських вузів?

Як відомо, роботодавці в Україні не завжди хочуть працевлаштовувати молодь без досвіду роботи. Їх всього треба навчати, витрачати на це час, відпускати на сесії . Тому українським студентам важко знайти більш-менш прийнятну роботу. А в Польщі до цього ставляться по-іншому. Тут студент завжди може знайти для себе той підробіток, який подобається. Якщо знання польської мови залишає бажати кращого, то, в основному, можна розраховувати тільки на фізичну роботу. Наприклад, розкладчики товару в магазині, робочим на складах, або збирачем фруктів і ягід. Студенти, які володіють розмовною польською мовою на середньому рівні, можуть працевлаштуватися оператором колл-центру, репетитором української мови або рецепціоніста.

На яку зарплату розраховувати?

 На яку зарплату розраховувати?

Перед тим, як зупинитися на цифрах, розберемося в параметрах зарплати. Їх всього два — брутто і нетто.

Брутто — це сума, в якій закладена і зарплата і податки, які згодом будуть вирахувані.

Нетто — це та сума, яку працівник отримує «на руки».

Саме сума брутто найчастіше прописана в трудових договорах. Погоджуючись на ці умови, потрібно розуміти, що фактична зарплата буде нижчою.

Тепер перейдемо до цифр. Мінімальна оплата праці становить 14.7 зл /год. В місяць сума не повинна бути нижче 2250 злотих (брутто).

Однак багато студентів працюють кілька днів на тиждень або по кілька годин на день. Тому, найчастіше, вони отримують саме погодинну оплату праці.

Чи є обмеження в кількості робочих годин?

Ні. Раніше було встановлено допустимий максимум, але його давно скасували. Тепер, згідно з польським законодавством, учень вищого навчального закладу може працювати стільки, скільки захоче.

Ми ж, у свою чергу, рекомендуємо керуватися поняттям, що підробіток не повинен заважати навчанню. Адже першочергове завдання студента — отримати знання і диплом. А якщо пропускати заняття або вчитися погано, то з вузу можуть виключити. Тоді перебування на території Республіки Польща стане незаконним і доведеться залишати країну.

Що з приводу університетських практик і стажувань?


Неофіційні джерела поширюють інформацію про те, що можна проходити оплачувану практику, і дозвіл не потрібен. Насправді в польському законодавстві це ніде не прописано. Але зазначено, що іноземний студент може стажуватися або проходити практику, якщо цей момент включений в обов’язковий навчальний план. Зазвичай же практики передбачені тільки на денних формах навчання, де студенти і так мають право офіційно працевлаштуватися.

Висновки

Студентство часто асоціюють з безтурботним періодом життя. Однак це не зовсім так, точніше — зовсім не так. Молоді все ще хочеться веселитися, ходити в кіно і на шопінг. Звичайно, стипендії дуже часто не вистачає, і студенти прагнуть заробити.

Як ми з’ясували, влаштуватися на роботу може кожен учень. Важливо тільки враховувати нюанси. Вивчивши вищевикладений матеріал, кожен студент зможе об’єднати навчання і роботу так, щоб отримувати максимум задоволення.

Чи можна працювати студенту в Польщі — з цією статтею також цікавляться:

Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі Робота в Польщі, як знайти самостійно Робота в Польщі на підставі Umowa o dzieło
Чи можна взяти відпустку в Польщі на роботі Робота в Польщі, як знайти самостійно Робота в Польщі на підставі Umowa o dzieło

Чи можна працювати студенту в Польщі. Якщо залишилися питання — пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Робота в Польщі на автозаводах

Робота в Польщі на автозаводі

5 / 5 ( 10 голосов ) Робота в Польщі на автозаводі Робота в Польщі …

Подписаться
Уведомление о
guest
60 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Inna
Inna
2 місяців назад

Чи є той хто вчитися в поліцеальной школі і працює?
У мене питання тим хто вчитися, в агентстві запропонували вчитися і работат на заводі, пропозиція мені сподобалося, але рівень знання польської у мене нижче середнього, на скільки важко вчитися в поліцеальной школі? Чи реально поєднувати навчання і роботу?

Rider
Rider
Відповідь для  Inna
2 місяців назад

реально

Anna
Anna
Відповідь для  Inna
2 місяців назад

Навчання в поліціальной школі при заочній формі навчання відбувається у вихідні. Явка повинна бути не менше 50% навчального часу, тобто як би дозволені прогули час від часу. У деяких дають додаткові заняття польської мови

Inna
Inna
Відповідь для  Anna
2 місяців назад

Хочу почати вчитися на косметолога, хоч і у мене є українська освіта, але чула що наші дипломи в Польщі не діють, потрібно переучуватися, але боюся як я буду вчитися, якщо польський у мене А1 не більш

Anna
Anna
Відповідь для  Inna
2 місяців назад

Якщо чесно не знаю. Я хотіла вчинити, але в моєму місті тільки платне навчання, тому ще думаю
Якщо є можливість, візьміть заздалегідь пару уроків польського, це дуже допомагає)

Inna
Inna
Відповідь для  Anna
2 місяців назад

Дякуємо

Den
Den
3 місяців назад

Selfinvestgermany робота для студентів
Що скажете про цю компанію?
Чи варто їхати + робота платна

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Den
3 місяців назад

Шалом, брати і сестри, зазвичай я не залишаю відгуків, але тут я ніяк не міг допустить цієї фатальної помилки і я вирішив все ж написати відгук про цю жахливу компанію «SELFINVEST» — Інвестуйте в нікуди.

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

Я звичайний студент коледжу, якому як і всім, потрібні гроші. І я вирішив що, потрібно їхати в Німеччину щоб їх заробити. Почав шукати компанію яка цим займається і побачив «SELFINVEST». Чесно кажучи вони відразу викликали у мене якась довіру до них, розпіарений інстаграм і їх сайт змусили мене їм повірити і я вирішив їм зателефонувати. Як тільки менеджер «компанії» підняла трубку, вона відразу взяла мене в оборот. З цього моменту я став потрібний цій компанії, мені дзвонили по 5 разів на день, вислуховували все те що я їм говорив, відповідали на мої листи на пошті, пропонували різні вакансії, вони були готові прийняти хоч греблю гати, куди завгодно і де завгодно в тих пір поки я їм не перевели перший платіж. Після нього компанію немов підмінили, на мої дзвінки рідко хто відповідав, точну інформацію довгий час мені ніхто не надавали, але я вирішив НЕ відступати і пройти цей важкий шлях до кінця. Якимось дивом я все це витерпів і через півтора місяці мені все-таки прийшов дозвіл в тому що я можу працювати на території Німеччини

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

Після цього менеджер «компанії» зателефонувала мені і сказала взяти з собою теплу ковдру, простирадло, подушку, сковорідку, каструлю, гумові чоботи, дощовик і рукавички, добре що матрац з ліжком везти не довелося. В умовах вакансії (Збір та сортування тютюну) була вказана наступна інформація: ЗП — 8.84 євро в годину, житло — безкоштовне, можна брати вихідні, податок 5-10%, дорога від і до входить у вартість практики), страховка на весь період практики (3 місяці) з їх рахунок, безкоштовна підтримка по телефону від менеджера протягом всієї практики, ЦЕ ВСЕ 450 ЄВРО! Як тільки я покинув свою зону комфорту, я за свої гроші доїхав на поїзді до Львова там мене зустрів автобус де були всі мої колеги по роботі. Ми вирушили зі Львова в Штутгардт на автобусі. По дорозі нам роздали наші страховки в яких було написано, що страховка у нас тільки на два дні, хоча повинна бути на 3 місяці, але одній людині пощастило і страховка була на весь період практики і заплатив він стільки ж. У Штутгарде нам прислали SMS від працівників «компанії», що нам потрібно купить за свій рахунок квиток до Фрайбурга вартість якого становить 28 євро і нам ніхто не збирався повертати ці гроші.

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

Гаразд ми це проковтнули. Доїхали ми до Фрайбурга там нас зустріли інші раби роботодавця на 3 мікроавтобуси. На цьому моменті хочу сказати наступне: у менеджера було 3 фотографії з нашого майбутнього місця проживання, але як я і інші не просили, вони відмовлялися нам їх надсилати, трохи пізніше ми дізналися чому. Як тільки ми вийшли з автобуса ми не зрозумів куди ми потрапили, відчуття було ніби нас привезли на ринок в якому проводять бої без правил, поки ми дійшли до своїх Бараков нас дивилися більше ста п’яних румунів, поляків і угорців. Наш барак це по суті контейнер оббитий фанери з двох поверховими ліжками з смердючим матрацами, з сміттям в шафах, але до житла ми звикли швидко так як на той момент думали, що воно безкоштовне. Вихідних як виявилося на поле є, хоча нам їх обіцяли менеджери.

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

По роботі скажу коротко робочий день тривав від 12 до 14 годин, перерва перший 20 хвилин, другий 1.5 — 2 години, в спеку 3 години. Робота дуже важка, в одній бригаді працювало 7 осіб на яких видавалася машина на якій 3 людини по змінно сідали і працювали сидячи, 2 в вгорі складали листя в Ракс, інші 2 людини бігли на рак біля цієї машини з різних сторін як собаки і рвали листя, ВСЕ ЦЕ МИ терпів БО ЗНАЛИ, ЩО НАМ ЗА ЦЕ НОРМАЛЬНО заплатити. Але після того як ми відпахали місяць без вихідних один з нас пішов в бюро до бос і побачив що зарплата не 7,68 (8.84- 10% податок = 7.68), а 5 євро на годину. І тут почалися ягідки. Ми відразу написали в «SELFINVEST» це було 15.08 після цього почалися довгі і веселість гойдалки Які тривали до 20.08. Коротко кажучи «SELFINVEST»

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

Ми раз 5 ходили на нараду до босса домовлятися, щоб він нам виплатив нашу зарплату і ми поїдемо, бос казав що якби ми приїхали тільки на один місяць, то податку би не було, а ми приїхали на 3 місяці і податок становить 34% , потім він сказав що з ЦИХ 34% 1.5 євро з кожної людини під час він платить цій конторі «SELFINVEST» непогано так да? (1.5 євро з людини в годину = 18 євро за 12 годин, а тепер 18 x 15 чоловік в групі = 270 євро в день з групи, непоганий такий пасивний заробіток для директора Антошки), потім він сказав, що ще й житло платне по 0.70 євро в годину. Коротше кажучи цей пі *** ас теж забрехався. Переговори тривали 5 днів! «SELFINVEST» вдавав, що він, щось намагається вирішити, але так і нічого ця га * на компанія вирішити Не змогла! У кінцевому результаті ми все ж уламали боса

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

На цьому моя історія закінчується, але починається інша, пов’язана вона з моїм другом котрий відразу вніс передоплату 200 євро і 1500 грн цим шакалам, а коли я йому розповів хто вони такі він захотів повернути свої гроші, але немає там. Причому у нього не була підібрана робота, він нічого не отримував дозволені з Bundesagentur fur Arbeit і він має право повернути свої гроші, вони сказали, що вони можуть повернути все крім 100 євро. 100 євро це гарантійний платіж за, то що вони Нібито щось переводили. Скажіть мені, що можна було переводить там такого за 100 євро якщо йому навіть вакансію НЕ підібрали? Решта 100 євро і 1500 грн вони можуть повернути якщо він напише документ в поверненні коштів, але телефони вже ніхто не бере.

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

взято звідси
moshennik.eu/company.php?page=3&name=selfinvest&__cf_chl_jschl_tk__=cb265ace46c6d09eae492139b4dc884eef047e76-1612560757-0-AQdwJvyCsJO_MCtnb7r2U2P0hc4aYZMhp6VTKnNXY1dbUFpbd2TsEtUtLvBIsWcq6ABEmKTGBaABSh8qTEcgiS_YyEO1LigvgTKtRFXmFXivq6NAziZywQcfyMNwT0Ra0nvKKjkQU4VaLQ04Bo8Z3Qj5xnmI6rvHde4-x-v12ix8lU7lrbEqKSXLIy2J8n61pL6vmACofcY470soOKbcYx3AvTUnCHa-FervHSCsvk524VZrphBZq1Hb0N-HYNU0ZOStoX4w8bIuYtFNGerQ9OoT4nmYDt10aBOCEkyeilpAr4izMdvM7ucxh0y_bZ9CMkcxEG_bZqLSsv6-AK2TJuw9zMmLrN59PzD1iS8YFhTv

Віталій
Віталій
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

Мені напевно одному пощастило з цим Selfinvest. Я приїхав не на ту роботу яку обіцяли. Але я хоча б жив в людських умовах, і мені заплатили за кожну відпрацьовану хвилину. Але це вже напевно респект фірмі на яку я працював. Selfinvest пропав відразу після перетину кордону. Писали просили зробити відео відгук як у нас добре на їх вакансії, але ми не стали цього робити. Влітку буду їхати 3 раз в цю ж фірму, вже на пряму.

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Віталій
3 місяців назад

Ага, якщо пустять, зараз тут економіка в прірву котиться, люди на вулицю з протестами виходити починають, а вам брокколі і капуста ввижається. Успіхів ….

Віталій
Віталій
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

І вам щасти

Alina
Alina
Відповідь для  Віталій
3 місяців назад

Ну, на Приватника якогось може потрапили, а так, правильно Кирило каже, економіка там в клоаку зараз. Овердофіга румунів / болгарів / арабів / негрів і багато без роботи та на допомогу живуть. Тотальна навантаження на бюджет країни. Мутація вірусу і карантин продовжено, як мінімум до 14 лютого. Може бути, до літа проясниться, тільки чи вистачить на всіх роботи.

Den
Den
Відповідь для  Віталій
3 місяців назад

Віталій, а ви куди потрапили працювати?

Віталій
Віталій
Відповідь для  Den
3 місяців назад

У сільськогосподарській сфері. у фірми 1100 гектарів полів. Морква, буряк, всі види капусти, теплиці з помідорами і паприкою. 9,35 € в годину. По 10 годин на день працюємо

Іван
Іван
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

2 рази через цю фірму їздив, все було ок.

Олександр
Олександр
Відповідь для  Den
3 місяців назад

Якщо Ви без візи поїдете, то Ви нелегал.

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Олександр
3 місяців назад

Ок, чекаємо фото з так званим «дозволом на роботу», яке «роблять», щоб вже зовсім не «переживати»

Олександр
Олександр
Відповідь для  Kyrylo
3 місяців назад

workland.com.ua/article/studencheskaya-programma-zav-rabota-v-germanii-533

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Олександр
3 місяців назад

Навіщо ви мені постите дешеву рекламку? На вашу я схожий на підлітка або ідіота?

Юля
Юля
3 місяців назад

Хто їздив до Фінляндії на ягоди і полуницю?
Хто їздив до Фінляндії на ягоди і полуницю? Розкажіть через яку фірму, вартість оформлення документів, дорога, .Умови, заробіток. Дякую

Юля
Юля
Відповідь для  Юля
3 місяців назад

Недоумкуватих прошу не відповідати. не для вас питання було поставлене.

zoyc
zoyc
Відповідь для  Юля
3 місяців назад

А як ви визначаєте, недоумкуватий чи ні? З таким підходом і нормальні люди зі знанням, що не дадуть.

Eil
Eil
Відповідь для  Юля
3 місяців назад

нехай мужик на тебе заробляє

Alex
Alex
Відповідь для  Eil
3 місяців назад

На тебе, мабуть, не захотів заробляти, то тут сидиш

Макс
Макс
Відповідь для  Alex
3 місяців назад

Його Марущак забезпечує :))

Сергій
Сергій
Відповідь для  Юля
3 місяців назад

У ФБ знайдіть Nikoloz Dzutzov він адмін групи робота в Фінляндії. Він набирає до себе на сезонні роботи на 90 днів. В інтернеті багато інформації про нього. Кидалова немає. Заробіток залежить від сезону і бажання попрацювати.

bez
bez
Відповідь для  Сергій
3 місяців назад

Якщо дійсно прочитати відгуки то дуже багато негативних, ну якщо і кидає то трохи. В основному люди лопатять йому гроші в гаманець. Самі дуже мало привозять, воно не варто того !!!

Ірина
Ірина
Відповідь для  Юля
3 місяців назад

Жодної нормальної відповіді! Невже більше нікуди виплеснути свою отруту?! Людина поставив конкретне запитання? Якщо не можеш на нього відповісти — нічого не пиши!

Covidlo
Covidlo
Відповідь для  Ірина
3 місяців назад

а ти НЕ зла ні разу

Kyrylo
Kyrylo
Відповідь для  Юля
3 місяців назад

Десь тут була тема про полуницю в Фінляндії, незадоволений автор залишився, ягоди мало працівників багато, довше ходиш шукаєш, в загальному нічого НЕ заробив і шукав іншу роботу тут на форумі.

Мар'ян
Мар'ян
3 місяців назад

Запрошення і тест
Доброго дня, підкажіть може хтось знає Для перетину кордону потрібно тільки негативний тест і паспорт, чи мусить бути запрошення або віза? дякую!!!

Andrij
Andrij
Відповідь для  Мар'ян
3 місяців назад

Це як зрозуміти?)

Андрій
Андрій
Відповідь для  Мар'ян
3 місяців назад

Запрошення в будь-якому випадку!

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Мар'ян
3 місяців назад

Запрошення або віза, страховка, тест …

Мар'ян
Мар'ян
Відповідь для  Vitalik
3 місяців назад

Дякую

Dmitry
Dmitry
Відповідь для  Мар'ян
3 місяців назад

Якщо не бажаєш сидіти карантин тоді тест на коронавірус та запрошення на роботу, віза або безвіз, страховка

Юрий
Юрий
4 місяців назад

Цікаво, в Польщі вважається студентський вік до 26 років. Відповідно до цього періоду зазначено, що молоді люди повинні отримувати зарплату від 17 злотих за годину. В кого який досвід? Чи роботодавець дійсно виплачує зп по закону? І які документи потрібні для такої «привілегії»?

Лена
Лена
Відповідь для  Юрий
4 місяців назад

Дивлячись який роботодавець.Я знаю що тільки на 1 злоту більше за годину Наприклад ставка 15 що ти получаєш 15 до ,26 років.

Юрий
Юрий
Відповідь для  Лена
4 місяців назад

Якісь додатково документи потрібно оформлювати, не підкажете?

Лена
Лена
Відповідь для  Юрий
4 місяців назад

Ні роботодавець сам все зробить ,ви маєте повідомити про це свого координатора.Що вам немає 26 років і все.

Юрий
Юрий
Відповідь для  Лена
4 місяців назад

Дякую)

Світлана
Світлана
8 місяців назад

Студентська віза закінчилась,подалася на тимчасову карту побиту чи можу я працювати?

Юля
Юля
1 рік назад

Добрий день.Еслі дитині 16 років і він хоче підробити на канікулах.Ето можливо?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
1 рік назад

Так з 15 до 18 років працювати дозволяється, але потрібно мінімум 8 класів і допуск від лікаря, що дана діяльність не завадить розвитку дитини.

Ярик
Ярик
1 рік назад

Підкажіть можна працювати з навчальної візі невизначений час в році навчаючись в поліціальной школі без отримання дозволу?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ярик
1 рік назад

Ярик без дозволу навряд чи. Але ви можете отримати освядчення / зезволення і працювати, перебуваючи за наявною візі.

Яна
Яна
1 рік назад

 Мені 40 років і я буду студенткою, якими пільгами я зможу користуватися а якими ні? Є відмінність від студента до 25 років?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Яна
1 рік назад

Після закінчення = я навчання права однакові. Але не скрізь беруть старше певного віку.

Женя
Женя
1 рік назад

Їду працювати в Польщі за робочою візою на 6 місяців і мені буде 19, а в Польщі виповниться 20 то що вирішується за строковою службою? Є шанс що депортують назад в Україну?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
1 рік назад

Женя якщо зможете виїхати, то поляки зараз не відстежують ці моменти. Для них головне, щоб Ви їх закони виконували.

Ира
Ира
1 рік назад

Син приїхав по воевуде поміняв місце роботи. Працює по освядченію яке закінчується через 2 місяці. Якщо зробить карту від поліціалтной школи. Коли він зможе отримати нове освядченіе?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Ира
1 рік назад

Ира навчання в поліціальной школі ніяк не впливає на коридори по освядчення. Для несезонного роботи — це 180/360, тобто півроку в рік. З цього і виходите. Півроку від закінчення попереднього.