ПМЖ в Польщі / Корисно знати / ePUAP (профіль зауфани)
ePUAP (профіль зауфани)
4.9/5 - (22 голоса)

Електронний підпис в Польщі

Чи можна управляти Всесвітом? Питання дискусійне, на який не можна дати якийсь конкретний відповідь. Тому що це питання багато в чому філософський. І разом з тим, торжество науково-технічного прогресу заперечувати сьогодні буде тільки вкрай дурна людина. І багато хто може побачити в цьому загрозу, що народжує масу конспірологічних теорій.

Сучасне життя людини складається з величезної кількості різних сфер і областей, і тотальна комп’ютеризація поступово дає свої плоди. Сьогодні контролювати і навіть управляти деякими сферами людського життя стало простіше.

Величезна кількість областей сьогодні зосередилися в одному пристрої, максимум в двох-трьох. Це комп’ютер. За допомогою гаджетів сьогодні можна робити практично що завгодно.

Навіщо потрібен ePUAP?

Навіщо потрібен ePUAP?

За допомогою комп’ютера або смартфона ви можете замовляти товари та послуги, переказувати гроші і навіть працювати. Повсюдна комп’ютеризація не обійшла стороною величезна кількість галузей:

 • Діловодство.
 • Державне управління.
 • Медицину і т.п.
І сьогодні, за допомогою використання комп’ютера ви зможете навіть взаємодіяти з державою.

Все йде до того, що вже скоро у всіх великих країнах переважна більшість державних послуг надаватиметься в дистанційному форматі. Десь це вже сталося, як в Польщі. Десь таких розвинених систем ще немає, як на території України. І разом з тим, проблем з дистанційним обслуговуванням менше не стає. Хоча б тому, що державним відомствам і службам доводиться вирішувати питання ідентифікації.

Кожна операція, здійснена громадянином в контексті взаємодії з державним відомством або службою, повинна бути підписана і верифицирована.

Ця вимога постала з тієї причини, що потрібно встановити приналежність запиту або відповіді якогось конкретного людині (фізична особа).

У випадку з особистим візитом, проблем з ідентифікацією не виникає. Людини бачать, він простягає свій паспорт (або інший ідентифікує документ), і проблем не виникає. Але в віддаленому форматі «по той бік екрану» може сидіти хто завгодно. Отже, перед тим як послуга буде надана, а операція здійснена, необхідно ідентифікувати людину. Якраз для цього і створюють спеціальні сервіси для ідентифікації (підтвердження особи) в віддаленому форматі. У випадку з Польщею, це комплекс ePuap в поєднанні з цифровим підписом.

Якраз за допомогою перерахованих вище інструментів людина може отримувати різні довідки та виписки, складати звіти і навіть відкрити власну юридичну особу.

Але для того, щоб зробити це в віддаленому форматі, доведеться отримувати спеціальну електронну підпис і брати участь в ePUAP. Не варто плутати 2 терміна, це різні речі, хоч і складові однієї системи.

Короткий екскурс

Електронний підпис в Польщі

Отже, кваліфікована цифровий підпис це PKE (аналог ЕЦП або КЦП).

Розшифровується PKE як підпис кваліфікована електронна або podpis kwalifikowany elektroniczny.

Цей інструмент дозволяє запевнити будь-який документ. В даному контексті, кваліфікована електронний підпис є прямим аналогом звичайної. Ви напевно підписували кредитний договір або контракт на оренду. При укладанні договорів сторони проставляють свої підписи в кінці документа. PKE дозволяє зробити те ж саме, але в електронному форматі.

А є й така річ, як ePuap. Це довірений профіль або Profil zaufany.

Отже:

 • PKE — це цифровий підпис.
 • Довірений профіль — це обліковий запис в системі ePUAP.

І ось саме в цьому поділі дуже багато часто плутаються. Справа ще й у тому, що система ePUAP має внутрішнє розмежування доступу і прав користувачів.

Справа ось у чому:

 • Первинна реєстрація в системі не дає ідентифікації, створюється звичайна обліковий запис.
 • Уже після того як звичайна обліковий запис буде створена, можна пройти підтвердження і зробити довірений акаунт .

При цьому, верифікація аккаунта і підтвердження з його допомогою якихось операцій: це 2 різних дії, або процедури якщо завгодно.

Отже, якщо для якоїсь дії вам потрібно підтвердити щось за допомогою ePUAP, то мається на увазі використання веріфіцированного аккаунта.

Для чого ж тоді використовується звичайний аккаунт в системі?

Питання насправді хороший, тому що звичайні облікові записи особливої ​​затребуваністю не відрізняються. По всій видимості вони просто потрібні для того, щоб потім отримати довірений профіль. А звичайний ніде практично не використовується, і функціонал такого облікового запису вкрай обмежений.

Чисто технічно, ніякої особливої ​​різниці в тому, що саме ви використовуєте для підтвердження особи, практично не спостерігається.

Є невеликі юридичні тонкощі, але про це варто говорити окремо. Іншими словами, в загальних рисах різниці між завіреним профілем ePUAP і кваліфікованої електронним підписом немає, але тільки в контексті експлуатації з метою ідентифікації громадянина.

А ось регламент отримання — це окрема розмова. Тому що для отримання електронного підпису або довіреної профілю, потрібно пройти 2 різні сценарії.

Для отримання кваліфікованої електронного підпису вам не потрібно в обов’язковому порядку бути присутнім особисто.

Тому що KPE видають і в дистанційному форматі. Тоді як для отримання довіреної профілю в системі ePUAP не вийде уникнути особистого візиту.

Ви можете отримати таку обліковий запис лише двома способами:

 • Особистий візит.
 • Оформлення довіреності на представника (в цьому випадку саме він повинен буде присутній особисто).

Крім того, електронний підпис ви зможете отримати без PESEl.

Для тих, хто не знає: PESEL це аналог ідентифікаційного податкового номера. Іншими словами, це аналог податкового ідентифікатора в переважній більшості країн СНД. І для отримання кваліфікованої цифрового підпису не потрібно отримувати цей податковий ідентифікатор.

Тоді як для підтвердження завіреного профілю в системі ePUAP PESEL вам знадобиться в обов’язковому порядку. А це додаткова витрата часу і грошей.

Крім того, всі дані визначають кваліфіковану цифровий підпис містяться на змінному пристрої, це звичайний носій. Конструктивно, він нагадує звичайну флеш-карту. З різницею лише в тому, що це не карта для зберігання музики або відеозаписів. Вона використовується виключно для підтвердження особи при зверненні.

Всі дані з системи ePUAP розміщуються в хмарному сховищі під контролем державної служби.

Тепер ви знаєте про те, чим відрізняється ePUAP від ​​PKE.

У першому випадку мається на увазі спеціальна обліковий запис, отримавши яку ви зможете підтвердити свою особистість. Але для отримання довіреної профілю вам потрібно бути присутнім на території Польщі, і попередньо оформити PESEl. Викрасти профіль ePUAP практично неможливо, адже всі дані зберігаються на захищеному хмарному сервері, під контролем окремої державної служби.

У випадку з PKE (кваліфікована електронний підпис), ви можете отримати носій дистанційно. {{1 }}
Флешку можна втратити, її можуть вкрасти. Але зате для її отримання вам не доведеться оформляти податковий ідентифікатор PESEl. Крім того, такий носій можна отримати навіть з іншої країни.

У цьому контексті, оформлення PKE зручніше, ніж ePUAP.

Говорячи про те, хто може оформити довірений профіль або підпис, не варто забувати і про іноземців. Вони теж мають право на оформлення довіреної облікового запису, нарівні з громадянами Польщі. Ось тільки податковий ідентифікатор іноземцю доведеться оформляти в окремому порядку. Тому що він є у всіх громадян Польщі, а ось у іноземного громадянина ідентифікатора може і не бути.

Ви можете оформити кваліфіковану цифровий підпис, якщо вас немає податкового ідентифікатора на даний момент.

А от у випадку, якщо податковий ідентифікатор PESEL ви вже отримали, можна отримати як довірений профіль в системі ePUAP, так і в кваліфіковану цифровий підпис.

Функціональні можливості

Тепер про те, для чого взагалі потрібна ідентифікація особистості. Почнемо з компаній (тобто юридичні особи або фізичні зі спеціальним статусом).

Зокрема, для юридичних осіб доступний майже весь інструментарій звичайних громадян. Але у компаній є і додаткові потреби, а також своя специфіка. Саме тому, юридичні особи можуть отримати можливість:

 • Взаємодії з пенсійним фондом та іншими соціальними установами.
 • Здачі звітності (переважно бухгалтерської).
 • Оформлення «запрошень» для громадян інших країн.

Крім того, ідентифікація буде потрібно і просто для створення вашої компанії. Якщо у вас достатньо грошей для того, щоб почати свій бізнес в Польщі, ідентифікація вам точно знадобиться. Адже можна зробити все в дистанційному форматі, і згодом отримувати доступ до всіх державних послуг з будь-якої точки земної кулі.

А ось для звичайних громадян перелік функцій буде в рази більше.

Це і біржа праці, і оформлення будь-якої документації та отримання копій паперів про вашому цивільному статусі. Під цивільним статусом (або станом) мається на увазі народження, розлучення або шлюб. Крім того, ідентифікація дозволяє отримати довідку про те, що ви не маєте судимість на території Польщі. І звичайно, в системі ви зможете відслідковувати кожну свою заявку на кожному етапі її виконання.

Ідентифікація стане в нагоді при подачі заяви на перерахунок виплат по податках. Будь-яке питання пенсійного забезпечення теж може бути вирішене в дистанційному форматі.

Якщо ви вже працюєте, то ідентифікація дозволить здійснювати контроль над роботодавцем, який робить внески в соціальні фонди. Якщо у вас вже є водійське посвідчення, то в системі ePUAP ви зможете перевірити кількість балів (штрафних), яке нарахували на вашу ідентифікатором.

Через цю систему ще повідомляються різні служби та державні відомства, провідні реєстр автотранспортних засобів. Зокрема, при продажу машини потрібно передавати окреме повідомлення.

І звичайно, якщо якийсь з документів був раптово втрачено, то заяву на відновлення ви теж подаєте через портал.

До речі, для компаній функціонал в чомусь схожий. До всіх вищеперелічених можливостям, ви отримуєте доступ оформивши довірений профіль або кваліфіковану цифровий підпис.

[Living In Poland] Profil Zaufany - как его завести и зачем он нужен[Living In Poland] Profil Zaufany — как его завести и зачем он нужен

Як створити звичайну обліковий запис в ePUAP?

Особливого сенсу в отриманні звичайного облікового запису (якщо ви не плануєте її підтверджувати) немає. Проте доведеться створити такий аккаунт, щоб отримати довірений профіль згодом.

Інструкція гранично проста:

Для реєстрації вам буде потрібно адресу електронної пошти і номер мобільного.

У анкері ви вводите ці дані, а також логін і пароль. Не забудьте погодитися з положенням про обробку особистих даних.

Важливо: для реєстрації підійде тільки номер польського оператора стільникового зв’язку.

Пароль не менш 8 символів (1 рядкова і 1 велика літера, а також символ).

У рядку для податкового ідентифікатора поставте галочку. Це і дозволить створити обліковий запис звичайного типу. За замовчуванням реєстрація в системі безкоштовна. Але якщо ви використовуєте посередників, то ціна на їхні послуги коливається в районі 150 євро.

Як отримати довірений профіль?

Отже, ви створили звичайну обліковий запис. Авторізуемся і відкриваємо кнопку профілю в правому верхньому куті (вибираємо profil zaufany), після чого:

 • Чекаємо завантаження сторінки.
 • Вибираємо zloz wniosek o profil.
 • Вводимо ПІБ і номер ідентифікатора PESEL.
 • Пишемо адресу e-mail.
 • Вводимо номер телефону і підтверджуємо вибір.
 • Підтвердити завантаження даних потрібно кодом з смс-повідомлення.

Тепер потрібно підтвердити свої власні дані. Зробити це можна кількома способами:

 • Спільний перегляд.
 • PKE (якщо вона у вас вже є).
 • Онлайн-банкінг.
 • Особистий візит.

За відеозв’язку ви можете пройти своєрідне «співбесіду» з польським чиновником. Вибрати час дзвінка не вийде, тільки дату. Процес в 2 етапи: телефонна верифікація, після цього вже проводиться відеосеанс.

З кваліфікованої підписом все зрозуміло, досить просто використовувати її і профіль буде підтверджено.

Верифікація через банк поки обмежена. Якщо ваш банк акредитований, то ви можете підтвердити свій профіль в особистому кабінеті.

Перелік банків дивіться тут

Як отримати довірений профіль?

А ось в наземному офісі ви можете підтвердити свій профіль лише при особистому візиті. Краще не вказувати воєводство. Вибирайте найближчий філія, і не забудьте взяти з собою закордонний паспорт.

Спосіб отримання кваліфікованої електронного підпису

Для отримання електронного підпису доведеться вибрати організацію, акредитовану державним органом Польщі.

Спосіб отримання кваліфікованої електронного підпису

Розглянемо інструкцію прикладі компанії KIR:

 • Відкриваємо сайт.
 • Вибираємо пункт із замовленням e-podpis.
 • Вибираємо термін дії.
 • Вказуємо тип карти і носія.
 • Додаємо замовлення в кошик.

Спосіб отримання кваліфікованої електронного підпису

Готово, все як у звичайному інтернет-гіпермаркеті. Вносимо реєстраційні дані, підтверджуємо аккаунт і вже в розділі кошика вибираємо кнопку uzupelnij dane. Тут ви введете всі необхідні відомості.

Важливо: номер PESEL ігнорується відповідної рядком, а ось телефон знову потрібен польський.

Тут ви вибираєте zamawiam dojazd це доставка PKE. Обов’язково вказуйте свій реальний адресу (воєводство вказувати не треба). Сама послуга платна, доставка оплачується окремо. Вам доведеться зберегти замовлення і зв’язатися з компанією особисто. У випадку з KIR, російськомовних або україномовних співробітників там немає. Доведеться говорити по-польськи. Особливі умови залежать від конкретної компанії, яких сьогодні дуже багато.

Про терміни дії кваліфікованої електронного підпису і ePAUP

У випадку з КЦП, термін дії встановлюється при замовленні, це:

 • 12 місяців.
 • 24 місяці.

У випадку з ePAUP все цікавіше. Це 36 місяців дії, з можливістю подальшої пролонгації. Але для пролонгації профілю, доведеться проходити практично ту ж процедуру, що була при реєстрації.

Podpisywanie dokumentu Profilem ZaufanymPodpisywanie dokumentu Profilem Zaufanym

Висновок

При оформленні кваліфікованої цифрового підпису з іншої країни, ми не рекомендуємо відразу оплачувати замовлення на сайті. Тому що умови доставки можуть виявитися нездійсненними. Краще заздалегідь зв’яжіться з представниками акредитованої компанії і проясніть всі деталі. Інакше з поверненням коштів можуть виникнути проблеми. В іншому нічого складного в описаній процедурі просто немає.

О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Прикордонна служба Польщі страж гранична

4.7/5 - (35 голосов) Як зателефонувати в страж гранична Польщі Якщо вам потрібно зателефонувати в …

Подписаться
Уведомление о
guest
35 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Микита
Микита
1 місяць назад

Profil zaufany
Хотів зробити Profil zaufany.
Вибрав авторизацію через Getin Bank.

Вибиває помилку: Dokument tożsamości, którym zweryfikowałeś się w Banku, nie jest obsługiwany w ramach usługi GetinID. Zapraszamy do wizyty w oddziale, aby zmienić dokument tożsamości na inny

У всіх так? Як ви робили Profil zaufany?

Unlx
Unlx
Відповідь для  Микита
1 місяць назад

Якщо у вас немає карти побиту через банк не буде авторизуватися. Потрібно активізувати профіль зауфани через сервіс авторизації найближчий до місця вашого перебування. Потрібно прийти до них з паспортом вони там щось поклацати в комп’ютері і тоді профіль включиться.

Євген
Євген
Відповідь для  Unlx
1 місяць назад

Я без карти побути створив і активував PZ, через Сантандер банк

Unlx
Unlx
Відповідь для  Микита
1 місяць назад

Ага забув додати там може сидіти якийсь баран або вівця яка не знатиме що треба вибирати пункт без наявності польських документів. Я мав таку проблему довго не могли розібратися пункт в меню вибрати

Вася
Вася
Відповідь для  Микита
1 місяць назад

не зможу ніяк зробити. Зайшов на сторінку
epuap.gov.pl/wps/portal/rejestracja-konta
Зареєструвався, знайшов найближчий Скарбового ужёнд і там мені підтвердив реєстрацію. У ужёнд брав з собою песель і паспорт. Без реєстрації в ужёнд йти не варто, загорнути реєструватися спочатку.

Вася
Вася
Відповідь для  Микита
1 місяць назад

РЕГАЛС через envelo.Создал аккаунт, у вкладці профіль зауфаний заповнив дані, на наступний день прийшов у відділення пошти польської з паспортом і песелем. там його і активували.

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Микита
1 місяць назад

Робив через банк ПКО. Карти побиту без досвіду роботи. Все пройшло. все працює

Вася
Вася
Відповідь для  Vitalik
1 місяць назад

розкажіть докладніше. На яких доках ви перебуваєте зараз або які були (карта побути, умова про працю, картка е-пацієнта)? Які-небудь оф. документи оформляли? Крім песеля.
Свого часу пробував різні способи (і через банк), сказали тільки через ужонд.

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Вася
1 місяць назад

Маю песель, умова про працю, віза. Всі …

Вася
Вася
Відповідь для  Vitalik
1 місяць назад

може через умови про працю? Адже відкривають ЗУС, на пенсію відрахування ….

Vitalik
Vitalik
Відповідь для  Вася
1 місяць назад

Може … У банку давав песель і паспорт, а там на компі все робив

Євген
Євген
Відповідь для  Вася
1 місяць назад

Песель, рахунок в банку і все, умова не обов’язкова

Wwn
Wwn
Відповідь для  Євген
1 місяць назад

Соррі, перепитаю. Це можна зробити в банку або треба ж в ужонд Скарбового?

Євген
Євген
Відповідь для  Wwn
1 місяць назад

Можна і в ужонде, але якщо є банк, то простіше через нього

Олексій
Олексій
2 місяців назад

авіакомпанія Ryanair
Всім привіт хлопці.
Підкажіть.
Перший раз вирішив з ПЛ додому в Україну дістатися на літаку.
Купив я так розумію бронь. Мені прийшов лист на Мейл. Але там немає кюар коду. Тільки коли виліт, приліт і ще якісь цифри c буквами. Ну і при покупці з особистого кабінету підтягнуло моє ім’я і прізвище російською мовою … (Не буде проблем?)

Тепер одні мені кажуть, що потрібно за 72 або 48 годин до вильоту, зареєструватися в особистому кабінеті і потім ще в аеропорту на реєстрації. А інша людина говорить, що він в ЛК не реєструвався, а йому за 48г прийшов на пошту квиток на якому вже є кюар код.
І чи потрібно друкувати квиток?
Чи потрібно перед вильотом мати при собі тест на ковід? Або без тесту норм пропустять на борт? спасибі

Yurii
Yurii
Відповідь для  Олексій
2 місяців назад

Летів сьогодні Ryanair. Реєстрація доступна за добу до вильоту. Можете і раніше зареєструватися але доведеться доплатити. Летів з Гданська, весь час був без маски ні хто і слова не сказав, тест не потрібен. Квиток був роздрукований, але люди показували і електронний з додатка, проблем не було. По прильоту В Україні почався цирк з масками, додатками, обсервація ми …… На контролі відмовився від усього, думав не пустять. Тоді б уже зробив тест. Пустили без проблем, за всіх говорити не буду багато людей ставило додаток «Дія» … Я забив на це болт …. У Борисполі міліція ходить напружує щоб був в масці. Як то так … .. Всім удачі

Ist
Ist
Відповідь для  Yurii
2 місяців назад

Покуізм наше все

Євген
Євген
Відповідь для  Олексій
2 місяців назад

За 72 годин (48г) відкривається доступ в особистий кабінет, проходиш реєстрацію онлайн, потім приходить квиток з кодом на пошту

Олексій
Олексій
Відповідь для  Євген
2 місяців назад

Від душі. Дай бог здоров’я тобі і твоїм близьким

Firefly
Firefly
Відповідь для  Олексій
2 місяців назад

+

Toni
Toni
4 місяців назад

вакцинація
Скажіть будь ласка, де в Катовіце можна зробити вакцинацію без PESEL?

Anna
Anna
Відповідь для  Toni
4 місяців назад

Ви можете звернутися до сімейного лікаря, щоб виписав вам напрямок. Не знаю вас прийдуть безкоштовно в державній, але в приватних теж виписують, там візит де 50зл буде коштувати.
Або можете спробувати відразу в пункті вакцинації записатися

А на рахунок легального перебування, воно включає в себе і візу і безвіз, а не тільки карти.

Toni
Toni
Відповідь для  Anna
4 місяців назад

дякую

Vasya
Vasya
Відповідь для  Toni
4 місяців назад

Безкоштовно, ніде в Польщі. Для отримання можливості безкоштовного вакцинування іноземцю потрібно мати доказ законного перебування на території Польщі якось: карта побути, карта поляка і тому подібне. Про це все Польський телевізор говорить або ви, вибачте, його ніхто не дивиться!?

Toni
Toni
Відповідь для  Vasya
4 місяців назад

Ні, не дивлюся! спасибі за відповідь

Vasya
Vasya
Відповідь для  Toni
4 місяців назад

А, вибачте, навіщо вам та вакцина?

Toni
Toni
Відповідь для  Vasya
4 місяців назад

Цікавлюся, де краще зробити в Україні або в Польщі!

Vasya
Vasya
Відповідь для  Toni
4 місяців назад

Краще в Україні, але Польща визнає тільки Пфайзер, або якось так. Вибачте, я не дуже в темі. Є самостійно щось дізнатися. Також щось чув, що після другої тисняви ​​буде потрібно якийсь сертифікат або паспорт вакцинації отримати.

Toni
Toni
Відповідь для  Vasya
4 місяців назад

Спасибі, я це знаю

Уляна
Уляна
Відповідь для  Vasya
4 місяців назад

Навпаки. Краще і якісніше в Польщі. Україна переважно коронаваком прищеплює. А Європа його не визнає. І підхід зовсім інший в Польщі до щеплення.
Я сама маю щеплення Файзер в Польщі. І не шкодую.

Toni
Toni
Відповідь для  Уляна
4 місяців назад

Дякую за інформацію, мабуть так і зроблю

Lyudmila
Lyudmila
Відповідь для  Vasya
4 місяців назад

Неправда, робила по паспорту

Toni
Toni
Відповідь для  Lyudmila
4 місяців назад

Як ви робили по паспорту, можете розповісти?

Lyudmila
Lyudmila
Відповідь для  Toni
4 місяців назад

Звернулися в мобільну виїзну лікарню, яка робила щеплення. У чоловіка був песель, за себе запитала, чи можна по паспорту, сказали НІ проблем. Заповнили там на місці анкети, зробили щеплення, видали «сертифікат».

Toni
Toni
Відповідь для  Lyudmila
4 місяців назад

Спасибі за інформацію!