Пошук польських коренів для карти поляка
Пошук польських коренів для карти поляка. Однією з умов отримання карти поляка іноземцями є наявність у них польських коренів. Це можуть бути як батьки, так і дідусі-бабусі, про яких ви давно нічого не чули. Часто люди навіть не підозрюють про те, що в їхньому роду були поляки і з упевненістю відкидають цю можливість отримання картки. Але, як показує практика, потрібно знати, де шукати. Адже саме правильний пошук допоможе вам відшукати польських предків і використовувати це як підставу для отримання карти поляка.
Зі статті Ви дізнаєтесь:
Як шукати коріння?
Які документи потрібні?
Де шукати документи?
Що робити, якщо документ не знайдений?
Хто може допомогти в пошуку коренів?
Як шукати коріння?
Для початку потрібно почати з самого простого – запитати у своїх батьків. Часто ми не знаємо своєї історії лише тому, що ніколи про це не питали. У звичайній розмові ви можете з’ясувати багато цікавого. Якщо батьки нічого підказати не змогли – потрібно розпитувати більш дорослих родичів. І не варто зупинятися лише на рідних бабусь і дідусів, можна поспілкуватися і з їх братами, сестрами, родичами. Старше покоління зазвичай все пам’ятає дуже добре, а кожен старий документ дбайливо зберігає разом з сімейними фотографіями.
Також подивіться старі родинні папери. Можливо, там ви знайдете якісь фотографії, листи польською мовою, важливі згадки. Ви могли їх бачити і раніше, але не надавати цьому жодного значення, адже ви не дивилися на це питання з точки зору польських коренів.
Якщо ви хочете звернутися в архів, ви повинні хоча б приблизно розуміти, що шукати. Навіть досвідчені посередники не можуть вивчити документи архіву і знайти саме те, що вам потрібно. Якщо ви знаєте, що ваш прадід був поляком, потрібно знати ще й таку інформацію:
- Дату його народження. Якщо ви не знаєте день, місяць і рік, то необхідно звузити хоча б приблизно до декількох років. Це значно полегшить пошук і заощадить багато часу;
- Приблизні дати змін цивільного стану. Це може бути укладення шлюбу, реєстрація дітей, смерть. Часто в таких документах пишеться національність громадянина.
- Місце проживання родича. Звузивши географію його проживання, результату досягти буде набагато простіше.
Всі ці моменти допоможуть вам значно швидше знайти потрібну інформацію для підтвердження польських коренів. Адже копатися в тисячах документів і виписок може зайняти не один рік просиджування в архівах.
Які документи потрібні?
Бувають випадки, коли для підтвердження коренів досить мати виписку з архіву про те, що вони підтверджують наявність запису про національність. Але в ряді випадків консульство може запросити копію цього документа. Ви ніколи не знаєте наперед, що саме зажадають в консульстві, тому краще відразу брати обидва документи, щоб не втрачати часу.
Отже, які документи слід шукати:
- Свідоцтво про народження предка, де в графі «національність» чітко написано «поляк».
- Паспорт, військовий квиток, документи, які можуть вважатися офіційними і на них є печатка і підпис уповноваженої особи. У документі має бути запис «поляк».
- Запису про зміну громадянського стану, описані вище;
- Підтвердження про проходження служби в армії. У цьому документі обов’язково вказувалася інформація про національності.
З кінця 2017 року, відповідно до внесених змін в законодавство Польщі, якщо в документі немає точної вказівки на національність, і не стоїть слово «поляк», такий документ не приймається як основа для карти поляка.
- Диплом або атестат з польського навчального закладу;
- Будь-які виписки і документи, пов’язані з арештами, судом, репресіями;
- Підтвердження того, що чоловік брав участь у виборах в польські органи державної влади.
В 20 столітті була практика, коли поляки записувалися українцями чи представниками інших національностей, щоб уникнути негативних наслідків. Це було в період 1950-х років. Тому, якщо хоча б в одному документі є національність «поляк», а в інших «українець», таке теж може бути. Навіть одного документа буде достатньо, щоб karta polaka стала можливою.
Де шукати документи?
Найчастіше паспорт і свідоцтво про народження знаходяться вдома, у старих паперах. Але якщо ви знаєте, що вони були, а знайти не можете, можна звернутися в ЗАГС з письмовою заявою. Якщо і в Загсі документа немає, вас можуть перенаправити в інше місце. Наприклад, в костел або маленькі сільські архіви. У будь-якому випадку, як тільки ви почнете шукати, вам будуть підказувати. Адже службовці багато знають про пошуки документів.
Якщо вам повідомили, що документ знайшовся, ви повинні або забрати його особисто, або направити свого представника за довіреністю. Для отримання документа вам необхідно буде від руки написати заяву і надати його в установу.
Говорячи про тимчасових періодах, офіційні джерела стверджують, що в офіційних документах національність почали проставляти з 1917 року. Але фактично раніше 1921 року таких документів знайти не вдалося. Тому, починайте пошук, відправною точкою вважаючи саме цей рік. Або ж можна звернутися до записів, що велися в костелах. Там інформація буде, з великою ймовірністю. Якщо говорити про самих старих документах, то вони видані 1950м роком. Після цього періоду поляки почали записуватися українцями і знайти свідоцтво про шлюб або народження після 1950-го року дуже складно. В цей же час було багато судових процесів і репресій, спрямованих на поляків. Тому, можна пошукати інформацію в постановах суду та інших слідчих документах.
Не забувайте про терміни зберігання документів. В основному папери зберігаються в Загсі перші 100 років, далі вони передаються в архіви. Звертайте на це увагу, коли будете писати заяву в конкретний заклад.
Що робити, якщо документ не знайдений?
Якщо ви перепробували всі можливості, але документ знайти не вдалося, залишається останній шанс. І це звернення в суд. І хоча це досить складний процес, але воно того варте. Зберіть всі непрямі докази, які вам вдалося виявити. Запис у костьольній документації про проведення католицького обряду не є підставою для консульства, але для суду цього може бути достатньо. І тоді в судовому порядку родичу можуть встановити національність «поляк».
Хто може допомогти в пошуку коренів?
Для початку, ви можете скористатися онлайн цим ресурсом. Це список всіх архівів РП. Але якщо для самостійного пошуку не має часу або можливості, можна вдатися до послуг професійних посередників. До речі, багато звертаються до посередників і на це є ряд причин:
- Посередники мають великий досвід в пошуку документів, вони знають, куди йти і що просити. Якщо ви будете займатися пошуком вперше в житті, ви будете просто стояти в розгубленості в черговому архіві і не знати, що робити. А з кожною відмовою ваш ентузіазм буде тільки падати;
- Часто вони є колишніми працівниками архівів Рагсів, тому знають систему зсередини. А також мають своїх людей у таких структурах, тому їх запити обробляються швидше і виконуються ретельніше;
- Якщо посередник проживає в Польщі, це значно економить час. Адже вам не потрібно самостійно об’їжджати установи не один раз, шукати костели. За розумну плату це зроблять за вас в кращому вигляді. І якщо вже посередник нічого не знайде, тоді такого документа дійсно не було.
Не варто боятися довірити таку важливу справу третім особам. Адже, як і в кожній справі, професіоналізм і досвід вкрай важливі. А в цей час ви зможете зайнятися більш важливими і приємними речами.
Пошук польських коренів для карти поляка, з цією статтею також цікавляться:
![]() | ![]() | ![]() |
Як записатися на співбесіду на карту поляка![]() | Як отримати карту поляка без польських коренів![]() | Karta polaka для дітей, які не досягли 18 років![]() |
Пошук польських коренів для карти поляка — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Сьогодні дізналася що в моєму свідоцтві про народження пише що мій тато поляк.Тепер я можу робити сталий побут? З чого почати?
Дякую.
Подайтесь на сталий побит, а через рік на громадянство !!!
Удачі вам.
Спасибі)
Може підкажіте який найнадійніший спосіб передати документ з України в Польщу?
Якщо стосується вже таких документів — то краще з рук в руки))
А як так вийшло, що Ви не знали хто Ваш батько. Тобто це була таємниця, хто насправді Ваш біологічний батько? Вам мама не розповідала або Ви ніколи не дивилися в даний документ. А взагалі Ви можете вже відразу вимагати паспорт, навіщо карта поляка і всі наступні етапи, відразу в дамки, це так само простіше буде. Так що відповідь на ваше запитання, починайте з вимоги на паспорт.
Ну так вийшло, я про нього майже нічого не знала. А сведетельствует завжди було у мами вдома, я ніколи в нього не дивилася.
На якій підставі я можу вимагати паспорт? У нього не громадянство, а тільки національність.
Це як?? Тобто він польської національності, але не громадянин Польщі ?? А яке у нього громадянство ??
Українське громадянство.
Я мало информации написала в темі того что булу на емоціях и не могла нормально Сформувати речення
Якась какофонія. Він поляк з українським громадянством, але він же громадянин Польщі або він українець і у нього польське коріння. Розумію, що у Вас шок від розкриття таємниці Вашою батьківщиною, тепер у Вас все в цьому житті налагодиться, Ви житимете тепер як в казці, Вам не потрібно вчити мову і освіту (для карти Сталевого побиту), просто прийшли в консульство і Вам видали паспорт , так як ви ВИБРАНА.
Так я вже 3 роки живу в Польщі і знаю мову)
У старих документах так пише:
Громадянство — українське.
Національність — поляк.
Вчіть питання на Карту Поляка, отримуйте….
Я почитала що там багато питають про сім’ю і сімейні традиції. А що казати, якщо нічого такого не пам’ятаю? (Мені було 3 коли батькирозлучилися)
Консул такі дрібниці досконало не питає.
Дякую.
Тільки думаю чи не простіше відразу зробити сталий побут, оскільки немає можливості часто їздити в Україну.
Не можу сказати про це(роблять)……!!!
Карта Поляка дає перелік льгот. Питання вивчити в Польщі, тоді зареєструватися по електронній пошті(,назначать день і годину) і раз тільки поїхати на здачу екзамена…..
Ваше свідоцтво про народження де написано національність( тата)- поляк це основний документ для отримання Карти Поляка. Ну і плюс знання….. Удачі Вам!!!,
Карта Поляка
Доброго дня! Цікавить подання на карту поляка в Польщі. Яка процедура,які документи, де подавати?
Навіщо вам карта поляка? Подавайтеся на карту побиту, тим паче, що ви в Польщі
Шукай доки з коренями перш за все; вчи мову, історію, короче там багато треба знати
Дякую. Все маю і знаю тільки думав є можливість податись в Польші
В Польщі можуть подати тільки громадяни Білорусії. Громадяни інших країн тільки в себе вдома
Дякую! Чи можна податись в теперішній час на Україні?
Чи не правда !!! Нісенітниця !! Потрібно звертатися сюди 👉 Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Wydział Spraw Cudzoziemców 👈 Якщо не в Варшаві, знайди в своєму місті! Там все розкажуть. Обов’язково, потрібно мати при собі документи в оригіналі, що підтверджують, що ти маєш родича поляка. Переводиш (саме в Польщі) на польську мову всі ці документи, своє свідоцтво про народження. А далі все скажуть …
Дякую
Добрго вечора Яна! Мене це цікавить,
Як можна з тобою детально поговорити?
Так, звісно
Можна по телефону?
Ні, пишіть тут
Дід служив В Польській армії
Є документи
Це може бути підставою для карти поляка
Повинен бути документ в якому вказано, що Ваш дідусь був поляком!
Якщо просто служив, шанс отримання карти дуже малий
Дякую подивлюся в документ
пишіть, якщо що
Доброї ночі))
Доброї ночі (:
дякую за корисну інформацію
А чому для Білорусі такі привілегії
Шлюб / Польські коріння і т.д.
Просто так не отримаєш
Відновлення родинних коренів
Добридень!
Є ті, хто дізнавався своє коріння маючи певну інформацію, знаючи, що вони точно з Польщі?
Прошу підказати, як і куди можна звернутися, я знаю дівоче прізвище своєї пропробабушкі, знаю напевно, що вона була з Речі Посполитої і місце її поховання.
Дякую за будь-яку інформацію!
Якщо потрібні переклади (звичайні та завірені), звертайтесь.
Потрібно знати де народилася і писати звернення в архів по цій місцевості. Цих містечок може вже і не бути тоді в гугл шукаєте яке це тепер воєвудство і пишете звернення. Може бути що частина архіву в одному воєвудстві А частина в другому. Але треба знати дату і рік народження