Пошук польських коренів для карти поляка
5/5 - (13 голосов)

Пошук польських коренів для карти поляка

Пошук польських коренів для карти поляка. Однією з умов отримання карти поляка іноземцями є наявність у них польських коренів. Це можуть бути як батьки, так і дідусі-бабусі, про яких ви давно нічого не чули. Часто люди навіть не підозрюють про те, що в їхньому роду були поляки і з упевненістю відкидають цю можливість отримання картки. Але, як показує практика, потрібно знати, де шукати. Адже саме правильний пошук допоможе вам відшукати польських предків і використовувати це як підставу для отримання карти поляка.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Як шукати коріння?
Які документи потрібні?
Де шукати документи?
Що робити, якщо документ не знайдений?
Хто може допомогти в пошуку коренів?

Як шукати коріння?

Для початку потрібно почати з самого простого – запитати у своїх батьків. Часто ми не знаємо своєї історії лише тому, що ніколи про це не питали. У звичайній розмові ви можете з’ясувати багато цікавого. Якщо батьки нічого підказати не змогли – потрібно розпитувати більш дорослих родичів. І не варто зупинятися лише на рідних бабусь і дідусів, можна поспілкуватися і з їх братами, сестрами, родичами. Старше покоління зазвичай все пам’ятає дуже добре, а кожен старий документ дбайливо зберігає разом з сімейними фотографіями.

#3.1 Карта Поляка | 5 шагов к Карте Поляка| Моя история, как я нашел свои польские корни#3.1 Карта Поляка | 5 шагов к Карте Поляка| Моя история, как я нашел свои польские корни

Також подивіться старі родинні папери. Можливо, там ви знайдете якісь фотографії, листи польською мовою, важливі згадки. Ви могли їх бачити і раніше, але не надавати цьому жодного значення, адже ви не дивилися на це питання з точки зору польських коренів.

Якщо ви хочете звернутися в архів, ви повинні хоча б приблизно розуміти, що шукати. Навіть досвідчені посередники не можуть вивчити документи архіву і знайти саме те, що вам потрібно. Якщо ви знаєте, що ваш прадід був поляком, потрібно знати ще й таку інформацію:

 • Дату його народження. Якщо ви не знаєте день, місяць і рік, то необхідно звузити хоча б приблизно до декількох років. Це значно полегшить пошук і заощадить багато часу;
 • Приблизні дати змін цивільного стану. Це може бути укладення шлюбу, реєстрація дітей, смерть. Часто в таких документах пишеться національність громадянина.
 • Місце проживання родича. Звузивши географію його проживання, результату досягти буде набагато простіше.


Всі ці моменти допоможуть вам значно швидше знайти потрібну інформацію для підтвердження польських коренів. Адже копатися в тисячах документів і виписок може зайняти не один рік просиджування в архівах.

Які документи потрібні?

Бувають випадки, коли для підтвердження коренів досить мати виписку з архіву про те, що вони підтверджують наявність запису про національність. Але в ряді випадків консульство може запросити копію цього документа. Ви ніколи не знаєте наперед, що саме зажадають в консульстві, тому краще відразу брати обидва документи, щоб не втрачати часу.

Отже, які документи слід шукати:

 1. Свідоцтво про народження предка, де в графі «національність» чітко написано «поляк».
 2. Паспорт, військовий квиток, документи, які можуть вважатися офіційними і на них є печатка і підпис уповноваженої особи. У документі має бути запис «поляк».
 3. Запису про зміну громадянського стану, описані вище;
 4. Підтвердження про проходження служби в армії. У цьому документі обов’язково вказувалася інформація про національності.

З кінця 2017 року, відповідно до внесених змін в законодавство Польщі, якщо в документі немає точної вказівки на національність, і не стоїть слово «поляк», такий документ не приймається як основа для карти поляка.

 1. Диплом або атестат з польського навчального закладу;
 2. Будь-які виписки і документи, пов’язані з арештами, судом, репресіями;
 3. Підтвердження того, що чоловік брав участь у виборах в польські органи державної влади.

Пошук польських коренів для карти поляка

В 20 столітті була практика, коли поляки записувалися українцями чи представниками інших національностей, щоб уникнути негативних наслідків. Це було в період 1950-х років. Тому, якщо хоча б в одному документі є національність «поляк», а в інших «українець», таке теж може бути. Навіть одного документа буде достатньо, щоб karta polaka стала можливою.

Де шукати документи?

Найчастіше паспорт і свідоцтво про народження знаходяться вдома, у старих паперах. Але якщо ви знаєте, що вони були, а знайти не можете, можна звернутися в ЗАГС з письмовою заявою. Якщо і в Загсі документа немає, вас можуть перенаправити в інше місце. Наприклад, в костел або маленькі сільські архіви. У будь-якому випадку, як тільки ви почнете шукати, вам будуть підказувати. Адже службовці багато знають про пошуки документів.

Якщо вам повідомили, що документ знайшовся, ви повинні або забрати його особисто, або направити свого представника за довіреністю. Для отримання документа вам необхідно буде від руки написати заяву і надати його в установу.

Де шукати документи?

Говорячи про тимчасових періодах, офіційні джерела стверджують, що в офіційних документах національність почали проставляти з 1917 року. Але фактично раніше 1921 року таких документів знайти не вдалося. Тому, починайте пошук, відправною точкою вважаючи саме цей рік. Або ж можна звернутися до записів, що велися в костелах. Там інформація буде, з великою ймовірністю. Якщо говорити про самих старих документах, то вони видані 1950м роком. Після цього періоду поляки почали записуватися українцями і знайти свідоцтво про шлюб або народження після 1950-го року дуже складно. В цей же час було багато судових процесів і репресій, спрямованих на поляків. Тому, можна пошукати інформацію в постановах суду та інших слідчих документах.

Не забувайте про терміни зберігання документів. В основному папери зберігаються в Загсі перші 100 років, далі вони передаються в архіви. Звертайте на це увагу, коли будете писати заяву в конкретний заклад.

Що робити, якщо документ не знайдений?

Якщо ви перепробували всі можливості, але документ знайти не вдалося, залишається останній шанс. І це звернення в суд. І хоча це досить складний процес, але воно того варте. Зберіть всі непрямі докази, які вам вдалося виявити. Запис у костьольній документації про проведення католицького обряду не є підставою для консульства, але для суду цього може бути достатньо. І тоді в судовому порядку родичу можуть встановити національність «поляк».

Хто може допомогти в пошуку коренів?

Хто може допомогти в пошуку коренів?

Для початку, ви можете скористатися онлайн цим ресурсом. Це список всіх архівів РП. Але якщо для самостійного пошуку не має часу або можливості, можна вдатися до послуг професійних посередників. До речі, багато звертаються до посередників і на це є ряд причин:

 1. Посередники мають великий досвід в пошуку документів, вони знають, куди йти і що просити. Якщо ви будете займатися пошуком вперше в житті, ви будете просто стояти в розгубленості в черговому архіві і не знати, що робити. А з кожною відмовою ваш ентузіазм буде тільки падати;
 2. Часто вони є колишніми працівниками архівів Рагсів, тому знають систему зсередини. А також мають своїх людей у таких структурах, тому їх запити обробляються швидше і виконуються ретельніше;
 3. Якщо посередник проживає в Польщі, це значно економить час. Адже вам не потрібно самостійно об’їжджати установи не один раз, шукати костели. За розумну плату це зроблять за вас в кращому вигляді. І якщо вже посередник нічого не знайде, тоді такого документа дійсно не було.

Не варто боятися довірити таку важливу справу третім особам. Адже, як і в кожній справі, професіоналізм і досвід вкрай важливі. А в цей час ви зможете зайнятися більш важливими і приємними речами.

Пошук польських коренів для карти поляка, з цією статтею також цікавляться:

 Як записатися на співбесіду на карту поляка Як отримати карту поляка без польських коренів Karta polaka для дітей, які не досягли 18 років
Як записатися на співбесіду на карту поляка Як отримати карту поляка без польських коренів Karta polaka для дітей, які не досягли 18 років

Пошук польських коренів для карти поляка — якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення! 

О программе Костянтин – візовий фахівець

Допомога в оформленні документів для візи в Польщу, оформимо усі документи: Запрошення, страховка, анкета Телефонуйте: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на усіх номерах є вайбер. Візовий фахівець, робота у візовій сфері 7 років, великий досвід в підготовці документів для робочих віз.

Смотрите также

Вопросы, которые задает консул на собеседовании для получения карты поляка

Питання, які задає консул на співбесіді для отримання карти поляка

4.5/5 - (15 голосов) Питання, які задає консул на співбесіді для отримання карти поляка Питання, …

Подписаться
Уведомление о
guest
59 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Оксана
Оксана
1 місяць назад

Добрий день.Як можна знайти своїх родичів із Польщі

Руслан
Руслан
9 місяців назад

У мене є свідоцтво про народження прабабусі видане у Варшаві.
Вона коли вийшла заміж змінила прізвище.
Це нове прізвище матері вказано в паспорті бабусі і далі всі родинні звязки можна документально продемонструвати.
Але в Україні не змогли знайти свідоцтво про одруження прабабабусі та прадідуся щоб пояснити зміну дівочого прізвища та повноцінно продемонструвати весь родинний ланцюжок.

Питання:

 1. Імовірно свідоцтво про їх одруження можна знайти у Варшаві. Куди звернутись ?
 2. Чи так вже потрібно це свідоцтво чи можна обійтись без нього ?
 3. Які ще документи потрібно ?
Dasha
Dasha
11 місяців назад

Шлюб з поляком
Добрий день, я вийшла заміж за поляка, шлюб ми брали в Україні, я змінила фамілію, змінила всі документи. Для того щоб їхати в Польщу мені потрібна спеціальна віза, чи достатньо мати свідоцтво про шлюб перекладене та завірене нотаріусом? Можливо хтось стикався з таким, дякую.

Алекс
Алекс
Відповідь для  Dasha
11 місяців назад

Пшекурва?

Даша
Даша
Відповідь для  Алекс
11 місяців назад

змістовно

Юрик
Юрик
Відповідь для  Даша
11 місяців назад

Так може це українець з польським паспорт; Зараз таких повно; особисто я теж маю польський паспорт

Viktor General29
Viktor General29
Відповідь для  Dasha
11 місяців назад

Досить паспорт і свідоцтво про шлюб

Даша
Даша
Відповідь для  Viktor General29
11 місяців назад

Спасибі)

Oksana
Oksana
Відповідь для  Dasha
11 місяців назад

Дірки ви такі тупорилі що тільки і можете за поляка вийти? На німця начебто не вистачило?

Леся
Леся
1 рік назад

Доброго дня. Мої дідісі і бабусі були поляками. По батьковій лінії вони репресовані, лемки. Нікого нема в живих вже, я дуже мало знаю про них, бо мене не виховували вони. Як мені підняти архів і знайти їх коріння, щоб отримати карту поляка. Дякую.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Леся
1 рік назад

Потрібно звертатись до архіву, але потрібно хоч якісь їх документи мати

Василь
Василь
1 рік назад

Доброго дня, якщо мій дідо був жовніром польської армії, після попав в полон до Німеччини і звідки після війни десь весною 1946 поїхав до Канади всі документи кажуть були при ньому, національності незнає, народився 1914 помер 1997в Канаді. Чи ‘ шанси получить карту поляка?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Василь
1 рік назад

Якщо буде хоч якійсь документи зо буде написано слово Польща або поляк то все буде, якщо немає, нічого не буде.

Фёдор
Фёдор
Відповідь для  Андрій
7 місяців назад

Доброго часу,якщо є свідоцтво про народження бабусі де вказано що її батько поляк ,чи можу я таким чином підтвердити своє польське коріння?

Ірина
Ірина
1 рік назад

Добрий вечір!Потрібна допомога!Шукаємо корені,документів на руках не маємо,є часткова інформація.Допоможете?

Андрій
Андрій
Відповідь для  Ірина
1 рік назад

Це вам в архівах потрібно шукати

Таня
Таня
1 рік назад

Сьогодні дізналася що в моєму свідоцтві про народження пише що мій тато поляк.Тепер я можу робити сталий побут? З чого почати?
Дякую.

Андрей
Андрей
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Подайтесь на сталий побит, а через рік на громадянство !!!
Удачі вам.

Таня
Таня
Відповідь для  Андрей
1 рік назад

Спасибі)
Може підкажіте який найнадійніший спосіб передати документ з України в Польщу?

Андрей
Андрей
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Якщо стосується вже таких документів — то краще з рук в руки))

Маша
Маша
Відповідь для  Таня
1 рік назад

А як так вийшло, що Ви не знали хто Ваш батько. Тобто це була таємниця, хто насправді Ваш біологічний батько? Вам мама не розповідала або Ви ніколи не дивилися в даний документ. А взагалі Ви можете вже відразу вимагати паспорт, навіщо карта поляка і всі наступні етапи, відразу в дамки, це так само простіше буде. Так що відповідь на ваше запитання, починайте з вимоги на паспорт.

Таня
Таня
Відповідь для  Маша
1 рік назад

Ну так вийшло, я про нього майже нічого не знала. А сведетельствует завжди було у мами вдома, я ніколи в нього не дивилася.
На якій підставі я можу вимагати паспорт? У нього не громадянство, а тільки національність.

Маша
Маша
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Це як?? Тобто він польської національності, але не громадянин Польщі ?? А яке у нього громадянство ??

Таня
Таня
Відповідь для  Маша
1 рік назад

Українське громадянство.
Я мало информации написала в темі того что булу на емоціях и не могла нормально Сформувати речення

Маша
Маша
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Якась какофонія. Він поляк з українським громадянством, але він же громадянин Польщі або він українець і у нього польське коріння. Розумію, що у Вас шок від розкриття таємниці Вашою батьківщиною, тепер у Вас все в цьому житті налагодиться, Ви житимете тепер як в казці, Вам не потрібно вчити мову і освіту (для карти Сталевого побиту), просто прийшли в консульство і Вам видали паспорт , так як ви ВИБРАНА.

Таня
Таня
Відповідь для  Маша
1 рік назад

Так я вже 3 роки живу в Польщі і знаю мову)
У старих документах так пише:
Громадянство — українське.
Національність — поляк.

Жанна
Жанна
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Вчіть питання на Карту Поляка, отримуйте….

Таня
Таня
Відповідь для  Жанна
1 рік назад

Я почитала що там багато питають про сім’ю і сімейні традиції. А що казати, якщо нічого такого не пам’ятаю? (Мені було 3 коли батькирозлучилися)

Жанна
Жанна
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Консул такі дрібниці досконало не питає.

Таня
Таня
Відповідь для  Жанна
1 рік назад

Дякую.
Тільки думаю чи не простіше відразу зробити сталий побут, оскільки немає можливості часто їздити в Україну.

Жанна
Жанна
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Не можу сказати про це(роблять)……!!!
Карта Поляка дає перелік льгот. Питання вивчити в Польщі, тоді зареєструватися по електронній пошті(,назначать день і годину) і раз тільки поїхати на здачу екзамена…..

Марк
Марк
Відповідь для  Таня
1 рік назад

Ваше свідоцтво про народження де написано національність( тата)- поляк це основний документ для отримання Карти Поляка. Ну і плюс знання….. Удачі Вам!!!,

Михайло
Михайло
1 рік назад

Карта Поляка

Доброго дня! Цікавить подання на карту поляка в Польщі. Яка процедура,які документи, де подавати?

Bogdan
Bogdan
Відповідь для  Михайло
1 рік назад

Навіщо вам карта поляка? Подавайтеся на карту побиту, тим паче, що ви в Польщі

Jerry
Jerry
Відповідь для  Михайло
1 рік назад

Шукай доки з коренями перш за все; вчи мову, історію, короче там багато треба знати

Михайло
Михайло
Відповідь для  Jerry
1 рік назад

Дякую. Все маю і знаю тільки думав є можливість податись в Польші

Unlx
Unlx
Відповідь для  Михайло
1 рік назад

В Польщі можуть подати тільки громадяни Білорусії. Громадяни інших країн тільки в себе вдома

Михайло
Михайло
Відповідь для  Unlx
1 рік назад

Дякую! Чи можна податись в теперішній час на Україні?

Yana
Yana
Відповідь для  Михайло
1 рік назад

Чи не правда !!! Нісенітниця !! Потрібно звертатися сюди 👉 Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. Wydział Spraw Cudzoziemców 👈 Якщо не в Варшаві, знайди в своєму місті! Там все розкажуть. Обов’язково, потрібно мати при собі документи в оригіналі, що підтверджують, що ти маєш родича поляка. Переводиш (саме в Польщі) на польську мову всі ці документи, своє свідоцтво про народження. А далі все скажуть …

Михайло
Михайло
Відповідь для  Yana
1 рік назад

Дякую

Stepan
Stepan
Відповідь для  Yana
1 рік назад

Добрго вечора Яна! Мене це цікавить,
Як можна з тобою детально поговорити?

Yana
Yana
Відповідь для  Stepan
1 рік назад

Так, звісно

Stepan
Stepan
Відповідь для  Yana
1 рік назад

Можна по телефону?

Yana
Yana
Відповідь для  Stepan
1 рік назад

Ні, пишіть тут

Stepan
Stepan
Відповідь для  Yana
1 рік назад

Дід служив В Польській армії
Є документи
Це може бути підставою для карти поляка

Yana
Yana
Відповідь для  Stepan
1 рік назад

Повинен бути документ в якому вказано, що Ваш дідусь був поляком!

Фёдор
Фёдор
Відповідь для  Yana
7 місяців назад

Є свідоцтво про народження діда де зазначено що він поляк,куди з цими документами звернутися?

Yana
Yana
Відповідь для  Stepan
1 рік назад

Якщо просто служив, шанс отримання карти дуже малий

Stepan
Stepan
Відповідь для  Yana
1 рік назад

Дякую подивлюся в документ

Yana
Yana
Відповідь для  Stepan
1 рік назад

пишіть, якщо що

Stepan
Stepan
Відповідь для  Yana
1 рік назад

Доброї ночі))

Yana
Yana
Відповідь для  Stepan
1 рік назад

Доброї ночі (:

Ника
Ника
Відповідь для  Yana
1 рік назад

дякую за корисну інформацію

Фёдор
Фёдор
Відповідь для  Yana
7 місяців назад

Доброго

Stepan
Stepan
Відповідь для  Unlx
1 рік назад

А чому для Білорусі такі привілегії

Олег
Олег
Відповідь для  Михайло
1 рік назад

Шлюб / Польські коріння і т.д.

Просто так не отримаєш

Вячеслав
Вячеслав
1 рік назад

Відновлення родинних коренів
Добридень!

Є ті, хто дізнавався своє коріння маючи певну інформацію, знаючи, що вони точно з Польщі?

Прошу підказати, як і куди можна звернутися, я знаю дівоче прізвище своєї пропробабушкі, знаю напевно, що вона була з Речі Посполитої і місце її поховання.

Дякую за будь-яку інформацію!

Andrzej
Andrzej
Відповідь для  Вячеслав
1 рік назад

Якщо потрібні переклади (звичайні та завірені), звертайтесь.

Андрій
Андрій
Відповідь для  Andrzej
1 рік назад

Потрібно знати де народилася і писати звернення в архів по цій місцевості. Цих містечок може вже і не бути тоді в гугл шукаєте яке це тепер воєвудство і пишете звернення. Може бути що частина архіву в одному воєвудстві А частина в другому. Але треба знати дату і рік народження