Секрети успішної співбесіди з консулом для отримання Карти поляка
Записатися на співбесіду на карту поляка. Процедура оформлення Карти поляка є тривалою, хвилюючою і відповідальною. Бажаючим отримати її, необхідно зібрати певні документи, вивчити мову і культуру польського народу. Витративши на підготовчі етапи чимало сил, найменше хочеться провалити співбесіду з консулом. Щоб цього уникнути, необхідно дотримуватися ряду правил. У даній статті ми розберемося, як успішно скласти іспит і отримати бажану Карту.
Зі статті Ви дізнаєтесь:
Як записатися на співбесіду?
Де проходить співбесіда?
Як проходить співбесіда з дітьми?
Як успішно скласти іспит?
Які питання ставить консул?
Скільки триває співбесіда?
Записатися на співбесіду на карту поляка
Після того, як вдалося знайти документальне підтвердження своїх польських коренів, необхідно записатися на іспит до консула. Для цього існує кілька варіантів: через онлайн-ресурс і по телефону.
Онлайн запис відбувається на ресурсі E-Konsulat.
Претендентові необхідно вибрати країну і місто, в якому він планує подавати документи. Далі з’явиться чотири пункти, в яких буде вказана важлива інформація щодо необхідних документів. Насправді, нічого складного в цій процедурі не має, але є декілька нюансів, які можуть ввести в оману.
Спочатку, при вході на сайт, з’являється помилка або взагалі не відображається ніяка інформація.
Відбувається це тому, що IP адреса вибирається автоматично для тієї країни, в якій знаходиться здобувач (в нашому випадку — українська), а для роботи сайту може бути використаний лише польська.
Не впадайте у відчай, адже це не страшно. Необхідно лише вибрати польську мову на сайті, вона знаходиться в правому верхньому куті екрану. Далі все дуже зрозуміло і не вимагає особливих пояснень. Записуватися на співбесіду краще в робочі дні з 10 до 17 годин. Після цього претендентові повинен зателефонувати співробітник консульства.
Для запису по телефону потрібно всього лише зателефонувати в найближче консульство. Оператор повідомить про вільні дати і розповість, які документи принести з собою. Запис по телефону здійснюється польською мовою.
Де проходить співбесіда?
Зазвичай співбесіду проводиться в консульстві. Іноді бувають винятки і його переносять в візовий центр або польську громаду. Про це здобувачеві обов’язково повідомлять заздалегідь. Адреси та графік роботи консульств можна подивитися на інтернет-ресурсі E-Konsulat. Під час запису необхідно буде вибрати відповідну адресу. Тому, записуючись по телефону, рекомендуємо заздалегідь визначитися, в яке консульство ви хочете піти, щоб не розгубитися при розмові з оператором.
Як проходить співбесіда з дітьми?
Отримання Карти поляка для дитини можлива тільки за умови, що вона вже є хоча б у одного з батьків. У цьому випадку від другого з батьків вимагається письмовий дозвіл. Якщо той з батьків позбавлений батьківських прав, то його дозвіл не потрібен.
Діти до 16 років не здають іспит самостійно, цим можна займатися без їх участі. Потрібно зібрати необхідний пакет документів і пройти співбесіду з консулом. Краще заздалегідь почитати, які питання він зазвичай ставить, щоб не провалити іспит. Далі слід кілька днів очікування для перевірки документів і, якщо відповідь консула буде позитивною, то один батьків повинен прийти і забрати дитячу Карту поляка в тому ж консульстві.
З 16-річного віку дитина сама повинна йти на співбесіду, але і присутність батьків теж є обов’язковою. Незважаючи на те, що діти в цьому віці ще вважаються неповнолітніми, вони вже наділені повним правом прийняття самостійних рішень, за які несуть відповідальність. Дитина повинна показати хоча б мінімальне знання мови, тому бажано записати її на мовні курси, пропонувати переглядати фільми або читати книги польською.
Як успішно скласти іспит?
Мабуть, здача іспиту це самий хвилюючий день у всьому процесі отримання Карти поляка. Разом з тим це і найвідповідальніший день, до якого всі готуються заздалегідь. Основне завдання здобувача — сподобатися консулу і викликати у нього симпатію. Для цього потрібно бути впевненим, виглядати і говорити відповідно.
Одяг повинен бути стриманою і не привертати особливої уваги. Жінкам не варто одягати сукню з глибоким декольте або дуже коротку спідницю. Чоловікам краще відмовитися від шортів, кросівок і спортивного костюма. Необхідно віддати перевагу діловому стилю і пастельним тонам.
Перед походом в консульство необхідно ще раз перевірити всі документи, щоб переконатися, що нічого не забуто. Копії та оригінали краще розкласти окремо, щоб не почати в них плутатися на очах у консула.
Розумно буде взяти з собою додаткові бланки і фотографії. Бувають випадки, що в самий останній момент виявляється якась помилка в документах, яка може послужити причиною для відмови у видачі Карти поляка. Щоб цього уникнути, потрібно швидко усунути всі помарки на місці.
Говорити з консулом потрібно привітно, шанобливо і грамотно. Слова-паразити, зайве хвилювання або самовпевненість можуть зіграти з претендентом злий жарт.
Які питання ставить консул?
Перед безпосередньо співбесідою консул просить здобувача пред’явити документи, які стосуються його приналежності до польського народу. Далі починаються питання щодо особистості здобувача: ім’я, вік, де працює, хто є польським предком і так далі. Тут все зрозуміло, але важливо запам’ятати одне — на питання про національність потрібно відповідати тільки Polska. Обов’язково будуть питання, що стосуються географії, історії та культури Польщі. Вивчіть інформацію про основні історичні постаті та визначні дати. Нерідко консул просить проспівати польський гімн. Незнання або нерозуміння цих питань може спричинити за собою негайну відмову. Звичайно, немає чіткого переліку питань, адже кожен консул може запитати те, що цікавить саме його. В цілому кількість питань коливається в районі п’ятнадцяти. Тому схитрувати ніяк не вийде, потрібно тільки бути в темі і заздалегідь починати готуватися до іспиту.
Нижче наведена інформація за категоріями:
- Історія. Поляки дуже шанобливо і зі знанням справи відносяться до історії своєї країни. Якщо запитати доречного жителя про важливі історичні події його міста або всієї Польщі, він без роздумів розповість багато пізнавального. Тому і від іноземців, які хочуть інтегруватися в польське суспільство, вони чекають такої ж зацікавленості. Найчастіше консул задає такі питання: хто був першим і останнім Королем; коли відбулася Люблінська Унія; яке місто було першою столицею Польщі; дата вступу Польщі в НАТО.
- Географія. Територія країни розділена на 16 воєводств, воєводства в свою чергу діляться на повіти, а повіти на гміни.Пропонуємо Вам ознайомитися з картою, щоб мати загальне уявлення про територіальне розташування основних міст. Також потрібно вивчити: які країни-сусіди Польщі; які гори і річки є в країні; яка площа і чисельність населення Польщі.
- Видатні особистості. Поляки пишаються тими людьми, хто прославляє їх країну на весь світ, тому консул точно буде задавати питання про них. Поцікавтеся життям цікавих людей і їх внеском в розвиток польської культури. Це і сучасні музиканти, і художники, і режисери, і наукові діячі. Часто задається питання — хто з поляків був лауреатом Нобелівської премії?
- Свята і традиції. З покоління в покоління протягом багатьох століть поляки передають свої національні традиції та обряди. Якщо розповісти, що у вашій родині також шанують певні польські традиції, то шанс отримати Карту поляка тут же зросте.
Скільки триває співбесіду?
Чітко встановлених часових рамок немає. Зазвичай все залежить від зайнятості консула і його бажання ставити додаткові питання. В середньому, співбесіда триває не більше п’ятнадцяти хвилин. Іноді час очікування своєї черги може досягати декількох годин, тому слід набратися терпіння. Відповідати на питання консула потрібно чітко, впевнено і без затримок. Тоді ймовірність отримання додаткових питань знижується.
Завчасна підготовка до іспиту — це ключ до успіху. Дійсно, необхідно вивчити не тільки велику кількість інформації, а й якісно підтягнути знання польської мови. У цій справі здобувачеві допоможе цілеспрямованість і наполегливість.
Записатися на співбесіду на карту поляка з цією статтею також цікавляться:
![]() |
![]() |
![]() |
Як отримати карту поляка![]() |
Як отримати карту поляка без польських коренів![]() |
Karta polaka для дітей, які не досягли 18 років![]() |
Записатися на співбесіду на карту поляка. Якщо залишилися питання пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!
Добри вечір! Я можу в любе місто , де є консульство , дзвонити для запису на Карту поляка?
Так
Добрий день!
Скажіть будь ласка,чи можу я особисто записати свого чоловіка на Карту Поляка?
Так як він в кожен понеділок немає змоги звонить і говорити особисто!
Дякую.
Це питання слід уточнити в Консульстві
Добрий день.Я можу подати документи на карту поляка, пройти собиседовании, і отримати карту поляка в Польщі так як проживаю в Варшаві?
Потрібно уточнювати безпосередньо в уженде. Іноді можна, іноді немає — це підпорядковується якимось їх, невідомим мені, правилам. Але маючи польське коріння, точно можете подати на сталий побит по корінню. Це багато в чому навіть більш цікавий інструмент легалізації.
Здравствуйте.Я працюю в Польщі, є карта сталого побиту, видана на підставі проісхожденія.Как я можу зробити карти побиту або карти поляка своїм дітям?
Макс залежить від того за ким із родичів Ви отримували сталий побит? Скільки років дітям і скільки Ви вже в Польщі і в якому режимі?
Добрий день.І чоловіка поляк дідусь, може він претендувати на карту поляка?
так, якщо є документ, в якому точно прописана національність дідуся — поляк.
Добрий день.Я можу подати документи на карту поляка, пройти собиседовании, і отримати карту поляка в Польщі так як проживаю в Варшаві?
Эрика да конечно можете.
Добрий день.В Київському посольстві почали забирати оригінали свідоцтва про народження, раніше тільки копії забіралі.Для чого це?
Це може бути пов’язано з жорсткістю умов перевірок, але точно відповісти можуть лише в консульстві.
Добрий день.Документи (свідоцтво про народження і т. Д.), Що підтверджують польське коріння, необхідно робити присяжний переклад польською та робити нотаріальне завірення чи ні?
Таня переклад потрібен. Присяжний переклад це і є свого роду переклад із запевненням.
У свідоцтві про народження національність матері — полька, чи можу я претендувати на карту поляка?
Так, звичайно можете.
Здравствуйте.Есть чи привілеї при співбесіді на карту поляка у претендента у віці старше 70 років?
Инна мені не відомо про такі привілеї.
Як записатися до консула Польщі на прийом з приводу Карти поляка в Одесі?
Илона спробуйте через E-Konsulat.
Доброго дня. У мами в свідоцтві про народження вписана що її батько (мій дід) Поляк.Чи можу я подати документи на карту поляка спираючись на це свідоцтво про народження?
Ира да конечно можете.
Доброго дня.В який час можна записуватися на розмову з консулом? Чи зможу записатися я на той місяць, коли мені виповниться 18, якщо на даний момент я не повнолітній?
Богдан використовуйте онлайн запис. Тоді зможете вибрати найбільш підходящу дату.
Добрий день.Підходить з архіву документ про національну приналежність моїх бабусі чи дідуся до польського народу?
Юля документ потрібен офіційний (підписи, печатки) і з точно зазначеної національністю.
Добрий день.Прадід поляк,мама отримала Карту поляка, виїхала в Польщу і поміняла її на карту сталого побуту (ПМП) . Чи можу я на цих підставах отримати Карту поляка ?
Валя якщо Ви повнолітня, то не можете. По карті батьків / батьків можна претендувати на КП тільки до 18 років.
У мене дід-поляк , у свідоцтві про народження по батькові одне, а у моєї мами в свідоцтві про народження його батькові з помилкою, наскільки важливо по батькові при наданні документів на карту Поляка?
Вера це буде вирішувати консульство.Головне, щоб національність була прописана, і Ви могли збудувати документальну ланцюжок від діда до себе.
Добрий день. У бабусі дружини у свідоцтві про народження записано що обидва батьки — поляки. Які ще треба документи?
Слава цього має бути достатньо. Залишиться зібрати папери, вибудовують зв’язок від бабусі до вашої дружини.
В моєму українському свідоцтві про народження записано, що мій батько поляк, я повинна підтвердити документами весь ланцюжок споріднення?
Света даних Вашого батька буде достатньо, а Ваше свідчення і стане «ланцюжком» до Вас.
Добрий день.Як і де (на сайті Консульства?) дізнатися запис про дату і час на співбесіду?
Стас мені про такої функції не відомо
Доброго дня. Подзвонила співробітниця Консульства в Дніпрі уточнила номер мого телефону, дату народження, місце народження та прописки. Запитала про наявність документів на Карту Поляка, пояснивши про строки оформлення від 4 до 6 місяців. Вони потім передзвонюють про дату співбесіди?
Макс а спочатку Ви як записувалися: онлайн або по телефону? Якщо онлайн, то дата була обрана Вами, якщо по телефону, то повинна була бути уточнена при дзвінку. Головне, не хвилюйтеся. Зараз скрізь відбуваються затримки великий наплив людей.