Як отримати карту поляка
Оцените запись
Karta polaka для працівника-українця: як отримати і що потрібно знати?

Як отримати карту поляка? Останнім часом, серед українців, часто обговорюється тема оформлення Карти поляка. Хтось каже, що з її допомогою можна стати громадянином Євросоюзу, а хтось заперечує це. Однак більшість впевнено, що мати Карту поляка це престижно і прагнуть до її отримання. При цьому, як показує практика, люди абсолютно не знають, що конкретно вона дає. У даній статті ми розберемося, що ж таке Карта поляка, в чому її користь для українців і як її отримати.

Зі статті Ви дізнаєтесь:
Для чого потрібна Карта поляка?
Де отримати Карту поляка?
Як почати оформлення Карти поляка?
Які документи допоможуть підтвердити польське походження?
Як оформити Карту поляка для дитини?
Що входить в пакет документів, необхідний для отримання Карти?
Як заповнювати Wniosek?
Що робити, якщо немає документа, що підтверджує польське походження?

Отже, для чого потрібна Карта поляка?

 Як отримати карту поляка

Безсумнівно, цей документ відкриває перед своїм власником ряд переваг. Найголовніші з них це:

 • Можливість легального працевлаштування в Польщі без отримання Дозволу.
 • Легке і доступне оформлення посвідки на постійне проживання (ПМЖ).

Інші можливості, що надаються власнику Карти поляка в Польщі:

 • Знижка або безкоштовне оформлення візи, строком на рік. Сама віза відкривається конкретно до Польщі, але її дія поширюється по всій Шенгенській зоні.
 • Отримання безкоштовного або пільговї освіти в різних ВУЗах Польщі.
 • Якісне безкоштовне медичне обслуговування, яке можна отримати тільки в Республіці Польща.
 • Відкриття власної фірми або компанії. Оформивши Карту поляка, українець має можливість вести свій бізнес на рівних правах з громадянами Польщі.
 • Пільгові тарифи для покупки квитків на міський транспорт і в музеї.

Найбільш поширена помилка, яку ми зараз розвіємо, стосується отримання польського громадянства власникам Карти поляка. Запам’ятайте, що цей документ НЕ дає українцям можливості для оформлення статусу громадянина Республіки Польща.


В цілому Карта відкриває значні перспективи, однак необхідно буде довести своє польське коріння. Дотримуючись чіткої покрокової інструкції, її отримання не буде коштувати вам великих зусиль. Далі ми розберемося в особливостях і нюансах оформлення цього документа.

Де отримати Карту поляка?

Де отримати Карту поляка?

Всі заходи, пов’язані з отриманням Карти, будуть проходити в консульстві. Попередньо необхідно зібрати певний пакет документів, його перелік буде викладено нижче в статті. Найвідповідальнішим і хвилюючим етапом є співбесіда з консулом. Для цього треба записуватись заздалегідь. Зробити це можна двома способами: відправивши заявку через сайт E-Konsulat або зателефонувавши по телефону в найближче консульство.

Необхідно враховувати, що всі етапи отримання Карти проходять тільки польською мовою, від запису в консульство до іспиту. Ніякі інші мови не допускаються. Звичайно, високого знання польської ніхто вимагати не буде, але необхідно вміти формулювати свої думки хоча б на побутовому рівні, розуміти питання і вміти відповідати на них. Завчити шаблонні фрази не вийде, так як нерозуміння консула буде очевидним і може спричинити за собою відмову. Краще заздалегідь підтягти своє знання польської мови на курсах або при домашньому вивченні, використовуючи перегляди фільмів і читання книг.

Співбесіда з консулом

Співбесіда з консулом зазвичай починається з питань про самого претендента, про його особистості і подальші плани. Також кілька питань можуть стосуватися родича-поляка, який є підставою для оформлення Картки.

Основна частина іспиту буде стосуватися історії, культури та географії Польщі. Консул може ставити питання щодо видатних особистостей, важливих дат, розташування тих чи інших пам’яток. Важливо заздалегідь вивчити ці моменти, щоб не отримати відмову в зв’язку з незнанням.

Через кілька днів після співбесіди здобувач отримує відповідь на електронну пошту або по телефону, щодо рішення консула. Саме консул вирішує, чи успішно здобувач здав іспит, і чи видадуть йому Карту поляка. Якщо відповідь позитивна, то можна відразу ж йти в консульство і отримувати документ. Він дійсний протягом 10 років, з моменту отримання, для дорослих, або до досягнення 19 років дитини.

В оформленні Карти поляка можуть відмовити як з очевидних причин (фальшиві документи, нерозуміння і нездатність відповісти на питання) так і на суб’єктивну думку консула, яке він не зобов’язаний аргументувати. Тому важливо грунтовно підготуватися, підтягнути знання мови, одягнутися по-діловому і заздалегідь розкласти документи так, щоб без особливої метушні зуміти відшукати потрібні.

Як почати оформлення Карти поляка?

Як почати оформлення Карти поляка?

В першу чергу необхідно знайти і довести своє польське коріння. У разі, якщо здобувач має документи, що підтверджують його польську національність, то більше ніяких доказів не потрібно. Ті українці, які таких документів не мають, повинні відшукати родичів-поляків. Це можуть бути:

 • Батьки (або один з батьків), які є громадянами Польщі або мають польську національність.
 • Бабуся-полька або дідусь-поляк.
 • Прабабусі або прадідуся (підтвердження національності або громадянства необхідно на двох родичів).

Які документи допоможуть підтвердити польське походження?

Які документи допоможуть підтвердити польське походження?

Для підтвердження польського походження підійдуть такі документи:

 • Запис в графі «національність» в Свідоцтві про народження. В сучасних Свідоцтвах, які видаються на території України цієї графи не має, а ось під час СРСР була. Тому даний варіант підходить тільки для людей, народжених до 1991 року.
 • Атестат або диплом про закінчення навчального закладу на території Республіки Польща.
 • Архівні записи або факти щодо того, що родич був жертвою репресій або брав участь у судових процесах.
 • Виписка з костьольних або актових книг.
 • Підтвердження від громадської організації (польської чи української), що здобувач зробив значний внесок в розвиток польської мови або культури. До уваги приймаються лише та діяльність, тривалість якої не менше трьох років.

Як оформити Карту поляка для дитини?

Як оформити Карту поляка для дитини?
Отримання Карти поляка для дитини можливе в тому випадку, якщо цей же документ є хоча б у одного з батьків. Від другого з батьків вимагається лише письмова згода. У разі, якщо один з батьків офіційно позбавлений батьківських прав, то його згода не потрібна. Діти молодші 16 років не присутні на співбесіді з консулом, всіма питаннями, замість них, займаються батьки. Але, досягнувши віку 16 років, дитина повинна сама бути присутньою на іспиті і спілкуватися з консулом. Так як, незважаючи на те, що в цьому віці дитина ще неповнолітня, вона здатна приймати самостійні рішення. Важливо пам’ятати, що співбесіди з дітьми, також як і з дорослими, проводяться тільки польською мовою. Необхідно заздалегідь підготувати дитину до цього і, можливо, записати на мовні курси.

Що входить в пакет документів, необхідний для отримання Карти?

Коли вдалося знайти документ, що підтверджує польське походження, можна приступати до підготовки всіх інших паперів. Якщо ж не вдалося відшукати цей документ — не впадайте у відчай. Далі ми розповімо, як оформити Карту поляка без нього. А поки повернемося до переліку документів, які потрібно подавати в консульство:

 • Анкета для отримання Карти поляка (польською називається Wniosek).
 • Внутрішній паспорт громадянина України.
 • Закордонний паспорт.
 • Фотографія (формат такої ж, як на візу), яку необхідно вклеїти у Wniosek.
 • Документ, що підтверджує польське коріння.

Необхідно надати оригінали внутрішнього і закордонного паспортів, а також документа, що підтверджує польське коріння. У консульство здаються тільки копії, а оригінали залишаються на руках у претендента.

Для перестраховки можна взяти з собою кілька додаткових фотографій і чисті бланки, щоб, в разі виявлення помилки, можна було негайно все виправити.

Як заповнювати Wniosek?

Як заповнювати Wniosek?

Про всі деталі заповнення бланка зазвичай розповідають в консульстві. Однак краще бути заздалегідь підготовленим і знати деякі нюанси:

 • Не потрібно заповнювати всі пункти поспіль. Деякі з них призначені для заповнення консульським відділом.
 • Заповнювати анкету потрібно тільки польською мовою. Винятком є графа ПІБ, в яку потрібно вписувати дані так, як зазначено в закордонному паспорті.
 • Кожну букву або цифру необхідно вписувати в окрему клітинку.
 • Підпис повинна розташовуватися в відведеному для неї поле і не виходити за його межі.

Що робити, якщо немає документа, що підтверджує польське походження?

Як показує практика, відсутність документів найчастіше означає лише одне — претендент не зміг їх знайти. Так, не у кожної людини знайдеться стільки часу і сил, щоб обійти необхідні польські архіви і в підсумку зуміти знайти потрібні папери. Для цих цілей давно існують професійні компанії, які знають, що потрібно для отримання Карти поляка і де це можна знайти. Природно, їх послуги платні, але, звертаючись до досвідчених фахівців, можна в рази заощадити нерви і час.

Навіть якщо відшукати документи не вдасться, то не варто засмучуватися. Існує ще два способи вирішення цієї проблеми:

Пам’ятайте про трирічний внесок у розвиток польської культури?

Ніколи не пізно почати, навіть якщо до цього ви ніколи не займалися громадською діяльністю. Дізнайтеся, де і як можна почати допомагати польським меншинам в вашому місті. Можливо, це стане першим кроком до подальшого отримання Карти поляка.

Є компанії, які продають «псевдо-родоводи»

Ця процедура не займає багато часу, є досить комфортною, так як не вимагає від претендента особливих зусиль, і спрямована на стовідсотковий позитивний результат, адже фахівці точно «знайдуть» польське коріння навіть там, де вони відсутні. З мінусів можна виділити ціну (близько 3000 євро) і явне порушення закону (адже цей документ є підробкою, хоч і дуже якісною). Вибираючи цей варіант потрібно розуміти, що якщо консул виявить неправдиві дані в документах, то цегарантія відмови у видачі Карти. Якщо ж її все-таки видадуть, а потім виявиться підробка документів — власника тут же депортують з Польщі.

Беручи до уваги всі деталі і нюанси, заповнюючи документи без помилок, здобувач з великою ймовірністю отримає Карту поляка. Потрібно бути ввічливим з консулом, чітко і без запинок відповідати на питання, щоб ще більше збільшити свої шанси. Виконуючи всі ці пункти, отримання Карти поляка не здаватиметься таким складною і виснажливою справою. А в підсумку ви отримаєте переваги проживання в Польщі поряд з корінними поляками. Вам буде доступна якісна медицина, високий рівень освіти і відкриті кордони з країнами Шенгенської угоди. Суцільні плюси, варто лише докласти трохи зусиль.

Як отримати карту поляка — з цією статтею також цікавляться:

 Навчання в Польщі з картою поляка? Як отримати карту поляка без польських коренів Karta polaka для дітей, які не досягли 18 років
Навчання в Польщі з картою поляка? Як отримати карту поляка без польських коренів Karta polaka для дітей, які не досягли 18 років

Як отримати карту поляка. Якщо залишилися питання, пишіть їх в коментарях, із задоволенням відповімо! Вдалих і безпечних поїздок. Бажаємо щасливої роботи, дякуємо за звернення!О программе Константин - визовый специалист

Помощь в оформлении документов для визы в Польшу, оформим все документы: Приглашение, страховка, анкета Звоните: 0937265235, 0667265235, 0987867918 на всех номерах есть вайбер. Визовый специалист, работа в визовой сфере 7 лет, большой опыт в подготовке документов для рабочих виз.

Смотрите также

Как найти корни для карты поляка

Пошук польських коренів для карти поляка

5/5 - (13 голосов) Пошук польських коренів для карти поляка Пошук польських коренів для карти …

Подписаться
Уведомление о
guest
44 комментариев
Inline Feedbacks
Подивитися всі коментарі
Альона
Альона
2 років назад

Здравствуйте! Якщо в моєї мами в свідоцтві про народження СРСР національність бабушки вказана полька…то я можу на основі цього документу подавати на карту поляка?

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Альона
2 років назад

Це питання Вам треба уточнити в Консульстві Польщі

Веня
Веня
2 років назад

Доброго дня. Працюю і проживаю в Польщі. Подав (в процесі очікування) на ВНЖ. Маю польське коріння і хочу подати на Карту Поляка на території Польщі.

До кого потрібно звертатися для подачі документів і співбесіда?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Веня
2 років назад

Веня якщо мова саме про карту поляка, то в воєводський уженд. Не у всіх воєводствах оформляють КП, але точно дізнатися можна тільки в уженде.

Олег
Олег
2 років назад

Добрий день. Мені 17років і є Польські коріння. Пишуть, що у одного з батьків повинна бути карта поляка. Це так?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Олег
2 років назад

Олег так. Неповнолітні можуть відкрити свою карти тільки по карті батька / батьків. Якщо у Ваших батьків немає КП, доведеться чекати 18-ти років, і подавати самостійно.

Оксана
Оксана
2 років назад

 Добрий день.І мого батька бабуся полька. Є офіційний документ про це. Батькові 75 років, він просто не може вчити мову і готуватися до іспиту. Я можу отримати карту поляка за нього?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Оксана
2 років назад

Оксана підставами можуть бути польське коріння у батьків, бабусь-дідусів (досить по одному) або прадідусів-прабабусь (потрібно мінімум двоє) .Ваш батько, теоретично, може отримати карту (щодо мовних послаблень потрібно з’ясовувати у консула, але це малоймовірно), але якщо Ви повнолітня, то КП батька не дає Вам ніяких прав — проходити процедуру потрібно самостійно, а однією прабабусі недостатньо. Можу тільки порадити пошукати другого «пра-» родича.

Юля
Юля
2 років назад

 Добрий день.Я можу отримати, карту поляка, якщо у мого батька записана національність поляк?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Юля
2 років назад

Юля це може стати підставою. Далі треба підготуватися і пройти співбесіду.

Люда
Люда
2 років назад

 Добрий день.І батька є КП, на цій підставі я можу зробити і собі КП?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Люда
2 років назад

Люда якщо Вам більше 18 років, то тільки на підставі карти батька не можете.

Дима
Дима
2 років назад

 Доброго дня. У мене бабуся була полькою, я можу оформити КП?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дима
2 років назад

Дима да, якщо є документ. Однозначно вказує на польську національність бабусі. Плюс все інше необхідне.

Борис
Борис
2 років назад

Доброго дня.Зараз готуюся до співбесіди з консулом, буду отримувати КП.Моєму синові через 4 місяці виповниться 18 років і ми в цьому році плануємо вступати в Польщу до ВНЗ. Для того, щоб мій син отримав карту поляка, чи достатньо буде того, що карта поляка буде у мене?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Борис
2 років назад

Борис тільки якщо Ви встигнете отримати свою КП до його 18-річчя. Далі, після повноліття, йому потрібно буде заявити про бажання отримати «дорослу» карту — він просто її поміняє. Якщо цього не зробити карта анулюється, і йому доведеться подавати на своїх підставах заново.

Женя
Женя
2 років назад

Добрий день.У моїй прабабусі було польське громадянство, чи можу я отримати карту поляка?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Женя
2 років назад

Женя з Вашої прабабусі Ви не отримаєте КП, «пра-» родичів потрібно мінімум двоє.

Люба
Люба
2 років назад

Добрий день.Моя мама народилася в Польщі,я можу на підставі цього отримати карту поляка?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Люба
2 років назад

Тільки якщо є документ, в якому написана польська національність,в іншому випадку – ні.

Лена
Лена
2 років назад

Добрий день.Я можу подати документи на отримання карти поляка,слі закінчився термін закордонного паспорта?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лена
2 років назад

Лена потрібен паспорт,він знаходиться в списку обов’язкових документів.

Дина
Дина
2 років назад

Доброго ранку. У мого чоловіка бабуся була полячка. Які треба документи для отримання КАРТИ ПОЛЯКА?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Дина
2 років назад

Ваш чоловік, як онук польки, може претендувати на карту поляка. Документи і послідовність дій вказані в статті.

Даша
Даша
2 років назад

Добрий день. У мене вже є Карта Поляка. Синові 24 роки ,він може оформити карту?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Даша
2 років назад

Даша повнолітні можуть відкрити карти тільки на власних підставах. Ваша карта не допоможе.

Таміла
Таміла
Відповідь для  Даша
2 років назад

Доброго дня, я здала на карту поляка, подавалась по бабі, чи можуть мої дорослі діти пройти співбесіду на основі моєї карти поляка

Ирина - Визовый специалист
Ирина - Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Таміла
2 років назад

Наразі карантин. По його закінченні слід звернутись до консульства Польщі за інформацією

Клава
Клава
2 років назад

Добрий день.В маминому свідоцтві про народження зазначене що дід і баба поляки то які ще треба документи для КП?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Клава
2 років назад

Клава треба провести документальну ланцюжок до Вас від мами. Тобто Ваше СМІТТЯ та документи про зміну прізвища, якщо такі факти були у Вас і / або Вашої мами.

Лев
Лев
2 років назад

Добрий день.Якщо у мене в українському паспорті місце народження Польща я можу отримати карту поляка?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Лев
2 років назад

Лев якщо тільки місце народження, то ні.

Стас
Стас
2 років назад

Добрий день.Мій прадід поляк (прабабуся українка) цього достатньо , щоб підучити карту поляка?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Стас
2 років назад

Стас батьків чи бабусь-дідусів достатньо по одному, а прабабусь-прадідусів – як мінімум двоє, і обидва польської національності.

Света
Света
2 років назад

Добрий день.У мене по лінії батька прадід і по лінії матері прадет обидва поляки. Такий варіант підходить чи потрібно , щоб прародственики перебували у шлюбі?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Света
2 років назад

Вказано що прабабусі/прадідуся – не менше двох. Але не вказано, що повинні бути в шлюбі. Наскільки я знаю, за двома прадідам спокійно подаються.

Коля
Коля
2 років назад

Я можу подавати документи і здавати іспит на карту поляка в самій Польщі,а не на території України?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Коля
2 років назад

Коля в деяких воєводствах це практикується. Дізнайтеся у Вашому уженде. Але, вже перебуваючи в РП, можна відразу подавати на сталый побыт по корінню, минаючи КП.

Кира
Кира
2 років назад

Якщо отримаю карту сталый побут,я можу претендувати на громадянство через одного року її отримання?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Кира
2 років назад

Кира якщо КСП по карті поляка або за походженням, то через рік можна претендувати на громадянство.

Маша
Маша
2 років назад

Доброго дня.У мого діда в українському паспорті стоїть національність поляк. Це вважається за польські коріння?

Юля Визовый специалист
Юля Визовый специалист
Автор
Відповідь для  Маша
2 років назад

Маша розглядаються усі офіційні документи, видані владою Польщі (включаючи ПНР) і владою СРСР.